en weer!! akhuis TERS en H Nota luchtverontreiniging niet duidelijk genoeg NV Horeca Sluis krijgt ook dit jaar geen opgelegd sluitingsuur Tien dagen brommen voor kabeldiefstal Subsidie vliegveld in raad Vlissingen GEEN MUSEUM ONDER BOULEVARD DE ADMINISTRATEUR IN HECHTENIS MIETERSE TIENER MEUBELS INCK >•3546 EIK Burgemeester Sluis beëdigd POLITIERECHTER MIDDELBURG riI L20goed was Sociale dienst Olievlek op Westerschelde Ringsteken M. Goedhart winnaar koningin Julianabeker Brandje in Biervliet spoedig geblust Wasgoed gestolen in Terneuzen P.v.d.A.-FRACTIE IN RAAD TERNEUZEN Braakman VANDAAG Fraudezaak Yerseke Tentoonstellingen VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1970 UUR industrie, is NV, de Nederlandse vestiging S.A., is in Den Haag gevestigd, ich in Middelburg, waar DMl - en films - wordt geproduceerd, brikage van kunstharsen, hemiceliën plaatsvindt. F te Middelburg zoeken wij rerk, bestaande uit het lossen fpak, opslag en verzending en verricht in dagdienst. van een heftruck strekt tot m een bondige brief aan Middelburg. tot 20 jaar. el was on. het dragen oonlijkheid. :e mogelijk: n verschil- lat 3 hulst rrneuzen Gisteren maakte de vertrekkende burgemeester van Hootegem (links) en de komende burgemeester van den Beid (rechts) kennis met elkaar. (Van onze correspondent) SLUIS De nieuwe burgemees- Ier van Sluis mr. H. F. L. van den I, is gistermorgen in het Provin- ciehuis te Middelburg beëdigd door de commissaris van de koningin in Zeeland, mr. J. van Aartsen. Na zijn beëdiging bracht de heer an den Beid een bezoek aan Sluis waar hij op het stadhus werd ont- rangen door waarnemend burge- neester P. F. van Hootegem. Hij naakte tevens keninis met beide wet- muders, de heren F. Cuelenaere en I. du Fossé, en het secretarieperso- >eel. Maandag 16 augustus zal mr. Van len Beid met zijn werkzaamheden- «ginnen. Op zonderdag 27 augustus vindt zijn installatie als burgemees- er van Sluis plaats, 's middags om '4,30 uur. De nieuwe burgemeester, die te ens gemeentesecretaris is, kon nog een commentaar over zijn stand- ilaats verstrekken, omdat hij eerst «ader met Sluis wil kennismaken. (Van een onzer verslaggevers) SLUIS Burgemeester P. F. van Hootegem van Sluis heeft donderdag avond zijn laatste raadsvergadering geleid. Zoals hekend is mr. van de Beid met ingang van 16 augustus be noemd tot de nieuwe burgemeester van het toeristenstadje. Het voorstel van b. en w. om de PTT diverse werkzaamheden te la ten verrichten ten behoeve van de inwoners van Retranchement werd aangehouden. De bedoeling is dat de PTT in Retranchement voor de ge meente bepaalde werkzaamheden verricht op dezelfde manier zoals dit nu in enkele postkantoren in de ge meente Oostburg gebeurt. (Het aan vragen van paspoorten, het verlen gen van rijbewijzen en dergelijke). De PTT vraagt als kostenvergoe ding een bedrag van f 1000,-. De raad besloot het voorstel aan te houden omdat zij het beter acht eerst de be volking van Retranchement over een dergelijke regeling te polsen. (Van onze correspondente) MIDDELBURG P. v. Z. en C. M. de R. uit Breda stonden Wcnnorgen voor politierechter mr. r. van Empel terecht, omdat zij op 3 j H- hondrdvijftig