Van der Hooft: derde plaats ZWEMRACE TROK 100 ZWEMMERS ÏÏVV zegevierde bij Hansweertse Jaap de Roo won overtuigend „OUDE KNARREN" OP DREEF STERKE EINDSPRINT JAN RAAS BESLISTE Robben- dames sterk Naessens scoorde vier keer FORSE WINST AY '56 hnck snel 'f 5000 m Huijzen gevallen Patrijzen twee maal winst HW-JUNIOREN EERSTE IN M0LTH0FF-T0ERN00I Tweehonderd wandelaars Zaamslag klopte Hulsterloo (2-1) ZESDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 17 AUGUSTUS 1970 werkmaatschap- heeft doohter- Duitsland en Zuid werknemers, in dienst in Zaddinxveen. Wij ion. Kabels voor oels voor televisie, comfortabeler, 't Is maar dat u (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN De zaterdagmiddag door de zwem- en poloclub De Schelde uit Terneuzen georganiseerde drie-kilometerzwemwedstrijd ju de Othenekreek is een groot succes geworden. Honderd deelnemers afkomstig van 12 verschillende verenigingen leverden een sportieve stcfjd in het zilte nat van de kreek, waarlangs zich vele sportliefheb bers, aangetrokken door het mooie weer, hadden verzameld om de deelnemers luid aan te moedigen. Op het nummer vrije slag heren werd Van Lienden van HPC Heemstede gemakkelijk winnaar. De meeste tegenstand kwam nog van zijn clubgenoot Van Diffelen en van de Terneuzenaar Jac. van der Hooft, welke laatste met zijn derde tevens de eerste Zeeuw werd. Wolff (SZV, Souburg) 51 min. 53 sec.; 5 T. v. d. Linde (Schelde, Ter- neuzen) 52 min.; 6 E. Rootert (Rob ben, Hilversum) 52 min. 36 sec.; 7 I. Vergouwe (Scheldestroom, Bres- kens) 53 min. 41 sec.; 8 M. Capello (Ganzen, Goes) 54 min. 50 sec.; 9 E. Beun (Scheldestroom, Breskens) 54 min. 58 sec.; 10 M. Marijs (Schelde stroom, Breskens) 55 min.; 11 N. de Ruyter (Robben, Hilversum) 56 min. 34 sec.; 12 M. v. d. Broek (Robben, Hilversum) 56 min. 35 sec. 13 J. Dak- kus (Robben, Hilversum) 56 min. 42 sec.; 14 H. Groot (Robben, Hilver sum) 57 min. 15 sec.; 15 J. Verdur- men (Zij, IJzendijke) 57 min. 38 sec. Schoolslag heren: 1 F. van Grins- ven (Robben, Hilversum) 51 min. 6 sec.; 2 P. v. d. Hoek (Robben, Hilver sum) 53 min. 22 sec.; 3 B. Visser (HPC, Heemstede) 53 min. 41 sec.; 4 T. Vis (SZV, Souburg) 54 min. 31 sec.; 5 P. Schop (Ganzen, Goes) 55 min. 4 sec.; 6 G. v. d. Neste (Schelde, Terneuzen) 56 min. 28 sec.; 7 B. Plat- schorre (Bruinvis, Sas van Gent) 58 min. 31 sec.; 8 R. Meyer (Robben, Hilversum) 60 min. 12 sec.; 9 J. Traanje (Schelde, Terneuzen) 60 min. 27 sec.; 10 D. J. Braai (Bruinvis, Sas van Gent) 61 min. 16 sec.; 11 A. Weeda (Braakman, Hoek) 61 min. 44 sec.; 12 L. Rijk (Ganzen, Goes) 61 min. 31 sec.; 13 P. A. Smulders (Zee hond, Vlissingen) 62 min. 3 sec.; 14 A. Baas (Zij, IJzendijke) 64 min. 11 sec.; 15 J. v. d. Hooft (Schelde, Ter neuzen) 64 min. 16 sec. Schoolslag dames: 1 F. Brouwer (Robben, Hilversum) 54 min. 54 sec.; 2 M. Vos (Robben, Hilversum) 57 min. 23 sec.; 3 J. Hundersmarck (Robben, Hilversum) 58 min. 29 sec.; 4 M. Vercruysse (Braakman, Hoek) 59 min. 8 sec.; 5 I. Clasen (Bruinvis, Sas van Gent) 59 min. 44 sec.; 6 C. v. d. Linde (Schelde, Terneuzen) 59 min. 53 sec.; 7 C. v. d. E»irgt (Ganzen, Goes) 61 min. 41 sec.; 8 L. Verpoor ten (Braakman, Hoek) 61 min. 51 sec.; 9 I. Krijger (Braakman, Hoek) 62 