genda werkt Geen nieuwe standpunten tijdens gehouden hearing Amerikaanse schepen geven open huis in Vlissingen CIRCUS GEEFT EXTRA-SFEER AAN DE GOESE FEESTWEEK BEHEERDER VAN DE VOGEL: GEEN CONCENTRATIEKAMP" METINGEN CLINGE ■V?»»* +!S Herindeling kost Borsele 16.000 VLOOTBEZOEK AAN ZEELAND OPRUIMING PERZISCHE TAPIJTEN ld je in schuur iddelburg cantieschieting te eerenhoek Bezwaren tegen inpoldering mosselbanken ACTIECOMITé Hoge temperaturen ft Weer aan zee VOGELWACHT LANDBOUW RECREATIE Verkeersborden Kinderen Belgen Vissen F!RMA VAN AALST 9Q EUROPA MEUBEi: jidzande en Temeuzen ing worden genomen door b. )p vragen van de heren P.c] itten (CHU) en J. van de AR) over de pers- en riool-' en de riolering te Yerseke •dde de voorzitter hierop zo mogelijk terug te komen, r J. Griep vroeg aandacht begraafplaats te Waarde en ar vervoer voor Waarde. De plaats zou voor wat betreft ling worden bekeken, aldus rzitter, die voorts zei, dat ten i van de opnbare middelen irvoer voor Waarde en Bath een zal worden met de auto erneming AMZ te Goes. an onze correspondent) 3ELBURG In een achter lihg staand schuurtje van de H. A. J. aan de Gravestraat ld uitgebroken. De brandweer >oedig ter plaatse en kon de die inmiddels door de bewo- elf met een tuinslang werd len, vrij snel blussen. De bedraagt f 1000. Men is te- and verzekerd. De brand is hijnlijk ontstaan door een pe- nstel dat in het schuurtje te branden. (Van onze correspondent) STGE De schuttersmaat- lij Eendracht en Broedermin inge heeft twee schietingen op ande wip gehouden. De uitsla an de schietingen luidden als leting 1: wip 1: le hoogvogel: hels, Koewacht; 2e hoogvogel: afgeschoten; le zijvogel: A. in, Axel; 2e zijvogel: E. de 't.-Jansteen; le kal: J. Zaman, 'les (B); 2e kal: E. de Wit, isteen; wip 2: le hoogvogel: ifgeschoten; 2e hoogvogel: J. Vaterschoot, Kloosterzande; le el; J. van Remortel, St.-Jan- 2e zijvogel: F. Lernhout, Clin- kal: J. de Beul, St.-Jansteen; P de Baar, Graauw. .eting 2: wip 1: le hoogvogel: mstrijd, Oudelande; 2e hoogvo- iet afgeschoten; le zijvogel: G. ;ns, Beersel (B); 2e zijvogel: n Waterschoot, Kloosterzande; vogel: J. van Remortel, St.- :en; 4e zijvogel: C. Boënne, iw; le kal: F. Boussen, St.- en; 2e kal: J. de Baar, Ove- 3e kal: A. de Jonge - Rijk, nde; 4e kal: D, van Looy, aartsdijk; wip 2: le hoogvo- i. de Jonge - Rijk, Ovezande; ogvogel: niet afgeschoten; e el: Th. Inghels, Koewacht; 2e el: P. de Baar, Graauw; 3e el: A. Heyndrickx, Hulst; 4e el: G. Janssens, Beersel (B)l l: P. de Baar, Graauw; 2e kak rnhout, Clinge; 3e kal; dhr Ce Beersel (B); 4e kal: niet hoten. Van onze correspondent) EERENHOEK De verenigde eiten van 's-Keerenhoek orga- •den een vakantieschietinf lan 51 schutters van 14 vereni- n deelnamen. uitslag van de eerste wip is a' hoofdvogel: J. Rijk van JaW' m Beieren uit Goes, le I. Goetheer van Ons-Genoeg udelande. 2e zij vogel: A. K®> ;er van Willem-Teil uit Ov 3e zijvogel: Jae. Platschoh Zorgvliet uit Ellewoutsdijk. gel: Jer. Vette van Concord Heerenhoek. le bovenkal: oj; ;keren van Vrye-Schutters uit :n.eicu V cui viyc-öw»""i erenhoek. 2e bovenkal: H. GOf van Ons-Genoegen uit Gua le onderkal: C. Westdorp w ezindheid uit 's-HeerenhoeK. lerkal: A. Geense van Zorg" llewoutsdijk. le klep: J- K.®,„n :er, 2e klep: J. Doene beiae' Willem-Teil uit Ovezande. G. M. Geense van Eensgezin" uit 's-Heerenhoek. Meeste k igels: Bas v. d. Dries van he 4 dheid uit 's-HeerenhoeK, j6 slag van de tweede W1P' Ivogel: C. v. 