PLANNEN VOOR EEN GROOTS CULTUURCENTRUM EN GOES Cutterzuiger van de „sloot op de wal planning Schol vergt Deel van secretarie Hulst gaat J verhuizen Afscheid van dominee p. Siderius Typekamers winkelcentra TIJDELIJK ONDERKOMEN SPOEDIG GEREED EDITIE VOOR ZEELAND VERONICA GAF CONCERT IN RETRANCHEMENT Karperwedstrijd W olphaartsdijk Walsoorden Clitex verloor van gemeentepersoneel Nw. en St.-Joosland Schieting in Clinge J imiorentoernooi v.v. Kapelle Kampioenschap ploegen in Wilhelminapolder HUISHOUD BEURS V akantieschieting in Graauw Schieting op liggende wip in Graauw AVONDSCHIETING IN OUDELANDE Sas van Gent Hulst Rilland-Bath Zeilwedstrijd oj het Veerse Meeil Cemsto-Nederla stoot Zeeland af Oplossing tekort aan typistes: geeuwen voorlopig weer f vrije voeten Vechtpartij in [jeugdsociëteit tie Middelburg IPersonenauto rijdt )p vrachtwagen 'eeuwse wandelaars [naar Oostenrijk j Wisselvallig eer aan zee DE STEM VAN DINSDAG 11 AUGUSTUS 1970 (Van een onzer verslaggevers) HULST Aan de voet van de Hulster wallen achter het stad huis wordt de laatste hand ge legd aan het semi-permanente gebouw, waarin binnen afzienba- V"' re tijd een deel van de gemeente secretarie van Hulst zal worden ondergebracht. Met de afwerking van het complex zijn vermoedelijk nog vier weken gemoeid. Daarna kan een aanvang worden gemaakt met de verhuizing van de verschillende afdelingen van het Hulster stadhuis of zijn dépen dances naar dit nieuwe onderkomen. Het gebouw is licht en ruim van op zet en wordt voorzien van een aan tal moderne balies, waar het voor het publiek prettig „zaken doen" zal zijn. Het beruchte en belaste „af delingsloketje" komt in dit semi-per manente gebouw niet meer voor. Daarvoor in de plaats zijn gerieflijke, brede balies gekomen, die nog voor zien zullen worden van spreekruiten, zoals die bij bankgebouwen gebrui kelijk zijn. Of er een officiële ope ning zal plaatsvinden en wanneer die eventueel zal zijn is nog niet bekend. Binnen wordt nog hard gewerkt. Heel wat verfjes zijn gebruikt voor het gebouw de kleuren had, die de architecten wensten. DAOm-AD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND ABONNEMENTSPRIJS 16,per kwartaal binnen verspreidingsgebied excl. 50 ot. incassokosten); 5,55 per maand (incl. 9 et. incassokos ten). Buiten verspreidingsge bied 23,— per kwartaal. Overige prijzen op aanvraag. RAYONKANTOREN TERNEUZEN. Nieuwstraat 9 Tel. 01150-7920 HULST: Steenstraat 14, Tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1. Tel 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVEN BEZORGING: Na kantooruren: tel. 01140-3751 en tel. 01158-1940 (Z.-Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Bureau: Kromme Weele 4, Middelburg. Tel. 7764. Postbus 116. A. F. Koopman Chef Zeeland Tel. privé 7438 (01180) Redacteur Goes M. Kersten, tel. 01100 6584 Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen: G van Berkel, (01150-4860 Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Verlind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen A Schell (01150-4865) Sportredactie Zeeland: R. van Deursen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer (01155-2237) EXPLOITATIE ADV Inspecteur Zeeland: L. K. M. de Jong (01150-4231) Hulst en O.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg eD W.-Z.-Vlaanderen M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J Schieman. Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: C. Menu (01100-4318) (Van onze correspondent) RETRANCHEMENT De mu ziekvereniging Veronica uit Zuid- zande heeft onder leiding van diri gent J. Meijers ter afsluiting van de kermis in Retranchement een con cert gegeven. Het populaire pro gramma viel bij de toehoorders zeer in de smaak. Na afloop van het concert werd een lampionoptocht ge houden, waaraan Veronica ook me dewerking verleende. (Van onze correspondent) WOLPHAARTSDIJK Zaterdag avond hield de VW Wolphaarts- dijk haar jaarlijkse viswedstrijd op karper voor inwoners en toeristen in de vijver achter het voormalig ge meentehuis. Aan deze wedstrijd, die op prima wijze werd verzorgd door de plaat selijke Visserij- en Hengelsportvere niging de Zandkreek, werd door 67 vissers deelgenomen. De uitslag was: 1 F. Erts 295 punten, 2 J. P. Bliek 230, 3 S. van Wellen 225, 4 J. de Leeuw 165, 5 Steenhuis 120, 6 J. de Blaeij 115, 7 Stokman 80, 8 V. van Kaneghem 75, 9 C. Schrier 55, 10 M. Schrier 40. De eerste vis werd ge vangen door S. van Wellen. Schieting Uitslag schieting bij Nord in de Noordstraat werd een gaaibolling gehouden. Aantal deelne mers 75. De uitslag was: hoge vogel: R. de Ridder Zuiddorpe. Ie zijvogel: L. van Goethem Noordstraat. 2e zij vogel: P. van Goethem Noordstraat. Meeste kleine vogels: J. Pardon met 7 stuks. Deze gaaibolling werd ge houden ten bate van een in septem ber te vieren diamanten bruilofts feest. (Van onze correspondent) CLINGE Op het gemeentelijk sportterrein te Clinge voetbalde FC Clitex tegen het gemeentepersoneel van Hulst. Het gemeentepersoneel nam de leiding door een kopbal van Everaert. Later maakte Reyns er 02 van. Na de rust wist Clitex door Van den Bergen de eer te redden, maar Willaert maakte snel 13. De thuisploeg kon de stand nog op 23 brengen. Van Craenenbroek maakte er tot slot 24 van. Voetbal De voetbalvereniging Nieuwland is met het oog op de komende competitie met zijn oefen programma begonnen. Het eerste elftal speelde een wedstrijd tegen v.v. Kruiningen. Deze komt uit in de tweede klasse van de onderafde ling Zeeland. Het elftal van Krui ningen speelde aggressief voetbal en beschikte over een goed elftal, waartegen de Nieuwlanders het goe de spel maar niet konden vinden. Ze keken dan ook met de rust al tegen een 30 achterstand aan. De rust stand was tevens de eindstand. (Van onze correspondent) CLINGE Aan de schieting in de zaal St.-Cecilia bij L. de Vilder werd door 70 schutters deelgenomen. Op de beide wippen werden de ho ge vogels geschoten door J. de Vet ter van Kapellebrug en J. Bauwens te St.-Niklaas <B.). De eerste zijvogels werden gescho ten door M. Broeckaert van Clinge en A. de Bock van Meerdonclc (B.). De tweede zijvogels werden respec tievelijk geschoten door J. Bauwens van St.-Niklaas en W. Maes van De Klinge (B.). Het grootste aantal vo gels (5 stuks) werd geschoten door Jules Beugels van Clinge. (Van onze correspondent) KAPELLE Op het gemeentelijk sportterrein organiseerde zaterdag de jeugdcommissie van de voetbal vereniging „Kapelle" een junioren- toernooi voor C- en D-junioren. Er werd aan deelgenomen door elftal len uit Kruiningen, Kloetinge en Heinkenszand. Uitslag: C-junioren: 1 Kruiningen, 2 Ka pelle, 3 Kloetinge, 4 Heinkenszand. D-junioren: 1 Kapelle, 2 Kruiningen, 3 Heinkenszand, 4 Kloetinge. Voor zitter B. Spuy reikte de prijzen uit. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Op zaterdag 5 september wordt in de Wilhelminapolder bij Goes de jaarlijkse wedstrijd om het ploegkampioenschap van Zeeland ge houden. Omdat alle agrarische orga nisaties nu samenwerken zijn ook de Westbrabantse ploegers bij deze wed strijden betrokken. De beste rondgaande- en trekwen- telploegers uit de hele streek komen op die dag naar Zeeland. De wed strijden gelden tevens als selectie wedstrijden voor het landelijke kam pioenschap. Na afloop van het kam pioenschap worden behendigheids wedstrijden voor landbouwtrekkers gehouden. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Met behulp van een 150-tons kraan, vier zware trekkers en een aantal rubber zakken heeft de firma Stoof gistermiddag het eer ste deel van de 210 ton wegende cutterzuiger Breda van de Zand Transport Maatschappij op de mod derige wal van haar terrein aan de Regenbeemd gebracht. Daarmee werd de eerste fase afgesloten van het transport van de zuiger naar het Belgische Meer. Daar wordt de Breda ingezet om een 9 kilometer lang gedeelte van de nieuwe weg Antwerpen - Neder land op te spuiten. Vandaag wordt het eerste deel van de snijkopzuiger van Breda naar België getranspor teerd. Stoof gebruikt daarvoor zijn nieuwste wagen, een 350 ton trek kende en 96 wielen tellende weggi- gant. Donderdag in de loop van de dag wordt het tweede gedeelte van de zuiger, nog altijd een gewicht van 90 ton, op de enorme oplegger gehe sen en naar België overgebracht. Als alles volgens plan verloopt zal de Breda op 1 september aan het werk kuninen. Eind december moet hij, samen met een wat kleinere zuiger die al bij Meer bezig is, het 9 kilometer-tracé hebben opgespoten. Het werk aan de Regenbeemd verliep, traditioneel bij dit soort karweien, in een stromende regen. En niet zo vlot als wel gehoopt was. Nadat het eerste deel van de zuiger namelijk vanuit de rivier de Mark half aan land was getrokken werd er een aantal rubber slurven onder gelegd. Het oponthoud ontstond doordat de compressor, die nodig was om deze zakken op te blazen, het liet afweten. Na de nodige tech nische ingrepen lukte het uiteinde lijk toch en verliep het slepen van de zuiger normaal. Het door Stoof uitgedachte sys teem is even simpel als doeltref fend. Onder de zuiger worden de sluven gelegd, die als het ware als wielen dienst doen. Een paar lieren trekken het zware gewicht over de slurven gemakkelijk weg. De slur ven. die door het verplaatsen van de zuiger achter vrijkomen, worden er aan de voorkant weer onder gelegd. Daarbij wordt gebruik gemaakt van de kraan die dat voorste deel dan steeds even optilt. De kraan zou de hele zuiger wel zelf in een keer kunnen versjouwen, maar de onder grond aan de Regenbeemd is daar voor niet vast genoeg. Via bovenbe schreven manier werd het eerste deel van de Breda over een afstand van ongeveer 80 meter naar een vlak stuk terrein getrokken. Van daag zal de kraan het 30 meter lange en 5 meter brede gevaarte öp de oplegger tillen. De heer E. Mulders, hoofd van de technische dienst van de Zand Tran sport Maatschappij, over de Breda: „De zuiger wordt voor het eerst in zijn geheel gebruikt. Hij heeft een 2.5 miljoen gulden gekost en is in twee stukken te demonteren. Het zwaarste deel heeft een