min. 41 sec.; 10 N. Vinke (Schelde, Terneuzen) 62 min. 41 sec.; 11 M. Swenne (Ganzen, Goes) 65 min. 6 sec.; 12 L. Bal (Ganzen, Goes) 65 min. 31 sec.; 13 C. Vader (SZV, Sou burg) 65 min. 19 sec.; 14 G. Streef kerk (Scheldestroom, Breskens) 66 min. 32 sec.; 15 J. Visser (Luctor, Middelburg) 66 min. 36 sec. 0p het nummer vrije slag dames werd het een aangelegenheid van Dn Robben uit Hilversum. De drie I eerste plaatsen gingen dan ook naai de dames uit Hilversum en dat de eindoverwinning naar Lotty ten I Veen ging zal uiteindelijk ook nie- mand verbaasd hebben, het feit in I acht genomen, dat deze 13-jarige Sobben-zwemster er onlangs in I slaagde voor de tweede maal de tekende zwemrace Damme - Brugge op haar naam te brengen. De Zeeuwse eer werd hier gered door Martha Wolff van de Souburgse 1 sivemvereniging S.Z.V. en Truus I can de Linde van De Schelde uit j .«neuzen, die respectieve- ijk voor een derde en vierde plaats De schoolslag heren eindigde in een overwinning van Van Griensven tan De Robben, die reeds onmiddel lijk na de start de leiding nam en deze niet meer afstond. Zijn clubge- noot Van den Hoek finishte bijna wee minuten na hem. Vis uit Sou burg eindigde als eerste Zeeuw op de vierde plaats op bijna drie minu ten van de overwinnaar. Het laatste nummer van de mid dag, de schoolslag dames, liet een I groot overwicht zien van de 12- jarige Robben-zwemster Fredy [Brouwer. Zij ging met ongeveer drie [minuten haar beide clubgenoten Vos 1 ru Hundermarck vooraf en het ver- jchil met de eerste Zeeuwse dame IM. Vercruyse van De Braakman uit Hoek. die goed was voor een vierde plaats bedroeg ruim 4 minuten. De Robben-coach A. Braas, een I loyale vijftiger zei over Fredy Brou wer: „Dat is ongetwijfeld het groot- I ste talent, dat we in ouize sterk 9 verjongde vereniging kennen. Van [dit natuurtalent verwachten we nog [veel meer". De uitslagen: Vrije slag heren: 1 H. J. van Lien den (HPC, Heemstede 42 min. 56 sec:; 2 A. van Diffelen (HBC, Heem- stede) 43 min. 27 sec.; 3 J. v. d. Hooft Schelde, Terneuzen) 43 min. 57 sec.; IR. v. d. Noll (HPC, Heemstede) 45 |wn. 32 sec.; 5 W. Geurtsen (HPC, Heemstede) 47 min. 4 sec.; 6 W. de |iam (SZV, Souburg) 47 min. 21 ree.; 7 J. Dorrepaal (Schelde, Ter- Tituzen) 48 min.; 8 A. Veerman Schelde, Terneuzen) 48 min. 23 sec.; J j T. van Maris (De Ganzen, Goes) Imin, 49 sec.; 10 A. Durinck (De Bruinvis, Sas van Gent) 49 min. 56 I®.; 11 R. Veenstra (De Ganzen, s) 50 min. 34 sec.; 12 R. de Dek- s »er (De Scheldestroom, Breskens) 51 wi. 1 sec.; 13 R. v. d. Vijver (Schel- I u rn°^m' Breskens) 52 min. 41 sec.; T. van Kaam (Zeehond, Vlissin- I») 53 min, 43 sec.; 15 S. Salomé I'ocheldestroom, Breskens) 53 min. 118 sec. Vrije slag dames: 1 L. ten Veen j o A Hilversum) 44 min. 4 sec.; Ir «.Schram (Robben, Hilversum) 46 ■i®®- 40 sec.; 3 J. Kaldenhove (Rob- «i, Hilversum) 47 min. 45 sec.; 4 M. (Van onze sportredactie) STOPPELDIJK Het „Burge meester Molthoff-juniorentoernooi", dat door de voetbalvereniging Vo gelwaarde voor de derde achtereen volgende keer werd gehouden is bij de A-junioren geëindigd in een zege voor HVV '24 uit Hulst. Bij de B- junioren was het Brabantse SC Gas tei winnaar. De einduitslag van het toernooi luidde: