Image moet kritiek op wielerbaan verhullen GUNSTIGE LOTING CUPSTRUD SPARTA EN FC TWENTE sap wk NU ZAKELIJKER AANPAK BIJ NEC Zak bew Opening sportpark De Valcke SINT-TRUIDEN - FC TWENTE 85 HASSINK: HET IS EEN HOBBEL- BAAN seizoen OKKER IN VS GEWIPT Zoetemelk 2e Pikkel- draad ZEILWEDSTRIJDEN OP DE BRAAKMAN Promotor Luxe '70-71 B 3 puur uitgeperst fruit nu voor een proefprijs door peter heerkens VASTE DIENST ADERLATING BEVOEGDHEDEN Ontbijt 0yer de prairie 17 16 DONDERDAG 6 AUGUSTUS 1970 BREDA (ANP) Kees Rijvers, de trainer van FC Twente, die mo menteel met zijn pupillen in een Brabants trainingskamp vertoeft, was in eerste instantie zeer tevreden over de loting, die zijn club in de eerste ronde van het toernooi om de Runners up-cup tegen AEK Athene had geplaatst: „Mooi. We hadden het een stuk beroerder kunnen treffen. Ik weet wel iets van die Grieken af, maar er zijn natuurlijk sterkere ver enigingen". Toen Rijvers echter even verder dacht, veranderde hij zijn oordeel. Hij herinnerde zich namelijk dat AEK in het jaar, waarin Ajax de finale van het toernooi om de Europa cup I bereikte, pas uitgeschakeld werd door Spartak Trnava, dat wil zeg gen in de kwartfinale. „Bij nader in zien had ik toch liever een wat ge makkelijker tegenstander gehad. AEK heeft veel meer ervaring dan wij in de grote toernooien. Maar aan de an dere kant kunnen wij die (ervaring) nu opdoen". GEORGE KESSLER, de trainer- coach van Sparta, was lang niet ongelukkig met de tegenstander Akranes van zijn club in de eerste ronde van het toernooi om de Run ners up-cup. „Normaal gesproken bestaan er geen gemakkelijke wed strijden en eenvoudige tegenstan ders, iedere komende ontmoeting is tenslotte de moeilijkste, maar tegen Akranes, ik ken de club niet, moe ten wij mogelijkheden hebben. Wij zijn tevreden met wat wij toegewezen hebben gekregen. Over de wedstrij den op zich heb ik geen idee. Sparta heeft zelf nog geen licht-installatie en wij hebben nog geen regeling kunnen treffen omdat wij de termijnen niet weten waarbinnen moet worden ge speeld. Het enige dat wij kunnen doen is zo spoedig mogelijk contact zoeken met IJsland ten einde over leg te plegen". Het resultaat van de woensdag morgen in Luxemburg gehouden lo ting voor het toernooi om de Run- ners-up-cup luidt als volgt: Groep 1: AB Kopenhagen - Slie- ma Wanderers, Malta; Internationale Milten - Newcastle United; Lausanne Sports - Viktoria Setubal,Portugal; Partizan Belgrado - Dynamo Dres den. Groep 2: Bayern München - Glas- scow Rangers; AEK Griekenland - FC Twente, Sparta Praag - Atletico Bilbao; Wiener SC - Beveren Waas, België. Groep 3: Barreinse, Portugal - Dynamo Zagreb; Spartak Trnava - Olympic Marseille; Liverpool - Fe- rencvaros. Hongerije; Nykoebmg Falster, Denemarken - Hertha Ber lijn. Groep 4: Hibernian Edinburgh - Malmö, Zweden; lives Kissat, Fin land - Sturm Graz, Oostenrijk, Spar ta - Akranes, IJsland; Saprsbourg, Noorwegen - Leeds United. Groep 5: Viktoria Guimaraes, Por tugal - A.S. Angouleme, Frankrijk; La Gantoise. België - Hamburger SV; Ruch Chorzow, Polen - Fioren- tina, Italië; Sevilla AC, Spanje - Eskisehirspor, Turkije. Groep 6: Trakia Plovdil, Bul. - Coventry City, Engeland; Coleraine, N. Ierland - Kilmarnock, Schotland; Universitatea Craiova, Roem. - Pesci Dosza, Hong.; Katowice, Polen - FC Barcelona. Groep 7 Juventus, Italië - US Rumleange, Lux, Zelieznice Serajewo Z.