motor van 1400 PK, het andere een van 1000 PK, Het gevaarte weegt, de opbouw als spudpalen en de cutterlader meegerekend, wel een 300 ton. Een cutterzuiger moet je zien als een schip, dat zand en water via een brede slang opzuigt uit een put en dat over een bepaalde afstand tran sporteert. De Breda komt tot twee kilometer. Dat is te weinig en daar om zullen wij er transport tussen station bij zetten. Wij moeten het zand voor de weg Antwerpen - Ne derland namelijk over 4 kilometer vervoeren". De Zand Transport Maatschappij is niet de enige Nederlandse firma, die aan deze weg bezig is. De Belgi sche regering heeft de aanleg van de weg in vier fasen verdeeld en het zandtransport is voor drie fasen aan Nederlandse ondernemingen ge gund. Dat zijn naast de Zand Tran sport Maatschappij de firma's Ne- derhorst en Van Oort. Eind dit jaar wordt het gedeelte van de grens tot Breda aanbesteed. Stoof zal dat verder een zorg zijn. Haar zorg is, dat de cutterzuiger heelhuids in Meer aankomt. Daar voor is een route gekozen zonder viaducten. Het transport van de twee gedeelten vindt 's nachts plaats en heeft heel wat voorbereidings problemen gegeyen. Zo moeten ver keerslichten, lichtmasten, verkeers borden en lantaarnpalen in Breda en Ulvenhout tijdelijk worden verwij derd en is voor een aantal straten in Breda een stopverbod uitgevaardigd. De man die dit alles heeft voorbe reid is de heer J. Boomaars van Stoof. Hij heeft ook de leiding van het dubbele transport. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het gemeentebestuur van Goes is plannen aan het voorberei den voor de vestiging van een groot dienstverlenend en commercieel cul tuurcentrum voor Midden-Zeeland, tussen de Zusterstraat, de Van den Spiegelstraat, de Dam en de Kreu- kelmarkt. B. en w. hebben daartoe aan de bouw- en exploitatiemaat schappij N.V. Havezathe te Botter dam opdracht gegeven voor het uit brengen van een voorlopig rapport over de mogelijkheden. Hiermee is dan eindelijk, na een jaar van impasse, de eerste stap ge zet op weg naar een miljoenenpro- Jeet, dat binnen enkele jaren vol tooid moet zijn. Behalve het er al in gerichte museum, zal het culturele en commerciële centrum mogelijk ook een schouwburg, een nieuwe be jaardensociëteit, een jeugdsociëteit, een warenhuis en een centrum voor muziekschool en verenigingen kun nen bevatten. De N.V. Havezathe, die tevens de eigenaresse is van het nieuwe win kelcentrum-zuid „De Bussel", moet het rapport binnen enkele weken aan het college van b. en w. uit brengen. „De volgende stap is", al dus wethouder dirs. J. Dijkgraaf, „het aantrekken van deskundigen die de planen gaan uitwerken. Hierbij moet men ook denken aan bijvoorbeeld een project ontwikkelingsmaatschap pen. Er zal een combinatie gevonden moeten worden van dienstverle ning en commercie". De Havezathe is zo'n ontwikkelingsmaatschappij. Het gemeentebestuur vraagt zich in dit kader bijvoorbeeld af of er geen warenhuis moet komen om het dure project financieel haaibaai' te maken. „Hiervoor moet natuurlijk eerst", aldus de heer Dijkgraaf, „een behoorlijk stuk marktonderzoek ver richt worden. Dit gebeurt ook door de N.V. Havezathe. Het culturele ele ment staat echter op de eerste plaats. Dat laten wij niet los". Wethouder Dijkgraaf stelt dat er grote parkeer voorzieningen moeten komen, zowel voor het culturele