Vuilnisbelt te Vogelwaarde geeft overlast aan buren LUCT0R Fritesbai moet v< Ledenverlies baart „Vrederust" zorgen Geen levensgevaar meer voor de elf slachtoffers Wie staat ,,'t Ankei Warm appj volksdanser WEDGWOOD BALKON HEKKEN Strandfeest te Westkapelle GOES-ZUID HEEFT EEN BUSVERBINDING ïj^eer warm MOEDER DREIGT GEZONDHEIDSDIENST TE ZULLEN INSCHAKELEN Albert Eggermont Schieting te Graauw EDITIE VOOR ZEELAND REDACTIE ZEELAND: EXPLOITATIE ADV 's-Heerenhoek AUTOBANDEN Geestes- en zenuwzieken 89 cent Walchers Jongeren- koor zingt in dienst te Dishoek -Nseuw-Namen Kerkdiensten Therapie Vergeefs Dreigen Het ongeluk te Terhole V erkeersveiligheid Schonwen-Duive] and wordt bestudeerd Onderzoek DE KROON Dl NETELIGE K Honderden Goesei op geslaagde soin Si Weer aan zee TO 2 DE STEM VAN ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1970 - »H i'i: ijp- - i FOTO BOVEN: De vuilnisbelt in Pauluspolder: toevluchtoord voor alle mensen die voor weinig geld him afval kwijt willen. De omwonenden zitten er mee (ADVERTENTIE) Korte Nieuwstraat 21 Hulst Tel. 2478-3558, b.g.g. 2209 (Van onze correspondent) GRAAUW Aan de vakantie- schieting te Graauw bij de heer P de Caluwe namen in totaal 63 schut ters deel. De heer Omeir de Schrij ver te Kapelle-Burg schoot zowel de hoge vogel als de eerste zijvogel af. De tweede zij vogel werd afgescho ten door de heer Qyr. Herrewegh uit Heikant. De heer Th. Buijs uit Graauw nam het meeste aantal klei ne vogels voor zijn rekening, name lijk drie stuks. DAnui.AT) VOOR ZUIDWEST NEDERLAND ABONNEMENTSPRIJS 16,— per kwartaal binnen verspreidingsgebied (excl. 50 ot. incassokosten); 5,55 per maand (incl. 9 et incassokos ten). Buiten verspreidingsge bied f 23,per kwartaal. Overige prijzen op aanvraag. RAYONKANTOREN TERNEUZEN, Nieuwstraat 9 Tel. 01150-7920 HULST: Steenstraat 14, Tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1. Tel. 01100-8030 3 lynen) KLACHTEN OVER BEZORGING: Na kantooruren: tel. 01140-3751 en tel. 01158-1940 (Z.-Vlaanderen) Bureau: Kromme Weele 4, Middelburg. Tel. 7764. Postbus 116. A. F. Koopman Chef Zeeland Tel. privé 7438 (01180) Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen- G. van Berkel, (01150-4866) Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Verlind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: A Schel) (01150-4865) W. I. M. Kersten (01100-6584) Spurtredactie Zeeland: R. van Deursen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cot de Boer (01155-2237) Inspecteur Zeeland: L. K. M. de Jong (01150-4281) Hulst en O.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.-Z.-Vlaanderen: M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J Schieman, Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: C. Menu (01100-4316). (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE Een moe der van een gezin van vijf kinde ren uit de voormalige Stoppeldijk- se Pauluspolder heeft gedreigd de gezondheidsdienst te zullen in schakelen als niet op korte ter mijn iets wordt gedaan aan de overlast, die het gezin ondervindt van een nabijgelegen vuilnisbelt. Vooral de laatste maanden is de situatie op en rond de belt zo chaotisch, dat het er door de voortdurende rook en stank nau welijks is uit te houden. „In de zomermaanden moet je de ramen toch eens open kunnen zet ten", zegt de vrouw, „maar dat kan niet, vooral niet als de wind uit een (ADVERTENTIE) l;> S S H 3 fabricage van geanodiseerde aluminium produkten Hoge Weg 5 - 7 Hulst Tel. 01140 - 3025 (Van onze correspondent) WESTKAPELLE De volleybal vereniging Westkapelle organiseerde in samenwerking met de VVV, een volleybaltoernooi op het badstrand vanwege het groot aantal deelne mende groepen gebeurde dit over twee dagen. Er was vooral van de zijde van het publiek bijzonder veel belangstelling. Na afloop reikte de secretaris van de WV, de heer A. Huibregtse, de prijzen uit. De uitsla gen: wedstrijdklasse: 1 groep Otters, 2 groep Klappers, 3 Morele Herbe wapening, 4 Snabbeldorpers, 5 Frie- mels, 6 Arnof. In de toeristenklasse gingen de prijzen naar: 1 groep Breda, 2 groep Pinguins, 3 groep Mullers, 4 groep Ballenvreters, 5 groep Hobbetz, 6 groep Zuidkrukken, 7 groep Novewe II, 8 groep BZZZ, 9 BBIWY. Wedvlucht De postduivenvere niging „de Scheldevliegers Borssele" in 's-Heerenhoek nam met 254 jonge en oude duiven deel aan een vlucht vanuit Arras, over een afstand van ongeveer 145 kilometer. De hoogste snelheid van de duiven was 1590 meter per minuut. Uitslag: J. Duijnkerke 1-2-4-20, W. Wiskerke 3-7-9-12, P. Zweemer 5-6, H. Mondeel 8-21, C. Witte 11- 18-25, W. Moerdijk 13, A. Zweemer 14-15-16-17-22-23-24, Joh. v. d. Klooster 19. Uitslag oude duiven: P. Zweemer 1-7-9, W. de Jonge 2, H. de Vos 3, W. Moerdijk 4-6-8, J. Walhout 5, M. Meulenberg 10. Verder namen 33 duiven deel aan een vlucht vanuit Bordeaux over een afstand van ongeveer 800 kilo meter. verkeerde richting komt". Hoewel ze met haar probleem nu al ver schillende instanties heeft benaderd en er zelfs de politie al heeft bijge haald, wil ze tegenover de buiten wereld toch anoniem blijven. Ze geeft toe, dat de ophef die ze maakt over haar probleem een van de laat ste wapens is om er een eind aan te maken. Het indienen van klachten over de wantoestanden rond de Vo- gelwaardse vuilnisbelt blijkt geen simpele zaak, omdat niet duidelijk is wie zich nu eigenaar kan noemen. Een bord aan het begin van de oprit vermeldt de naam van de inmiddels opgeheven gemeente Vogelwaarde. In onduidelijke, verminkte letters staat aangegeven wanneer op de belt gestort kan en mag worden. Dat heeft helemaal niets te betekenen, want iedereen die dat wil kan het terrein op elk moment van de dag ongestraft betreden. Omrastering ontbreekt en er wórdt niets gedaan om de grote hoeveelheden vuil, die regelmatig worden gestort, met zand af te dekken. Een weinig opwekkende bijkom stigheid is nog dat een aantal kinde ren uit de buurt juist deze omgeving als speelterrein heeft uitgekozen. Tussen het vuilnis zoeken ze naar dingen, die ze nog kunnen gebrui ken. Regelmatig wordt de rommel uit baldadigheid in brand gestoken en dan zitten de directe omwonen den met de overlast. Daaronder zijn behalve de vaste bewoners van hui zen in de buurt ook huurders van zomerhuisjes. (ADVERTENTIE) VOOR AL UW TIVOLIWEG 63 HULST Telefoon 01140 - 2461 Wij leveren ook particulier - it. (Van onze correspondent) GOES Vanaf vandaag is Goes- Zuid via een buslijn van de A.M.Z. verbonden met het station. Ieder uur rijdt er een bus van deze wijk naar het centrum. Voor bejaarden en moeders met kinderen betekent de buslijn dat gemakkelijker dan tot nog toe de binnenstad is te berei ken. (Van onze correspondent) HALSTEREN „In de Zeeuwse pers is destijds nogal veel ophef gemaakt over het feit, dat het le dental van onze vereniging in het afgelopen verenigingsjaar een ge voelig ledenverlies had geleden. De situatie werd als een ramp af geschilderd, maar zo erg is het nu ook weer niet. Weliswaar lijkt