Fanfare Lams waar de bestaat 75 jaar iPf! Geen Een krat bier ging ionderd gulden kosten Gevarieerde agenda in tempo afgewerkt Nadelig saldo kapitaaldienst 's-Gravenpolder Geen modeshows op Goese kunstmarkt iJF1 U FEEST OP 8 EN 9 AUGUSTUS Schietingen en bollingen in Terhole ENQUêTE BIJ VERENIGINGEN JEUGDLAND GROOT SUCCES SCHIETINGEN IN CLINGE Hoge temperaturen STOCKCARRACES IN HAAMSTEDE POLITIERECHTER MIDDELBURG EDITIE VOOR ZEELAND Pleidooi Aankoop slooppand in raad Borsele EVEN KIJKEN Raad Reimerswaal Brandje in schuur te Middelburg Vakantieschieting te 's-Heerenhoek Bezwaren te ACTIECOMITÉ Weer aan DE STEM VAN VRIJDAG 31 JULI 1970 (Van een onzer verslaggeefsters) BORSELK In de gemeente raadsvergadering van Borsele werd op 7 juli aan de raadsleden de rekening van de voormalige ge meente 's-GravenpcJder over 1968 voorgelegd. Nu stellen B en W voor deze rekening voorlopig vast te stel len. De kapitaaldienst laat een inkom- stencijfer van ƒ3.232.046,24 en een uitgavencijfer van 3.551.467,65 zien. Het nadelig slot bedraagt dus 319.421,41. De post gewone dienst toont een batig dienstsaldo van 32.104,63. Dit waren de pioniers (Van een onzer verslaggeefsters) HAAMSTEDE -De harmonie in Haamstede zal ook dit jaar weer stockcar-races houden. Zaterdag 1 augustus gaan de autowrakken, met speciale terreinbanden, en de stock cars van start op het parkoers op het terrein van de heer C. A. van Oord. Een gedeelte van de opbrengst is voor harmonie Witte van Haem- stede en de rest gaat naar de mede- organiserende vereniging EZACO uit Zwijndrecht. (Van een onzer verslaggeefsters) j GOES De modeshow die vrij dagavond 31 juli en vrijdagavond 7 augustus op de kunstmarkt zou wor den gehouden kan niet doorgaan. De reden daarvan is onvoldoende deelname van de Goese modezaken. De avond-kunstmarkten gaan wel door. Van zeven tot negen uur wor den op het Kunstmarktplein moder ne platen gedraaid. (Van een onzer verslaggevers) LAMSWAARDE De fanfare Vrijheid Eendracht uit Lamswaar- de bestaat volgende maand vijfen zeventig jaar. Voor de kleine dorpsgemeenschap is dat reden voor het op touw zetten van een feest, waarbij alle dorpelingen be trokken zullen worden. Op zater dag 8 en zondag 9 augustus zullen de festiviteiten in het ka. der van dit jubileum haar beslag krijgen. Hoogtepunten zijn de hul diging van een aantal trouwe le den en een rondwandeling van 'n groot aantal muziekgezelschap pen uit de omgeving met concer ten na. „Het moet een groot feest worden," zegt secretaris H. L. Claessens. Hij zelf is op een na het langst lid. „Drie envijftig jaar ben ik er al bij," ver- (Van onze correspondente) MIDDELBURG De Middelburg se officier van justitie mr. J. Blok eiste tegen R. van O. uit Hulst twee weken gevangenisstraf voorwaarde- ijk met een proeftijd van twee jaar 40BIA1) VOOR ZUIDWEST NEDERLAND ABONNEMENTSPRIJS 16,per kwartaal binnen verspreidingsgebied (excl. 50 ot. incassokosten); 5,55 per maand (incl. 9 ct. incassokos ten). Buiten verspreidingsge bied 23,per kwartaal. Overige prijzen op aanvraag. RAYONKANTOREN TERNEUZEN, Nieuwstraat 9 TeL 01150-7920 HULST: Steenstraat 14, TeL 01140-3751 (3 hinen) GOES: Klokstraat 1, TeL 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVEB BEZORGING: Na kantooruren: tel. 01140-3751 en tel. 01158-1940 (Z.-Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND Bureau: Kromme Weele 4, Middelburg. Tel. 7764. Postbus 116. A. F. Koopman Chef Zeeland Tel. privé 7438 (01180) Coördinerend redacteur Zeeuwsch- V laanderen- G van Berkel, (01150 4866) Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A Verlind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: A Schell (01150-4865) W. I. M. Kersten (01100-6584) Sportredactie Zeeland- R. van Ueursen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Coi de Boer (01155-2237) EXPLOITATIE ADV Inspecteur Zeeland: L. K. M. de Jong (01150-4281) Hulst en O.Z-Vlaanderen Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W -Z.-Vlaanderen; M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J Schieman, Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: C. Menu (01100-4316). en een geldboete van ƒ200,- of 20 dagen, omdat hij op 11 september vorig jaar een damestasje met in houd had weggenomen in de jonge- rensoos op de Groenendijk te Hulst. „Ik vind dit een vervelend soort diefstal", vond mr. Blok. „Vooral omdat in zo'n jongerensoos een sfeer van verbroedering heerst. Ik vind dit een schending van het vertrou wen". De politierechter, mr. B. S. Sieperda was het volkomen eens met het requisitor van de officier, maar wilde dan de goede kwalitei ten van verdachte, die door zijn raadsman, mr. J. van Nievelt wer den aangevoerd in aanmerking ne men. Deze bracht de geldboete terug tot ƒ100,-. F. D. uit Sluiskil had in een dronken ballorige bui op 22 mei j.l. een krat bier van de stichting kultu- reel werk Terneuzen achterover ge drukt. Dit is nu een misdaad in dronkenschap begaan, voegde mr. Sieperda de deemoedige toe, maar je moet er nu nuchter voor boeten. Hij werd veroordeeld tot 100,- of tien dagen. A. L. uit Bergen op Zoom had op 13 juli j.l. een bun met een paling- inhoud van ca. 25 kilo weggenomen in Tholen. Hij was al drie keer eerder voor visdiefstal veroordeeld. Er liep tegen verdachte nog een voorwaardelij ke terbeschikkingstel ling. De officier van justitie meende uit het reclasseringsrapport te kun nen opmaken, dat deze vergrijpen samenhingen met drankgebruik. Hij wilde het rapport dan ook niet door kruisen en eiste twee weken gevan genisstraf voorwaardelijk en een geldboete van 100,-. De politie rechter vonniste conform. De Terneuzenaar A. van S. trof het niet, dat hij uitgerekend onder invloed met zijn brommer tegen de auto van een politieagent in burger reed. Deze stak op de zitting van de Middelburgse politierechter echter nog een pleidooi af, ten gunste van S. Deze werd veroordeeld tot 75,- en drie maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. Mevrouw E. B. A. S. uit Wester- beer werd bij verstek veroordeeld tot ƒ300,- boete omdat er door ver regaande onachtzaamheid al drie keer brand was uitgebroken. De eerste keer brandde hun bungalow af, de tweede maal begon het met een brand in de prullemand. Dit maal had zij onachtzaam een pan netje op het gas in een houten woning laten staan, terwijl zij a'fwe zig was. Hierbij brak weer een brandje uit. telt hij met nauwelijks verholen trots. „De oudste is nu aan zijn twee enzestigste verenigingsjaar bezig," voegt de secretaris daaraan toe. „En ik kaa u wel vertellen, dat ik daar voor respect heb." In 1895 aanschouwde het Lams- waardse muziekgezelschap het levens licht, als vervolg op een mannenkoor, dat tot dan toe plaatselijk veel succes had geoogst. De toenmalige leden waren evenwel het zingen> beu. Ze wilden eindelijk eens wat anders ho ren dan hun eigen weerbarstige stem men. Daarom schaften ze zich instru menten aan, formeerden een muzi kale groep en gingen repeteren. Club huis en stamkroeg werd café De Kroon van de familie De Waal, waar in de loop der jaren lief en leed elkaar hebben