rist LIJMEN BREUK WAARSCHIJNLIJK Van Zoghei rekent Krabbentoernooi met bijzonder grote deelname come ABNORMAAL VERLOOP VLUCHT UIT BERGERAC Van Goethem: dubbele zege Cees Priem sterkst in Haamstede AFGESCHRIKT Beginnen in i 2de positie NIET BANG p.d.b. m.o.e. Eerste op Dourdan en Doornik Karin Illgen ver met discus WTSSETKRAB economie is een taal die ook u kunt leren spreken! GING ize nieuwbouw in verschillende af- gemengde interne igie en in diverse ICüEIM (dipl. A) SSTERS ch schriftelijk wen- jnisch een afspraak se (tel. 04100^24441 GASTHUIS, STERK BEZET (p.cLb.) aa b.e. maal INSTITUUT VOOR SOCIALE WETENSCHAPPEN II I 13 ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1970 13 ristelijke istelijk p zich rieemt voor s in de Kanaalzone jciaal-ekonomische s Overleg in de eland. «werker met een ik, die vanuit de 'schikbaar is, vse leden van de iriftelijke sollicitatie iaat van de miging, de vermelding s-Hertogenbosch. erdag h over 5ók terecht en jloegendienst. tten op reten. van tot: 18.45-19.15 u. 19.30-20.00 u. 18.45-19.15 u. 19.30-20.00 u. 18.45-19.15 u. 19.30-20.00 u. 18.30-19.00 u. 18 45-19.15 u. 19.15-19.45 u. 19.30-20.00 u. 18.30-19.00 u. 19.15-19.45 u. 20.00-20.30 u. leelzaken, Roosendaal, ;n vraag naar mpiR";i ,'^rt1 V'i jiMt SwwSnülu t Nico van Zoghei, op de foto in actie tijdens een competitiewedstrijd tegen AZ'67, die op een overeenstemming hoopt met de Stichting Betaald Voetbal Deventer. (Van onze medewerker) BERGEN OP ZOOM Het door de Lawn Tennisclub Smash uit Ber gen op Zoom georganiseerde Krab bentoernooi belooft, voordat er een bal over het net gestagen is, nu al een succes te worden. In totaal heb ben 195 spelers en speelsters inge schreven voor dit evenement, dat foor de derde maal op de nationale toernooi-agenda voorkomt. Met dit record aantal deelnemers is het Krabbentoernooi nu al het grootste van West-Brabant en Zeeland. Omdat er maar liefst 350 wed strijden zullen moeten worden ge speeld in het tijdvak van drie tot en met negen augustus, heeft Smash een beroep moeten doen op de ba nen van de zusterverenigingen TC Olympia en TC Halsteren. Beide verenigingen hebben gunstig geant woord op dit verzoek. De deelnemers zijn ingedeeld in twee klassen. Afhankelijk van de speelsterkte is dat ofwel de B-klasse ofwel de C—D-klasse. Bij de dames is in de B-klasse Ankie de Jpng uit Roosendaal als eerste geplaatst. Tweede staat Josien Gasille, Vlissin- (Van een onzer wielermedewerkers) HAAMSTEDE De wielerronde Haamstede is gisteravond in een massaspurt beslecht ten gunste van ues Priem die zijn naaste rivaal 'beo van Poecke met ongeveer 10 e'er achter zich liet. De rest volgde l'f's meer achterstand. Behalve 'e kleine plaagstootjes in het Oe rstadium was het een vrij matte tibb'bg in dit avondcriterium. Na kilometer kwamen Van den n'J Hert van Dorth en Ad van der tal i u" ''et peloton en dit drie— Va even '"ter gezelschap van Dongen, stander en Coppens. j zestal bleef tien kilometer voor kiln eren u'tdraven maar bij dertig j. Jbeter was alles weer compleet In J0ed0™ van R.emijn en Priem: vor»„ eindsPurt had zoals reeds te- om ver.te'd Priem geen moeite «•hu r'valen met duidelijk ver achter zich te laten. ^bilslag werd1. Kees Priem sec o in 2 uur, 2 min. en 15 3 a j, van Poecke (Koewacht) Harnn ,?inSS (Sprundel); 4. A. van Pens ,Ls"Gravendeel)5. A. Cop- (Wi Roerstraten); 6. P. Maas brorflu i 7- H. Brouwers (St.