een verlies van 342 leden een gevoe lige klap, maar op het totaal van ruini 18.000 leden maakt dit niet veel uit. Wat niet wegneemt, dat vooral voor een vereniging die een doel als het onze nastreeft, leden verlies altijd te denken geeft." Aldus de voorzitter van de Ver eniging tot Christelijke Verzor ging van Geestes- en Zenuwzie ken in Zeeland, de heer J. Duve- kot, tijdens de in het nieuwe ge bouw „De Sprenge" op Vrederust te Halsteren gehouden jaarverga dering. Een Vlissingse correspondent merkte naar aanleiding hiervan op, dat vaak juist in de grootste afdelingen de correspondent al leen staat. Er is geen afdelingsbe stuur en de correspondent moet maar zien hoe hij de zaak draaiende houdt. Het hoofdbestuur zal echt aan de afdelingsbesturen moeten gaan sleutelen", besloot hij. De heer Du- vekot was het hiermee wel eens, beloofde te onderzoeken hoe hierin verbetering te kunnen brengen, maar voegde er gelijktijdig aan toe, dat de weinige interesse voor dit soort zaken het grote probleem van deze tijd vormde. In zijn verslag over het afgelopen verenigingsjaar deelde de voorzitter mee, dat ook de personeelswerving tegenviel. Hij deed een beroep op de aanwezigen om in eigen kring propaganda te maken onder de jon gens en meisjes van 17 jaar voor de ziekenverpleging. Het tekort op de exploitatienota van Vrederust maakt het binnenkort noodzakelijk de ver- pleegprijs te verhogen tot 32,74 gul den per dag. Toen Vrederust zestig jaar geleden werd geopend bedroeg de verpleegprijs 89 cent per dag. Dank zij het verkrijgen van de Neerlandia-Visserprijs (een fonds ter bevordering van het sociale en culturele leven) ten bedrage van vijfduizend gulden, kan de in aan bouw zijnde nieuwe unit (bestemd voor jeugdige neurose-patiënten) op de viersprong, voorzien worden van een speciale apparatuur.1 hoorzaal, die deel uitmaakt van het prachtige therapeutische centrum De Sprenge. Een naam, die door het Dersoneel is bedacht en werd afge leid van „sprankelend leven". „Wij zijn trots op dit centrum, dat de meest moderne voorzieningen heeft. Onder meer een zwevende vloer in de zaal voor bewegingstherapie. Ook de gehoorzaal", zo besloot de voor zitter, „die bedoeld is voor de cultu rele therapie van onze patiënten, voldoet aan de hoogste eisen op het gebied van akoestiek, luchtverver sing en verwarming. Tot slot van de vergadering gaf adjunct-directeur econoom drs. Cor- poraal een duidelijke uiteenzetting over de financiële gang van zaken in het psychiatrisch ziekenhuis. Hij zei dat de kosten voor het personeel de grootste post op de uitgavennota vormden. Per gulden is 65 cent hiervoor bestemd, zo blijkt, terwijl ook voor de huishoudelijke dienst en voeding een grote post wordt uitgetrokken. Daarentegen komt er per gulden aan verpleegkosten 91 cent binnen en aan baten en vergoedingen ongeveer vijf cent. Een tekort dus, waarover thans onderhandelingen gaande zijn met het centraal orgaan voor de ziekenhuistarieven. Hij wees vervolgens op de nood zakelijke uitbreiding van het elek trische net en de eigen watervoor ziening (66 kubieke meter per dag). Het wegennet is evenals de riole ring gedurende de laatste twee jaar regelmatig uitgebreid, terwijl ook de overschakeling van kolenver- warming naar gas de nodige inves teringen vergde. Te zamen met de gebouwen, die de laatste twee jaar zijn gereedgekomen en de bouw werken, waaraan men in 1970 is begonnen, vergt dit alles een inves tering van rond acht miljoen gul- kele mutaties. Periodiek