Ter Valcke" vierde lustrumfeest Prins Protest MIK WELT Proefbewaking in Cadzand bewijst noodzaak van betere beveiliging Talrijke botsingen bij druk weekendverkeer Peuterspeelplaats in Goes Zuid Afscheidsshow Jasten van Kasporgo C. STURTEWAEGEN (83) OVERLEDEN AFSCHEID VAN BANKDIRECTEUR LUISTERWEDSTRIJD IN SLUIS BIJ BEIA ARDCON CERT Drie honden uit asiel ontvreemd Sluis staat in de schijnwerpers Westdorpe Sluis ACHT STIEREN IN DE MIST Scheepsbotsing Diefstal op camping Goes Wat en waar VANDAAG Druk program kindervakantie te Kapelle Tentoonstellingen Zon blijft MAANDAG 3 AUGUSTUS 1970 (Van onze correspondent) AARDENBURG Op 83-jarige leeftijd is oud-gemeenteraadslid en oud-wethouder Cyriel Sturtewaegen overleden. De heer Sturtewaegen (Ridder in de Orde van Oranje Nas sau) werd op 19 mei 1888 geboren in Eede. In 1923 werd hij gemeente raadslid en in 1931 wethouder. Na de samenvoeging van Aardenburg, Eede en St. Kruis kwam hij in de Aardenburgse raad en prolongeerde later zijn wethouderschap tot 1962. De heer Sturtewaegen heeft de op bouw van het in de oorlog verwoest te Eede een grote rol gespeeld. De heer Sturtewaegen was verder be stuurslid van het Wit-Gele Kruis en de Aardenburgse Roomboterfabriek en had zitting in vele andere organi saties. (Van onze correspondent) GOES De oude noodwinkel van de Spar aan de Appelstraat in Goes wordt behalve een ontmoetingscen trum voor de wijkvereniging ook een peuterspeelzaal. Op dinsdag- en donderdagmorgen kunnen kleuters van twee en drie jaar daar door hun ouders worden ondergebracht. Het initiatief is uitgegaan van het bestuur van de wijkvereniging Goes-Zuid, dat hiervoor medewer king kreeg va'n de Spar, die de oude noodwinkel in de Appelstraat heeft afgestaan aan de wijkvereniging. Voordat de speelzaal in gebruik kan worden genomen, moet er nog heel wat aan gedaan worden, zoals het witten van de wanden en pla fond en het aanbrengen van verlich ting en verwarming. Dit wordt alle maal gedaan door vrijwilligers uit de wijk zelf. Van een schildersbe drijf in Goes is tegen een symboli sche prijs een grote partij muurverf bemachtigd. De wijkvereniging moet met een heel klein budget werken en iedere cent moet worden omgedraaid. In de afgelopen weken hebben enkele da mes de Goese speelgoed-, hobby- en boekenwinkels afgelopen om speel materiaal voor de kleuters te krij gen. Alle bedrijven hebben spontaan gereageerd en het resultaat is dat er nu zeer veel spelmateriaal is. Als leidster van deze peuterspeelzaal zal gaan optreden mevrouw I. C. de Kok-Angerstein, die met dit werk ervaring heeft opgedaan in Neuren berg en Zirndorf in Duitsland. Er is reeds een groot aantal kinderen op gegeven. De kosten voor het onder brengen van een kind, bedragen twee gulden per ochtend. (Van een onzer verslaggevers) GOES Tijdens een drukbezoch te receptie heeft de heer J.G. Tel genkamp in hotel De Korenbeurs in Goes afscheid genomen als directeur van de Goese vestiging van de Ne derlandse Credietbank N.V. De heer Telgenkamp die al op 1 januari van dit jaar de pensioengerechtigde leef tijd bereikte, maar nog tot 1 augus tus aanbleef omdat nog niet in zijn vacature kan worden voorzien is 21 jaar verbonden geweest aa'n de Goe se vestiging van de NCB. De heer Telgenkamp wordt opge volgd door de heer F.J.M. Kosters, thans reeds directeur van de Goese vestiging en tot voor kort directeur van het Vlissingse hoofdkantoor. De heer Telgenkamp blijft in Goes wo nen. (Van onze correspondent) SLUIS Door het gemeentebe stuur van Sluis worden tijdens de maanden juli en augustus elke woensdag om 16 