afgewisseld. Als her innering aan die lang vervlogen tijd bewaart secretaris Claessens, actief verenigingsman, nog steeds een ver geelde foto van de pioniers. De foto toont een verzameling besnorde en behaarde heren met ernstige gezich ten en in hun zondagse pakkie, want uniformen waren er toen nog niet. De enige die de oude dorpsmuzikan ten heeft overleefd is Francies van Dorsselaer. Op de oudst bekende foto staat hij als zestienjarige tussen zijn veel oudere musicerende collega's. Nu is Francies 85 en te oud om nog een piston of een bariton aan te ra ken, maar hij leeft nog altijd voor „zijn" fanfare, waarvan nu in 1970 de tonen doorklinken tot in de hoogste regionen van de muziek wereld. „We spelen sinds vorig jaar in de hoogste afdeling," zegt Claes sens. Secretaris Claessens heeft ook nog hart voor zijn gezelschap, 1 evenals Francies. Hij maakt er een hobby van om aan de hand van de notulen de historie van het gezelschap na te gaan en daarbij is hij tot merkwaar dige bevindingen gekomen. „Als je de notulen doorleest," geeft hij als (Van onze correspondent) TERHOLE Voor het eerst se dert enkele jaren schijnt de kermis van Terhole niet meer aantrekkelijk te zijn voor de kermisexploitanten. Zelfs geen friteskraam was komen opdagen. Voor de jeugd was er niets te doen. Voor de ouderen was er in de café's wel iets te beleven. Bij Jac. Schonenberg werd er drie dagen gebold en daar stond een mortieror gel voor de dansliefhebbers, die er gretig gebruik van hebben gemaakt. Op de Kraai werd drie dagen met pijl en boog geschoten op de goed gevulde prangen. Uitslagen schietingen De Kraai. Eerste schieting, 29 schutters. Hoog vogel: A. Burm, Krevershille, zijvo gels: A. Burm, Krevershille en C. de Schepper, Koewacht. Meeste kleine vogels (5) J. Pardaen, Kre vershille. Tweede schieting. 68 schutters. Wip 1: Hoogvogel: E. Schillemans, Bergen op Zoom, zijvogels: L. de Kezel, Kapelleburg en Fr. van Krui sen, Kloosterzande. Meeste kleine vogels: J. van Cauteren, Terneuzen. Wip 2: Hoogvogel: A. Thieleman, Kloosterzande, zijvogels: P. Hame- linck, Kapelleburg en G. van Dries- sen, Lamswaarde. Derde schieting. 48 schutters. Wip 1: Hoogvogel: P. Bogaert, Wijchen, zijvogels: E. Schillemans, Bergen op Zoom en D Guitenaere, Groenen dijk. Meeste kleine vogels (5 stuks) Jos Lauwers, Terhole. Wip 2: Hoogvogel: A. Menhere, Noordstraa't, zijvogels: P. Bogaert, Wijchem en D. Guitenaere, Groe nendijk. Meeste kleine vogels: (4) C. de Bot, Terhole. Gaaibollingen te Terhole. Eerste bolling. 41 deelnemers: Hoogvogels Alf. Freijzer, zijvogels P. Sponselee en Jac. Schonenberg. Tweede bolling. 69 deelnemers: hoogvogels: A. Freijzer en J. Wese- poel, zijvogels: P. de Koek en J. Hemelaar. Derde bolling. 86 deelnemers: hoogvogels: A. Sponselee, W. Ver meulen en A. Mannaert, zij vogels: L. Heijmans, R. Dobbelaar, J. Huls hout en G. van Eetvelde. voorbeeld, „blijkt dat men het in een jaar met driehonderd gulden deed. Als ze zestig gulden konden over houden, werd het beschouwd als een gouden jaar". Bij de oude foto, bewaart hij een rekening van smederij wed. P. J. Kindt, waaruit blijkt dat dit bedrijf voor 2,95 maar liefst acht instrumen ten had gerepareerd. Dat was in 1920. Nu breekt het fanfarebestuur zijn hoofd over de vraag hoe aan acht duizend gulden te komen voor de aanschaf van enkele nieuwe instru menten. „Er is wel wat veranderd," vertelt de secretaris, „voor twee gul den krijg je niets meer gedaan. Een bombardon kost tweeduizend gulden, voor een piston en bariton betaal je nu