Nick Fleury uitgeschakeld Dorrestein snel bij top JEZEK: „MEER MET HARDHEID SPELEN' AFSCHEID VAN DEKEN WAS GEEN VERRASSING Knap spel van Knol an Vooren ooraan in runssum Schotting naar Oostenrijk Teleurstellcnd VAN SPRINGEL START IN ULVENHOUT ROND GEKOMEN ALLE TIJD Golf spelen is vrij duur' seizoen 70-71 DINSDAG 28 JULI 1970 SOETERS BLEEF OVEREIND HILVERSUM (ANP) De buitenlandse storm, die op de eerste dag van de internationale tenniskampioenschappen van Nederland ge woonlijk een groot deel van de nationale vertegenwoordiging weg blaast, heeft niet alle Nederlandse heren omver kunnen krijgen. Wel de nationale kampioen Nick Fleury, die zich liet wegtikken door de Indiase nummer vijf Anand Amrithraj. Ook Paul van Min, die zich voortreffelijk verweerde tegen de Australiër Dent, maar het kleine beetje geluk miste dat hem een betere score had kunnen bezorgen dan een nederlaag met 26 5—7. Het tweetal, dat met Knol duidelijk niet bij het weggeblazen kamp (Weyerman, Scholtz, Van Eysden, Wolff, Dijkstra en Veentjer) behoor de werd gevormd door Fried Schmitz en Peter Soeters. Knol speelde tegen Istvan Gulyas een beste wedstrijd. Maar hij was op de lange duur (3-6 10-12) niet bestand tegen de routine van de 39-jarige Hongaar, die zon der zichtbare inspanning zijn dege lijke tennis bleef volhouden tot de laatste slag. Schmitz schakelde Pan- cho Gorostiaga, twee jaar geleden nog een erg moeilijge tegenstander voor Okker op Hilversum, uit. Soeters bedwong in een sterk gespeelde partij de jonge Australiër Sid Bali, die ech ter niet van de klasse van Alexander of Dent is. De resultaten van de sterkste Nederlandse speelsters waren ver gelijkbaar. Tegenover de overwin- 'ngen van Marijke Schaar (Brenda irk) en Ada Bakker (Carol Kalo- eropoulos) stonden nederlagen van ls Veentjer, Trudy Walhof en Ju- ith Salome. De enkele Nederlandse peelsters, die waren gedwongen uit „e gomen in de voorronde, verdwenen in een opvallend snel tempo van de baan. Van de twee winnaars bij de heren leek Soeters het sterkst. De Hage- 'ar, die in de volgende ronde ook gen de Brit Gerald Battrick kan lijven „staan" bezat de moed om 'gen Ball op tempo te spelen en twikkelde daarmee een pressie, die 1 herhaaldelijk boven het hoofd '!de. Op de momenten echter, dat winst voor het grijpen lag, ver anderde de zekerheid bij Soeters, !e zowel in de eerste als t-weede set eer games dan nodig leek moest 'len om zijn met nuttig tennis op- Van onze motorsportmedewerker) BRUNSSUM Luc van Vooren *t Tcrneuzen heeft tijdens de inter- tionale TT-races, die in Brunssum erden gehouden, laten zien dat hij zijn motor weer in topconditie 'n. Hij zorgde ervoor dat de meer an 10.000 bezoekers op het Bouw- "rgcircuit, waar de races werden houden onder auspiciën van de ederlandse Motorsportbond, waar egen voor hun geld. Van Vooren "d in Biervliet enkele maanden leden zijn eerste wedstrijd van dit izoen voor eigen publiek en had ar de pech zijn machine stuk te ~'en. in zijn tweede race, heeft hij wezen over het echte coureurs- oed te beschikken. In de 500 cc- asse nam hij het op tegen topren- rs van de NMB, die het hele een al meedraaien. In de trai- had hij al laten zien dat zij dege rekening met hem moesten uden en direct na de start van de e, die over achttien ronden ging, hd hij de strijd aan met De Rui- uit Groenloo, Hans de Wit uit "gen op Zoom en Hutten uit eldoorn. De Ruiter was heel gun- S weg, nam de kop en gaf nie- nd de kans hem voorbij te gaan. gevecht ging voornamelijk om tweede en derde plaats. Om rten kwamen Van Vooren en tten als tweede voorbij. Hutten de uiteindelijk met gering ver- H beslag op de tweede plaats, n Vooren werd derde. Hans de >t uit Bergen op Zoom eindigde vierde. Ook in de 250 cc-klasse Is de strijd enorm. G. Zijderveld R°tterdam werd eerste. In deze sse werd eveneens een felle hd gevoerd om de tweede en ™e plaats. Rob