Horeca-ondernemers doen goede zaken Raad Middelburg verleent krediet voor Dauwendaele Belgen zijn en blijven 'dakduiven' SNELLERE VERBINDING TUSSEN ZEELAND EN NOORD-BRABANT in, len. Vakantiegangers zoeken bij slecht weer goedkope restaurants op I, kunnen r scholing, an het lolden. VERKEER Vrouw gewond bij val van bromfiets Zware schade aan twee auto's bij aanrijding in Kapellebrug Oud-papieractie voor verwarming r.-k. kerk Zuiddorpe LICHTE SCHADE BIJ AANRIJDING Jongetje (10) gewond bij aanrijding in Middelburg Gewond bij aanrijding in Vlissingen Examens Wat en waar? VANDAAG ±i L Tentoonstellingen GOES DINSDAG 21 JULI 1970 Eikbetuiging' dank aan korijschool |.-an Dorsselaer leikant Iiede opleiding bij en van mijn rij- het eerste exa- Hennie Gijzel raat, Heikant. lij uw 1 alles chillende |en wilt. ikopleiding eweg 17, fen, 396 t als u eens lat. Lessen 1965 f 600,— 1965 1000,— 1963 500,— 1959 350,— JiuturtjicsseD voui loig. en losse lessen !J>' ■v inbegrepen) Gratis VvV- Pnstructjeboek. Autorl)- plcombwatte De Centrale, meldingsadressen Bergen feoom: Huybergsestraat H» 1 36132 Breda: BaagdUk tel 30168 Oosterbout: bpey 19, tel 4379. Roosen- Roulevard 113 tel WMW. Geldleningen Jtreen een krediet tot 1)00,-, zonder borg direct ■krijgen voor aanscbaf van ■i beien en woningtextiel. zij die gaan trouwen, en _.i die dringend meubelen len kopen. Vraagt gratis lier met uitvoerige tnlichtin- bij Postb. 1083. Rotterdam. 'akantieverblijven 1 huur: caravans, compleet Ier. voorz. van gas en eleKtr. lidplaats te Westkapelie- na 8 aug. Prijzen v-2' v.- p.w. Bernaards, leP^ir' I B. op Zoom. Tel. 01640— p4. hnur aangeboden vanaf IS J 1 vrije etage met eigen liken, tollet en douche m fcdern huis, prima gemeuDi- ■rd, in Oost-Vlissingen. Brie- li onder no. 2978 bureau va" .blad. edkope vakantiereis 8 dage» ar Vlaamse Heuvelland ;chts 140 gulden voor vol- issenen, kinderen 120 guld^ ;t verzorging. Vraagt uttgj" eid reisprogramma bij Bu reau „De Pelikaan". isstraat 14, Breda, tel. 42*. akantie (diversen) obiele houten bungalows va® 7995,-, Adrln tourcaravans »- 1970 3—4 persoons vana* 58,- Holiday stacaravans slaapkamers reeds v3'™, 80,- Minster tourcarava» naf 3975.- Belmont stacara rns de nieuwste typen a. 6595.- Knuppe's Autorno el. en Caravanbedrljf. Baai seweg 34a-b, Chaam (N.t>r el. 01619—248. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN/MIDDELBURG/HULST „Voor ons is er maar één weertype goed; en dat is slecht weer". Deze uitspraak deed een horeca- man naar aanleiding van de vraag of het in zijn restaurant drukker is bjj slecht weer dan bij mooi weer. In de afgelopen week is het vooral in de goedkopere restaurants in Zeeuwsch-Vlaanderen op vallend druk geweest. Het zogenaamde toeristenmenu voor prijzen rond f 7.50 vond er gretig aftrek. In Middelburg, Goes en Vlissingen heelt men de indruk dat warenhui zen en grote winkels, voor zover zij geopend zijn, de beste „slecht-weer- voorzieningen in het achterland" zijn. In deze plaatsen heeft de hore- ca-bedrijvigheid een enorme impuls gekregen als gevolg van het slechte weer. Vooral in specialiteiten-res taurants, zoals „de Chinees", loopt het tegen etenstijd storm. In sommi ge restaurants moet men de gasten die niet tijdig gereserveerd hebben, naar de concurrent doorsturen. De voertaal in de restaurants op Walcheren en Zuid-Beveland is een mengeling van Vlaams en Duits. De