JL DROGERIJ EN VUILNISBELT Ook Goes heeft last van stank mann Keukenapparatuur en ambtswoning Krabbenrijders winnen autosprint Breskens Dolle koe rent door dorp Nieuwe centrale 111 gemeentehuis Auto in sloot: bestuurster licht gewond Bestuur Beheerschap recreatiegebied Braakman benoemd 50.000e IN ZWEMBAD LIJK VERDRONKEN MARINEMAN VANDAAG NAAR AMERIKA Schieting op vier wippen te Axel OORLOGSTUIG GEVONDEN IN ZOUTELANDE Viswedstrijd om beker in 's-Heerenhoek CONSTERNATIE IN N1EUW-VOSSEMEER IbrievshI 369.- aSli aximat B 1 Raad Borsele Zaamslag VANDAAG Hoogwater Tentoonstellingen DE STEM VAN DINSDAG 4 AUGUSTUS 197o I/" van onze betere doordou lijn hele hebben en houwen ïangcn. el uit 't lood, maar géén f. Zijn voorstel: krant dun- 'en die 83.836 abonnees én deugdelijke brievenbus Vollepondt toch óók. Zijn Se: d'r zou iets aan die té afgeschermde brievenbus- S euren. ollepondt afgesproken, dat dat schriftelijk zullen vra- uet n er wat aan? s bezorger Vollepondt en i' ZUIDWEST NEDERLAND Igerust met een i een brandpuntsafstand nogelijk via de 3 meter iisbedienmgskabel de- vanuit uw armstoel te korte druk op de in de volgende dia len wat langere druk en Ide dia keert terug. Met lakelaar kunt u kleine Jin de projektie in een brrigeren. ut not least een Iboventilator die de 1 rond de dia uiterst t Aodat uw kostbare dias Sange projektie geen I hebben opgelopèn. (Van een onzer verslaggevers) GOES Goes heeft de laat ste weken last van stank. Door de noordwestenwind wordt, vooral bij warm weer, een weeïge lucht van broeiend hooi naar Goes ge voerd, afkomstig van de grasdro gerij van het droogbedrijf J. G. Timmerman n.v. aan de 's-Heer Hendrikskinderendijk in Goes- Noord. Ook de lucht van brandend huisvuil in de Goese polder is en kele malen tot het Goese centrum doorgedrongen. „Ik zat laatst im een Goes etablisse ment boven mijn bord spinazie, toen ik een merkwaardige geur opsnoof. Aanvankelijk dacht ik dat het het eten was. maar later bleek dat heel Goes vergeven was van de stank", zeide heer P. van der Zande (43) uit imsterdam, die met zijn gezin enkele dagen in Goes verbleef, maar zijn verblijf bekort heeft vanwege de lucht die enkele dagen achtereen in de stad hing. Van verloop onder de Goese toeristen is evenwel geen sprake. Hoewel enkele middenstanders klach ten hebben zijn er nog geen concrete klachten ingediend bij de gemeente. „De mensen zijn er waarschijnlijk nu aan gewend. Het is trouwens veel minder erg dan in voorgaande jaren", aldus een woordvoerder van de ge meente. In het recente verleden heeft de drogerij op last van de kroon ex tra voorzieningen, zoals een hogere schoorsteen, moeten treffen om de stankhinder beperkt te houden. De witte rook van de schoorsteen heeft de afgelopen weken toch last gegeven in gedeelten van Goes. „Het is beslist niet van onze droge rij afkomstig", aldus de directeur J. G. Timmerman, over de rook. „We hebben sinds mei onze grasdroogcam- pagne gestart en zonder verandering tot nu toe doorgewerkt. Er is echt de I laatste weken niet meer of anders ge- I Iroogd dan in andere weken. Wel hebben ook mij vele klachten bereikt Maar de mensen die de klachten uit ten, hebben wij gezegd dat de stank "iet van ons kwam