meter laskabel MMea weggenomen op de repara- ran de Mij. De Schelde in Sloegebied. Beiden werkten ze wr voor een onderaannemer op de ;erf en ze hadden al dikwijls be- ®et". dat de bewaking niet zo erg Mag was. i,J\'!.wa.men dan °ok in de nacht I™ 3 juli makkelijk met hun kar- F[\°P het terrein. Met stukken liepen ze af en aan, ze IS? zeIfs in de kantine nog Ito-tT' De bewakingsdienst rook IS °P een 8egeven moment arg- I»» ?n ^wam eena poolshoogte ne- It t bekenden daarna vlot. Mr. IjtF.-l de officier van justitie, IL t Van een brutale diefstal, die '6 zwaarder woog, daar het j, a'enkele keren eerder met ■Ril 'n aanraking was geweest. Ito?, ac.ht maa"den met aftrek, Iwnrft-j vier voorwaardelijk, een Ivan ,i van drie Jaar en toezicht lva» de reclassering. |ss heJ^dediger, mr. P. C. Adriaan- I straf een kortere gevangenis- lin vooral omdat de reclassering Ifai n ,raPP°rt bijzonder hoopvol I cevann - vonnis luidde: 20 weken |waaX-a1SStra£' ,waarvan 10 voor- voor n„o ProeftiM van drie jaar en IkeW R' toezleht van de Katholie- I VTWessering. llromL?? wakend van zijn ver- A. f Inn Sl£'e kad de Vlissinger A. te nïï" gestolen in het Bad Hotel van het eeda Jan ?.e receptionist nam hij rectip ?n entie weg, totdat de def kreg en de num- lor Rn PJVe"en noteerde, waar- -fficier dFa door <io mand viel. I eiste ze,Van 5us®ie par. T. Lebret I Wet aftrevmaancfen gevangenisstraf I We van voorarrest, waarvan Iproeftii/i n voorwaardelijk en een I v"i dp i 'e iaar met toezicht U-C. Adrio sser'ng- Verdediger mr. »n Wel aanse vroej !*rdacht; ^nzame voor deze, toch ite pp ma? bekend staande, i tp r« a 20 lanëe gevangenis- I "atuurliik -er! "itzitten. „Het is |VeriroUwen?'at.,?est als je van een I "d de nn?v mishruik maakt", l Politierechter. Zijn vonnis was toch aanmerkelijk milder: veer tien weken gevangenis, waarvan ze ven weken voorwaardelijk en toe zicht van het ZCB. De Middelburgse mevrouw A. M. G. had van de gemeentelijke sociale dienst f 2093,- ontvangen, waarop zij eigenlijk geen recht had. Tot driemaal toe had zij een verklaring ondertekend waarin stond dat ;ij geen neveninkomsten ontving. Ze werkte echter als barjuffrouw in een hotel in Vlissingen. De officier van justitie vond dat nu maar eens een voobeeld gesteld moest worden. Hij eiste twee maan den gevangenisstraf voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar, met dien verstande dat ze binnen die tijd het gevorderde bedrag terugbe taald moet hebben aan de gemeente lijke sociale dienst en benevens een boete van honderd gulden. De poli tierechter vonniste conform alleen halveerde hij de geldboete tot f 50,-. Haar stadgenoot K. W., werd voor het zelfde feit veroordeeld tot f 175,- boete twee maanden voor waardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar. A. v. K. en J. H. uit Scharendijke hadden op 1 mei j.l. de bruiloftsgast M. H. Bliek afgetuigd. Op de zitting vertelde het slachtoffer, dat hij plot seling werd vastgegrepen en door vijf of zés man werd geslagen. Toen hij al suffig werd hoorde hij iemand zeggen: Hé, dat is de verkeerde! O, dat geeft niets" was het antwoord, „we slaan hem gewoon hardstikke dood!" Een van de aanvallers, kreeg medelijden