aftredend den", aldus de heer Corporaal. In de bestuursfuncties volgden en- waren de heren A. v. d. Ende ('s- Gra venpolder), E. Dekker (Oost burg), L. v. d. Hiele (Veere), F. de Koeyer (Zaamslag) en A. van Strien (Anna Jacobapolder). Zij werden opgevolgd door S. Wisse (Middel burg), drs. P. Vroegop (Oostburg), mevr. drs. J. Petermeyer-Ten Borg (Bergen op Zoom), ds. L. Zwaan (Zaamslag) en mevr. C. Hoogen- doorn-Roeleveld. De heer P. Bikker uit Vlissingen volgde de heer J. van Halst (Wissenkerke) op, die tussen tijds was afgetreden. GOES Onder auspiciën van Stichting Katholieke Toeristi zorg in Zeeland, te Kloetinge, zondagochtend in de toeristenb van Dishoek om tien uur een dif gehouden, die "zal worden ou) door zang van het Walchers Jof: renkoor onder leiding van R, Leydekker. W Hulsterloo De voetbalv» niging van Nieuw-Namen heeft P durende de maand augustus het V| gende oefenprogramma aug '70: 13.00 u. Hulsterloo 2-K», wacht 2, 15 00 u. Hulsterloo l4 wacht 1, 9 aug. '70:13.00 u. Hulste loo 2-Biervliet 2, 15.00 u. Hulster) 1-Biervliet 1. 15 aug. '70: 17.00, Zaamslag 1-Hulsterloo 1, 16 aug 13.00 u. Hulsterloo 2-Vrasene ra 15.00 u. Hulsterloo 1-Vrasene 1, aug. '70: 13.00 u. Oostburg 2-Ht sterloo 2 (uitw.), 15.00 u. Oostbu.- 1-Hulsterloo 1 (uitw.), 30 aug.1; 13.00 u. Hulstrloo 2-Graauw 2, lij u. Hulsterloo 1-Graauw 1. De restauratie van het kerkge bouw zal in april 1971 voltooid zijn. In dit verband merkte de voorzitter op, dat dan de kerk eindelijk weer zijn eigenlijke bestemming volgt. „Geen vergaderingen nieer in de kerk. Die zullen voortaan gehouden worden in deze ultra-moderne ge- Buurtbewoners, die het onderhand beu zijn, hebben al diverse malen een beroep gedaan op de gemeente Hontenisse. Tot nog toe vergeefs. Een van hen vertelt: „We worden van het kastje naaar de muur ge stuurd. Niemand wil er iets aan doen". De belt wordt voornamelijk gebruikt door een particulier vuilnis- ophaalbedrijf uit St.-Laurens. Het bedrijf heeft de belt, volgens mede deling, toegewezen gekregen van de gemeente voor het kwijtraken van huisvuil, dart men in opdracht van diezelfde gemeente ophaalt in ver schillende Zeeuwsch-Vlaamse plaatsjes. In het begin werd het terrein met een buldozer nog wel afgedekt. Dat' is er de laatste tijd evenwel ook niet meer bij. Daar naast wordt de vuilstortplaats nog gebruikt door vele particulieren, In de avonduren komen ze er vuil deponeren, dat ze nergens anders meer kwijt kunnen. Het is een goedkope manier om ervan af te komen, want bij de oprit van de belt staat helemaal niemand om te incasseren. Dat is trouwens ook overdag niet het geval. Brandbare rommel wordt meestal de dag na storting door jongens spelenderwijs in brand gestoken. Enkele weken geleden moest er de plaatselijke brandweer aan te pas komen om het vuur te bedwingen. Uitslag: J. Duijnkerke 1-6, Zweemer 2-4-5, A. Zweemer 3. P. „Even helpt dat wel", vertelt een van de omwonenden, „maar even daarna is het weer precies hetzelfde liedje". Het vuilophaalbedrijf rekent het niet tot zijn taak om het gestor te vuil met zand te bedekken. De firma kan bovendien weinig aan de rookoverlast doen als buurtjongens de boel regelmatig in brand steken. Een goede omheining zou wellicht al een afdoende maatregel zijn, maar de gemeente is doof voor alle klach ten. Vrijdagmiddag was op het ge- meeritehuis van Kloosterzande nie mand aanwezig om een toelichting te geven op de problemen. De belt dreigt een vergeten hoekje overlast te worden