Koortsachtige activiteit in Den Haag Veiligheid voorop bij bezoek Soeharto Maatregelen tegen uitlaatgassen „GEEN GEVAAR VOOR BREEK MET ROME .ows Burgemeester Dordrecht antisemitisme verweten 5.000.- Kerk hervormd tot postkantoor SPRUNDEL Vrijstaand HUIS Te koop Commentaar Adembenemend I Adembenemend II 5 Afschermen Sfeer bij Duits- Russisch gesprek verbeterd Nieuwe schokken treffen verwoeste dorpen in Iran Kans op regeling conflict Cambodja niet verbeterd De Band bestaat morgen 12lA jaar Beernink: namen thuisblijvers geheim houden Tolk Nederlandst- ambassade Praag gearresteerd IN NEW YORK EN TOKIO Subsidie vorming werkende jeugd nu 100 procent Verbetering Aanval senator Kennedy op minister Laird Resultaten Melk cent duurder buiten randstad DE STEM VAN ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1970 nlichtingen en toezending Van ouze parlementaire redactie) DEN HAAG Het bezoek van de Indonesische president Soeharto aan Nederland begin september stelt de Nederlandse auloriteiten voor enorme taken op het gebied van de beveili ging. Vooral nadat de felle jongerenorganisatie van Zuid-Mo- lukkers gedreigd heeft dit bezoek te zullen saboteren, breekt men zich in Den Haag het hoofd over de nodige maatregelen om het bezoek toch zo vlekkeloos mogelijk te laten verlopen. SOEHARTO pPiGJUM (ANP) De inwo ners van het Friese dorpje pingjum zullen hun postzegels in de kerk moeten halen. Daar je postbeambten twee weken met vakantie gaan heeft men een beroep gedaan op de neas- tenliefde van de Nederlands hervormde kerk. Met succes. De tonstistoriekamer zal worden hervormd tot een nood postkan toortje, dat dagelijks van 10 tot 12 uur zal zijn geopend. 0-8891 aal i.o. luxueuze uitvoering. 55.250.- ind. B.T.W. fatimastraat garage, tuin, serre, douche, 3 sl.k., bijb° 1 waarin keuken, w°0I1j kamer en slaapk Aanv.: SPOEDIG LEB] 60.000,— k.k. Academiesingel 2, BREDA Telefoon 4215» Na kantoor: 01614 - tuinzicht 0. zeer mooie woning L-vormige kamer, badk.. 3 sl.k., 3~ der. Vraagpr. mariaveld Hoekwon. 3 o.e.K- gar. en cv., 4 sl-K- ujt! kere kamer royaa Vraagpr w' boeimeer o>;8, NEW YORK en enkele andere ste den aan de dichtbevolkte oost kust van de Veenigde Staten zitten al een week potdicht door een dik ke, sterk vervuilde mistlaag, die op bepaalde piekuren levensgevaarlij ke votmen aanneemt. Ook in Tokio hangt et al dagenlang een verstik kende vuile lucht, die ademhalen tot een riskante zaak heeft gemaakt. De bevolking vlucht naar de stran den, de Japanse keizer is wegge'- Irokken naar een buitenverblijf ver weg in de bossen. Veel inwoners van Tokio krijgen last van ontstoken ogen als gevolg van de volledig verpeste lucht, kinderen krijgen de raad niet diep adem te halen. In New York worden mensen die ademhalingsmoeilijkheden krijgen, geadviseerd om in huis te blijven. De New Yorkse politie bekeurt au tomobilisten die hun motor langer 'dan drie minuten stationair laten draaien. Men krijgt ook een bon als er te veel rook uit de schoorsteen komt. Het wordt levensgevaarlijk om in een wereld waarin deze dingen ge beuren geboren te worden. En het 'rage tempo waarin overheden en industrie in de welvaartslanden r overgaan tot maatregelen om het milieu, ofwel de natuur, leefbaar te houden, begint langzamerhand mis dadige vormen aan te nemen. I Tokio en New York liggen ver Ivan ons bed. Maar wie meent dat hij hier nog in een „schoon" 'and woont, moet ogen, neus en I"mond wel hermetisch gesloten heb- oen, Ook bij ons wordt de lucht W de dag vuiler en niet alleen "eer in het Europoortgebied. Onze straten stinken, wat de Rijn betreft s9'steren nog van een onhoudbare aastand gesproken, de zee langs °nze stranden maar ook de grote 'antische Oceaan (rapporteerde eiierdahl) zijn nu al vieze vuilnis- "aten geworden, ledereen