van Zanten neens uit Rotterdam won deze ^van.L. van Kasteren uit Ois- wijk, die derde werd. Broer van urooy uit Oosterhout legde beslag oen zeer goede zevende plaats in e zeer sterk bezette klasse. In de cc-klasse werd T. van Geffen uit aav ??rste- van de rS t Oosterhout finishte als lidpn v"an. de Zande uit Ter- oeeen 1 m de 350 cc-klasse egen nemen met een negende evmrPdeVhierdeWalUit0iSte™«k gebouwde voorsprong te bekronen. Fried Schmitz had het in feite ge makkelijker. Op de door herhaalde miezerige regenbuien trage banen bleef Gorostiaga voortdurend achter in het veld, een speelwijze die ook Schmitz tot de zijne maakte. De ge woonlijk zeer lange rallies probeerde Schmitz van tijd tot tijd te doorbre ken met een ren naar het net, maar hij werd dan meestal snel afgestraft door de accurate Boliviaan. Schmitz paste zich daarop aan bij de weinig dynamische speeltrant van Gorostiaga en in dit duel dat van achteren werd uitgevochten maakte Schmitz gelei delijk de minste fouten. Zonder meer een verdienste tegen een ervaren man als Gorostiaga. Nick Fleury was in de eerste set volmaakt kansloos tegen de 18-jarige Amrithraj. Het gemak waarmee de Indiase speler de eerste set won, maakte hem wat nonchalant. Fleury greep de kans tot herstel, die hem zo grootmoedig werd geboden, graag aan, maar in de beslissende set maak te hy zoveel fouiten, dat Amrithraj de eerste ronde wel moest overle- Bij de dames was het spel van Tru dy Walhof ronduit teleurstellend. Voor mevrouw Walhof, gehinderd door een kwetsbare linkerpols, nog meer dan voor de toeschouwers, die zich ook bij de andere partijen kon den vermaken. Trudy Walhof moest echter het spel van Christina Sand- berg tot de laatste slag blijven vol gen. Dat lukte haar niet. Tussen de eerste en de laatste klap lag een betrekkelijk korte periode, want in krap een half uur was de lijdensweg vam Trudy Walhof vol tooid. Moedeloos door haar eigen on macht, kansloos cloor het diegelyke spel van d!e Zweedse had zy in de tweede set nauwelijks nog verweer, 26, 06. Veel langer spartelde Ju dith Salome tegen in haar duel met de veelbelovende Australische Evon- ne Goolagong, drie weken achter elk aar ongeslagen in Britse toernooien. De stap van gras naar gravel kostte de oud-jeugdkampioene van Wim bledon tamelijk veel moeite. Zoveel moeite dat Judith Salome, ook een oud-jeugdkampioene van Wimbledon, tot diep in de derde set een mogelijk heid hield om ook de tweede ronde met haar aanwezigheid op te luiste ren. In de derde set liet de Australi sche bij haar eerste optreden in Nederland even iets zien van haar kwaliteiten, maar na 30 ging zij weer mee in het baseline-duel met Judith Salome die terugkwam tot 33, mgar tenslotte die laatste set toch met 46 verloor. (Van onze sportredactie) ULVENHOUT Het organisatie comité van de Ronde van Ulvenhout heeft nog enkele sterke profs kun nen aantrekken. Woensdag kunnen de duizenden wielerenthousiasten in Ulvenhout ook de Belgen Herman van Springel weer volledig her steld Jean Pierre Monseré en de Fransman Leblanc, van de BIC-ploeg, die Janssen zal steunen, aan het werk zien. Dit drietal werd gisteren ge contracteerd. Herman van Springel: aan de start in profkoers te Ulvenhout. Fleury in actie tijdens zijn partij tegen Amrithraj uit India, een partij die verloren ging voor de Nederlandse kampioen. (Van onze sportredactie) WASSENAAR In de afgelopen twee maanden is Jan Dorrestein twee keer golfkampioen van Neder land geworden. Hij veroverde in Ilat- tem de titel bij de profs en in Eind hoven was hij de sterkste in een ge zelschap van beroeps- en amateur spelers. Dat eerste kampioenschap is vrijwel alleen bekend in het exclu sieve golfwereldje. Dit steekt Dorre stein wel een beetje. „Maar", zegt hij „moet ik zelf de pers inlichten? Ik kan toch moeilijk mijn eigen presta ties gaan ophemelen? Dat is een taak van de bond." Deze