op zijn minst drie- en twaalfhon derd gulden." De eerste jaren van „Vrijheid" zijn dan ook niet te vergelijken met die van nu. Dat voor de muzikanten in dertijd niets een bezwaar was blijkt uit het feit, dat de fanfare lange tijd achtereen tevens ook toneelclub is geweest. Een combinatie, die de hui dige directeur, Gustaaf Pilaat, de haren te hergen zou doen rijzen als een van zijn muzikanten in deze jach tige tijd hetzelfde idee zou opperen. Het vijfenzeventig jaar- oude mu ziekkorps telt momenteel zesenveer tig leden, waarvan drieëntwintig mu zikanten. Het kan bogen op de sym pathie van nagenoeg het hele dorp en dat is de reden waarom men bij het komende jubileumfeest een grote belangstelling verwacht. Zaterdag 8 augustus begint het feestprogramma met een rondwande ling door het dorp, 's middags gevolgd door een huldigingsbijeenkomst voor dertien leden met een receptie in café Heijeris na. 's Avonds is er een feestavond voor bestuur en leden. Zondagiiiiddag weer een muzikale rondwandeling, waaraan korpsen uit Koewacht, Nieuw-Namen, Heikant, Hulst en Clinge meewerken. (Van een onzer verslaggeefsters) NIEUWDORP De raad van Borsele beslist dinsdag 4 augustus over het verlenen van een krediet van f 12.540 voor de aankoop en afbraak van het pand Coudorpsedijk 9 in Nieuwdorp. Deze maatregel is nodig om het bestemmingsplan Nieuwdorp verder te kunnen reali seren. (Van een onzer verslaggevers) ST.-JANSTEEN Na de vakan tie zal binnen het verenigingsleven van Heikant, Kapellebrug, Absdale en St.-Jansteen een onderzoek wor den ingesteld naar de behoefte aan aanvullende accomodatie voor een aantal verenigingen. Daarvoor is een onderzoekcommissie samengesteld, bestaande uit vijf personen met als toegevoegd adviseur, de directeur van het gemeenschapswerk in de gemeente Hulst, de heer C. van Leuven. De commissie gaat na of het voormalige gemeentehuis van St.-Jansteen ais potentieel vereni gingsgebouw in aanmerking kan ko men. Over veertien dagen zullen onder de verenigingen in de vier woonker nen enquête-formulieren worden verspreid, die tussen vijftien en achttien a'ugustus ingevuld weer in het bezit van de commissie moeten zijn. Verwacht wordt dat in de loop van september de resultaten hekend gemaakt kunnen worden. Afhanke lijk daarvan zal worden bekeken of het inderdaad verantwoord is te trachten de verenigingsaccomodatie in St.-Jansteen uit te breiden. De heer Van Leuven van het ge meenschapswerk: „Het heeft geen zin een duplicaat van het huidige verenigingsgebouw te maken. Er wordt alleen gedacht a'an een aan vulling daarvan". Met het vereni- gingsonderzoek wil men wachten tot na de vakantieperiode om een zo betrouwbaar mogelijk overzicht te krijgen van de werkelijke behoef ten. Wanneer het voormalige gemeen tehuis in St.-Jansteen beschikbaar komt is niet bekend. Sinds de ge meentelijke herindeling wordt het gebruikt door gemeentewerken van de nieuwe gemeente Hulst. In deze stad wordt evenwel de laatste hand gelegd aan een nieuw semi-perma- nent gebouw, waarin een aantal ge meentelijke afdelingen zullen wor den ondergebracht. Gemeentehuis St.