-Sl. - Anderlecht, FC Köln - Paris- Sedan; Dynamo Boekarest - Paok Saloniki, Griekenland. Groep 8; Hadjuk Split, Z. Slav. - Slavia Sofia; Cock Hibernians, Ier land - Valencia, Spanje; Dundee United, Schotland - Grasshoppers Zwits.; Lazio Rome - Arsenal, Enge land. De eerste ronde moet worden ge speeld tussen 1 oktober en 4 novem ber, de tweede tussen 5 november en 31 december, de kwartfinale tus sen 8 januari en 24 maart, en de halve finale tussen 25 maart en 28 april. (ADVERTENTIE) TERNEUZEN De watersport- (Van onze sportredactie) vereniging Vremdyck houdt op zon dag 9 augustus zeilwedstrijden op de Braakman. De wedstrijden zijn opengesteld voor de klassen Span ker, Vaurien, 490, 470, 420, Jet, Flits. Zef, Optimist en elke andere klassen indien minimaal 3 boten per klasse aan de start verschijnen. De starts zijn om half elf en half drie. 69 Geniet van alle B3 fruitsappen puur geperst uit appels, tomaten, druiven, sinaasappelen, abrikozen, peren en perziken LEICESTER Terwijl de „image-bouwers" van de wereld kampioenschappen wielrennen 1970 zich uitputten in repre sentatieve stuntjes een karwei dat van alle kanten met ver bluffende resultaten werd geklaard kreeg hun goodwill een knauw. Maar ze wisten er eigenlijk zelf nog niets van, de orga nisatoren, van wie Benny Foster de belangrijkste man is. De haast van de hoffelijkheid jegens officials en journalisten uit alle landen was zo groot, dat het comité van Leicester niet in de gaten kreeg hoe er kritiek werd geleverd op de hagelwitte piste vol gelegenheidsreclame. De renners, die er op trainden, hadden een algemene klacht over de baan, die de komende week zo belangrijk is: er zitten hobbels in. Als men Benny Foster er naar vraagt, haalt hij vol ongeloof zijn schouders op. «Ongelijk? Kom, kom. De experts, die hem keurden waren vol lof". En Benny Foster ging weer onder in de kolkende golf slag van de ontvangst, die vooral officials zo zichtbaar goed kan doen. Arie Hassink (links) en Peter Nieuwenhuis geven hun handtekening aan een lief meisje in het stadion, waar de baankampioenschappen wor den verreden. LEICESTER-ENGEIAND Maar, de kritiek op de openingsdag van de trainingen bleef. Ook de Ne derlanders deelden in het negatieve oordeel, want Arie Hassink bijvoor beeld zei onomwonden: „Het is een hobbelbaan". De Japanse profsprinter Hideo Madarame stapte van zijin fiets en krijste misprijzend; „Gatagata", wat vertaald precies bleek aan te slui ten bij wat Hassink opmerkte. Ook in het Deense kamp bestond er wei nig lof voor de baan van Leicester. Niels Fredborg (deelnemer op de 1 km): „Er zitten allerlei oneffenheden in. Vooral bovenin. Ik zal daar wei nig last van hebben en de renners op de vier kilometer ook niet, want wij kuninien onderin blijven. Maar voor de stayers lijkt het me lastig". Domenico de Lilo de kleuren van Italië verdedigend achter de grote motoren bevestigde die theorie. Hij draaide bijna twee uur lang rond jes (een moeizame trainig omdat zijn rechterhand ten gevolge van een val, afgelopen week, dik in het verband zat) en oordeelde na die oefening: „Voor ons is die baan niet best. Ik denk dat wij er de meeste last mee krijgen, want ons nummer duurt het langst. De andere renners zijn nooit meer dan enkele minuten in de baan". Ook van het Engelse front zelf tenslotte aanmerkingen. Joh/i Hatfield (met James Middlemoore het tandem-paar vormend); „Die baan is absoluut niet gelijk. Er zitten links en rechts vervelende bultjes in". Benny Foster echter, de man om wie dit wereldkampioenschap organi satorisch draait en die rond zich een team van medewerkers van ruim 150 personen bouwde, wil weinig waarde hechten aan die kritiek. „Nonsens. De piste is gekeurd door keniners en er waren er bij, die zei den nog nooit zo'n goede baan gezien te hebben". En daarmee was voor hem de kous wel af. Foster ging dui delijk harder gebukt onder de repre sentatieve lasten, dan de opmerkin gen van de mensen om wie het hele wereldkampioenschap zich afspeelt. Hij rende in grote bedrijvigheid door Leicester's meest imposante