-Wille- dami- o a van der Goes (Rotter 10 itJï Evertse (Zierikzee) Pet— c Stander (Oudetonge); 11. I Hoek (Goes); 12. A. van de (BrM \Dlrksla«J); 13. L. v. d. Wiel 15 i aL: it. J Tolhoek (Yenseke) en ft' Kuzee (KapeUe). gen; derde Helene Prins, Goes en vierde Marian van Eyk, Bergen op Zoom. De plaatsingsvolgorde in de klasse C—D is als volgt: 1 Karin van Meel, Breda; 2 Loes Bode, Vlis- singen; 3 Lenneke te Kiefte, Breda; 4 Marja Huijsman, Breda; 5 Maria Fikkers, Bergen op Zoom; 6 Elly Kooyman, Dordrecht; 7 mevr. C. Jansen, Bergen op Zoom en 8 Con nie Ridder, Bergen op Zoom. De B-klasse bij de heren is ook dit jaar weer bijzonder sterk bezet. De als eerste geplaatste Bergse kampioen Gerard Sion, die dit jaar het Roosendaalse B-toernooi won, zal het weer op moeten nemen tegen zijn „eeuwige" rivaal Han Broek mans, die als tweede is geplaatst. De verdere plaatsing ziet er als volgt uit: 3 Piet Vrecke. Domburg; 4 Peter van Rossenberg, Breda; 5 Pe ter Bender, Utrecht: 6 Paul Boeren, Etten; 7 Peter van de Putten, Breda en 8 Jan van de Putten, Schayk. Voor het enkel CD-heren heb ben zich maar liefst 83 deelnemers opgegeven. De wedstrijdleiding, be staande uit mevr. C. Jansen, J. Ben- ner. L. Gillebert, K. Henkelman en E. Ridder, heeft de volgende spelers geplaatst: 1 titelverdediger Boy Huiisman, Breda: 2 Kees Jan Assel- bergs. Noordwijk; 3 Edwin van 't Hul, Oosterbout: 4 Jan Willem Ba- zelmans, Breda: 5 Rene Arons, Roosendaal: 6 Fred Grosveld, Roos endaal: 7 Jeroen van Eyk, Bergen od Zoom en 8 Hennes uit Bergen op Zoom. De winnaars van de diverse afde lingen ontvangen de bronzen wissel- krab op marmeren voetstuk. Boven dien mogen zij een prijs in natura uitzoeken (o.a. tennisrackets, schoe nen. asbakken en paraplu's). Iedere deelnemer ontvangt een bierglas met daaroD het wanen van de LTC Smash. De beste all-round-prestatie wordt beloond met de gerneentebe- ker. Buiten het eigenlijke toernooi om wordt, indien het schema het toe- 'aat, een ochtendcross gehouden voor het ontbijt. Vrijdagavond 8 au gustus is er in paviljoen Rozenoord de traditionele mosselavond, die mu zikaal zal worden opgeluisterd door „Les Rats de St.-Oermain". De wed strijden. die op Rozenoord worden verspeeld, zijn vrij toegankelijk. Oud papieractie Ofschoon de grote oud napieractie van de sport vereniging Robur voor het trainings- fonds nas op 14 augustus zal worden gehouden, belooft deze actie nu reeds een groot succes te worden Dankzij de medewerking van enkele grote bedrijven in Goes, die in deze neriode door de vakanties hun pa pier niet kwijt kunnen, zijn nu al enkele duizenden kilo's oud papier opgehaald Het grote probleem is de opslagruimte. Het papier is ongesla gen bij enkele leden thuis. Het be stuur van Robur heeft de medewer king van bet gemeentebestuur inge- roenen. maar deze was tot op heden niet in staat een opslagruimte' vinden. (Van onze sportredactie) DEVENTER De handblessure die Go Aheads nieuwe doelman Colin Withers deze week tijdens