maar van de ge- jaeentereiniging. De vuilnisbelt in de Goese polder wordt vaak aangestoken mor woonwagenbewoners die koper zoeken en smelten. En dan stink je her weg". Deze uitlating van de drogerij-di recteur staat lijnrecht tegenover con stateringen van diegenen die wel de- ite'jik de stank herkennen als zijnde afkomstig van de grasdrogerij. De weeige hooilucht is duidelijk te on derscheiden van de smeullucht die "tandend huisvuil kenmerkt. Volgens c gemeentereiniging is het al een week of twee niet nr»eer voorgekomen, fat de vuilnisbelt is aangestoken. De vuilnisbelt is echter wel een Probleem apart. Regelmatig steken a.'fus de reinigingsdienst en de poli tie woonwagenbewoners de hopen nuisvuii aan, om te zien of er metaal am gading te vinden is en ook n e'Sen gekochte of langs ««ere wegen verkregen metalen 'smelten. „De bewaker van het ter- w ft 's avonds nog niet zijn hie- a gelicht of het hek wordt verbro ken en de zaak wordt aangestoken. t!a?r ii e' nu a' een veertien dagen f'S'i aldus de gemeentereiniging. Een ander geval van stankhinder an» afwateringsvaart, die Hm? i ni®uwe wÜ'k Goes-Zuid loopt bii e'Uk, en ook voornamelijk Se w'n^sül of mistig weep, is wiitf voor bewoners van de 3om?u. voora' die van de torenflats san tl en Weidezicht, die praktisch net water staan, niet te harden. Ofiwn een onzer verslaggevers) huis l!BnRG In het gemeente- "ieuwe f'burg is maandag een Kn<>men n™CMItrale in gebruik- nieu»k~" betekent, behalve het wn?mmeT (3003), een uitbrei- rneer, lijnen en zo nodig nog vij dat gemeentehuis zijr reau sni,1Uimmer bereikbaar het bu- &®eent«, zaken en het bureau Oostbtirg en v°or de kern van De vaart wordt beheerd door het wa terschap de Brede Watering van Zuid- Beveland. De rioleringen worden er op afgewaterd en afval van agrar- siche percelen (en zelfs vaten en huisraad van bewoners van Goes zelf) komen erin terecht. De oorzaak van deze ellende is ge legen in het nog ontbreken van een rioolpersleiding, aldus de gemeente. Als de persleiding van Goes naar de Westerschelde gereed is, zal men verlicht adem kunnen halten. Voorlo pig is er echter geen enkele oplossing voor te vinden. De vaart heeft n.l. een functie voor de waterbeheersing van het waterschap. In een tijd van droogte kan er niet gemalen worden en gaat het slechts machinaal gezui verde rioleringsafval rotten. Als het water van de vaart uitgemalen zou wordien, zou de vaart droog komen te staan. Als er water bijgepompt zou worden, zou het zoutgehalte veel te hoog worden voor de landbouw. „De provincie heeft zeer vlot mee gewerkt aan de plannen voor de pers leiding, maar het wachten is nog op de subsidie van Economische Zaken. De persleiding is echter voor tachtig procent gereed wat betreft de voor bereiding en hopelijk volgend jaar of het jaar daarna komt hy in uitvoe ring", aldus de gemeente Goes. (Van onze correspondent) BIERVLIET Mevrouw H. de G.