in een polder, waar be halve de bewoners weinig mensen komen. De moeder van vijf kinde ren is niet van plan om het er bij te laten zitten. „Ik ben al een paar keer uit mijn slof geschoten. Dat heeft niet geholpen, maar ik ben van plan de gezondheidsdienst in te schakelen, want het is gewoon te gek". (Van een onzer verslaggevers) TERHOLE/HULST De toe- stand van de elf slachtoffers, die donderdagavond gewond zijn ge raakt b(j de frontale botsing tus sen twee personenauto's op de rijksweg PerkpolderHulst ter hoogte van Terhole is bevredi gend. Vrijdag werden in het zie kenhuis van Hulst nog acht men sen met verwondingen verpleegd. Voor geen van de hij het ongeluk betrokken mensen bestaat nog le vensgevaar. De bestuurder uit Middelburg van de auto, die uit de richting Hulst komend bij de driesprong in Terhole drie voorgesorteerde auto's via de verkeerde rijbaan passeerde is met een dubbele kaakfractuur in het zie kenhuis opgenomen. Zijn vier kin deren: Saskia(9), Karin (13), Dion (8 en Hsn (11) worden eveneens nog in het ziekenhuis verpleegd. Ze hebben beenbreuken en hersen schuddingen. De echtgenote van de bestuurder, die eveneens in de auto zat, heeft donderdagavond na onder zoek het ziekenhuis reeds mogen verlaten. Van de andere auto, be stuurd door De W. uit Hulst, die na een dagje strandbezoek uit de rich ting Perkpolder op weg was naar Hulst zijn de bestuurder, diens echt genote, een bejaard echtpaar en twee kinderen van de familie E. uit Zundert, Henriëtte (7) en Arnout (6) gewond in het ziekenhuis opge nomen. Henriëtte kon later naar huis terugkeren, de zesjarige jongen heeft vrijdag in de loop van de dag het ziekenhuis mogen verlaten. Hij moest er voor observatie enige tijd blijven in verband met buikklach ten. Van het bejaarde echtpaar P. G. uit Hulst, heeft de heer G. een beenbreuk en zijn echtgenote een kaakfractuur. geluk betrokken, auto's zijn voorlo pig ondergebracht in garages te St.- Jansteen en Hulst. Ten gevolge van de ravage op de rijksweg is het verkeer donderdagavond ruim een half uur gestremd geweest. Aan weerszijden ontstonden files. Twee ziekenauto's moesten ieder twee maal af en aan rijden om de slachtof fers naar het ziekenhuis in Hulst te brengen. (Van een onzer verslaggevers). ZIERIKZEE Al jaren is het bestuur van het waterschap Schou- wen-Duiveland bezig met het zoe ken naar maatregelen om het aantal regelmatig terugkerende ongelukken op enkele gevaarlijke punten in Schouwen te verkleinen. Vooral de kruising Delingsdijk- Zwaardweg is erg berucht. De ge meente Brouwershaven had, om het gevaar te weren, waarschuwingsbor den met de tekst „Voorrang verle nen" geplaatst, maar het water schapsbestuur heeft naar aanleiding van ervaringen en ingewonnen ad viezen gevraagd deze borden toch weer weg te nemen. De varkeerspolitie en de verkeers technische dienst van de ANWB hebben namelijk geconcludeerd dat deze borden bij de gewraakte pun ten wel een beveiliging betekenen, maar dat op gevaarlijke plaatsen ergens anders in de omgeving, waar deze borden niet staan, de wegge bruikers in de war kunnen raken. De ANWB en de verkeerspolitie zijn nu een rapport aan het samen stellen over maatregelen die kunnen leiden tot het voorkomen -van onge lukken. De gehavende Simca waarmee R. uit Middelburg donderdagavond de fata le inhaalmanoeuvre uitvoerde. De technische recherche heeft vrijdagmorgen de zwaar beschadig de auto's aan een onderzoek onder worpen. Ze blijken technisch in or de te zijn geweest. Volgens de poli tie is het ongeval alleen te wijten aan menselijk falen. De bij het on- ROOMS KATHOLIEKE KERK Aardenburg: OLV Tenhemeltj neming. zaterdag 19 zondag 7, jj 10 uur Axel: H. Gregorius de Grote, 01155-1532. zaterdag 19 uur, ng& 8 15. 