't Westeinde nus uit Heinkenszand. 2e no W N, v. Liere van BO®. boog uit Oudelande. le z .a H. Koens van Spes-Nostra ande. 2e zijvogel: J. RentIS. /an Willem-Teil uit 9veZ.a 's* jvogel: P. Traas van Vios u 1', 4 n llGfrtffOl «1 f rnhoek. 4e zijvogel: J- "r j, dezelfde vereniging; lekw vaarden van Victoria uit^sjeri amme. 2e kal: J. Rentrnee al: P. Oostdijk beiden van A Teil uit Ovezande. 4e kak se van Zorgvliet uit Eue v, Meeste kleine vogels: M ,s. :ren van Vrye-Schutters enhoek, 6 stuks. 4; (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In totaal 57 aanwezigen, vertegenwoordigers van actiegroepen, verenigingen, landbouwers en particulieren lichtten donderdagmorgen in grand hotel Rotterdam hun bezwaren toe tegen de inpoldering van de mosselbanken ten behoeve van een uitbreiding van Dow-Chemical. Onder voorzitterschap van gedeputeerde mr. J. F. Schlingemann luisterde een commissie, bestaande uit deskundigen en betrokkenen (concessie-aanvrager De Verenigde Braakmanpolders) naar de diverse woordvoerders. Duidelijk werd dat niemand van alle afgevaardigden erg gelukkig met de inpoldering is. De beklagers «aren te onderscheiden in drie poepen: de natuur- en vogelbe schermers, de landbouwers en de recreanten. Daarnaast werden nog enkele individuele bedrijven zoals mosselrestaurant Wiskerke en de jac/ilhaven in de Braakman aan hoord. Nieuwe standpunten kwamen niet meer naar voren tijdens deze hoor zitting, waar de commissieleden, ir. Zuurdeeg hoofdingenieur-directeur van rijkswaterstaat in eeland, wet houder Ramondt uit Terneuzen, dijkgraaf Wolfert van de Verenigde Braakmanpolders, de griffier van de vereniging, de heer Traaf en hoofd van de technische dienst de heer De Ruiter, drs. Baarspul van het ETI, de directeur van de provinciale pla nologische dienst ir. Vink en ir. De Graauw van Prov. Waterstaat, zich alleen tot opmerkingen van techni sche aard mochten beperken. De voorzitter van de commissie, de heer Schlingemann, had het druk met steeds opnieuw uit te leggen wat de bedoeling was. Bovendien moest hij toestemming vragen of de bezwaarden de aanwezigheid van de pers konden tolereren. Het actiecomité Mosselbanken mocht als eerste met de toelichting beginnen. Voorzitter Roorda van Eij- singa, een bioloog uit Oostburg van bet actiecomité betoogde dat binnen enkele jaren de rond 8000 ha met nrotplanten begroeide gronden te- ["ggebracht wordt op een ruw 3100 ba. 2700 ha ligt hiervan geconcen treerd in het Verdronken Land van Meftinge. ®r is 215 ha beschermd gebied, resteren nog een 200250 h, waar- Vooruitzichten voor zaterdag en zondag, opge steld door het K.N.M.I. op vrijdag 18.00 u. FRAAI ZOMERWEER. Weersvooruitzichten in cijfers ge roddeld over Nederland: •oor zaterdag: Aantal uren zon: 6 of meer. Min. temp.: omstreeks normaal. Max. temp.1 tot 6 graden boven normaal. Kans op een droge periode van ronstens 12 uur: 95 procent. kans op een geheel droog etmaal Procent. Voor zondag: Aantal uren zon: 6 of meer. norma 'emP 1 tot 4 graden boven „,ïfax 'emp.: 2 of meer graden bo- ro normaal, ans op een droge periode v stens 12 uur: 95 procent, ans op een geheel droog etmaal: Procent. y,4n bogedrukgebied geeft vandaag en fraai strandweer. Een rai,,„. '9 matige zeewind. Tempe- Sraden m'm 20 graden' zeewater; 18 «ïa?» het blijft stabiel roandwee"8 '1<?t wee^einde zomers onder de ongeveer 155 ha schorren voor de Braakman: de Mosselban ken. De heer Roorda wees voorts dat de schorren en slikken zo zeld zaam zijn, dat het iets unieks en onvervangbaar is. Hij pleitte er dan ook voor een beschermd natuurge bied te maken. De inheemse en Noord-Europese vogels hebben de mosselbanken nodig als laatste door gangsstation in Nederland voor hun sprong naar Normapdië op hun trek tocht naar Spanje", aldus de voorzit ter van het actiecomité. Een ander lid van het comité, het Terneuzense raadslid de heer S. Vlieger, vond de datum voor de hoorzitting ongeluk kig gekozen. Juist midden in een vakantieperiode. Het raadslid drong aan dat het advies dat de commissie aan de minister van Verkeer en Waterstaat moet uitbrengen open baar zal worden gemaakt, met daar bij de motivering. Hij merkte in dat vérband op: „De meer dan 5000 ondertekenaars van het bezwaar schrift hebben in de eerste plaats getekend voor het behoud van een natuurgebied, maar tevetns omdat velen ongerust zijn over de juistheid van de beslissingen die boven onze hoofden worden genomen". Een op merking die bij de commissie niet zo goed viel, evenmin als de slotzin van de heer Vlieger. „Wij hopen dat uw oordeel objectief zal zijn". De heer H. Enkelaar, van de vo gelwacht West-Zeeuwsch-Vlaande- ren had zijn bezwaren gegrond op het scheppingsverhaal: De mens is verantwoordelijk voor dieren en planten. „God heeft de wereld ge schapen en ook de mens, maar niet om de mens over de wereld te laten heersen". Ook vogelwacht De Steltkluut Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen bracht bij monde van de heer P. M. Spon- selee, bioloog in Hulst, een aantal bezwaren naar voren die zich toe spitsen op de ornithologische beteke nis van de Braakmanpolder, waar mee de mosselbanken onverbreke lijk zijn verbonden. Het gaat hier om 40.000 vogels. De heer Sponselee vroeg zich af als de banken toch worden ingepolderd de rechthebben de de plicht moet worden opgelegd andere belangrijke gebieden ter compensatie aan te bieden. Hij noem de o.a. het Zwin. De heer De Wolf van de stichting Zeeuwsch 'Landschap vertelde dat hij deze instantie reeds in 1957 op hét belang van de mosselbanken had gewezen. In 1967 is daarover een brochure verschenen. Node zou hij zich neerleggen bij een inpoldering van de banken. Hij vond het ook jammer dat de bevolking geen in spraak heeft gehad. Hij pleitte voor een boetebepaling, indien DOW het terrein aan derde zou willen verko pen. De landbouwers (44 belangheb benden) zijn op zich niet tegen de inpoldering. Hun bezwaren gaan meer uit naar de gevolgen van de indijking. De heer W. Groenman secretaris van het gewestelijke land bouwschap, trad op als woordvoer der voor de 44 landbouwers. Na drukkelijk werd de komst van de industrie in dat deel van Zeeuwsch- Vlaanderen afgewezen. Het grote probleem worden de verdrogings- verschijnselen genoemd. Daarom werd gevraagd om een waarborgka pitaal, opdat de landbouw niet het kind van de rekening zal worden. In de concessieaanvrage, zo zei de heer Goeman, is geen regel te vinden over de zg. schadeclaims. Bij een te lage grondwaterstand kunnen be- pa- l le bedrijven waardeloos wor den. De eventuele luchtverontreini ging zal volgens de woordvoerder van het landbouwschap er ook geen goed aan doen. De heer Van Ooijen van Domeinen rekende uit dat 210 ha. landbouwgrond