zit er da- I ij middenin, maar bijna nie- maid doet iets. Oh, er zijn wel pro- as en, en er wordt wel gestudeerd P "laatregelen, maar veel verder ïr'wat meetstations en een enkele r 'ge fabrieksdirecteur zijn "09 niet. Men kan boos worden ouden Gr. Hendrik met c.v„ 3 gr s - Vraagpr ypelaar 0,1 lu„ Doen radestraat. el- hoekwon. met c.v. Vraagpr- J ULVENHOüT •60.00»' Vrijst. woning 4 sl.k., ca. 400 'rraagpr. met m2« 69- NIEUWBOUW A. Breda) 1 „ke O6 ifen A?tof"'*hting0 PLUYTER "ekenstra'' BREDA jj5 Tel. 48656 - op de m "wwi en op de regering, .1 *'i zouden toch op de eerste as het parlement veel meer dan ou toe in actie willen zien. Men met een enkel wetje op de U8Uw»l'nn,reinigin9' Als ie ,och elllks meer kunt ademen water te vuil en is geworden om zwemmen, wordt de ver nummer 1. Een w in te var, ?ln's,er vo°r de problemen lina 1 en andere milieuvervui- Jjp' 0a s dezer dagen inderhaast in v<k>r tj'j nosrnd, lijkt ons ook uodin t reeds nu dringend hebben l™9" Za' zi'n handen vo' Wamu.(| is werkelijk haast bij, lijk ee 'even dreigt snel en letter- '%den benemende zaak te Er wordt thans minutieus onder zocht op welke wijze president Soe harto tijdens zijn bezoek van minuut tot minuut het beste beveiligd kan worden. Er wordt keihard aan ge werkt, want men heeft weinig tijd. Het is genoegzaam bekend dat er in Nederland nogal wat individuen en groeperingen zijn die om uiteen lopende redenen fel tegen president Soeharto en zijn bewind gekant zijn. De communisten verwijten hem de moord op tienduizenden Indonesi sche communisten na de mislukte communistische machtsgreep onder de toenmalige president Soekarno. De Zuidmolukkers (Ambonezen) ver wijten hem de executie van mr. dr. Chris Soumokil, hun president en verzetsleider. De in ons land woon achtige Papoea's stellen Soeharto ver antwoordelijk voor de Indonesische terreur op voormalig Nederlands Nieuw-Guinea. De kans dat er onder deze groeperingen personen zijn die op eigen houtje tot drieste daden zouden kunnen komen, mag bij dit bezoek niet verwaarloosd worden. Vandaar dat nu koortsachtig gewerkt wordt aan een beveiligingsschema, dat alleen geëvenaard wordt door de maatregelen die zeven jaar geleden tijdens het korte bezoek van de Fran se president De Gaulle aan koningin Juliana op Huis Ten Bosch in Den Haag genomen zijn. Toen had de be ruchte O.A.S. het op het leven van de Franse president voorzien. Over het programma van het be zoek zelf wordt mede uit veiligheids overwegingen nog slechts summiere informatie van overheidswege gege ven. Vast staat wel dat men juist rond dit officiële bezoek nog niet wil gaan experimenteren met meer mo derne vormen, waarbij traditionele vormen van protocolair en militair ceremoniële aard zouden komen te vervallen. Enerzijds wil men de president zo veel mogelijk afschermen, ander zijds zou er van Nederlandse zijde geen bezwaar tegen bestaan, indien president Soeharto hier een ontmoe- MOSKOU (AFP). De ministers van buitenlandse zaken van de Westduitse Bondsrepubliek en van de Sovjet-Unie, Walter Scheel en Andrei Gromyko, hebben gistermid dag vijf uur op verzoek van de Rus sische minister, vergaderd, zo heeft de Westduitse woordvoerder gezegd. „De sfeer (bij de onderhandelin gen over een niet-aanvalsverdrag) is sedert donderdag verbeterd. De on derhandelingen zijn geëvolueerd met een snelheid die minister Gromyko heeft doen voorstellen, dat hij en minister Scheel aan de middagbijeen komst zouden deelnemen." De Westduitse woordvoerder zei dat de naam „overeenkomt tot het af zien van het gebruik van geweld" is gewijzigd. Een nieuwe naam voor het verdrag gaf hij niet. (Van onze redactie buitenland) TEHERAN. Nieuwe aardschok ken hebben gisteren de verwoeste dorpen in het noordoosten van Iran getroffen. Er ontstond paniek, maar