EEN alleen schaar en okker verder Lloyd gaf Tom Okker goed partij WÊÈÊÊÊ Oud-coureur rijdt Bordeaux-Parijs voor gehandicapten LIJFSBEHOUD VOOR DWS EERSTE DOEL NAC VANAVOND TEGEN CHELSEA Boeiend tennis voor w.i iwaai II ertig Bonnetti en Osgood zeker in de ploeg vlaas Balk niet VERSUFT HHHp Mars-Flandria gaat door INTERESSANT BEKEKEN BEGRIP DE STEM VAN WOENSDAG 29 JULI 1970 15 BRITSE verkeerspolitie eil ;rwachten worden uitgerust Jeine apparaten ter meting et geluid van lawaaiige per. lutomobielen en vrachtwa- De campagne heeft tot doel motorvoertuigen tot de geruisloze van Europa te al te lawaaiige weggebrui- jullen de nummers worden erd, zodat zij kunnen wor- pgespoord en beboet. Verder verwacht, dat het ministerie erkeer het maximale aantal bare decibels zal verlagen tot 80. 1REEN, DIE wanhopig js zijn 30ste verjaardag nadert, les ter harte nemen van Starr, de drummer van de s Bingo zegt, dat het eigen- lemaal niet zo erg is om 30 worden. Ringo vierde die rdag op 7 juli. Bovendien, zo oudste Beatle, vertrouwen ere drie hem nog steeds, in ik 19 was dacht ik dat 30 ide van de wereld zou zijn", telde Ringo aan de Daily in het eerste interview rijn verjaardag. „Het is ech ts. Het is best zo". HILVERSUM (ANP) Het nationale bij de internationale tenniskam pioenschappen van Hilversum is op de tweede dag vrijwel geëlimineerd. Tom Okker bleef over, natuurlijk, maar hij is dan ook de enige Nederlander bij de laatste zestien in het herenenkelspel. Bij de dames hanteerden Almut Sturm en Denise Carter hun racket als een valbijl voor respectievelijk Tine Zwaan en Betty Stoeve in de eerste ronde. Voor Marije Schaar viel het doek, min of meer verrassend niet in het tweede bedrijf, maar om tot de laatste acht door te dringen en de precieze speelster van ELTV kwam zover heeft zij langdurig strijd moeten leveren met Winnie Shaw, die in een duel van de aditerlijn niet steeds de spreiding van Marije Schaar kon beteugelen. De zeven geplaatsten uit het heren- enkelspel doorstonden hun eerste met glans, geen van hen een set af te geven en Bowrey zijn twaalf games het snelst, 5-0, 6—1 tegen Misra. Tom Okker gebruikte iets meer tjd tegen David Lloyd, die alle op 4e faam van Okker toegestroomde kijkers duidelijk maakte niet voor niets hoog op de lijst van amateurs in Groot-Brittaninië te staan. Lloyd had niets te verliezen, Okker kón niet verliezen en dat was het aantrekke lijke uitgangspunt van een verruk kelijke partij. Okker wias niet afke rig van een vleugje show, nam van tijd tot tijd ad vollerend een bal die zou zijn uitgevlogen en miste daar door ook wel eens. Maar Nederlands tennisser kon zich niet al te veel nonchalance veroorloven, want daarvoor speelde Lloyd werkelijk te Hij nam zelfs in de eerste set ëen voorsprong van 20 met een doorbraak op de service van Okker. die de stap van gras naar gravel niet lichtvoetig maakte. Met de moed van de kansloze ging Lloyd door. Zijn vooruitzichten werden daarmee niet maar het publiek kreeg daardoor flink wat vuurwerk te zien, waarbij Okker uiteraard de meest flonkerende explosies voor zijn reke ning nam. Na de achterstand van 0-2 maakte Okker acht games ach ter elkaar en pas nadat hij in de twee- te set een zelfde voorsprong had ge- urnen kwam Lloyd weer even in het teld, 22, 43 en tenslotte 63 voor Okker. Alles bij elkaar precies 