Walsoorden bezwijkt onder druk van esmensen WAAR. Na ongeluk (7 doden GEEN WIJZIGING BEBAKENING WOUWSE TOL ruzie campinghouders ossenisse duurt voort eeuw; eg n. elfst 'ij afscheid in onderzoek identiteit babylijkje De Rijk: „Ik heb GS nooit benaderd C >eler $£s%s%Jr'*kn - TOERISTEN LIGGEN TUSSEN KOEIEN IN DE ZON „ET zwemmen en BADEN N DÊ 5CHEL0». 15 EN BLUFT GEVAARLIJK Jongetje (3) met voet onder vuilnisauto EDITIE VOOR ZEELAND Hulst Bromfietser gewond bij aanrijding in Hansweert Vakantieweek in Kapelle afgelopen Jeugdviswedstrijd in 's-Heerenhoek BLIJ GELD TIJD GESCHENKEN albert eggermont Bramenpluk begonnen Vlam in de pan op camping Braakman HUISHOUD BEURS Opening van kleuterschool Kruiningen Een vrouw was 13 mannen te erg af bij viswedstrijd in Ossenisse Belgische gidsen treden op in Vlissingen Ruzie Kerkdiensten Commentaar uil DE STEM VAN ZATERDAG 8 AUGUSTUS 1970 Juist met de grote drukte in Walsoorden is het oppassen gebla zen met de gevaarlijke Schelde. (Van onze correspondent) SOUBURG De driejarige J. N. uit Souburg is bij het spelen met zijn stepje met zijn voet onder het ach terwiel van een vuilnisauto geko men. Hij reed met d>. vuilnisauto mee. Het ongeluk gebeurde juist toen een van de vuilnismannen het jon getje waarschuwde, omdat hij te dicht bij de wagen reed. Het jongetje is overgebracht naar het St.-Jozefziekenhuis in Vlissingen. DAOSUO VOOR ZUIDWEST NEDERLAND ABONNEMENTSPRIJS 16,per kwartaal binnen verspreidingsgebied (excl. 50 et. Incassokosten); f 5,55 per maand (incl. 9 et. incassokos ten Buiten verspreidingsge bied 23,— per kwartaal. Overige prijzen op aanvraag. RAYONKANTOREN TERNEUZEN, Nieuwstraat 9 Tel. 01150-7920 HULST: Steenstraat 14, Tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, TeL 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: Na kantooruren tel. 01140-3751 en tel 01.158-1940 (Z.-Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND; Bureau: Kromme Weele 4, Middelburg. Tel. 7764. Postbus 116 A F. Koopman Chef Zeeland Tel privé 7438 (01180) Redacteur Goes M. Kersten, tel. 01100-6584 Coördinerend redacteur Zeeuwsch- Vlaanderen G. van Berkel, (01150-4866) Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A Verlind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: A Schel) (01150-4865) Sportredactie Zeeland: R van üeursen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer (01155-2237) EXPLOITATIE ADV Inspecteur Zeeland: U E. Hl. de Jong (01150-4281) Hulst en O.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.-Z.-Vlaanderen M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J Schieman. Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: C. Menu (01100 4318) Bedrijfsvoetbal Vandaag (za terdag) om half zeven zal het voet balelftal van de personeelsvereni ging van de gemeente Hulst een voetbalwedstrijd spelen tegen, het elftal van de Clitex NV te Clinge. De wedstrijd wordt gespeeld op het gemeentelijk sportterrein van de voetbalvereniging Clinge. (Van onze correspondent) HANSWEERT Bij een aanrij ding tussen twee bromfietsers en een personenauto op de kruising Mer- wedestraat - Kanaalstraat in Hans- weert, is een van de bromfietsers, V. uit Schore, gewond geraakt. Hij moest per ambulance worden overgebracht naar het Bergzichtzie- kenhuis in Goes. De beide bromfiet sen werden geheel vernield en de schade aan de auto, die van de heer P. was, was zeer groot. KAPELLE De eerste jeugd- schoolvakantieweek die gisteravond in Kapelle werd afgesloten is een groot succes geworden. Ongeveer 200 jongelui hebben er aan deelge nomen. Het organiserend comité had alles goed voor elkaar en niemand heeft zich gedurende deze week hoeven te vervelen. De