Israël eerste atoom Ondanks slecht weer toeh concours in Cl in ge Schutters uit Ossenisse vierden hun jubileum TEL AVIV O BERICHTEN „Dag van het kind" succes in Breskens Bassindre zaterdag geborgen J. Mollet won koningsschieting in Sluiskil Paardenfeest in Vlissingen Belg stal 2600 kilo lood in Sas van Gent Wat en waar Tentoonstellingen! Beroepingen Hoogwater Bangmakeiï lichaellegioen brengt muselijk eerbetoon latroos(43) uit Zierikzee opgedregd legen en onweer DIRECTIEWISSELING MIDDENSTANDS AVONDSCHOOL BEJAARDEN UIT 's-HEERENHOEK GAAN OP REIS De Volharding gaf concert in Clinge Weggelopen jongen bleek thuis te slapen Fiks bedrag gestolen bij inbraken in Kruiningen Bromfietser gewond bij aanrijding in Middelburg Kapelle INSCHRIJVINGEN IN HANDELSREGISTER Puzzelrit van harmonie De Scheldegalm uit Hansweert Licht gewonden en schade bij aanrijding in Zierikzee VANDAAG AUTO OVER DE KOP: BESTUURDER GEWOND: WAGEN VERNIELD Auto tweemaal over de kop: zware schade Nw. en St.-Joosland MAANDAG 20 JULI 1970 BIGGEKERKE Boerderij „Anno 1668", Val... seweg 33Expositie schilder aquarellen en tekeningen van dy Wierenga (t.m. 11 aug. van 1021 uur). DOMBURG Badhotel, Domburgseweg. EjJ tie schilderijen van Ernst JojJ (t in. 14 sept.). Dag. van 9—21J GOES Museum voor N.- en Z.-Bev(|J Singelstraat 13. „Kunst in] klein" (oude tegels). Geopend;3 t.m. vr. 10—12 en 13.30—17 zat. 1417 uur (tot 1 Sept.). HULST Boekh. Van Geyt: Expositie Jjl Rouden, Jolinny Rolf, Jan v Vaart en V. v. d. Willigen, t miek (t.m 31 aug.). Werkd. 13—18 uur, zon. 1417 uur. Raadhuis: Expositie van schj Coi-nelis Lemair uit Eindt? (t.m. 26 juli). KORTGENE Galerie „Les deux chapeaux". positie schilderijen en tekeni (t.m. 3) juli). Raadhuis: Expositie zeegezitl) van K. C. Bakker uit Den 1 (tin. 14 aug.). Dag. van 9—2l] MIDDELBURG Rijksarchief, St.-Pieterstraat Zomertentoonstelling „A is i aapje", het onderwijs op de Zeeland in de eerste helft - vorige eeuw (tot 30 aug.). Miniatuur Walcheren: Dag. til aug. van 922 uur. Van 1 tij sept, van 918 uur. v. Benthem en Jutting, Langl Delft. Expositie van Russisch! Iconen. Ma. t.m. zat. van 9—lij (t.m. 31 aug.). Abdij: „Spel van klank en lil Iedere woensdag-, donderdag! vrijdagavond (t.m. 4 sept.), f Vleeshal stadhuis en Zeeuws seum: Expositie werk hedendi kunstenaars „Letterlijk en f_ lijk" (t.m. 30 aug.). Ma. t.i£| 1017 uur; zon. 1317 uur. RETRANCHEMENT Galerie „Mauringh", Dorpss Expositie beeldhouwwerken, i rellen en hedendaagse kunst (j 1 septDagelijks van 11—21 ROTTERDAM Booymaans-van Beuningen Expositie Nicolaas van Beekl Frans Molenaar, sieraden en f ding (t.m. 16 aug.) Ma. t.m. zat. van 10-17, zon. uur. Bovendien woe. van 20-! De Doelen: Expositie „Muzisll de penning". Collectie van f penningen (t.m. 23 aug.). Rotterd. Hist. Museum: Ex| „Bezeten bezit", collectie mevrl G. Elias-Vaes (t.m. 1 aug.). 1017, zon. 1117 uur. Maritiem Museum, Burg. s'Ji plein 8. Expositie „En de I groeide voort, 19451970" (tJ sept. Dag van 1017 uut.lj van 1117 uur. Rotterd. Kunststichting, Kui Zuid, Zuidplein. Expositie i Mineur (t.m. 2 aug.). Werïl 1017 uur, zon. van 12-.» Rotterdamse Kunststichting plein 40. Expositie eindl werk leerlingen Rotterdairl demie (t.m. 2 aug.). Werkd zon. van 1217 uur. SLUIS Raadskelder Stadhuis Schiltó tentoonstelling van BelgischtJ ders. Dag. van 1012 en uur (tot 1 sept.). Raadhuis: Expositie Béatrtol peians-de Morckhoven, schil® (t.m. 14 aug Dag. van 11-H| ST. ANNA TER MUIDEN Voormalig gemeentehuis. Teitl stelling schilderijen van Jos!» schilderijen en beeldhouwwedl J. de Meester de Betzente] Geopend dag. 1012 en 14-1'| (tot 15 sept.). VEERE Schotse huizen: Expositie Mrozenski, houtgravures, I lustraties, gelegenheidsgrafiek (t.m. 15 sept.). VLISSINGEN Britannia: Expositie schilderijs! Piet Bulthuis (t.m. 31 aug.). T Sted. Museum: Expositie „Wj gen van Ver en Nabij" juli). Ma t.m. zat. 10—12 en'l 17 uur, zon. van 1417 uur. j WESTDORPE Gaierie Troutzaerte: Zomertent'] sterling van schilders, beeld'" wers en pottenbakkers (tflj aug.) Ma t.m. zat. van 9—1!' zon van 1418 uur. ZIERIKZEE Gravensteen: Tentoonstelling serij en scheepvaart „Z.Z.