Braziliaanse diplomaat dood gevonden in auto te Den Haag Chauffeur doodt lifter en steekt diens vrouw neer u DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND ONZEKERHEID OVER DOODSOORZAAK Reuzekraan nummer 2 voor haven Terneuzen Ziekenbezoekster in de lappenmand NIXON slikt beschuldiging aan adres van Manson ijlings in 'andaag in RADIO DE KOM DRAMA OP BOUDEWIJNROUTE BIJ GEEl Baby verdrinkt in badwater melkpoeder uit nederland vult bomgaten in biafra, meldt time Woensdag 5 augustus 1970 weerbericht Warmte blijft anderlijkje bij Belgische grens (gevonden Kaasmes Pogingen Geen vuurwapens |,|0e jaargang-no. 26495 IjOlTIE voor Uland |Directeur: Dr. W. A. J. AA. Harkx Lfdredacteur: L Leijendekker Enofdkantoor: Breda, Reigerstr. 16 fooon 22341, Postgiro 1114111 Overwegend zonnig, maar plaat selijk regen of een onweersbui. Oostelijke wind. Vrij warm. KANTOREN: GOES, KLOKSTRAAT 1 HULST, S TEENSTRAAT 14 TERNEUZEN, NIEUWSTRAAT 9 BERGEN OP ZOOM, ZUIVELSTRAAT 26 OOSTERHOUT, ARENDSTRAAT 14 ROOSENDAAL, MOLENSTRAAT 45 (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De tweede secretaris van de Braziliaanse ambassade in Den Haag, de heer Paolo Dionosio de Vascon- celos, is gistermiddag dood aangetroffen in zijn wagen aan de Pompstationsweg in Den Haag door een voorbij fietsende jongen en meisje. Hij was attaché voor economische en han delsbetrekkingen. Het stond gisteravond nog niet vast hoe de man precies is ver moord. De politie houdt zelfs de mogelijkheid van zelfmoord nog open. Er zijn nog geen aanwijzingen, dat er politieke achtergronden bij deze zaak zijn betrokken. Uit het voorlopig onderzoek van de politie is gebleken, dat de man een diepe snijwond had aan de rechterkant van zijn hals. De heer De Vascom ceios was 35 jaar en gehuwd. De jongen en het meisje, die de man rond 5 uur gistermiddag hebben gevonden, reden uit de richting Scheveningen langs de wagen, een Lancia met nummer CD-491. Aan vankelijk meenden zij, dat de man die zij vóór de voorbank op de bo dem zagen liggen, bezig was aan de auto te sleutelen. Zij keerden echter terug toen zij het rechterportiei^jijbi de wagen open en dicht hooHRi klappen. Teruggekomen zagen zij de man bebloed en bewegingsloos in de wagen liggen. Hij lag met het hoofd tegen het rechterportier aan, terwijl zijn benen zich uitstrekten tot de linkerdeur. I' Miiemensen rond en onder de /aio ipaarin de Braziliaanse diplo maat De Vasconcelos gistermiddag tad is aangetroffen. Iffan een onzer verslaggevers) HULST De Belgische rijks- Iralit heeft de hulp ingeroepen van 't rijkspolitie in Hulst bij een on- i«oek naar de identiteit van een Bisseboren baby, die ongeveer een «nek geleden is gevonden in een put in de omgeving van Verre- |'*k bij de Nederlandse grens. t onderzoek in België heeft tot J"S toe niets opgeleverd. De enige ■aanwijzing waarover de rijkswacht yffl St.-Gillis-Waas beschikt is een J'it directoir van Nederlands fabri- waarin het lijkje was gewik- Kt laatste is voor de rijkswacht tien geweest om de hulp in te Wen van de Nederlandse politie, li f,een laboratoriumonderzoek is «in "*at bet kind (vermoede- ïj. v® het vrouwelijke geslacht) ■pinstens een a twee maanden in het |™r moet hebben gelegen. Het ■i«j gevonden door mensen I,® visput kwamen inspecteren 1™r een viswedstrijd. v bC-9 van de Spaanse lucht- I, ™'i- Iberia heeft gistermiddag L S®«agde noodlanding gemaakt Ij,. adrileense luchthaven Bara- tifre 'let toestel met 82 passa- ItanjW3S "gestegen, sprong een der (Van onze correspondent) GEEL Tijdens een dolle nachtelijke rit door Noord-België