oningbestand Terneuzen ordt met 331 uitgebreid len Skyriders en ambonezen pingpongend naar vrede A. Voet trainer IJzendijke Met bouw van bejaarden- en eengezinswoningen begonnen A. Lippens 25 jaar bij ZVTM I Eengezinswoningen ffifl i Receptie Kampioenschieting te Ovezande Zandfigurenwedstrijd op strand Westkapelle Wat en waar VANDAAG Goes Hoogwater ERNEUZEN Pater Erpelinck naar Sas van Gent Wedvlucht met optocht in Clinge werd succes Moieu Retranchement in de schijnwerpers Tentoonstellingen tele houten bungalow» J p.-. Adrla tourcaravan,! p70 3—4 persoons Vsf Holiday stacaravan» |aapkamers reeds v. Minster tourcarl 3975,- Belmont staJ de nieuwste typen [6595,- Knuppe's Autoïl en Caravanbedrljf Z teeg 34a-b, Chaam ha7 01619—248 Ircaravan 6 pers 3,80 n, J rtent en vloerks 50,_. Tel. 01618—273. Huwelijken Ir. ivedn., 45 jaar, te^ Ik postuur. 3 klndS kt kennismaking me« list. wed. of jonge vrotl jmet foto o.e.w.r. onder, ■schuldig gescheiden^; penman, 47 jaar oud ia k, zoekt kennismaking j! Ike dame, max. leeftijd' Brieven postbus 107 k5, eventueel persoonlijk li demiesingel 39, Breda led. Diversen Iezana voor meer en w g, vlotte rui en primair e van uw kanarie (of a» zangvogel) spoedig zingtl ;r zijn mooiste lied. jfaJ lust hij graag en werkt! verjongingskuur. Geco. Venlo, tel. 04700-2CR teagt gratis folder met t heidsbetuigingen. DONDERDAG 23 JULI 1970 :er (Van ccn onzer verslaggevers) TERNEUZEN Gisteren is sen begin gemaakt met de bouw san het bejaardencomplex De 'este in Tcrneuzen. Op het bouw- •rrein bij dc watertoren werd de jrste paal van het complex, dat 175 woningen gaat tellen, gesla- [en door de heer P. de Putter, di- •cteur van de woningbouwver- jiging „Terneuzen". Tevens heeft de heer P. M. de 'aal, technisch bedrijfsleider van iet aannemersbedrijf Van de koel, de eerste stort verricht van |e bouw van 156 eengezinswonin- sn aan het Mozart- en Schubert- >f. Het complex bejaarden woningen il bestaan uit twee flatgebouwen, k van zeven verdiepingen. De twee lts worden verbonden door een lage ■nbouw. Het merendeel van de woningen stuks zal bestaan uit een woon- _ier, slaapkamer, keuken met over- _>kt balcon, bergingsruimte, hal en jn gecombineerde toilet-badruimte. Be overige 14 woningen hebben in tweede slaapkamer en een van taar gescheiden toilet- badraimte. Ivoor de bewoners is het mogelijk or meerdere dagen gasten te ont- gen, aangezien in het gebouw nog lt logeerkamers aanwezig zójn. jln noodgevallen kunnen de be- ;oners de hulp inroepen van het jenstencentrum door middel van fcn alarm-systeem, waarop alle wo lgen zijn aangesloten. .Dit dienstencentrum wordt onder- ibracht in de tussenbouw en een deelte van de begane grond van flats. .let dienstencentrum bestaat uit een ote gemeenschapsruimte met een ijartzaal, koffiebar en gemeenschap- Tïijke keuken» [Het andere gedeelte van het dien- pneentrum bevat een hal met de ^__jge toiletten en ruimten voor nfedische en hygiënisch verzorging. ('De 156 te bouwen eengezinswo- ngen aan het Mozart- en Schubert- Of bestaan op de begane grond uit |n ruime liawoonkamer, keuken, Tilet en werkkast. Op de eerste ver- jeping bevinden zich drie slaapka nis en een badkamer. In alle wo- iigen wordt deze badkamer voor- ka van een tweede toilet. Op de perverdieping is nog een vierde kipkamer, bovendien is er ruimte Mr de centrale verwarmingsketel een bergruimte. van deze woningen worden er 120 woningwet-sector en 36 in de nie-sector gebouwd. Bij deze laat- groep zal in de badkamer een in- fbouwd ligbad worden geplaatst en i extra wastafel op de zolder-slaap- mer. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De heer A. D. Lippens, autotechnicus A, te Axel herdacht de dag dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de Zeeuwsch-Vlaamse Tramweg Maat schappij. Dit zilveren jubileum ont ging zijn kennissen en vrienden niet. De gehele dag door liep dan ook bezoek in en uit en vele bloe men waren in zijn woning aanwezig. De directeur van de ZVTM, verge zeld van de chef technische exploi tatie, vertolkten de gevoelens van erkentelijkheid namens de superieu ren. Het was daarbij voor de heer Lippens een aangename verrassing, toen hij een enveloppe met inhoud in ontvangst had te nemen, terwijl aan zijn echtgenote een mooi bloem stuk werd uitgereikt. De heer Lip pens dankte hartelijk voor de hem gebrachte hulde en voor het blijk van waardering, De eerste paal voor het twee flats tellende bejaardencomplex „De Veste" is de grond in gegaan. De heer P, de Putter verrichte deze officiële handeling. IWïmïW&M [Op de in het restaurant De Vij- Irliof gehouden receptie zei de heer J. Weterings, voorzitter van de pningbouwverenigiiig „Terneuzen" van de woningstichting „Zeeuwsch- .anderen", dat het complex van 156 gezinswoningen beoogt om in Ter- fcuzen de doorstroming zoveel mo- llijk op gang te helpen. [„Teneinde eventuele gegadigden, Ie van deze doorstromingsregelimg Ibruik willen maken, zal in de loop ra de volgende maand een folder ffkrijgbaar zijn, waarin alle bijzon- irheden, zoals maten en dergelijke fcrmeld zijn". [Wat betreft het bejaardencomplex lei de heer Weterings dait er overwo- Sn wordt naast de twee geprojec- terde flats te zijnertijd een derde at te bouwen. [De heer C. Hoek, lid van de Gefle cteerde Staten zei bijzonder ver- leugd te zijn dat met de bouw van Ie beide complexen is begonnen. De leer Hoek stipte aan dat de woning bouwvereniging „Terneuzen" éénder- 3 van het woningbeheer onder haar •ede heeft. t Loco-burgemeester Hol toonde zich iveneens verheugd en noemde het jen novum dat met de bouw van twee an dergelijke projecten tegelijk is «Bonnen. De heer P. M. de Waal verricht de „eerste stort" voor de bouw van 156 eengezinswoningen aan de Mozart- en Schuberthof in Terneuzen. (Van onze correspondent) OVEZANDE De Provinciale Zeeuwse Schuttersbond hield zijn jaarlijkse schieting tussen 24-tallen van Zeeuwsch-Vlaanderen en Zuid' Beveland. Ook de persoonlijke kam pioenen en de hoogst geplaatsten van de viertallen kwamen tegen el kander onder de staande wip. Het resultaat was dat de schutters van Zeeuwsch-Vlaanderen op alle pun ten met de winst naar huis gingen. Het 24-tal won met 43 tegen 33 punten, het 4-tal met 12 tegen punten en de persoonlijk kampioen van Zuid-Beveland moest het met punt tegen 4 van de kampioen Goos- sen van Zeeuwsch-Vlaanderen afleg gen. De tweede wedstrijd voor dit kampioenschap wordt op 8 augustus te Kloosterzande gehouden en deze is beslissend voor de Nederlandse kampioenschappen handboogschieten staande wip. Het concours dat hierop volgde gaf de volgende uitslag te zien. Op wip 1. Hoofdvogel: J. Goossen van Kloosterzande. Ie zijvogel: A. Geen- se van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk. 2e zijvogel: J. Fopma uit Sluiskil. Ie bovenkal: I. Helmstrijd van Juliana uit Oudelande. 2e bovenkal: Jac Platschorre van Zorgvliet uit Elle woutsdijk. De beide onderkallen waren voor O. Say van Sluiskil. Ie klep: A. Geerase van Zorgvliet unit Ellewoutsdijk. 2e klep: A. de Jonge Rijk van Willem-Teil uit Ovezande. 3e klep: W. A. de Wilde van Juliana uit Oudelande. 