Hengelclub Clinge 25 jaar Basiliek Hulst in opspraak 60.000ste BEZOEKER ZWEMBAD HULST Ind fuiic Seminarie Hoeven verkocht Busdienst op Goes-Zuid Open-huis in dansschool Bilderbee Vereniging stortte kapitalen in Zestigvoetkreek Burgerlijke stand Goes EDITIE VOOR ZEELAND REDACTIE ZEELAND: EXPLOITATIE ADV Geld Redenen Auto uitgebrand in Oostburg Auto vernield, meisje gewond Twee gouden jubilarissen bij Eikels worden Bomen Mozart Yerseke kreeg nieuwe instrumenten EVEN KIJKEN Aanvaring in Middelburg Druk oefenprogramma voor v.v. Vogelwaarde Schieting in Clinge Weer botsing op gevaarlijke kruising Drieweg Oefenprogramma Walcheren v.v. Zwakke markt voor tomaten Ons Genoegen Vlissingen viert 80-jarig bestaan Zonni 'S fe Weer aan zee iuöit <te&£earwa* k« 3 DE STEM VAN VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1970 Geboren: Anneliese, d.v. W. Schrijver-Dek te 's-Heer Hendriks kinderen; Hendrika, d.v. L. van An- rooij-Brandt te Yerseke; Paul, z.v. P. Nonnekes-Zegers te Goes; Heieen d.v. J. Louwerse-Dieleman te Oud- Sabbinge; Pieter, z.v. I. Geen.se-van de Sande; Germain-e, d.v. P. Manne- ke-Dom te Yerseke; Joost, z.v. M. Wesdorp-Giljam te Oosterland; Jo hannes, z.v. L. Wiskerke-la Grand te Goes; Wilhelmina, d.v. J. van Sprundel-Kouijzer te Yerseke; Har riet, d.v. W. Slabbekoorn-Buschgens; Marcel, z.v. Lobbezoo-Wisse te Rilland-Bath. Ondertrouwd: J. Hillebrand, 21 te Goes en M. de Feijter, 22 te Goes; J. de Boe, 55 te Kloetinge en A. de Groot, 50 te Hattem; J. Morssink, 32 te Eindhoven en J. Harten, 30 te Goes. Getrouwd: A. Hermes, 26 te Le- wedorp en J. Ventevogel, 21 te Goes; P. Steenhart, 23 te Goes en P. Kouwer, 19 te Wissenkerke. Overleden: Jan van der Valk, 24 te Bodegraven, e.v. H. Masmeijer; P. Goedhart, 90 te Goes, w.v. J. Leijs; Catharina Raas, 87 te Goes, w.v. J. Goense; Jacobus van de Visser, 81 te Goes, w.v. A. de Goffou; Maria Timmerman, 86 te Goes w.v. P. Quakkelaar; Jacob Mieras, 80 te Schore, e.v. M. A. Brandt. PAOBT. A» VOOR ZUIDWEST NEDERLAND ABONNEMENTSPRIJS 16,per kwartaal binnen verspreidingsgebied (excl. 50 ot. incassokosten); 5,55 per maand (incl. 9 et. incassokos ten). Buiten verspreidingsge bied 23.per kwartaal. Overige prijzen op aanvraag. RAYONKANTOREN TERNEUZEN, Nieuwstraat 9 TeL 01150-7920 HULST: Steenstraat 14, Tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, TeL 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: Na kantoorurentel.. 01140-3751 en tel. 01158-1940 (Z.-Vlaanderen) Bureau: Kromme Weele 4, Middelburg. Tel. 7764. Postbus 116. A. F. Koopman Chef Zeeland Tel. privé 7438 (01180) Redacteur Goes M. Kersten, tel. 01100-6584 Coördinerend redacteur Zeeuwsch- Vlaanderen G. van Berkel, (01150-4866) Redacteur O.Z.-Vluanderen: A. Verlind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: A Schell (01150-4865) Sportredactie Zeeland: B. van Deursen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer (01155-2237) Inspecteur Zeeland: L K. M. de Jong (01150-4281) Buist en O.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.-Z.-Vlaanderen: M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman, Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: a Menu (01100-4316). (Van een onzer verslaggevers) CLINGE De afgelopen vijf entwintig jaar heeft de Clingen- se hengelvereniging naar schat ting veertig- tot vijftigduizend gulden in de Zestigvoetkreek in Clinge gestoken. Voorzitter K. Willaert van de club kan dat zon der gewetenswroeging en zonder dat hem daarbij het schaamrood naar de kaken stijgt met een ge rust hart zeggen: de tientjes zon ken namelijk niet in baar geld naar de