de training opliep, zou wel eens verstrek kende gevolgen kunnen krijgen. Niet alleen omdat de 29-jarige Engels man in het eerste oefenduel van de Deventer eredivisieclub van daag tegen Bristol-City vrijwel zeker verstek zal moeten laten gaan, maar ook omdat mag worden aangenomen dat nog deze week de breuk tussen het Go Ahead-bestuur en Nico van Zoghei zal worden gelijmd. Van Zoghei, twee jaar jonger dan Withers en vorig seizoen een van 's lands sterkste doelverdedigers, zal waarschijnlijk een ge sprek hebben met de vertegenwoordiger van de Stielitjng Betaald Voetbal Deventer. „Eerlijk gezegd, reken ik er een beetje op, dat we dan wat nader tot elkaar komen. Dat in ieder geval zal worden beslo ten, dat ik tot de tweede transferperiode in december weer voor Go Ahead zal spelen". Nico van Zoghei, bekend om zijn rustige, ogenschijnlijk dikwijls lako- nieke optreden, is ook buiten het veld een „ijskouwe". Dat hij er momenteel bij Go Ahead naast staat, schijnt hem nauwelijks iets te doen „Het heeft voor mij geen zin, mij erover op te winden", zegt hij „Toen mij tegen het einde van het vorige seizoen werd gevraagd wat ik wilde gaan doen, heb ik gezegd: „Als ik de kans krijg dit jaar naar een topclub te gaan, doe ik dat. Ik had zeven seizoenen lang met rede lijk succes bij Go Ahead gespeeld, en wilde wel eens iets anders. Bo vendien was het nu tijd om te switchen. Ik ben 27, een leeftijd waarop een financieel interessante transfer nog mogelijk is. Het Go Ahead-bestuur rekende er kennelijk op dat ik weg zou gaan, want het heeft na die tijd nooit meer met me gesproken. De condities die ik had gesteld voor verlenging van het con tract met Go Ahead vond men mis schien wel onaanvaardbaar." De transfer naar een van de top clubs ging niet door. Nico van Zog- hel: „Ik heb wel contact gehad met een paar clubs. Feijenoord bijvoor beeld en Anderlecht. Maar van ech te onderhandelingen is geen sprake geweest. Tegen de mensen die me benaderden heb ik steeds gezegd: „Ga eerst maar praten met Go Ahead Als u het met het bestuur niet eens kunt worden, heeft het weinig zin met mij te onderhandelen. Ik neem aan dat het door Go Ahead gevraagde transferbedrag de belang stellenden heeft afgeschrikt. Hoe hoog het bedrag ligt? Ik weet het nog niet, maar ik neem aan dat het tussen de twee en drie ton ligt." Van Zoghei denkt er voorlopig alleen nog maar aan de tijd tussen nu en de tweede transferperiode te overbruggen. Hij sluit de mogelijk heid niet uit, dat hij dat toch als doelman van Go Ahead zal doen. „Waarom niet. Go Ahead is er niet bij gebaat als ik niets doe. M'n waarde zou er alleen maar minder door worden. Ik verwacht dat we het wel met elkaar eens zullen wor den. Als Go Ahead mijn eisen in willigt is er geen enkel probleem. Indien niet, dan kan het nog best zijn dat er over en weer wat water bij de wijn zal worden gedaan." Zijn die eisen hoog? „Ik dacht van niet. Wat betreft mijn contract zullen we het snel met elkaar eens zijn. Daar twijfel ik eigenlijk niet aan. Er is echter nog iets. Ik heb in Deventer een sportzaak gehad en dat is geen succes geworden. Mis schien wel omdat ik niet zo'n zaken man ben of omdat ik er te jong voor was. Een