11 minuten boeiend tennis. Veel minder aantrekkelijk was de volgende strijd op het Centrecourt. die van de beste Engelse prof Roger Taylor, tegen Hordijk, een van de vroeger veelbelovende Nederlandse spelers. Taylor begon mat het kwa liteitsverschil duidelijk uit te meten, 16—0 in de eerste set. en gunde toen pas Hordijk enige speelruimte. Het pleit voor Hordijk, dat hij daarvan Sebruik maakte, aanvaardbaar terug vocht en vier verdienstelijke games binnen haalde. Het bleef echter het duel van de schaker die in die ope ningsfase zijn dame ail had verspeeld «n door bleef zetten tegen de man, die al zijn stukken nog op het bord had. Een vergelijkbare gedachte drong zich ook op bij de ontluistering van Hemmes tegen John Alexander. Hem mes, die zich 's morgens van zijn goe de kant had laten zien tegen Bale- wi, viel erg zwaar door de mand te- naar boven klapt (zie De dia's blijven in de pro- behoeven niet omgedraaid ïen. Jieuwe apparaat (prijs f 119) hikt voor 26 bij 26 en voor elddia's. Het is uitgerust Maginon objectief 14.5/85 een halogeenlamp van 12V/ iet beeldscherm van de (afmetingen 6.5 cm bij 6-5 rdt tot in de hoeken egaal Ir»,,., I ppctpl' it door een kogellampje van tctcll LiClLCu Lvi Een aantrekkelijke mo id van de Combi D 7 is, dat vorens de dia's te gaan pro- simpel kan controleren of 's goed zitten. AMSTERDAM (ANP). De enige verrassing in de vrijwel complete Nederlandse baanploeg voor de we- 'eldsampioenschappen wielrennen, die van 6 tot en met 12 augustus in Leicester worden gehouden, is het Passeren van kampioen Klaas Balk JP de 1000 meter met steande start, v'oor dit nummer is de Brabander Peter van Doorn ingeschreven, die "ij het kampioenschap als tweede eindigde. De motivering van de sport- eommissie is, dat men de vorm van "an Doorn constanter acht dan die van Balk. De ploeg ziet er als volgt uit: Sprint amateurs: Jan Jansen 'aannam) en Peter van Doorn (Ber- hcum). Tandem: Jan Jansen en Peter van Doorn. M00 meter met staande start: Peter van Doorn. Stayers amateurs: Cees Stam IKoog aan de Zaan), achter Staken- ""ft Bert Boom (Enter), achter Wal- 'ave en Jan Rijnink (Amsterdam), "titter Van Roey. "oor de persoonlijke achtervol- ^zal de sportcommissie van de I wU Pas vrijdag, wanneer de laat- j? vier in dit nummer in de baan „2 geweest, een beslissing nemen, «zelfde geldt voor de ploegachter- st ®nS> waarvan het nog niet vast of op dat nummer wel een Ne- j 1 - «ai nummer wei ecu xnc- TïJl e Pl°eg wordt uitgezonden. «J"* »1 eer3t een beh „."toeten worden gereden. TJ«« j "uiucu geieueu. „O c'e Profs zijn de volgende ren- £s aangewezen: darn)™'' lje'in Loevesijn (Amster- Leo Duyndam hum) 6n P*et Htmkatra (Dok- aohtÜ?T^s: "*aaP Oudkerk (Naarden) morf u, Graaf en Piet de Wit (Wor- 05r) achter Stakenburg. gen Alexander, die negen games op rij incasseerde met voortreffelijk ten nis, voor hij het einde van Hemmes iets minder pijnlijk maakte door zijn tegenstander drie games toe te staan in een periode, waarin hij niet alles op haren en snaren zette. Fried Schmitz werd terug- (en te recht) gewezen door Barry Philips- Moore, die 's morgens al een enkelsp el had gespeeld tegen de Japanner Jun Kuki (86, 61), en niet nog eens overbodig lang op de baan wilde staan. Het werd 61, 60. Peter Soeters, die op de eerste dag de beste indruk had gemaakt van