en 20 uur populaire beiaardconcerten georganiseerd, ver zorgd door de meesterbeiaardier Prof. E. Delmotte uit Oostende. Deze beiaardier geniet een inter nationale bekendheid, want behalve in Sluis geeft hij ook regelmatig concerten in Oostende, Keulen en diverse andere plaatsen in Europa. Onlangs was hij nog een veertiental dagen in Israël, waar hij in het kader van een Belgische Handels tentoonstelling met groot succes el ke dag concerten gaf op de reizende beiaard van de Ned. firma Eijsbouts uit Asten. Zijn populaire concerten in Sluis krijgen veel bijval van toeristen, die bij hem steeds terecht kunnen voor het spelen van ver zoeknummers (wat dan ook regel matig gebeurt). De WV Sluis zal op woensdag 5 augustus een beiaard-luisterwed strijd organiseren. Prof. Delmotte speelt tijdens de concerten van 16 en 20 uur om 16.30 en 20.30 uur 3 bekende melodieën, waarvan de ti tels en de componisten dienen te worden opgegeven op de door de VW verspreide wedstrijdformulie ren. Door VW Sluis werden hier voor een aantal prijzen beschikbaar gesteld. (Van een onzer verslaggevers) CADZAND Met een proefbe waking van het strand tussen Cad zand en Retranchement heeft de reddingsbrigade Zeeuwsch-Vlaande- ren afgelopen weekend bewezen, dat een betere beveiliging van de Zeeuwsch-Vlaamse stranden geen overbodige luxe is. Met twee teams van drie mensen en een motorvlet is zaterdag en zondag constant gepa trouilleerd. Tientallen keren heeft het „RBZV"-team in touw moeten ko men om zwemmers, die zich te ver in zee waagden te attenderen op het gevaar dat ze daarmee liepen. De reddingsbrigade had een voorlopige post ingericht in een tent ter hoogte van de gestrande „Uilenspiegel". Juist op dit gedeelte van het strand is het wrak van het voormalige Belgische radioschip nog steeds een levensgevaarlijk object voor avon tuurlijk aangelegde strandbezoekers. De waarschuwing in onduidelijke letters op de boeg van het schip, (aangebracht van gemeentewege) kan daaraan weinig veranderen. Verschillende keren werden door de strandpatrouilles zwemmende acro baten afgeraden het casco van het met zeewier begroeide schip te be klimmen. De ervaringen met twee dagen Zeeuwsch-Vlaamse strandbe- waking zijn zonder meer g»ed ge weest. Met dë proef heeft de RBZV niet alleen bewezen, dat een perma nente bewaking hoe kostbaar ook door het toenemende strandbe- zoek, bittere noodzaak is geworden, maar ook dat strandbezoekers bereid zijn om de aanwijzingen van de patrouilles op te volgen. Op een enkele ondernemende Duitser na dan, die meende op eigen risico alles te kunnen doen en laten. Dat zat zaterdag overigens de leden van de RBZV niet zo lekker. „Zo'n man heeft natuurlijk gelijk, maar als er dan iets gebeurt, dan krijgen wij het op onze kop". Gelukkig behoor den deze gevallen afgelopen week end tot de uitzonderingen. De vice- voorzitter van de brigade, H. C. de Lange, toonde zich na de eerste stranddag bijzonder tevreden. Met name ook over de positieve reacties van de zijde van de strandbezoe kers. Een van de eerste meldingen, die het reddingsteam na inrichting van de post bij de „Uilenspiegel" kreeg,was die van een verdwaald kind. De tent met de RBZV-vlaig in de top was zaterdag en zondag het middelpunt van waaruit eventuele acties geleid konden worden. De strandpatrouilles en de bemanning van de rondkruisende motorvlet stonden met elkaar in verbinding door middel van portofoons, want communicatie is een van de belang rijkste zaken. Het is de gemeente Oostburg, die na verschillende moeizame onder handelingen edelmoedig heeft beslo ten de