diepte, maar in de vorm van voorn en forel. „Er zijn ten behoeve van de leden de afgelopen jaren kapitalen gespen deerd aan het uitzetten van vis", vertelt de voorzitter van de hengel vereniging. Eind deze maand bestaat de visclub vijfentwintig jaar. Op zaterdag tien september wordt dat feit met een speciale prijskamp ge vierd. Vergadering met receptie na: alles zo eenvoudig mogelijk, want het mag niet te veel geld gaan kosten. De jubilerende club heeft zijn dure cadeau al binnen in de vorm van een zootje extra vis, uit gezet in de Zestigvoetkreek; bij voorbaat bestemd om aan een hen gel het water en via de braadpan het aardse bestaan te verlaten. In vijfentwintig jaar is de hengel club van een vriendenkringtje uitge groeid tot een vereniging met een internationaal ledenbestand. Hon derd van de tweehonderddrieënzes tig leden zijn Nederlanders, de rest Belgen. Niet verwonderlijk, want hengel-expert Willaert schat het aantal Belgen, dat zich regelmatig aan de Zeeuwsch-Vlaamse kreekoe vers schaart op zeker drievierde van het totale aantal sportvissers. „Dat is niet zo onbegrijpelijk", motiveert hij. „Onder de Belgen is de vissport bijzonder populair, maar alle viswaters in dat land zijn ver vuild. In Nederland leggen ze beslag op de mooiste „stekkies", maar van mij mogen ze". Bij de Nederlandse beugelclubs, en dus ook de Clingen- se, zijn de zuiderburen welkome gasten, want ze zijn bereid centen neer te tellen voor een rustig viswa- tertje. „Onze club draait financieel voor een belangrijk deel op die Belgen", geeft de voorzitter eerlijk toe. In ruil voor vijftien gulden lid maatschapsgeld krijgen ze dan ook een aardig plaatsje aan de oever van de Zestigvoetkreek, waar jaarlijks evenveel kilogram vis wordt uitge haald als op initiatief van de visclub er ieder seizoen weer wordt uitge zet. De heer Willaert schat dat op tweeduizend kilogram, een niet mis te verstaan getal. Onlangs nog ginig er in de Zestig voetkreek twaalfhonderfvijftig kilo gram voorn, waar overigens nage noeg nog niets van is teruggevan gen. Willaert vermoedt, omdat het een verkeerde soort was. „Het was riviervoorn", vertelt hij. „En die is te wild. De vis blijft niet zitten en zoekt het met het geld van de sport vissers op het lijf andere wateren op". Het gaat de hengelclub van Clinge goed voor de wind al begint de lucht in de verre toekomst te be trekken. De mededeling van staats bosbeheer dat binnen nu en vijf jaar alle bouwwerkjes, zomerhuisjes en dagverblijven van vissers aan de oevers van de Zestigvoetkreek moe ten verdwijnen zit het hengelbe- stuur nog niet lekker. De heer Wil laert is van mening dat de afbraak van de huisjes parallel moet lopen met de ruilverkaveling voor dit ge bied. Hij heeft daar zo zijn redenen voor en is vast van plan daarmee bij staatsbosbeheer nog eens aan te kloppen. „De oever waar de huisjes staan is voor ons totaal onbruikbaar. Vandaar kan niet gehengeld worden. In het kader van de ruilverkaveling bestaat kans op oeververbetering. Dan wordt het voor ons aantrekke lijker, omdat voor de afbraak van de huisjes iets in de plaats komt". De voorzitter, die in 1945, de op richter van de club was, hoopt nog op een onderhoud met staatsbosbe heer, waarin concessies worden ge daan. Die kans is overigens niet zo groot, want deze instelling lijkt vastbesloten aan de ontering van de kreek resoluut een eind te maken. (Van onze correspondent) OOSTBURG Tijdens een con- trölerit door C. D., chef-monteur van de VW-garage firma Gebr. Brugge, geraakte gistermorgen (donderdag) de VW van de heer A. B. uit Veere waarschijnlijk door het losraken van een