vakantieweek voor de ouderen is besloten met het in brand steken van het gebouwde vakantiedorp „Rommeldam". De brandweer was daarbij aanwezig en na afloop van het opruimen was er een spuitvoet- balwedstrijd met behulp van de brandweer. Dat gebeurde bij de vei linggebouwen aan de Stationsstraat. In de afgelopen week heeft de jeugd van Kapelle een hutten- en tentendorp gebouwd. Er zijn onder meer modeshows gegeven en er werden televisieprogramma's nage daan. (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK De Vereni ging Vogel- en Natuurvrienden in 's- 1 Heerenhoek heeft in de brandvijver van het park een jeugdviswedstrijd georganiseerd. Dertig jeugdige hen gelaars legden hun aas in het water. Ofschoon enkele weken geleden een flinke hoeveelheid karpers in die vijver werden gezet, wilde de vis maar matig bijten. In totaal werden 18 -ossen gevangen. De eerste prijs werd gewonnen door Jeroen Menheere, die drie vis sen had gevangen. Bij loting werden de tweede en derde prijs gewonnen door Jan van de Dries en Jos van de Dries. (Van een onzer verslaggevers) WALSOORDEN. Duizenden Belgen, afkomstig uit de grote be volkingscentra, hebben de afgelopen zomerse dagen verkoeling ge zocht aan de oever van het Nederlandse deel van de Schelde. Vol gens de jongste schattingen is het toeristische Belgenbczoek aan het gebied tussen Perkpolder en Walsoorden de afgelopen drie jaar ver' tienvoudigd. Ook afgelopen weekend was er weer sprake van een topdrukte en bij redelijk weer zien de inwoners van Walsoorden de grote stroom weer met angst en beven tegemoet. (ADVERTENTIE) Elk weekend als de duizenden zuiderburen zich op, onder of tegen de dijken van Walsoorden vleien, stijgt het schaamrood de gemeente lijke bestuurders van de gemeente Hontenisse naar de kaken. Jaarlijks wordt het drukker, maar er is m al die jaren nog niet één voorziening getroffen om het de Belgen en ande re waterbezoekers wat aangenamer te maken. Voor de honderden auto's die de duizenden bezoekers mee brengen is er nog niet één officiële parkeerplaats. Op zonnige dagen staan de smalle wegen onder aan de voet van de met wild gras begroeide dijken over lengte van kilometers vol met auto's. De horeca van Walsoorden is niet ingesteld op de ontvangst van het grote legioen en op de dijken zelf zijn helemaal geen speciale voorzie ningen getroffen. De toeristen bak ken er bruin temidden van de koei- envla'aien, omgeven door prikkel- draad-afrastering. Soms schrikken ze even op. Dat is meestal als er weer een horde koeien een weg zoekt tussen de groepjes luierende Belgen, want deze beesten lopen te grazen op dezelfde percelen, waar de toeristen zonnen. Of liever omge keerd. De toeristen zoeken het do mein van de koeien, want alle dijk- percelen zijn verpacht aan agrariërs. „Wij zijn bijzonder blij met die Belgische toeristen", vertelt wethou der P, Everaert van de gemeente Hontenisse, woonachtig in het door buitenlanders overspoelde Walsoor den. „Alleen we kunnen ze niets bieden. Er wordt niets gedaan om ze te kunnen opvangen". Maar dat is niet de schuld van de Walsoordense wethouder, want die heeft GS jaren geleden al een uitgewerkt plan aan geboden, waarin de aanleg van een boulevard, een camping, de bouw van een horeca-bedrijf en zomer huisjes werden voorgesteld. Het col lege bleek doof voor de argumenten van de Walsoordense wethouder. „Eerst de vaste oeververbinding af wachten en dan verder zien", luidde het onduidelijke motief van de pro vinciale bestuurders, die daarmee de plannen van de gemeente Hontenis se aan de kant zetten. Walsoorden zit nu elk weekend met de stukken. Bij goed weer is het zo druk dat de dorpelingen hun eigen huizen