-Jansteen: aanvullende verenigingsaccommoda tie? (ADVERTENTIE) Interieurverzorging Fa. Van Dronkelaar, Zuidzande, tel. 01170-2161 Terneuzen, Zuidlandstraat 14, tel. 01150-3529 meubeu Iedere vrijdag kijkavond tot 21 uur in Zuidzande en Terneuzen (Van onze correspondent) REIMERSWAALDe raad van Reimerswaal is onder leiding van een op spoed aandringende voorzitter, mr. C. Pijl Hoogeweg, erin geslaagd de vergadertijd binnen de normale proporties te houden. Voor de ver koop van gemeentelijke eigendom men werd een commissie in het leven geroepen, waarin zitting heb ben de heren C. Siabbekoorn voor Hansweert, J.M. van de Marei voor Rilland. I.A.M. de Koster voor Waarde, W. Koster voor Krabbendij- ke en P.C. van Putten voor Yerseke. De vaststelling studietoelage voor ambtenaren wierp enkele vragen op. Men vroeg zich af of het zin heeft hiervoor te betalen indien de ambte naren mettertijd toch ngar een ande re gemeente verdwijnen. De voorzit ter zei, dat als men de ambtelijke dienst verlaat een gedeelte der toe lage dient te worden gerestitueerd. Een vaste verbintenis van een amb tenaar aan een bepaalde gemeente is niet mogelijk, aldus de voorzitter. De rel, die indertijd is ontstaan over de aanschaf van een stencilmachine voor de bijzondere lagere school te Oosterdijk heeft toch vruchten afge worpen. De voorzitter kon namelijk mededelen, dat de mogelijkheid aan wezig is tot het aanvragen van een televisietoestel voor elke lagere school binnen de gemeente Reimers waal. Voor het sportveld te Rilland werd voor de verlichting van het oefenveld een krediet beschikbaar gesteld van f. 11.275,-. Naar aanlei ding van een vraag van het SGP-lid de heer B. Koster over de exploita tiekosten van de verlichting, deelde voorzitter mee, dat deze zijns in ziens voor rekening van de sport verenigingen dient te komen. Hij zal hierover met de sportraad overleg plegen. Het snijrooster van het ri oolgemaal te Hansweert zal worden vervangen. De kosten hiervoor be dragen f. 9.675.-. Er werd grond verkocht aan de woningbouwvereni ging Oprichting Reimerswaal, voor de bouw van woningen binnen de gemeente. De raad besloot geen sub sidie te verlenen aan de verenging schoolmuseum te Middelburg. De muziektent te Waarde zal worden opgeschilderd en (naar aanleiding van de vraag van de heer J. Lako CHU) voor 22 augustus. Dan viert de muziekvereniging te Waarde haar 70-jarig bestaan met allerlei muzi kale evenementen. Voor de bouw van een instructiezwembad te Yer seke werd een aanvullingskrediet gevoteerd van f. 13.000,-. Op 1 sep tember hoopt men proef te kunnen draaien. Nog dit jaar zullen b. en w. komen met een planologisch plan voor de gemeente Reimerswaal, wat echter een voorlopige opzet is en door diverse omstandigheden nog gewei- zigd kan worden. Besloten werd tot verkoop over te gaan van de rijden de aanhangwagen der rijdende se cretarie aan de woningbouwvereni ging Reimerswaal voor de som van f. 2.000,-. De verhuur van de kiosk aan het zwembad Den Inkel te Kruiningen kon de goedkeuring van de SGP- fractie niet wegdragen, aangezien deze kiosk ook op zondag zou zijn geopend. Het voorstel van de SGP om deze kiosk op zondag te sluiten werd met 4 tegen 10 stemmen ver worpen. De heer L.N. Lindeberg (PvdA) vroeg de benedenverdieping van het voormalige gemeentehuis te Krab- bendijke te bestemmen voor ge- meentesoos. Dit zóu in welwillende (Van onze corresponente) MIDDELBURG Vier weken lang heeft Jeugdland te Middelburg gewoed in en om de grote sporthal. Als de balans wordt opgemaakt, dan blijkt Jeugdland, een initiatief van de stichting Jeugdvakantievreugd te Middelburg een enorm succes te zijn geweest. Ongeveer 8.000 kinderen versche nen in die tijd met hun pakketje brood aan de poort om een hele dag plezier te beleven. Een vijfde ge deelte daarvan kwam uit de omlig gende dorpen. Ook voor veel toeris tenkinderen heeft Jeugdland heel wat slechtweerdagen goed gemaakt. „Jammer dat het thema N'70 het na