handelwijze past echter ge heel in het karakter van golf. De 20 clubs in Nederland worden zo be sloten mogelijk gehouden. Een lid maatschap is vrijwel alleen mogelijk door introductie. De opvatting „golf is een élitesport", die bij veel men sen bestaat is niet geheel zonder re den. „Er zijn", vertelt Dorrestein om diit enigszins af te zwakken, „te wei nig golfbanen. Je moet nagaan dat er voor één baan tenminste een terrein van twee km nodig is. Daar door zijn er weinig clubs, die uiter aard een beperkt aantal leden kun nen aannemen. Bovendien is golf spelen vrij duur. Niet alleen de aan schaf, maar vooral de lessen. Dit werkt selectie in d-e hand." Jan Dorrestein is professional. Dat betekent niet dat hij, zoals zo-ve-le Engelsen en Amerikanen, in zijn on derhoud voorziet door het spelen van grote toernooien in het buitenland, die meestal een fors bedrag aan prij zen hebben. Zyn meeste tijd brengt hy door op het terrein van de Haag- sche golf- en country-club in Was senaar, waar hij lesgeeft. Begin dit jaar heeft Dorrestein een drie maan den durende tournee door Afrika ge maakt. Het waren zijn eerste toer nooien buiten Europa. „Ik heb 12 toernooien gespeeld. In Zu-id-Afrika, Zambia en Kenia. Mijn beste presta tie was het winnen van een toernooi in Kenia, waar heel wat grote spe lers deelnamen. Het is geen gewel dige ervaring. Je moet beslist niet denken dat het een snoepreisje is. Voortdurend ben je bezig. Het is een aaneenschakeling van reizen, oefe nen en spelen. Er is weinig tijd voor ontspanning. Omdat je elke baan moet leren kennen ben je veel tijd kwijt aan het onderzoeken van de moeilijkheden ervan." Gevraagd naar de financiële kant van de tournee is Jan Dorrestein vrij terughoudend. Hij wil wel vertellen hoe hij in staat werd gesteld de drie maanden naar Afrika te gaan. „Vijftig mensen van mijn club heb ben het bedrag voor de reis bijeenge bracht. Als ik winst zou hebben ge maakt zou iedereen in verhouding wat hebben teruggekregen. Door het winnen van het toernooi in Kenia ben ik juist rondgekomen. Volgend jaar ga ik niet naar Zuid-Afrika, om dat ik anders mijn titel in Kenia niet kan verdedigen." Jan Dorrestein is snel doorgestoten naar de top. Reeds op jeugdige leef tijd „mijn vader is ook golfspeler evenals mijn drie broers" kwam hij in aanraking met het spel. Drie jaar geleden werd hij professional. Gesteund door het Nederlands golf- comité, het overkoepelend orgaan voor beroeps- en amateurspelers, kreeg hij de kans zich te bekwamen in Engeland, de bakermat van het golfspel. Deze situatie is uniek. Ner gens ter wereld komt het voor dat beroepsspelers door de bond in staat worden gesteld zich verder te ont wikkelen. In het verleden heeft on der meer Martin Roessink hiervan profijt getrokken. Roessink is de eni ge Nederlandse touringprofessional. Hij speelt veel toernooien in de Ver enigde Staten. De overige 38 beroeps spelers, die Nederland telt, zijn les- professional-s. In augustus gaat Jan Dorrestein enige invitatietoernooien in Enge land spelen. „Het is het mooiste als je uitgenodigd wordt dan ben je er tenminste zeker van dat je kunt mee doen. Als je op eigen houtje naar een toernooi gaat en je bent nog niet zo bekend moet je eerst prekwalifi catiewedstrijden spelen. En als je daar door komt nog gewone kwa lificatiewedstrijden. Deze manier moeten ze wel volgen, want soms melden zich wel een paar honderd spelers. Die kunnen natuurlijk nooit allemaal meedoen, zodat ze wel moe ten selecteren." Een „ouwernannenspo-rt" vindt Jan Dorrestein golf bepaald niet, hoewel hij niet wil ontkennen dat de meeste beoefenaren ouder zijn dan 40 jaar. „Maar er is een tendens dat ook de jeugd belangstelling heeft. Dat merk je steeds meer. Maar het overgrote deel is toch ouder. Het zijn vaak mensen die hebben getennist of ge hockeyd, maar die de snelheid voor dat spel niet meer kunnen opbren