en 40 ha. bos grond te kampen zullen krijgen met verdrogingsverschijnselen. Een ver tegenwoordiger van staatsbosbeheer verklaarde dat in dat geval die 40 ha. zo goed als waardeloos zullen zijn. De recreanten van De Braakman hadden zich uitgeput in enkele be zwaarschriften. Dr. J. Bergmann uit liet Duitse Ruhrgebied kwam op voor zijn mede-Braakmangasten. Hij gaf een technisch betoog ten beste over de invloed van een che mische bedrijf op zijn directe omge ving. Hij vond dat Dow te weinig aan de voorkoming van luchtveront reiniging en geluidshinder deed. Op dit moment is de stemming zo onder de gasten, dat ze aan vertrekken denken. Volgens dr. Bergmann moet Dow aan de andere kant zich uit breiden. Oud-burgemeester Kostense van Biervliet, een van de grondleg gers van het recreatiegebied De Braakman, was verontrust over de volgens hem steeds toenemende hin der van Dow. Hij zou het een trieste zaak vinden als Dow zich westelij ker zou uitbreiden. Zelfs enkele professoren en lecto ren van de Gentse universiteit heb ben het bezwaarschrift van het ac tie-comité Mosselbanken getekend. Dr. H. Gijssels, lector in Gent, ver telde dat de mosselbanken voor de Belgische onderzoekers een uniek gebied is. In België zou men het betreuren wanneer de banken zou den verdwijnen. De watersport als een belangrijk facet op de Braakman werd verdedigd door de heer M. Ruytenschildt van de ANWB, die naast de watersport het natuurele ment in zijn beschouwing betrok. Hij trok vergelijkingen met wOost- voorne. Vroeger een geweldig recre atiegebied, maar thans verpest door Petro-chemische industrie. Ook het vogelreservaat De Beer viel daaraan ten offer. Een ander soort recreatie, een meer persoonlijke beleving werd naar voren gebracht door mr. Wabe- ke in opdracht van zijn cliënt de heer Wiskerke, eigenaar van enkele mosselrestaurants in Philippine. De mosselverwateringsplaatsen, die ga rant slaan voor een eerste klas kwa liteit mosselen, zullen gehandhaafd blijven, maar het grote punt is dat de plaats ongelukkig is gekozen. Juist in de zak van een industriële insteelchaven, waar geen stroming zal zijn en juist dat laatste is v belang voor de mossels. FOTO BOVEN: Dit is de commissie die gisteren de bezwaren tegen de uitbreiding van Dow Chemical aanhoorde. V.l.n.r.: ir. Vink, directeur van de PPD; ir. De Graauw, hoofd van provinciale waterstaat; inr. J. Kos ters; voorzitter mr. Schlingemann; ir. J. Zuurdeeg', hoofdingenieur directeur Rijkswaterstaat Zeeland; wethouder Ramondt; dijkgraaf Wolfert; griffier Traas, hoofd tech nische dienst Verenigde Braak manpolders; de heer De Ruiter en drs. Baarspul van het ETI. (Van een onzer verslaggevers) BORSELE Het aanpassen van de plaatgnaamtoorden in de gemeente Borsele aan de gemeentelijke herin deling zal onder meer 12.169,50 gaan kosten. Dat zijn de kosten voor 97 plaatsnaambord-en. Dit omdat vol gens het reglement verkeersregels en verkeerstekens de naam van de ge meente onder de plaatsnaam moet worden vermeld, wanneer plaats- en gemeentenaam afwijkend zijn. Even veel borden met de aanduiding einde bebouwde kom zijn nodig en dat gaat bijna vierduizend gulden kosten. Bo vendien moet een aantal andere bor den worden aangepast aan de per. 1 januari 1967 gewijzigde voorschriften. De dienst gemeentewerken van de gemeente Borsele heeft nog onder zocht welke borden bruikbaar zijn en daaruit bleek dat maar twee borden en zes lespalen gebruikt kunnen wor den. Ook de mogelijkheid van het plakken van nieuwe verkeerstekens over vervallen borden is onderzocht maar dat bleek een te kostbare en te weinig duurzame oplossing. Nu stelt het college b. en w. de raadsleden van de gemeente Borsele, die dinsdag 4 augustus in vergadering bijeenko men, voor om veertigduizend gulden le voteren voor het aanschaffen van de benodigde borden. 