VRAGEN OVER HUREN VAN VAKANTIEHUISJES Veiling Goes beproeft champignonkweek Wensen van wens-ins door b. en w. Terneuzen bekeken Schipper en dokter leverden slag g;in vai Ti Goesi SLAD ïlta. toeristische rondwandelingen ju Zeeland iste 'DORP WINNJ NDENTOERlf lEERENHOEK Éet Raiffeisenba oedekenskerke )rukke tijdvoor jjeugdcircus logerop uit Goes Veranderlijk :amens Weer diefstallen in Middelburg Rechtbank Middelburg BOETE VAN 100 VOOR ORGANISATOR EUROQUIZ' Toeristen gaai bollen in Westdorpe DONDERDAG 23 JULI 1970 ■>tmoH£f:LG(a£: (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Kamerlid Egas (PvdA) klaagt bij de minister van Economische Zaken zijn nood over de huren van zomerhuisjes. Hij vindt die prijzen en ook wel de I huurverhogingen aan de hoge kant. De minister zou daar wat aan moe ten doen. In zijn vraag lieefl Egas ook de verhuur van caravans en tenten be- (rokken. Als drijfveer legt hij de minister voor: nu de recreatie zo duidelijk een algemeen sociaal ka rakter heeft gekregen, dient ook ie- I dereen in de gelegenheid te worden I gesteld (door middel van redelijke prijzen) 0111 zich te recreëren. De heer Egas was niet voor nade re uitleg bereikbaar. Mogelijk be schikt hij over cijfers of andere gegevens, die zijn vraagstelling aan de minister rechtvaardigen. Zijn in formatie had in elk geval duidelijk heid aan zijn vraagstelling kunnen geven. Maar zoals velen in deze tijd is ook kamerlid Egas naar een va kantie-oord getogen. Zo werd ons althans verteld. Over de problematiek van deze materie vertelt ons nu specialist G. Sliepen, directeur van de provinciale VVV in Noord-Brabant: „De huren van zomerhuisjes liggen in onze pro vincie helemaal niet aan de hoge kant. En de huur van een stand plaats op een camping valt ook best mee". De Brabantse cijfers: voor een luxe bungalow betaalt men in het hoogseizoen rond de 200 gulden per week. Dan heeft de vakantieganger een doucheruimte en verder alle comfortabele rim-ram in huis. In voor- en naseizoen ligt de huur van hetzelfde huisje een stuk lager (20 tot 30 procent). Een middenklas bungalow „doet" in het hoogseizoen 130 tot 160 per week. De VVV beschikt ook over ver huurprijzen van plaatsen op cam pings. Die zouden het bedrag van f 1,25 per persoon per dag niet te boven gaan. Afwijkingen naar bene den komen wel voor. Tot zover de prijsniveaus in Noord-Brabant. Over prijzen in de Zeeuwse kustplaatsen is vorig jaar door de studenten van het Neder lands Wetenschappelijk Instituut voor Toerisme (NWIT) een onder zoek ingesteld op verzoek van de minister van Economische Zaken. De studenten maakten onder an dere een prijsvergelijking lussen Belgische en Nederlandse kustplaat sen. Een verschil bestond overigens nauwelijks. Toch hadden de vakan tiegangers in België over het alge meen een prettiger vakantie, omdat ook voor accommodatie buitenshuis (uitgaansgelegenheden) was ge zorgd. Exhorbitante huren werden niet gesignaleerd. Wanneer men net als de heer Egas als vakantieganger tegen een bedrag van sec 200 gulden per week aankijkt, lijkt dat nogal veel. Zeker indien de huur thuis enkele tientjes per week bedraagt. Toch mag men zich op dit verschil niet blindstaren. Hel vakantiehuis is „aangekleed". Thuis moet iedereen zelf voor inrichting zorgen. De heer Sliepen becijfert: „Een luxe zomerhuisje kost de eigenaar inclusief inrichting 25.000 gulden. Gezien de joyeuze levenswijze van de vakantieganger is hij gedwongen huis en inrichting in tien jaar af te schrijven. Vandaar de algemeen gel dende vuistregel: bij een verhuur van 20 weken per jaar speelt de eigenaar van de bungalow quitte. Bij een verhuur van 20 weken le vert de bungalow rendement op". Iedereen kan tevreden zijn over het jaar met 20 verhuur-weken. Dat betekent namelijk een half jaar goed tot redelijk weer. Daarop mo gen wij in ons land niet te vaak rekenen. Met socialisering van de recreatie maar