Jonge Amerikanen zeer gastvrij ontvangen Arbeidsmarkt blijft in Zeeland gunstig BENOEMING BLIJFT NOG UIT SUIKERFABRIEK IN SAS VAN GEN1 HULDIGT JUBILARISSEN s» -jRjfriftfêiiyBis INKOMEND PENDELOVERSCHOT Uitslag schieting tijdens Ronde van Graauw ZOMERAVONDSTILTE IN WESTKAPELLE Burgemeester Sluis Zwemwedstrijd in Kruiningen jl:*- :^1L. --m ei - - - - - --J. ;:i Hoogwater Decennium Zierikzee aan kop KERMIS TE 'S-HEERENHOEK Land- en strandloop in Westkapelle Examens Wat en waar VANDAAG Tentoonstellingen Te koop: Caravan, 4-5 met voortent. Te bezichtip». Camping „Welgelegen", zand. Te bevragen: 1WP'" kraam, ingang terrein. Alles voor watersport, o.a TTt tenboordmotoren, boten boo beslag. International botenlal ken, H.o. Nova Vita, WUderV straat 3 Oud-Gaste] <bii vJ, vezand, Oudenbosch). *1'" 01652—2012 Aej Tourcaravan Bleu Birï hi koop aangeboden 4 pers. mPt nagen. nw. voortent. Event verw. Julianastraat 32. Klooi terzande. T.k. luxe zomerhuisje, 421*7 Kamer, keuken, 3 slaapk., hal w.c. Puntdak met pannen, {jo neembaar. T.b. Santbergen, Ariënslaan 9, Zevenbergen.' Wist u, dat ons reisbureau ai uw reizen naar het buitenlatJ kan verzorgen? Per vliegW trein of schip, voor vakantie' zaken, emigratie, ouderbezopt' etc. Wm. H. Müller c0 Boul. de Ruyter 16, tel. 2322 Vlissingen en op de week' markt to Goes. pan ty f ans naf ran ita> jen \u- rijf im VRIJDAG 31 JULI 1970 Reizen Sp|fl$i' Huisdieren Jonge Delmatische honden mpi stamboom. Zandstraat 80, B. op Te koop: Langharige teckeltjes met zeer mooie stamboom, n weken oud. Mevr. A. Tijs, Adr Butynweg 93, Rilland-Batl- (Z). Tel.: 01135-443. Te koop Dalmatische 1 reu. 12 mud. 01640-33144. Te koop prachtige gestroomde boxer-pups, 8 weken oud Mevr. Glas, Jachthaven Noord schans bij Klundert, tel. 01682- 944. Te koop witte dwergpoedeltjes zeer kleine langharige tec kels. 10 wkn. oud en huis- hondjes. Fahrehheltstr. 19, Roosendaal. T.k. Welsh pony 1.23 m, mak en toch vlug eneen Welch hengst veulen van eerste premie mer rie A. G. Embregts, Heul 48. Hoeven. Huwelijken Sport, jongeman, 24 jaar, i.b.v. auto, z.s.k.m. lief meisje. Brie- l- ven onder no. 4308 van dit blad. Jongeman, 32 jaar, zoekt ken nismaking met meisje van 30 tot 35 jaar. Brieven met foto welke op erewoord worden re tour gezonden; onder no. SK 2060. Diversen Grote avondschietïng op vrij dag 31 juli om 7.30 uur bij E. Morcus te Groenendijk, f 60,00 gratis. Voor gezellig uit zijn, flan naar de „Candy-bar" Heikant. Café „Het Hoekske" Heikant, alle weekenden geopend tot s nachts 2.00 uur. Tevens vele hartige hapjes. Vakantieschieting op vrijdag 31 juli bij A. de Block, Zuid- dorpe. Aanvang 15.00 uur. Vakantieschieting op vrijdag 31 juli. Café Sport St.-Jan- steen. Aanvang 15.00 uur. Twee wippen. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Vandaag zul len tijdens een speciale vergadering van de ondernemingsraad van de Eerste Coop. Beetwortelsuikerfa briek en Raffinaderij te Sas van Gent enkele jubilerende personeels leden gehuldigd worden. Het zijn de heren L. Bauwens (smid), 50-jarig dienstverband; R. de Roo (portier) 40-jarig dienstver band; R. Danneels (monteur techni sche dienst) 25 jaar; R. Dumez (ma gazijnbediende) 25 jaar; O. van Geetsum (chef bedrijfsbureau) 25- jarig dienstverband. Tijdens deze vergadering zullen de jubilarissen worden toegesproken door de directeur, ir. F. Peper. Na mens de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel zal aan wezig zijn het bestuurslid, de heer ir. W. J. ter Hart. li-r.;«al (Van een onzer verslaggevers) GOES De gunstige ont wikkeling die reeds enkele ja ren op de arbeidsmarkt in Zeeland valt waar te nemen, heeft zich ook in 1969 voort gezet. Dit is de hoofdconclusie van het rapport „Arbeids marktbeschrijving van de pro vincie Zeeland" over het jaar 1969, dat vandaag door het districtsbureau voor de ar beidsvoorziening te Middel burg wordt uitgebracht. Voor al door de ontwikkelingen in de nijverheid steeg het aantal bezette arbeidsplaatsen in '69 aanzienlijk. Voor het eerst «inds elf jaar is er sprake van een inkomend pendelover- sehot, veroorzaakt door de snelle industriële ontwikke ling en het nog niet adequate aantal vaklieden hiervoor in Zeeland. - hesondanks Is het werkloosheids cijfer in deze provincie minder sterk gedaald dan in de rest van het 'and: 1.392 mannen en 248 vrouwen 'n 1969 in Zeeland tegenover 1.602 wannen en 252 vrouwen in het jaar daarvoor, terwijl landelijk het aan tal werkloze mannen daalde van '1346 naar 54.300 en het aantal vrouwen van 8.305 naar 7.949. In Zeeland maakt het aantal werklozen m procent uit van de afhankelijke beroepsbevolking (2,6 pet. in '69) en w heel Nederland 1,9 procent (tegen >5 Pet. het jaar daarvoor) ar» ei^ des°ndanks in Zeeland toch aïtwj ls van een spanning op de eidsmarkt komt, aldus de heer C. trWv!SS'n®' secretaris van het dis- letsbureau, voornamelijk doordat 1 e?Jcts de omscholing van jonge bouwers tijd vergt en anderzijds - §r°°t aantal ongeschoolde oude- e Werknemers niet gevraagd wordt, do yraag naar gespecialiseer- Zoom, heden en die zi5n in het v: o se werklozenleger weinig te aanboa yraag is groter dan het a, °5' maar anders gericht: van- hoia, §eringe daling van het ar- inkr,^VejSc^°'; en vandaar ook de wkomende pendel. sinat ,2.pport constateert dat, nu Zt 1966 de in Zeeland voörko- Waah vertrekoverschotten plaats tan a 1 voor vestigingsoverschot- vinpi bev°lkingscijfers van de pro- ïevon ien gdadige groei te zien co tegenstelling tot het vori- bezatr1' n-am 'n 1989 Personeels- "Wg in de bouwnijverheid weer 0rgen, zaterdag'1 aug. Bergen op en°rT' 3,18 en 15.40, Hansweert 2.29 j,Made-Drimmelen 6.04 en Terneuzen 1.57 en 14.15, *fn 1-23 en 13.46, •°8 en 15.30. toe. Dit hield verband met het stadi um van uitvoering van enige grote waterstaatkundige werken, terwijl daarnaast de bouw en uitbreiding van enige industriële bedrijven en van de nieuwe centrales voor de PZEM tot de gunstige ontwikkeling van de werkgelegenheid in deze be- drijfsklasse hebben bijgedragen. Een gedeelte van de sterk toegenomen werkgelegenheid in de metaalnijver heid is hieraan eveneens toe te schrijven, aldus het