nauwelijks meer bin- nenkunnen en hun auto's ver buiten de bebouwde kom moeten parkeren, omdat de Belgen hun parkeerplaats- jes hebben ingenomen. Weinig ele gant overigens, maar te begrijpen en de Belgen nemen het niet zo nauw. Die zijn blij als ze uit het verstik kende smoggebied van de Antwerp se industrieën zijn Ze zijn weinig comfort gewend en dat is misschien wel het geluk van de gemeente Hontenisse: ze blijven komen, de toeristen Wethouder Everaert is er oprecht mee ingenomen. Want al is Walsoor den dan niet ingesteld op de ont vangst van het legioen, de „buren" brengen wekelijks toch nog wel wat geld in het horecalaatje. Vooral de Walsoordense dorpscafeetjes doen bij goed weer redelijke zaken. Het aantal is evenwel te klein om alle Belgen op tijd van een flesje fris te kunnen voorzien. Wethouder Ever aert beschouwt de Belgische toeloop als een bewijs van de noodzaak van zijn recreatieplan, waarvoor heel wat particuliere investeerders be langstelling blijken te hebben. „On begrijpelijk", zegt hij, „dat GS geen faciliteiten geven om die mensen op te vangen. Zelfs de meest elemen taire parkeerruimte ontbreekt". Als zo'n zonnig weekend ten einde is wordt het helemaal een chaos Op de spitsuren loopt de zaak muurvast. De rijkspolitie zit dan met de han den in het haar, want zelfs de pa trouillewagens kunnen bij zo'n drukte op de smalle dijkwegen geen kant uit. Wethouder Everaert: „Het wordt gewoon tijd dat er iets gedaan wordt". Hij heeft foto's van de toe stand, zoals die drie jaar geleden was en de huidige drukte als bewijs hoe het nu is. Daaruit blijkt dat het bezoek verveelvoudigd is. „Die Bel gen komen naar hier, omdat in ei gen land aan de Schelde-oever geen stukje grond meer vrij is. We heb ben zelfs aanvragen liggen van Ant werpenaren voor een woning in de gemeente Hontenisse. Ze willen hier komen wonen en in Antwerpen werken". (ADVERTENTIE) KORTE NIEUWSTRAAT 21 Hulst, tel. 2478-3558 b.g.g. 2209 (Van onze correspondent) KAPELLE De bramenpluk gaat nu volop beginnen. Reeds enkele weken :3 dit produkt van de Zeeuw se fruitbedrijven te koop maar tot nu toe ging bijna het gehele aanbod iedere dag naar de marken in bin nen en buitenland voor verse con sumptie. Donderdag is een begin gemaakt met de leveringen voor de industrie en in de komende week zal dat in toenemende mate gaan gebeuren. De bramen staan er door het fraaie weer erg goed voor. Er wordt een grote vraag verwacht naar dit typisch Zeeuwse tuinbouwprodukt en wanneer het goed weer blijft, zit het er in dat het voor de telers een goed bramenseizoen wordt. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Doordat de gas kraan niet dicht gedraaid was, sloeg de vlam in de fritespan in de cara van van A. B. uit Hoek, die tijdelijk in de Braakman verblijft. Hoewel veel mede-kampbewoners alles de den om de brand te blussen, ont stond er in de keuken vrij veel schade. De Hoekse brandweer rukte uit, maar kon haar werkzaamheden bepalen tot een controle. EXPO AXEL '70 van 29 augustus t.m. 5 september (Van een onzer verslaggevers) HULST Het onderzoek, dat de Belgische rijkswacht en de politie van Hulst instellen naar de identi teit van het twee weken geleden in een visvijver in Vrasene (België) gevonden babylijkje, heeft tot nog toe niets opgeleverd. Donderdag en vrijdag zijn politiemensen in de om geving van Hulst een groot aantal textielwinkels afgegaan in de hoop meer aanknopingspungen te vinden. Zoals gemeld was het lijkje van de pasgeboren baby, dat vermoedelijk twee maanden in het water heeft gelegen, gewikkeld in een directoire van Nederlands fabrikaat. De kans dat deze zaak alsnog snel •tot een oplossing gebracht zal wor