overheersende kleding is het gedekt grauw van de regenkleding. In verschillende kampeerbedrijven zijn in de kantine amusements-mo gelijkheden voor de regenachtige aren geschapen. De binnensteden van Middelburg, Vlissingen en Goes vertoonden gisteren, ondanks het trieste weer, toch een vrolijk beeld door de aanwezigheid van grote aan tallen „uitgeregende" kampeerders. Het verkeersbeeld op de wegen was gisteren bijzonder rustig. Het weer noopte niet tot het maken van toeristische ritten. Toen de regen in het begin van de middag ophield was iet de wind die velen deed roeken naar beschutte plaatsen. Ondanks het opvallend grote aan tal mensen dat voor het genieten van de warme maaltijd, de restau rants opzoekt, is men in horeea- kringen niet onverdeeld enthousiast over het huidige weertype, dat de mensen eerder naar de kachel dan naar de terrasjes drijft. De over- (Van onze correspondent) MIDDELBURG De zestig-jari ge mevrouw Van H. uit Middel burg bij een val meth aar bromfiets op de kruising Seisstraat-Seisdam verwondingen aan haar hoofd opge lopen. Zij maakte een proefritje op de bromfiets en heeft de bocht waar schijnlijk met te grote snelheid geno men. Per ambulance is zij overgtj- bracht naar het gasthuis in Middel burg. (Van onze correspondent) KAPELLEBRUG Twee perso ncuauto's, respectievelijk bestuurd door E. van D. uit Clinge en M. F. uit Sluis, zijn zwaar beschadigd bij een aanr,jding op de Schcntevaart in Kapellebrug, .,?e aanrijding ontstond doordat van D„ die aan de rechterzijde van de weg geparkeerd stond, plotseling de weg opreed, op het moment dat r- kwam aanrijden Deze kon een botsing niet vermijden. heersende mening bij de horeca ondernemers is: „Bedrijfseconomisch gezien hebben wij meer aan een groot aantal gasten op het terras, maar dan over de gehele dag ver spreid, dan aan een klein aantal vol- bezette tafels in ons restaurant, ge durende twee of drie uur per dag. Bovendien doet dit slechte weer wellicht afbreuk aan onze resultaten in het volgend jaar". Sommige eetgelegenheden bieden als extra attractie de aanwezigheid van verwarming aan. In steden met wijk ver warming wordt tegen de avond gestookt. FOTO BOVEN: In restaurant Het Bonte Hert in Hulst was het maandagmiddag een drukte van belang. De voor het meerendeel Belgische gasten zochten in de restaurants hun toevlucht voor de aanhoudende regen. (Van onze correspondent) ZUIDDORPE Deze week zal begonnen worden met het ophalen van het gespaarde oude papier, voor het helpen bekostigen van de aan te leggen aardgasverwarming in de r.- k. kerk van Zuiddorpe. Zodra de eerste tweeduizend ki lo's oud papier opgehaald zijn, zal de klok in de toren van de r.-k. kerk worden geluid. (Van onze correspondente) MIDDELBURG De gemeente-1 raad van Middelburg is gistermiddag akkoord gegaan met een voorstel van b. en w. een krediet van 1.390.000 gulden beschikbaar te stellen voor het bouwrijp maken van een gedeelte van het bestemmingsplan Dauwen daele, waarop zeer binnenkort een winkelcentrum gebouwd zal worden. Het verbaasde de heer W. Don (PvdA) enigszins, dat de raad tege lijk met het beschikbaar stellen van dit krediet geen aanvragen voor de koop van de grond te behandelen kreeg. De heer W. Rentier vroeg zich af of er nog wel zo'n grote vraag was naar deze vrij dure winkelcen tra, terwijl in de praktijk toch is ge bleken, dat de consument vooral ook naar de goedkope