A-junioren: 1 HVV '24, 2 SC Gastel, 3 Vogelwaarde, 4 Terneuzen, 5 Goes. B-junioren: 1 SC Gastel, 2 HVV '24, 3 Goes, 4 Terneuzen, 5 Steen, 6 Graauw, 7 Vogelwaarde. ïksfer^ien NEL WEG MET WONDEROLIE leen omslachtige oornpleisters of gevaar* jk gepeuter met sc.be®„ lesjes en zo. AanstiPP®" iet NOXACORN vloel- tof is zo eenvoudig, n?" iënisch en verantwoord* IOXACORN bevat erzachtende wonderoiw net jodium en een Mr" tillend middel. NOXA- DRN maakt direct eea ijld aan de pijn. Eeltpls® en en eksterogen V®N •hrompelen met wortf» ,1 al. NOXACORN antiseP sc.h likdoornmiddel. iel,pijnloos,afdoend.!.83. BA (Van onze sportredactie) HANSWEERT Het voetbaltoer- 1 ®t Hansweertse Boys gisteren m AYan °nze sportredactie) CANKENBEBGE Tijdens d WonS er Vedetten", die vrijdag ^n?het stadion van de Belgische licejtp- Blankenberge plaatsvond, P'rvA'r!, Vouck van A. C. Hulst zijn iele» record op de vijfduizend de I»vom-"er Vedetten", die vrijdag- - het stadion van de Belgische ftp. B'ankenberge plaatsvond, Vonck van A. C. Hulst zijn "'«k record op de vijfduizend .Wet®n te verbeteren. Hij ein- riMdeze race op de zesde plaats 2jj_ ''ld van 14 min 14 sec. rond. Wn= °ucle rec°rd stond op 14.34.4. Ca?r werd de Belg Emile Putte- 'n een tijd van 13 min. 47 se in H14 hij li ja- aw. verwijderd van het !»am« e Zeeuwse record, dat oy c»jé, van de Middelburger Hein hjvj. van ju mui. I ">or P°?rdat Piet Vonck zich De start van de race op de vrije slag heren in de Kreekrace. organiseerde en dat de naam kreeg „Burgemeester Schipper-toernooi" is was de eerste elftallen betreft, ge wonnen door HVV uit Hulst, dat acht punten incasseerde. Tweede werd De Jagers uit Den Haag met drie punten, derde Kaaise Boys met 3 punten, vierde Hansweertse Boys met 3 punten en vijfde Vogelwaarde eveneens met 3 punten. De vier laatstgenoemde clubs, die in puntenaantal gelijk eindigden, werden na het nemen van strafschop pen als hierboven geklasseerd. Bij de reserveteams werden De Jagers eer ste, gevolgd door Kaaise Boys, HVV, Vogelwaarde en Hansweertse Boys. Het juniorentoemooi, dat een dag te voren georganiseerd, werd gewonnen door Kwadendamme met Yerseke op de tweede plaats. slechts vl, llet llu. «ec. FREDDY VAN DER VLEUTEN ein digde als derde in de amateurronde van Neerpelt. Winnaar werd de Belg René Gei-rits. Hij reed de 110 kilo meter in 2 uur en 44 minuten. Peter van de Kruis eindigde als vierde, Jan Spetgens als vijfde en Cot Tuyt als zesde. (Van onze sportredactie) MIDDELBURG De „oude knar ren" in de Zeeuwse wielersport heb ben zaterdagmiddag op het Molen water-parkoers in Middelburg hun feestje gehad. Een feestje in de vorm van de eerste wedstrijd voor wielerveteranen. Zoals bekend op perde de heer Monné enkele maan den geleden in het clubblad van de wielervereniging Theo Middelkamp het idee om nu eens de mensen naast de wielersport op de fiets te zetten. De heer Monné bedoelde de vaders van de coureurs en al die mannen, die zo frequent langs het parkoers hun goed bedoelde aanwij zingen geven. Nu, het idee van Monné sloeg aan. aZterdag versche nen er niet minder dan 22 „oude knarren" aan het vertrek. Het was in feite om hard te la chen zoals de mannen, die het langs de lijn zo goed weten, op