den, is niet zo erg groot, omdat alle aanwijzingen of aanknopingspunten ontbreken. De Belgische rijkswacht is met haar onderzoek nog niet veel verder dan in het begin. Ook de Hulster politie is niet veel meer te weten gekomen, dan dat het gevon den ondergoed in verschillende Oost-Zeeuwsch-Vlaamse winkels wordt verkocht. Behalve de directoire is er niets, dat er verder op zou kunnen wijzen, dat de baby uit Nederland afkom stig is. Uitgesloten is het niet. Met alle mogelijkheden wordt rekening gehouden, maar de kans is klein. Het lijkje van de pasgeboren baby is gevonden op de bodem van een kleine visvijver langs de grote weg van Antwerpen in de richting van Verrebroek en Vrasene. Het werd vandaag precies veertien dagen ge leden uit het water opgevist door Cyriel Aelbrecht, die de kreek een schoonmaakbeurt gaf in verband met een viswedstrijd die er gehou den zou worden. Sinds de lugubere vondst heeft hij niets meer gehoord van de za'ak. (Van een onzer verslaggeefsters) KRUININGEN Het nieuwe, tweeklassige, openbare kleuter schooltje aan de Montessoristraat in Kruiningen wordt woensdag 19 au gustus om twee uur geopend. Wet houder C. Slabbekcorn zal namens het gemeentebestuur deze ceremonie verrichten. Het is de bedoeling, dat het tweeklassige gebouwtje helemaal in gebruik wordt genomen door de openbare kleuterschool, die tot voor kort was gehuisvest in het handen- arbeidlokaa! van de openbare lage re school aan de Voorhouten. Het aantal leerlingen is voorlopig echter zo klein, dat de eerste tijd in het tweede lokaal gastvrijheid kan wor den verleend aan de bijzondere kleuterschool van de geref. gemeen te. De geref. gemeente heeft plan nen tot de bouw van een eigen school en het gemeentebestuur heeft alle medewerking toegezegd tot het verwezenlijken van deze plannen. (Van een onzer verslaggevers) WOUW Rijkswaterstaat is niet van plan een meer uitgebreide be veiliging aan te brengen bij de Wouwse Tol (Rijksweg 56) na het ongeluk van eergisteren, waarbij na een fatale inhaalmanoeuvre zeven mensen om het leven kwamen. Dit standpuht is kenbaar gemaakt door hoofdingenieur W. C. Weterman van het arrondissement Breda van Rijks waterstaat. „Ik ben er zelf wezen kijken", zo verklaarde ir. Weterman gisteren, „en het is niet nodig dat de bebake' ning ter plaatse wordt gewijzigd. Als je je houdt aan de bebakening die er nu is, hoeft er niets te gebeuren". Zo als bekend gaat bij de Wouwse Tol de vierstrooks rijksweg over in een tweestrooksweg. Volgeps de heer Weterman zou de lengte waarover de sergeantstrepen zijn aangebracht (150 meter) ruim schoots voldoende zijn om de weg versmalling aan te geven. „Boven dien is het technisch niet te verwe zenlijken om deze strepen over een langere afstand aan te brengen", al dus de heer Weterman, „want dan komen we bij de doorsteek terecht" Het gemeentebestuur van Wouw zal maandag overwegen welke maat regelen zullen worden genomen. „Maar het is in de eerste plaats een zaak van Rijkswaterstaat", aldus bur gemeester P. Sanders van Wouw. De acht inzittenden van de onge luksauto waren op weg naar een am bonese bruiloft in Middelburg. Het bleek de familie van de slachtoffers niet meer mogelijk de ongeveer (Van een onzer verslaggevers) OSSENISSE Onder een stralen de zon en het waakzame oog van drie controledames heeft een vis wedstrijd plaats gehad aan de dijk van de Wes'erschelde. De 17 deelne mers, allen kampeerders van de camping Mussenist te Ossenisse startten vol goede moed en de eerste vis werd reeds tien minuten na het startsein door de heer Fieters bo vengehaald. De enige vrouwelijke deelneem ster, mevrouw Puyenbroek, behaal de een schitterende overwinning op dertien van haar mannelijke colle ga's. Haar echtgenoot kaapte de eer ste prijs weg. Alles bij elkaar een aangename middag voor de moedige vissers en hun vele supporters Uitslag: 1. Van Puyenbroek, 2. P, de Rijck, 3. M. de Clercq, 4. C. Braeké, 5. R. Smet, 6. P. Bogaerts, 7 M. de Boes, 8. R. van Denderen, 9, M. de Ruyter, 10. L. de Smet, 11. J. de Smet, 12. M. Pieters. 