benzineslang in brand. Dit gebeurde in de Bakkerstraat te Oostburg. De brandweer was vlug ter plaatse, maar kon niet voorko men dat de wagen geheel uitbrand de. (Van onze correspondent) CADZAND Een twintigjarig meisje uit Frankfurt heeft glasver wondingen aan haar gezicht opgelo pen toen de wagen, waarin zij zat (bestuurd door mej. U. S. uit Frank furt) van de weg raakte, tegen een boom reed en tenslotte in een sloot belandde. Het ongeluk ontstond doordat de bestuurster haar aan dacht niet volledig bij het verkeer had. De auto werd totaal vernield. (Van onze correspondent) WESTDORPE De Westdorpese muziekvereniging Eikels worden Bomen heeft twee leden gehuldigd die vijftig jaar in de vereniging actief zijn geweest. De jubilarissen, de heren F. Thomas en F. de la Ruelle werden met hun familie ont vangen in het verenigingslokaal bij mej. E. de Rijcke. Bij de huldiging waren veel leden van de muziekver eniging aanwezig, alsmede de pas toor en b. en w. van Sas van Gent. De voorzitter van de vereniging, dhr. Hendriks, zwaaide de jubila rissen in zijn welkomstwoord veel lof toe en sprak de hoop uit dat zij nog vele jaren actief lid zouden blijven van Eikels worden Bomen. De heer Hendriks speldde de jubila rissen vervolgens de bij de jubileum behorende onderscheiding van Fe deratie van Katholieke Muziekbon- den op. Namens de leden van de muziekvereniging kregen de jubila rissen een boekenbom Ook de burgemeester van Sas van Gent, de heer R.A.J. den Boer, wens te de beide jubilarissen geluk. Hij sprak zijn waardering uit over het feit dat beide heren zich zo lang hadden ingezet voor de muziekvere niging. Na dit officiële gedeelte van de bijeenkomst kreeg iedereen oe gele genheid de jubilarissen en tn.n fa milieleden te feliciterer. Je ivond werd verder doorgebracht i gezel lig samenzijn met vrolijke muziek. (Van onze correspondent) YERSEKE Zaterdagmiddag om drie uur wordt in zaal Nolet te Yerseke door burgemeester Pijl Ho- geweg het nieuwe instrumentarium voor de muziekvereniging Mozart officieel aan deze vereniging over gedragen. Na de overdracht waarbij, behalve de dames van de leden ook een aantal genodigden tegenwoordig .zijn, worden enkele mffrsen ge speeld. Daarna maakt men een klei ne rondgang door het centrum van het dorp. (ADVERTENTIE) Interieurverzorging Fa. Van Dronkelaar, Zuidzande, tel. 01170-2161 Terneuzen, Zuidlandstraat 14, tel. 01150-3529 Sieubec Iedere vrijdag kijkavond tot 21 uur in Zuidzande en Terneazen. (Van een onzer verslaggevers) HULST De vernielingen, die anonieme personen in de basiliek van Hulst hebben aangericht, zijn voor voormalig deken en huidig pas toor A, Koopmans, drie maanden ge leden aanleiding geweest de zware eikehouten deuren van het majes tueuze gebouw voor alle, behlave zondagse kerkbezoekers, hermetisch te sluiten. Deze week is de basiliek er door in de landelijke pers in op spraak gekomen. Het sluiten van de basiliek-deuren betekende een verminderde service ten aanzien van de duizenden toeris ten, die Hulst jaarlijks aandoen. Op het lijstje van bezienswaardig heden van de plaatselijke Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer prijkt de Hulster-Willibrordus-basiliek ech ter nog steeds bovenaan. Tot voor drie maanden kon iedereen, die daar in geïteresseerd was, vrij in en uit lopen. Nu kan er niemand meer in zonder bemiddeling van de pastoor of de VVV, want de heer Koopmans heeft een restrictie gesteld. Het interieur van de fraaie kerk helemaal onttrek ken aan het Hulster areaal van toe ristische bezienswaardigheden was zelfs de kerkelijke gezagsdragers een beetje te gortig. Daarom