en bracht hem terug naar het café. De eis was zestig gulden boete en vergoeding van de claim van het slachtoffer ten bedra ge van f 54.30 De rechter vonniste conform. Acht dagen wèl brommen en ne gen maanden niét brommen was de straf, die de Vlissinger A. P. H. toegewezen kreeg voor het feit dat hij enige tijd geleden onder invloed op de brommer in de Spuistraat te Vlissingen had gereden. De officier eiste twee weken gevangenisstraf onvoorwaardelijk. Aangezien dit verdachte „nou weer naar Veenhui- zen" niet goed uitkwam in verband met doktersbezoek e.d., verzachtte mr. Van Empel de straf met boven genoemd resultaat. Een verzoek van de sportraad Sluis om een vertegenwoordiger van de gemeenteraad in de sportraad te be noemen werd eveneens opgeschort. De raad sprak haar bevreemding uit over het feit, dat zij niet in ken nis gesteld is van de samenstelling van deze sportraad. Wel liet de raad uitkomen sympathiek tegenover een dergelijk orgaan te staan. Besloten werd eerst nadere inlichtingen in te winnen alvorens tot een benoeming over te gaan. De heer O. Milliano werd aangewezen als adviseur van de stichting Streekjeugdcentrale voor Zeeuwsch-Vlaanderen. De taak van de heer Milliano is de communicatie tussen de gemeente en het jeugd werk te bevorderen. De gemeente Sluis zal deelnemen aan de gemeen schappelijke regeling voor de keu ringsdienst van vee, vlees en vlees producten in Zeeuwsch-Vlaanderen. Het is de bedoeling in Zeeuwsch- Vlaanderen de diverse werkzame keuringsdiensten samen te voegen. Evenals dit het afgelopen jaar het geval is geweest wordt de horecabe drijven ook voor het komende jaar geen sluitingstijd opgelegd. De raad besloot vorig jaar het sluitingsuur te laten vervallen met een proeftijd van één jaar. Dit jaar is inmiddels verstreken. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN In de komende vergadering van de Vlissingse ge meenteraad zal een voorstel worden behandeld om een subsidie te verle nen aan de stichting Vliegveld Mid den-Zeeland. Soortgelijke voorstellen in de raad van Domburg en in die van Veere hebben in de afgelopen tijd geen meerderheid gehaald. B. en w. van Vlissingen wijzen er in het subsidievoorstel op, dat het Zeeuwse college van G. S. reeds aan het stich tingsbestuur van het Vliegveld Mid den-Zeeland duidelijk heeft ge maakt, het een bedenkelijke zaak te vinden, dat eerst in het allerlaatste stadium de Zeeuwse overheden met de werkelijke financiële situatie van de stichting werden geconfronteerd. „Nu een goed geoutilleerd vlieg veld gebruiksklaar is en op grond van reeds gemaakte overeenkomsten met een vliegtuigmaatschappij de zo zeer gewenste verbreding van de in frastructuur van Midden-Zeeland kan worden gerealiseerd, is het dui delijk dat de Zeeuwse belangen met de liquidatie van de stichting Vlieg veld Midden-Zeeland niet gediend zjjn", aldus de toelichting op het subsidievoorstel door b. en w. van Vlissingen. Het college van b. en w. heeft in antwoord op vragen de heer oKster medegedeeld geen mogelijkheden te zien om in de onderaardse ganigen van de Boulevard De Ruyter een museum te laten inrichten. De kos ten van restauratie van deze gangen zijn enorm