13. W. Goossens, 14. F. van der Heyden, 15, R. Kalfman, 16. R. van der Heyden, 17. M. van Denderen. (Van een onzer verslaggeefsters) VLISSINGEN De „kapel der Belgische gidsen" zal vandaag (za terdag) optreden op het stadhuis plein in Vlissingen, ter gelegenheid van de Belgische week. Het optre den begin,t om half acht en vindt plaats op uitnodiging van de stich ting Vlissings aktie fonds. (Van een onzer verslaggevers) OSSENISSE „Ik heb geen brief naar GS gestuurd, waarin ik ge schreven zou hebben, dat mijn buur man illegaal een camping was be gonnen". Dit zegt Jacobus De Rijk, landbouwer van beroep en eigenaar van camping Mussenist. Dit kam- peercentrum staat zoals gemeld, even als de Zeemeeuw van zijn buur man op de nominatie te verdwijnen, omdat ze geen van beide officieel vergunning hebben. Boze tongen be weren dat landbouwer De Rijk de zaak van de illegale campings bij Gedeputeerde Staten van Zeeland zelf aanhangig gemaakt zou hebben door een brief te schrijven, waarin hij constateerde dat zijn buurman evenals hij kampeerders op zijn ter rein ging toelaten. „Dat is gewoon een leugen", vertelt De Rijk. „Wie dat beweert moet het ook maar eens bewijzen. Ik heb GS nooit bena derd". Vijf jaar geleden liet hij op een weide achter zijn woning de eerste tent- en caravaneigenaars toe, vroeg bij de gemeente Vogelwaarde ver gunning aan. maar kreeg die niet. „Er was geen gemeenteverordening, die dat noodzakelijk maakte", ver telt de landbouwer. Hij trof op zijn terrein sanitaire voorzieningen en maakte van het Mussenist een aardi ge camping met een goede reputatie. De gemeente Vogelwaarde liet alles oogluikend toe en van moeilijkheden was geen sprake. Die begonnen pas, toen een groepje kampeerders onder elkaar ruzie kreeg en naar een an dere mogelijkheid ging zoeken. Ze vroegen landbouwer De Waal, enke le honderden meters verder, bij hem te mogen komen en deze stemde toe. En zo had Ossenisse twee campings. Vanaf die tijd dateert de contro- versionele verhouding tussen beide landbouwers. Een openlijke ruzie is bet niet. De aandacht werd weer op beide campings gericht, toen De Waal geïnspireerd door zijn succes meende een stapje verder te kunnen gaan en op zijn terrein weer zonder vergunning zomerhuisjes liet bouwen en sanitaire voorzienin gen.- „Dat vond ik een vreemde zaak", vertelt De Rijk. „Want ik had daar voor van gemeentewege nooit toes temming gekregen. Ik ging, toen ik dat aanzag naar het gemeentehuis en vroeg of ik dat nu eindelijk ook eens mocht." J. de Rijk kreeg zijn toestemming niet en bij buurman De Waal werd als gevolg van dat ver zoek de illegale bouwactiviteiten op last van de gemeente stilgelegd. Dat gold ook voor de bouw van toilet- en wasgelegenheid. Ze kwam er toch, met vergunning. Alleen in de vergunningsaanvragen werden de toilet- en wasgelegenhe den omschreven als een „spoelkot voor melk" en de zomerhuisjes als ..wagenschuur". De mensen, die op het terrein al primitieve zomerver blijven hadden opgetrokken, zaten evenwel met de handen in het haar. Inmiddels hebben vernuftige gees ten ook daar iets op gevonden. Een enkele zomerwoning is al van zijn fundamenten getild, opgeveizeld en er ziin wielen onder gezet. Nu zijn het caravans. Althans zo wordt het verkocht, maar de gemeente Honte nisse is daarvan nog niet al te zeer