maakte men de uitzondering, dat iedereen die binnen wilde, eerst bij de VW zou moeten aankloppen voor de sleutel van de grote kerkdeuren. Als er nu een toerist binnen wil, moet hij eerst bij het stadhuis aankloppen, van waaruit nu onder geleide ex cursies en rondleidingen naar en in de kerk worden georganiseerd. Het is wel een beperking van de toeris tische vrijheid, maar de kerkelijke autoriteiten stond blijkbaar geen an dere weg open en de toeristen zelf schijnen er zich niet al te druk over te maken. Verwonderlijk is alleen, dat de ba siliek pas drie maanden na deze be slissing in opspraak is gekomen. „Niet te begrijpen", zegt de echtgeno te var. koster Meijse. „Het besluit is lange tijd geleden al genomen en van moeilijkheden is geen sprake meer geweest. „De politie van Hulst kan zich niet herinneren, dat na het geval van vandalisme geruime tijd geleden in de kerk nog vernield, in gebroken of gestolen is. Wie nu op door-de-weekse dagen in de basiliek wil zal eerst bij de WV moeten aankloppen voor de sleutels. (Van een onzer verslaggevers) HULST De vijftienjarige ulo-leerlinge Jacqueline Hemelaar uit Hulst heeft donderdagmiddag uit handen van wethouder J. Blom- maert van Hulst een gratis abonnement op het zwembad van Hulst voor het volgend seizoen gekregen. Jacqueline was de zestigduizend ste bezoeker van het bad. Vermoedelijk onder invloed van het goede zwemweer heeft men de zestigduizendste dit jaar vroeger kunnen huldigen dan vorig jaar het geval was. Dit ondanks het feit, dat in dit zwemseizoen in de omgeving van Hulst twee nieuwe baden bijkwa men. Jacqueline Hemelaar werd donderdagmiddag tijdens de infor mele huldiging als eerste gefeliciteerd door de Hulster wethouder, die zich met dit resultaat van het bezoekersaantal bijzonder ingeno men toonde. De grootste topdag in het zwembad werd tot nog toe een aantal weken geleden genoteerd, toen op een zonnige woensdagmid dag tweeëntwintighonderd zwemmers en zwemsters de kassa pas seerden. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Gisteravond vond een aanvaring plaats in het gat van de in aanbouw zijnde nieuwe kanaalbrug te Middelburg. Het gela den motorschip Haestinge kwam dit gat invaren, terwijl het licht op rood stond en kon door de zware lading van 85 ton slakken niet meer terug slaan. Hij raakte hierbij het zandschip Albatros en lie5p zelf averij aan de neus op. Bij het invaren staat ruim van te voren een bord met de aan wijzing om langzaam aan te varen vanwege de werkzaamheden in de bouwput. Door te grote golfslag zou deze put anders vol kunnen lopen. (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE Het eerste elftal van v.v. Vogelwaarde heeft plannen om het nieuwe voetbalsei zoen goed te beginnen. Van het oefenprogramma is de eerste wed strijd al achter de rug. Zoals bekend won Vogelwaarde deze eerste wed strijd met 40 tegen Steen. Op 16 augustus aanstaande staat een deelname aan een toernooi van Hansweertse Boys op het program ma. Aan dit toernooi doen verder mee: Hansweertse Boys, Kaaise Boys, HW en De Jager. Op 23 augustus gaat Vogelwaarde bij Kemzeke op bezoek, terwijl Kemze- ke op 30 augustus in Vogelwaarde de return zal komen spelen. Daar tussendoor speelt Vogelwaarde op 27 augustus thuis een avondwedstrijd tegen v.v. Stekene. (Van onze correspondent) CLINGE De schuttersvereni ging Eendracht en Broedermin heeft een schieting gehouden op twee staande wippen. De uitslag van de schieting luidde als volgt: wip 1: le hoogvogel: A. Vlaminck, Clinge; 2e hoogvogel: C. de Maat, Hulst; le zijvogel: P. Leeraert, Hulst; 2e zijvo gel: R. de Vos, Clinge; 3e zijvogel: C. Weemaes, Clinge; 4e zijvogel: L. Thielens, Nieuw-Namen; le kal: C. Weemaes, Clinge; 2e kal: R. de Vos, Clinge; 3e kal: E. de Wit, St.