55 (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Gistermiddag om drie uur precies meerde hel USS „Dash",vlaggeschip van een uit vier oeeaanmijnenvegers be staand Amrikaans smaldeel, af aan de marinekade te Vlissingen. Het smaldeel, met zijn in totaal 280 opvarenden, blijft tot en met maandagochtend in Vlissingen voor een routinebezoek. Tot en met zondag a.s., dagelijks van half twee tot vier uur kunnen belang stellenden de oeeaanmijnenvegers genaamd „Dash", „Direct", „De tector" cn „Dominant" bezichti gen. Het smaldeel, dat deel uitmaakt van de 43ste Amerikaanse mijnen- vegersdivisie, staat onder leiding van commander Thomas Wood, die tij dens een korte persconferentie ver telde, dat de vier mijnenvegers deel hebben genomen aan een oefening in Nato-veéband in de Deense wateren. Twaalf jaar geleden was het smal deel voor het laatst in de Europese wateren. Voor het leeuwendeel van de bemanning is het de eerste keer, dat zij Nederland bezoeken. „Wij stellen ons er veel van voor," zei commander Wood. Nederland kwam de Amerikaanse marine trouwens in heel zijn folklo ristische ijver tegemoet. De vier Amerikaanse schepen waren nog maar nauwelijks afgemeerd of er verscheen al een handelaar op de steiger, die een auto volgeladen met klompen wilde slijten. De vier schepen werden opgewacht door de tweede marine-attaché van de Amerikaanse ambassade in Den Haag, de wnd. commandant maritie me middelen Schelde en uiteraard het kleine konvooi van vrachtwagens dat voor de bevoorrading kwam zor gen. Een apart stukje Amerikaanse service doemde op in de gestalte van een vertegenwoordigster van een groot auto-verhuurbedrijf. Het vlootbezoek aan Vlissingen ook al is het dan geen dagelijks te rugkerend fenomeen voor de Schel- destad wordt zo ongedwongen mo gelijk gehouden. Er is geen officieel programma opgesteld, al zijn er wel de obligate bezoeken van de Ameri kaanse en Nederlandse officieren aan eikaars schepen. Van de Koninklijke Marine is de „Onvermoeid", even eens een oceaan-mijnenveger, het ontvangende schip. Na het bezoek aan Vlissingen ver trekt, de „task force" naar Oostende. De thuishaven van de eenheid is Charleston in Zuid-Carolina. Het vlootbezoek viel toevallig sa men met een nóg informeler bezoek. Vijftig kinderen uit Vlissingen kre gen eisteren de kans om een middag de gast van de marine te zijn. Zij werden in motorsloepen van het roei- ershoofd gehaald, maakten een zee reisje langs de boulevard en hadden daarna de kans om de marinekazerne le bezichtigen. Zij kregen en passant het boeiende schouwspel van het af meren van de vier Amerikaanse oor logsschepen te zien. (Van een onzer verslaggevers) GOES Sinds gistermorgen staat in Goes-zuid een bijzonder schilder achtig circus met een blauwwit ge streepte tweemastertent in de on middellijke nabijheid van de tent- vorininge daken van het winkelcen trum De Bussel. Het is het Circus Kinsbergen, dat daar, zonder reclame vooraf, zomaar onverwacht (even wel