er vielen geen nieuwe slachtoffers, !o werd in officiële berichten gezegd. Bij aardbevingen die donderdag jlaats hadden en die ook in Rusland verden gevoeld zijn 175 mensen om gekomen, en minstens 451 ernstig ;ewond. Vanuit zijn vakantieverblijf lan de Kaspische kust heeft de sjah Ie noodtoestand afgekondigd. Aangenomen wordt dat het doden- ijfer nog kan stijgen omdat nog iteeds alle getroffen dorpen niet wer- ien bereikt. Het aantal dorpen dat geheel met de grond is gelijk ge maakt bedraagt thans 31. De slacht offers zijn voornamelijk vrouwen en kinderen, omdat de mannen in fle velden aan het werk waren. ting met „zijn oppositie" zou willen hebben, zoals wij berichtten zijn uit Djakarta geluiden in die richting ontvangen. Van de zijde van de In donesische ambassade heeft men ons echter desgevraagd verzekerd, dat dit toch niet de bedoeling is. (Van onze redactie buitenland) LOS ANGELES/SAIGON De de legaties van Noord-Vietnam en de voorlopige revolutionaire regering van Zuid-Vietnam op de Parijse vre desconferentie zijn het niet eens met de opvatting van president Nixon, als zouden de vooruitzichten op een vreedzame regeling van het conflict nu beter zijn dan voor de inval in Cambodja. Op een persconferentie in Los An geles donderdagavond had president Nixon gezegd dat de vooruitzichten voor een vreedzame oplossing van het Vietnamese conflict nu beter zijn dan voor de inval in Cambodja, om dat volgens hem „de vijand nu zwak ker is dan voorheen" en „ze de tijd niet langer aan hun zijde hebben," (Van een onzer verslaggevers) GRAVE Het eerste gesproken weekblad voor visueel gehandicapten ter wereld, De Band in Grave, be staat morgen 12 en een half jaar. In die tijd zijn meer dan driekwart mil joen geluidsbanden gekopieerd ten behoeve van de periodieken voor commerciële doeleinden (talenonder wijs, reclamespots en dergelijke). Heit ligt in de bedoeling van de Band om, met instemming van het ministerie van C.R.M., de activiteiten in de naaste toekomst uit te breiden door met name de gesproken infor matie via week- en maandbladen ook ter beschikking te stellen van spastici, reuma-patiënten, chronisch zieken, behoeftige bejaarden en an dere groepen mensen die moeite heb ben met het lezen van krant, tijd schrift en boek. De hoge kosten ver hinderden dit tot nu toe. Geld is het enige dat niet stinkt in deze wereld. Copyright Het Parool/De Stem Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Beer nink (Binnenlandse Zaken) voelt er niets voor de namen van de niet- stemmers door te spelen aan over heidsinstanties in het algemeen of aan politieke partijen. Hij deelt dit mee in antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid E. J. M. Kolfschoten (KVP), die in ver band met de slechte opkomst bij de Provinciale-Statenverkiezingen van 18 maart had gevraagd, of de minis ter bereid was de kieswet zodanig te veranderen, dat het mogelijk wordt gegevens over wie er wel en niet gestemd hebben eventueel ter be schikking te stellen van belangheb benden. Wel gaat de minister het oordeel inwinnen van de centrale commissie voor de statistiek, die moet bekijken of er een mogelijkheid is het Cen traal Bureau voor de Statistiek ge gevens naamloos te laten verwerken van diegenen die bij de verkiezingen (gemeente, provinciale staten en kamer) niet hebben gestemd. (Van onze redactie buitenland) PRAAG. Hubert Stein, tolk bij de Nederlandse ambassade in Praag, is gisteren gearresteerd. Ook zijn Franse collega, Milena Kubias, werd aangehouden. Hubert Stein, die de Tsjechosiowaakse nationaliteit heeft, was een van de slachtoffers van de zuiveringen in de jaren vijftig. Hij werd later gerehabiliteerd Me juffrouw Kubias, een fransaise, werkt al tien jaar bij de ambassade in Praag. Desgevraagd heeft het ministerie van