rapport. Daar naast vertoont ook de werkgelegen heid in de chemie nu een regelmati ge groei. Enige andere bedrijf skias sen weten de personeelsbezetting op het bereikte peil te handhaven, doch in verschillende bedrijfsklassen in de nijverheid loopt het aantal bezet te arbeidsplaatsen duidelijk terug. De groei van de dienstensector zet zich steeds voort, maar in de land bouw en visserij geeft de perso neelsbezetting een vuortdurende vermindering te zien. In de land- en tuinbouw was dit in 1969 in ver sterkte mate het geval door de zeer ongunstige gang van zaken in de fruitteelt. Het rapport over de Zeeuwse ar beidsmarkt geeft tevens een over zicht van de afgelopen tien jaar, omdat met 1969 de „zestiger jaren" worden afgesloten. Dat de uitstoting van arbeidskrachten uit de land bouw in Zeeland veel grotere vor men aanneemt dan in de rest van ons land, blijkt bijvoorbeeld uit het tienjarenschema van de bezette ar beidsplaatsen: Van de in de nijverheid bezette arbeidsplaatsen was de groei relatief het grootst in het district Zierikzee, gevolgd door Goes. Concreet maakte Terneuzen de grootste groei door. Zierikzee steeg met 350 plaatsingen tot een totaal van 3550, Goes met 420 tot 5900 en Terneuzen met 950 tot 15.700. Middelburg kon op een totaal van 11.550 slechts 180 als nieuw aanmer ken (hierbij inbegrepen is Vlissin gen). Op het gebied van de vrouwen arbeid bleek Goes de grootste aan was te - hebben, terwijl ook hier weer Zierikzee relatief de grootste groei doormaakte. Voor Goes, Mid delburg, Terneuzen en Zierikzee waren de groeicijfers respectievelijk 60, 40, 50 en 50, terwijl de totalen 880, 1150, 2140 en 730 waren. De totale mannelijke beroepsbevolking neemt de laatste drie jaar telkens toe met ongeveer 700 (84.800, 85.500, 86.200), terwijl de afhankelijke mannelijke beroepsbevolking met 1000 man per jaar steeg: 62.000 63.000, 64.000. Dit verschijnsel wordt veroorzaakt door het sterk dalende aantal zelfstandigen: een verminde ring met ongeveer 300 per jaar. In het overzicht van de bezette arbeidsplaatsen in land- en tuin bouw gaf de tuinbouw (fruit!) het grootste verschil te zien: een daling van 300 mannen op een totaal van 2350 en een afname met 70 vrouwen op een totaal van 780, Dit verschijnsel is het sterkst in het district Goes. In de diensten sector vertoonde het krediet- en bankwezen de grootste groei en het aantal dienstplichtigen de grootste daling, gevolgd door de handel. Het aantal buitenlandse arbeiders in Zeeland is nog steeds miniem in vergelijking met de andere provin cies: een totaal van 280 (Spanjaar den, Turken, Joegoslaven en Marok kanen zijn de grootste groepen) waarbij in aanmerking moet worden genomen, dat de zogenaamde „EEG- onderdanen", die immers geen werkvergunning nodig hebben, niet onder de buitenlandse werkkrachten vallen. Hierdoor ontstaat een merk waardig verschil tussen bijvoor beeld Italianen en Spanj aarde. (Van een onzer verslaggevers) AXEL. Amerikaanse jongeren, 25 in getal, voornamelijk meisjes, zijn donderdagmiddag in Axel aangeko men voor een vierdaags verblijf in