de niet-profesisionele spelers, deed het dinsdag opnieuw. Maar Gerald Bat- trick, een nog niet volwassen maar wei volwaardige Britse Daviscup- speler reikte net iets te hoog voor de eerste heer van Leimonias. In de eer ste set drukte Battrick, die een wat groter arsenaal heeft dan de Delftse student, door naar 44, 64. De tweede set was in alle opzichten voor Soeters. Hij werkte niet alleen een. achterstand van 02 weg maar voeg de er na de gelijkmakende game nog vier aan toe: 62. Battrick, wat vlug ger in zijn bewegingen en veel gena delozer in zijn smashes, nam met een doorbraak in de vierde game op een opslag van Soeters een veilige voor sprong, 31. Hij moest echter in het zevende „spel zijn eigen service prijs geven. Battrick achtte dit in strijd met zijn plannen en revancheerde zich door vervolgens Soeters' opsla gen herhaaldelijk naar die plekken van de baan te slaan waar de Hage naar niet bij kwam, die game zonder een verloren slag te incasseren. Het eerste wadstrijdpunt overleefde Soe ters moeizaam, het tweede niet meer. Evert Schneider verliet het Hilver- siumse enkelspel al in de eerste ron de door toedoen van Peter Pokorny. De Oostenrijker heeft stellig minder talent dan Schneider maar veel meer vrije tijd en daardoor veel meer erva ring en een duidelijk betere conditie. Het laatste woog het zwaarst na 33 in de derde set. Pokorny had de eer ste set met 61 gewonnen, de twee de met 911 verloren en beëindigde de laatste winnend met 63. Na het zwakke verweer van Betty Stöve tegen Denise Carter en de ne derlaag van de lang niet in haar beste vorm spelende Tine Zwaan tegen Almut Sturm, toonde Marije Schaar zich van haar sterkste kant. Zij kan de bal ontzettend lang in het spel houden en Winnie Shaw probeerde dat eveneens. Het gelukte Marije Schaar, die zich door haar twee fore hands steeds net een paar metertjes minder behoeft te verplaatsen, het best. Een prestatie die haar tegenover de winnares van 1969 Kerry Melville of Christine Sandberg brengt in de kwartfinales, Die volgende hindernis kan voor Marije Schaar te groot zijn, maar voorlopig mag zij de gedachte koesteren dat de andere finaliste van vorig jaar, Karen Krantzcke, verras send is uitgeschakeld door Laura Rossouw. - if 'xv. De Engelsman Lloyd in actie tijdens zijn partij tegen Tom Okker die hem versloeg, na wederzijds boeiend spel. ECHT „Ik hoop in de nacht na 6 september voor het eerst sinds 26 mei 1966 eens goed te slapen. Dat is dan het enige dat ik aan die onder neming overhoud". Dat zegt de in valide kastelein Lei Peeters uit Echt, 36 jaar en vader van drie kinderen, die op 5 september in Bordeaux op de racefiets stapt om voor de grote klassieker Bordeaux- Parijs naar Parijs te fietsen. Op die manier wil hij de aandacht vestigen op het gehandicapte kind. Hij vraagt een ieder om 1 cent per afgelegde kilometer van de 567, die de rit lang is, voor dit doet te willen storten op rekening van de Amro-bank in het Limburgse Echt. Verleden week deed Walter Gode- froot 14 uur en 37 minuten over de tocht Bordeaux-Parijs. Daarom wil Lei Peters in gelijke tijd voor de officiële renners starten, in de hoop dat hij tegelijk met hen in Parijs arriveert. Van zijn 14de tot zijn 18de jaar was hij amateur-wielren ner. Hij reed verschillende koersen bij de junioren in de hoop ooit nog eens de top te