zege em in dinge EDDY MERCKX GAF TOEGIFT Wagtmans: niet bang Vissers: bittere pillen van zijn beste coureurs JOOP ZOETEMELK BLIJFT BIJ MARS In tijdrit van Versailles naar Vincennes 'ORT „Iedereen moet werken" Soepel Gelukkig Rekenen KORT] A.s. woensdag 8 VAN CHAAM vijfde sportpagina van maandag 20 juli 1970 uitkomen van de laatste 200 meter voor de finisj, le Priem zich reeds van de i had op de streep drie fiets- oorsprong, blag: em (Goes) 100 kilometer j, A. van de Bunder (IJzen- I. C. Prijters (Zegge); 4. op ■en A. Claeyssen (Biervliet); seconden P. Vonck (St.Jan' 3. W. de Waal (Axel); 7. t (Zierikzee); 8. P. Remijt 9. A. Kuzee (Kapelle); ij, conden B. Slings (Alblass®. II. P. Oerlemans (Tilburg/ lijzei (Heikant); 13. T. Carl llippine) 14. op 1.10 P. Göddt cht); 15. M. van Leeuw» 18. A. van Gurp (Breda); .50 J. Moelker (Wemeldingc; Vrdoom (Hulst); 19. P. van Breda)20. D. Smallegan® ütsdijk). Claudine Merckx volgt de verrichtingen van liaar nan op de voet. Op de foto beloont zij hem met een kus voor de zege in de tijdriten de eindoverwinning. (Van onze speciale verslaggever) PARIJS Hij is weer uitbundig gefeliciteerd, Eddy Merckx. Duizen den brachten hem een staande ova tie in het Bois de Vincennes, waar mee de Belgische kampioen royale dank oogstte voor het vakwerk dat hij drie weken lang toonde op de Franse wegen. Met tientallen bussen en honderden auto's waren de Belgi sche supporters opgerukt naar de Franse hoofdstad om er hun held ten tweede male als Tourwinnar te huldigen. Hij, Eddy Merckx, gaf ze een aardige toegift door de tijdrit van Versailles naar het Bois de Vin cennes met 1.47 voorsprong op Louis Ocana te winnen en toen ko«i de ceremonie van de huldiging en de receptie beginnen. Hoe dikwijls nog met Merckx....?. Naast hem, stond gisteren op het erepodium de relevatie van de Ron de, een jonge bleke Nederlander: Joop Zoetemelk. Tweede in het al gemeen klassement, vierde in de tijdrit waarin hij werd ingelopen door Eddy Merckx. Toen dat ge beurde, bleef Zoetemelk hem keurig in het zicht houden om zich op te trekken aan zijn tempo en aldus die tweede plaats helemaal veilig te stellen. Iets mider goed verging het Rini Wagtmans die voor de start weliswaar aankondigde: „Ik word vijfde in het algemeen klassement", maar van wie weinigen geloofde dat hij inderdaad een plaats zou zakken. De 13 seconden die Wagtmans voor had op Martini vam dein Bossche, bleken uiteindelijk toch te weinig. Voornaamste oorzaak van Wagtmans verlies was zijn verkoudheid, waar van hij weer zoveel last kreeg dat hij tijdiens de race rechtop ging zit ten en vertwijfeld rond keek. Soig- neur José Vidal heeft hem toen vanuit de auto moed ingepraat en Wagtmans opgepept om door te gaan. „Rijden", schreeuwde Vidal. „Dan gaat het wel over". Opnieuw boog Wagtmans zijn rug en ging onder in de beugel. Het verlies bleef, damlkzij manmoedig doorbijten, beperkt tot één plaats. Rini Wagtmans eindigde nu als vijf de, de tweede beste Nederlander in het algemeen klassement. Bijzonder opvallend, voor Neder land althans, was de prestatie van Harry Steevens die ex-aequo op de tiende plaats kwam. In zijn race naar Parijs stoof Steevens met het grootste gemak zeven renners voor bij. „Had ik in het algemeen klasse ment voorin gestaan, dan zou ik een nog betera tijd gemaakt hebben. Het is nu eenmaal zo dat je de echte inspiratie mist, wanneer je wat van achteren zit". UK ZAL WIJZEN OP MIJN RECHTEN" IN 'T SAL „Koning" Pele h». het shirt en het voetbal, dat hij droeg, toen hij ijjn stedoelpunt maakte, van even aarde als de gouden kroon, d ïexico kreeg. De kroon is heul Sollar waard, het shirt en dt| a elk 30.000 dollar. Deze 1 komen voor op de lijst vatj :de voorwerpen, die de En schappij Lloyds dezer d; Braziliaanse voetballer SEN De Amsterdamse pre al Rudy Lubbers heeft te Nij- een k.o.