heeft een Franse vrachtwagenchauffeur gisteren een jonge Franse lifter vermoord, waarna hij nog heeft geprobeerd diens vrouw te verkrachten en vervolgens te vermoorden. Na zijn misdaden ging de man doodgewoon een lading kaas afleveren, reed terug over de Franse grens, waarna hij spoorloos is ver dwenen. Maandagavond laat pikte vracht wagenchauffeur Germain L. (35) uit Rijsel, nabij de Frans-Belgische grens de twee jonge pas getrouwde lifters op. Terwijl de jongelui sliepen in de stuurcabine, doode hij de man, Jean Lemelle, 22, opvoeder in een tehuis HEEMSKERK (ANP) Het acht maanden oude zoontje Pedro van een Spaanse familie in Heemskerk is maandag verdronken in een lavet. De moeder had het kind tijdens het baden even alleen gelaten. Toen ze teiug kwam, vond ze haar zoon tje levenloos in het badwater. voor gehandicapte kinderen, met een kaasmes, langs de weg Gent-Antwer- pen. Daarna stopte hij het lijk in de koelafdeling van zijn vrachtwagen. In de nacht reed hij naar Antwer pen, waar hij de Boudewijnroute nam in de richting Luik. Na 30 kilometer stopte hij, nabij Geel, en wierp het lijk van de leraar in de berm. yp,j!n?f Tfdactie buitenland) Het Amerikaanse ig u. Time weet te melden dat Md „n"0rm?''ge Biafra uit Neder- Hikt °msl'Se melkpoeder is ge- °m bomgaten te vullen. De I' was naar Nigeria gezon- |ïöor gjbp bader van de actie „Hulp Het blad schrijft verder, dat er nog elke week gemiddeld zo'n twee honderd kinderen sterven aan on dervoeding of gebrek aan proteïne. De hulpprogramma's schijnen te mislukken door ruzies tussen het Nigeriaanse Rode Kruis en een com missie voor wederopbouw die door de regering is ingesteld, aldus Time. (ADVERTENTIE) Tot in Hasselt reed hij nog verder naar het oosten, de vrouw van de dode, dol van angst naast zich in de stuurcabine. In Hasselt maakte hij rechtsomkeer, reed opnieuw 30 kilo meter terug naar het oosten, tot na bij het plaatsje Eindhout, waar hij probeerde de jonge vrouw, de lerares Mor.ique-Pierre (25), te verkrachten. Hierin slaagde hij niet. Daarop bracht hij de jonge vrouw drie steken toe onder de schouders met een breed kaasmes, waarna hij haar uit zijn wagen gooide. Toen verdween hij in de nacht. Rond de middag leverde hij een vracht kaas af, in Roeselaere, op slechts 40 kilometer van Rijsel, en toe-i de politie gisteravond eindelijk had ontdekt aan wie de vrachtwagen, beschreven door de jonge vrouw,toe behoorde, stond die wagen weer in zijn garage bij de kaasfirma Galoppin in Rijsel. De chauffeur was spoorloos. (ADVERTENTIE) VOOR REISDEVIEZEM, CHEQUES EU REISVERZEKERINGEN op de stations, aan de grenzen geopend van vroeg tot laat, ook op zaterdagen en zondagen J verkoop tegen de officiële, in de dagbladen gepubliceerde, koersen DE GRENSWISSELKANTOREN ilW.I Voorstellingen: 10.30 (beh.zo.)-12.30-13.30-15.00 -16.30- 1730UUT LEUVEHAVEN (bij Metro-station Beurs) Tel.: (010) 114287 Onmiddellijk daarna waarschuw den zij een politieman, die de re cherche van het gebeurde in kennis stelde. De politieman verkeert in de mening, dat de man nog tekenen van leven vertoonde, toen hij bij de wa gen aankwam. Enkele details zijn, dat de wagen keurig geparkeerd in de berm stond, de contactsleuteltjes nog in het dash board zaten, het linkerraam gedeel telijk open stond en dat de rechter- deur geopend was. Dit laatste zou volgens de Haagse politie kunnen wijzen op het feit, dat de man nog pogingen heeft gedaan uit de auto te komen. In de auto is tot dusverre niets an ders gevonden dan een filmmap en een map met stukken. Het ambassa depersoneel toonde zich volgens