bereiken. De 26ste mei 1966 bracht een ommekeer in zijn leven. Hij was vaak ziek ge weest en had het wielrennen moeten staken. In het ziekenhuis werd tweederde gedeelte van zijn maag weggenomen. Sindsdien heeft Lei Peeters nooit meer natuurlijk gesla pen. Elke avond slikt hij pillen die een verdovende werking hebben. De helft van de volgende dag is hij versuft. Zijn huisarts heeft hem ge zegd dat het goed voor hem zou zijn als hij weer ging fietsen. Als hij vermoeid raakt, hoeft hij misschien minder slaappillen te slikken. Lei Peeters maakt nu weer lange rittein op de racefiets, al neemt hij niet deel aan wedstrijden. Verleden week koerste hij op één dag van Echt naar Breda heen en weer: een afstand van 260 km. „Ik weet wat het wil zeggen als iemand op jeugdige leeftijd volledig invalide wordt. Daarom ga ik die afstand van Bordeaux naar Parijs fietsen. Als iedereen die dit leest 5,67 gulden stort bij de Amro-bank, kan er een aardig bedrag bij elkaar komen ten behoeve van gehandicap te kinderen. Ik denk aan dingen die niet gesubsidieerd worden, zoals zwembaden voor metylscholen, rij- pony's voor gehandicapte kinderen en de kosten van vakantieoorden. Als we dertigduizend gulden over houden zijn we al tevreden". Die „we" zijn Comité-leden, die zorgen voor de volgploeg en voor de verdeling van de opbrengst. Er is ook een ere-comité gevormd waarin o.a. de staatssecreatris van Economi sche Zaken, drs. L. van Son en de burgemeester van Echt, drs. F. Heemskerk zitting hebben genomen. Materiaalverzorger wordt Jo Geurts van de Ovis-ploeg. Jo Geurts heeft een complete wieleruitrusting ter beschikking van Lei Peeters gesteld. In Echt haken verschillende comi tés alvast in op de actie. Er worden avondwandeltochten georganiseerd en sportwedstrijden gehouden, waarvan de opbrengst wordt overge maakt naar het comité. „Ik wil ook wel een trui aantrekken met een of ander fabrieksmerk er op. We be ginnen dan wel pas te praten bij 5000 gulden", zegt Lei Peeters. Lei Peeters: van Bordeaux naar het gehandicapte kind. Parijs om de aandacht te vestigen op (Van onze sportredactie) DEN BOSCH. Wielersponsor Mars zal het niet bij één jaar houden maar ook in 1971 een ploeg sponsors en dat, zoals nu, samen met het Belgische Flandria. De beslissing daarover viel gisteren. „Een harde noot", noemde Mars' publiciteitschef Leenders het. „Het budget moest flink omhoog en daar zijn we even van geschrokken." Daardoor ook zal de ploeg volgend jaar wat worden in gekrompen en minder etappe-wed- strijden rijden. Wat de werkgelegen heid betreft: voor de Nederlanders zal die goed zijn want Mars-Flan dria wil naast Zoetemelk en Beugels (die zeker blijven en dat in tegen stelling tot Zoet en Dubois over wie nog beslist moet worden) 6 of 7 Ne derlanders aantrekken. AMSTERDAM „Kijk, hier staan ze nog. Een jaar of zes gele den. Daar heb je Rinus Israël. Een van Europa's beste centrale verde digers. Speelt nu voor Feijenoord. Zo zijn er meer. Goede spelers. Ze zijn allemaal verkocht. Jaar in, jaar uit. Elk jaar werd DWS afge roomd". Joop Brand, die halverwe ge het afgelopen seizoen DWS on der zijn hoede nam, schildert het verleden van de Amsterdamse club, die eens enorm populair was, in zwarte strepen. Toen hij vorig jaar van Go Ahead, waar hij de tegenwoordige bondscoach dr. Fadrhonc assisteerde, naar Amster