- V. uit Zwijngaarde (België) raakte gisteren gewond toen zij met haar auto naby Biervliet een schuiver maakte en in de sloot aan de linker kant van de weg belandde. Het ongeval gebeurde doordat me vrouw De G. een wegenkaart raad pleegde en daarbij de macht over het stuur verloor. Dokter Boogaard ver leende de eerste hulp en achtte het noodzakelijk dat zij ter observatie naar het ziekenhuis in Sluiskil werd overgebracht. SLUIS In de raadskelder van het Sluisse stadhuis exposeert de Belgisch-Sluisse kunstenaar Omer van Vosselen voor de zesde achter eenvolgende keer 24 schilderijen en 11 tekeningen. Van Vosselen is een dermate bekend portrettist dat nade re uitleg overbodig is. Deze kunste naar levert nog op bestelling het gevraagde portret en heeft klanten tot in Engeland toe. Toch is een rondgang langs zijn werken geen onplezierige aangelegenheid. Het kleurgebruik van Van Vosselen is ondanks zijn onderwerpen boeiend. Voor de toeristen in Sluis is dit een attractieve tentoonstelling, die tot en met 15 augustus duurt. Kleuterleidster Aan de kleuter school „Het Zwaluwnest" in Zaam slag is met ingang van het nieuwe schooljaar als kleuteronderwijzeres benoemd mejuffrouw J. Dtogemanse in Vlissingen. Schieting In het café van de heer R. Heijens in Lamswaarde werd een schieting gehouden waar aan 52 schutters deelnamen. De uit slag hiervan was: Hoge vogel: R. Kind te Koewacht; le zijvogel; A. de Vliegher, Koewacht; 2e zijvogel; G. van Driessche, Lamswaarde; wip 2: hoge vogel: L. Seghers, Koe wacht; le zij vogel: R. Kind, Koe wacht; 2e zijvogel: AU. Mahu, Lamswaarde. Grootste aantal kleine vogels werd afgeschoten door de heer Em. de Kort te Hengstdijk. (Van onze correspondent) BORSELE De fractieleiders van de KVP, CHU, ARP, SGP en WD in de gemeenteraad van Borsele hebben in een rondschrijven gereageerd op het hun toegezonden bordje door de PvdA- en PPR-fractie (2 van de 15 raadsleden) in de gemeenteraad van Borsele. Deze twee raadsleden had den dit bordje en hun brief aan de raadsleden en ter kennisname van GS, de commissaris van de koningin in Zeeland en de dagbladen gestuurd, omdat zij het niet eens waren met het feit dat in de ambtswoning van de burgemeester moderne keukenappa ratuur wordt gebouwd. De overige raadsleden zijn het met dé manier van optreden vam hun col lega's niet eens en stuurden een brief aan hun collega-raadsleden en ter kerunistnaime van genoemde adreseen. „Wij meenden als overige fracties niet te moeiten achterblijven", zo schrijven zij, „en willen u ook graag een passend presentje aanbieden. Bij gesloten treft u dian ook een bril aan. Het treft ons namelijk steeds weer, dat u slechts beschikt over een der mate gekleurde bril, dat u blijkbaar niet in staat bent de gemeentelijke zaken in die juiste verhoudingen te zien en te beoordelen". „Wij 15 vain de 17 raadsleden", al dus de fractieleiders, „willen u nu graag even door déze ongekleurde bril laten kijken naar de keuken van de ambtswoning, waardoor het beeld wellicht iets genuanceerder gaat wor den". Het servies, waarover de PvdA- en PPR-raadstaden vielen, blijkt er he lemaal niet te zijn. Door het wegval len van een streepje in het gewraak te schrijven, kwam het woord servies los van „en beingkast" te staan. De andere apparatuur, zo verdedigen de vijftien raadsleden hun toestemming in de raad, is ingebouwd in de totale keukenwond. „De bewoner kan het dus niet meenemen todden hij ver trekt. Er is dus geen sprake van „to de spullen steken op kosten van de gemeente." „De