gedeelte van het project als voor het commerciële ge deelte. Een van de culturele aspecten die het gemeentebestuur onder de loep wil nemen, is een schouwburg. De grootte van het Schuttershof-terrein leent zich hier wel toe, maar er zjjn nog meer gegadigden. Zo zit bijvoor beeld de P.T.T. te springen om uit breiding. „Een behoorlijke schouw burg zie ik er nog niet in", aldus wet houder J. H. Roose van culturele za ken. „De bestaansmogelijkheden van de schouwburg zie ik pas over en kele jaren. En het duurt jaren voor dat zo'n schouwburg er provinciaal doorkomt". De heer Roose memo reert dat al twee jaar geleden de Zeeuwse Culturele Raad Goes heeft aangewezen als de meest gunstige plaats voor de vestiging van een pro' vinciale Zeeuwse schouwburg. Sinds dien heeft Middelburg een eigen schouwburg gebouwd, die zij groots „Zeeuwse schouwburg" noemt en waar landelijke gezelschappen optre den. Maar een echte grote Zeeuwse schouwburg met professionele capa citeiten is er nog niet. Een ander probleem, waarvoor men nog een oplossing moet vinden, is het onderbrengen van de jeugd- sociëteiten Fyfan en Uh-Uh, die bei den gevestigd zijn in het Schutters hofcomplex, dat tegen de vlakte moet als het grote project wordt ge realiseerd. Ook de gymnastiekloka len en de bejaardensociëteit aan de Kreukelmarkt moeten verhuizen. Voor de jeugdsociëteiten is nog steeds de boerderij „zuid" een moge' lijkheid, die door het gemeentebe stuur wordt overwogen (eventueel in combinatie met een wijkcentrum zuid), hoewel dit financieel erg te gen blijkt te vallen. Een andere mogelijkheid is nieuw bouw in het nieuwe sociaal-culturele monsterobject in het Goese centrum De keuringsdienst van waren zal ook moeten gaan verhuizen. De bouw plannen zijn al gereed voor nieuw bouw aan de Evertsenstraat. „Maar dan praat je zo over een miljoen (ADVERTENTIE) EXPO AXEL '70 van 29 augustus t.m. 5 september (Van onze correspondent) GRAAUW De schuttersmaat- schappij De Friezen heeft in Graauw een vakantieschieting op de staande wip gehouden. De uitslag van de schieting luidde als volgt: wip 1: le hoogvogel: B. de Haan, Sluiskil; 2e hoogvogel: J. Vereecken, Kloosterzande; le zijvogel: N. Ver eecken, Kloosterzande: 2e zij vogel-: P. Weemaes, St.-Jansteen; 3e zijvo gel: E. Inghels. Koewacht; 4e zijvo gel: E. Inghels, Koewacht; le kal: P. Verhaegen, Hulst; 2e kal: F. d'Hoo- ghe, St.-Jansteen; 3e kal: E. Inghels, Koewacht; 4e kal: E. Inghels, Koe wacht. Wip 2: le hoogvogel: R. van Kruyssen, Kloosterzande; 2e hoogvo gel: N. Goossen, Kloosterzande; le zijvogel: A. Herman, Axel; 2e zijvo gel: P. Goossen, Kloosterzande; 3e zijvogel: A. v.d. Poel, Graauw; 4e zijvogel: J. Doene, Kwadendamme; le kal: C. Boënne, Graauw; 2e kal: R. de Block, Graauw: 3e kal: J. de Visser, Axel; 4e kal; W. Boussen, St. Jansteen. en meer. Het kan dus nog wel even duren", aldus de heer Dijkgraaf, die betoogt dat realisering van de nieuw bouw voor de Goese keuringsdienst van waren ook nog wel even op zich kan laten wachten. Een eerste aanzet zal binnenkort het huidige Oude Mannenhuis aan de Zusterstraat zijn. Binnen enkele maanden hoopt het gemeentebestuur de daar verblijvende bejaarden el ders te kunnen huisvesten, zödat het zeventiende eeuwse gebouw een culturele bestemming kan krijgen. De Zeeuwse muziekschool, die al vijftien jaar een noodbehuizing