-overwinning behaald Vestduitser Horst Voipert. Aai recht in de zwaargewichtklai- |m een einde in de eerste ron- amaeturs Jo van de Broei won in de middengewiclil- van Thome (W.-Dld.), Jansei versloeg Sweers (W.-DId.).Ii fzwaargewicht won Sjeng Va- n (Ned.) door interventie va eidsrechter in de derde ronde ikstein (W.-D14-) fORSPORT Aatt Toersei ijdens motorwedstrijden om de Prijs van T-sjechoslowakije ot reu it van Brno de 500 cc-klas pen. Hij legde met een Yaimtï i ronden (83,6 kilometer) af in tuiten en 15.9 sesonden (gei# snelheid 119 kilometer perw) de werd de Westduitser Eudojf de Spanjaard Canelas Salvador !de als derde voor de Neder/m artin Mijwaart. De 125-lc-ifes Ie een overwinning op uw® Parlotti (It.). Dieter BraaC-1 eindigde als tweede, dl» Simmonds werd derde, ft en (Ned.) vierde. XiETIEK Bij insituifweWii' van De Spartaan in Lisseln® ie Jong van Metro zijn eigen M* al record discuswerpen vmrffi verbeterd en gebracht opwj r. Hij was sinds 23 mei van reeds recordhouder met (ft van 48 meter precies. ETBAL De Joegoslavië ;>albond heeft besloten dat tijk"1 ïieuwe voetbalseizoen geen te«' beelden mo-gen worden gegeven wedstrijden. De oorzaak is lurige ruzie over de bedrag"", le clubs moeten krijgen voor b inden van hun wedstrijd. uw in Utrecht voor de intertow* >etitie Wisla Krakau met 1-0veI' -n. Het doelpunt werd inde u iut gescoord door Groenedijk-1 ;n 6000 toeschouwers. De resu®' van enkele vriendschappen]" I jtrijden: Sparta-SC Drente M ar SV (W.-Dld.)-NEC 0-1, Qu® (Katwijk)-ADO 0-4. (Van onze speciale verslaggever) PARIJS Rini Wagtmans, het turbulente ipiddelpunt in de Willem Il/Gazelleploeg. Niet aangeslagen door de reactie op zijn kritiek, niet uit zijn evenwicht door wat men hem aan wil rekenen als de sponsors er de brui aan geven. Niet boos ook, wel verbaasd. Evenmin vol wrok. Sterker nog. „Ik wil volgend jaar best weer voor Willem II/ Gazelle fietsen. Dat meen ik uit de grond van mijn hart. Maar, dan zal er wel eerst eens degelijk gepraat moeten worden". Men mag aannemen dat het initiatief tot een onderhoud over wat er in deze Tour allemaal gaande is geweest, niet van Wagtmans zelf hoeft te komen, want daarvoor zullen Willem II en Gazelle wel te hard popelen. „Ik ben niet bang om op het matje geroepen te worden. Het eerste wat ik zal zeggen is: „Mijne heren, vindt u het wel zo so ciaal en psychologisch juist om ons zo lang in het onzekere te laten over het voortbestaan van de ploeg? Kunt u zich niet voorstellen dat wij geprikkeld en geïrriteerd raken als we nog steeds niet weten of we volgend jaar een kostwinning hebben?". Dat zal ik zeggen. En "ik zal ook wijzen op mijn rechten. Als ik mijn plicht doe, wil ik voor honderd procent tevreden zijn". Rini Wagtmans kan zich niet [voorstellen dat zijn uitlatingen zul len leiden tot het opheffen van de [ploeg, „Als het toch gebeurt, dan liveet ik zeker dat het niet aan mij [lag, maar dat ze dit voorval ge bruikten ais de kapstok waar ze hun [plan om er mee te stoppen aan pphingen. Ik geloof niet dat Willem II—Gazelle zo wankel op de benen staat, dat mijn kritiek zo'n grote consequentie kan hebben. En laten we wel wezen, wat was mijn kri- piek?Het schijnt dat men zich vre selijk opwindt over het feit dat ik het materiaal veroordeelde. Dat zou een klap in het gezicht van Gazelle tijn. Maar zo ligt het helemaal niet. Ik heb nooit gesteld dat die fietsen iniet deugen, ik heb alleen gezegd, dat het mijn maat niet was. Je kunt [een kostuum