burgemeester gaat jaarlijks ƒ4.780,huur betalen voor deze woning", zo stellen zij verder, en wijzen erop dat to deze woning, een voormalig doktershuis, een apotheek, wachtkamer ed. aanwezig waren. De huur gaat automatisch omhoog met het stijigen van het salaris. „De prijs van die to uw brief ge noemde apparatuur bedraagt geen zevenduizend gulden maar 2.463, De zevenduizend gulden betreffen die totale inrichttoig van die keuken, de apotheek die bijkeuken wordt en de spreekkamer die keuken wondt, om dat de huidige keuken niet goed was ingericht". De raadsleden menen, dat het bedrag van 2.643,zeker ver antwoord is ten opzichte van de huur van het huis. De raadsleden nemen het voor hun eerste burger op, wanneer zij stellen dat zij blij zijn dat de burgemeester to plaats van het grote en bewerke lijke huis, niet om een riante, moder ne bungalow heeft gevraagd. Zij wij zen er voorts op dat de heer Van Royen (PvdA) nog verscheidene ver beteringen to de raad voorstelde en volgens iniliehttoigen die burgemeester te bescheiden noemde. De heer Van Royen, zo stellen zij, heeft de zake lijke argumenten to de raadsverga dering niet aangevallen en ook de argumenten to de brief van de heer De Waard heeft hij niet gebruikt. Volgens hen is de raadsvergadering de plaats waar diergelijke zaken uit voerig besproken dienen te worden. De brief van de KVP, CHU, ARP, SGP en WD-fnacitieied'ders wordlt be sloten met een waarschuwing aan de raadsleden om voorzichtig te zijn met kreten als „op kosten van de gemeen schap krijgt die of die weer eens wat toegestopt", -die volgens hen zeer snel ontaardt in dotpsrodldel. „Wij zouden to zo'n geval ook iedere keer kunnen uitroepen: de heer Van Royen is op gemeenschapskosten raadslid en heeft dus op gemeenschapskosten alle tijd om allies noig eens door een gekleurde bril te bezien". (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het beheerschap recreatiegebied Braakman heeft maandagmiddag uitvoerig vergaderd hoe de samenstelling van het nieu we bestuur zou worden. De twee deelnemers, de gemeente Terneuzen en Sas van Gent (voor de herinde ling viel het gebied onder Hoek, Philippine en Biervliet) moeten be stuursleden aanwijzen. Sas van Gent wilde zeven algeme ne bestuurderen, drie uit de eigen gemeente en vier uit Terneuzen. Vol gens hetg emeentebestuur van Ter neuzen moesten het er acht worden, vijf uiit Terneuzen en drie uit Sas van Gent. Dat aatste voorste werd aanvaard. In het dagelijks bestuur zullen de beide burgemeesters zitting hebben en een door het algemene bestuur aan te wijzen derde figuur. Voor het overige gedeelte had de voorzitter wethouder R.C.E. Barbé weinig moeite zich door de overige agendapunten heen te werken. Tij dens de rondvraag werd voorge steld de oud bestuursleden van het beheerschap een afscheidsbijeen komst aan te bieden. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Ruim een week eerder dan het vorige jaar kwam zondagmiddag de vijftigdui zendste bezoeker van het Sasse zwembad binnen. Voor dit heuglijk feit kreeg de zesjarige Luc de Waele uit Ertvelde (België) van de voor zitter van het Sasse zwembad, de heer M. Remery, een abonnement en een doos bonbons aangeboden. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Het stoffelijk overschot van de zondag in de zee bij Vlissingen verdronken Amerikaanse marineman W. J. S. zal vandaag per vliegtuig naar Amerika worden over gebracht. Hij zou gisteren met ver lof naar zijn vaderland terugkeren Het Amerikaanse smaldeel is gis teren zonder de vlag half-stok te hangen of met een ander rouwbetoon van de zijde van de Amerikaanse of Nederlandse marine uit Vlissingen vertrokken. Bij de marine wordt de vlaggenparade om negen uur gehou den en toen was het smaldeel al vertrokken. Overigens was het zeer de vraag geweest of er wel een plechtigheid zou hebben plaatsge vonden als de schepen later vertrok ken waren, zo deelde een woordvoer der van de Vlissingse marinebasis mee. Dit omdat het stoffelijk over schot niet aan boord was. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Na de jeugdschiettog te Axel had een schiettog plaats op vier wippen. Op een daarvan was een vogel geplaatst waarnasT iedere schutter drie schoten mocht lossen. De vogel werd zes maal afgeschoten, n.l. noor Van Driesse, Eskaarde (B), W. Boussen St.-Jansteen, de 12- jarige F. Steyaert te Graauw, Sal- laert te Watervliet, P. Rentmeester te Ovezande en Dhaenen-s uit Lem- beke (B). Deze zes schutters moes ten kampen om de tweede grote prijs van Zeeuwsch-Vlaanderen, die tenslotte werd gewonnen door Sal- laert uit Watervliet. Aan de schie ttog op de vier wippen namen 170 schutters deel. (Van onze correspondent) ZOUTELANDE Op het strand van Zoutelande is een zogenaamde „notenkraker" gevonden. Dit oorlogs tuig, dat diende om landingen aan de kust te verijdelen, weegt ongeveer honderd kilo en is een meter lang. De gealarmeerde mijnopruimings- dienst van de marine te Vlissingen heeft het bijzonder explosieve oor- logsvoorwerp uitgegraven en naar Vlissingen vervoerd. Op een geschikte plaats zal de notenkraker tot ont ploffing worden gebracht. Enkele jaren geleden is bij het bergen van zo'n notenkraker een ongeluk gebeurd, waarbij enkele mensen van de mijnopruimingsdienst om het leven zijn gekomen. Films GOES Grand, 20 uur: De Eend en de Cadillac, a.l. MIDDELBURG City, 20 uur: Louis de Funès als schatgraver OOSTBURG Ledel 20 uur Sabrisky Point, 14 j. TERNEUZEN I.uxor, 20 uur: The wild bunch, 18 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur: De eend en de Cadillac, a.l. ANTWERPEN Aslrid: Sebastian onder de mensen, a.l. Festa: Een reuzeboemel, a.l. Odeon: Gelukkig als Ulysses, a.l. Queilin: Pippie Langkous, a.l. Rubens: Goodbye Mr. Chips, a.l. Palace (Berchem): De pop en de heer, 14 j. Ambassade: Butch Cassidy en de Kid, 18 j. Astra: Een non voor de hel, 18 j. Capitole: Het lijk to het park, 18 j. Metro: Mash, 18 j. Pathe: De woestijn voor helen, 18 j. Savoy: Dossier prostitutie, 18 J. Vendome: De omhelzing, 18 j. GENT Century: Tarzan ontsnapt, a.l. Capitole: Een briljante zwendel, 18 j. Plaza: Leo de laatste, 18 j. Rex: Che, 14 j. Savoy: Erotissimo, 18 j. SINT-NIKLAAS Century: Kuifje en de zonne tempel, a.l. Renova: De koddigste man ter wereld, a.l. Toneel - Muziek - Dans MIDDELBURG Nieuwe Kerk 20 uur Orgelconcert door organist prof. (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK De vereni ging „Vogel- en Natuurvrienden" te 's-Heerenhoek organiseerde in de ochtenduren van de eerste kermis dag de traditionele beker-viswed strijd voor volwassenen in de brand- vijver van het park. De eerste prijs met de wisselbe ker werd gewonnen door de heer C. Witkam, de tweede prijs was voor de heer L. Menheere en bij loting kwam de derde prijs toe aan de heer W. de Jonge. Omdat voor deze viswedstrijden nogal veel belangstelling bestaat, houdt de vereniging „Vogel- en Na tuurvrienden" voor kinderen bene den de zestien jaar donderdag om één uur weer een viswedstrijd. Het toleggeld voor de deelnemers is vastgesteld op f. 0,25. (Van onze correspondent) BERGEN OP ZOOM - BRES KENS De door de „Simcaclub" georganiseerde snelheidswedstrijden zijn een grandioos succes geworden voor de Krabbenrijders. Zij wisten beslag te leggen op drie klasseno- verwinningen en twee tweede plaat sen. In het algemeen klassement van de snelste tijden bezetten de vijf deelnemers uit Bergen op Zoom de eerste vijf plaatsen. Er werd to twee groepen gereden, namelijk de standaardklasse en de specials. In de specialklasse, waar de Krabbenrijders to geplaatst wa ren, werden uiteraard de snelste tij den gemaakt met als absolute topper de 30 seconden van Marcel Wierikx. Volgens de tijdwaarneming van de organisatoren bleken de Zeeuwen Van de Driest en Heijboer respectie velijk 30 en 30,5 seconden gereden te hebben. Dit echter onder protest van de Krabbenrijders, die op hun eigen stopwatches een tijd consta- NIEUW-VOSSEMEER Een dol geworden vaars, gevlucht uit de slagerij waar de dood wachtte, heeft maandagochtend in Nieuw- Vossemeer heel wat consternatie veroorzaakt. De wilde tocht van het dier eindigde in de kreek. Opper wachtmeester W. Caljouw doodde haar daar met karabijnschoten. Het Nieuw-Vossemeerse avontuur liep beter af dan de geschiedenis van „De stier van Den Haag". Er werd geen schade aangericht. Het dolle dier joeg wel vele Nieuw- Vossemeerders even de schrik op het lijf. Mevrouw Van Schilt bij voorbeeld moest zich haasten om met kinderwagen en al aan de vluchtende vaars te ontkomen. Slager S. Kools had maandagmid dag de schrik nog in de benen zit ten. 's Morgens zou hij met behulp van een knecht, met wie hij het dier vasthield, de vaars doodschie ten. Toen gebeurde wat hij nooit meer hoopt mee te maken: op het ogen blik dat de trekker overging, wist de vaars de kop om te draaien, zich snel los te worstelen en de Voor straat in te vluchten. De vaars, vlak onder de hersenen geraakt en daardoor volkomen dol geworden, kwam al vrij snel in de kreek terecht. Volgens opper Cal jouw was dat maar gelukkig ook, „want anders waren er brokken ge vallen". Slager Kools belde onmiddellijk de opper, maar die was in Halste ren en het duurde dus even voordat hjj ter plaatse was. De vaars zwom inmiddels in de kreek rond. Zij ging daarbij zo te keer, dat de Nieuw-Vossemeerders, die nog niet van het onheil hadden gehoord, als nog naar de kreek snelden. Enkele omstanders probeerden het dier uit de kreek te halen, wat niet lukte. Bij nader inzien vonden zij het beter om maar geen pogin gen te wagen omdat de dolle vaars op de kant tenslotte meer kwaad zou kannen uitrichten dan in het water. Toen