heeft in een vervallen gebouw aan de 's-Heer Hendrikskinderenstraait, zal er een onderkomen vinden, terwijl b. en w. er tevens muziek- en zang verenigingen ruimte willen geven. De mogelijkheid bestaat dat de twee kamertjes, die het Informatiecen trum voor onitiwikkelingesihulp sa menwerking (dat iin de Vredesweek, 20-27 september van start gaat), tij delijk kreeg, definitief daaraan afge staan zullen worden. „Het Manhuis is een unieke mogelijkheid voor een ontmoetingscentrum", aldus wethou der Roose, die verder van mening is dat als het culturele centrum niet als een groot project wordt aangepakt, het van meet af aan tot mislukken gedoemd is. „Het wordt een miljoe- nenhoek", aldus wethouder Dijk graaf. (Van onze correspondent) NIEUW EN SINT-JOOSLAND In een overvolle Ned. Herv. kerk te Nieuw en Sint-Joosland hield domi nee P. Siderius een afscheidsdienst wegens vertrek als legerpredikant naar West-Duitsland. Bij de vele aanwezigen waren de oud-burgemeester van de voormalige gemeente Nieuw en St.-Joosland, mr. F. S. K. J. Graaf van Randwijk en echtgenote, vertegenwoordigders van het college van B en W van Middelburg: loco-burgemeester W. P. J. Baas en wethouder J. A. van Bennekom, vertegenwoordigers van kerkgenootschappen uit Arne- muiden en Middelburg, vertegen woordigers van de classis; ds. De Boer predikanten van de ring ds. Kronenburg, ds. Bollenkamp, ds. P. Conselent en ds. Van Enden. Dominee P. Siderius is opgevolgd door mevrouw dr. S. N. J. Jansen- Schrama, die wegens vakantie niet aanwezig kon zijn. Namens gemeen te en kerkeraad sprak na afloop van de dienst ouderling J. Dingemans die ds. Siderius prees voor het goede beleid. De aanwezigen kregen gelegen heid om van het gezin Siderius af scheid te nemen. (Van onze correspondent) GRAAUW Bij V. de Caluwé is een vakantieschieting op de liggende wip gehouden. De uitslag van de schieting luidde als volgt: wip 1: hoogvogel: E. van Waterschoot, Lamswaarde; le zij vogel: A. de Koster, Paal (Graauw); 2e zijvogel J. Picavet, Zandberg (Graauw). Wjp 2: hoogvogel: V. de Vos, Hulst; fe zijvogel: P. Bogaert, Wijchen; 2e zijvogel: P. Bogaert, Wijchen. Mees te Kleine vogels: P. Roels, Graauw (8 stuks). (Van onze correspondent) OUDELANDE De handboogver eniging Edele Handboog heeft een avondschieting op de liggende wip gehouden bij de heer J.F. de Rijke in Oudelande. Er namen 36 schutters aan deel. De uitslag is als volgt: hoofdvogel: A. Clarys van ADLM uit Kwadendamme; 1-ste zijvogel: P. Oostdijk van Willem-Tel uit Ove- zande; 2-de zijvogel: O. Steenaert van Vooruitgang uit Kwadendamme; 1-ste bovenkal: Rinus Koole van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek; 2-de bovenkal: A. Geense van Zorg vliet uit Ellewoutsdijk; 1-ste onder- kal: F. Koens van Spes Nostra uit Ovezande; 2-de onder kal: A. Geense van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk (bij loting); 1-ste klep: P. Rijk van Vios uit 's-Heerenhoek: 2-de klep: C.D. Raas van Vooruitgang uit Kwaden damme: 3-de klep: R. Verdonk van Vios uit 's-Heerenhoek. Meeste klei ne vogels: F. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande, 3 stuks. Schieting Uitslag schieting in hotel café-pension In den Rooien Oedt te Sas van Gent: hoge vogel: R. van de Fonteine Sas van Gent. le zijvogel: A. Heifort Ertsvelde (B). Vijf kleine vogels: P. Goethals Sas van Gent. Vijf kleine vogels: J. van Biezen Sas van Gent. Vier kleine vogels: P. Snois Sluiskil. 