buitenlandse zaken meegedeeld dat het ministerie reeds eerder op de hoogte was gesteld van de arres tatie. Er waren echter geen redenen voor de aanhouding van Stein opge geven. (Van een onzer verslaggeefsters) DORDRECHT Het ministerie van Justitie stelt op het ogenblik een onderzoek in naar een klacht van de Mavo-leraar N. Kats, die de Dordtse burgemeester, mr. J. J. van der Lee, anti-semitisme verwijt. Hij beschuldigt de burgemeester van een anti-semitisehe houding bij een conflict, dat in 1967 speelde tussen hemzelf en het hoofd van een Mavo-school, waar hij les gaf. De heer Kats is inmiddels verhuisd naar Aalst-Waalre; hij schijnt echter nog steeds moeilijkheden te ondervinden van zijn Dordtse tijd bij verdere solli citaties. Hij stelt, dat het hoofd der Mavo hem destijds zou hebben gedwongen een psychiatrisch onderzoek te ondergaan, waarvan hij evenwel noodt de uitslag zou hebben ontvangen. Hij verdenkt de burgemeester ervan zijn jood-zijn in het geding te hebben gebracht. Burgemeester Van der Lee zei gisteren: „Ik ken de heer Kats nauwelijks. Ik meen, dat ik hem een keer de hand heb ge schud, toen hij in school aan me werd voorgesteld. Ik voel mij diep gegriefd en geschokt, maar ik heb sterk de indruk, dat het de heer Kats nog altijd dwars zit, dat hij hier niet als leraar gehandhaafd kon worden." De Dordtse' burgemeester zal geen juridische stappen ondernemen. (Van onze redactie buitenland) NEW YOKK—TOKIO In New York en Tokio zijn maatre gelen genomen tegen de steeds verdergaande luchtverontreini ging. De maatregelen zijn voorna melijk gericht tegen de uitlaat gassen van motorvoertuigen. In New York deelt de politie bekeu ringen uit voor automobilisten die hun motor langer dan drie minu ten stationair laten draaien. De regering in Tokio heeft bepaald dat uitlaatgassen van stationair draaiende nieuwe automotoren, ma ximaal 4,5 procent koolmonoxyde mo gen bevatten. Voor oude auto's is dat maximaal 5,5 procent. Met ingang van vandaag zal de politie in Tokio steekproeven nemen. Overtreders van de nieuwe wet krijgen een rood plak plaatje op de auto. Zij hebben dan ongeveer twee weken de tijd om de nodige verandering te laten aanbren gen aan hun auto. Doen zij dat niet dan kunnen zij boetes oplopen tot 30.000 yen (ongeveer 280). Het hoofd van het openbaar mi nisterie iin de staat Illinois William Scott zal het gerechtshof om een uit spraak vragen, die de grote autofa brikanten dwingt in alle motorvoer tuigen doeltreffende apparatuur te gen luchtverontreiniging aan te brengen. Op een persconferentie in Los An geles verklaarde president Nixon van zijn kamt dat de regering maat- (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De vormingsinstitu ten die vormingswerk verzorgen voor de werkende leerplichtvrije jongeren, krijgen hun werk voortaan voor 100 procent door het rijk ver goed. Dit staat in een besluit van staatssecretaris Grosheide (Onder wijs) dat in het staatsblad is gepu bliceerd. De vormingsinstituten kond-en al volledige subsidie voor hun vor mingswerk krijgen van het ministerie van Onderwijs, maar daarvoor moest aan allerlei uiteenlopende en inge wikkelde voorwaarden worden vol daan. Het gevolg was dat vaak de in stituten er niet in slaagden de volle subsidie te verwerven. De nieuwe re geling biedt een wettelijk raaim vocxr zowel de vormingsinstituten als hun landelijke organisaties. Nieuw in de regeling is ook de mo gelijkheid gemeentelijke vormingsin stituten voor de werkende jongeren op te richten. In Rotterdam bestaat al zo'n instituut. De overheid heeft in het verleden het vormingswerk steeds overgelaten aan particuliere instellingen, die overigens daarvoor wel subsidie konden krijgen. Het vormingswerk is met de nieuwe rege ling ingepast in de algemene struc tuur van het voortgezet