kosten vain dit eerste week- kendje strandbewteking voor zijn re kening te zullen nemen. Vice-voor- zitter De Lange zaterdagmiddag na de laatste patrouille: „Dit moet on derhand toch wel het overtuigend bewijs zijn, dat Zeeuwsch-Vlaande- ren met zijn steeds drukker wor dende stranden eens moet gaan den ken aan een betere beveiliging voor baders. Behoudens een aantal bad meesters, die misschien een gebied van honderd meter bestrijken, is er helemaal geen toezicht". De Zeeuwsch-Vlaamse reddingsbrigade ijvert al anderhalf jaar voor instel ling van strandbewaking. Naar aan leiding van het tragische verdrin- kingsgeval van twee kinderen enke le weken geleden, in Cadzand is er een gesprek op gang gekomen met burgemeester Schippers van Oost burg. Voor de eerste keer bleek Oostburg ook bereid om er dan maar wat geld aan te spenderen. Hoewel de vooruitzichten daarvoor nog niet zo hoopvol zijn, hoopt de RBZV volgend seizoen te kunnen starten met een permanente bewa king. In afwachting daarvan zal dit seizoen op hoogtijdagen nog worden gewerkt zoals het afgelopen week end. De kosten voor de organisatie van een permanente bewaking met vijf vaste posten wordt voor Zeeuwsch-Vlaanderen geraamd op vijftigduizend gulden. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In de nacht van zaterdag op zondag zijn uit het die renasiel in Terneuzen drie honden ontvreemd, die er waren onderge bracht op bevel van de officier van justitie. Zij behoorden toe aan een woonwagenbewoner in Sas van Gent. iï. (■Van onze correspondent) TERNEUZEN-GOES Het zeer drukke weekendverkeer heeft zeer veel ongelukken voornamelijk kettingbotsingen veroorzaakt. De blikschade was groot. Het aantal gewonden is beperkt gebleven. Bij de ongelukken heeft de mist in Zee land eveneens een rol gespeeld. Zondagnacht werd de heer H. uit Loon op Zand vrij ernstig gewond toen hij met zijn personenauto (waarin nog vier andere inzitten den) op de Vrouwenpolderseweg in dichte mist tegen twee bomen reed, die door de klap werden ontworteld. De bestuurder werd per ambulance overgebracht naar het Gasthuis in Middelburg. De andere inzittende liepen lichte verwondingen op en konden naar hun vakantieverblijf terugkeren. Zondag liep mej. A.O.- uit Middelburg een hersenschudding op, toen de auto waarin zij zat op de Kreekweg bij Veere door te grote snelheid uit de bocht vloog. De auto werd bestuurd door L.P. de R. uit Middelburg. Het slachtoffer werd per ambulance naar huis vervoerd. Op de kruising bij de nieuwe sluis in Terneuzen kwam zaterdaga vond de heer G.B. uit Breskens met zijn wagen in een slip. Hij vloog tegen de vangrail en liep hoofdwon den op. Dokter P. Nijsten liet de gewonde naar het ziekenhuis in Oostburg overbrengen. De auto was total loss. Tussen Zaamslagveer en Stoppel- dijkveer ontstond zaterdagmorgen een kettingbotsing tussen vier Belgi sche en een Nederlandse automobi list. Er was flinke schade. Twee Nederlandse, 'n Belgische en Franse auto liepen zondagmorgen bij de nieuwe brug in Sluiskil bij een ket tingbotsing flinke schade op. Bij de Oranjedijk tussen Schoon- dijke en IJzendijke werden zater dagmorgen vier auto's zwaar bescha digd bij een kettingbotsing. Het on geluk werd veroorzaakt door een Belgische bestuurder, die trachtte uit een file te komen. Bij de Zeelaindbrug ontstond zware schade aan drie personenauto's toen een personenwagen, bestuurd door de heer L.M.B. uit Boxtel achterop een stilstaande file reed. Op dezelf de plaats gebeurde enkele uren later hetzelfde. Bij dit geval werden twee personenauto's beschadigd. Op RW 58 