lo gement, het Grand Hotel in Granby- street. Daar mochten de gedelegeer den van de nationale bonden hun duurbelegde trappen bestijgen om er een welkomstgroet in ontvangst te nemen. De manier, waarop dat moet gebeuren is de laatste jaren een com petitie-element apart geworden op het wereldkampioenschap. Wel, Ben ny zoals iedereen hem hier amicaal bij de voornaam noemt heeft het wat dat betreft aardig voor elkaar en het is aan de officials te zien. Ze lo pen tevreden rond en genieten dui delijk van de egards waarmee Benny ze omgeeft. Grootste service van de organisator: een wagenpark volgela den met lieftallige hostesses, die de delegées desgewenst van het Grand Hotel naar het stadion een rit van zo'n tien minuten vervoeren. Nee, op het werk valt weinig aan te mer ken. Alleen misschien dat hij te wei nig tijd heeft om journalisten te woord te staan. Onder de druk van de drukte is zijn magere haardos erg nonchalant gaan zitten en sijpelt het zweet over zijn voorhoofd. Maar on danks alles blijft Benny vriendelijk en luidruchtig optimistisch. Hij blijkt, wanneer men geduld ge noeg heeft om vragen te stellen tus sen de wirwar van besognes die hem steeds afleiden, een wonderlijke man te zijn. Benny heeft geen bondsfunk- tie, waaraan hij zijn werk in Leices ter ontleent, maar hij dankt de op dracht aan organisatorische kwalitei ten, die hij over zes verschillende za ken verdeelt. „Vraag me niet wat ik precies doe, maar nou ben ik met wielrennen bezig". De Engelse bond trok hem drie jaar geleden, meteen toen het wereld kampioenschap was toegewezen, aan. In de sport had Benny toen een aar dige naam opgebouwd als promotor (o.a. Reg Harris) en als organisator van uiteenlopende evenementen, die hij zelfs overzee aanpakte want in 1967 zette hij de Pan American Ga mes in Winnipeg op. Voor Benny lijkt geen klus te groot als hij vertelt hoe makkelijk hij voor dit wereldkampioenschap de sponsors bij elkaar kreeg. „Een kwestie van vijf goeie, aan gevuld met wat kleinere", spreekt hij eenvoudig over het bedrag van 196.000 pound (ongeveer eendrie kwart miljoen gulden) dat nodig was om de wereldkampioenschappen in Leicester te kunnen runnen. On danks zijn sterk commerciële inslag zegt Benny Foster dat het hem als het er op aankomt weinig interes seert hoeveel toeschouwers er moe ten komen om van een groot succes te kunnen spreken. „lik ben sport- genoeg om te stellen dat het niet de kassa's zijn, die dit tournooi moeten laten slagen, maar de mening van de renners over onze werkwijze. Als zij tevreden zijn, ben ik tevreden." Benny heeft er alles aan gedaan om het de coureurs naar de zin te maken. De officials mogen dan met heel wat luxe omgeven zijn in het Grand Hotel, voor de renners is er een schitterend universiteitscomplex waar alle ploegen samen logeren. „Nog nooit gebeurd", signaleert Benny vol trots. „Het is voor het eerst bij een wereldkampioenschap dat iedereen in het zelfde gebouw wordt ondergebracht." Bsnny liet verder aardige demon tabele zomerhuisjes overbrengen naar het stadion om er de mecani ciens comfortabele werkruimte te geven. Wat dat betreft zullen er weinig' klachten zijn deze en vol gende week. En wat de baan aan gaat: men zal het Benny nooit kun nen verwijten. Hij liet deze piste niet leggen en hij behoorde niet tot het legertjes experts dat keurde. (Van onze sportredactie) NIJMEGEN Het Nijmeegse NEC, dat eigenlijk de afgelopen drie jaar vrij geruisloos heeft doorgebracht in de eredivisie, wil hogerop. Het publiek, dat frequent het Goffert-stadion bezoekt, is in feite niet zo blij meer met het geruisloze voortbestaan van het er edivisieschap. Het wil leven in de brouwerij. Het is het beu om aan het eind van elke competitie te moeten