de fiets zaten. Wat te zeggen van Jan Vol- werk uit Axel. Volwerk had het nota bene 's ochtends gepresteerd om twintig kilometer te trainen. Het was dan ook geen wonder, dat de Axelse loodgieter 's middags, toen het uur „U" eenmaal daar was, to taal geen kans had. En dat terwijl hij vrijwel de enige oud-coureur in het gezelschap was. De twee jury leden Coppens en Boeye waren bij het wachten op de boot in Breskens ook nog vol optimisme, maar ook zij moesten ervaren, dat het overbrug gen van een bepaalde afstand op de race-fiets moeilijker is dan het lijkt. Vooral zaterdag. Immers de wind en de warmte waren de echte tegen standers van de dikke buiken. Toch waren er vijf „oud» knarren", die het aardig deden. Het waren Jaap de Roo, de broer van Jo, die later zou gaan winnen. Jaap de Jager, Ton Mechielse, de vader van Jan Raas en de in de Zeeuwse wielren nerij toch niet zo bekende Menhee- re. Die vijf hadden al in de eerste van de twintig ronden een lichte voorsprong. Het hele deelnemersveld lag trouwens toen al in drie grote stukken Wim Hendriks, de speaker maakte er een geintje van door een ronde over te slaan. Hendriks, die de avond ervoor uitgebreid de ker mis van Kloosterzande had bezocht, had daardoor logischerwijs gewoon de macht niet om de koers uit te (Van onze wandelsportmedewerker) HENGSTDIJK Zaterdagmiddag gingen om twee uur 200 wandelaars en wandelaarsters te Hengstdijk van start, om deel te nemen aan de wandeltochten over vijf, tien, vijf tien en vijfentwintig kilometer, die georganiseerd werden door wandel sportvereniging De Vogel onder aus piciën van de Zeeuwse Wandelsport bond. Het défilé werd afgenomen door de voltallige gemeenteraad van Hontenisse. De parkoersen liepen door het prachtige recreatieoord De Vogel in de mooie polders rondom Hengstdijk. De uitslag was: vijf kilometer 1. WSV Beatrix, Terhole 685 punten, 2. WSV Hontenisse, Klóosterzande 680, 3 WSV De Jonge Zwervers, Terneu zen 669. 4. WSV De Vogel, Hengst dijk, 645, tien kilometer: 1. WSV Beatrix, Terhole, 702 punten, 2 WSV De Jonge Zwervers, Terneuzen 669, 3 WSV Hontenisse, Kloosterzande, 693 punten, 4 WSV Oranje Nassau, Zaamslag. 684, 5 WSV De Jonge Zwervers 2, Terneuzen 675. De „oude knarren" gaan op weg voor de 25 zware kilometers. (Van onze correspondent) ST-JANSTEEN Drie elftallen van de voetbalvereniging Steen speelden vriendschappelijke wed strijden tegen AZVV uit Axel. Steen 3 won met 5-3 van AZW, Steen 2 speelde met 1-1 gelijk tegen AZVV. Steen 1 wederom versterkt met oud-doelman Fr. d'Hooghe en Walter Naessens wist met 4-0 van AZW te winnen. Walter Naessens vierde zijn come-back met vier mooie doelpunten. (Van onze atlctlekmedewerker) GOES Zaterdagmiddag heeft A.V. '56 op de sintelbaan te Goes competitie-wedstrijden georgani seerd in de 3e klasse heren. Vijf ploegen namen hieraan deel: K. en K. uit Tilburg, Sprint uit Breda, Sliedrecht Sport uit Sliedrecht en A.V '56 met twee ploegen. De eerste ploeg van A.V. '56 eindigde met een kleine 800 punten voorsprong op nummer twee, K. en K. uit Tilburg. A.V. '56 1 behaalde 7108 punten en K. en K. 6320 punten. Op de derde plaats kwam Sprint uit Breda met 6215 punten, de tweede ploeg van A.V. '56 kwam met 6016 