9 30 en 11 uur. Biervliet: H Maria Onbevl. 0* tel 01125-382. zondag 9 uur. Breskens: H. Barbara, tel. 01® 1587. zaterdag 19 uur. uur Cadzand: Toeristenkerk, zaterdi 19 uur. zondag 10 uur. Clinge: Parochie H. Henricus, terdagavond om 19 uur, zondag 7, en 11 30 uur.v Dishoek-Koudekerke: Zaterdag en zondag 8 30 en 10 uur. Domburg: Recreatieterrein, zat dag 19 en zondag 8.30 en 10 uur. Eede: Dorpsplein, zaterdag zondag 10 uur. Goes: H. Maria Magd., tel. 0111 6754, zaterdag 19 uur, zondag 10.30 uur R.-K. h.b.s Fruittaan:m dag 10 30 uur. Groede: H Bavo, tel. 01171-ltl zaterdag 19 uur. zondag 9 uur. Groenendijk: H Martinus, li 01148-382. zaterdag 18 30 uur, at dag 7 30 9. 10 30 en 17 uur Hansweert: O.L V'r Onbevl Oct: zaterdag 18 uur, zondag 8 uur et uur (en 11 15 in Kruiningen). Hoofdplaat: H Eligius. zaterdag uur zondag 7 30 en 10 uur. Hulst: H Willibrordus, tel. 0114 2130. zaterdag 19 uur, zondag 8.1 10. 1130 en 17 uur. Kameriand: (Molenhoek), 10 uur Kot-wacht: H.H. Philippus en Jatt bus tel 01146-360. zaterdag 19 ut zondag 8 en 10 uur. Krabbendijke: Cultureel Centrum!] zondag 10 15 uur kerkdienst katholieken Kwadendamme: H. Bonifata 01194-219. zaterdag 19 uur. zinia en 10 30 uur. Lewedorp: H Eligius, tel. OM- 336, zaterdag 19 uur, zondag 8 1030 uur Middelburg: Par. H Petras 0 Paulus. zaterdag 19 uur, zondajj 10 30 en 19 uur. Oostburg: H. Eligius, tel. Ollltj 2003 zaterdag 19 uur, zondag en 10 30 uur. Ovezande: O.L V. Hemelv, 01195-214. zondag 8 en 10 uur. Uost- en West Souburg: St -Mart1.- nuskerk. zaterdagavond 19 rat zonnag 8 en 10.15 uur. Rilland: Gereformeerde kerk. K' terdag 19 uur en zondag 9 uur. Sas van Gent: H Maria Her tel 01158-1661. zaterdag 19.15® zondag 8.30. 9.30 en 11 uur. Schoondijke: Dorpsplein, zater 19. zondag 10 uur. Slijkplaat: Hulpkerk, zaterdag zondag 9 uur. Sluis: St.-Jan d« Doper, tel 011 208. zaterdag 19 uur, zondag 8, en 19 uur. 's-Heerenhoek: Sint-Willibrordi tel. 01105-264, zaterdag 19 uur, dag 7 30. 9. 10 en 10 30 uur. Heinkenszand: H. Blasius, 01106. 9 en 20 45 uur, ziekenhl elke avond 18 uur avondmis) uur. Sluiskil: H. Ant. v. Padua, 01157-418 zaterdag 19 uur, 0.900 en 10.45 uur. Terneuzen: H Willibrordus, 01150-2327 Binnenstad saterdag uur: zondag 7.30 en 1145 uur. teitskerk. zaterdag 19 15 uur, wi» 9, 10 30 en 17 uur Kruis»1 (Hoek) zaterdag 19 uur, uur Par „De verrezen Chr'- (R -k school „De Zepmeeuw 1 terdag 19 uur- zondag 9, 10 uur zakt Dit was na het ongeluk over van de Ford van de Hulster familie. Terneuzen: Oud geref. sc...-- donderdag 9 april 19 uur: ds. •>- Zwijnenburg. Veere: Ned Herv. Kerk (17-5- 8) zond. 8.30 uur. Vlissingen: Parochiekerk Oi-', en St.-Jacob. zaterdagavond 1» en zi nnag 8 30. 10.30. 12 en 19 Emmanuelkerk Paauwenburg. dagavond 19 uur en zondag 8 uur. St -Josephziekenhuis: 9 uur Kath. Mil. Tehuis: uur. Vrouwenpolder: Toeristenkerk, terdag 19 uur, zondag 8.30 uur 10 uur Westdorpe: H. Maria vis'Vj 01158-527 zaterdag 19 uur, en 10 uur Westkapelle: Toeristenkerk H uur; zond 8 30 en 10 uur. IJzendijke: O.L.V Tenheffl*-:; ming. tel 01176-284, zaten)- uur. zondag 8 30 en 10.30 uur ïerseke: H Anna, zaterdag uur, zondag 9 uur Voor tel. informatie 011 (Hansweert). Zandstraat: H Paitoor v. Ars. terdag 19 