-Jan steen; 4e kal: C. Weemaes, Clinge. Wip 2: le hoogvogel: L. de Koek, Kloosterzande; 2e hoogvogel: niet afgeschoten; le zijvogel: C. Boënne, Graauw; 2e zijvogel: A. van Dorsse- laer, St.-Jansteen; 8e zijvogel: J. van Remortel, St.-Jansteen; 4e zijvo gel: niet afgeschoten; le kal: C. Weemaes, Clinge; 2e kal: R. de Block, Graauw; 3e kal: P. de Baar, Graauw; 4e kal: C. de Maat, Hulst. (Van onze correspond^ I DRIEWEGEN Bij een m op de beruchte kruising J!1 Schoondijkse Dijk en de Kf,rJ hebben twee auto's zeer zwart J de opgelopen. De heer O. M. was de opgereden toen deze vrij -iT diait moment echter kwam snelheid (er geldt daar gtt.1 heidsbeperking) de aiuto van ij de bocht. Het was voor beidt J te laat elkaar te ontwijken, DJ gen van I. M. uit Driebergen J total-loss (de gehele voorzijdjl geveer 60 centimeter geik Set busje van J. R. uit i weird langs de gehele zwaar beschadigd. Bedde 1 liepen slechts wat schrammenj politie heeft proces-verbaal maakt. Op betreffende kruising zich ad verscheidene ernstig lukken voorgedaan, tot nog \,,i der ernstig persoonlijk letsel kruising is levensgevaarlijk dajJ op Konteweig (het verlengde provinciale wag Ovezandte-Dij» dde bovendien voonramgswegm hard maig rijden als men bordje dart de maxdmumsnellia;| 50 kilometer aangeeft staat jJ meter binnen de bebouwde k«tj vendien is het punit anovmiijJ voor het van de Sehoorad'ijfee 1 komende verjkeer. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Het oei gramma van de Vlissingse vereniging Walcheren ziet ar ui" volgt: 16 augustus: Walcheren Middelburg 2, 14.30 uur, Baskei Walcheren 2 - Middelburg 3, uur, Baskenb. 2; Walcheren 3 delburg 4, 11.00 uur Baskenb.il augustus Oostkapelle 1 - Wak' 1, 18.30 uur, Oostkapelle; 22 a tus Oostkapelle 2 - W: 3, 16.00 uur, Oostkapelle; Veen Walcheren 1, 16.30 uur, Veert: augustus Walcheren 1 - Nieuwd 1, 18.30 uur, Baskenb. 4; Wak ren 3 - Nieuwdorp 3, 18.30 Baskenb. 2; 30 augustus Tob Kortgene - Walcheren 2, Kortja BREDA (KNP) Het Breda en de onroerende goer schappij Zuid-West Nederla' hebben overeenstemming over de verkoop van het vor grootseminarie Bovendonk in meente Hoeven. In het gebouw zal een heidskolonie voor kinderen 1 gevestigd, geschikt als huir voor ongeveer 250 kinderen, wordt de accommodatie uit| met enkele flats met drie verl gen en bungalows voor het trekken personeel. De prijs waarvoor Bovenda andere handen is overgegaan: op wens van de koper voorlop" meegedeeld. Het bisdom Breda zal het storten in het pensioenfo priesters, waarvoor met brengst van het voormalig menarie IJpelaar te Breda bibliotheek van Hoeven eenf fonds is gevormd. Bovendonk is sinds de 14e! kerkelijk goed. Het huidige gï dat in goede staat verkeert, sen 1907 en 1923 verrezen. minianie dat er die laaitste j-a vestigd was, werd op 24 ju gesloten. (Van onze correspondent). KAPELLE Drie keer in week zijn er op de veiling in Ei) le ruime aanvoeren van exporttn ten. Ook leden van de veiliii Krabbendijke en Terneuzen vw op dinsdag, donderdag en vrijdif Kapelle hun tomaten aan. Het i bod bedraagt steeds enkele dub den kratten. ui omgeving. De afzet van de kastomaten de laatste weken een teleurstel! verloop. Het aanbod is in het land ruim en de vraag voor valt tegen. Op de buitenli» markten komen zeer veel nat® maten uit het eigen land, die het geprofiteerd van het mooie wet: de afgelopen weken. Hiervan on vindt het Nederlandse kaspw grote concurrentie. Het gevolg dan ook geweest dat