gen. Met golf behoef je niet zo snel te zijn. Zo komen er elke week bij ons twee mannetjes van een jaar of 70, die 7 holes gaan „doen". Daar nemen ze alle tijd voor. Dat is hun ontspanning. Zij komen in de open lucht en bovendien zijn ze in bewe ging." Voor golf op het hoogste niveau is echter heel wat meer inspanning ver eist. „Als je", vertelt Jan Dorrestein, „aan een toernooi meedoet, sta je on der een enorme diruk. Je moet je „course" die meestal bestaat uit 72 holes, die vier keer moeten worden „genomen" in een zo klein moge lijk aantal slagen zien rond te ko men. Dat is bijzonder zwaar. Elke slag is van het grootste belang. Een groot internationaal toernooi duurt soms vier dagen. Dat betekent vier dagen onder een enorme pressie le ien. Vóór zo'n dag kan ik nooit een hap door mijn keel krijgen. Dan ben ik op van de zenuwen. Pas na de laatste hole valt de druk van me af. Dan kan ik wat eten." (Van onze sportredactie) DEN HAAG Met een drie- loops geweer in de aanslag treedt ADO het nieuwe seizoen tegemoet. Drie „pure" spitsspelers (Hestad, Berg en Couperus), met elkaar waarschijnlijk goed voor tientallen doelpunten, moeten ADO omhoog schieten op de ranglijst van de ere-divisie. „Alles Door Oefening" wil hoog eindigen in het nieuwe voetbalseizoen, althans als men trainer Jezek mag geloven. „Mijn wens is", zegt Jezek, wiens con tract met ADO aan het eind van de naderende competitie afloopt, „dat we meer punten pakken dan in de laatste jaren, derde of vierde worden met 44 punten. Dat wordt natuurlijk zeer moeilijk, want PSV is veel sterker geworden, Sparta, Go Ahead en Twente zullen ernsti ge concurrenten zijn. Desondanks wens ik een vierde plaats te beha len. En dat is nog het mini mum Daarvoor heeft Vaclav Jezek ook een theorie. „Natuurlijk is het dan in de eerste plaats noodzakelijk dat ik geen resultaten meer zal zien als gelijke spelen van 00, 11 of zelfs een overwinning van 1o. Nee, ik wil ook dat de toe schouwers meer doelpunten zullen zien, dat ze meer tevreden zijn dan ze het vorig seizoen konden zijn. Tegen PSV, Ajax of Feije- noord teken ik voor zulke uitsla gen, maar tegen Haarlem, Go Ahe ad of NEC mag dat niet voorko men. Het zal wel eens een keer gebeuren, maar dat moet beslist niet te vaak. In het vorige seizoen hebben we tegen de drie top-elf- tallen uit vier wedstrijden drie punten gehaald (een keer gelijk tegen Ajax, Feijenoord en PSV). Dat was gunstig, maar we hebben teveel punten verspeeld aan zwak kere clubs. Ik zal er dit seizoen alles aan gaan doen om te voorko men dat we zoals tegen DWS en Haarlem drie punten verliezen. Die clubs speelden „hard" tegen ons. Goed, dan moeten we „hard" terug slaan. Dan moeten de spelers tegen zo'n club meer bewegen, meer denken maar vooral ook met meer hardheid spelen. Daar gaan we ook op trainen. Ik verwacht dat het elftal als het zo zal gaan, veel beter gaat spelen. Dat de spelers ook meer zelfvertrouwen krijgen. We hebben vorig seizoen teveel psychische kracht gemist. De spe lers hadden te weinig zelfvertrou wen. Als ze twee doelpunten had den gemaakt in de eerste helft, zoals tegen DOS en NAC, konden ze alles, dan konden ze wel met 4, 5 doelpunten verschil winnen. Ge beurde dat niet, dan konden ze de hele wedstrijd verder ook niets. Daaraan moet ook veel veranderen. We hebben te lang te lief ge speeld. Dat is een van de oorzaken dat ADO niet heeft kunnen door stoten naar de top, en nog altijd tot de tweede groep behoort. Ik heb gezien dat bij Ajax, bij PSV, bij Feijenoord en bij FC Twente de spelers harder gingen spelen, met nog meer inzet, dat missen wij nog. We moeten harder wor den. Harder niet in de zin van tegenstanders verwondingen toe brengen, maar harder zoals de En gelsen en de Duitsers dat zo goed kunnen. We gaan dan ook langer trainen en meer trainen als vorig jaar. Mijn plan is om twee uur per week meer aan training te spende ren. Ik zal ook meer gaan doen aan de individuele voorbereiding". Jezek houdt de trekker van zijn mm wmw' |f| S .