overtuigd. Overwogen wordt nu wat te doen. Intussen bloeien beide campings en broeit het tussen de eigenaars ervan. „Ilc was met mijn camping de eer ste", zegt de heer De Rijk. „Buur man De Waal is in het voorjaar begonnen, maar exploiteerde al drie jaar zomerverblijven." Helemaal vrijuit gaat landbouwer De Rijk n-iet. Ook in zijn schuur is een huiselijk aandoend hoekje erug te vinden met ramen en voor het glas een bordje „te huur". Wat er in de toekomst gaat gebeu ren is voor beidé campingbazen nog een raadsel. Blijkens de uitlatingen zit het er niet in, dat ze de handen ineen zullen slaan om de dreigemen ten van GS en de maatregelen van de gémeente Hontenisse te weer staan. Beide kampbazen voeren hun eigen strijd. (Van een onze MIDDELBURG „Toen de Zei aan begon, woonden in deze pro )l gemeenten, gescheiden door t tn door onvoldoende middelen v "e winst uittellend kwam men spo ■ovinciaal niveau een voldoende J 1 reidingsbeleid mogelijk te make ROOMS-KATHOLIEKE KERJ I} yoor zichzelf te zorgen en het tweehonderd gasten van he tijdig te waarschuwen en de uit te stellen. Daarom werd het huwelijk tussen de heer pia de zeven slachtoffers w; milie van de bruidegos) en Aerts met 'n sobere plechtij sloten. De gasten bij dit waren afkomstig uit het gehu Het kerkelijk huwelijk werd Gedachteniiskerk bevestigd 4 minee J. A. A. de Boer. Vi dienst was een speciale lil mengesteld. Aardenburg: O.L V. Tenhi neming zaterdag 19 zondag 10 uur Axel: H. Gregorius de Gi 01155-1532. zaterdag 19 uur, 8 15. 9 30 en 11 uur. Biervliet: H. Maria Onbevl tel 01125-382, zondag 9 uur. Breskens: H. Barbara, tel. 1587, zaterdag 19 uur. z uur. Cadzand: Toeristenkerk, 19 uur, zondag 10 uur. Clinge: Parochie H. Henrii terdagavond om 19 uur, zond; en 11 30 uur. Dishoek-Koudekerke: Zal en zondag 8.30 en 10 uur. Domburg: Recreatieterrein, dag 19 en zondag 8.30 en 10 u Eede: Dorpsplein, zaterdi zondag 10 uur. Goes: H Maria Magd., tel 6754, zaterdag 19 uur, zon 10:30 uur R.-K. h.b.s. Fruita dag 10 30 uur, Groede: H Bavo, tel. 011 zaterdag 19 uur. zondag 9 uit Groenendijk: H Martini! 01148-382. zaterdag 18 30 om dag 7 30. 9. 10 30 en 17 uur. Hansweert: O.L Vr Onbevl zaterdag 18 uur, zondag 8 uur uur (en 11 15 in Kruiningen] Hoofdplaat: H Eligius, zats] uur, zondag 7.30 en 10 uur. Hulst: H Willibrordus, tel| 2130, zaterdag 19 uur, zond; 10. 1130 en 17 uur Kamerland: (Molenhoek), 10 uur. Koewacht: H.H. Philippus bus- tel 01146-360, zaterdag zondag 8 en 10 uur. Krabbendijke: Cultureel zondag 1015 uur kerkdiei katholieken. Kwadendamme: H. Bonifat 01194-219, zaterdag 19 uur, en 10 30 uur. Lewedorp: H. Eligius, ti 336, zaterdag 19 uur, zond, 10 30 uur Middelburg: Par. H. P( Paulus. zaterdag 19 uur, 10 30 en 19 uur. Oostburg: H. Eligius, tel| 2003. zaterdag 19 uur, zoi en 10 30 uur. Ovezande: O.L.V. Hemel 01195-214, zondag 8 en 10 M Oost- en West-Souburg: SI nuskerk, zaterdagavond 1! zondag 8 en 10.15 uur. Rilland: Gereformeerde terdag 19 uur en zondag 9 Sas van Gent: H. Maria tel. 01158-1661, zaterdag I zondag 8.30, 9.30 en 11 uur. Schoondijke: Dorpsplein, 19, zondag 10 uur. Slijkplaat: Hulpkerk, zati zondag 9 uur Sluis: St -Jan de Doper. II 208, zaterdag 19 uur, zonde en 19 uur. 's-Heerenhoek: Sint-Wil tel 01105-264, zaterdag 19 dag 7 30. 9. 10 en 10 30 ut Heinkenszand: H. BI: 01106- 9 en 20 45 uur, elke avond 18 uur avond! uur. Sluiskil: H. Ant. v. Pi 01157-418 zaterdag 19 uur, 0.900 en 10.45 uur. Terneuzen: H Willibi 01150-2327 Binnenstad: e uur: zondag 7.30 en U teitskerk, zaterdag 19 15 t 9, 10 30 en 17 uur. (Hoek), zaterdag 19 uur, uur. Par. „De verrezen (R-k school „De Zeeme» terdag 19 uur- zondag 9, uur Terneuzen: Oud geref donderdag 9 april 19 uur: Zwijnenburg. Veere- Ned Herv Kerk 8) zond 8.30 uur. Vlissingen: Parochiekerk en St.