opper Caljouw was gearri veerd, kon de vaars het doodsschot, dat zij bij slager Kools nog (half) had weten te ontvluchten, niet meer ontkomen. De opper trok de karabijn en snel weerklonken de laatste geluiden van de worstelende vaars over de Nieuw-Vossemeerse kreek. Maandagmiddag werd de vaars met een takelwagen uit het water gehaald en vervolgens naar de sla gerij teruggebracht, met als waar schijnlijke bestemming: noodslach- ting. teerden van respectievelijk 36 en 36,5 seconden. Om uit te maken welke tijden goed gemeten waren, moesten beide heren samen met Marcel Wierikx twee maar overrijden. De tijden van Wierikx waren respectievelijk 32,1 en 30,8 seconden. V. de Driest en Heijboer kwamen niet beneden de 36 seconden. Hierdoor werd de snel ste tijd van de dag op 30 seconden gesteld, die toderdaad door een Krabbenrijder gereden bleek te zijn. Er was een prachtig parcours uit gezet, precies voor het politiebureau van Breskens, waarop de rijders on der grote belangstelling him rondjes moesten afleggen. Jammer, dat der gelijke wedstrijden hier to West- Brabant zo weinig georganiseerd worden. Het zou een prachtige pro paganda zijn voor de automobiel- sport. De uitslagen: Standaardklasse: 0- 850 cc: 1 Savelkouls, Vught, 39,2, 2 Deesen, Zuidzande, 45,1. 850-1000 cc: 1 Den Doelder, Axel, 38,1, 2 Willemsen, IJzendijke, 38,5, 1000- 1300 cc: 1 Verltoden, Terneuzen, 35,9, 2 De Kok, Breskens, 41,0. 1300- 1600 cc: 1 Heijboer, Breskens, 35,9, 2 Van Guisden, Terneuzen 38,9. Spe cials: 0-850 cc: 1 D. Wierikx, Schie dam, 35,5, 2 Van de Driest Middel burg, 36,0. 850-1000 cc: 1 P. de Rooij, 34,5 Bergen op Zoom, 2 R. Asselbergs, Bergen op Zoom, 34,9. 1000-1300 cc: 1 M. Wierikx, Bergen op Zoom, 30,0, 2 J. Quik, Bergen op Zoom, 33,6. 1300-1600 cc: 1 Heijboer, Breskens, 36,5, 2 Maensel, Keulen 39,9. Algemeen klassement snelste tij den: 1 Marcel Wierikx, Krabbenrij ders, 30,0, 2 Jan Quik, Krabbenrij ders, 33,6, 3 Piet de Rooij, Krabben rijders, 34,5, 5 Roger Asselbergs, Krabbenrijders, 34,9 en 5 Deny Wie rikx, Krabbenrijders, 35,5. Morgen, woensdag 5 augustus. Bergen op Zoom: 5.46 en 17.57. Hansweert: 5.03 en 17.13. Made-Drimmelen: 8.29 en 20.23. Terneuzen: 4.26 en 16.37. Vlissingen: 3.50 en 16.04. Wemeldtoge: 5.36 en 17.47. Lester Berenbroik, New Jersey (U.S.A.). ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg 20.15 uur: „De Kleine Parade" met Wim Sonneveld. Grote Schouwburg, Zuidplein 20.15 uur Musical „Hair" Schietingen HULST P. Leeraert-Nijs 15 uur Diversen DOMBURG Kasteel Westhove 14.30 uur Vertrek voor rondleiding door het bos Westhove. GOES Plein voorm. Weeshuis 1017.30 u. Kunstmarkt WISSENKERKE Dorpshuis 20 uur Veronica Drive-in-show Opg. voor deze rubriek tel. 01180- 7438 oi Postbus 116 in Middelburg. BIGGEKERKE Boerderij „Anno 1668", Valkenis- seweg 33: Expositie schilderijen, aquarellen en tekeningen van Ed dy Wierenga (t.m. 11 aug. Dag. van 10—21 uur). DOMBURG Badhotel, Domburgseweg. Exposi tie schilderijen van Ernst Joachim (tm. 14 sept.). Dag. van 9—21 uur. GOES Museum voor N.- en Z.-Beveland, Stogelstraat 13. „Kunst in het klein" (oude tegels). Geopend: ma. t.m. vr. 10—12 en 13.30— 17 uur; zat. 1417 uur (tot 1 sept.). 