4e klep: G. Verheyke van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk. De uitslag van wip twee. 3 e hoofdvogel H. Rentmeester van Willem-Teil uit Ovezande. 2e hoofd vogel: M. Cock van Zuiddorpe. De beide zij'vo gels schoot Jac Westveer van Edele Handboog uit Oudelande. De derde zij vogel was voor M. de Cock van Zuiddorpe. 4e zijvogel: O. Say uit Sluiskil. Ie kal: Jac. Doene van Victoria uit Kwadendamme. 2e kal C. v. d. Guchte van Spes-Nostra uit Ovezande. 3e kal: J. v. Waterschoot uit Kloosterzande. 4 kal: Ko de Baar van Willem-Teil uit Ovezande. Aan deze schieting namen 87 schutters van 20 verenigingen deel. (Van onze correspondent) WESTKAPELLE De VW van Westkapelle houdt vrijdag een wed strijd zandfiguren-maken op het zuiderstrand bij het zogenaamde aardappeldal. Aan de wedstrijd, die om twee uur begint, kunnen groe pen van ten hoogste vijf personen deelnemen. Films MIDDELBURG City 20 uur Asterix en zijn helden, a.l. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Sissie, de jonge keizerin, a.l. ANTWERPEN Astrid: Als zacht het maanlicht over de heuvels slaapt a.l. Festa: Het paard met de gouden hoeven a.l. Odeon: Gelukkig zoals Ulysses a.l. I Quellin: Pippi Langkous a.l. Rubens. Ben Hur 14 jaar Ambassades: Butch Cassidy en De Kid 18 jaar Astra: Goldfinger 18 jaar Metro: Mash 18 jaar Rex: Een non voor de hel 18 jaar Savoy: Dossier prostitutie 18 jaar Vendome: De omhelzing 18 jaar 1 GENT Capitole: De kerstboom a.l. Century: De dolle kever a.l. Majestic: Gelukkig zoals Ulysses a.l. Rex: Hello Dolly a.l. Savoy: De gendarm van New Yorkl a.l. Plaza: Een man te veel 18 jaar Select: Paniek in het wasmuseum] 18 jaar Toneel - Muziek - Dans RENESSE Ned. Herv. Kerk 20 uur Orgelcon-| cert door Arie J. Keyzer ROTTERDAM Openluchttheater Dijkzigt 20.15 u. Optreden van de Baskische dans-l groep „Agrupacion Vasca Izarti uit San Sebastian ZIERIKZEE Gasthuiskerk 20 uur Orgelconcert door Gerard Akkerhuis ANTWERPEN Rubenshuis 20.30 uur Openlucht- voorstelling „Veel drukte om niets" van Shakespeare door het Reizend Volkstheater Schietingen KOEWACHT J. de Guchteneire 15 uur Diversen BRESKENS Goedertjjt 15 uur Vlaamse kermis 19.30 uur Marionettentheater COLIJNSPLAAT Toeristenweek met vele activitei-| ten HAAMSTEDE Uitkijktoren 9 uur Rondleiding door de Domeinen MIDDELBURG Vischmarkt 10-17 uur Kunstmarkt Terrein Molenwater Folkloristische dag met Ringrijden met sjezen OOSTKAPELLE Strand 14 uur Strandfeest voor kinderen RENESSE Sportterrein Laone 14.30 uur Schouwse Ringrijderij VLISSINGEN Britannia „Place du Tetre" in het Boulevardcafé Vissershaven 21.45 uur Groot vuurwerk WESTKAPELLE Zuiderstrand 14 uur Strandfeest voor kinderen WISSEKERKE Dorpshuis 20 uur Veronica Drive-in Show Opg. voor deze rubriek tel. 01180— 7438 of Postbus 116 in Middelburg P Philatelica De afdeling Goes van de vereiniging Philateiia za] van 29 april tot en met 1 mei 1971 voor 't eerst iin regioverband een tentoonstel ling organiseren Morgen, vrijdag 24 juli: Bergen op Zoom 7.50 en 20.08; Hansweert 6.51 en 18.58; Made-Drimmelen 10.41 en 22.44; Terneuzen 6.18 en 18.26; Vlis- singen 5.45 en 17.58; Wemeldinge 7.40 en 19.58. (Van een onzer verslaggevers) HULST De heer A. Voet uit Hulst zal met ingang van het nieu we seizoen als trainer van de voet balvereniging IJzendijke fungeren. Hij voigt de heer A. Hendrikse uit- Vlissingcn op, die om gezondheids redenen van het trainen heeft moe ten afzien. Voet trainde het vorige seizoen de ex-derde klasser STEEN, '«(P1 svond koopavond. (Van een onzer verslaggevers) BOSCHKAPELLE Pater E. Er pelinck uit Boschkapelle volgt per 1 augustus kapelaan Testers in