tuurbeschermingsjaar, niet helemaal uit de verf is gekomen", zegt Bud Osterom, die samen met de heeT T. Schievink gedurende die vier weken belast waren met de dagelijkse lei ding. Daarentegen waren de dagelijkse brandbluswedstrijden van brand weerman J. Antheunis een enorm succes. Bij de filmvoorstellingen liep het storm. Er is getekend, geschil derd, getimmerd en genaaid. De materialen werden welwillend door de industrie geschonken, al was er altijd wel ergens gebrek aan. Volgend jaar zullen meer activi teiten opgezet worden, werd ons door de doodvermoeide leiding die voor het grootste deel uit kweek- en middelbare scholieren bestaat, mee gedeeld. Er wordt gedacht aan twee zwembadjes, meer sportactiviteiten en dergelijke. En voor de oudere kinderen misschien een permanente instuif met beatmuziek. Voorlopig kan er weer een jaar overlegd wor den, voor Jeugdland zijn poorten voor de zesde maal gaat openen. overweging worden genomen door b en w. Op vragen van de heren P.c, van Putten (CHU) en J. van dt Velde (AR) over de pers- en riool- leiding en de riolering te Yerse's, antwoordde de voorzitter hierop Z) spoedig mogelijk terug te komen De heer J. Griep vroeg aandaehi voor de begraafplaats te Waarde en openbaar vervoer voor Waarde. Be begraafplaats zou voor wat betref: Uitbreiding worden bekeken, aH® de voorzitter, die voorts zei, dat ten aanzien van de opnbare middelen van vervoer voor Waarde en Baft gesproken zal worden met de autfr busonderneming AMZ te Goes. (Van onze correspondent) MIDDELBURG In een au,,, de woniiig staand schuurtje van dt familie H. A. J. aan de Gravestrail is brand uitgebroken. De brandwe# was spoedig ter plaatse en kon di brand die inmiddels door de bewo ners zelf met een tuinslang wert bestreden, vrij snel blussen. D: schade bedraagt f 1000. Men is ft. gen brand verzekerd. De brand waarschijnlijk ontstaan door een pt- troleumstel dat in het schuurtje stond te branden. (Van onze correspondent) CLINGE De schuttersmaal- schappij Eendracht en Broeden* uit Clinge heeft twee schietingen op de staande wip gehouden. De uitsla gen van de schietingen luidden als volgt: Schieting 1: wip 1: le hoogvogel E. Inghels, Koewacht; 2e hoogvogel niet afgeschoten; le zijvogel: L Herman, Axel; 2e zijvogel: E. de Wit, St.-Jansteen; le kal: J. Zamai, St.-Gilles (B); 2e kal: E. de Wit st.-Jansteen; wip 2: le hoogvogel niet afgeschoten; 2e hoogvogel' 1. van Waterschoot, Kloosterzande; le zij vogel: J. van Remortel, St-Jffi- steen; 2e zijvogel: F. Lernhout, Clin ge; le kal: J. de Beul, St.-J 2e kal: P de Baar, Graauw. Schieting 2: wip 1: le ho I. Helmstrijd, Oudelande; 2e hoogvo gel: niet afgeschoten; le zijvogel: 0, Janssens, Beersel (B); 2e zijvogel: J. van Waterschoot, Kloosterzande; 3e zij vogel: J. van Remortel, St.- Jansteen; 4e zijvogel: C. Boënne, Graauw; le kal: F. Boussen, St.- Jansteen; 2e kal: J. de Baar, Ove- zande; 3e kal: A. de Jonge - Kijk, Ovezande; 4e kal: D. van Looy, Wolphaartsdijk; wip 2: le hoogvo gel: A. de Jonge - Rijk, Ovezande; 2e hoogvogel: niet afgeschoten; e zij vogel: Th. Inghels, Koewacht; Je zijvogel: P. de Baar, Graauw; 3i zijvogel: A. Heyndrickx, Hulst; ie zij vogel: G. Janssens, Beersel (Bi le kal: P. de Baar, Graauw; 2e fed: F. Lernhout, Clinge; 3e kal: dhr Be Graaf, Beersel (B); 4e kal: niet afgeschoten. (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK De vei sociëteiten van 's-Leerenhoek niseerden een vakantieschietift' waaraan 51 schutters van 14 veren!