dan niet zoals Egas die voorstaat houdt ook de VVV zich bezig. De VVV begrijpt wel dat niet iedereen in een vakantiehuisje wil kruipen. Ook al suggereert het soci alistische kamerlid dat we met z'n dertien miljoenen behoefte hebben aan kampeergelegenheid. VVV-directcur Sliepen: „Velen gaan niet op vakantie, omdat het geld ontbreekt, omdat men zich an derszins ontspant, omdat de kinde ren nog te klein zijn. Deze grote groep van „niet-vakantiegangers" krijgt naar mijn mening nog niet voldoende aandacht. De groep weet niet wat voor haar de mogelijkhe den zijn. Aan deze situatie komt overigens een eind. Het Nationale Bureau voor Toerisme plus alle VVV's hebben de plannen al klaar". sent. muziektent, bij rusthi bjj het Ceresbeeld. Vj Iit kwart voor negen i pen op in het winkelcaj rssel. Vrijdagmorgen J f twaalf is er weer volh ie Lange Voorst en i kstraat en van twee k Kunstmarkt en 's avojl cht tot half negen in J 1 augustus nemen roepen afscheid met van tien tot elf bij aan de Westwal, op |t, van elf tot twaalf van half drie tot I muziektent en van z( gen op de Grote Makrtl i onze correspondent) RENHOEK Op n in Hotel de Koiohra e partijen gespeeld rnW s driebandentoernmi ïhoek. Met nog 2 te# lienden zich 4 kansiu" 1 Traas met 1 verliespffi J. Werri, C. Westdorp Idorp elk met 2 verliest heer L. Westdorp wist tegen de heren WestdMt winst om te zetten et' i heer Traas de finali heer Werri perse I kampioen te noemen, deze vond de heer Wenj »rm tegen zich en vt' kansloos. De uitslag het voordeel van de Iiodat L. Westdorp zich locht noemen, was een sportief waaraan allen een ring over hielden. C. w erd namens alle spelers edankt voor de perfecte e. Hierop reikte de h e medailles uit. itslag: 1 L. Westdorp R 2 L. G. Traas 15 pnt. 0.5i rri 14 pnt. 0.640; 4 C. pnt. 0.444; 5 P. Traas .400; 6 J. Boonman 8 j J. Jansse 7 pnt. 0.330; 8 ..es 3 pnt. 0.180; 9 A. nde 2 pnt. 0.240; 10 P- Vl pnt. 0.200. I partijen werden over 1 gespeeld. Hoogste serie orp met 6. Hoogste partij partij L. Westdorp 1.15, (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Gedurende de Ivakantieperiode worden er op diver se plaatsen in Zeeland rondleidingen georganiseerd voor toeristen en an dere belangstellenden. Het programma ziet er als volgt -uit: tot en met september is er tedere woensdagmiddag een ander- Tialf uur durende wandeling in het bos- en krekengebied van de Braak- onder leiding van een boswach ter. Vertrek om 13.30 uur vanaf de houten barak bij de ingang van het recreatiecentrum. In Domburg wor den iedere dinsdag tot en met 15 jeptember eveneens wandelingen onder leiding van een boswachter |emaakt en wel door het bos „West- |ove" vertrek 14.30 uur vanaf het recreatieterrein voor kasteel West- ^move. Haamstede biedt verschillen- ;'de mogelijkheden voor wandelingen. fOp 28 en 31 juli is er een avond- pondleiding naar de broedplaatsen de zilvermeeuwen. Aanvang 19.00 uur. Vertrek bij de uitkijkto ren aan de A. van der Weijdeweig. Dp 29 juli wordt een rondleiding kemnakt door de tuinen van het slot Daemstede. Aanvang 10.00 uur. Op juli is er een avondwandeling i 15 kilometer met muzikale or.t- >t. Vertrek om 18 uur vanaf het V-kantoor. Op 30 juli is er ten- lotte een rondwandeling door de do- leincn. Vertrek om 9 uur vanaf de fckijktoren aan de A. van der Teijdeweg. Ouwerkerk biedt op 29 juli gelegenheid tot wandelen onder piding van een boswachter. De (cht voert door het krekengebied |zn Ouwerkerk. Vertrek om 14.00 Uur vanaf het kampeerterrein „De pier Bannen". In Renesse tenslotte i er op 31 juli een excursie door de Uinen van het slot Roermond. Ver rek om 18,45 uur vanaf het sport- (errein Laone. een onzer verslaggeefster EDEKENSKERKE De omzet van de Coöp. Raiff' Hoedekenskerke, met kan" Gravenpolder, Hoedekei aarland en zitting in Kffa' he, bedroeg in het eerste f 38.062.000. is bijna f 10.000.000 meer (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Het Goese jeugd circus hogerop heeft het druk deze zomer. Be artiesten verlenen hun medewer king onder meer aan de feestweek, Bie de volksdansgroep Kasporgo heeft georganiseerd. Zondag gaat Hogerop paar de Panne, aan de Franse grens, paar de jeugdige artiesten acroba tiek en clown-nummers op zullen Poeren voor ongeveer tweeduizend Toeschouwers. Op woensdag 29 juli (reedt het circus op in de Prins van franje in Goes. 6 temperaturen Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag, opge steld door het KNMI op woens dag om 18 uur: Veranderlijk met enkele buien en ongeveer norina- van et eerste half jaar )94.000. at aantal nieuwe spaarbankW bedroeg 242. „„rit* ataal werd f 595.601,84 me 1 dan terugbetaald. Aan 1 d een bedrg van f -jiJi (trekt en afgelost f 695.9 1 L kredieten in rekening y f 318.484 afgelost en t Istrekt. (Van een onzer verslaggevers) GOES De veiling van Zuid-Beveland neemt op het ogenblik proe ven met liet kweken van champignons in koelcellen in het veiling gebouw aan de Fruitlaan in Goes-zuid. Het betreft hier een landelijke en waarschijnlijk zelfs wereldprimeur, maar de veilingdirectie heeft hieraan nog geen ruchtbaarheid willen geven, omdat zij geen ver wachtingen wil wekken en het project nog geheel in een experimen teel stadium verkeert. Het is nog geenszins zeker dat de proeven zullen slagen, omdat de champignonteelt bijzonder ingewikkeld is en zeer gevoelig voor invloeden van buitenaf. Wel heeft de veiling vereniging alvast in kranlenadvertenties plukpersoneel gevraagd voor de champignons die in juni „ingezaaid" zijn en begin september ge oogst moeten zijn. Ook op landbouwgebied heeft de veiling een bij zonder initiatief ontwikkeld: Op een twintigtal hectares van veiling leden is men begonnen met spruitkoolteelt, die wat betreft het pluk ken, sorteren en verpakken ter plaatse zal wórden afgerond door het veilingpersoneel. In een achttal koelcellen, die ge woonlijk worden gebruikt voor de opslag van peren is men met de chapignonproeven begonnen. De cel len staan in het voorjaar een aantal maanden leeg en daarom rijpte bij de veilingdirectie het plan om deze ruimte volledig te gaan benutten. Als de proeven slagen („Wij willen beslist geen verwachtingen wekken; als het mislukt word ik „gestenigd" en maken de mensen het mij een volgende keer moeilijk met het uit voeren van andere nieuwe ideën; proeven moeten mogen mislukken", aldus directeur drs. D. J. A. Butijn) bestaat de kans, dat ook in de ande re seizoenen, maar dan op beperkter schaal, champignons zullen worden gekweekt in de Goese veiling'. Over de mogelijke of te verwachten champignon-omzet wil de Goese vei- lingdirecteur zich voorzichtigheids halve ook nog niet uitlaten: „Het hangt helemaal van het verloop van de proeven af en bovendien is er een mogelijkhedenschaal van nul tot honderd". (dezelfde die b.v. in de St. Pieters berg in Maastricht worden geteeld) is een apart proces. De champignons zijn uiterst gevoelig en er bestaat enorm veel kans op ziekte. Voor het ontwikkelen van de paddestoelen zijn grote temperatuursverschillen van 16 - 63 graden celsius) vereist en hoge vochtigheid van de lucht. Dit alles vergt bijzonder veel arbeid en zorg. Het plukpersoneel, dat in de advertenties reeds werd ge vraagd, zal niet alleen worden aan gesteld voor seizoenwerk, maar zal op momenten, dat geen champignons worden geoogst, voor ander werk worden ingezet. De veiling heelt altijd veel personeel nodig voor het sorteren van fruit. Ook de veiling van Terneuzen zal aan het experiment medewerking verlenen. In september moeten de acht specifieke Goese perenkoelcel len (de veiling in Goes heeft totaal 48 grote en kleine cellen) weer vrij zijn voor de opslag van peren. Daar om heeft de Veilingvereniging Zuid- Beveland koelruimte gehuurd in Terneuzen, waar in september en oktober andere fruitsoorten van de