feit is in ieder geval, dat de hele affaire voor mij nare finan ciële consequenties heeft gehad. Ik wil nu eindelijk wel eens schoon schip maken en zou graag zien dat Go Ahead mij daarbij helpt. Het is toch logisch dat ik van mijn proble men af wil. Ik heb nu een goede baan bij een verzekeringsmaatschap pij. Als ik niet meer voetbal kom ik echt wel aan de kost. Dat is de moeilijkheid niet, maar ik wil wel van aile zorgen worden bevrijd". Mocht de Stichting Betaald Voet bal Deventer bereid zijn de eis in te willigen, dan staat met uitzondering van de tijdens de jongste transfer periode aangetrokken doelverdedi- ger Jaap Houtkoper niets zijn come back in Go Aheads topgroep meer in de weg. Voor de concurrentie van de door trainer Barry Hughes naar Deventer gehaalde tweetal is Van Zoghei overigens niet bang. „Het is natuurlijk de vraag of Hughes me wil. Ik ken die man niet, maar ik neem toch aan dat hij er alle belang bij heeft dat de beste man speelt. En als ik de beste ben, moet hij mij nemen. Dan reken ik er wel op, dat ik vanuit de tweede positie zal moeten beginnen. Als ik er een keer weer bij ben, verwacht ik er ook gauw weer in te staan. Zeker als de Britse doelman eens een minder goede start zou hebben. Het publiek in Deventer is nog niet vergeten hoe ik het vorige seizoen heb gespeeld, en zal al gauw een vergelijking gaan maken. Mocht die in mijn voordeel uitvallen, dan zal ongetwijfeld om mij worden geroe pen". Wellicht juist daarom hoopt Nico van Zoghei die als zeventienjarige al het doel van DOS verdedigde, (als opvolger van Frans de Munek) en in 1964 door Go Ahead werd aangetrokken, dat hij en Go Ahead het eens zullen worden. „Omdat", besluit hij, „geen van beide partijen er iets aan heeft als het niets wordt. Go Ahead is er misschien nog wel het meest bij gebaat dat ik weer ga spelen. Want het zal mij op basis van het gevraagde transferbedrag toch moeten betalen, ongeacht of ik speel of niet, In december kunnen we dan wel weer verder zien. Bo vendien ben ik nog jong. pas 27 Ik heb mijn top nog niet bereikt. De beste jaren liggen nog voor me". (ADVERTENTIE) Een man in een bedrijf. Een verkoopleider. Een reclame-man. Een arükel-chef. Een assistent die omhoog wil. En kan. Engels, Frans en Duits Geen probleem. Maar als de taal der economie wordt gesproken, zwijgt hij. Economie is voor hem een andere wereld. Maar dan een wereld die steeds dichter bij hem komt. Marketing, produktiviteit, investeringen, monetaire factoren, financieringsbronnen. Hij heeft er bijna dagelijks mee te maken. Onvoldoende kennis vormt een barrière voor zijn carrière. Schep die carrière door te gaan studeren. Voor deze mensen en voor vele anderen biedt het Instituut voor Sociale Wetenschappen uitkomst door een brede keuze van economische opleidingen: PRAKTIJKDIPLOMA BEDRIJFSECONOMIE De opleiding welke zowel mondeling als schriftelijk kan worden gevolgd, is bedoeld als een eerste stap in de bedrijfseconomische studierichting. De opleiding wordt in samenwerking met het Koninklijk Technicum PBNA verzorgd. Enige jaren (M).U.L.O.