zoeken naar de uiteindelij ke klassering yan NEC. Het wil successen. Er zijn in de afgelopen jaren verschillende acties gevoerd door supporters. Acties die door het bestuur betaald voetbal van NEC met enige wrevel werden be keken. Maar het komend seizoen gaat datzelfde bestuur betaald voetbal de zaken toch meer profes sioneel aanpakken. Immers, tot het eind van het afgelopen seizoen was Jan Rem mers de trainer van de Nijmeegse formatie. Remmers, die slechts 's avonds tijd had om zich aan ziin pupillen te wijden. Overdag ver vulde hij een dagtaak op een bank in 's Hertogenbosch, waar hij pro curatiehouder is. In de plannen om hogerop te komen op de ladder van de ranglijst in de eredivisie paste geen half-time oefenmeester. Ook Remmers begreep dat en ver trok na tien dienstjaren bij NEC naar FC Den Bosch. De Nijmeegse topclub nam Wiel Coer- ver vain Sparta over en daarmee was een lang gekoesterde wens om een trainer in volledige dienst te hebben vervuld. 111 Si? Secretaris Jansen: „In de periode Remmers hadden we wel altijd de tweede main in vaste dienst. Het gros van onze spelers kon ook alleen maar 's avonds trainen, maar bij het opstellen vain de con tracten voor dit jaar hebben we gesteld dat er 's middags getraind moest worden. Door de verander ingen zijn we ook in staat geweest zeven spelers een full-profcontract t-e geven". Jansen over de redenen van de meer zakelijke aanpak van het Nijmeegse betaalde voetbal: „Kijk, drie seizoenen geleden zijn we de eredivisie binnen gestapt. We begonnen aardig, maar na ver loop van tijd wil je wel eens meer. In drie jaar eindigden we op de tiende, elfde en twaalfde plaats. Bij de promotie hebben we de zaken rustig bekeken. Wij zijn niet overhaast enorme bedragen gaan uitgeven, maar nu is voor ons de tijd gekomen dat we met veel overleg naar het full-profsystêem gaan werken. We kunnen nu niet meer tevreden zijn met een plaats in de middenmoot. Het wordt tijd, dat we ons eens van boven laten zien. Dat betekent voor NEC een plaats zo dicht mogelijk achter Feijenoord en Ajax". Het Nijmeegse NEC heeft nog een gegronde reden om meer te willen presteren. Jansen: „Als we Wiel Cörver (voorgrond) die grote bevoegdheden heeft gekregen om NEC op en eplaats zo dicht mogelijk achter Feijenoord en Ajax te brengen. met de eerste vijf mee kunneg I komen, dan zal er ongetwij|,|j meer publiek naar het Golfen stadion trekken. In vergelijking w andere clubs in de eredivisie ttj, ben wij bijna geen concurrent,, Daarnaast komen er bij ons veel mensen uit Duitsland. Dus^ we de mensen kunnen boeien mg aantrekkelijk voetbal, dan zitteg we goed. Misschien zal Nijmegn dan wel zeer binnenkort echt prof. voetbal hebben. Maar dat han van het aantal toeschouwers al, j we het komend seizoen zg||„ gaan krijgen". De zeven full-profs die NEC 05. dercontract heeft, zijn Davidovic i een Joegoslaaf, die een jaar gels den werd overgenomen van de Ca. lifornia Clippers), Jendrosjej' (kwam vorig jaar van FC Kola) I Theo de Jong (dit jaar gekoekt van Blauw Wit), Chris Dekker ((J vergenomen van AZ'67), Kas Jam. sens (van Wageningen, maar 0® hem loopt nog een arbitrage-zaal! met Telstar), Harry Schellekem (17-jarige doelman van de ama. teurclub ODC uit Boxtel), en Ha-1 ry Oosterveld (had al een contract maar gaait zich diit seizoen hele- maal op voetbal toeleggen). Dasi. I bij zou eigenlijk de naam vag keeper Nico de Bree moeten yt» den gevoegd. Jansen: „Nico wag. delt er een beetje tussen door. Hij is geen full-prof, maar ook geen semi-prof meer". Dit achttal traint de gehele dag onder leiding vat Wiel Coerver. Zij krijgen nog gc. zeischap van Miel Pijs, Herbert Bonnen, Cees Cornelia en Gerrit Hazelhekke (overgenomen van de amateurclub