dam kwam, kreeg hij een zware taak op de schouders. „Iedereen had zich al met de degradatie ver zoend", verteld Joop Brand. „Nie mand, die er nog in geloofde. We bengelden zwaar onderaan. Het contract, dat ik kreeg was dan ook afgestemd op de eerste divisie. Nu hebben het toch gehaald. Nu be ginnen we aan de opbouw, een nieuwe periode na de roofbouw, die er steeds op DWS is gepleegd". „Een roofbouw, die zich ken merkt door jaar in, jaar uit de beste spelers te verkopen en er niets nieuws voor in de plaats te stellen. Dat is een sneeuwbaleffect. Op den duur gaat de club daaraan kapot en de ondergang van DWS heeft zich dan ook steeds scherper afgetekend. Nog wordt de club be dreigd, maar men heeft in ieder geval al ingezien, dat het zo niet verder kan. Met de directie van het Olympisch Stadion zijn we al tot een redelijk begrip gekomen voor de weinig florissante situatie, waarin DWS is komen te verkeren. DWS is afhankelijk van het Olym pisch stadion, maar omgekeerd ook. Dat zijn we in ieder geval met elkaar eens. Kijk, DWS heeft geen rooie cent, maar ook geen rooie cent schuld. Subsidie, wat veel clubs krijgen, is er niet bij. Inkomsten van reclameborden, res tauratie en dergelijke, wat elke eredivisieclub ook een paar ton oplevert, zijn hier ook manco. Om toch niet in de schuld te komen moest DWS wel steeds de beste spelers verkopen. Maar dat is na tuurlijk een noodzakelijk kwaad. Op den duur ga je er kapot aan. Er wend een beiroep geidlaran op in— diuistirle en gemeente, maair er werd bot gevangen. En zo zou DWS naar de haaien zijn gegaan. Eén man, Dé Stoop, is voor de club blijven vechten, ondanks het feit dat ie dereen het voortbestaan al had op gegeven. Aan hem is heit ite dran ken, dat DWS nog leeft". van DWS. Een vierde mogelijkheid was steun van industrie en ge meente, om zodoende enkele spec taculaire aankopen te kunnen doen en bij de runners-up te komen. Dait is ooik niet gelukt. De vijfdie en laatste mogelijkheid, die nog overbleef hebben we gegrepen: de zwak bezette plaatsen iets beter bezetten in afwachting van een goede samenwerking met het sta dion en eventueel gemeente en in dustrie. We zijn dus momenteel op een keerpunt terwijl we de verde re ontwikkeling zo snel en zo goed mogelijk hopen te zien gebeuren. De technische staf en de medische begeleiding hebben we al op een peil getrokken, waarin iedere ere divisieclub zich kan spiegelen. Ook in de leiding moet nog veel veran deren. Zes, zeven mensen, die moeten beslissen is te veel. Het duurt dan veel te lang voordat ze het eens zijn". Wat de aankopen betreft heeft DWS het in de voorhoede ge zocht". Gerrie Deykers, die bij Willem II topschutter was en ook al bij NAC in de eredivisie heeft gespeeld, is een afwerker. Ook Ad Vermolen van DFC is een schutter. Piet Vrauwdeunt van Feijenoord vergelijk ik steeds met Tom Ok ker. Veel talent, maar kan het in het grote ibopgadmaing melt niet halen;. Die mioet bij ons orde op hef midi- denveld brengen. Voor de rest re ken ik op mijn eigen spelers. Soe- tekouw, Flinkevleugel, Dijkstra en Bonsing zijn weer hersteld. Ik kan aan het begin van de competitie Joop Brand, die DWS in de ere divisie hield, iets waarin ook al geen mens meer geloofde, was bij na overgegaan naar Haarlem. Mocht de geplande fusie met Blauw Wit en Volewijckers door gaan, dan zou