hoog, aldus schrijven b. en w. aan de gemeenteraad. Nog af gezien daarvan menen b. en w. dat het nog te betwijfelen is of de gan gen wel als tentoonstellingsruimte te gebruiken zijn. De onderaardse gan gen onder de Boulevard De Ruyter lop-en van de oprit van de Coosje Buskenstraat tot aan de Gevanigen- toren en vandaar tot bij het stand beeld van Michiel de Ruyter. Zij stoniden hier wellicht in verbinding met die in de Franse tijd gemetselde kazematten, die lagen ter weerszij den van de gang die via de water poort va nhet zogenaamde „Keizers- hoofd" verbinding gaf tot de weste lijke kade van de Koopmanshaven. Dertien onderaardse ruimten, die aanvankelijk dienst hebben gedaan als bakkerij voor het Franse garni zoen, zijn nog redelijk intact. Een aantal ervan is thans in gebruik bij het loodswezen en de Rijkswater staat. De gangen onder het wegdek van de Boulevard De Ruyter zijn gedeeltelijk ingestort en opgevuld. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Op de Wester schelde ter hoogte van het Oostgat nabij Westkapelle werd een diesel olievlek waargenomen. De vlek was vijf meter breed en anderhalve mijl lang. Rijkswaterstaat en hot ministerie hebben de dienst van bestrijding ver vuiling havenwerken te Hoek van Holland hiervan in kennis gesteld. Zij achten het nemen vain maatrege len echter thains nog overbodig. (Van een onzer verslaggeefsters) MIDDELBURG De hoofdschotel van de tweede folkloristische dag in Middelburg vormde ongetwijfeld het ringsteken te paard. 106 paarden met hun in wit kostuum en oranje sjerp uitgeruste berijders, vormden een kleurrijk schouwspel. Winnaar van de Koningin Juliana beker werd na spannende strijd M. Goedhart uit Grijpskerke. De ver- dat A. Reijnderse uit Kou- voor de vijfde keer dieze zou winnen, en diaarmee eigenaar, werd niet be waarheid. In verhouding tof andere jaren waren er aanmerikelijk mdndier toeschouwers. De uitslag werd: 1. M. Goedhart, Grijpskerke; 2. (winnaar Koningin Wilheiminabetoer) C. Reijmiense, Kou- dekerke; 3. (winnaar wisselbeker ge meente Middelburg) D. Wülerns, St.- Laiurens; 4. C. Houteriman, Kondeiker- ke; 5. P. J. Cevaail, Ritthem; 6. B. Koets, Biggekerke; 7. A. Reijnderse, Koudiekerke; 8. J. Meise, Souburg; 9. M. Koets, Bigigekerike; 10. M. Redj- mdense, Mooist poolse, paarid: K. Cop- (Vam een omizar veirsTaigtgeveora) BIERVLIET In een hajnigar op die boenderij vain de heer J. Dleiietmain in de Elisabethpo'Mer omitstonid door wegspaitibende votrnkein bij laswerik- zaamheden brand in een partij stro. De brandweer van Biervliet bluste heit vuur. Er was weinig sohade. (Van een omizer verslaggevers) TERNEUZEN In die nacht van woensdag op donderdag werd in die Lindelaan, de Kastanjelaan en Corél- listraal wasgoed gestolen dat bewo ners buiten hadden laten hangen. De politie stelt een anderzoeik in. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In de raadsvergadering van Terneuzen heeft de heer Huijbrecht van de PvdA-fractie kritiek geleverd op de onlangs gepubliceerde nota van de provinciale commissie Luchtverontreini ging Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen. De heer Huijbrecht zei dat de nota onvoldoende gegevens en vergelijkingsmateriaal bevat om een juist beeld te kunnen krijgen over de mate van luchtvervuiling in het gebied. Wethouder Hol zei dat hij van de heer Huijbrecht eerder waardering dan kritiek had verwacht over de be trokken nota. „Het technisch rapport van de deskundigen, die bij de me ting van de luchtverontreiniging zijn betrokken, is nu eenmaal voor de leek onleesbaar", aldus de wethou der. Hij verklaarde zich graag bereid concrete vragen over het rapport aan de commissie door te geven. De heer Hol stelde met voldoening vast, dat de conclusies van het rapport een duidelijke vermindering van de lucht vervuiling in de Kanaalzone aange ven. De heer Huijbrecht had ook aan merkingen over het inpassingsbeleid van de gemeente bij de plaatsing van ambtenaren in de nieuwe gemeente Terneuzen na de gemeentelijke herin deling. De wethouders Ramondt en Hol zeiden dat er over deze mutaties een goed overleg en samenwerking waren geweest met de vakorganisa ties. De heren H. de Vriendt (T '70-2000) en Huijbrecht kapittelden de voor zitter, burgemeester Aschoff, over zijn recente mededelingen op een symposium van geografen, betreffen de de aanleg van een nieuwe insteek- haven aan het kanaal naar Gent. Zij vonden dat de raad er recht op heeft deze mededeling uit de eerste hand van de burgemeester te vernemen, in plaats dat de raadsleden dit via de pers moesten vernemen. De heer Aschoff merkte op dat hij niet anders heeft gezegd dan goede hoop te hebben, dat volgend jaar met de aanleg van de haven begon nen zou kunnen worden. „Als er of ficieel iets over deze havenaanleg bekendgemaakt wordt zal ik natuur lijk eerst de raad inlichten", aldus de voorzitter. De heren Hamelink en Huijbrecht en mevrouw Kes van de P.v.d.A.- fractie wilden enkele wijzigingen aanbrengen in het ontwerp-gemeen- schappelijke regeling regionaal woon. wagencentrum Zeeuwsch-Vlaande ren. De heer Hamelink was het er niet mee eens dat de leden en plaatsver vangende leden van het bestuur der gemeenschappelijke regeling aange- wezen worden uit de colleges van b. en w. van de deelnemende gemeen ten. Hij vond dat zulks een zaak van de gemeenteraad is. De heer Hudjbrecht vond dat de rechtspositie van de ambtenaren in dienst van de gemeenschappelijke re geling qua rechtspositie gelijkgescha keld moeten worden met de ambte naren van de gemeente Hulst en niet, zoals in de regeling staat, zo veel mogelijk gelijkgesteld worden. Mevrouw Kes wilde opgenomen hebben dat de bewoners van de in het bestuur van het woonwagen- centrum. woonwagenkampen inspraak hebben Wethouder Hol ontraadde met klem de aangevoerde wijzigingen in de ontwerp-regelisnig aan te brengen. Anders zou de regeling niet per t september a.s. in werking kunnen treden. Wethouder Ramondt voe-gde er aan toe dat de Terneuzense raad twee jaar geleden de ontwerp-rege- liog regionaal woonwagen-centrum ongewijzigd had aangenomen. „La ten w-e- ophouden met het spelletje dat hier gespeeld wordt", verzuchtte hij. De P.v.d.A.