's-GRAVENHAGE Het Mauritshuis. Goya-expositie (tm. 12 sept.). Werkd. 1017, zon. 1117. Bovendien woe. en vrij. van 2022 uur. HULST Boekh. Van Geyt: Expositie Jan de Rooden, Johnny Rolf, Jan v. d. Vaart en V. v. d. Willigen, cera miek (t.m. 31 aug.). Werkd. 9—12, 1318 uur, zon. 1417 uur. KORTGENE Raadhuis: Expositie zeegezichten van K. C. Bakker uit Den Helder (t.m. 14 aug.). Dag. van 9—21 uur. MIDDELBURG Rijksarchief, St.-Pieterstraat 38. Zomertentoonstelling „A is een aapje", het onderwijs op de l.s. in Zeeland to de eerste helft van de vorige eeuw (tot 30 aug.). Miniatuur Walcheren: Dag. t.m. 31 aug. van 922 uur. Van 1 t.m. 27 sent. van 918 uur. v. Genthem en Jutting, Lange Delft. Expositie van Russische Iconen. Ma. t.m. zat. van 918 uur (t.m. 31 aug.). Abdij: „Spel van klank en licht". Iedere woensdag-, donderdag- en vrijdagavond (t.m. 4 sept.). Vleeshal stadhuis en Zeeuws Mu seum: Expositie werk hedendaagse kunstenaars „Letterlijk en figuur lijk" (t.m. 30 aug.). Ma. t.m. za. 10—17 uur; zon. 1317 uur. RETRANCHEMENT Galerie „Mauringh", Dorpsstraat Expositie beeldhouwwerken, aqua rellen en hedendaagse kunst (t.m. 1 sept.). Dagelijks van 1121 uur. ROTTERDAM Booymans-van Beuningen. Expositie Nicolaas van Beek en Frans Molenaar, sieraden en kle ding (t.m. 16 aug.). Ma. tm. zat. van 10-17, zon. 11-17 uur. Bovendien woe. van 20-22 u. Expositie Jacob Zekveld, tekenin gen en David Hockney, schilderij en en prenten (t.m. 29 aug.). De Doelen: Expositie „Muziek op de penning". Collectie van 1500 penningen (t.m. 23 aug.). Maritiem Museum, Burg. s'Jacobs- pleto 8. Expositie „En de haven groeide voort, 19451970" (t.m. 30 sept. Dag. van 1017 uur. Zon. van 1117 uur. SLUIS Raadskelder Stadhuis. Schilderij en- tentoonstelling van Belgische schil ders. Dag. van 1012 en 1418 uur (tot 1 sep.). Raadhuis: Expositie Béatrice Pa- peians-de Morckhoven, schilderijen (t.m. 14 aug.). Dag. van 1119 uur. ST. ANNA TER MUIDEN Voormalig gemeentehuis. Tentoon stelling schilderijen van Jos But en schilderijen en beeldhouwwerk v. J. de Meester de Betzenbrouck. Geopend dag. 1012 en 1417 uur (tot 15 sept.). VEERE Schotse huizen: Expositie Stefan Mrozenski, houtgravures, boekil lustraties, gelegenheidsgrafiek (t.m. 15 sept.). VLISSINGEN Britannia: Expositie schilderijen v. Piet Bulthuis (t.m. 31 aug.). Stadhuis: Expositie van oude scheepsmodellen en schilderijen (t.m. 13 aug.). Dagelijks, behalve zondag. WESTDORPE Galerie Troutzaerte Zomertentoon stelling van schilders, beeldhou wers en pottenbakkers (t.m. 31 aug.). Ma t.m. zat. van 918 uur, zon. van 1418 uur. ZIEKIKZEE Gravensteen: Tentoonstelling Vis serij en scheepvaart „Z.Z.-'70". (tm. 13 aug.). Werkd. van 1017 en 192] uur. Gemeentemuseum: Expositie scheepsmodellen, aardewerk, por selein (t.m. 30 okt.). Ma. t.m. zat. 10—12 en 13.30—16.30 uur. Burgerweeshuis: Expositie beeld houwwerk en klein antiek, potterie en schilderijen (t.m. 22 aug.). Ma. t.m. zat. 1017 uur. ANTWERPEN „Het Sterckshof' te Deurne. Ex positie „Fotografie to België 1839 1940" (t.m. 12 sept.). Meir 50: Tentoonstelling „Het Ko ninklijk Paleis Bouwer en be woners" (t.m. 6 sept.). Elke dag van 1220 uur Zat., zon. en feest dagen van 10—18 uur.

de Stem | 1970 | | pagina 5