- gingen deelnamen. De uitslag van de eerste wip i' J-'l volgt: hoofdvogel: J. Rijk van J®;' ba van Beieren uit Goes, le r gel: H. Goetheer van Ons-Gein uit Oudelande. 2e zijvogel: A. Hen-' meester van Willem-Teil uit zande. 3e zijvogel: Jac. Platschon van Zorgvliet uit Ellewoutsdijt.4 zijvogel: Jer. Vette van Concord"; uit 's-Heerenhoek. le bovenkal: v. yekeren van Vrye-Schutters »- 's-Heerenhoek. 2e bovenkal: H. Go» heer van Ons-Genoegen uit 0u«' lande, le onderkal: C. Westdorp Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek- e onderkal: A. Geense van Zorgt" uit Ellewoutsdijk. le klep: J- m»ester, 2e klep: J. Doene beid van Willem-Teil uit Ovezande. klep- G. M. Geense van Eensgez" heid uit 's-Heerenhoek. Meeste 111 ne vogels: Bas v. d. Dries vanher, gezindheid uit 's-Heerenhoek, stuks. ,t| Uitslag van de tweede wp-1' hoofdvogel: C. v. 't Westeinde Soranus uit Heinkenszand. 2e b® vogel: W N. v. Liere van M» Handboog uit Oudelande. le zl) gel- H. Koens van Spes-NosW Ovezande. 2e zij vogel: J. Ren „j, ter van Willem-Tel] uit Ove® 3e zijvogel: P. Traas van Vios14 Heerenhoek. 4e zij vogel: J- van dezelfde vereniging, le v. Iwaarden van Victoria w dendamme. 2e kal: J. Ren'mf y]| 3e kal: P. Oostdijk beiden van -- - - kal: a. Eliewow-I lem-Tell uit Ovezande. 4e Geense van Zorgvliet uit ueense van z,orgvnei un dijk. Meeste kleine vogels: oj Yekeren van Vrye-Schutters Heerenhoek, 6 stuks. (Van ei| TERNEUZEN In totaal actiegroepen, verenigingei donderdagmorgen in gram de inpoldering van de mos van Dow-Chemical. Ondei F. Schlingemann luisterde en betrokkenen (concessie-: naar de diverse woordvoer Duidelijk werd dat niem; alle afgevaardigden erg met de inpoldering is. De b- waren te onderscheiden groepen: de natuur- en schermers, de landbouwers recreanten. Daarnaast werd enkele individuele bedrijven mosselrestaurant Wiskerke jachthaven in de Braakma hoord. Nieuwe standpunten kwarr meer naar voren tijdens dezi zitting, waar de commissielei Zuurdeeg hoofdingenieur-d; van rijkswaterstaat in eelan; houder Ramondt uit Te: dijkgraaf Wolfert van de Ve Braakmanpolders, de griffier vereniging, de heer Traaf ei van de technische dienst de 1 Ruiter, drs. Baarspul van h de directeur van de provincial noiogische dienst ir. Vink en Graauw van Prov. Watersta: alleen tot opmerkingen van f sche aard mochten beperken.! De voorzitter van de con! de heer Schlingemann, had hl met steeds opnieuw uit te I wat de bedoeling was. Bol moest hij toestemming vrageij bezwaarden de aanwezigheid 1 pers konden tolereren. Het actiecomité Mossel mocht als eerste met de toel beginnen. Voorzitter Roorda v singa, een bioloog uit Oostbu het actiecomité betoogde dat enkele jaren de rond 8000 1 zoutpIanten begroeide grond ruggebracht wordt op een ru ha. 2700 ha ligt hiervan gei treerd in liet Verdronken Lai Saeftinge. Er is 215 ha beschermd resteren nog een 200—250 h, Vooruitzie voor zatei zondag, o steld dooi K.N.M.l. vrijdag l' FRAAI ZOMERW Weersvooruitzichten in cijfe middeld over Nederland: Voor zaterdag: Aantal uren zon: 6 of meer. Mui. temp..- omstreeks norm Max. temp.: 1 tot 6 graden normaal. Kans op een droge perioc nstens 12 uur: 95 procent. <m ns op een geheel droog c Procent. Voor zondag: Aantal uren zon: 6 of meer. normnaaltemP': 1 t0t 4 graden temp.: 2 of meer grad ven normaal. mi-nr op een droge perioc ■tens 12 uur: 95 procent. 9(1 op een geheel droog ou Procent. zomïi o gedrukgebied geeft vl zwai-u ?n fraai strandweer ratun„ matige zeewind. r graden ruirn graden, zeew ir,et°°r^itZichtenhet bl«ft strandweer* weekeinde

de Stem | 1970 | | pagina 2