-fractie trok hierna haar in het vooruitzicht gestelde amendement in. B(1 het punt gemeenschappelijke regeling recreatiegebied Braakman zei de heer Vlieger (D '66) het on juist te vinden dat Terneuzen in het bestuur vijf zetels en Sas van Gent drie zetels krijgt. Ook was hij het er niet meen eens dat de voorzitter van de gemeen schappelijke regeling bij staking der stemmen een dubbele stem heeft. Voorts achtte de heer Vlieger het verkeerd d-at de bestuursleden te veel functies bekleden. Wethouder Barbé zag in het laatste geen bezwaar. Dat Terneuzen 5 ze tels krijgt achtte hij logisch, omdat deze gemeente nu eenmaal meer in woners telt dan Sas van Gent en omdat de Braakman grotendeels op grondgebied van Terneuzen ligt. Burgemeester Aschoff meende dat de voorgestelde bestuurssamenstel ling van de gemeenschappelijke re geling democratischer is dam zij ooit is geweest. Hij legde er de nadruk op diat men in de eerste plaats naar eer en geweten vertrouwen moet stellen in de integriteit van de te kiezen be stuursleden. GOES Grand 20 uur: Funny Girl a.l. 23 uur: King Kong 14 j. MIDDELBURG City 20 uur: Charles Chaplin in het circus, a.l. 23 uur: Naakt in de val 18 j. OOSTBURG Ledel 20 uur: Sexy Suzanne zondigt weer 18 j. VLISSINGEN Alhambra 20 urn-: Funny Girl a.l. Toneel - Muziek - Dans ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg, 20.15 u.: „De kleine parade" met o.a. Leen Jongewaard en Joost Prinsen. SCHIETINGEN CLINGE L. de Vilder 19.30 uur. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De officier van justitie te Middelburg, mr. T. Lebret, heeft gisteren, nadat de 59-jarige H. van O. uit Yerseke aan hem was voorgeleid, inhechtenisneming van deze administrateur gevorderd. Hij za-1 wonden venvo-lgd op aan klacht van verdjiriste-ring van een to taalbedrag vam 13.000,ten nadele vam het Nutsdep-airtement Yerseke en vam 7.200,ten nadele vam die Co öperatieve Stichting I Vedkoopverenigimig uit plaats. „Het betreft hier", die officier vam justitie oms mede, „twee groepen vam verduistering* De verduisteringen, die Vam O. im zjjm functie als administrateur het Nutsdep-ar' pleegd, hadidem king op een fondis, dat was gevormd om de bouw van een Nul school in Yerseke te realiseren. Door een grondige tro-le heeft men die bij het Nuitsidep-artement tot op de cent nauwkeurig NAGEKOMEN MARKTEN KAPELLE, 13 aug. Bramen in dustrie m kratten van 4 kg 210 ld m doosjes per kg 323—349. Tomaten export 1b 270, rest d,d., klasse II d.d. Dub-b. pr.bonen L 91, II 75, IIx 45, III d.d. Witte en rode kroetappelen d.d. Tonneboerpruimen in voorver koop onverkocht op 25. Appelen en peren: Précoce de Tr. I 65 3635 60 28.40—29.40, 55 18.30—19.10 50 13.60, II 65 22, 60 25, 55 16, 50 13.60, lid 13.60, 45-55 13.60, III grof 10— 14, fijn d-d. Super Précoce I 75 35, 70 34, 65 29, 60 24, II 55 13.60, lid 13 60 III grof 14, fijn d.d. Stark Earlies-t I 70 42, 60 37, 55 10, II 70 19—38, 60 14 32, 55 10, III grof 18. Early Victoria I 70 41—42, 60 37, II 70 38, 55-65 25, 60 35, lid 17, III grof 17, Benoni I 70- 80 7880, 65 70, III grof 21, James Grieve I 80 45—46, 70-80 47—48.10, 80 40, 70 40, III grof 23—24. Mantet I 70 79—80, 60 64, III grof 16. Perzik rode zomerappel I 70 16, 60 10, rest d.d. Discovery I 70 27, 75 130, 65 105, 60 58, 55 14. Tydeman Early Wor cester I 80 72, 70 64, 65 43, Zigeune rin I 75 20, 65 21, Yellow Tr. I 70 46, 60 