punten op de vierde plaats, terwijl Sliedrecht Sport als laatste 5593 punten verza melde. Op de nieuwe sintelbaan werden enkele goede prestaties geleverd. Zo sprong Anton van Hamond van K. en K. 1.85 m. hoog. De estafette ploeg van A.V. '56-1 bleef met een tijd van 44.6 sec. op de 4 x 100 meter juist een tiende seconde bo ven het Zeeuwse record op deze afstand, dat op naam staat van Zee land Sport uit Vlissingen. Klaas Sijp van A.V. '56 leverde eveneens een uitstekende prestatie op het verspringen met een sprong van 6.41 m. Een sprong van 6.67 m. kon de jury niet goedkeuren, omdat hij bij zijn afzet juist over de balk kwam. Opvallend was dat A.V. '56 alle loopnummers won. Zo won Niek Flipse de 400 meter in de goede tijd van 51.1 sec. Kees Kloet won de 100 meter in de matige tijd van 11.8 sec. Kees van Dalen won zonder enige tegenstand de 3000 meter in 8.53.6 min., terwijl Jan Polfliet eveneens zonder enige tegenstand de 1500 me ter won in 4.11.7 min. Overigens won A.V. '56 in totaal 7 nummers van de tien. Naast over winningen op bovengenoemde num mers won Joop de Looff nog het speerwerpen met een goede worp van 46.10 meter. Op het kogelstoten en het discus werpen ging de overwinning naar Wim Meeuwissen van Sprint met 12.10 m. en 33.71 m. Hij was hier mede de enige deelnemer, die twee overwinningen op zijn naam bracht. A.V. '56 heeft nu zijn plaats in de finale zeker gesteld. Met reeds twee competitie-wedstrijden achter de rug stonden zij met een gering ver schil op nummer twee op de derde plaats in de landelijke ranglijst. De finales zullen op 27 september op een nader te bepalen plaats worden gehouden. rijden en moest na vijftien kilome ter definitief van de fiets. De vijf voorop hadden echter geen last van warmte en wind. Dat waren dan ook de meer getrainden, want het was zaterdagmiddag een publiek geheim, dat velen zich op deze gent- leman-koers uiterst serieus hadden voorbereid. Vooral Jaap de Roo, Jaap de Jager en Ton Mechielse reden erg sterk. Toch moest Me chielse enkele ronden voor het ein de, terwijl de achterblijvers met veel moeite de pedalen rond maal den, het duo De Roo en De Jager laten gaan. Raas en Menheere had den eerder moeten lossen. De eindsprint ging echter toch tussen drie man daar Ton Mechielse ln da laatste ronde er alsnog in 3laagde zijn achterstand weg te wer ken. Voor De Roo en De Jager was hij echter geen serieuze tegenstan der iri die eindsprint, die overtui gend door Jaap de Roo wefd gewon nen De uitslag: 1 J. de Roo 25 km. ln 40 14. 2 J. de Jager, 3 T. Mechielse, 4 J. Raas. 5 J. Menheere, 6 op een ronde A. Coppens. 7 B. de Graaf, 8 J. Bennaars, 9 C. Dubbeld, 10 J. Boeye. 11 J. Rovers, 12 K. Monné, 13 P. Scheers, 14 L. BogeTS. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG Zaterdag speelde Zaamslag voor het eerst na twee maanden waarin het terrein was gesloten een oefenwedstrijd legen Hulsterloo. De thuisclub won met 21, door twee doelpunten van linksbuiten A. Mechielsen. De Zaamslagse reserves hadden daarvoor reeds met 41 gewonnen van Vogelwaarde 2. Donderdagavond 20 augustus wordt gespeeld tegen Axel 1, terwijl zaterdag wordt deel genomen aan een toernooi georgani seerd door Terneuzen. (Van onze