2e hoge vogel: J. van Biezen. Twee kallen: P. Goethals, beiden te Sas van Gent. Aantal schutters was 42. Schieting Uitslag achiefa P. Leeraert. Deelname 54 Wip 1: hoge vogel: G. He, Heikant, le zijvogel: A. j,I Hulst. 2e zijvogel: J. Leeraert: Wip 2: hoge vogel: H. Neet; le zijvogel: D. de Kind 1M (B). 2e zijvogel: B. Koster Gr" Grootste aantal kleine vojtj Leeraert Hulst, met 7 stuks. Uitslag schieting in café ïy Zand te Koewacht. DeelnaJ schutters: hoge vogel: R. j( Koewacht, le zijvogel: F. de; 2e zijvogel: C. Erdenwegh, Gr, aantal kleine vogels: E. van Dj allen te Koewacht. Vakantieweek Een vijlijJ jeugdige voetballers van voetbf eniging Rillandia had een vakj, week in het KNVB-centr® Zeist. De twee leiders, de hen Swartz en A. van Hoorn hebt> vijftien jongeren vergezeld. ze van attractie was de jeugd n wezig bij de lichtwedstrijd E,;, tegen een Duitse tegenstander, Toernooi V.V. Rillandia: een veteraner.toernooi. Er wen twee velden gevoetbald in poules: A en B. De finale tussen Rillandia en Arnemnidti uitslag van deze wedstrijd wasl in het voordeel van de RillaJ veteranen. De verdere uits! zijn: 1. Rillandia, 2. Arnemuija Yerseke, 4. Oud-Vossemeer, i] blasserdam, 6. Meto. Na den de prijzen aan deelnei verenigingen uitgereikt. (Van onze correspondent) WOLPHAARTSDIJK middag hield watersportverenij Wolphaartsdijk haar jaarlijkse i knarrenzeilwedstrijd in O.K.-) op het Veerse Meer voor leden 40 jaar en ouder. Deze wei werd georganiseerd door de joi O.K.-zeiiers die een tiental schikbaar stelden. De uitslag was: 1. Huybrechts) Dierkx; 3. L. A. v. Tetterode;! Pots; 5. C. P. Carols; 6. J. G. del 7. A. J. Blaas; 8. F. Kleintjes; Bunk; 10. C. L. Leverman. Na afloop reikte de heer H.1 Sinke de prijzen uit in het i bouw. (Van een onzer verslaggever BRUSSEL De Nederlandse Cemsto, het grootste schoon» drijf in ons land met circa Hei zend werkkrachten heeft beslot' haar rayon Zeeland af te stoti reden van dit besluit is, dat vanuit de randstad, waar de Cemsto haar grootste activiteit® plooit, bezwaarlijk geëxploit worden. Het beheer en de orgamsa'ie het rayon Zeeland zijn overgec aan de Belgische zuster-N.V, i de naam „Cemstobeil" draagt. stobel" heeft in België circa vi«| zend werkkrachten in dienst Zeeuwse zaken zullen in eerstej vanuit het hoofdkantoor te worden gedirigeerd. Het ligt in S doelinig om later op de diverse sen in Zeeland kantoren te slfl van waaruit werkzaamheden? kunnen variëren van het sché den van gebouwen tot het van tankschepen (waarvoor ee^ te dienst bestaat) zullen won' regeld. Het ligt in de lijn der ve gen dat de Belgische maa haar aandacht in de aanva vooral op Zeeuwsch-Vla het bijzonder Terneuzen, zal i In een later stadium zullen en noord-Zeeland worden bew® (Van een onzer verslaggever DEN HAAG „Het is moeilijker om mensen aan de1 machine te krijgen. De uiö® reaus doen er nog wat aan kunnen ook geen uitkomst De nieuwe ontwikkeling bint" grote gemeenten is de centra van de typekamers. Er vrouwen in woonwijken die wat werk willen doen. beeld in enkele stadswijken zo" in een winkelcentrum een typfl kunnen inrichten waar fflWj of grote bedrijven dagelijks ma" heensturen". Dit plan lanceerde de hoof teur-directeur voor de arbeW ziening in Zuid-Holland, de 