ontstond zondag een kettingbotsing bij Ridderkerk. Hier bij werden drie auto's betrokken. De wagen van M.S. uit Numansdorp werd 'géheel vernield. De t\Vee an dere voertuigen liepen aanzienlijke schade op. Tussen de Meiboom en de spoor wegovergang op RW 58 werd zon dagmiddag de personenwagen van G.P.V, uit Krabbendijke geheel ver nield bij een kettingbotsing waarbij drie wagens waren betrokken. Het ongeluk gebeurde doordat een onbe kend gebleven bestuurder plotseling stopte. In dichte mist raakten zondaga vond ter hoogte van Kruiningen vier auto's met elkaar in botsing. Alle auto's werden zwaar beschadigd. Op de Boomdijk in Hansweert kwamen zondagmorgen twee elkaar tegemoet rijdende personenauto's met 'elkaar in botsing. De bestuur ders C.H.P.E. uit Sluiskil en J.H. uit Hansweert gaven elkaar te weinig ruimte. Beide wagens werden geheel vernield. (Van een onzer verslaggevers) SLUIS Tot en met 23 augustus a.s. is het Stadhuis van Sluis, het enige Belfort in Nederland, weer in het licht van schijnwerpers ge plaatst. Voor de tientallen toeristen, welke s' avonds in Sluis rondwan delen, een attractie temeer. Vooral amateur-fotografen maken hiervan gebruik om van dit prachtige monu ment opnamen te maken. Nieuw clublokaal R.I.A.-W. De heer Jonkheijm neemt afscheid van het horecabedrijf. Hij was onder meer lokaalhouder van de plaatse lijke voetbalvereniging R.I.A.-W. Be stuur en spelers hebben besloten als clublokaal te kiezen de zaal van het Oud Raedhuys bij de heer M. Pluijm, zulks met ingang van heden. Muziekshow Op zaterdag 8 au gustus a.s. om 14.30 uur zal het muziekkorps uit Maldegem (België) vergezeld van het bekende charman te majorettenkorps weer een bezoek brengen aan Sluis. Tijdens de muzi kale rondwandeling zullen op diver se plaatsen shows worden gegeven. Voor de leden van de RBZV- strandpatrouilles is het dit weekend hard werken geweest. Hier wordt de vlet met vereende kracht te water gelaten, nadat hij tengevolge van de stroming op het droge was gezet. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Zaterdagmorgen vroeg ontving de gemeentepolitie bericht dat bij Stoppeldijk veer acht stieren op de weg liepen. Omdat het op dat uur erg mistte, betekende dit een bijzonder gevaarlijke situatie. Het bleek dat de dieren door de afrastering van een wei gebroken waren. Zij werden daar weer heen gejaagd. De stieren zijn eigendom van slager V. uit Axel. (Van onze correspondent) HANSWEERT Op het Kanaal door Zuid-Beveland ter hoogte van de Vlakebrug kwam zaterdagmorgen in dichte mist een Nederlands sleepschip (groot 1100 ton) dat werd gesleept door die Nederlandse sleep boot „Fred" in aanvaring met het Nederlandse motorschip „Chris" (1100 ton). De sleepboot voer met zijn sleep in de richting Hansweert, het motorschip voer in tegenoverge stelde richting. Door het slechte zicht ontstond een aanvaring. Het sleepschip en het motorschip liepen lichte materiële schade op. (Van onze correspondent) VLISSINGEN De 17-jarige •J.W. uit Etten-Leur is aangehouden op verdenking van diefstal van een portemonnee met negentig gulden -uit een tent op camping De Nolle te Vlissingen. W. heeft inmiddels be kend. Doopdienst Zaterdagavond werd in de parochiekerk van de II. Maria Magdalena in Goes voor de eerste maal een doopdienst gehou den. Een drietal ouderparen brach ten hun jonggeborene mee naar de kerk om hen door pastoor C. Holt- kamp te laten dopen in aanwezig heid van een groot aantal kerkgan gers. (Van onze correspondent) GOES Zondag was het vijf jaar geleden dat het Goese verpleeghuis Ter Valcke haar poorten