-opIeiding is gewenst. Colleges in Amsterdam, Eindhoven, Rotterdam, Utrecht. Aanvang mondelinge opleiding in septembervoor de schriftelijke opleiding kan men op ieder tijdstip inschrijven. ASSISTENT-ECONOOM Het studieprogramma bestaat uit de onderdelen: markten en prijsvorming, onderneming en maatschappijverhouding, inkomstenverwerving en -verdeling, de organisatie van de onderneming, planning en programmering, groei en ontwikkeling, de nationale produktie, commercieel beleid, kosten en kostprijs, internationaal handels- en betalingsverkeer, het economisch proces, de financiering van de onderneming. Na drie met goed gevolg aigelegde tentamens wordt het diploma Economisch Trainee uitgereikt. Dit resultaat kan reeds na éèn studiejaar worden bereikt. (M).U.L.O.-opleiding is gewenst; anders is het wenselijk eerst het diploma PDB te behalen- Colleges in 19 plaatsen in Nederland. Aanvang september. BEDRIJFSECONOOM Het doel van de studie is een diepgaande afronding van bedrijfseconomische kennis. De te behandelen onderwerpen zijn: kostencalculatie en budgettering, organisatieproblemen van de onderneming, financieringsvraagstukken, winstbepaling, waarderingsvraagstukken en fiscale problemen, commerciële economie, automatiseringsvraagstukken. Na drie met goed gevolg afgelegde tentamens wordt het diploma Adjunct-Bedrijfseconoom uitgereikt. Dit resultaat kan reeds na één studiejaar worden bereikt. Vooropleidingsniveau: M. O. Economie, Kandidaats Economie, SPD (I en II), Assistent Econoom, HBL, Sociale Economie NIVRA, PITS (afhankelijk van het programma bedrijfseconomie), NOIB, M.B. A. Colleges in Amsterdam, Arnhem, Eindhoven, Groningen, Rotterdam, Sittard. Aanvang september. M.O. ECONOMIE De akte M.O. Staathuishoudkunde en Statistiek (KX), beter bekend als M.O. Economie, wordt in het bedrijfsleven hoog gewaardeerd. In steeds meer personeelannonces worden bezitters van deze akte gevraagd. In de 2-jarige opleiding wordt de voorgeschreven literatuur geheel behandeld. Veel aandacht wordt besteed aan de examenvoorbereiding. Ruime basiskennis van de economie wordt verondersteld. Colleges in Amsterdam, Arnhem, Eindhoven, Enschede, Groningen, Den Haag, Leeuwarden, Roermond, Rotterdam, "Utrecht. Aanvang september., Neem reeds nu de beslissing om u uitvoerig te oriënteren over deze opleidingen door een studiegids aan te vragenbel, schrijf of zend de coupon in. Het secretariaat is gaarne bereid, de door u gewenste inlichtingen te verstrekken (maandag t/m vrijdag van 9-16 uur). COUfÖNNO. 154ÏJ ISW, Wassenaarseweg 39-41, Postbus 2817, Den Haag, tel.: (070)-244590* Ik heb belangstelling voor de door mij aangekruiste opleiding. Zend mij vrijblijvend een uitvoerige studie-, gids. üj NAAM: j ADRES: PLAATS: U kunt de coupon aan ons opzenden in een ongefran- keerde enveloppe met de vermelding: ISW, Antwoord nummer 1447, Den Haag. sedert 1931 (Van onze duivensportmedewerker) ZAAMSLAG De wedvlucht vanuit Bergerac heeft dit jaar een abnormaal verloop gekend, die zeker niet ten gunste van de vele Zeeuwse duivenhouders aan deze wedvlucht is uitgevallen, wat betreft het beha len van een der ereplaatsen in de nationale uitslag. De duiven werden ZAAMSLAG De uitslagen van de duivenwedvluchten vanuit Dour dan en Doornig zijn: PV „Herleving" Kloosterzande, Dourdan met 124 jonge duiven, hoogste snelheid 1377,5 meter per minuut. 