kopen van duizend Kulden, maar als het te krap zit, zit je toch niet lekker. Dat wil niet leggen dat die stof niet deugt. Die jtof is en blijft goed. Kijk, zo ligt ou de hele situatie met die fiets aar zoveel deining or- is". Geen klacht dus over sponsor Ga- jelle? „Geen klacht", zegt Rini ■pagtmans. En Willem II? „Een fir- J>tt die enorm goed voor mij is geneest, dat besef ik heus wel. Ik gieet ook, dat ik aan Ton Vissers veel te danken heb. Dankzij hem hen ik nu wielrenner, bij veel ande re ploegleiders zou ik kapot ge draaid zijn. Ton voert een soepel •eleid en dat is in veel gevallen lunstig, maar dikwijls ook niet. Dan heb ik kritiek op hem, want een ploegleider moet hard durven zijn, ,on van mi3 blijven zoals ie is, *!s hij maar eens een keer meer met o vuist op tafel rammelt. Wanneer t gebeurt, wil ik volgend jaar best iveer onder zijn leiding rijden". "Wanneer dat zo is, ziet Rini Wagt- Wans dan geen problemen in de npmenwerking met de renners, die W nu veroordeelde? „Ja", bevestigt hi], „die zie ik zeker en daarom zou ^e ploeg dan hervormd moeten wor- n'A j ™en 'n een équipe niet seft dat iedereen moet werken om eid te verdienen, dan dien je ver- jndermgen aan te brengen. Men denkt al gauw dat het rendement L? ""spanningen bij één man precht komt, maar dat is dwaas. Je *®™t allemaal voor hetzelfde doel: ,eld. Wie dat verdient doet er niet oe. Nou was ik toevallig de beste. Porgen is het misschien Van der Vleuten. Wel, dan sjouw ik me rot voor Jos, want die kan centen bin nen brengen. Ik hoef helemaal niet zo nodig kopman te zijn. Ik wil trouwens nooit van me leven aange kocht of aangewezen worden als vaste captain. Die moet je kiezen aan de hand van de situatie in het klassement. Vandaag ik, morgen hij. Je moet gewoon de man steunen die op dat moment voor het meeste geld kan zorgen. Daar ben je toch zeker beroepsrenner voor". En aan dat besef heeft het geman keerd in deze tour? „Niet bij alle maal, Van der Vleuten en Van Kat wijk werkten goed voor me. Otten- bros kan ik niks kwalijk nemen, want die was als wereldkampioen vrijgesteld. Hij hoefde niets voor mij o>p te knappen en dat vond ik volkomen logisch. Alles wat hij toch deed, was uit waardering en daar voor heb ik groot respect. Frits Hoogerheide moet ik buiten be schouwing laiten. Die jongen had het moeilijk genoeg met zichzelf. Maar Dolman, die maaikte me het leven zuur. Hij is me een paar keer voor bijgereden zander een wiel af te geven, terwijl hij goed wist dat ik plat gereden was". „Op een gegeven moment werd ik het beu en heb ik er met Ton Vissers over gesproken. Ik vroeg hem beslissingen te nemen, maar daar merkte ik nooit veel van. Al die factoren bij elkaar gingen me zo hoog zitten, dat ik er openlijk over praatte, terwijl ik dat eigenlijk niet wilde. Ik ben aan de Tour begonnen met het bewuste idee, dat ik in de kranten geen herrie wilde zoals vo rig jaar met Jan Janssen. Daar wa pende ik me steeds tegen". Het is dan toch gebeurd. „Hele maal niet met opzet", repliceert hij de beschuldiging van Ton Vissers. „Nogmaals, ik wil helemaal niet weg bij Willem II. Ze maken zelf die deining. Ton Vissers loopt tegen de journalisten te vertellen dat ik met Bic bezig ben en met Faemino, er gaan geruchten over Caballero en dan zeg ik op mijn beurt, dat ze gewoon zoeken naar een aanleiding. Enfin, ik zie wel, Willem II heeft altijd gezegd: wij zijn menselijk, als je je in de ploeg niet meer thuis voelt, kun je gaan. Dus mocht het zo zijn, dan ben ik vrij. Trouwens toch, want er wordt wel gezegd dat ik voor volgend jaar nog vast zit, maar als het moet, kan ik per 1 septem ber weg". Rini Wagtmans: „Ik ben niet