Zeeuwsch-Vlaanderen. De jongeren zijn in Axel te gast bij de PJZ-af- deling Axel-Zaamslag. De groep arriveerde gistermiddag om twaalf uur, een uur eerder dan gepland, met een Duitse autobus bij het cultureel centrum De Halle. Daar zat toen het PJZ-bestuur en een aan tal leden van de plattelands jonge renorganisatie al gereed voor een gastvrije ontvangst van de Amerika nen. Ruim zes weken geleden arri veerden ze per vliegtuig en in de af gelopen maai 'iben ze onder meer al uitstapjes - iaakt naar verschil lende Europese landen. De jongeren, die afkomstig zijn uit agrarische ge zinnen, maken deel uit van een reis- club. Ze blijven tot maandagmorgen in Axel, waar ze zijn ondergebracht bij leden van de PJZ. Daarna ver trekt de groep naar Schiphol. De eerste kennismaking donder dagmiddag op het zonnige terras (foto) De Halle had een bijzonder spontaan verloop. Aanvankelijk was het nog even wennen, maar voor de middag nog was het ijs gebroken. Van de eerste dag werd gebruik gemaakt om de omgeving van Axel te verkennen. Vandaag staat er een uitstapje naar het Veerse Meer, Mid delburg en de Deltawerken op het programma, terwijl morgenavond in de Krokodilbar in Kloosterzande een fuif wordt gegeven ter bezegeling van de internationale vriendschaps banden. (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK In 's-Heeren- hoek is weer een begin gemaakt met het opbouwen van de kermis. Dit jaar zullen er wederom verschil lende attracties voor jong en oud zijn. Er komt een gebakkraam, een snoeptent, een luchtschommel, een zigzagspel, een auto-scooter, een pa- lingkraam, een kinderdraaimolen, een lijntrektent, een golfbaan, een schiettent, een zweefmolen, een bal- co-rooter, een vliegbomspel, een zaagselspel en grijpkraantjes. Verder za>l in verschillende café's gelegenheid tot dansen worden ge geven. De kermis wordt op zater dag, 1 augustus, geopend en zal op 3 augustus sluiten. 1960 Mannen 1960 Vrouwen 196E Mannen 1969 Vrouwen 1968 Mannen 1968 Vrouwen Nijverheid 27.640 34,8 3700 19 36.70C 43,6 4900 23 34.800 4700 Landbouw 22.350 28 2270 11,7 12.300 14,6 1500 7 13.000 1600 Visserij 1030 1,3 740 0,9 760 Diensten 28.500 35,9 13.500 69,3 34.40C 40,9 14.900 70 34.100 14.650 Totaal 79.520 100 19.470 100 84.14C 10C 21.300 10,0 82.660 20.950 (Van onze correspondent) GRAAUW De schuttersmaat- sehappij „De Friezen" heeft tijdens de ronde van Graauw een schieting op de staande wip gehouden. De uitsls'g van de schieting luidt als volgt: Wip I: le hoofdvogel: niet afgeschoten; 2e h°ogvogel: niet afge schoten; le zijvogel: N. Goossen, Kloosterzande; 2e zijvogel: N. Goos- en, Kloosterzande; 3e zijvogel: G. uysrogge, Graauw; 4e zijvogel: P. Leeraert, Hulst le kal: C. Boënne, Graauw; 2e kal: F. Hendricks, Graauw; 3e kal: C. Boënne, Graauw; 4e kal: niet afgeschoten. Wip II: le hoogvogel: niet afge schoten; 2e hoogvogel: A. van Gimst, Kloosterzande; le zij vogel: A. v.d. Poel, Graauw; 2e zijvogel: Th. van Buyten, Kloosterzande; 3e zijvogel: P. Steyaert, Graauw; 4e zijvogel: R. de Block, Graauw; le kal: C. Weemaes, Clinge; 2e