onderwijs (Mammoetwet), regelen zal nemen om te verzekeren dat de fabrikanten zich houden aan de nieuwe normen die zijn gesteld aan uitlaten. Hij herinnerde er aan dat hij in februari aan het Congres maatregelen heeft voorgesteld ter be strijding van de luchtverontreiniging, onder meer voor de financiering van de ontwikkeling van een automotor om de motoren met inwendige ver branding te vervangen. Ook drong hij er bij de industrie op aan scho nere brandstoffen te gebruiken. De burgemeester van New York, John Lindsay, heeft, niettegen staande een zekere verbetering was ingetreden na een regenbui tocli een „eerstegraads luchtvervuilingsalarm" afgekondigd. In een verder stadium zou dit kunnen leiden tot het weren van alle auto's uit de stad. Bej aarden en mensen met long- en 'hartziektefi wordt aangeraden binnen te blijven en zich niet te veel in te spannen. In Tokio moesten de laatste dagen duizenden mensen in zieken huizen behandeld worden wegens aandoeningen aan de ogen, keel en ademhalingsorganen. WASHINGTON (Reuter) Sena tor Edward Kennedy heeft de minis ter van defensie, Meivin Laird, er van beticht dat hij onware verkla ringen heeft afgelegd over de positie van Amerika als kernmogendheid. „Het is eenvoudig niet waar, dat Amerika een tweederangs kernmo gendheid wordt", aldus Kennedy, Ook al heeft Rusland een kleine voorsprong wat de kwetsbare, op land gestationeerde raketten betreft, Amerika heeft een grote voorsprong op het gebied van met kernwapens uitgeruste bommenwerpers en duik boten. Hoogstens zou, volgens Ken nedy, kunnen worden gezegd dat de Russen het kernpeil van Amerika naderen. De Verenigde Staten zouden vol gens senator Kennedy China alleen met hun straalboanmenwerpers kun nen wegvagen, zonder van hun raket ten gebruik te maken, wanneer de Chinezen de eerstkomende jaren een aanval zouden ondernemen. Minister Laird had opgemerkt dat de nucle aire afschrikmacht van de V.S. te genover China niet zo effectief zou zijn als tegenover de Sovjet-Unie, omdat China meer plattelandsbevol king had. „Dat is onzin", zo verklaar de Kennedy. „Tweederde van China's bevolking is geconcentreerd op slechts een achtste van het grond gebied." VOLKSWAGEN HEEFT aangekon digd dat met ingang van maandag de prijzen in eigen land voor de meeste modellen met 2 procent worden ver hoogd. Prijzen van de exportauto's blijven ongewijzigd. VERVOLG VAN PAGINA 1) De kardinaal zei van mening te zijn, dat een groot deel van de Ne derlandse geloofsgemeenschap het niet eens zou zijn met de plannen van deze priesters. „Ik ben graag bereid alle begrip te hebben voor de nood van deze mensen, van deze priesters", aldus de kardinaal. „Maar van de andere kant hoop ik dat ze zich wel bewust zullen zijn van hun eigen verantwoordelijkheid die ze als pries ter in de kerk eenmaal aanvaard hebben. Vooreerst stoten ze hier een deel, en ik dacht toch wel een aanzienlijk deel, van de geloofs gemeenschap voor het hoofd en te gen 't hart. Daarnaast dacht ik dat ze ook de mogelijkheden voor de bis schoppen blokkeren Ik hoop, zo besloot de kardinaal, „diat dit beroep, dit appèl op de pas torale verantwoordelijkheid van de ze mensen inderdaad een positief ant woord hebben mag". Kardinaal Alfmiik had eerder ge zegd, dat er naar zijn gevoelen geen gevaar was voor een breuk tussen Nederland en Rome. „Ik dachit", al dus de kardinaal, „dat het er (wat Rome en Nederland betreft, red.) niet zozeer om ging een breuk te voorkomen, m|a-ar om gezamenlijk te zien, wat hier mogelijk is in ge zamenlijk overleg en gezamenlijk be raad in dialoogvorm, bij elkaar te blijven in een communiio die in een kerkgemeenschap nodig is. Ik zou het liever in die term uitdrukken, dan in de term van breuk". Gevraagd naar de resultaten van zijn bezoek aan Rome, zei