centra trekt. Wet houder W. Baars antwoordde de bei de vragenstellers, dat dit geplande winkelcentrum gezien moet worden als een noodzakelijke voorziening in deze wijk waar veel vraag naar is en dat dan ook in een grote behoefte zal voorzien. De raad ging tevens akkoord met het voorstel 113.500 gulden beschik baar te stellen voor de verbetering van de Turfkaai en de Nieuwe Ha ven. Dit ontlokte de heer W. Don de vraag of dan misschien een vierdub- beldik feest gevierd zou kunnen wor den dit najaar. Hiermee bedoelde de tweede brug over het kanaal, het hij het gelijktijdig gereedkomen van overdekte zwembad, de verbreding van de Nieuwe Haven en dé Turf kaai en de verkeersvoorzieningen aan het Damplein. Oover dit laatste plan bleek een misverstand te be staan tussen de wethouder van finan ciën, die zei, wél het geld beschik baar te hebben voor deze plannen en de wethouder van openbare werken, die dacht, dat er nog geen geld voor was. Deze uitlatingen ontlokte de heer Baars een opgelucht: „Dan wordt er ook snel aan begonnen" „Bovendien", zo voegde hii eraan toe. kon de streefdatum van de op levering van deze bouwwerken in september-oktober wel rustig ver schoven worden naar november of december. B en w. hadden de vra gen van mevrouw N. van de Boo gert-Selhorst en de heer H. de Ru over rubbertegels of kunstgras onder de speelwerktuigen in de speeltuin van Nieuw en St.-Joosland aan te brengen, al verwacht. Reeds in de koffiepauze konden de raadsleden hun oordeel vellen over enkele rub bertegels. Burgemeester D. Wolters zag echter in deze tegels ook niet de ideale oplossing. „Als je hierop ver keerd terecht komt. dan kom je er ook niet zonder kleerscheuren af' dacht hij. Aangezien het krediet van 7000 gulden slechts gebruikt zal wor den voor de uitbreiding van een be staande speelplaats, zal dit probleem nog aan een nader onderzoek onder worpen worden. (Van onze Belgische correspondent) BRUSSEL In de komende we ken zal men op de wegen van Euro pa weer heel wat meer wagens met een Nederlandse nummerplaat kun nen zien dan wagens met een Belgi sche Gedeeltelijk is zulks te verkla ren door het hogere bevolkingscijfer in Nederland, maar voor het overige door het verschijnsel, dat een hele boel Belgen dakduiven zijn en blij ven. Van de Belgische gezinnen gaat nog steeds meer dan eenderde hele maal niet met vakantie en van de Belgische vakantiegangers gaat slechts eenderde over de enge natio nale grenzen kijken. Wat dan ook weer niet hoeft te betekenen, dat de Belg zijn centjes in de kous stopt en zuinig aan het hoogstnoodzakelijke denkt. Integen deel, hij eet en drinkt goed en overvloedig (dat deed hij al in de tijd van Breughel!) en hij gunt zich ook op tijd en stond een pretje. In koude cijfers omgezet betekent dit, dat hij 31 procent van zijn privé- verbruiksuitgaven (ruwweg 45 mil joen gulden per jaar) besteedt aan voeding, drank, tabak en vrijetijds besteding. Van die 31 percent gaat tweederde door zijn maag (of zijn longen) en de overige 10 percent verschaffen hem vrijetijdsbesteding naar eigen keuze, wat dan precies evenveel is - 4,5 miljard gulden - als het bedrag, dat hij jaarlijks over heeft voor het huren, afbetalen en- of onderhouden van zijn woning. West-Europa evolueert steeds meer naar een vrijetijdsbeschaving en aldus vermeerderen ook de Bel gische uitgaven voor vrijetijdsbeste ding van iaar tot iaar De index