kal; F. Herrewegh, Hulst; Se kal: A. v.d. Poel, Graauw; 4e kal: P. Roels, Graauw. (Van onze correspondente). WESTKAPELLE De VVV Westkapelle organiseerde een land en strandloop, waarvoor veel be langstelling bestond. De prijzen werden gewonnen door: 12 t-m 16 jaar, meisjes: 1. Patricia van de Merode, 2. Ruth Schweers; jongens 12 t.m. 16 jaar: 1. René Pouwetee, 2. Marrice Goemare; de damesprijzen werden gewominien door: 1. The de Waal, 2. Jo Kersten; heren vanaf 17 jaar en ouder: 1. J. Verbeek, 2. S. Seidel; na afloop reikte de heer A. Huibregtse, secretaris der WV, de prijzen uit. (Van onze correspondente). WESTKAPELLE In de Msra- kerk aan de Markt te Westkapelle wordt vandaag donderdag 30 juli een zomeravondstilte gehouden. Hieraan werken mee de heer J. Snijders, trompet terwijl het orgel bespeeld wordt door de heer Daan Verhulst. Begonnen wordt 's avonds om 7 uur. AMSTERDAM Vrije universi teit, propaedeutisch godsgeleerdheid F. G. Schouwenaar, Wemeldinge. Doctoraal sociologie A. L. R. Ver meer, Goes. Vlis- Wemeldinge (Van een onzer verslaggevers) SLUIS Sluis heeft nog steeds geen nieuwe burgemeester. De merk waardige gang van zaken bij het ver vullen van deze vacature zit de Sluis- senaren hoog. Algemeen is bekend, dat de VVD, welke bij burgemeesters benoemingen recentelijk in Zeeland karig is bedeeld, graag een man van haar politieke kleur in Sluis be noemd zou zien. De uitslag van de verkiezing van de nieuwe gemeente raad, waarbij Gemeentebelangen een behoorlijk succes behaalde, gaf steun aan het verlangen van deze partij. Met de sluitingsdiaitium, 10 januari 1970, Werd een oproep gedaan voor een burgemeester van Sluis. Daarbij werd op uitdrukkelijk verlangen van de raad van Sluis vermeld, dat de be staande combinatie burgemeester/se cretaris niet meer zou worden ge handhaafd. Toen reeds werd in di verse kringen als ernstige kandidaat de naam gefluisterd van een katho lieke, marine-officier, lid van de WD. Begin juni, verscheen zonder enig overleg met h|et gemeentebestuur van Sluis, een nieuwe oproep voor de gecombineerde functie burgemees ter/secretaris. Een vreemde zaak, nu inspraak bij een burgemeestersbenoe ming als een normale democratische voorwaarde wordt beschouwd. In Sluis echter niets van dit alles. Zelfs een uitspraak van de raad over de gecombineerde functie wordt gene geerd. Het is verder bekend dat de solli citanten op de eerste oproep voor de functie van burgemeester in Sluis geen enkel bericht hebben ontvan gen, dat zij daarvoor niet in aanmer king komen. Een vreemde gang van zaken. Het wordt de inwoners van Sluis wel moeilijk gemaakt de burgemees tersbenoeming serieus te nemen. Bur gemeester P. F. van Hootegem, on langs 70 jaar geworden, is reeds vijf jaar waarnemend burgemeester/se cretaris. Officieel afscheid als zodanig heeft hij al genomen op 31 maart van dit jaar. Hij wil graag met werken ophouden in de verwachting, dat elk moment een opvolger kan worden be noemd. De heer Van Hootegem voelt zich op een soort schopstoel zitten. De naam van de marine-officier, enkele weken met zijn gezin