Goese veiling zullen worden onder gebracht, zodat in Goes-Zuid weer cellen vrijkomen voor het champig non-experiment. Ook op het gebied vaan de land bouw lanceert de Goese veiling een nieuw idee: het gedeeltelijk zelf verrichten van agrarische werk zaamheden op het land, door perso neel van de veiling en met materi aal van de veiling'. De Veilingvere niging Zuid-Beveland wil op Zuid en Noord-Beveland een spruitkool- areaal ontwikkelen. Tot nu toe be stond alleen in de gemeente Goes en omgevin spruitkoolteelt die voorzag in plaatselijke behoefte. De Goese veiling heeft nu een recent ontwik keld spruitenplukapparaat van Ne derlands fabrikaat aangeschaft ten behoeve van de spruitverbouw op twintig hectare landbouwgrond van leden van de veilingvereniging, die vooolieen suikerbieten, aardappelen of tarwe verbouwden. De plukma chine zal voor de oogst (in novem ber, december en januari) worden ingezet door personeel van de vei ling. Ter plaatse wordt in het veld door dit personeel ook het sorteren en het „opzakken" (verpakken) ver richt. Tot het van veilingwege (en dus niet door enkele leden gezamen lijk) aanschaffen van een plukma- chine is men overgegaan omdat de machines een te grote aanschaf zou den betekenen voor individuele spruitkooltelers. Het betreft hier dus enerzijds het ontwikkelen van een spruitverbouwgebied door en voor de veiling en anderzijds een service aan de veilingleden, zodat het mes aan twee kanten snijdt. Het opzak ken zal geschieden in zogeheten „kleinverpakking", dus verkoop klaar. Als de spruitenproef dit na jaar slaagt, zal het areaal dat nu 20 hectare in Zuid- en Noord-Beveland omvat, worden uitgebreid. Tot nu toe bestonden slechts specifieke spruitverbouwgebieden in de omge ving van Barendrecht, Leiden en Gouda, waar sinds kort de pluk ook wordt uitgevoerd met de nieuwe machines, die daar echter particu lier worden aangeschaft. -HEER ARENDSKERKE jr P.M. van 't Western# J ëkerijen „Westhof' 1S. r het schattersexamen in „I is nu bevoegd om r0If5tten. f oerende goederen te scna Weersvooruitzichten in cijfers ge- fciddeld over Nederland. Voor vrij- lag: Aantal uren zon: 1-8. Min. temp.: nstreeks normaal. Max. temp.: om- ireeks normaal. Kans op een droge fii'iode van minstens 12 uur: 80 pro- tent. Kans op een geheel droog et- paal: 40 procent. I Voor zaterdag: Aantal uren zon: (-9. Min. temp.: omstreeks normaal. Bax. temp. van ongeveer normaal tot l graden onder normaal. Kans op een {roge periode van minstens 12 uur: 0 procent. Kans op een geheel droog tmaal: 40 procent. STRANDVERWACHTIN Na een ■onnig begin zal in de loop van de |ag de hoge bewolking wat toenemen, ten zwak front kan tegen de avond Jen paar buien veroorzaken. Zwakke leewind. temperatuur 18 tot 20 gra ten. zeewater 17 graden. Vooruitzich ten'. Tijdelijk bewolking, later weer pklaringer. en een gematigde tem peratuur met redelijk strandweer. (Van onze correspondent) MIDDELBURG In de nacht van 21 op 22 juli zijn er in Middelburg weer diverse diefstallen gepleegd. Uit een geparkeerd staande auto van de heer Van D. werden een transis torradio en een fototoestel ter waai de van f 150 ontvreemd. De auto van Van D. was niet afgesloten. De eveneens niet afgeslo ten auto van de heel- W. werd in dezelfde nacht ontvreemd en is in de loop van de dag teruggevonden in Leidschendam. Bij een inbraak in het zwembad aan de Poelendaelesin- gel zijn enkele gevonden voorwer pen en f 10 gestolen. Er weiden drie toegangsdeuren uit de schanicren gelegd en het ioketraampje werd vernield en enige gevonden voor werpen uit het zwembad meegeno men. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De raadsfractie van de Partij van de Arbeid lieeft een aantal wensen van bewoners in de diverse kernen van de gemeente Terneuzen tijdens een wens-in ge bundeld en ter beantwoording aan geboden aan het college van burge meester en wethouders. Voor liet merendeel bewegen de vragen zich op het terrein van wijlcvoorzienin- gen, zoals verbetering van speel plaatsen, liet plaatsen van telefoon cellen, jeugdwerk, bejaardenwerk, openbaar vervoer, cultuur en soci aal-cultureel werk. Hoek, Sluiskil-Oost en Zaamslag willen graag een telefooncel. Het college antwoordde daarop dat het vragen om een telefooncel weinig zin heeft, omdat de PTT het gebruik daarvan niet voldoende acht. De mensen in Sluiskil-Oost kunnen in noodgevallen terecht bij de portier van de cokesfabriek. In Hoek wordt overwogen een cel in 1971 of '72 te plaatsen. De pogingen van het vori ge gemeentebestuur van Zaamslag zijn altijd op niets uitgelopen. Bervoners van Sluiskil verzochten de PvdA-fractie na te gaan of de speelweide aan de Bosjestraat opge knapt kan worden. Sluiskil-Oost zou graag een speeltuin willen hebben. Op het plantsoen van het Lijsterbes- plein mag van de politie niet wor den gespeeld. In Hoek wenst men speelplaatsen zo dicht mogelijk tus sen de woningen. Liefsi creatieve tuinen. De inwoners van Biervliet prefereren speelplaatsen voor alle leeftijdsklassen. De Terneuzenaren gaven de wens te kennen niet alleen speelplaatsen te willen zien in de oude wijken, maar zeker voor of achter elke flat. Burgemeester en wethouders ant woordden dat de speelweide nabij de Bosjeweg in Sluiskil zal worden opgeknapt. Op het Lijsterbesplein is nog ruimte voor een zandbak, die er zal komen. De opmerkingen en wen sen over de speelplaatsen in Hoek, Biervliet en Terneuzen moet liet college nader bekijken. De financië le zijde van het vraagstuk zal daar bij een rol spelen. In Hoek is overi gens een trapveldje aangelegd bij de tennisbanen en het voetbalveld, al dus b. en w. De Candsvlietstraaf in Sluiskil is volgens de bewoners te smal. Men zag graag een eenzijdig ingesteld parkeerverbod. Tevens zou het ver beteren van het wegdek van de weg tussen rijksrondweg en de kom geen overbodige luxe zijn. Het bruggetje over de voormalige Oostkolk nabij het politiebureau is volgens Terneu zenaren onvoldoende verlicht. In een overmoedige bui stapt men te snel het water in. Verder wordt aandacht gevraagd voor de kinderen, die de Zuidland- school bezoeken en daarbij het drukke verkeer in de Jacob Cats- straat en Guido Gezellestraat moe ten trotseren. Tevens achten enkele wens-inners liet ongewenst dat een verkeersweg', waarop bovendien nog (vaak) snel wordt gereden, door liet sport- en wandelpark loopt (Frd. van Eedenstraat). Kan eventueel worden bevorderd, zo luidt de vraag, dat het verkeer andere wegen kiest? Wat betreft het parkeerverbod in de Canisvlietstraat in Sluiskil is de politie om advies gevraagd. Het col lege stelt zich voor dit advies ter sprake te brengen in een vergade ring van de verkeerscommissie. Ver betering van het wegdek tussen de rijksweg en de kom van Slüiskil is inderdaad nodig en het staat als zodanig ook op het verlanglijstje van burgemeester en wethouders. De beveiliging van het bruggetje over de OoStkolk lijkt het college afdoende. Vooral nu er beplanting is aangebracht. De verlichting wordt eveneens voldoende geacht. Aan weerszijden staan lichtmasten. De situatie in de Jacob Catsstraat en Guido Gezellestraat bij het uitgaan van de Zuidlandschool is volgens b. en w. niet in hoge mate gevaarlijk. De politie is gevraagd de situatie te bekijken. De opmerkingen over de verkeersweg door het Zuidersport park zullen ter sprake worden ge bracht in de verkeerscommissie. Tijdens de wens-in werd uitdruk kelijk gesteld dat de instelling van een schoolraad in Hoek en Terneu zen noodzakelijk is. Tevens zou Hoek graag meer lokalen willen voor kleuteronderwijs. Terneuzen wenst naast godsdienstonderwijs ook humanistisch vormingsonderwijs op de scholen. Daarnaast wenst Terneu zen een hts. desnoods als dependan ce van Vlissingen. In Biervliet zou (Van onze correspondent) NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Tijdens het spreekuur van dokter J. Jansen te Nieuw- en St.