de politie zeer ontsteld over de dood van de heer De Vasconcelos. Naar commissaris J. Boltje van de Haagse politie meedeelde, is door de politie zó voorzichtig te werk ge gaan, dat gisteravond nog niet is ge constateerd of het slachtoffer nog andere verwondingen heeft dan de snijwond. In de auto van de Brazili aan werden bij een eerste routine- onderzoek geen vuur- snij- of steek wapens gevonden. Ook had het eerste onderzoek nog niet uitgewezen, of er geschoten was. Bovendien hield commissaris Boltje de nagenoeg louter theoretische mo gelijkheid open dat de Braziliaan zelfmoord heeft gepleegd. De officier van justitie, mr. W. A. Rosingh, en de hoofdcommissaris van de Haagse politie, dr. C. N. Peijster, stelden zich ter plaatse op de hoogte tot de auto met het stoffelijk over schot op een aanhangwagen was ge tild om te worden afgevoerd. De heer De Vasconcelos was vijf tien maanden in ons land. In deze korte tijd werd hij, volgens de Bra ziliaanse ambassade, een geziene fi guur in diplomatieke kring, van wie men de indruk had dat hij een ge lukkig gezin had. De heer De Vas concelos woonde aan de Zwanenlaan in Den Haag. Hij was vader van een kind, zijn echtgenote verwacht nog deze maand haar tweede kind. Van de heer en mevrouw De Vasconcelos was bekend, dat zij als toneellief hebbers herhaaldelijk voor theater bezoek een weekeinde in Parijs door brachten. Naar van het ministerie van Bui tenlandse Zaken wordt vernomen heeft de Nederlandse ambassadeur in Rio de Janeiro, jhr. D. van den Brandeler, de Braziliaanse regering op de hoogte gesteld. Namens de Ne derlandse regering heeft de ambas sadeur zijn leedwezen met het ge beurde betuigd. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het overslagbe drijf OVET Terneuzen heeft bij ma chinefabriek Figee in Haarlem een drijvende grijperkraan met een ver mogen van 16 ton en een vlucht van 32 meter besteld. De kosten van de kraan, in zijn soort behorend tot de grootste ter wereld, bedragen ruim f 2 miljoen. Wanneer de nieuwe kraan eenmaal in bedrijf is, zal de overslagcapaci- teit van het Terneuzense bedrijf op gevoerd worden van 700 ton per uur tot duizend ton per uur. De kraan zal eind volgend jaar afgeleverd worden en dan ingezet worden bij het lossen van zeesche pen op de rede van Terneuzen in de zogenoemde „put". Vorig jaar werd bij OVET een drijvende kraan van hetzelfde type in gebruik genomen. (Van onze correspondent) ARNHEM „Wat prachtig", zei gistermiddag een verrukte Joan Prins over de bloemen die collega Marianne van Wyhe haar aanbood namens „De Stem" (zie foto). Joan Prins is een van de tien hostesses van het Holland Hostess Team dat sinds vorige week buitenlandse zieken in Ne derlandse ziekenhuizen opzoekt. Met een Marokkaan en een voet baller van Chelsea had ze nog even kunnen praten in een Bre daas ziekenhuis, voordat ze een nierbekkenontsteking opliep en zelf het bed moest houden. De meisjes van het Holland hos tess team leiden gasten rond door Nederland en worden regelmatig ingezet bij de VVV. Het idee buitenlandse zieken te bezoeken ontstond in Brussel, waar een toeristische stand in de warenhuizen was ingericht. Iede re dag bleven er wat bloemen o-ver, de hostesses vonden het jammer om ze weg te gooien en brachten ze naar ziekenhuizen. Dat viel zo in goede aarde, dat ze besloten een voorstel te doen. Joan ging ermee naar de Bredase VW- directeur G. Sliepen die onmid dellijk enthousiast werd. 1 Alle tien meisjes van het hos tess team kregen het verzoek om in de plaatsen van waaruit ze wer ken de ziek geworden buitenland se toeristen