de kar dinaal van mening te zijn dat „mijn bezoek en mijn gesprekken toch eni ge zin gehad hebben en enige bij drage hebben geleverd". Hij zei zich echter te kunnen voors'tellen dat „er mensen zijn die waarschijnlijk meer directe resultaten hadden verwacht". De kardinaal legde er ook zeer sterk de nadruk op dat hij het on juist vond te spreken van een tegen stelling tussen Nederland en Rome of tussen Nederland en de paus. „Het is een kwestie van verschil van visie die bestaat enerzijds in de Ne derlandse geloofsgemeenschap, mis schien zou men dit nader moeten pre ciseren in: een deel van de Neder landse geloofsgemeenschap, en de wereldkerk in het algemeen, zonder te stellen dat het de hele wereldkerk is". Terwijl een groot aantal D'66'ers bang zijn voor een échei: bij de Kamerverkiezingen volgend jaar, en ik al jarenlang vergeefs wacht op een cheque die mij redt uit alle aardse kommer, is het zaterdagoch tend en 1 augustus geworden. Goede morgen. Voor zeer velen is deze dag een reden tot vreugde, voor anderen niet. Zo leven wij door en langs elkaar, onbekend vaak met elkanders lot. We weten meestal gewoon niet wat een ander bedroefd maakt. Maar er zijn ook dingen die iedereen weet, of kan weten. Zoals oorlogen. Ik wil u namelijk iets vertellen van een dame op leeftijd die afge lopen donderdag, geheel in het zwart gekleed, voor het gebouw in .Parijs stond waar de „vredesbesprekingen over Vietnam worden gehouden. Ze had een plakkaat bij zich met een oproep tot het stoppen van het do den van mensen in Indo-China. Er stonden ook cijfers op van de geval len doden: 600.000 Vietaamezen en 50.000 Amerikanen. De dame, een Amerikaanse uit Philadelphia, knielde ook op de stoep neer en bad. Maar er was niemand van de vredesonderhandelaars die haar zag, want de heren waren al weg. Ze hadden weinig te bespreken gehad en waren na iets meer dan twee uurtjes weer opgestapt. Alsof de heren in hun 77 vergade ringen ze zijn al anderhalf jaar bezig ooit iets bijzonders gezegd hebben. Laat ik uw ongeduld niet langer op de proef stellen en de doordraver van de week bekend maken. Vat is Carel Briels, de man die niets liever doet dan manifestaties opzetten om ze vervolgens te zien mislukken. Hij is nu in Den Bosch bezig en het wordt weer dol. Die man houdt zo van manifestaties dat hij in staat zou zijn om van iedere visite een manifestatie te maken. Dat wordt dan een manifestatiebezoek genoemd! Han Lammers vindt DS'70 een par- tij met een sterk anti-jeugdsentiment. Hij draagt die partij dan ook geen Goed hart toe. Waarom ook? Ook de kunstminnaars onder ons, althans diegenen die een piano be zitten, cq. bespelen, worden nu ge plaagd door de minister van Econo- msche Zaken. De pianostemmers mo gen hun tarieven namelijk met 4,3 procent verhogen. Dat dit zonder protest van het ministerie van cul tuur, recreatie en maatschappelijk werk (daar zit ook de kunst bij) is kxtnnen gebeuren, is mij een raadsel. Wat een prijzen, de hoge c is er niets bij. Suikerzakjesdrukker Vam Oordt, u ongetwijfeld bekend, heeft het niet zo op de arme landen. Hij wil geen rietsuikerzakjes bedrukken met een geëngageerde en o.i. zeer te onder schrijven tekstje (zie de krant van gisteren) van Sjaloom. Bn hij kon er nog wel aan verdienen! Suiker zak. Hetgeen mij niet belet om zowel de riet- ais de bietsuikerhartelijkste groeten te doen aan u allen. Prettig en zonnig weekeinde! MERLJN (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG Met ingang van maandag mag de melkprijs buiten de randstad met één cent per liter wor den verhoogd. Deze hogere prijs heeft alleen be trekking op consumptiemelk in liter- verpakking, rijstepap, gortpap, bloempap en havermoutpap. Joghurt en via vallen buiten de prijsverho ging. (ADVERTENTIE)

de Stem | 1970 | | pagina 7