Eede). In totaal zijn dus twaalf contract- spelers van NEC in staaf om te profilteren van de professionele aanpak. Maar ook voor de anderen is een nieuw traindngssysteem ont worpen. In plaats van 's avonds verschijnen zij om half vier '1 middags op de bij velden van het Goffert-stadion om hun dagelijkse transpiratie-uurtje te ondergaan. Ondanks de betere aanpak heelt NEC ook een flinke aderlating moeten doen. Tegenover de vijf nieuw gecontracteerden staat het vertrek van Lambert Verdonk (Go Ahead), Bennie Werts (Vitesse), Cor Geutjes (De Graafschap), Wim Meijers (Wageningen) er. Paul Merkx (vrije transfer naar NOAD). Half in het seizoen raakte NEC ook al verdediger Ger Don-1 ners kwijt, die de veranderde trai ningstijden niet kon combineren met ziin werk als vertegenwoordi ger. NEC-secretaris Jansen: „Ja,Is veel veranderd. Wiel Coerver heeit bij ons grote bevoegdheden gekre gen. Die man moet het ook wan maken. Wij gaan er vanuit, dat «li een verantwoordelijk gesteld too worden voor de uiteindelijke pres taties van een ploeg, dat hij daar ook alles in te vertellen moet heb ben". NEC heeft het grote geluk dat het door de gemeente Nijmegen goed gesteund wordt. Bij de pro motie naar de eredivisie ontving de vereniging een ruime subsidie en nog geen maand geleden gal het gemeentebestuur een garantie van 200.000 gulden. Jansen: „Ook voor de gemeente is het van be lang, dat Nijmegen een goede voetbalploeg heeft. Maar juist daarom willen we dit seizoen ho gerop. De gemeente wil resultaten zien. Zodra men denkt dat het geld in een bodemloze put wordt gestopt dan is het afgelopen met subsidies en garanties. En d» heeft de gemeente nog gelijk ook. ROB VAN DEURSEN Neemt u regelmatig deel aa kenlunches of -diners, dan a voor de moeilijke opgav^ ondanks deze gedwongen en wijls overvloedige maalt toch een evenwichtig same stelde voeding te gebruiken^ Maaltijden in restaurants j vaak vrij vet, zodat als hier v vuldig gebruik van gem: moet worden, al gauw eer hoog lichaamsgewicht ber I wordt. Het inpassen van een calorierijke maaltijd in het c menu is niet zo'n bezwaar, al:] I overige maaltijden maar minder calorieën zouden bes] I ten, zodat een evenwicht verl gen wordt. Het laatste blijkt jammer gen I niet altijd te verwezenlijken. T [wijls moet u 's avonds thuis eens een warme maaltijd veroij ren, of bent u uitgenodigd bij [nissen, waar u de gastvrouw beledigen wilt, door vrijwel [van de gerechten te nemen, {vendien wordt zowel bij zaken Jches en -diners, als bij een ete [bij kennissen, meestal vooral [calorieën mogen hebben, afhanl iaij de maaltijd geschonken. Al eolische dranken zijn rijk aan iloriën en aperitieven bezit! daarenboven nog de eigenschap eetlust op te wekken. I In een uitgebalanceerde voed$ Ikan slechts een matig gebruik |ieze dranken gemaakt word| Het dagelijks menu van de zake) Ban of -vrouw zou een calorisi vaarde van gemiddeld 2000-25 aloriën mogen hebben, af hank |lijk van leeftijd, geslacht, leng sn gewicht. Voor zakenmensen, die een w ie hoog lichaamsgewicht hebben let verstandig om een voeding gebruiken, die wat minder, b. calorieën levert Over de d: [rerdeeld zouden de maaltijden ;ils volgt uit kunnen zien: 1 bruine boterham, dun bei' iimeerd en belegd met kaas J glaasje sinaasappelsap 1 kopje koffie of thee met me] p l klontje suiker. I Gaat u zonder ontbijt de dei pt, dan is er een kans, dat u zit per op de dag „vergrijpt" aan e Tom Okker werd al in de eerste ronde gewipt door Ismael el Shaffei. BOSTON (ANP) Tom Okker is in de eerste ronde van het tennis toernooi om het prof-kampioenschap van de Verenigde Staten, dat in Longwood bij Boston wordt ge speeld, uitgeschakeld door Ismail el Shafei. De uitslagen van de eerste ronde zijn: Laver (Aus) - Ulrich (Den) 63, 62, Riessen (VS) - Richey VS) 2—6, 6—4. 