<i i drieloopsgeweer al vast gespannen: „Ik verwacht een grotere produkti- viteit en vooral bij „moeilijke" wedstrijden. Ik verwacht niet dat Berg, Hestad en Couperus nu 20 tot 30 procent meer doelpunten gaan maken, wel dat die spelers makkelijker een doelpunt zullen maken als het erom gaat spannen. Van Couperus en Hestad verwacht ik ook dat ze veel meer technische kwaliteiten zullen tonen als bij voorbeeld Holmström en De Puyt. Holmström, die als je hem de tijd gunt, zijn technische kwaliteiten te ontwikkelen een goede voetballer kan worden, moet worden vrijge- speeld, Couperus kan zelf de kan sen scheppen. Hestad ken ik nog niet, maar ik heb gehoord dat hij ook een 'stuk technischer .is dan Holmström was. Ik heb gesproken met Noorse voetballers die in Bel gië en Oostenrijk spelen en wat ik van hen hoorde was gunstig. Het is geen voetballer van superklasse, maar een nuttige speler, lijkt me. Voor mij is het nog wel een beetje spannend, maar als ik hem een paar dagen heb gezien, kan ik zeggen of hij in ons systeem past". „De achterhoede zal geen proble men geven", zegt Jezek, „al was ik wel bang om Mansveld kwijt te raken. Ik heb voortdurend gezegd: we moeten hem niet kwijt. We hadden voor het geld dat we voor hem gekregen zouden hebben, na tuurlijk wel een ander kunnen ne men, maar je weet nooit wat dat wordt". Mansveld is gebleven en dat be tekent voor Jezek een zorg min der. Ook de frontlinie moet Jezek nu geen zorgen meer baren. „Cou perus en Berg hebben voldoende kwaliteiten om in de combinatie tot hun recht te komen. Van Hes tad weet ik dat nog niet, maar die zal dat ook moeten kunnen. Ze zullen met z'n drieën trouwens veelvuldig moeten switchen". De opdrachten van Jezek zullen consequent moeten worden uitge voerd. De Tsjech die zich in het vorige seizoen even had verkeken op de mentaliteit van sommige spelers, zal de lijn die nij na die ontdekking invoerde, ook doortrek ken in het laatste seizoen dat hij bij ADO onder contract staat. „Ik bén nu een beetje strenger. Ze zullen nu ook beter op de kleinig heden moeten gaan letten. De orde in de kleedkamer handhaven, stipt op tijd komen op de training en alle oefeningen en opdrachten stipt uitvoeren. Dat deden ze vroeger ook wei, maar niet altijd voor de volle honderd procent. Nu eis ik die honderd procent. En ik zal een nog grotere concentratie gaan ei sen. Voor elke wedstrijd". Harald Berg, een van de drie spitsen van ADO, op de foto (links) in duel met FC Twente-doelman Piet Schrijvers. Op de achtergrond Epi Drost (FC Twente). (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Carel Deken, de ex-coach van de Nederlandse tafel tennisploeg voor dames, is te vroeg met de wedstrijdsport gestopt en wil nu aan een tweede carrière beginnen. Zijn club Nediloyd heeft min of meer een beslissende rol gespeeld in zijn come-back-voornemens. Nediloyd stelde zijn contractspeler Bert Schoofs voor, een baan voor halve dagen aan te nemen, zodat hij de resterende tijd voor tafeltennis zou kunnen vrijmaken. Daardoor ont stond voor de Nederlandse kampioen de voor Oosteuropese begrippen heel normale mogelijkheid om zich opti maal te concentreren op de Europese kampioenschappen in 1972 in Rotter dam. Na deze mondeliinjgte overeenkomst bleef slechits één probleem over: wie haid overdag zoveel vrij om als spar- rinigpartner voor Bert Schoofs op te treden? Ook deze moeilijkheid werd snel opgelost. Carel Deken, zijn even oude clubgenoot, stelde zich onmid dellijk kandidaat. Hij zou als M.O.