opende voor de eerste hulpbehoevende be jaarden. Nu al bestaat de wens om meer te gaan doen en uit te breiden, dat was de teneur van de welkomst- speech van dr. C. Vinke. Het lus trum werd gevierd door verpleeg den, verplegenden en oud-perso neelsleden onder een stralende zon met een gevarieerd feestprogramma. Dit feestprogramma wikkelde zich zaterdag af op het grote gazon en in de therapiezaal van het verpleegte huis. Het welkomstwoord van dok ter Vinke wa-s in medische sfeer gekleed maar liet aan duidelijkheid niets te wensen over. Ter Valcke wE meer aandacht gaan bèsteden aain psychisch gestoorde bejaarden; het wil uitbreiden vain de contacten met andere verpleeghuizen, zieken huizen, bejaardentehuizen en huis artsen in Zeeland en daar buiten. Ter Valcke wil haar rol spelen in het totale medische samenspel en daarom is dit eerste lustrum volgens dokter Vinke geen mijlpaal, maar een aansporing om op de ingeslagen' weg verder te gaan. Na dit (enige) officiële woord, Werd het gehele feestprogramma in een vlot tempo afgewerkt. Het huis orkest en -koor, onder leiding van hammo-ndorg-an-ist Cees Hoogesteger bracht een welluidend feestlied ten gehore. De jeugd van de Turkse, Finse en Zweedse dansgroepen, die de afgelopen week de gasten waren van Kasporgo en de Goese Midden standscentrale oogstten een dank baar applaus van de feestgenoten. Ook hier bleek de Turkse groep het meest in de smaak te vallen door haar extra-vagantere kleding en dansen De middaguren werden gevuld met verschillende festiviteiten, zoals een gekostumeerde damesvoetbal wedstrijd tussen twee ploegen van verpleegsters, een rolstolsla- Iom, een stoelendans en een afval- wedistrijd voor heren bezoekers. Voor de muzikale noot op deze dag zorgde de Goese Tirolerkapel „De Ganzenhoeders" onder leiding van kapelmeester Jan Baarends. De lus trumviering werd besloten met een grote feestavond in de therapiezaal van het tehuis. Films GOES Grand, 20 uur: De Eend en de Cadillac, a.l. HULST Bioscoopgebouw, 20 uur: Chitty Chitty Bang Bang, a.l. MIDDELBURG City, 20 uur: Louis de Funès als schatgraver OOSTBURG Ledel 20 uur Sabrisky Point, 14 j. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: The wild bunch, 18 j. VLISSINGEN Albambra 20 uur: De eend en de Cadillac, a.l. ANTWERPEN Astrid: Sebastian onder de mensen, a.l. Festa: Een reuzeboemel, a.l. Odeon: Gelukkig als Ulysses, a.l. Quellin: Pippie Langkous, a.l. Rubens: Goodbye Mr. Chips, a.l. Palace (Berchem): De pop en de beer, 14 j. Ambassade: Butch Cassidy en de Kid, 18 j. Astra: Een non voor de hel, 18 j. Capitole: Het lijk in het park, 18 j. Metro: Mash, 18 j. Pathe: De woestijn voor helen, 18 j. Savoy: Dossier prostitutie, 18 j. Vendome: De omhelzing, 18 j. GENT Ceniury: Tarzan ontsnapt, a.l. Capitole: Een briljante zwendel, 18 j. Plaza: Leo de laatste, 18 j. Rex: Che, 14 j. Savoy: Erotissimo, 18 j. SINT-NIKLAAS Century: Kuifje en de zonne tempel, a.l. Renova: De koddigste man ter wereld, a.l. Toneel - Muziek - Dans ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg 20.15 uur: „De Kleine Parade" met Wim Sonneveld. ANTWERPEN O. L. Vrouwekerk 2122 uur Beiaardconcert door Peter Bakker, stadsbeiaardier van Hilversum en Nijkerk. Schietingen KOEWACHT (B) Meisjesschool 15 uur (Van onze correspondent) GOESDe Turkse, Zweedse en Finse gasten van de Goese sport- en volksdansvereniging Kasporgo hebben feestelijk afscheid genomen van Goes en de pleegouders. Met vier voorstellingen dankten zij zaterdag voor de genoten gastvrijheid van de afgelopen week. Met een voorstelling op de Westwal, bij het