-Joos- land belde schipper S. aan, die met zijn scllip in de haven van Nieuw- iand lag. Aan bet dienstmeisje, dat de deur opendeed, vroeg S. of de dokter niet eens wilde aankomen, daar zijn moeder een keelontste king had opgelopen. De dokter bezig met het helpen van een pa tiënt, waarbij een opgelopen wond moesl worden gehecht liet via zijn dienstmeisje weten, dat hij zou komen, zodra het spreekuur afgelcpen zou zijn. Dal zinde de schipper niet, die kennelijk veron derstelde, dat de arts niet wilde komen. En daarom begon S. met zijn vuisten de buitendeur te be werken. Dat „inde op zijn beurt de dokter niet, die bij zoveel lawaai zijn patiënt even in de steek liet en toen oog in oog met de schipper kwam te staan. S. begon klappen uit te delen en dokter Jansen moest zich verweren. Nu is de dokter nogal flink uit de kluiten gewassen en de schipper kreeg er zo van langs, dat hij de aftocht blies... om even later opnieuw het strijdtoneel te betreden, nu in ge zelschap van zijn knecht. Samen begonnen zij bij de woning van dokter Jansen de geparkeerde au to's te bewerken en samen ook wilden zij de woning van de dok ter in brand steken. Op dat rno ment belde dokter Jansen, vrezend voor erger, de politie. Maar ook onze schipper belde de politie. me< de mededeling, dal de arts van Nieuw- en St.-.loosland zijn moe der niet wilde behandelen. In zo verre had de schipper gelijk, dat dokter Jansen hem na de vecht partij te kennen bad gegeven, dat hij zijn moeder niet meer wil de behandelen. Vervolgens wilde een arts uit Middelburg de patiënte op het •icliip wel geneeskundige hulp ver lenen, maar de schipper vertrouw de die arts niet en haalde met zijn into dokter M. van der Moer uit \nicinuiden op. Toen de Arnemui- lense arts arriveerde kon bij on- ;errichterzake huiswaarts keren, vailt de ontboden arts uit Middel ing' had intussen de moeder van le schipper geholpen... De politie heeft de zaak verder gesust. Op enkele rekeningen na waarschijnlijk. liet op prijs worden gesteld, indien de lesroosters van de scholen voor voortgezet of middelbaar onderwijs zodanig zouden worden ingericht, dat de leerlingen overdag niet een paar uur in Terneuzen werkloos lo llen en daardoor 's avonds laat thuis zijn. Met name werden de scholen genoemd: huishoudschool, mts en Petrus Hondius Tijdens een onlangs gehouden raadsvergadering deelde het college mee, dat de instelling van een schoolraad de aandacht heeft. De onderwijssituatie onder meer in de kern Hoek vormt een van de studie onderwerpen, welke te zijner tijd in een aparte nota uiteen wordt gezet. De onderwijsnota van de voormalige gemeente Terneuzen is vrijwel ge reed. Het humanistisch vormingson derwijs zal bij dit alles niet worden vergeten. Het voormalige gemeente bestuur van Terneuzen heeft zich in hoge mate beijverd een hts in Ter neuzen te krijgen. Het rijk streeft echter naar grotere eenheden, dit in verband met de verdergaande tech nische ontwikkeling. Het huidige college van b. en w. is dan ook niet optimistisch over het welslagen van de plannen. Over de lesroosters van de hierboven genoemde scholen kan niets worden gezegd. Het gemeente bestuur staat daar helemaal buiten. Verzocht wordt toestemming te geven voor het voeren van reclame rond het hoofdveld van v.v. Terneu zen. Daar sport door velen niet als een vermakelijkheid wordt gezien, maar meer als recreatie, wordt ver zocht de vermakelijkheidsbelasting af te schaffen. Tenslotte kwam tij dens een wens-in naar voren de mogelijkheid te onderzoeken of een kunstijsbaan in Terneuzen rendabel zou zijn. Het college zal zich beraden over de reclame bij het hoofdveld in het Zuidersportpark. Gezien de financië le consequentie van het verwarmen van kleedkamers achten burgemees ter en wethouders dit geen haalbare zaak. Over de vermakelijkheidsbe lasting