„Ik wil niet dat die jongeren tegen onze platanen urineren'9 Dakzitten nieuwe rage (SILIMMERICK wijzer) WEG Men ue het spoor m die kriifer W SpoorMm Pit el iets voor mii iJh volfen tn contact when melde yj§j lea een spoor els een-boek' rfzJJrdkiinersJ I f^llTÈT^Ii TWrWi :t). prikkel draad 0ver de prairie JOSEPHINE O X X O 3 JOSEPHINE Scheveningen twee toffe totems SUSKE en WISKE DE STEM VAN VRIJDAG 31 JULI 1970 thet Jiten gaat. mders zijn bejaard deële Reclame SIM barman 'n rondje &r0emte506p IN HET FRANSE Aix-en-Provence is een mooi gevecht aan de gang. De inzet is een popfestival, in of bij die stad. De tegenstanders de socialisti sche burgemeester Felix Ciccolini, die tegen en de oud-generaal der parachutisten Claude Clement, die voor is. De generaal, een man van 65 jaar, is voor omdat hij a) een groot bedrag in het festival heeft gestoken, en b) omdat hij gek is op het muziekgedreun. Burgemeester Ciccolini is tegen om verschillende redenen. Een van de meest opvallende is: „Ik wil niet dat die jongens hier komen en legen onze platanen urineren". De burgemeester heeft het festi val verboden en de generaal heeft een brief naar president Pompidou geschreven, waarin hij hem ver zoekt de beslissing ongedaan te maken. Generaal Clement noemt zich „een reuze pop-aanhanger" wiens bagage, als hij in Indo-chi- na of de Sahara was, altijd zo'n 1.000 popplaten bevatte. „Zelfs als je halfdood bent als ik kan je nog „in" zijn", aldus de generaal. „Het is de taak van ons, oudjes, om kennis van het organiseren van dingen over te dragen aan de jeugd". De hippe ijzervreter had gere kend op een publiek van 100.000 mensen onder meer afkomstig uit Zweden. Denemarken, en Duits land. Hij wil Leonard Cohen, Johnny Winter, The Flock, Mungo Jerry en Deep Purple laten optre den. Burgemeester Ciccolini had als voornaamste bezwaar tegen het festijn brandgevaar opgegeven. De generaal had toen zijn antwoord snel klaar. Hij kon zorgen voor 14 waterkanonnen en voor 35 (ge huurde) politiemannen en 110 Har- kis (Algerijnen die met de Fran sen tegen de Algerijnse rebellen hadden gevochten) voor het hand haven van de rust en de veilig heid. De generaal had ook niets tegen verdovende middelen, marijuana oi zo. Dat rookte hij zelf „en lang haar is een mooi ding, als je geer, kepi behoeft te dragen". Hoe dan ook, de generaal wi zijn feest laten doorgaan. De muzi kanten zijn gehuurd, daar zit hi aan vast. Hij baseert zijn goede hoop onder meer op het feit dat e verleden week een klein popfesti vat te Valbonne aan de Rivier- was gehouden, ondanks een offi cieel verbod. Het ging door zonde' ingrijpen van wie dan ook en di pret werd door niets verstoord. WEER EEN nieuwe Nederlandse luchtvaartmaatschappij? Wat betekenen de letters „KLAC"? De op lossing is vrij eenvoudig. Tijdens het taxiën werd het richtingroer van een toestel van Martins Air Char ter beschadigd. De MAC kon tijdelijk een roer lenen van grote broer KLM. i_ cn O. "O UÜ un ©PIB lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllltltlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllinill!' EEN BIJZONDERE uitvinding de den vier Westberlijnse ingenieurs: de eerste beeld-geluids-plaat ter wereld. Een zeer dunne schijf (0,1 mm.) van kunststof-folie zal het in de toekomst voor iedere televiesie- bezitter mogelijk maken een pro gramma naar wens te zien. Voor minder dan 20 mark zullen 21-cm. platen met een speelduur van vijf minuten op zijn laatst in 1972 te koop zijn. EEN LUXEMBURGSE wijnbouwer bij het parket van Luxem burg een klacht neergelegd tegen firma, die aan de Belgische vervalste Riesling Sylvaner- wijn verkoopt. De wijnbouwer had de wijn ge proefd tijdens een bezoek aan Bel ie, In een