in Sluis gesignaleerd, blijft maar opduiken. Men kan zich afvragen of deze per soon, zonder ervaring in gemeente administratie, voor de gecombineerde functie burgemeester/secretaris voor de VVD een haalbare kaart is. Sluis is, dankzij een keiharde strijd van het gemeentebestuur, gesteund door de bevolking, een zelfstandige gemeente gebleven. Is dan de burgemeesters benoeming in Sluis zo moeilijk Men mag veronderst ellen dat zich onder de tot tweemaal toe opgeroe pen sollicitanten wel geschikte kan didaten te vinden moeten zijn. Waar op wacht minister Beernink Voor de belangstellende inwoner van Sluis is dit een volkomen raadsel. Men kan zich niet onttrekken aan de indruk, dat hier een politiek spel letje wordt gespeeld, waarbij de ge meenteraad van' Sluis geen inspraak heeft en de belangen van Sluis zon der meer naar de achtergrond zijn geschoven. Met spanning wordt afgewacht. Voor de politieke kleur van de nieu we burgemeester heeft het meren deel van de Sluisse bevolking geen belangstelling. De man in kwestie moet voldoende belangstelling hebben voor die speciale toeristische functie van Sluis en daarbij zal hij het enthou siasme moeten opbrengen om het be sluit tot handhaving van de zelf standigheid van Sluis waar te ma ken. Films GOES Grand, 20 uur: De eend en de Cadillac, a.l. 23 uur: Liftsters, 18 j. MIDDELBURG City 20 uur De duivelsbrigade, 14 j. 23 uur: Bandeloos, 18 j. OOSTBURG Ledel, 20 uur: Sabrisky Point, 14 j. VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: De eend en de Cadillac, a.l. ANTWERPEN Astrid: Sebastien onder de mensen, a.l. Festa: Een reuzeboemel, a.l. Odeon: Gelukkig als Ulysses, a.l. Quellin: Pippie Langkous, a.l. Rubens: Goodbye Mr. Chips, a.l. Palace (Berchem): De pop en de beer, 14 j. Ambassade: Butch Cassidy en de Kid, 18 j. Astra: Een non voor de hel, 18 j Capitole: Het lijk in het park, 18 j Metro: Mash, 18 j. Pathe: De woestijn voor helden, 18 j. Savoy: Dossier prostitutie, 18 j. Vendome: De omhelzing, 18 j. GENT Century: Tarzan ontsnapt, a.l. Capitole: Een briljante zwendel, 18 j. Plaza: Leo de laatste, 18 j. Rex: Che, 14 j. Savoy: Erotissimo, 18 j. SINT-NIKLAA-7 Century: Kuifje en de zonne tempel, a.l. Renova: De koddigste man ter wereld, a.l. Toneel - Muziek - Dans GOES Internationale feestweek met Volksdansen. 10 uur: Zweedse groep in Lange Vorststraat en Fin se groep in Lange Kerkstraat. 19.30 uur: Turkse groep bij muziektent op de markt. 13.0017.30 uur: Kunstmarkt op weeshuisplein en kunstmarkt in de avonduren met modeshow. ROTTERDAM Grote Schouwburg, Zuidplein, 20 15 uur: Musical „Hair". Rotterdamse Schouwburg, 20.15 u.: „De kleine parade" met Wim Son- neveld". ANTWERPEN O.L.Vr.-kathedraal, 20 uur: Orgelrecital door Stanislas Derie maeker uit Antwerpen. VEURNE (B.) Walburgakerk: Orgelrecital door Daan Manneke uit Vogelwaarde met o.a. een werk van Louis Toe bosch. Schietingen GROENENDIJK E. Morcus, 19.30 uur. HENGSTDIJK P. van Dijk, 15 uur. •T ZAND—KOEWACHT Café Netty, 15 uur. ST.