Sas van Gent op. Zoals gemeld heeft de kapelaan vorige week afscheid ge nomen van zijn Sasse parochianen. Pater Erpelinck is nog niet officieel benoemd tot opvolger van kapelaan L. Testers in Sas van Gent. „Dit is echter", zo vertelde hij, „slechts een formaliteit". Pater Erpelinck werd op 7 mei 1967 gewijd. De pater is in Boschkapelle geboren. Hij leidde de weekenddiensten in Boschkapelle en Hengstdijk. De dertigjarige pater heeft in Leuven theologische ethiek gestudeerd. Pater Erpelinck is voor nemens het werk van de scheidende kapelaan op dezelfde voet voort te zetten. „Alleen heb ik nog geen enkele ervaring in het parochie werk". De pater uit Boschkapelle was eerst van plan naar BraïRië te gaan. „Zoiets speelde al een hele tijd door mijn hoofd. Gezien de politieke toestanden daar heb ik er echter vanaf gezien" Het is nog niet bekend wie de plaats van de pater in Boschkapelle gaat innemen. (Van onze correspondent) CLINGE Zoals ieder jaar heeft de buurtvereniging De Opkloppers uit Clinge weer veel succes geboekt met een duivenwedvlucht, waarbij de eigenaars van de duiven gekostu meerd waren. De duiven werden om tien uur gelost door de heer J. Bracke. De eigenaars van de duiven gingen daarna te voet of op de fiets naar café De Kroon, waar de jury zetel de. Voorafgegaan door een muziek korps trokken de deelnemers in hun kostuums door de wijk Het Zeegat. De uitslag luidt: 1 Rob van der Keien, 2 F. Ferket, 3 T. Verstraeten, 4 A. van de Branden, 5 R. van Gijzel, 6 M. Willaert-van Roy en, 7 W, Ivens, 8 J. Seghers. Bij de jeugd was de uitslag: 1 J. Ivens, 2 P. van Roeyen, 3 W. Ivens, 4 D. Luycks, 5 W. van Boven. (Van onze correspondent) RETRANCHEMENT De plaat selijke VVV is er toe overgegaan de historische open standaardmolen na bij de Markt te verlichten. De'molen dateert van 1643. In dat jaar ontving Bartholomeus de Vos uit Sluis van overheidswege verlof „om tot zijnen kost een korenmolen te stichten op een erfpacht van drie gulden 's jaars voor het gebruik van de wind De molen werd in het najaar van 1944 door oorlogsgeweld deerlijk ge havend. Restaurantie volgde na de oorlog. De molen, is momenteel niet meer in gebruik. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Waarschijnlijk in de loop van de volgende week of de week daarop, zal de stichting dr. Soumoki] in Middelburg in het sociaal cultureel centrum voor ambonezen een dicsussie-avond organiseren voor leden van de Vlissingse jeugdgroep de Skyriders en de ambonezen van Walcheren, die twee weken geleden tot tweemaal toe met elkaar slaags raakten in Vlissingen. Dit is het resultaat van een voorbespreking die in alle stilte tussen enkele vertegenwoordigers van beide partijen is gehou den op „neutraal terrein", d.w.z. het kantoor van de Middelburgse advo caat mr. W. J. Dieleman. Op uitnodiging van mr. Dieleman, die voor de twee na de rellen gear resteerde Skyriders als raadsman zal optreden (de Skyriders hebben hier toe gezamenlijk geld bijeenge bracht) kwam het voorgesprek tot stand nadat dinsdagavond beide par tijen afzonderlijk in een uitzending van de tv-aktualiteitenrubriek „Brandpunt" hun standpunten had den uiteengezet. Voor het gesprek waren van de zijde van de Skyri ders vijf vertegenwoordigers (twee ouderen en drie jongeren) naar het kantoor van mr. Dieleman gekomen en van de zijde van de Ambone zen vier (twee ouderen en twee jongeren). Bovendien waren aanwe zig de heer H. M. Saija, directeur van de stichting dr. Soumokil, en de heer P.J. Smit, hoofdleider van het jeugdgebouw „De Globe". „Er heerste een vriendschappelij ke sfeer. Beide