-Jacob, zaterdagavi en zi naag 8.30 10.30. 12 Emmanuelkerk Paauwenbi dagavond 19 uur en zondil uur. St -Josephzieltenhuii 9 uur Kath. Mii. Tehuis! uur Vrouwenpolder: Toerist'"1 terdag 19 uur, zondag 10 uur Wcstdorpe: H. Maria 01158-527, zaterdag 19 uur, en 10 uur Westkapelle: Toeristenki uur; zond. 8.30 en 10 uur- IJzendijke: O.L.V Tenl ming, tel. 01176-284, f uur. zondag 8 30 en 10.30 ïerseke: H. Anna, zati uur, zondag 9 uur. Voor tel. informatie (Hansweert). Zandstraat: H. Pastoor terdag 19 uur. zondag Zoutelande: Toeristen!1 dag 19 uur, zondag 8.30, er te nemen. Zij deed dit ter z et veronachtzaming van het veel k maar door de plaats moet word ,,Ook op organisatorisch terrein |rd het provinciaal niveau alles erheersend. Zeeland heeft daar- pr een aanvaardbaar cultureel orzieningenpeil gekregen. Maar 3dt dit vandaag de dag ook nog? ieland is in opgang, de verstedelij- pg neemt toe, de eenheden worden pter. Zij kunnen wellicht hun ei- n bonen doppen en als zij dat bnen, zijn zij dat dan eigenlijk niet verplicht tegenover de bur- een gebied als Oost-Zeeuwsch- /laanderen waar de geringe be- Ikingsdichfheid aan de ene kant sverkomelijke problemen ople- t voor diensten als Het openbaar voer, blijkt het anderzijds bijzon- moeilijk ruimte te vinden voor Istortplaatsen in een omgeving 'ar niemand daarvan last heeft I ieeuwsch-Vlaanderen heeft de dopen jaren verschillende van kreken misbruikt om er vuilnis- in van te maken, liefst in de di- te omgeving van woonkernen. Ier invloed van - onder andere - ublieke opinie zijn de laatste iden een aantal van deze belten j.het oosten" op last van of in 'leg met gemeenten gesloten 'aard. Zo kwamen er na jaren ergenis borden en afrasteringen 'e beruchte belt van Koewacht: meest recente voorbeeld is de plaats in de Pauluspolder bij [peldijk, die - omdat hij nu „vol" eveneens tot verboden terrein verklaard. Is alternatief voor beide stort- itsen fungeren nu de officiële leentelijke vuilnisbelt van Axel 'e grote stortplaats van Walsoor- Twee grote vuilstortplaatsen, van men zich wel met bezorgd- afvraagt hoe lang ze nog 'st kunnen doen, maar die in, f geval ver buiten de bewoonde 'ld liggen. u de gemeenten zien dat ze het de bestaande „accommodatie" ang meer zullen redden komen 'n Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen rekken op gang om tot een ge- 'k® vuilverbranding te ko- afwachfing van de resultaten L6 miss.chien wenselijk zijn om e aatste delen van een erfenis '"9 vervlogen tijden op te rui- we kennen nog een voorbeeld: u lnisbelt in St.-Jansteen, die (end de buitenwijken van dit in stank en rook hult. Het zou ios7 bijdrage zijn tot het n van de milieuverontreini- isatio be90|S|nen werd met u v„ari deze verdwaalde - n vuilnisbelt hoort niet rand van een woon- a d g g g( B v: ei m 01 zi ei la er se de ee oo ee Po W( ve je gei zo bej tre vai Vooruitzichten voor zondag en maandag, opgesteld door het K.N.M.I.: Overgang naar koeler en wisselvallig ,;ln--temp nm i uren zon: 4 101 Tamp °mst>reeks normaal: Sraden onder°ngeveer normaal Ve pe°Pde" normaal.; kans op 0 Procent- i Van minstens 12 e'maal- an op een geheel 'r maandVe procent. min.-tpw.®' aantal uren zon: 2 van (l°mGreeks normaal: kans on 4 graden onder '"sten, i9 een droge periode P «en iVT 70 Procent; ent. Seheel droog etmaal: VgVoy? AAN ZEE lsSe'endeUhp?en,<? droog met zuidwest^ g en een "tgeveer ->n lpd. Tempera- den. graden. Zeewater iv; fc- Rif ljk str:mdCwéer0t>k zondag nog dagen maar m de ko- °n ieta wisselvfmg™, mindel' (Vi HA dezei 12 j. ken ken

de Stem | 1970 | | pagina 2