-JANSTEEN Café Sport, 15 uur. HULST R. de Vilder, 15 uur. ZUIDDORPE A. de Block, 15 uur. Diversen BRESKENS Handelshaven, 19.30 uur: Show boat, in de monding van de Wes- terschelde. BRUINISSE Mosselfeest. GOES Plein voorm. Weeshuis, Singelstr. 1317.30 uur: Kunstmarkt. GROEDE Kindervakantieweek met o.a. strandspelen, sterritten, sport evenementen. 1018 uur: Kunstmarkt. HAAMSTEDE Uitkijktoren, 19 uur: Vertrek voor avondrondwandeling naar de zil vermeeuw-broedplaatsen. Wielerronde. KAMPERLAND Terrein bij Jachthaven, 14.30 uur: Hinderniswedstrijden voor auto's. MIDDELBURG Openluchttheater Toorenvliedt, 14.30 uur: Voorstelling „Fabeltjes krant". OUWERKERK De Vier Bannen, 19 uur: Concert door muziekver. „Nieuw Leven" met aansluitend lampionoptocht en kampvuur, evt. gondelvaart door de Kreek. (Van onze zwemmedewerker) KRUININGEN Morgenmiddag zullen in het zwembad De Inkel te Kruiningen voor de eerste keer zwemwedstrijden worden gehouden waarvan de resultaten meetellen voor het Zeeuwse clubkampioen schap. Deze wedstrijden zijn georga niseerd door de dit jaar opgerichte zwemvereniging Zeelandia uit Krui' ningen. Het gehele zwemprogramma staat in het teken van de aspiranten. Naast een aantal persoonlijke zwem- nummers zullen de diverse Zeeuwse zwemclubs ook de strijd aanbinden op een aantal estafettes. Op de 100 meter vrije slag meisjes zal Ineke Meeusen van de Zeehond uit Vlis singen op hevige tegenstand stuiten van haar rivalen. Els Wolff en Anita Bracke. Bij de jongens zal de X 50 meter vrije slag estafetteploeg van De Schelde moeilijk te kloppen zijn. In de zwemcompetitie heeft het Souburgse S.Z.V. de leiding gevolgd door de Schelde uit Terneuzen en de Zeehond uit Vlissingen. RENESSE Sportterrein Laone, 18.45 uur: Vertrek voor excursie door de tuin en langs het Slot Moermond. Camping voetbaltoernooi. De Ark, 20 uur: Optreden beatgroep „Tee-Set' Opg. voor deze rubriek tel. 01180- 7438 of Postbus 116 in Middelburg. BIGGEKERKE Boerderij „Anno 1668", Valkems- seweg 33: Expositie schilderijen, aquarellen en tekeningen van Ed dy Wierenga (t.m. 11 aug. Dag. van 10—21 uur). DOMBURG Badhotel, Domburgseweg. Exposi tie schilderijen van Ernst Joachim (tm. 14 sept.). Dag. van 9—21 uur. G0ES a Museum voor N.- en Z.-Beveland, Singelstraat 13. „Kunst in het klein" (oude tegels). Geopend: ma. tm. vr. 10—12 en 13.30—17 uur; zat. 14—17 uur (tot 1 sept.). s-GRAVENHAGE Het Mauritshuis. Goya-expositie (t in. 12 sept.). Werkd. 10—17, zon. 11—17. Bovendien woe. en vrij. van 2022 uur. HULST Boekh. Van Geyt: Expositie Jan de Rooden, Johnny Rolf, Jan v. d. Vaart en V. v. d. Willigen, cera miek (t.m. 31 aug.). Werkd. 9—12, 13i8 uur, zon. 1417 uur. KORTGENE Galerie „Les deux chapeaux". Ex positie schilderijen en tekeningen (t m. 31 juli). Raadhuis: Expositie zeegezichten var K. C. Bakker uit Den Helder (t.m. 14 aug.). Dag. van 9—21 uur. MIDDELBURG Rijksarchief, St.