- leraar gymnastiek enkele lesuren la ten schieten. Dan kwam h.ij elke dag ongeveer gelijk met Bert Schoofs vrij. Carel Deken is een op-en-top tafel- tennisdocent, die het experiment van Bert Schoofs interessant genoeg vond om het zelf ook eens te proberen. „Ik had deze mogelijkheden vroeger nooit", zegt hy. „Als ik nu geen ja had gezegd, dan had ik nooit gewe ten wat het is om zo lang per dag te kunnen trainen. De eerste weken dat ik bezig ben, ervaar ik een en ander als bijzonder zwaar. Bovendien is voor my belangryk om te weten hoe lang het duurt voor je aain deze ver anderde situatie went. Het kan best zijn, dat ik er ongeveer een jaar voor nodig heb." Voor Carel Deken, die nooit ver der dan een derde plaats op d'e Ne derlandse rangiyst kwam, is de er varing misschien nog wel belangrij ker dan de prestaties die moeten vol gen. Voor Bert Schoofs niet. Zijn training is zuiver afgestemd op de verbetering van het resultaten-sche7 ma. Enthousiaste reacties gedurende de Europese kampioenschappen in Moskou, in maant van dit jaar, moe digden het ambitieuze streven van Schoofs aan. Toen de Amsterdamse koopman in het enkelspel door de Westduitser Lieck wend uitgescha keld, zei deze over hem: „Jammer, dat zo'n jongen zoveel ervaring mist. Hij heeft alle aanleg om internatio- niale topspele-r te worden, maar het komit er gewoon niet uit." Het zag er aanvankelijk niet naar uit, dat de situatie voor Schoofs en Deken het nieuwe seizoen aanzienlijk zou verbeteren. Nediloyd tafeltennis heeft echter een goed jaar achter de rug. Toen coach Presburg daarom in mei bij de directie van de verzeke ringsmaatschappij aanklopte met het verzoek iets voor de in de woning bouw werkende Bert Schoofs te doen, kreeg hij niet meteen nul op het re quest. Voor de tafeltenniskampioen werd een baan uitgezocht die hem lag, en de financiële vergoeding werd aangepast. Bent Schoofs is nu zeer optimistisch en hoopt onder de be kwame leiding van bondscoach Dusan •Tigerman binnenkort eindelijk de successen te kunnen verwezenlijken, waarop Nederland al 1-a'ng zit te wach ten. „De verantwoordelijkheid komt nu hélemaal op mijn schouders te rusten. Daar ben ik me volledig van bewust. Het zal aan mij niet liggen", verklaart Schoofs. Het afscheid van Carel Deken als coach kwam voor de ingewijden niet helemaal als een verrassing. In Mos kou lekte al uit, dat de Amsterdam mer met zijn begeleidingsfunctie wil de stoppen. De verstandhouding met de Nederlandse dames was namelijk niet al te best meer. „Misschien wa ren mijn eisen wel te hoog", conclu deert hij nu. „Maar ik zag in ieder geval wel in, dat als ik wilde door gaan, ik anders moest gaan werken. Daar ben ik echter geen type voor". Als voorbeeld haalt Carel Deken de Haagse Veromique vain dier Laan aan. Zij is een speelster, die gezien haar leeftijd op het toernooi iin Moskou door die buitenlandse coaches als zeer beloftevol werd afgeschilderd. Carel Deken: „Haar geesteskracht is echter groter dan haar spierkracht. Zij staalt zo slap op haar benen. Daarom advi seer ik haar om wat meer aan condi tie te doen. Maar dan merk je dat ze het niet uitvoert". Een ander voor beeld dat het ongenoegen van De-ken opwekte, was de zaak Mary van Rui ten. Zij zou geze-gd hebben met de wedstrijdsport te stoppen, omdat Ca rel Deken als coach haar geen ver trouwen schonik. „Zoiets blijf je altijd diwars zitten". De Nederlandse Tafeltennis Bonid heeft zich bij het besluit van Deiken n-eergede-gd. Men vinidt het a-an de ene kant leuk weer een topspe-ler er bij te krijgen, maar betreurt het ver lies van Deken als „rechterhand" van Tigerman. De moeilijkheden zijn ech ter voorspoedig opgelost door een verzoek aan de Hagenaar Henny Stolk te rich-ten om het wer-k van De ken over te nemen. De kopman van TSF zal de uitnodiging zeer waar schijnlijk binnenkort aanvaarden. DEVENTER (ANP) De 26-jari- ge Peter Schotting, vorig seizoen trainer van de Deventer IJsclub, heeft een benoeming aanvaard als oefenmeester van de Oostenrijkse Schaatsbond. Schotting volgt als zo danig de oud-kampioen van Oosten rijk, Hermann Strutz op.

de Stem | 1970 | | pagina 9