Atletieksucces in Bergen op RINDT MAAKT GOEDE KANS OP WERELDTITEL Arbitrale fouten bevoordeelden Okker in finale Zoom gedeeld DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Dolman won Kortenhoef Spannende derby op Öuindigt Kano-ploeg deed het niet slecht De enige Nederlandse zege in Oost-Berlijn kwam op naam van Bja Kei- Els van Noordnyn heeft net geen heslag kunnen leggen op de eerste zer-Laman die de 800 meter won. plaats bij het kogelstoten. Ze werd 2e. De Oostduitse atlete Renate Meissner heeft tijdens de hal ve finalewedstrijd voor de Europese beker voor dames in Oost-Berlijn het wereldrecord 100 meter met een tijd van 11 seconden rond geëvenaard. Dit record werd tot nu toe, gedeeld door de Amerikaanse Wyomia Tyus en de Formo- saanse Chi Cheng. Renate Meissner is nu tevens Europees recordhoudster. Dit record was in handen van de Poolse Irena Szewinska-Kirszenstein en de Russische Loedmilla Sa- motessova met 11,1 seconden. EDEELANBSE TLETES NIET i DE FINALE De Nederlandse dames-atletiek- ploeg gaat niet naar de finale van de Europa Cup, die volgen de maand in Boedapest plaats vindt. Het team kon zich gisteren in de halve finales te Oost-Berl.ijn, niet kwalificeren doordat het de derde plaats bereikte, terwijl er slechts 2 over konden naar de eindstrijd. Ne derland eindigde achter Oost-Duits- land (84 punten) en Groot-Brittan- nië (73 punten) met 58 punten. Onze sportredacteur Hein Groot huis was aanwezig bij de wedstrij den in Oost-Berlijn. Zijn reportage vindt men op de derde sportpagina. Een opname van de wedstrijd 5000 meter, tijdens de atletiekontmoeting in Bergen op Zoom. In het midden, met bril, de latere winnaar J. Briels uit België. De Oostenrijker Jochen Rindt heeft voor een publiek van 110.000 man op de baan van Hockenheim de grote prijs van Duitschland voor for- mule-I-renwagens gewonnen. Rindt zegevierde met zijn acht cilinder Ford Lotus voor de Belg Jackie Ickx, die een 12 cilinder Ferrari reed. Het was de vijfde grand-prix-over- winning van de in West-Duitsland woonachtige Oostenrijker, die zijn kansen op de wereldtitel aanmerke lijk versterkte. Te meer daar zijn voornaamste concurrent, oud-titel houder Jack Brabham, geen punten veroverde. Rindt heeft zeer felle strijd moe ten leveren met de Belgische Ferra- ri-rijder Jackie Ickx. Met de rode Italiaanse renwagen in de slipstream van de Lotus 72 naderde de 28-jarige Rindt de finishlijn. Rindt, die het zijn tegenstandere vele ronden uiterst moeilijk had gemaakt, slaagde er echter niet in uit de zuigkracht van de wind voldoende snelheidswinst te boeken in die laatste meters. Zijn poging om bijna op de streep de Fer rari naast de Lotus te sturen, misluk te. Met een achterstand van amper twintig meter ging Ickx na 338,4 ki lometers te hebben afgelegd door de finish. Het was voor het eerst sedert 1927 dat de Duitse grand prix niet op de Niirburgring bij de Eifel werd ge houden. Er deden zich op het door veel experts gewraakte circuit van Hockenheim geen ongelukken voor. (2e sportpagina) Evert Dolman, door zijn echtgeno te gefeliciteerd met zijn eerste plaats in Kortenhoef. Jackie Ickx: op 20 meter tweede. Eef Dolman heeft de ronde van Kortenhoef gewonnen. Hij maakte zich kort voor het einde los uit een kopgroep, die een ronde winst had veroverd. De uitslag: 1 Dolman Klimmen 1, 100 kilometer in 2 uur 21 minuten en 5 seconden; op 13 seconden: 2 Pij nen (Woensdrecht); op 30 seconden; 3 Steevens (Elsloo), 4 Koel (Hooger- heide), 5 Janssen (Putte), 6 Rosiers (Bel.), 7 Van Katwijk (Oploo), 8 Zoontjens (Tilburg), 9 Van der Win den (Beverwijk), 10 Rudolph (Did (Meer wielermeuws op onze sport pagina's). Tom Okker kreeg zijn beker als winnaar van het toernooi aangeboden i«or prinses Beatrix. De tennisfinale van Hilversum is 'en teleurstellende wedstrijd tussen lom Okker en Roger Taylor gewor den. Dat was vooral te wijten aan de arbitrage op de baan van „het melkhuisje, waar onbewust mis schien, maar het gebeurde de na tionale trots op „het bezit Okker" de partij sterk beïnvloedde. Er werden ontstellend veel aanvechtbare beslis singen ten nadele van Taylor geno men en dat bracht uiteindelijk de Brit op de knieën. De overwinning van Okker verloor er alle glans door en betekende een anti-climax van het toernooi dat aar dig wat hoogtepunten kende. „Ik heb me door die arbitrale blunders laten beïnvloeden," bekende Taylor. „Ne derlandse lijnrechters zijn verschrik kelijk." En Tom Okker: „Begrijpelijk dat Roger uit zijn concentratie ge haald werd. Zaterdag speelde hij een slopende halve finale. Als je kort na zo'n inspanning arbitrale foutjes te verwerken krijgt, knaagt dat hard aan je, want je bent moe en geïrri teerd." Okker, die het voordeel had dankzij loting vrijdag zijn halve finale te spelen en dus fitter op de baan kwam, versloeg de gedeprimeer de Taylor met 4-6, 6-0, 6-1, 6-3. (Zie verder de 2e sportpagina.) kaïw °Den internationale tennis- lii j ?nsc'laP van Nederland werd tet c mes St'wonnen door Marga- (2e sportpagina) Jochen Rindt: eerste. De zuidelijke atletiekploeg heeft op sportpark Rozenoord in Ber gen op Zoom een dubbel duel te gen de Belgen uitgevochten. Er kwam winst en verlies uit. De dames moesten het stellen zonder Gommers, Ernest en de gezusters Van den Berg, maar zij slaagden er toch in de Belgische A-ploeg met 6863 te kloppen. Van de twaalf nummers wonnen de Zuid nederlandse dames er acht. Kitty van Straten won de „dubbel" op de 100 en 200 meter. Minder goed verging het de herenploeg. De Belgische B-ploeg was sterker en won met 219 tegen 176 punten. Van Wissen van Kimbria Maas tricht kwam tot een nieuw zuide lijk record bij het speerwerpen. Zijn oude record werd met pre cies anderhalve meter verbeterd en staat nu op 68.14. De twee estafette nummers werden door Zuid-Nederland gewonnen en dat gaf de einduitslag een wat dra gelijker aanzien. (Zie verder de 4e sportpagina)

de Stem | 1970 | | pagina 5