wielermedewerker) MIDDELBURG Jan Raas, de Zeeuwse topper bij de niecwe- lingen flitste zaterdag op het Mo lenwater in Middelburg als eerste over de streep en incasseerde daarmee zijn achtste zege in dit seizoen. Van de grote groep renners die op de eindstreep af stoof, trok Luij ster burg de spurt aan, maar Raas liet zich uitstekend lanceren en klopte deze concurrent tenslotte met een half wiel.. Bij het uitkomen van de laatste bocht voor de finish, kwam Tonny Huijzen spijtig genoeg nog ten val en verspeelde daarmee al zijn kansen, Huijzen liep bij deze valpartij geen ernstig letsel op. Van de dertig vertrekkers kregen Kuzee en De Jager reeds in de eerste ronde met pech af te rekenen en liepen daarmee zo'n grote achter stand op dat hun rol voor een goede klassering was uitgespeeld. Door het constant hoge tempo werden alle uitlooppogingen reeds in de kiem gesmoord. Nadat Luijsterburg en Deusing hun neus al eens aan het venster hadden gestoken, in de beginfase, sloeg Leijten na 25 kilometer een gaatje van 50 meter. Leijten kreeg spoedig gezelschap van Van Treijen en Akkermans, maar dit trio kreeg toch geen ruimte genoeg. Ook toen Deusing na 45 kilometer een bres trachtte te slaan, werd hij door de groep onder aanvoering van Raas snel terug gepakt. De agressief rijdende Luijsterburg ging 15 kilometer voor het einde nog eens aan de haal maar het zette geen zoden aan de dijk zodat het uitliep op een massa-spurt. Ook bij de adspiranten kwam er geen scheiding en Melsen werd spurtwinnaar van de compacte groep. De uitslagen: Nieuwelingen: 1 J. Raas Heinkenszand 60 kilometer in 1.33.32, 2 J. Luijsterburg Nieuw- Vossemeer 3 J. Voesenek Prinsen beek, 4 J. Akkermans Nieuw-Vosse- meer, 5 J. Selders Roosendaal. 6 A. Dubbeld Middelharnis, 7 F. van Treijen Lepelstraat, 8 J. Heijnen Roosendaal, 9 J. Hellemons Halste ren, 10 C. van de Berge Kruisland. Adspiranten: 1 M. Melsen Roosen daal 30 kilometer in 51 minuten, 2 J. Ruckert Amsterdam, 3 J. Ver- brugge Putte, 4 A. Biddeloo Graauw, 5 F Verstraete Philippine, 6 J. Gommers Roosendaal, 7 P. Hel lemons Halsteren, 8 J. Dielens Ber gen op Zoom, 9 J. Maas Ouden bosch, 10 R. Petit Halsteren. (Van onze sportredactie) 's-HEERENHOEK Het „Pastoor Koning Jeugdtoernooi", dat Partijzen gisteren in 's-Heerenliock organi seerde in het kader van het veertig jarig jubileum is uitstekend ge slaagd mede door een behoorlijke publieke belangstelling. Zowel bij de B- als bij de C-junioren kwam Patrijz n als eerste uit de bus. Bij de eerst genoemde categorie eindig den Patrijzen en Lebo gelijk, maar na het nemen van strafschoppen kwam Patrijzen op de eerste plaats. Uitslagen: Luctor C-l - Lel» C-l 2—0, Alliance - Patrijzen 04, Lcu- tor B - Lebo B 01, Alliance B - Patrijzen B 01, Luctor C - Patrij zen C 0—3, Alliance C - Lebo C 3 0, Luctor B - Patrijzen B 0—2, Alliance B - Lebo B 0—2, Alliance C ij Luctor C 1—0, Partijzen C - Lebo C 20, Alliance B - Luctor B 0—0, Patrijzen B - Lebo B 0—0: punten, 2 Alliance 4 punten, 3 punten, 2. Lebo, Lewedorp, 5 punten, 3. Luctor, Heinkenszand, 1 punt, 4. Alliance, Roosendaal, 1 punt, C-junioren: 1. Patrijzen 6 punten, 2. Alliance 4 punen, 3. Luctor 2 pr.t., 4. Lebo 0 punten,

de Stem | 1970 | | pagina 13