bang op het matje geroepen te worden. Ik zal ze wijzen op mijn rechten". ben. Maar ik heb er wel wat voor moeten dóen. Mensen nog aa ntoe, wat zag ik af. De eerste dagen kwam ik bijna steeds bewusteloos binnen. En ineens brak ik door die barrière". Het leidde tot een goede Tour de France vpor Rini Wagtmans, die za terdagavond de eerste grote winst telde als beloning voor die inspan ningen. Franse en Belgische mana gers boden hem een aardig pakket contracten. „De eerste twee weken zit ik al helemaal vol. Dat is meer dan vorig jaar na de Ronde". Van daag rijdt Wagtmans in Frankrijk, morgen in België en woensdag komt Rini Wagtmans ontkent ook, dat het conflict aangewakkerd werd door zijn teleurstelling over de posi tie die Joop Zoetemelk in deze Tour bekleedde. „Ik heb altijd gezegd, dat ik geen tweede kon worden. Daarvoor reed Zoetemelk te goed. Met mijn vijfde plaats ben ik al dik tevreden. Als je nagaat hoe mijn voorbereiding was, dan zal iedereen beseffen dat ik zo allang gelukkig (Van onze speciale verslaggever) PARIJS Het komt slechts zel den voor dat een debutant in de Ronde van Frankrijk zo hoog in het algemeen klassement reikt als Joop Zoetemalk dit heeft gedaan. Hij is de grote verrassing van deze Tour geworden. In nauwelijks één maand tijd is het leven van Zoetemelk totaal veranderd. Van onbekend be roepsrenner is hij een vedette ge worden. Zoetemalk heeft die veran dering ook in het peloton gemerkt. „In de eerste dagen was ik een groentje dat blij mocht zijn met zijn plaatsje in het peloton. Maar de renners reageren nu anders. Je bent „de tweede" en dat hebben ze geac cepteerd. Ze geven je nu ruimte als je roept, in de eerste dagen zouden ze je bij wijze van spreken in de sloot rijden". Met zijn succes zijn nu ook de aanbiedingen uit het buiten land gekomen Vooral uit Italië. Mol- teni en Slavarani hebben een vorste lijk aanbod gedaan. Ze zien in Zoe temelk de man die misschien het volgend jaar al Merckx kan gaan bedreigen en dat brengt veel publi citeit. Maar Zoetemelk zal waar schijnlijk nog een jaar bij Mars- Flandria blijven. „Ik voel me nog te jong om naar Italië te gaan. Ik wil liever nog een jaar ervaring op doen bij Mars, misschien dat ik daarna naar Italië of Frankrijk ga". Zoetemelk weigert dus contracten die tegen de honderdduizend gulden per seizoen liggen. Hij aanvaart het lagere bedrag van de Nederlands- Belgische groep, waar hij zich thuis voelt. „Ik denk wel dat ik nu opslag krijg", zegt de immer bescheiden knaap uit Rijpwetering. Het zal hem in de komende maan den financieel toch voor de wind gaan. Zijn manager Rogier Piel heeft reeds twintig contracten voor criteriums in Frankrijk afgesloten. Dat is de directe winst van zijn uitstekend gereden Tour. De reacties uit Nederland blijken overigens nog matig te zijn. Zoetemelk: „Ik heb wel een paar brieven van supporters en familieleden gekregen, maar het valt me wel wat tegen. Missohien moeten ze nog aan me wennen. Ze hebben jarenlang alleen Janssen en later Wagtmans gekend. Nu komt Zoetemelk en dat moet even wen nen, denk ik". Eén renner had Zoetemelk in deze Tour graag aan zijn zijde gezien, zijn vaste trainingspartner Fedor den Hertog. Jarenlang zijn De nHer- tog en Zoetemelk boezemvrienden geweest. Samen hebben ze als ama teur vele successen geboekt. Zoete melk: „Fedor heeft mij een paar dagen geleden uit Berlijn een kaart gestuurd, waarop hij mij heel veel sterkte toewenste. Ik heb nog altijd het idee dat hij op een dag van gedachten verandert en ook beroeps renner wordt. Hij zou in deze Tour beslist een rol kunnen spelen, al zou hij even in het land voor de Acht van Chaam. Daarna stapt hij weer