van de uitgaven voor vrijetijdsbesteding is er in tien iaar opgelopen van 100 tot 152 Nagenoeg alle sectoren boekten een opmerkelijke vooruit gang en hierop maken de binnen- en buitenlandse reizen uiteraard geen uitzondering Vrijwel de enige sec toren die niet meekonden in die opwaartse trend, zijn toneel en bio scopen, waar de index in 10 jaar van 100 terugviel op 60 Maar in dezelfde periode schoten hotels, res taurants en cafés van 100 naar 144, weddenschappen op paardenrennen van 100 naar 128, casino-spelen naar 187. sportartikelen naar 114, boeken naar 202, radio- en tv-toestellen zelfs van 100 naar 434 Bestedingen aan fotografie liepen op van 100 tot 292, platen van 100 tot 308 en pla tenspelers van 100 naar 390! Dit zijn globale resultaten, bere kend door het Belgisch Instituut voor de Statistiek, met als basis de totale Belgische bevolking. Maar het ligt voor de hand, dat men tot nog veel spectaculairdere uitslagen zou komen, indien de berekeningen al leen betrekking hadden op de zgn. actieve bevolking. Want het is dui delijk, dat bijv. bejaarde personen nomiscbe gevolgen heeft, spreekt uit minder geld besteden aan hun vrije tijd dan jongere bevolkingsgroepen. Bovendien is de grens van de zuivere vrijetijdsbesteding niet al tijd gemakkelijk te trekken. Een stu die van de Katholieke werklieden Beweging maakte een verantwoord onderscheid tussen de semi-vrije- tijdsbesteding en de vrijetijdsbeste ding als zodanig. Onder semi-vrije- tijdsbesteding verstond men knut selwerk. tuinwerk, werkjes voor het onderhoud van de woning en zelfs hulp in de huishouding: allemaal activiteiten, die werkelijk ontspan nend kunnen zijn, maar in veel gezinnen een verplicht karakter krijgen wegens de geringe inkom sten van die gezinnen. Deze activi teiten bekleden een grotere plaats in het tijdsgebruik van gezinnen van ongeschoolde of halfgeschoolde ar beiders dan bij vaklui, bedienden en kaderpersoneel. Uitzondering moet evenwel worden gemaakt voor knut selwerk. dat in alle sociale milieus '..doe het zelf") vlijtig wordt beoe fend. Maar intussen is het uitgemaakt, dat de gemiddelde Belg meer tijd besteedt aan zijn ontspanning dan aan zijn werk Alleeen ai de tv slorpt meer tijd op dan de activitetien, die worden besteed aan het levenson derhoud. Dat de bestendige groei van de „vrije tijd" aanzienlijke eco- de hierboven vermelde cijfers. In de warenvoorziening wordt een steeds belangrijker plaats ingeno men door artikelen, die min of meer verband houden met de vrijetijdsbe steding: niet alleen artikelen voor zomer- of wintersport, voor de uit rusting van vakantiegangers, maar ook materiaal dat vereist is voor sommige steed drukker beoefende sporttakken. Tekenend in dit ver band is, dat het „salon voor vakan tie en vrijetijdsbesteding", dat jaar lijks op de Heizel te Brussel wordt gehouden, samen met het voedings- en met het autosalon het hoogste aantal bezoekers krijgt van alle Bel gische jaarbeurzen. Ook in België gaan dus verhou dingsgewijs steeds méér mensen werken voor de (commercieel-eco- nomisch waardevolle)vrijetijdsbeste ding van anderen en van zichzelf Aangezien de belangen die ermee gemoeid zijn steeds indrukwekken der worden, spreekt het vanzelf dat nauwlettend wordt toegekeken op de factoren, die de trend nadelig zouden kunnen beinvloeden. Zo be keken is het niet verrassend, dat de Belgische horeca-bedrijven zopas de verzekering hebben gekregen, dat de BTW-aanslagvoeten, die van januari 1971 af zullen worden toege past, voor deze sector minimaal zul len worden gehouden. (Van onze correspondent) GOES Lichte schade was het gevolg van een aanrijding in de Voorstraat te Goes, waarbij de bromfietser R. en de autobestuurder J„ beiden uit Goes, betrokken wa ren. De bromfietser verleende geen voorrang aan de auto, toen hij uit een uitrit kwam. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Op de kruising Schroeweg-rijksweg 58 in Middel burg is het tienjarige jongetje P. R. B. F. uit Middelburg gewond ge raakt toen hij op zijn fiets werd aangereden door een personenauto, bestuurd door de heer De B. uit Oost-Flakkee. De jongen stak plotseling de weg over. De B. kon ondanks krachtig remmen een aanrijding niet meer voorkomen. De jongen is overge bracht naar het gasthuis. De fiets en de auto liepen schade op. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Mejuffrouw S. van Z. uit Waalwijk, die achterop een brommer zat, bestuurd door M. van B. uit Waalwijk, is gewond geraakt bij een botsing met een personenauto, bestuurd door J. G. L, uit Vlissingen. De aanrijding vond plaats op de hoek Bellamypark-Hel- lebardierstraat. Zij moest per ambU' lance worden overgebracht naar het St.-Josephziekenhuis. De brommer werd zwaar beschadigd; de auto liep lichte schade op. DEN HAAG Schoolakte Duits MO-A, Th. Flach, Yerseke, H. A, Roest, Kortgene, J. van Keulen, Goes. Huisakte Duits MO-A, C. G. van Aalst, Middelburg, V. L. Geijsels, Vlissingen, W. J. Antheu nisse, Souburg. Voor het middenstandsexamen „Algemene Handelskennis" slaagden te Goes de dames N. C. Hoogeste ger-Zuijddijk en J. Meijvogel, Ka' pelle, Jac. C. Hamelink, Wemeldin- ge, Jacq. Hamelink en L. J. Hame link, Biezelinge alsmede de heren Jac. Anthonisse, K. J. van Liere en A. J. Wisse, Kapeile, C. G. J. Bouw man, Kruiningen en L. M. Verhulst, Kloetinge. LEIDEN Leidsche Onderwijsin stellingen. Werktuigbouwkundig ba' sisdiploma (Hoger Technisch): T. M. Bil Terneuzen, Assistent uitvoerder burger- en utiliteitsbouw: M. L. C van Waesberghe, Koewacht. Aspi rant bouwkundig opzichter-tekenaar deel 1: A. P A. Pollet St. Jansteen Aspirant bouwkundig tekenaar deel 1: P. A. P. Wouters Sluis. Bedie ningsman in procesineustrie: A. Huijssoon Oost-Souburg. Bedrijfs- technicus metaalverwerkende in- dustrie: M. Arendse Souburg. Assis tent electrotechnisch opzichter: H. J. Oreel Goes. Elektrotechnisch teke naay: A. P. Geene Goes. Bedienings- vakman in procesindustrie: J. E. Noz Sas van Gent. Aan de technische school te Rot terdam slaagde voor middelbaar in stallatie-technicus de heer W. L. Er- pelinck uit Boschkapelle. UTRECHT Rijksuniversiteit, kandidaats geneeskunde, P. A. Baai jens, Middelburg; B. van der Berg, Oostburg; A. Faas. Terneuzen; A. J Frima, Zoutelande; M. P. Verburg, Terneuzen. Films GOES Grand 20 uur Het intieme dagboek van een halve maagd MIDDELBURG City 20 uur Dr Zjivago 14 jaar OOSTBURG Ledel 20 uur DodemansdoUar voor Ringo, 14 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur My fair lady a.l. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Ben Hur a.l. ANTWERPEN Asirid: Als zacht het maanlicht over de heuvels slaapt a.l. Festa: Het paard met de gouden hoeven a.l. Odeori: Gelukkig zoals Ulysses a.i. Quellin: Pippi Langkous a.l. Rubens: Ben Hur 14 jaar Ambassades: Butch Cassidy en De Kid 18 jaar Astra: Goldfinger 18 jaar Metro: Mash 18 jaar Rex: Een non voor de hel 18 jaar Savoy: Dossier prostitutie 18 jaar Vendome: De omhelzing 18 jaar GENT Capitole: De kerstboom a.l. Century: De dolle kever a.l. Majestic: Gelukkig zoals Ulysses a.l. Rex: Hello Dolly a.l. Savoy: De gendarm van New York a.l. Plaza: Een man te veel 18 jaar Select: Paniek in het wasmuseum 18 jaar Toneel - Muziek - Dans MIDDELBURG Nieuwe kerk 20 uur Orgelconcert door organist Arie J. Keyzer uit Waddinxveen ROTTERDAM Schouwburg 20.15 uur „De Kleine Parade" met Wim Sonneveld Schietingen CLINGE Terrein bij C. Weemaes 15 uur L. de Vilder 15 uur KOEWACHT (B.) A. de Bock 15 uur Diversen CLINGE Wielerronde voor amateurs COL1JNSPLAAT Toeristenweek - Avondvierdaagse DOMBURG Sportterrein 20 uur Muzikale show HAAMSTEDE Uitkijktoren 19 uur Vertrek voor de avondrondleiding naar de Zil vermeeuw-broedplaatsen RENESSE Kermis VLISSINGEN Kermis op het Bellamypark WISSEKERKE Dorpshuis 20 uur Veronica Drive-in Show ZIERIKZEE Toeristische dag met o.a. Kunst en Antiekmarkt, beatfestijn, kle derdrachtenshow en verkoop mos selen GOES, 20 juli Zwarte bessen I en II 170, dubb. pr.bonen I 112-113, frambozen in kratten I 252-443, II 235, industrie 196, Schonemann I 430-435, kersen: Hedelfinger II 163, Varikse zwarte I 258, II 173, diver sen: orangepruimen II 26-40, Earley Laxton I 103, fabriek 26, Close KL. II 65—75 40, 55—65 30, fijn 22, Loganbessen per doos II 37-95, afw. 18, rode bessen per doos II 48, per kg I 161, IIX 130-133, II 62-110, kruisbessen per doos II 39, groente: per stuk: kropsla II 10-16, komkom mers I 15-23, bloemkool 4 st. per kr. 137-200, 6 st. per kr. 125-171, 8 st. per kr. 72-99, afw. 14-101; per bos: selderij 27, peterselie 38-44, kroten 13-17, afw. 6-7, uien 26-41; per kg: aardappelen grote 35-51, drielingen 18-29, kriel 9-19, andijvie 31-33, spitskool 48-52, gr. savooikool 47, afw. 37, rode kool 7-24, tomaten AI 64, All 58-60. Bil 59-61, Cl 57. CXI 27-57, komkommers stek 17, snijbo nen I 264, II 184-224, afw. 174-180, preludebonen 91-100, dubb. pr.bonen I 100-107, II 78-105, waspeen afw. 10, uien afw. 31, kroten II 16, Wage naars 82. (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM Het verkeer tussen Brabant en Zeeland zal als alles goed gaat nog deze week gebruik kun nen maken van de Randweg Oost bij Bergen op Zoom. Wanneer het weer niet als spelbreker fungeert, zal de oostelijke rijbaan van de Rand weg Oost donderdagmorgen om tien uur opengesteld wor den voor liet verkeer. Daar mee zal de verbinding tussen Zeeland en Brabant aanmer kelijk sneller worden. De zes kilometer lange randweg kwain tot sitaind, dank zij een samen werking tussen de gemeente Bergen op Zoom, het Rijk en de provincie. Bergen op Zoom legde het tussenstuk van de randweg aan, rijkswaterstaat zorgde voor de aansluiting van de randweg en de Wouwsestraatweg en provinciale waterstaat zorgde voor de aansluiting van de randweg op het kruispunt Korteven. De randweg is uitsluitend bestemd voor doorgaand snelverkeer. De aan sluitingen bij de Huijbergselaan en de Rooseveltlaan in Bergen op Zoom en de andere sluipwegen om op de randweg te komen gaan dicht voor alle verkeer. Het snelverkeer kan de randweg alleen op en af bjj de Wouw sestraatweg en het kruispunt Korte ven. Zowel bij de Wouwsestraatweg als bij Korteven komen verkeerslich ten, die geen