verpleegtehuis Ter Valcke en twee voorstellingen in de muziektent op de Grote Markt toonden de groepen voor de laatste keer de folklore van hun land. Zoals gebruikelijk boekten zij veel succes. Tijdens de afscheidsvoorstelling 's avonds waren honderden Goesena- ren op de been om getuigen te zijn van de laatste show. Tijdens de finale boden de leiders van de groepen elkaar geschenken aan. De Finse dansgroep is gisteren vertrokken vandaag vertrekken de Turken en de Zweden. (Van onze correspondent) KAPELLE Bijna 200 kinderen hebben ingeschreven voor de „Kin dervakantieweek 1970", die vanaf maandag wordt gehouden in Kapelle op initiatief van de stichting open jeugdwerk. Er zijn twee groepen gevormd, namelijk de jeugd die nu in de eerste en tweede klas van de lagere school zit en de ouderen. Voor de jongsten begint de vakan tieweek maandagmiddag met een wandel-speurtocht rond Kapelle. Woensdagmiddag is er een straatte kenwedstrijd met kleurkrijt in de Verekestraat en vrijdagmiddag het optreden van een kindercircus in „De Vroone". Vrijdagavond een. gro te brandstichting onder leiding van de brandweer van Kapelle. Voor de ouderen begint het vakantieweek- feest maandagmorgen. Dan gaat men op een terrein in het bouwplan „Bruelis" een hutten- en tentendorp maken. Dit dorp krijgt de naam Rommeldam. Dinsdagmorgen is er een opdrachtenspel op de fiets en dinsdagmiddag een spelmiddag op het sportterrein. Woensdagmorgen is er een straattekenwedstrijd in de Verekestraat, of voor wie dat liever doet een wandel-speurtocht. Woens dagmiddag gaat men een Sterrecla me-programma opvoeren en ook is er dan een songfestival. Donderdag morgen is er een verkleedpartij met modeshow enz. en donderdagmiddag gaat men verkleed in optocht door Kapelle en Biezelinge. Vrijdagmor gen komen b. en w. van Kapelle in Rommeldam op bezoek, waarna het dorp wordt afgebroken. Vrijdagmid dag is er ook voor deze groep het kindercircus in „De Vroone" en vrijdagavond gaat men onder leiding van de brandweer hee] Rommeldam verbranden. Donderdagavond is er voor de ouders gelegenheid om Rommeldam te bezichtigen. P. van Steen, 15 uur. ROSKAM Edmond Thuye, 15 uur. ZU'DDORPE M. de Cock 15 uur Diversen 's-HEERENHOEK Kermis met dansen in alle ZJk VLISSINGEN Britannia 20 uur Toneeluitvoering van „Wie kr| de baby" door „De Zeeuwse K medie" in De Ruyterzaal. Opg. voor deze rubriek tel. (Mn 7438 of Postbus 116 in Middelb^ BIGGEKERKE Boerderij „Anno 1668", Valkei„ seweg 33- Expositie schilderijs aquarellen en tekeningen van E| dy Wieienga (t.m. 11 aug, Dj', van 1021 uur). DOMBURG Badhotel, Domburgseweg. Expos; tie schilderijen van Ernst Joai' (tm. 14 sept.). Dag. van 9—21 GOES Museum voor N.- en Z.-Bevelm Singelstraat 13. „Kunst in klein" (oude tegels). Geopend; t.m. vr. 1012 en 13.30— 17 zat. 1417 uur (tot 1 Sept.). 's-GRAVENHAGE Het Mauritshuis. Goya- (tm. 12 sept.). Werkd. 10—17, 11—17. Bovendien woe. en van 20—22 uur. HULST Boekh. Van Geyt: Expositie Jan i Rooden, Johnny Rolf, Jan v. Vaart en V. v. d. Willigen, ter, miek (t.m. 31 aug.). Werkd, 9-1 1318 uur, zon. 1417 uur. Raadhuis: Expositie zeegezichte van K. C. Bakker uit Den Helit (t.m. 14 aug.). Dag. van 9—21 MIDDELBURG Rijksarchief, St.