in de mallemolen van de buitenland se criteriums, de financieel niet on aantrekkelijke troostprijs voor 23 dagen ploeteren in de Tour de Fran ce. PETER HEERKENS hij dan wel anders moeten rijden dan hij tot nog toe gedaan heeft. Fedor rijdt zich qp dagen volko men leeg. Hij geeft dan honderd procent, en dat doe ik nooit, want elke extra inspanning die je in de Tour levert, kom je een paar dagen later wel tegen. Ik had op de Mont Ventoux ook gelijk met Van den Bossche en Van Impe kunnen eindi gen, maar ik deed het niet. De renners die voor mij gevaarlijk wa ren, lagen achter mij en waarom zou ik dan die extra pedaaltrappen doen? Het is in zo'n ronde ook wel een beetje rekenen en uitkijken". Zoetemelk heeft inderdaad bewe zen een opmerKelijk gevoel voor beslissende momenten te hebben. Toen op weg naar Divonne Les- Bains Merckx met Pintens waren ontsnapt, ging hij er alleen achte raan. Hij herinnert zich: „Jk zag dat in het peloton niemand reageerde en dat Ocana slecht fietste. Op dat moment' wist ik, dat als ik voorin het klassement wilde eindigen, ik nu moest gaan". Heeft Zoetemelk voor de start van deze Tour gedacht dat hij zover kon komen? Hij: „Nee, ik had mij een zevende of achtste plaats gegeven. Ik zag het zo: eerste Merckx, tweede Ocana, derde Pin- geon, vierde Poulidor, vijfde Van Springe], zesde Jan Janssen en dan zou ik of een ander komen". De praktijk is in zijn voordeel uitgevallen. Mars-Flandria wil nu een goede ploeg om Zoetemelk bou wen. Voor 1971, voor de grote strijd tegen Eddy Merckx! P. H. (Van onze speciale verslaggever) PARIJS Waarschuwende woor den, door Ton Vissers uitgesproken toen de rond Rini Wagtmans ge groeide situatie werd bepraat, heb ben niet tot uitvoering van het drei gement geleid. Alle Willem li-ren ners delen mee in de verdiensten, waarvan Ton Vissers gezegd had, dat zij die niet in ploegverband wilden rijden naar hun centen kon den fluiten. Ondanks alles, meende Ton Vissers in het Bois des Vincen nes dat iedereen op zijn manier zijn best deed en recht heeft op de volle uitkering. „Wanneer ik het allemaal eens naga, dan ben ik niet ontevreden. Als je die Faemino buiten beschou wing laat, want dat is nu eenmaal een plóeg die overal ver boven staat, dan geloof ik dat we in verge lijking met de andere veertien ploe gen boven het gemiddelde uitkwa men". De tevredenheid van de ploeglei der kent ook zijn schaduwzijde, want hij kreeg bittere pillen te slik ken van uitgerekend zijn twee beste renners: Rini Wagtmans en René Pijnen. „Het is moeilijk te zeggen in wie ik het meest teleurgesteld ben", mijmerde Vissers. „Dat geval van Pijnen deed me Veel zeer. Vooral omdat ik hem in het privé-leven wel mag. Ik snap nog steeds niet, hoe hij zich zo snel over bon geven in deze Tour. Het hele jaar hoopte jk op hem, hij wist wat er van hem verwacht werd en dan dit Individueel hoekte Ton Vissers nog meer tegenvallers. Hoogerheide. „Gezien zijn Ronde van Spanje stel de hij teleur. Frits bleef ver bene den de maat". Hoogerheide de allerlaatste man van het algemeen klassement met zoveel achterstand dat hij ruim een halve dag meer fietste dan winnaar Eddy Merckx! zegt over zijn Tourdebuut: „In derdaad. Alles wat ik presteerde was matig. Ik ben nuchter genoeg om dat in te zien. Van de andere kant, doet het me goed, dat ik de wilskracht kon opbrengen om Parijs te halen. Vooral in de cols was het moeilijk om door te gaan, want ik ben nu eenmaal geen klimmer. „Opgeven", dacht ik steeds, „is de weg van de minste weerstand". Ik heb veel af moeten zien, vooral op het laatst toen ik weer last kreeg van de bronchitis die ik in de Ronde van Spanje opliep. Maar ik ben