Joop Brand vrij zijn, maar dit gebeurde niet. Mochten er geen nieuwe spelers worden gekocht, dan zou Brand eveneens vrij zijn. DWS had geen geld, dus... Voor Haarlem en Joop Brand leek alles bekeken. Totdat op het laatste moment nog geld ter be schikking kwam, waardoor wel werd gekocht en Joop Brand aan DWS zijn verplichtingen hield. „Voor DWS waren er aan het einde van het vorige seizoen vijf mogelijkheden, schetst Brand. „De eerste mogelijkheid was fusie met Volewijckers en Blauw Wit. Dat streven blijft nog, maar het plan werd te laat opgezet om reëel te worden. Tweede mogelijkheid was: DWS gaat door op de oude weg: beste spelers verkopen om draai end te blijven. Maar dan zou het weer verder zijn weggezakt. En kan dan beter nu al maar stoppen. Derde mogelijkheid was een fusie met het stadion. Ook die opzet is niet gelukt, maar wel heeft men elkaar op het einde van de trans ferperiode weten te vinden. En dat is dan de basis voor de toekomst Joop Brand: „We beginnen nu aan de opbouw, na een periode waarin roofbouw is gepleegd". zeggen: We kunnen nu attractiever spelen. Een plaats bovenaan de ranglijst is niet te halen. Kijk, Go Ahead neemt geen Barry Hughes in dienst voor niets. Gezien het transferbeleid van de Deventeraa- ren wooidlt zeiker op die tweede plaats gemikt. Sparta met Kessler idem dito. Verder heb je nog Twente, ADO, NEC en MW. Dalt houidlt in, dat 20'm acht ploegen vechten om de eerste en tweede plaats. Dat geeft zes teleurgestel- den. De vraag is maar: Hoe vangen ze die teteuirsitiefllldinig op. De terug slag vain die tefeursteillajng kran die acht potentieel minder sterke clubs punten opleveren. Veel is dan af hankelijk van sfeer, blessures, pech of geluk, en het falen van de „hogere" clubs. Ook de program ma-indeling is van veel belang. Ik verwacht een interessante competi tie, want op de acht, die vechten om de eerste en tweede plaats rust t een grote last door het spelen van Europacupwedstrijden en de strijd t om de runners-up-cup. DWS heeft voorlopig een selectie van 16 spelers. Als Joehems en Geurtsem hersteld zijn vam hun j blessures zal die tot 18 womdlen uit- t gebreid. Verder kan Joop Brand teruggrijpen op een jeugdige B- selectie, waarin nog veel talent schuilt. Joop Brand weet dat DWS niet tot de groten behoort. „Wat praat men nu over: zullen ze aan vallend of verdedigend gaan spe len in deze competitie?" Vraagt hij zich af. „Aanvallend kun je alleen maar spelen als je ook een aanval hebt. Kijk, als ik tegen Cassius Clay in de ring sta, moet ik niet gaan aanvallen, want dan slaat-ie me murw. Dan kan ik me alleen beperken tot verdedigen. Daarom is het een onzinnige vraag. Iedere club moet weten welke mogelijk heden er zijn". Niet de prestatie is het eerste doel voor DWS, maar het gevecht om lijfsbehoud. „Het begrip is nu in ieder geval gekomen", zegt Joop Brand, „dat DWS zo niet kan blij ven bestaan. Dé Stoop is de man van DWS. Hij probeert links en rechts de mensen wakker te schudden. DWS kan blijven be staan. Het kan wel, maar er moet nog enorm veel gebeuren..." JO SIMONS (Van onze sportredactie) BREDA. Voetbalminded Bra bant kan vanavond de Engelse cup- final Chelsea aan het werk zien. In het kader van het 50-jarig jubileum van de Heemskerkse amateurclub ADO'20 zal de Londense sterrenploeg vanavond om 19.00 uur in Breda te