1, 2 en 5 René van Goe them, 3 Jos Goethem, 4 R. Mahu, 6, 9 en 10 J. Dobbelaer, 7 R. Boogaert, 8 J. Roels. Vanuit Doornik met 47 oude duiven, hoogste snelh. 1344,7 m.p.m. 1 René van Goethem, 2 en 6 Th. Voet, 3 en 9 E. Aarssem, 4 en 5 J. de Bruin, 7 A. Vercauteren en zoon, 8 A. Hoefijzers, 10 J. Sponse- lee. Met 44 jönge duiven, hoogste snelh 1312,9 m.p.m. 1, 5 en 8 Jo. Voet, 2 en 6 R, Mahu, 3 R. Krieck- haer.t, 4 René van Goethpm, 7 A. de Keijzer en zoon, 9 W. Boogaart, 10 A. Vercauteren en zoon. Wedvluchten uit Dourdan. PV „De Zeeuw" te Goes met 111 jonge duiven, hoogste snelh. 1368,36 m.p.m. 1 Steenhard-Princen, 2 E. Maas, 3, 7 en 8 J. Balvers, 4 J. van Dalen, 5 en 10 J. van Hekken, 6 Nic. de Nooijer, 9 C. Snoep. Met 56 oude duiven, hoogste snelh. 1369,0 m.p.m. 1 en 4 G. den Toonder, 2 en 10 C. Snoep, 3 en 7 D Brouwer, 5 J. Balvers, 6 Nic. van Kleunen, 8 J. van Dalen, 9 Huub. Goovers. „De Postduif" Heikant met 164 jonge duiven, hoogste snelh. 1420,0 m.p.m. 1 A. Merkx, 2 K. de Beule, 3 en 9 Aug. Bosman, 4, 5 en 10 Fr. Thijs, 6 B. Verdurmen, 7 L. de Bruijn, 8 A. Vlassenrood. „Nieuw Leven" Koewacht met 242 jonge duiven, hoogste snelh. 1414,8 m.p.m. 1 R. van Hijfte, 2 Ch. Suy, 3 F. Rogiest, 4 J. Verschuren, 5 Aug. de Bock, 6 gebrs, Elegeert, 7 Fl. Bonne, 8 Aug. IJsebaert, 9 M. van Hove, 10 M. de Letter. Met 21 oude duiven, hoogste snelh. 1433,1 m.p.m. 1 A. de Kind, 2 H. Audenaerde, 3, 7 en 8 H. Beghijn, 4, 6 en 9 Raf Martens, 5 Ch. Suy, 10 L. Belaert, Zuiddorpe. „VZV" Hogeweg, met 37 jonge duiven, hoogste snelh. 1315,9 m.p.m. 1 en 6 P. Pijcke, 2 M. Blaakman, 3 Wabeke en zoon, 4, 7, 8 en 10 L. Martens, 5 A. de Waele, 9 C. van Acker, 2 Wabeke en zoon, 4 A. den Hamer, 5 R. Versaevel, 6 P. van Waes, 7 W. Temmerman, 8 A. Ha- melinck. „De Postduif" Lewedorp 48 oude duiven, 1, 3, 4, 5 en 10 P. van het Westeinde, 2, 7 en 8 C. Hermes, 6 G. van Strien, 9 P. Pieters, Met 40 jonge duiven. 1 C. Hermes, 2 G. Steenbakker, 3, 4, 5 en 8 B. van de Dries, 6 en 7 P. Pieters. „Vrijheidsduif" Kruiningen, met 166 jonge duiven, hoogste snelh. 1336 m.p.m. 1 S. Danker, 2 en 7 C. Aerts, 3 en 9 J. Willeboer, 4 C. Dijl, 5 en 6 P. Kakebeeke, 8 H. Witte, 10 S. van de Weele. Met 103 oude duiven. 1, 4, 6 en 8 C. Dijl, 2 B. Martens, 3 J. Wisse cz. 5 en 9 P. Willeboer, 7 M. Poley, 10 P. Kake beeke. „Gevleugelde vrienden" Zierikzee, oude duiven. 1, 4, 5, 8 en 9 W. Blom, 2 J. C Wesdorp, 3 en 10 N. Gieskens, 6 en 7 Feleus-van Westen- brugge. Jonge duiven. 1, 5 en 9 L. Noordijk, 2 L. van de Hoek, 3 C. Berrevoets, 4 Heijboer-de Bruijn, 6 J. Krijger, 7 en 8 B. Wesdorp, 10 Combinatie Feleus-van Westenbrug- ge. „Vriendenkring" 's-Heerenhoek met 50 jonge duiven. 