aparte groenfase hebben /sooir fietsers en bromfietsers. De aan sluiting bij de Wouwsestraatweg is opgezet als een tijdelijke aansluiting, die gehandhaafd zal worden tot op het moment dat de Wouwsestraatweg dubbelbaans wordt en aangesloten wordt op Rijksweg 17. Dat zal nog on geveer een kleine drie jaar in beslag nemen. Daarna zal de Wouwsestraat weg via een klein klaverblad aange sloten worden op de randweg. Het verkeer vanuit Roosendaal krijgt te maken met een afpei-fende snelheid tot de aansluiting Wouwse straatwegRandweg. Het verkeer, dat van uit Bergen op Zoom over de Wouwsestraatweg in de richting Roo sendaal rijdt krijgt tot de aansluiting op de randweg te maken met een snelheidsbeperking van vijftig kilo meter. Op de randweg zelf mag niet harder worden gereden dan tachtig kilometer per uur. Bjj hst kruispunt Korteven is er dan weer een afpei lende snelheid tot vijftig kilometer. Bij de aansluiting Wouwsestraat wegRandweg heeft rijkswaterstaat een dubbelbaanse aansluiting -ge maakt, waarna het verkeer in de richting Zeeland via de middenberm weer op ene open-gestelde rijbaan van de randweg wordt geleid. Een van de dubbele banen verdwijnt weer, zodra het klaverblad gereed is. Bij het kruispunt Korteven, waar het ver keer eveneens via de middenberm op de ene rijbaan wordt geleid, zal het lokaie verkeeT van en naar Bergen op Zoom gebruik moeten maken van een parallelweg, die de Zeelandweg kruist en aansluit op de Anitwerpse- straatweg. Verkeer tussen Bergen op Zoom en Hoogerheide moet over de Zeelandweg. Na de bo-uwvakvakantie zal de weste lijke rijbaan helemaal worden afge maakt. Zodra die gereed is gaat de oostelijke rijbaan weer dicht en ga-at de westelijke rijbaan open. In het najaar zal het verkeer dan dubbe-l- baains kunnen gaan rijden. Ook de op- en afritten bij de Huijbergsebaan en de Rooseveltlaan gaan dan open. Er is een bezwaar aan de openstel ling van de oostelijke rijbaan aan staande donderdag. De randweg wordt op dit moment intensief ge bruikt als speel- en wandelterrein door een groot aantal mensen. Er wandelen wel moeders met kinder wagens, er spelen kinderen. Al die bezigheden zijn straks niet alleen ver boden omdat de randweg autoweg is. maar bovendien levensgevaarlijk. De oostelijke rijbaan is op dit moment alleen op de gevaarlijke punten afge schermd met vangrails Een midden- bermbeveiliging ontbreekt. Hotel Mondragon Oude Haven 21 uur Wijnfeestavond met optre den van artiesten ZOUTELANDE Sportterrein 19 uur Camping-voetbaltoernooi Opg. voor deze rubriek tel. 01180— 7438 of Postbus 116 in Middelburg BIGGEKERKE Boerderij „Anno 1668", Valkenis- seweg 33 Expositie schilderijen, aquarellen en tekeningen van Ed dy Wierenga (t.m. 11 aug. Dag. van 10—21 uur). DOVfBURG Badhotel, Domburgseweg. Exposi tie schilderijen van Ernst Joachim (tm. 14 sept.). Dag. van 921 uur. Museum voor N.- en Z.-Beveland, Singelstraat 13. „Kunst in het klein" (oude tegels). Geopend: ma. t m. vr. 10—12 en 13.30—17 uur; zat. 14—17 uur (tot 1 sept.). HULST Boekh. Van Geyt: Expositie Jan de Rooden, Johnny Rolf, Jan v. d. Vaart en V. v. d. Willigen, cera miek (t.m 31 aug.). Werkd. 9—12, 13—18 uur, zon. 1417 uur. Raadhuis: Expositie van schilder Cotnelis Lemair uit Eindhoven (t.m. 26 juli). KORTGENE Galerie „Les deux chapeaux". Ex positie schilderijen en tekeningen (t.m. 31 juli). Raadhuis: Expositie zeegezichten van K. C. Bakker uit Den Helder (tm. 14 aug.). Dag. van 9—21 uur. MIDDELBURG Rijksarchief, St.