natuurlijk met vergunning van de gemeente) neerstreek om er en kele voorstellingen te geven. Circus Kinsbergen is een vijfmans circus, dat het hele jaar door Neder land zwerft en het grootste is van de vier kleine beroepscircussen in ons land. Alleen Boltini is (veel) groter. Dat het circus hier zijn bivak op slaat midden in de Goese feestweek is een wonderlijk toeval. „Ik wist er helemaal niets van, dat hier een feestweek is", zegt de directeur van Circus Kinsbergen, de heer P. van de Pol (37). Ook de Goese Middenstand Centrale die de feestweek organi seert, wist kennelijk nergens van, want het circus staat, in tegenstelling tot het Circus Hogerop, niet in het feestweekp-ro-gramma vermeld. Vori ge week nog heeft het circus met veel succes („Toeristen hè op getreden in Domburg, Oostkapel-le, Cadzand-bad en Nieuwvliet. Daarna ging het naar Bergen op Zoom en Hoeven., Morgen vertrekt de circus- groep weer naar Walcheren. („De bouwvakkers zitten er nou"). In het hoge gras van de braaklig gende grond voor de huizen aan de Beukenstraat grazen sinds gisteren drie „sikken", zeven pony's en twee grote paarden, die samen met veer tien hondjes en drie apen het dieren park van het circus vormen. Ook tussen de wagens en palen van het circus krioelt het van de kinderen. „Nee, die zijn niet van ons, die ko men uit Goes. We hebben er geen last van hoor. Het is juist leuk en ze helpen n<jg een handje." De „circus troep" telt drie mannen en twee vrouwen. Het programma, dat van- j middag om vier uur begint en bij voldoende belangstelling ook even tueel vanavond om acht uur, ver meldt dressuur, acrobatiek, jongle ren en „Pipo de Clown natuurlijk". Vorig jaar is het circus voor het laatst in Goes geweest en stond toen op de piek waar nu de dieren grazen. „Die grond is nu verkocht en daar kunnen wij onze tent niet meer op zetten. Als de eigenaar bezwaar zou maken, dan kan ik zó de dieren er af halen, maar dat zal toch wel niet gebeuren." De circustent van Circus Kinsber gen is dertig meter lang, twintig me ter breed, acht meter hoog en kan maximaal 800 mensen bevatten. Cir cus Kinsbergen is een van de laatste vijf overgebleven Nederlandse be- roepscircussen. De andere zijn: Bol- tini, Roberti, Arena (voorheen Renz, nu eigendom van de kleinzonen van Renz sr.) en jeugdcircus Hoepla in Apeldoorn( het is wel door volwas senen uitgevoerd, maar vóór de jeugd). Ook de „troep" van de heer Van de Pol krijgt geen subsidie. Des-, ondanks kan hij het hoofd aardig boven watei- houden. „Wij redden het wel. Je moet rekenen, dat een klein circus-bedrijf het minder moei lijk heeft dan een groot circus zoals Boltini (Van een onzer verslaggevers) HENGSTDIJK „We zijn op alles erg stipt, maar we maken er geen concentratiekamp van, waar is dat goed voor?". Dit zegt B. Schigt uit Vogelwaarde, voorma lig ambtenaar ter gemeentesecre tarie en sinds de officieuze ope ning beheerder van het recreatie gebied De Vogel. Hoewel het slechte weer van de afgelopen we ken zijn invloed heeft gehad op het aantal bezoekers, geven de jongste ontwikkelingen op De Vogel alle reden tot tevredenheid. „Een, klein beetje is me dit eerste seizoen wat de belangstelling be treft tegengevallen. Het is iets be neden mijn verwachtingen gebleven. De enthousiaste reakties van de men sen die wel kvairen hebben evenwel \ecl goedgemr.al tvertelt de kamp- bctïeerder. Als het weer goed blijft