er de to weken heel wat doordraai 1' plaatsgevonden. De mindere kwaliteiten w meestal helemaal niet te vertol maar ook draaiden soms export maten door. De teler kreeg dan v exporttomaten een vergoeding va 2.30 per 6 kg en voor de War1 een vergoeding van f 1.30 per De schaarste aan eenmalig fust j de export van tomaten op de Neo landse veilingen duurt nog voort. In verband hiermede h voorzitter van het Produkts voor Groenten en Fruit besloten ook in de periode van 17 tot augustus a.s. de uitvoer mag P'» vinden in bakjes, die reeds e# zijn gebruikt. Dit vond reeds eSj plaats. Na 17 augustus zou dat^s ter niet meer mogen. De pej1" nu dus met 14 dagen verlengd- Aangenomen mag worden dal aanvoer nog belangrijk groter wo want in de komende weken kor de tomaten uit de kassen, waarii voorjaar eerst aardbeien hebbes staan aan de markt Dergelijke 1ger dan één uur mag duren. 1 (Van een onzer verslaggeefs GOES Automaatschappij land NV (AMZ) gaat vanaf dag de autobusdienst Goes woutsdijk - Driewegen - Gees ui den met ritten via Goes-Zuid betekent dat voor de, ver vai centrum wonende, Goesenaars bindingen met het station NS e busstation op de Westwal (cenl mogelijk zijn.' Bovendien is hi gemakkelijker vanuit de wijk, aan de ringlijn door de Zak Zuid-Beveland gelegen plaatst komen. De ronde gaat langs: 's-Grave derseweg, Kloetingseweg, Frui Wilgenstraat, Beukenstraat, Hertumweg, Lijnbaan v.v. Er k haltes bij: Dè Schakel, St.-Jo hoek Kloetingseweg-Fruitlaan, Wilgenlaan-Beukenstraat en bij keicentrum De Bussel. Voor de omrit door Goes-Zui< maximaal drie' minuten extra schikbaar, omdat een retourrit de Zak van Zuid-Beveland niet sen zijn er vooral veel in Kapelle niet het geval, dan kan de ui (Van een onzer VLISSINGEN Harmonie-® Genoegen" te Vlissingen maa»1 op voor een grootse viering v® 80-jarig bestaan. Op zateToas september zal het bestuur w» jubilerende vereniging om b-. een receptie geven in het kwartier. In het kader van de jubilou® j ring wordt op de avond In de Sint-Jacobskerk te een avondconcert gegeven harmonie „Voorwaarts" Ud J kerke en de brassband Ritthem. Vrijdag 28 august® eveneens in de Sint-Jacobske concert plaats, waaraan de vereniging „Vlijt en Volhart" de jubilerende vereniging "S 1 men, zaterdag 29 august® een showtaptoe gegeven, door vooraanstaande r wordt meegewerkt. quentie niet gehandhaafd wc aldus de AMZ. Wanneer het lukt, de routeverlenging binner tijd te houden, geeft dit als quentie dat de busdienst via Zuid wordt opgeheven. (Van een onzer verslaggeve: TERNEUZEN De bov'c van hotel „Centraal" te Terneu: door de dansleraar, de heer C derbeek, vernieuwd, gemoderni en geschikt gemaakt als m< dansinstituut. Op woensdag 2( gustus, 's avonds om acht uur, 1 'd d't nieuwe onderkomen open gehouden. „Een dans-, kijk- en moetingsavond voor jong en oals de heer Bilderbeek dit e ment noemt. Vooruitzichten voor zaterdag en zondag, opge steld door het KNMI. Perioden met zon, ook en kele buien en gematigde tem peraturen. W-eersvooruitzichten iin cijfer nu dde Ld over Nederland. tol o^r aantal uren - v V) min. temp vcitn oxiisietveer maai tot 4 maai onder non 0 tot 4 graden on-dei op een droge period- 12 uur: 80 procent; ka v droog etmaal 50 pre min" ?0Ill(3lag: aantal uren zon: temp.: van ongeveer noi Sraden onidier normaal; rmaad tot 4 Kams °1 P'enode van minstens 12 etiS kans °P e'en geheel Idai* 40 procent. zaffe enkele onweers gebied hrwu?3® 0f av0lnd °«8 eeret Hierdoor m -tge «fiSLÏ?- enkele buien Hge CiiUVCJie ÖU1CH I 24 tot 25 m?SJien wtnd- Temper VoortoSen' gaiter 18 gr feer opklaid, het koud<

de Stem | 1970 | | pagina 2