gen NAC spelen. Het betekent de tweede wedstrijd van de Britten in een serie van drie in een Nederlands toernee. Zondag was Ajax de oppo nent van de formatie van manager Dave Sexton, de Amsterdammers kwamen tot een verdienstelijke 11 en vanavond mag NAC dan pro beren de triomfators van Wembley te bedwingen. De trip van Chelsea is een aardige stunt van ADO'20 voorzitter Buur, die erin slaagde in enkele jaren tijd goede contacten met de Engelse top- ploeg op te bouwen, hierin resul terend, dat Chelsea nu belangeloos naar Nederland is gekomen. De spe lers van Chelsea verblijven een week in het trainingskamp in Zeist. De kosten hiervan komen voor rekening van ADO'20, maar de opbrengst van de wedstrijden is geheel voor de Heemskerkse ploeg. Buur: „We heb ben al een uitstekende accommodatie in Heemskerk, maar we willen er nog wel een sportcentrum bijbou wen. Dat kost uiteraard een kapitaal bedrag. Het bestuur van Chelsea was zo onder de indruk van het feit, dat een kleine amateurclub tot derge lijke initiatieven tot staat bleek, dat de Londenaren graag hun medewer king hebben willen geven." Voor de Brabantse en Zeeuwse voetballiefhebbers NAC-bestuurs- lid Lemmens „Er zijn ook een groot aantal kaartenaanvragen voor deze wedstrijd uit Zeeland binnengeko men, ik verwacht dan ook zeer veel publiek" een ideale gelegenheid om een Engelse topploeg aan het werk te zien. Voor NAC tevens de kans om zijn aanhang de matige wed strijd van zondag te doen vergeten. De Bredanaars zullen inderdaad be ter moeten draaien dan in de eerste oefenwedstrijd op eigen terrein voor de nieuwe competitie tegen het Pool se GKS Szombierski. NAC bleek dui delijk nog niet in competitievorm. De training is pas hervat en dat was bijzonder goed te zien. De nieuwe aanwinsten van NAC: Delmotte (ex- Middelburg) en Stanley Bish (ex- DWS) deelden in de malaise waarin het NAC-team zondag verkeerde. En met name de Poolse spelers Franckie- wicz en Pogrzeba toonden een groot gebrek aan conditie en balcontrok NAC treedt waarschijnlijk in dezelf de formatie aan als tegen Szombiers ki, dus zonder Jac. Visschers, maar met Delmotte en Bish. Gemakkelijk zal het niet worden voor de pupillen van Canjels, want Chelsea komt waarschijnlijk met zijn sterkste opstelling binnen de lijnen. Dave Sexton heeft in elk geval toe gezegd, dat doelman Peter Bonnetti en topscorer Peter Osgood van de partij zullen zijn. Beiden maakten de trip met het Engelse nationale elftal naar Mexico mee. Voorts is het vrij wel zeker, dat de 18-jarige talent volle Allen Hudson zal meespelen. Hudson heeft gesukkeld met een knieblessure, maar in de wedstrijd tegen Ajax maakte hij zijn rentree en toonde hij zich minstens gelijk waardig aan Keizer in de rol van spelverdeler. Hudson prijkte even eens op het lijstje geselecteerden voor Mexico, al nam Sir Ramsey hem uiteindelijk niet mee naar de we reldkampioenschappen. Van Hudson verwacht men veel bij Chelsea. Voeg daarbjj de namen van de Schotse in ternational Eddy McCreadie en de vinnige David Webb dan is het wel zeker, dat NAC alles in het werk zal moeten stellen om tot een redelijk resultaat te kunnen komen. Temeer daar Dave Sexton heeft verklaard met alle inzet en dat is nogal wat te zullen spelen om tegen de Ne derlandse topploegen tot goede uit slagen te komen.

de Stem | 1970 | | pagina 11