-Pieterstraat 38. Zomertentoonstelling „A is een aapje", het onderwijs op de l.s. in Zeeiand in de eerste helft van de vorige eeuw (tot 30 aug.). Miniatuur Walcheren: Dag. t.m. 31 aug. van 922 uur. Van 1 t.m. 27 sept. van 918 uur. v. Benthem en Jutting, Lange Delft Expositie van Russische Iconen Ma. t.m. zat. van 9—18 uur (t.m. 31 aug.). Abdij: „Spel van klank en licht". Iedere woensdag-, donderdag- en vrijdagavond (t.m. 4 sept.). Vleeshal stadhuis en Zeeuws Mu seum: Expositie werk hedendaagse kunstenaars „Letterlijk en figuur lijk" (t.m 30 aug.). Ma. t.m. za. 10—17 uur; zon. 13—17 uur. RETRANCHEMENT Galerie „Mauringh", Dorpsstraat. Expositie beeldhouwwerken, aqua rellen en hedendaagse kunst (t.m. I septDagelijks van 1121 uur. ROTTERDAM Booymaans-van Beuningen Expositie Nicolaas van Beek en Frans Molenaar, sieraden en kle ding (t.m. 16 aug.) Ma. t.m. zat. van 10-17, zon. 11-17 uur Bovendien woe. van 20-22 u. De Doelen: Expositie „Muziek op de penning". Collectie van 1500 penningen (t.m. 23 aug.). Rotterd. Hist. Museum: Expositie .Bezeten bezit", collectie mevr. W. G. Elias-Vaes (t.m. 1 aug.). Werkd. 10—17, zon. 11—17 uur. Maritiem Museum, Burg. s'Jaeobs- plein 8. Expositie „En de haven groeide voort, 19451970" (t.m, 30 seot. Dag van 10—17 uur. Zon. van 11—17 uur. Rotterd. Kunststichting, Kunstzaal Zuid, Zuidplein. Expositie Alphons Mineur (t.m. 2 aug.). Werkd. van 10—17 uur, zon. van 12—17 uur. Rotterdamse Kunststichting, Kruis plein 40. Expositie eindexamen werk leerlingen Rotterdamse Aca demie (t.m. 2 aug.). Werkd. 1017 zon. van 1217 uur. SLUIS Raadskelder Stadhuis Schilderijen tentoonstelling van Belgische schil ders. Dag van 1012 en 1418 uur (tot 1 sept Raadhuis: Expositie Béatrice Pa- peians-de Morckhoven, schilderijen (t.m. 14 aug.). Dag. van 11—19 uur ST.-ANNA TER MUIDEN Voormalig gemeentehuis. Tentoon stelling schilderijen van Jos But en schilderijen en beeldhouwwerk v. J. de Meester de Betzenbrouck. Geopend dag. 1012 en 1417 uur (tot 15 sept.). VEERE Schotse huizen: Expositie Stefan Mrozenski, houtgravures, boekil lustraties, gelegenheidsgrafiek (t.m. 15 sept.). VLISSINGEN Britannia: Expositie schilderijen v. Piet Bulthuis (t.m. 31 aug.). Sted Museum: Expositie „Vlissin gen van Ver en Nabij" (t.m. 31 juli). Ma t.m. zat. 1012 en 14 •17 uur. zon. van 1417 uur. WE^TDORPE Galerie Troutzaerte Zomertentoon- stexiirig van schilders, beeldhou wers en pottenbakkers (t.m. 31 aug.) Ma t.m. zat. van 918 uur, zon. van 1418 uur. ZIERIKZEE Gravensteen: Tentoonstelling Vis serij en scheepvaart „Z.Z.-'70". (tm 13 aug.) Werkd. van 1017 en 19—21 uur. Gemeentemuseum: Expositie scheepsmodellen, aardewerk, por selein (t.m 30 okt.) Ma. t.m. zat. II 15 en 13 30 16 30 uur. Burgerweeshuis: Expositie beeld- nouwwerk en klein antiek, potterie en schilderijen (t.m 22 aug.). Ma. t.m. zat. 1017 uur. ANTWERPEN „Hel Sterckshof" te Deurne. Ex positie „Fotografie in België 1839 1940 (t.m 12 sept.). Mtui 50. Tentoonstelling „Het Ko ninklijk Paleis Bouwer en be woners" (t.m 6 sept Elke dag van 1220 uur Zat., zon. en feest dagen van 1018 uur. Morgen, woensdag 22 juli. Bergen op Zoom: 6.22 en 18.43, Hansweert: 5.34 en 17.41, Made- Drimmelen' 9.07 en 21.14. Terneu zen' 4.55 en 17.04, Vlissingen: 4.21 en 16.35, Wemeldinge: 6.12 en 18.33

de Stem | 1970 | | pagina 5