stelt het college, dat deze niet afgeschaft zal worden. Er is een onderzoek gestart naar de exploita tie van een kunstijsbaan. Dit onder zoek bevindt zich nog steeds in een beginstadium en zal nog geruime tijd vergen. Naar aanleiding van een zwembad in Hoek wordt gezegd, dat de plan nen voor een zwembad in Hoek zijn voorbereid door het voormalige ge meentebestuur van Hoek. Gedepu teerde Staten hebben de desbetref fende begrotingswijziging niet goed gekeurd. De projectering van zwem baden zal voortaan worden bekeken in de totaliteit van het gemeentelijk beleid. Een heet hangijzer is het openbaar i vervoer. De inwoners van alle ker nen vinden de busdiensten zonder meer slecht. Het is niet mogelijk om na negen 's avonds van de ene naar de andere kant van de gemeente te reizen meit bussen van de ZVTM. Bezoek aan de schouwburg wordt geremd en avondonderwijs is prak tisch onmogelijk te volgen. Inwoners van Sluiskil zouden graag bejaar dentarieven willen. Het college vindt het vraagstuk van het openbaar vervoer buitenge woon gecompliceerd. Erg optimis tisch is men niet over eventuele verbeteringen. De vraag naar be- jaardentarieven zal worden doorge speeld naar de ZVTM. (Van een onzer verslaggevers) ABSDALE In Absdale wordt gewerkt aan een nieuwe manege. Deze manege St. George, komt langs de Absdaalseweg te liggen. Met de bouw ervan is ongeveer veertien dagen geleden begonnen. De manege, wordt 40 bij 20 meter groot. Boven dien komt er een paardestal van 40 bij 5 meter voor 29 paarden. Daar naast wordt ook een bar ingericht. Volgens de heer de Buck is het niet onwaarschijnlijk dat, wanneer „St. George" eenmaal gereed is ge komen, er een ruitersvereniging in Absdale wordt opgericht. Het ligt in de bedoeling eind september de laatste hand aan de nieuwe manege te leggen. 99 (Van onze correspondent) MIDDELBURG De rechtbank te Middelburg heeft gisteren de or ganisator van de „Euroquiz" J. van S. uit Domburg, veroordeeld tot een geldboete van f 100,- wegens het geven van gelegenheid tot gokken. Hij had begin dit jaar via adver tenties leden trachten te winnen voor de „Euroquiz"-club. Na beta ling van de vijf gulden wekelijkse contributie ontving' men een formu lier, waarop drie Nederlandse en drie buitenlandse voetbalclubs moes ten worden ingevuld, die het meeste aantal doelpunten zouden scoren. Bovendien moesten enige zeer een voudige vragen worden beantwoord. Afhankelijk van het aantal goede antwoorden kwam men in aanmer king voor plaatsing in een der drie categorieën. Uit de goede inzendin gen werden namen getrokken van de winnaars, die door de organisator werden opgebeld. Na het beantwoor den van nog een vraag ontving men afhankelijk van de categorie waarin men speelde een prijs van f 1000,-, f 100,- of f 10,-. De organisator had zich tevoren door een advocaat laten adviseren, doch was van dit advies afgeweken. De officier van justitie had tegen hem een voorwaardelijke gevange nisstraf van twee maanden geëist, alsmede een geldboete van f 750,-. De 25-jarige verkoper T. A. J. R. uit Roosendaal werd vrijgesproken. De officier van justitie had tegen hem een voorwaardelijke gevange nisstraf van twee maanden, toezicht van de reclassering en een geldboete van f 400.- geëist wegens onzindelij ke verkoopmethodes. Hij zou vorig jaar in Terneuzen onder valse voor wendsels een wasautomaat ter waar de van f 1500,- hebben verkocht aan een kraanmachinist. Hij zou hebben verklaard, dat de machine een Royal bij de Mielefabriek van de band zou zijn gekomen. De recht bank achtte het tenlastegelegde niet wettig en overtuigend bewezen. (Van onze correspondent) WESTDORPE In Het Oud Raad huis in Westdorpe wordt zaterdag middag om half drie een wedstrijd gaaibollen gehouden voor de bouw vakarbeiders, die dezer dagen hun jaarlijkse vakantie hebben. Er is een aantalprachtige prijzen beschikbaar gesteld.

de Stem | 1970 | | pagina 3