-Pieterstraat 31 Zomertentoonstelling „A is een aapje", het onderwijs op de li Zeeland in de eerste helft van c. vorige eeuw (tot 30 aug.). Miniatuur Walcheren: Dag. tal aug. van 922 uur. Van 1 tm, sept, van 918 uur. v. Benthem en Jutting, Lange Delft. Expositie van Russische Iconen Ma. t.m. zat. van 9—11 b (tm. 31 aug.). Aodij: „Spel van klank en licht Iedere woensdag-, donderdag- vrijdagavond (t.m. 4 sept.). Vleeshal stadhuis en Zeeuws h seum: Expositie werk hedendi kunstenaars „Letterlijk en fi| lijk" (t.m. 30 aug.). Ma. t.m, 1017 uur; zon. 1317 uur. RETRANCHEMENT Galerie „Mauringh", Dorpsstraat Expositie beeldhouwwerken, aqua rellen en hedendaagse kunst (tm] 1 sept.). Dagelijks van 11—21 rotterdam Booymans-van Beuningen. Expositie Nicolaas van Bttl u Frans Molenaar, sieraden en tic- ding (t.m 16 aug.). Ma. tm. zat. van 10-17, zon.M uur. Bovendien woe. van 20-22 1 Expositie Jacob Zekveld, tekffliï- gen en David Hockney, schilden:- en en prenten (t.m. 29 aug). De Doelen: Expositie „Muziek?] de penning". Collectie van penningen (t.m. 23 aug.). Maritiem Museum, Burg. s'Jac® plein 8 Expositie „En de haa groeide voort, 19451970" (tm sept Dag. van 1017 uur. van 1117 uur. SLUIS Raadskelder Stadhuis. Schilderij»; tentoonstelling van Belgische® ders. Dag, van 1012 en uur (tot 1 sep.). Raadhuis: Expositie Beatrice 1 peians-de Morckhoven, schildert (t.m 14 aug.). Dag. van 11—U" ST. ANNA TER MUIDEN Voormalig gemeentehuis. Tent» stelling schilderijen van JosBit'- schilderijen en beeldhouwwerk® J. de Meester de Betzenbro» Geopend dag. 1012 en 1417 ut (tot 15 sept.). veere Schotse huizen: Expositie Mrozenski, houtgravures, boet' lustraties, gelegenheidsgrafiek (t.m. 15 sept.). VLISSINGEN Britannia: Expositie schilderij»1 Piet Bulthuis (t.m. 31 aug). Stadhuis: Expositie van oude scheepsmodellen en schilderiieu (t.m 13 aug.). Dagelijks, beWj zondag. WESTDORPE Galerie Troutzaerte Zomertent'' stelling van schilders, beeldt» wers en pottenbakkers (t.® aug.). Ma. t.m. zat. van 9—1»11 zon. van 1418 uur. ziekikzee Gravensteen: TentoonstellinlI 1 serij en scheepvaart „Z.Z••'"Jj'J (tm. 13 aug.). Werkd. van 10" en 1921 uur. Gemeentemuseum: Expositie scheepsmodellen, aardewerk, r. selein (t.m. 30 okt.). Ma. t.®- 10—12 en 13.30—16.30 uur- Burgerweeshuis: Expositie 6» houwwerk en klein antiek, en schilderijen (t.m. 22 aug.)- tm. zat 1017 uur. ntwerpen „Het Sterckshof" te Deurne. positie „Fotografie in Belgie 1" 1940" (t.m. 12 sept.). Meir 50- Tentoonstelling ninklijk Paleis Bouwer en woners" (t.m. 6 sept.). Elke van 12— 20 uur. Zat., zon. en in dagen van 1018 uur. PRINS CHARLI niet uitgeweken (Van BELFAST Vrouw! meevoerden en „Britse i zerne in Belfast met stei de 19-jarige Daniel O'Ha; stad door een Britse sold Vooruitzichten voor dinsdag en woensdag, opgesteld door het k.n.m.i. op zondag om 18.00 uur: Warm en vrij zonnig met kans op een lokale bui. Weersvooruitzichten in cij middeld over Nederland. Voor dinsdag: aantal uren 15; min.-temp.: van omstree maal tot 4 graden boven max.-femp.: 2 of meer grade normaal; kans op een droge van minstens 12 uak: 95 kans op een geheel droog et procent. Voor woensdag: aantal ui 715; min.-temp,: van normaal tot 5 graden boven max.-temp: 2 of meer grade normaal; kans op een droge van minstens 12 uur; 95 kans op een geheel droog eti procent. STRAND VERW ACHTIh Het hogedrukgebied boven dinavië blijft met een oostelij warme lucht aanvoeren. O daag zonnig en een temperat 23 tot 25 graden, zeewater 18 Vooruitzichten; Boven lanc de kans op een onweersbuitj middag wèl groter, maar kust nog niet. Morgen, dinsdag 4 augustus- Bergen op Zoom: 5.16 en 1'-® Hansweert: 4.31 en 16.42, Made-Drimmelen: 7.59 en 1»® Terneuzen: 3.53 en 16.05, Vlissingen: 3.18 en 15.33, Wemeldinge: 5.06 en 17.18 fonder Do°^ n°g onbeki reden zondagavond ee de gevolg was, dat een v.t p*»>«r belandde. De v fe'eend Dfl„b?Urtschap' Hij 1 huis vervoerd werd m

de Stem | 1970 | | pagina 2