32. Pruimen: Czar I 6899, II 28 —67, grof 49—73, fabr. 12—35. Onta rio I 6385, II 20—36, grof 21—63 fabr. 7—10. R. CI. d'Ouiliins I 58—85, II 2051, grof 3453, fabr. 829. Opal I 121—123, II 32—62, grof 46, fabr. 12. Vroege Tolse I 161, grof 44 51. Mons. Hative I 162201, II 32 —73, grof 46, fabr. 18. Rode R. CI. d'Ouiliins I 79—95, II 28—62, grof 35 74, fabr. 9. Gescheurde pruimen 10 24. Rode bessen per kg II 165—181. Aardbeien per doos II 4448, fram bozen per doos I 95108, II 5630. Doornloze bramen I 7182, Logan- bessen I 100, Rode bessen per doos 1 46. II 43. MIDDELBURG Veilingberich- ten van woensdag: Tomaten A 1 270-271 en doordr., B 1 270-275 en doordr., C 1 270 en doordr., CC 1 doordr., A 2 doordr., B 2 doordr., C 2 doordr., Stark Earliest: 7080 58- 70, 60—70 33-50, 65—70 40-42, 60— 65 15, 55—60 10-11, III gr. 32, Pre- coce de Trévoux: 7075 44, 6570 38-45, 60—65 20-36, 55—60 27, 50— 55 14, 55—65 24-25, 60—70 36-38, III gr. 11, III fijn 14, Mantet: 7080 74, 6070 58-62, Yellow Transparent: 6070 48, 5560 30, perzikrode zo merappel: 70—80 18, 60—70 15, Benoni: 7075 78, 6570 82, perzi ken kg. 63-66, pruimen: Early Lax- ton 23-66, Ontario 14-97, Czar 23- 105, Opal 80-105, Washington 23-91, .RC1. Althann 89, meloenen: Net 47-198, Ogen 160, bramen ds. 54-67, aardbeien ds. 58-67, frambozen ds. 76, perziken St. 5-40, druiven 270- 312. Groenten: Sla 6-18, andijvie 24- 33, spinazie 31-67, postelein 10-26, bospeen 36-44, waspeen 42-50, bos- kroten 13-22, kroten 5-37, kassnijbo- nen 57-64, snijbonen 37-116, krom 35-52, dubb. bonen 66-157, rode kool 6-10, sav. kool 24, spitskool 26-39, witte kool 5, prei 66-132, uien 21-34, rabarber 12-21, snijselderij bos 2-7, kistje 15-84, peterselie kistje 15-151, augurken 20-35, stamsnij bonen 51, pronkbonen 41-60, komkommers 76—91 21-26, 61—76 15-22, 51—61 15-19, 4151 15, stek per kg. 15, bloemkool 4 53-75. 6 31-55, 8 20-32. STEENBERGEN, 13 aug. Bintje klei bonken 23.00-26.00, grote 17.00- 25.00. Bintje zand bonken 18.00, gro- kett 23.00-24.00, grote 18.00-23.00. te 15.00-19.00. Eerstelingen klei bon- Doré klei grote 30.00-31.00. Eigen heimers klei grote 25.00-32.00. Diversen 's-HEERENHOEK Jeugdhoeve 15 uur: Receptie 40- jarig bestaan voetbalver. „De Pa trijzen". 20 uur: Dansavond voetbalver. „De Patrijzen" HULST Soos „St.-Gapon" Blues-band „Oud en Piek" KLOOSTERZANDE Krokodllbar 21.30 uur: Orkest Frans Bonne Op?, voor deze rubriek tel. 01180 7438 of postbus 116 in Middelburg. DOMBURG Badhotel, Domburgseweg. Exposi tie schilderijen van Ernst Joachim (tm 14 sept.). Dag. van 9—21 uur. GOES Museum voor N.- en Z.-Beveland, Singelstraat 13. „Kunst in het klem" (oude tegels). Geopend: ma. t.m. vr. 10—12 en 13.30—17 uur; zat. 1417 uur (tot 1 sept.). 'S-GRAVENHAGE Het Mauritshuis. Goya-expositie (t.m. 12 sept.). Werkd. 10—17, zon. 11—17. Bovendien woe. en vrij. van 20—22 uur. HULST Boekh. Van Geyt: Expositie Jan de Rooden, Johnny Rolf, Jan v. d. Vaart en V. v. d. Willigen, cera miek (t.m 31 aug.). Werkd. 9—12, 13—18 uur. zon. 14—17 uur. KORTGENE Raadhuis: Expositie zeegezichten van K. C. Bakker uit Den Helder (t.m. 14 aug.). Dag. van 9—21 uur. MIDDELBURG Rijksarchief, St.