-Pieterstraat 38. Zomertentoonstelling „A is een aapje", het onderwijs op de l.s. in Zeeland in de eerste helft van de vorige eeuw (tot 30 aug.). Miniatuur Walcheren: Dag. t.m. 31 aug. van 922 uur. Van 1 t.m. 27 sept. van 918 uur. v. Benthem en Jutting, Lange Delft. Expositie van Russische Iconen. Ma. t.m. zat. van 9—18 uur (t.m. 31 aug.). Abdij: „Spel van klank en licht". Iedere woensdag-, donderdag- en vrijdagavond (t.m. 4 sept.). Vleeshal stadhuis en Zeeuws Mu seum: Expositie werk hedendaagse kunstenaars „Letterlijk en figuur lijk" (t.m. 30 aug.). Ma. t.m. za. 10—17 uur; zon. 1317 uur. RETRANCHEMENT Galerie „Mauringh", Dorpsstraat Expositie beeldhouwwerken, aqua rellen en hedendaagse kunst (t.m. 1 sept.). Dagelijks van 11—21 uur. ROTTERDAM Booymans-van Beunir -en. Expositie Nicolaas van Beek en Frans Molenaar, sieraden en kle ding (t.m. 16 aug.). Ma. t.m. zat. van 10-17, zon. 11-17 uur. Bovendien woe. van 20-22 u. ExDositie Jacob Zekveld, tekenin gen en David Hockney, schilderij en en prenten (t.m. 29 aug.). De Doelen: Expositie „Muziek op de penning". Collectie van 1500 penningen (t.m. 23 aug.). Rotterd. Hist. Museum: Expositie „Bezeten bezit", collectie mevr. W, G. Elias-Vaes (t.m. 1 aug.). Werkd. 10—17, zon. 1117 uur. Maritiem Museum, Burg. s'Jacobs- plein 8. Expositie „En de haven groeide voort, 19451970" (t.m. 30 sept. Dag. van 1017 uur. Zon. van 1117 uur. Rotterd. Kunststichting, Kunstzaal Zuid, Zuidplein. Expositie Alphons Mineur (t.m. 2 aug.). Werkd. van 10—17 uur, zon. van 1217 uur. Rotterdamse Kunststichting, Kruis plein 40. Expositie eindexamen werk leerlingen Rotterdamse Aca demie (t.m. 2 aug.). Werkd. 1017 zon. van 1217 uur. SLUIS Raadskelder Stadhuis. Schilderijen tentoonstelling van Belgische schil ders. Dag. van 1012 en 1418 uur (tot 1 sept.). Raadhuis: Expositie Béatrice Pa- peians-de Morckhoven, schilderijen (t.m. 14 aug.). Dag. van 1119 uur. ST.-ANNA TER MUIDEN Voormalig gemeentehuis. Tentoon stelling schilderijen van Jos But en schilderijen en beeldhouwwerk v. J. de Meester de Betzenbrouck. Geopend dag. 1012 en 1417 uur (tot 15 sept.). VEERE Schotse huizen: Expositie Stefan Mrozenski, houtgravures, boekil lustraties, gelegenheidsgrafiek (tm. 15 sept.). VLiSSÏNGEN Britannia Expositie schilderijen v. Piet Bulthuis (t.m 31 aug.). Sted. Museum: Expositie „Vlissin gen van Ver en Nabij" (t.m. 31 juli). Ma. t.m. zat. 1012 en 14 17 uur, zon. van 1417 uur. Stadhuis: Expositie van oude scneepsmodellen en schilderijen (tm. 13 aug.). Dagelijks, behalve zondag. WESTDORPE Galerie Troutzaerte Zomertentoon stelling van schilders, beeldhou wers en pottenbakkers (t.m. 31 aug.) Ma t.m. zat. van 918 uur, zon. van 1418 uur. ZIERIKZEE Gravensteen: Tentoonstelling Vis serij en scheepvaart „Z.Z.-'70". (tm. 13 aug.). Werkd. van 1017 en 1921 uur. Gemeentemuseum: Expositie scheepsmodellen, aardewerk, por selein (t.m. 30 okt Ma. t.m. zat. 10—12 en 13.30—16.30 uur. Burgerweeshuis: Expositie beeld houwwerk en klein antiek, potterie en schilderijen (t.m. 22 aug.). Ma. t.m. zat. 1017 uur. ANTWERPEN „Het Sterckshof" te Deurne. Ex positie „Fotografie in België 1839 1940" (t.m. 12 sept.). Meir 50: Tentoonstelling „Het Ko ninklijk Paleis Bouwer en be woners" (t.m. 6 sept.). Elke dag van 12—20 uur. Zat., zon. en feest dagen van 1018 uur.

de Stem | 1970 | | pagina 5