blij dat ik het einde gehaald heb. Dat geeft toch wel een grote voldoening". Ton Vissers over Jan van Kat wijk: „In zijn totaliteit tegengeval len". Jan van Katwijk zelf: „Toch beu Ik content, want het was de pech die me steeds van succesjes afhield". In de finale moest ik een paar keer mijn wiel aan Rini Wagtmans geven of ik kreeg zelf een lekke band. Daardoor kon ik me nooit met de groten meten in de spurt en dat viel me tegen. Ik had me er op verheugd. In de bergen ging het beter dan ik verwacht had, al moest ik een paar keer flink doorbijten om het te halen". Ton Vissers over Jos van der Vleuten; „Niet briljant, wel vol doende". Jos van der Vleuten zelf: „Ik had gedacht bij de eerste 25 te kunnen eindigen. Dat is niet ge beurd en het valt met een beetje tegen". „Over het geheel ben ik toch niet ontevreden, vooral als ik bedenk dat ik eerst door een oogontsteking, la ter door virusziekte, opgelopen bij een valpartij, uit mijn doen raakte". Ton Vissers over Evert Dolman: „Redelijk goed. Enkele uitstekende dagen, enkele hele slechte". Evert Dolman zelf: „Ik mag niet moppe ren. Het was mijn beste Tour. Vol gens mij komt het doordat ik er meer naar toeleefde dan die andere keren. Ik was sterker geconcen treerd en dat gaf me de kans be hoorlijk mee te komen. In deze Tour ben ik weer heel wat wijzer gewor den". „Soms denk je dat je uitgeleerd gent, maar ineens kom je punten tegen waarvan je zegt: he, dat wist ik niet. Zo maakte ik bijvoorbeeld de fout door op een gegeven mo ment voor mijn klassementsplaats te gaan rijden. Ik stond rond de 20 en dat verraste me. Die plaats wilde ik verdedigen en ik offerde er mijn plannen voor een ritoverwlnning aan op. Achteraf bekeken had ik dat nooit moeten doen. Van de andere kant ontdekte ik ook een positief punt, namelijk dat ik als etapperen ner heuslwel toekomst heb. Ze zeg gen wel eens: die Dolman maakte nooit waar wat hij als wereldkampi oen bij de amateurs beloofde, maar men vergeet dat ik als amateur geen specialist was in meerdaagsen. Nu gaat het steeds beter. Ik ontdek een opgaande lijn. In deze Tour leerde ik dat ik ver kan gaan, maar dat ik goed moet uitkijken om me niet te forceren. Ik gelobf zeker dat het binnen mijn bereik ligt om een Ron de van Frankrijk nog ooit bij de eerste tien te rijden. Als ik nog wat sterker ben en mijn conditie ge groeid is. Dan kan ik klappen incas seren en terugslaan". Ton Vissers over Harm Otterbros: „Zonder meer goed. Het kwam er alleen niet uit door pech". Harm Otterbros zelf: „Ik voelde me ster ker en beter. Het was de Inspiratie van mijn regenboogtrui, denk ik. Maar, het zat allemaal tegen. Steeds tegenslag op beslissende momenten. In ieder geval heeft iedereen kun nen zien dat ik wel wilde, maar dat het niet ging. In de cols reed ik stukken beter dan vroeger en het kwam gewoon omdat ik mezelf niet wilde overgeven". Vroeger ging ik meteen als laatste man van de groep rijden, werd ik als eerste gelost. Nu koos ik aan de voet van een berg positie in de voorhoede en hield het langer vol. Ik had geen moment angst te laat binnen te zullen komen, zoals vorig jaar. Toen zat ik steeds in paniek. Ik ben echt tevreden over deze Tour. En weet je wat het leuke was: mijkonden ze niet uit de trui rij den In de loop van deze week, zal Harm Ottenbros waarschijnlijk zijn nieuwe contract voor Willem II-Ga- zelle tekenen. Hij blijft de firma, zo die doorgaat, trouw. „Ik dacht in de Tour mijn prijs wat te kunnen ver hogen, daarom wachtte ik met teke nen". PETER HEERKENS t 'ÏUI fxjf (ADVERTENTIE) K met o.a.: ZOETEMELK WAGTMANS JANSSEN POST OCANA BASSO BITOSSI PINGEON Eddy Beugels,

de Stem | 1970 | | pagina 9