groepen hebben nu eens tegen elkaar hun standpunt kunnen uiten. Het is opvallend: als ze elkaar spreken, is er onderling geen sprake van ruzie. Op die ma nier gaan ze elkaar kennen", aldus de heer Saija, die indertijd het initi atief nam tot het samenbrengen van de beide groepen. Tijdens het voorgesprek kwam men ook overeen dat door de jon gens van beide groepen geen wa pens meer zuilen worden gedragen. De vertegenwoordigers van Skyri ders en ambonezen hebben de resul taten van hun bespreking aan hun achterban doorgegeven. Of de belofte van het niet meer dragen van wapens inderdaad ge stand zal worden gedaan? De heer Saija: „Ik kan nu wei makkelijk zeggen: mijn jongens lopen van nu af aan niet meer met wapens. Het is natuurlijk de vraag of dat altijd uitkomt. Er zijn ook jongeren waar wij geen verantwoording voor kun nen dragen. Op de kermis in Vlis singen bijvoorbeeld komen ook veel ambonezen van buiten Zeeland". „Wel hebben wij onze ambonese jongeren duidelijk gemaakt wat de consequentie zal zijn als ze door de politie betrapt worden op het dragen van wapens. Dat hebben wij de ambonese jongeren trouwens al ver teld vóór het gesprek. Tijdens het gesprek ten kantore van de heer Dieleman bleken beide groepen het met elkaar eens dat overtreding van het wapenverbod streng gestraft moet worden", aldus de heer Saija. Tijdens hetzelfde gesprek werd verder afgesproken dat beide groe peringen voortaan vriendschappelij- ker met elkaar zullen omgaan. Hoe wel de politie van Vlissingen tevo ren de wens te kennen had gegeven bij het gesprek tussen de Skyriders en de ambonezen als waar-nemer aanwezig te willen zijn, was zij voor het voorgesprek niet uitgenodigd. Beide groepen wilden het gesprek liever onder „vier ogen" hebben. De heer Saija zei nog niet te weten of hij voor de gezamenlijke groots op gezette gespreksavond van beide groepen iin het sociaal-cultureel cen trum dr. Soumokil in Middelburg de politie wel zou uitnodigen. Wel heeft hij aan het eind van het voor gesprek de Vlissingse commissaris, de heer J. van Marion, op de hoogte gesteld van het resultaat van de voorbespreking. Het is de bedoeling dat de massa le gespreksavond van beide groepen tevens ook een gezelligheidsbijeen komst zal worden. Het programma staat nog niet vast, maar de organi satoren willen de jongeren in elk geval niet direct met discussiëren laten beginnen. „Er staan pingpong- tafels, er is een voetbaltafel en een biljart en er kunnen ook andere spelletjes worden gedaan". Wij zien dat bijvoorbeeld zo: dat twee Skyri ders pingpongen met twee ambonese jongens of zo en dat men dan onder ling een beetje praat. Tegen de tijd dat er tnssen de jongens van beide groepen een beetje contact is gelt„J en men de gelegenheid heeft gehad, elkaar een beetje aan te voelen, zal koffie of een frisje worden geser veerd en zal men daarna wat kun nen gaan discussieren. Daarna ma ken we er een gezellige avond van. Wij hebben een goeie pick-up en een aantal ambonese jongens laten we goede platen meebrengen". BIGGEKERKE Boerderij „Anno 1668", Valkenis- seweg 33Expositie schilderijen, aquarellen en tekeningen van Ed dy Wierenga (t.m. 11 aug. Dag. van 10—21 uur). DOMBURG Badhotel, Domburgseweg. Exposi tie schilderijen van Ernst Joachim (t.m. 14 sept.). Dag. van 9—21 uur. GOES Museum voor N.- en Z.-Beveland, Singelstraat 13. „Kunst in het klein" (oude tegels) Geopend: ma. t.m. vr. 10—12 en 13.30—17 uur; zat. 1417 uur (tot 1 sept.). 's-GRAVENHAGE Het Mauritshuis Goya-expositie (t.m. 12 sept.) Werkd. 