-Pieterstraat 38. Zomertentoonstelling „A is een aapje", het onderwijs op de l.s. in Zeeland in de eerste helft van de vorige eeuw (tot 30 aug.). Miniatuur Walcheren: Dag. t.m. 31 aug. van 922 uur. Van 1 t.m. 27 sept. van 918 uur. v. Benthem en Jutting, Lange Delft. Expositie van Russische Iconen Ma. t.m. zat. van 9—18 uur (t.m. 31 aug.). Abdij: „Spel van klank en licht" Iedere woensdag-, donderdag- en vrijdagavond (t.m. 4 sept.). Vleeshal stadhuis en Zeeuws Mu seum: Expositie werk hedendaagse kunstenaars „Letterlijk en figuur lijk" (t.m. 30 aug.). Ma. t.m. za. 10—17 uur; zon. 13—17 uur. RETRANCHEMENT Ga'erie „Mauringh", Dorpsstraat Expositie beeldhouwwerken, aqua rellen en hedendaagse kunst (t.m. 1 sept.). Dagelijks van 1121 uur. ROTTERDAM Boymans-van Beuningen. Expo sitie Nicolaas van Beek en Frans Molenaar, sieraden en kleding (tm. 16 aug). Ma. t.m. zat. van 10—17, zon. 11—17 uur. Bovendien woe. van 2022 uur. Expositie Jacob Zekveld, tekenin gen en David Hockney, schildery en en prenten (t.m. 29 aug.). De Doelen: Expositie „Muziek op de penning". Collectie van 1500 penningen (t.m. 23 aug.). Maritiem Museum, Burg. s'Jacob»- plem 8 Expositie „En de haven groeide voort, 19451970" (t.m. 30 sept.). Dag. van 1017 uur. Zon. van 1117 uur. Rolt. Kunststichting, Kruisplein 40. Expositie Van Pasternak tot Amal- rik, boeken, foto's, tekeningen, schil- derijen etc. (t.m. 19 aug.). Werkd. 10—17, zon. 1217 uur. Rott. Kunststichting, Zuidplein. Ex positie Jörg Remé, schilderijen, li tho's tekeningen (t.m. 31 aug.). Werkd. 1017, zon. 1217 uur. Rivicrahal Blijdorp: Fuchsia-ten toonstelling (t.m. 16 aug.). Do. 14 22 uur, Vrij. en zat. 1022, zon. van 1018 uur. SLUIS Raadskelder Stadhuis. Schildery'en- tentoonstelling van Belgische schil ders. Dag. van 1012 en 1418 uur (tot 1 sept.). Raadhuis: Expositie Béatrice Pa- peians-de Morckhoven, schilderijen (tm. 14 aug.). Dag. van 1119 u. ST. ANNA TER MUIDEN Voormalig gemeentehuis. Tentoon stelling schilderijen van Jos But en schilderijen en beeldhouwwerk v. J. de Meester de Betzenbrouck. Geopend dag. 1012 en 1417 uur (tot 15 sept.). VEERE Schotse huizen: Expositie Stefan Mruzenski, houtgravures, boek illustraties. gelegenheidsgrafiek (tm. 15 sept.). VLISSINGEN Britannia Expositie schilderijen v. Piet Bulthuis (t.m. 31 aug.). WESTDORPE Galerie Troutzaerte. Zomertentoon stelling van schilders, beeldhou wers en pottenbakkers (t.m. 31 aug Ma t.m zat. van 918 uur, zon van 1418 uur. ZIEK1KZEE Gemeentemuseum: Expositie scheepsmodellen, aardewerk, por selein (t.m. 30 okt.). Ma. t.m. zat. 10 12 en 13 3016.30 uur. Burgerweeshuis: Expositie beeld houwwerk en klein antiek, potterie en schilderijen (t.m. 22 aug.). Ma. tm. zat. 10—17 uur. AN I WERPEN ,Uet Sterckshof" te Deurne. Ex positie „Fotografie in België 1839 19-v.V' (t.m 12 sept iWeii 50: Tentoonstelling „Het Ko ninklijk Paleis Bouwer en be woners" (t.m 6 sèpt.). Elke dag van 1220 uur. Zat., zon. en feest dagen van 1018 uur. Morgen, zaterdag 15 augustus. Bergen op Zoom 1.39 en 14.11 uur; Hansweert 0.53 en 13.29 uur; Made-Drimmelen 4.27 en 16.48 uur; Terneuzen 0.24 en 13.00 uur; Vlissingen 12.30 uur; Wemeldinge 1.29 en 14.01 uur.

de Stem | 1970 | | pagina 5