uur. zondag 10 ,iur (Van onze correspondent) VLISSINGEN Voor de hon gerden vakantiegasten op de campings Duinzicht en Dishoek 0n Walcheren zijn de kiosken en l,et clubgebouw van 't Anker be kende pleisterplaatsen. In het clubhuis kun je bij slecht weer je kinderen „droppen" en als ou dere kom je vaak ook nog aan je trekken, hetzij door een goede film, een bingo-avond of een in stuif. Als vakantieganger ben je vaak dolgelukkig met zo'n instel ling als ,,'t Anker". Wat en wie schuilt er nu ach ter zo'n naam, hoe komt men tot een dergelijke aktiviteit? Je bent op vakantie en je hebt eigenlijk geen tijd èn zin om je in de achtergrond te verdiepen, je bent gewoon blij dat het er is en daarmee uit! Achter de activiteiten van 't Anker staan de gezamelijke ker ken uit Koudekerke en Vlissin gen. Ongeveer acht jaar geleden, werd het initiatief genomen om kinderen en vakantiegangers wat vertier te brengen. Enkele leiders van toen, die later theologie in Apeldoorn gingen studeren, maakten hun medestudenten warm, om zich in de vakantie beschikbaar te stellen als jeugd leider. Er viel zoveel te doen en het sukses was zo groot, dat in die acht jaar een traditie groeide, die niet meer valt weg te den ken. Per zomer opereren twee teams. Elk team bestaat uit acht tot tien leden. Ze werken drie we ken achter elkaar dag in dag uit. praktisch non-stop van 's mor gens kwart over zeven tot een uur 's nachts. „We zouden het ook beslist niet langer dan drie weken vol kunnen houden", ver telt Wim Kruis, theologisch stu dent uit Zwijndrecht. Hij ver vangt de teamleider Jan Compag- ner, die volkomen afgeknapt z'n bed was ingedoken. „Soms wór den we met geestelijke proble men geconfronteerd", vertelt de 17-jarige Adriaan van Langevel- de uit Goes, „waar we zelf eigen lijk geen raad mee weten. De mensen zijn niet alleen blij met het vertier wat we bieden, maar je merkt ook vaak, dat zé be hoefte hebben aan een gesprek of zomaar een praatje. Als er nieu we kampeerders aan de poort ko men, dan vragen ze dikwijls: Is (Van een onzer verslaggevers) GOES De drie buitenlandse volksdansgroepen die deze week in het kader van de Feestweek Goes in de ganzestad optreden, nebben in het nieuwe winkelcen trum in Goes-Zuid De Bussel een geslaagde soirée gegeven. Hon derden Goesenaren waren naar et complex aan de Beukenstraat gekomen voor de koopavond die £erd opgeluisterd door de Turkse, inse en Zweedse volksdansgroe- |Pe.n' Ket gevolg was echter dat er I 'tider werd gekocht dan juist de Znutelande: Toeristenkerk dag 19 uur, zondag 8.30, 10 en 19 Vooruitzichten voor zondag en maandag, opge steld door het KNMI op vrij dag om 18.60 uur: Droog, zonnig en warm. Diddel'ri V^0ruitz*c'1';en in c«fers over Nederland. °f mep 2(jwr'a®: Aantal uren zon: 7 maal m temp.: omstreeks nor ven temp.: 2 tot 7 graden bo- riode JJnaal-, Kans op een droge pe- cent tea" minstens 12 uur: 95 pro- maai- on S op een gehee] droog et- at) procent. °f°me ma»nt'a®' Aantal uren zon: uorrnaai6»'n' temP'. van ongeveer Max tem 4 graden boven normaal. normaaI je' 3 of meer graden boven van „,-,7 ,„ns °P een droge periode I Kans on S 12 uur: 95 procent. 90 Procent66" getleel dro°g etmaal: enkeledV,!!n!yacllt'nS: Aan het strand volop 7n„5envelden> maar daarna av.'akke gmet 's middags een geveer 29 Wlnd- Temperatuur on- dcn. Vnnv, ?.raden- Zeewater 18 gra- !'aSen von,',! n: In de komende P zomers strandweer. g g( a. Vl d« P< gi W tc de ot di Ti ut di M ni af P'

de Stem | 1970 | | pagina 2