10-17, zon. 11-17. Bovendien woe. en vrij. van 20-22 uur HULST Boekh. Van Geyt: Expositie Jan de Rooden, Johnny Rolf, Jan v. d. Vaart en V. v. d. Willigen, cera miek (t.m 31 aug.). Werkd. 9—12, 1318 uur, zon. 14—17 uur. Raadhuis: Expositie van schilder Cornelis Lemair uit Eindhoven (t.m. 26 juli). KORTGENE Galerie „Les deux chapeaux". Ex positie schilderijen en tekeningen (t.m. 31 juli). Raadhuis: Expositie zeegezichten van K. C. Bakker uit Den Helder (t m. 14 aug.). Dag. van 9—21 uur. MIDDELBURG Rijksarchief, St.-Pieterstraat 38. Zomertentoonstelling „A is een aapje" het onderwijs op de I.s. in Zeeland in de eerste helft van de vorige eeuw (tot 30 aug.). Miniatuur Walcheren: Dag. t.m. 31 aug. van 922 uur. Van 1 t.m. 27 sept. van 918 uur. v. Benthem en Jutting, Lange Delft. Expositie van Russische Iconen. Ma. t.m. zat. van 918 uur (t.m. 31 aug.). Abdij: „Spel van klank en licht". Iedere woensdag-, donderdag- en vrijdagavond (t.m 4 sept.). Vleeshal stadhuis en Zeeuws Mu seum: Expositie werk hedendaagse kunstenaars „Letterlijk en figuur lijk" (t.m. 30 aug.). Ma. t.m. za. 1017 uur; zon. 1317 uur. RETRANCHEMENT Galerie „Mauringh", Dorpsstraat. Expositie beeldhouwwerken, aqua rellen en hedendaagse kunst (t.m. 1 septDagelijks van 1121 uur. ROTTERDAM Booymaans-van Beuningen Expositie Nicolaas van Beek en Frans Molenaar, sieraden en kle ding (t.m. 16 aug Ma t.m. zat. van 10-17, zon. 11-17 uur. Bovendien woe. van 20-22 u. De Doelen: Expositie „Muziek op de penning". Collectie van 1500 penningen (t.m. 23 aug.). Rotterd. Hist. Museum: Expositie „Bezeten bezit", collectie mevr. W. G. Elias-Vaes (t.m. 1 aug.). Werkd. 10—17, zon. 11—17 uur. Maritiem Museum, Burg. s'Jacobs- plem 8. Expositie „En de haven groeide voort, 19451970" (t.m. 30 sent. Dag. van 1017 uur. Zon. van 1117 uur. Rotterd. Kunststichting, Kunstzaal Zuid, Zuidplein Expositie Alphons Mineur (t.m. 2 aug.). Werkd. van 1017 uur, zon. van 1217 uur. Rotterdamse Kunststichting, Kruis plein 40. Expositie eindexamen werk leerlingen Rotterdamse Aca demie (t.m. 2 aug.). Werkd. 1017 zon. van 1217 uur. SLUIS Raadskelder Stadhuis Schilderijen tentoonstelling van Belgische schil ders. Dag. van 1012 en 1418 uur (tot 1 sept.). Raadhuis: Expositie Béatrice Pa- peians-de Morckhoven, schilderijen (t.m. 14 aug.) Dag. van 1119 uur ST.-ANNA TER MUIDEN Voormalig gemeentehuis. Tentoon stelling schilderijen van Jos But en schilderijen en beeldhouwwerk v. J. de Meester de Betzenbrouck. Geopend dag. 1012 en 14—17 uur (tot 15 sept.). VEERE Schotse huizen: Expositie Stefan Mrozenski. houtgravures, boekil lustraties, gelegenheidsgrafiek (t.m. 15 sept.). VLISSINGEN Britannia: Expositie schilderijen v. Piet Bulthuis (t.m. 31 aug.). Stea Museum. Expositie „Vlissin gen van Ver en Nabij" (t.m. 31 juli) Ma t.m. zat. 1012 en 14— 17 uur zon. van 1417 uur. WESTDORPE Galerie Troutzaerte Zomertentoon- st ening van schilders, beeldhou wers en pottenbakkers (t.m. 31 aug 1 Ma t.m. zat. van 918 uur, zon. van 1418 uur. ZIERIKZEE Gravensteen: Tentoonstelling Vis serij en scheepvaart „Z.Z.-'70". (t.m. 13 aug.) Werkd. van 10—17 en 1921 uur. Gemeentemuseum: Expositie scheepsmodellen, aardewerk, por selein (t.m. 30 okt.). Ma. t.m. zat. 11-12 en 13 30- 16 30 uur. Burgerweeshuis: Expositie beeld houwwerk en klein antiek, potterie en schilderijen (t.m 22 aug.). Ma. t.m. zat. 1017 uur. ANTWERPEN „Het Sterckshof" te Deurne. Ex positie „Fotografie in België 1839 1940' (t.m. 12 sept.). Metr 50 Tentoonstelling „Het Ko ninklijk Paleis Bouwer en be woners" (t.m. 6 sept.). Elke dag van 1220 uur Zat., zon. en feest dagen van 10—18 uur.

de Stem | 1970 | | pagina 5