6—3. STolle (Aus) - Cornejo (Chi) - Gorman (VS) 76, 3—6, 7—6, El Shafei (VAR) - Ok ker (Ned) 1—6, 6—4, 7—5, Cox (Gbr) - Lutz (VS) 6—3, 6—7, 6—4. Graebner (VS) - Newcombe (Aus) 62, 64, Rosewall (Aus) - Taylor (Gbr) 6—2, 6—4 (Van onze sportredactie) SAS VAN GENT Zaterdagmid dag kunnen de voetballiefhebbers in kennis maken met betaald voetbal, Zeeuwsch-Vlaanderen weer eens zonder dat zij daarvoor naar België moeten. Op het diezelfde zaterdag middag te openen sportpark De Valcke in Sas van Gent spelen na melijk om vier uur de elftallen van Sint-Truiden en FC Twente tegen elkaar. Beide teams hebben contrac tueel de verplichting hun sterkste formatie in het veld te brengen. De sportraad van Sas van Gent, die de wedstrijd organiseert, heeft de na men van de spelers, die zaterdag in het veld zullen komen. FC Twente, dat met het duel te gen Sint-Truiden zijn trainingskamp te Breda afsluit, heeft de heer Mar- quinie de volgende opstelling toege stuurd: doel: Schrijvers; achter: Van Ierssel, Drost, De Vries en Achter berg; midden: Van der Vall, Notten en Jeuring; voor: Nagy, Pahlplatz en René van de Kerkhof, de man die tegen Sportclub Gastel niet minder dan drie maal scoorde Reserves zijn illy van de Kerkhof. Ten Donke- laar, Huve. Streuer en Pirard. Sint-Truiden heeft ook al laten weten met welke basis-opstelling het het hoofdveld van het fraaie sportpark De Valcke zal worden be treden De samenstelling van het elftal ziet er als volgt uit: doel: Bosman»; achter; Henderiks, Hent- schel, Appeltans en Van Houdt; midden: Jeurens. Lievens en Polleu- nis; voor; Van der Loop. Koens en Fuhrman. Reserves zijn Wisseman, Brands en Ceelens. De wedstrijd zal worden geleid door de Bredase scheidsrechter Frans Derks. die zal worden geassis teerd door de heeT Roeland uit Axel en de heer Van Aalbroek, die uit België komt, maar vroeger in Sas van Gent woonde. Om de openingswedstrijd heeft de sportraad van Sas van Gent een zeer uitgebreid programma gebouwd Op het sportpark zelf wordt om twee uur de wedstrijd Corn Boys - SLV Zelza-te gespeeld, die vooraf en in de rust zal worden opgeluisterd door het Sasse muziekkorps De Verenig- USSEL (ANP) De Fransman Raymond Poulidor heeft in het Franse Ussel een internationale wegwedstrijd over 100 kilometer ge wonnen. Poulidor reed de afstand in 2 uur en 52 minuten. Hij versloeg in de eindsprint de Spanjaard Ocana en zijn landgenoot Guimard met een half wiel. Joop Zo°"""Plk bezette op 25 seconden de plaats en Eddy Beugels werd oO seconden achtste. de Vrienden, Ondertussen zullen »P het gemeentehuis de genodigd® door burgemeester R. A. J. den Bo» en zijn medewerkers worden vangen. Om drie uur staat de offl' ciële opening op het progran®': Dus terwijl juist de tweede W van Corn Boys - Zelzate begint. Nadat er in de fraaie kantine v® het sportpark wat speeches zijn gestoken zal het treffen tussen Twente en Sint-Truiden om vier beginnen via een voetbeweging burgemeester Den Boer. die de trap zal verrichten. Na afloop van de ere-wedstri|j krijgen de spelers van de vier e tallen, de besturen, het arbitrale t en genodigden een diner aangew den. waarna het feest kan bega»1 in het Cultureel Centrum. Kanosport De internationale kano- en kajakfederatie heeft dens een congres in Kopennas besloten Zuid-Afrika. als lid „e onbepaalde tijd te sllorsenan(ja» schorsing gaat aanstaande maan in, om een Zuidafrkaanse KaJ ploeg nog de gelegenhéeid te g in Spanje aan wedstrijden deei nemen. Men besloot dat, j Zuid-afrika weer geaccepw» mocht worden als lid van het 1 nationale Olympische Comi'te, dan het lidmaatschap weer ter geven zal worden.

de Stem | 1970 | | pagina 16