1 G. Verbart, 2, 3 en 7 Th. Vreeke, 4 L. Traas, 5 S. J. van Eijkeren, 6 A. Maijzon, 8 W. Raas, 9 P. van de Waard, 10 J. van Eijkeren. Met 79 oude duiven 1 G. Verbart, 2 en 7 W. Raas, 3 en 9 J. van Eijkeren, 4, 6 en 8 H. Jansse, 5 A. Westdorp, 10 A. van de Dries. vrijdagmiddag 24 juli om 13.00 uur gelost, met een krachtige zuidelijke wind, die langs de vluchtlijn moge lijk toenam tot hard. Vandaar dan ook dat „de kop" vrijdagavond te gen het donker worden vrij dicht bij huis moet geweest zijn. De dui ven hebben lang doorgevlogen en zetten 's morgens nog voor het krie ken van de dageraad, vroeger dan normaal, hun vlucht voort. Zij heb ben daarbij gevlogen in de geldende neutralisatietijd, hetgeen uiteraard voor de Zeeuwse deelnemers, die in de voorvlucht liggen, alleen maar nadeel oplevert, omdat hetzelfde ge daan is door duiven in de achter- vlucht. En deze duiven hebben met de finish in zicht de laatste (en dus meerdere 100 a 150 kilometer) vlug onder hun vleugels weggemaaid. Winnaar in de provinciale wed vlucht werd een duif van de heer G. Snelders te Hulst, die om 4 uur 4 minuten en 44 seconden zaterdag morgen werd geklokt, daarmee een snelheid noterende van 1543,48 me ter per minuut. Ook succesvol was de heer V. van Koeveringe te Krui ningen, die begon te 5 uur 11 en in zijn vereniging 1, 2, 3 en 7 won. De diverse uitslagen zijn: Concours Combinatie Hulst met een deelname van 61 duiven. 1 G. Snelders; 2 J. de Schepper, Koe wacht; 3 Eug. Mattheijssen, Graauw; 4, 7, 8 en 9 L. van Dorsselaer, Groenendijk; 5 P. Bolsens, Clinge; 6 E. Adriaansen, Hulst; 10 Aug. Ver- straeten, Hulst. P.v. „De Posthoorn" Vlissingen. 1 A. Rottier 5 uur 4 min. 33 sec., 2 C. de Ridder, 3 J. Rottier, 4 J. J. Meulmeester, 5 J. Lens, 6 A. de Visser. P.v. „De Zeeuw" Goes met 54 duiven, eerste duif te 6.44.41 uur. 1, 3 en 7 P. van Leeuwen, 2 D. Brou wer, 4 Koks en zoon, 5 L. Sehmid, 6 Jaap de Jonge, 8 gebrs. Hartman, 9 C. A. Koks, 10 P. C. Kerkhove. „Vrijheidsduif' Kruiningen met 40 duiven, afstand 780 kilometer. 1 2, 3 en 7 C. van Koeverihge, 4 en 6 C. Dijl. 5 en 10 H. Witte. 8 en 9 P Boone, 9 M. Poley. „Gevleugelde Vrienden" Zierik zee, afstand 799 kilometer, eerste duif te 6.08 uur. 1, 5 en 9 combina tie Felues-Van Westenbrugge, 2 en 3 L. Fonteine, 4 en 6 W. Blom, 7, 8 en 10 F. Hillebrand. „De Uiver" 's-Heer Arendskerke, eerste duif om 5.06 uur. 1 en 5 P. Schrijver, 2 en 3 D. A. Rijk, 4 J. Reijntjes. „Vriendenkring" 's-Heerenhoek met 37 duiven, eerste duif om 7.04 uur. 1 A. van de Dries,-2 W. Raas, 3 Th. Vreeke, 4 en IC Joh. Jansse, 5 G. Verbart, 6 P. Traas, 7 P. Rijk, 8 C. Boonman, 9 H. Jansse. „V.Z.V." Hogeweg, eerste duif om 6.55 uur. 1, 2 en 3 L. Martens. Uitslag kringvlucht kring centrum Zeeuwsch-Vlaanderen vanuit Cler mont: organiserende vereniging p.v. „De Eendracht" te Terneuzen, re kenmeester J. Willemsen. In con cours 459 jonge duiven, hoogste snelheid 1468,9 meter per minuut, snelheid laatste prijswinnende duif 848,2 m.p.m. 1 J. van Doeselaar, Sluiskil: 2 J. van Oppen, 3 Beteu-Le Cocq, 4 O. Martens en zoon, allen te Sas van Gent; 5 W. de Smet, 6 R. Schelfhout, beiden te Sluiskil; 7 P. de Bakker. Axel; 8 M. A. de Roo, Terneuzen; 9 P. Goossens, Westdor- pe: 10 T. M. van Schayk, Boschka- pelle. LEIPZIG (ANP) De Oostduitse Karin Illgen (29) heeft tijdens atle tiekwedstrijden in Leipzig het we reldrecord discuswerpen tot op der tig centimeter benaderd. Karin Ill gen, die zondag in de halve finale van de strijd om de Europa Cup in Oost Berlijn deelneemt, wierp 63,66 meter Het wereldrecord staat met 63,96 op naam van de Westduitse Liesel Westermann.

de Stem | 1970 | | pagina 13