met een bezoek en een bloemetje te verrassen. De enkele ervaringen die Joan heeft opgedaan waren er gunstig. „Ze kijken wel even vreemd, om dat er een wildvreemde met bloe men komt aanzetten", zegt Joan vanaf haar ziekbed bij haar ou ders in Arnhem. „Maar je raakt zo aan de praat. Soms kim je ze helpen met wat kleine dingetjes, brieven schrijven of een verzoekje aan een zuster in verband met de taalproblemen". Het ziekenbezoek gaat nu lopen. Eigenlijk moet je erbij zeggen „al" want het idee ontstond pas twee weken geleden. Joan hoopt, dat het werk zich snel zal uitbreiden, ook hij de WV's. De hostesses werken namelijk maar vanuit zes plaatsen in Nederland (Den Haag, Breda, Arnhem, Maastricht, Mid delburg en Assen). De namen met adressen van de zieke buitenlanders komen bin nen via de ambassades en de zie kenhuizen, alleen levert dat laat ste nog wel enige organisatorische problemen op. (ADVERTENTIE) Philips televisie l Philips radio Noordstraat 107. Tel. 01150-42» TERNEUZEN ,(Van onze redactie buitenland) WASHINGTON Presi dent Nixon heeft gisteren gezegd dat het niet in zijn bedoeling had gelegen te verklaren, dat Charles Manson, hoofdverdachte in het Sharon Tate-proces, schuldig is. „Het laatste dat ik zou willen is afbreuk te doen aan de legale rechten van wie dan ook in welke om standigheden dan ook", zei de president in een op schrift gestelde verklaring, toen hij in Washington ar riveerde uit Denver. Nixon had daar velen met stomheid geslagen door ronduit te verklaren dat hij Charles Manson di rect of indirect schuldig achtte aan de moorden op de actrice Sharon Tate en zeven anderen (zoals wij gisteren nog in enkele edi ties konden melden). In een uitlating, die men HUGHES opmerkelijk achtte van een staatshoofd. Terwijl het proces nog gaande is, be schuldigde Nixon boven dien twee verdedigers in deze zaak van schandelijk gedrag. In zijn latere verklaring NIXON zei Nixon: „De beklaagden dienen in dit stadium van hun proces geacht te wor den onschuldig te zijn". Deze uitleg werd door de president opgesteld, terwijl hij van Denver naar Was hington vloog. Het vliegtuig moest een klein half uur boven de stad blijven koersen, omdat Nixon zijn verklaring nog niet af had. Ronald Hughes, verdedi ger van een van de drie rechtstaan zei, nadat hij recht staan, zei, nadat hij op de hoogte was gesteld van de uitlatingen van de president, stappen te zul len nemen wegens beïn vloeding van een proces. Hij zei dat Nixon het pro ces gebruikt „voor zijn per soonlijke soort recht en or de-zaken". Hughes wil het proces ongeldig laten ver klaren. „Nixon wist wat hij deed. Hij is een advocaat. Hij is lid van de balie van de staat Californië en van New York", zei Hughes, volgens wie Nixon „mis bruik van het hoogste ambt in het land heeft gemaakt om aan de procesgang af breuk te doen". Cement in 't nog niet geopende zwembad van Sint-Jansteen laat nu al los. Pagina 2 Dingo op z'n pootjes terug. Pagina 3 Maria de Rijke zet actie voor West-Zeeuwsch-Vlaams dieren asiel voort. Pagina 5 Nederlandse export in 1969 niet gehinderd door loonont wikkeling. Pagina 7 Hagenaar spant proces aan te gen Indonesisch corruptieteam. Pagina 9 Biesbosch lest Rotterdamse dorst. Pagina 10 Fietsende Chinezen van Europa. Pagina 11 Oudgedienden van Brandpunt gaan specials maken. Pagina 12 Nederlandse vrouw maakt van huishoudelijke nood een elek trische deugd. Pagina 13 DE DRIE DUITSERS, die maandag avond met een zeiljacht in de Wad denzee waren omgeslagen, zijn nu allen gevonden. Een van hen is ver dronken. i

de Stem | 1970 | | pagina 1