5 Lewin tijdens een persconf0' Wi] deze ontwikkeling van d{ komen dan zijn crèches, waar willende moeders hun kindere»( nen onderbrengen noodzakelijk gens de heer Lewin zou zo'n i mer uit ongeveer 10 tot .1® moeten bestaan, onder lei®0» een chef (cheffin). ROOSENDAAL (ANP) De i j ter-commissaris te Breda, mr. i Uinthorst, heeft maandagmiddal [broers J. van H. (18) uit Middel Len. A. van H. (29) uit Biggek< L()ie ervan worden verdacht vd f.week in Roosendaal twee Maroj |,nen te hebben mishandeld en Ivolgens met hun auto's te zijn ij Leden op een groep werklui, vt Llopig OP vrij® voeten gesteld.l fwerd onvoldoende grond aanvt «eacht hen in voorarrest te ho Het gerechtelijk onderzoek doorgang. De beide broers waren in de genuren voor de officier van jus1 'geleid, die hen doorverwees naarl frechter-commissaris. De zaak te fhun zwager, de 21-jarige H. A. pfid'delburg, die wordt verdacht ■mishandeling van een van de 1 pakkanen met een wieidopsleu werd al eerder afgewikkeld. De Zeeuwen namen vorige w leen verkeersfout van twee Marokj Inen, die met hun auto van de rij l.veg 56 wilden afslaan, nogal b lap en zij werden aangehouden 1 -erdenking van bedreiging, zo\ •an de Marokkanen als van de we MIDDELBURG. In de jeu [sociëteit Open de Beuk aan het K« kerkhof te Middelburg hebben d jongelui uit Middelburg, de 18-jai >V. 't G„ de 20-jarige G. K. en 22-jarige E. W. de rust verstoord. I De leider van de soos, de heer Bos heeft hen daarna de zaal uit rezen, doch hieraan wensten (een gevolg te geven. Het liep uit en vechtpartij, waarbij harde slag [zielen. De heer Bos werd licht j vond aan het gezicht. Later heeft1; politie de drie jongens aangehouc bp de Markt. E. W. werd vrijgela pmdat er geen strafbaar feit va ptaat; tegen de andere twee w< proces-verbaal opgemaakt. (Van onze correspondent) I KRABBENDIJKE. Maand: norgen reed M. D. uit Oud-Vos neer op Rijksweg 58 tegen de a: panger van een aan de andere zi, geparkeerd staande vrachtwagen. De personenauto werd geheel v nield. De bestuurder liep hierbij lid je verwondingen op. De aanhar yagen werd aan de achterzijde lie beschadigd. (Van een onzer verslaggevers) ERNEUZEN Aan de internat! nale Wandeltochten die van 3 tot met 5 september in Knittelfeld, Oc lenryk, worden gehouden, nemt jook vier Zeeuwen deel. Het zijn m BiHfrouw S. Buijsrogge uit Goes fe beren P. de Schipper uit Yersel van Houte uit Rilland-Bath en a" "°°renberghe uit IJzendijke. ooruitzichten I oor woensdag 1» donderdag, I 'gesteld door t KNMI Wisselvallig met 'operatoren "dag iets be- den normaa'. dr?oMVoorul,Zu-'bten in cijfers gi Vf!ni over Nederland. oor woensdag I antal Uren zon 'j tQt g ■tax itmp ornstreeks normael. der ?mp van 0 tot 4 graden oi ttan orrnaaI- min«t°P een droge periocie 4nw 12 uur: 80 "recent. 5q geheel droog etmar Ao°r donderdag tó temn" zon' 0 tot 7' tax te? omstreeks normaal. maal 0 tot 4 greden onder no minsten e,o" droge Peri°de m :aas on uur: 70 Procent. Procenf6" geheel droog etmaa Jwakkpdyerwac',tilig: Vandaag et l'Pklarine van hogedruk met enke Veer. Ren eP overwegend droc Atind Ta matige en iets koele zet "'eeWaterm{oeratuur 17 a 18 grade: Voorn:. graden, jollen oJU'hten Van de oceaa rikele i. 'n de komende dagen nc visselvalr'"mgen hereiken waardot 1 Us iets ,lg.met voor midden augu ,e 'age temperaturen.

de Stem | 1970 | | pagina 2