restaurant in Oostende reeg hij een fles met een heel mooi etiket, waarop stond, dat de wijn afkomstig was va>n de Luxemburgse Moezel, en de wijn gaard van weduwe Chabert, in Wormeldange. De wijn was zo bij zonder slecht, dat de man een staaltje meenam naar huis. Eerste ontdekking: de weduwe Chabert bestond niet. Tweede ont- na grondige analyse; de wijn kwam zeker niet uit Luxem burg, had nooit de Moezel gezien, en was beslist geen Reisling Syl- vaner. De man legde een klacht neer bij het parket en schreef een brief in een krant, die toeristen de drin gende raad gaf, aan de Belgische kust geen Riesling van het omstre den merk te drinken. Of de wijnvervalser een strafba re daad stelde, blijft nog te bezien: Riesling is geen „apellation contro- lé" en iedereen mag die naam op zijn flessen zetten. Maar intussen blijken de Luxemburgers toch bij zonder boos. omdat iemand zo de goede naam van hun wijnen in het gedrang heeft durven brengen. ii/iimiiMmn JA EEN week vreugde en verdriet, oimeschijn en regen, vakantie en ra-k is het vandaag weer de grote Slimmerick-dag. Ondanks de iomkommertijd puilen onze bureau- weer uit van de inzendingen ffl dat terwijl de eerste zin weer ®t van de gemakkelijke was. Via de telex kwam van A. van feheijden uit Nispen het volgende versje: fai examinator uit Bergen op Zoom. de weg 'n waarlijke droom Zijn blik ging terug zijn auto ging vlug Zo eindigde zijn levensexamen kjeti 'n boom. Tan verschillende zijden moeten »e nogal eens kritiek incasseren, ®dat het aantal woorden per regel groot is volgens de principes van do betere slimmericker. Toch moe ten we mensen, die zulke lange ver- Mo maken wel eens noemen en citeren, omdat de idee, die er achter at toch wel het vermelden waard k Zu ook de inzending van W. D. vao Moorten. Een ei examinator uit Bergen op Zoom sjtms bij een caissière, daarin niet loom. bon haar. vertrouwensvol als ee was, verleiden om tot buiten de stad te rijden. Hij liet haar toen gaan en zei: hou voortaan je vertrouwen in toom. J. Zandbergen uit Breda: Een examinator uit Bergen op Zoom had eens een heerlijke droom waarin zijn kandidaten geen holle vaten waren, ja zelfs geen enkele deed er sloom. Een trouwe inzendster is ook Car ry van der Mey uit Dongen: Een examinator uit Bergen op Zoom was een zeer slecht econoom. Hij zei: Ik weet niet waar 't aan schort, maar ik heb steeds een tekort, een sluitend budget is mij steeds een droom. De winnaar van deze week is een „nieuwe". Johan Janssen uit Geer- truidenberg had al zo lang gezien, hoe het moest. Hij vond er twee, won de tien gulden met deze: Een examinator uit Bergen op Zoom bekendè onder het examen zonder schroom, dat hij een oogje had op de dame die naast hem zat. Een fikse dreun maakte een einde aan zijn droom. Een nieuwe regel: Een nachtspiegellijmer uit Rittem DAKZITTEN IS een rage aan het worden. In Friesland zijn reeds velen op het dak geklommen om het wereldrecord dakzitten (zoveel mogelijk uren) scherper te stellen. Het zijn de avonturiers, die in een gemakkelijke stoel boven een ho recabedrijf gaan zitten. Zij worden gebombardeerd tot dorpshelden en laten zich de premies van zaken lieden welgevallen; die zakenlie den mogen een reclamebord bij de toekomstige wereldrecordhouders plaatsen. Een klein kapje boven het hoofd moet bescherming bieden tegen de ergste plensbuien. De nachten zijn de belangrijkste hindernissen voor de dakzitters, want extra truien en om de afkoeling te kunnen ver- jassen zijn veelal niet voldoende werken. De dakzitters nemen 's avonds tussen acht en twaalf uur heel wat alcoholhoudende drank in om beter in slaap te kunnen val len. De dakzitters worden 's nachts vastgebonden om niet naar bene den te tuimelen. De