verwacht hij de komende dagen een grote drukte. Op de eerste plaats voor het dag- recreatiepark, maar daarnaast ook voor de camping. „We hopen hier ons portie mee te kunnen pikken van de verwachte stroom Duitse toeris ten op weg naar de Zeeuwse kust". Reden tot ontevredenheid is er niet. Sinds de ingebruikname enkele maanden geleden is het dagrecreatie terrein door bijna zevenduizend men sen bezocht. En dat wordt voor de aanloopperiode alleszins .bevredigend geacht. Het eerste weekend kwamen er 5500 mensen. Toen was de toegang gratis. Dit aantal is niet inbegrepen bij de 6500, die men tot woensdag als bezoekers heeft genoteerd. De men sen die het dagrecreatiepark bezoe ken krijgen voor een luttel bedragje heel wat geboden. Ze kunnen ér zwemmen, varen, en zonnen. Voor de kleinste is er een speelweide met toestellen en een mini-zwembadje. „Ik heb voor de toekomst wat die dagrecreatie aangaat hoge verwach tingen", vertelt de heer Schigt. Hij voegt daaraan toe. „De' opvangcapa citeit is veel groter dan 3500, zodat we nogal wat uitwijkmogelijkheden hebben". Is de dagrecreatie voornamelijk in trek bij mensen uit eigen omgeving, de goed geoutilleerde camping heeft een internationaal karakter. Het zijn voornamelijk Belgen, die er een stem pel op drukken. Daarna komen de Nederlanders. Ook vanuit Engeland. Frankrijk en Noorwegen komen de toeristen. De zes verschillende vlag gen aan de oprit geven de nationali teit aan van de landen, die op „De Vogel" regelmatig vertegenwoordigd zijn. „De grote belangstelling van de zijde van de Belgen en Fransen moet vermoedelijk worden toegeschreven aan de propaganda, die in deze lan den is gemaakt. Er zijn honderden guldens uitgegeven om vooral in Bel gië „De Vogel" tot een vertrouwde naam te maken en getuige de erva ringen niet vergeefs. „Het bevalt de mensen hier goed", zegt de heer Schigt, „Er zijn er die hier komen voor een overnachtiging en daarna veertien dagen blijven, dat zegt wel iets". Momenteel staan er op het kampeerterrein twintig cara vans en een tiental tenten. Ver wacht -wordt dat het bij goed weer de komende dagen aanmerkelijk drukker zal worden. Vogelwaarde en omgeving heeft de toeristen weinig te bieden. Ze moeten daarom op ..De Vogel zelf hun vertier zoeken. Er is de gemeente Hontemsse alles aan gelegen om het zijn gasten zo aantrekkelijk mogelijk te maken en daarvoor is nogal wat geld geïnves teerd. E envan de grootste charmes van „De Vogel" is het goede viswater. „Daar komen vooral de Belgen op af", weet de kampbaas te vertellen. Binnenkort kan op het terrein een splinternieuwe kampwinkel in ge bruik genomen worden en over een aantal weken zal de opening van de riante kantine plaatshebben. Een andere aantrekkelijke garantie voor kanv°cr'lers: elke caravan of tent l—iiy'. een perceel van minimaal -xVmi-dud vierkante meter toege- PATER NOEL GRANNEC, 52-jarige Franse missionaris, is door de Viet- kong aangehouden en geëxecuteerd. Dit heeft het Franse missiegenoot schap bekpndgemaakt. (ADVERTENTIE) Vele tapijten gaan weer in de op ruiming. Het zijn restanten van eerder gekochte tapijten die wij zeer goedkoop aanbieden. Ech ter uitsluitend eerste klas goede ren uit eigen import, met volle dige service en garantie! In Zeelands enige speciaal zaak in Perzische tapijten. Langeviele 69 Middelburg Telefoon 01180-6186 De opruiming begint 16 juli

de Stem | 1970 | | pagina 3