controle wordt verricht door vaste supporters, terwijl de ober in vaste dienst allerlei versterkende middelen naar boven sjouwt. Een disc jockey jaagt in het horeca bedrijf de nieuwste' hits de ether in en is met microfoons rechtstreeks verbonden met de man op record- jacht. Alles wordt gedaan om het moreel hoog te houden. Er zaten reeds vele Friezen op het dak. Heereveen, Drachten, Leeuwarden hadden wereldrecord houders binnen hun grenzen. In Drachten zaten ook enkele dames op het dak. Het damesrecord staat op 26 uur. Het dakzitten is inmid dels ook de Friese grenzen gepas seerd. In Bant bleef Klaas Mouws 34 uur op het dak. Hij bleef daar mede ver beneden het wereldre cord, maar de uit Friesland afkom stige vrijgezel verklaarde trots houder te zijn van het record van de Noord-Oost-Polder. Het wereld record staat momenteel op naam van een 16-jarige scholier uit Om men. En dat zit de Friese dakzit ters niet lekker. Zij willen het record zo snel mogelijk weer bin nen hun provinciegrenzen hebben. Hun onverzettelijkheid staat daar borg voor. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIlll BET AANTAL kampeerders is de verkoopcijfers van kampeeruit rusting in de eerste maanden van lit jaar wijzen dat uit opnieuw sterk toegenomen. Het Voorlich tingsbureau voor dè voeding maakt zich nu enige zorg. Niet over die uitbreiding op zich zelf, ook niet over goede ligging of mooie plek jes, maar het is bevreesd, dat de voeding van al die nieuwelingen door gebrek aan ervaring te wen sen over zal laten. Daarom heeft het een herdruk uitgegeven van het boekje Met de pollepel op stap, een boekje vol recepten en nuttige wenken. Ze zijn, zoals in de inleiding staat, niet bestemd voor wit-gemutste koks, maar voor goed-gemutste kampeerders. Misschien is een en kele kampeerder als hij strand, duin of bos moet verlaten om de plicht van kokkerellen te gaan vervullen op dat ogenblik mis schien eens wat minder goed ge mutst, het boekje is er niet minder nuttig om. Het boekje kan worden besteld per briefkaart, waarop aan de adreszijde zestig cent extra aan postzegels is geplakt. Te adresse ren aan Voorlichtingsbureau voor de voeding, Laan Copes van Cat- tenburch, Den Haag-2011. Gaat u niet met de pollepel op stap maar met het vliegtuig of de trein naar het zuiden, of brengt u de vakantie in eigen omgeving door, dan behoeft dat geen beletsel te zijn om het boekje toch maar te bestellen. Voor die zestig cent (plus de briefkaart), die u er aan kwijt bent, krijgt u een massa goede wenken en aantrekkelijke eenvoudige recepten, waar u thuis ook plezier van kunt hebben. MOCHT U in Scheveningen (of omgeving) zijnde, getroffen wor den door een natte periode en de cafè's of andere recreatiegelegen heden in Den Haag wel kennen, dan zoudt u eens een bezoek kun nen brengen aan Huis ten Bosch, het paleis van de koningin. Dat zal ook dit jaar weer gedu rende enige weken in de vakantie periode voor het publiek worden opengesteld en wel van maandag 27 juli tot en met vrijdag 21 au gustus. De openingstijden zijn, al leen op werkdagen, van tien tot vier uur. Te bezichtigen zijn de Chinese kamer, de witte eetzaal, de Japan se kamer, de oranje zaal en de vestibule. Tevens worden een aan tal zilverwerken uit het bezit van koningin Juliana tentoongesteld. Men wil ook 30-cm.-platen m uitzendingen van twaalf minute in zwart-wit en kleur gaan make De erbij behorende afspeelappar; tuur zal bij de introductie ong veer 500 mark kosten. De ongevoi ligheid van de flexibele beeldpla zij kan 1000 maal afgespeei worden, zonder dat de beeldkwal teit minder wordt is nog ee voordeel ten opzichte van ander recording-methoden. wem jullie moeten zuu jezelf

de Stem | 1970 | | pagina 15