-''0 j (t.m. 13 aug.) Werkd. van 1F en 1921 uur. Gemeentemuseum: Expositie scheepsmodellen, aardewerk, selein (t.m. 30 okt.). Ma. t.m- 10-12 en 13 3016.30 uur. Burgerweeshuis: Expositie houwwerk en klein antiek, Potl] en schilderijen (t.m 22 au; t.m. zat. 1017 uur. ANTWERPEN „Het Sterckshof" te positie „Fotografie in België 1910" (t.m 12 sept.). Meir 50. Tentoonstelling ..He' mnklijk Paleis Bouwer en woners" (t.m 6 sept.). Elke van 1220 uur. Zat., zon. en dagen van 1018 uur. Beroepingen: Ned herv. dankt voor Sleeuwijk J. te Tjamsweer. Gereformeerde gemeenten: dankt voor Barneveld Chr. van Poel te Yerseke voor Kortgene Hage te Krabbendijke. Morgen, dinsdag 21 juli, Bergen op Zoom 5.35 en 17-52 ui"! Hansweert 4.49 en 17.00 uur; Made-Drimmelen 8.20 en 20.29 Terneuzen 4.10 en 16.22 uur; Vlissingen 3.36 en 15.53 uur: Wemeldinge 5.25 en 17.49 uur- (Van onze re WASHINGTON De Verenigd op, dat Israël zich aan zijn belo wapens in het Midden-Oosten ninisterie van buitenlandse za commentaar op een bericht in c derstelde bezit door Israël van e derdelen daarvoor, voegde eraai talrijke landen, die in staat zijn ,,Dit onderstreept nog eens de nood taak dat alle landen die dat nog nie hebben gedaan, het verdrag tegen d verspreiding van kernwapens onder ekenen", aldus de woordvoerder vai het State Department, Carl Barteh Israëlische hoge ambtenaren in Je uzalem zeiden: „Het bericht is spe Jculatief, zonder enig gezag en on auwkeurig. Het lijkt veel op berich en, die in het verleden zijn versche pen en die wij hebben ontkend. Is aël is geen kernmogendheid en he al niet het eerste land met kemwa ens in het Midden-Oosten zijn". Volgens de New York Times wa -ïerika bij zijn politiek ten aanzie: ran het Midden-Oosten al minsten: iree jaar uitgegaan van de veron rstelling, dat Israël de A-bom onderdelen daarvoor bezat. Hoe rel Tel Aviv herhaaldelijk heeft ver lard, dat het niet als eerste kern rapens in het gebied zal gebruiken zen de Verenigde Staten volger' rige welingelichte commentator Washington, dat Israël er toch zij evlucht toe zou nemen, wanner in een nieuwe oorlog aan de ran an de nederlaag zou komen te staa: (ashiragton zou ook bevreesd zij aor de mogelijkheid dat de Sovje Jnie kernwapens aan Egypte ve: Bkt. Israël heeft zich ondanks Amer taanse druk nog niet aangesloten b de ondertekenaars van het nietvei reidingsverdrog. Volgens geruel zou de regering-Johnson onde» ring destijds zelfs als voorwaar hebben trachten te stellen vot levering van zestig Phantoms aa aël. In Egypte schreef het gezaghefc nde blad „El Achram" over ee -Jierikaans Israëlische „bangma jerij" een „zenuwenoorlog" tegen d Verenigde Arabische Republiek. Vol fens het blad ,,A1 Gomhouria" wi UTRECHT (ANP) Op initiatie kan het Michael-legioen hebben on feveer 250 orthodoxe rooms-katholie ten zaterdag in Utrecht herdacht, da Precies honderd jaar geleden de pau lelijke onfeilbaarheid tot dogma i terheven. De voorzitter van het legioen, d< er B. W. Willemse, noemde het eei wijs voor de diepe verarming vai het katholieke leven in Nederland lat dit eeuwfeest niet grootscheepse b gevierd en dat er waarschij-nlij helemaal niets zou zijn gebeurd „al piet enkele doorgewone katholieke! Be zaak hadden aangepakt". ROTTERDAM (ANP) Uit d Vaalhaven is vrijdag het stoffelij •verschot van de 43-jarige matroo Berrevoets uit Zierikzee opge laald. Het slachtoffer was op 11 juli vai zijn schip naar de wal gegaan ei laarbij vermoedelijk in het watei vallen. Vooruitzichten foor dinsdag en Voensdag, opge steld door het KMI op ondag 18 uur: Op de meeste Plaatsen buien, «)ms met on- ireer en temperaturen beneden l°rmaal. Weersvooruitzichten in cijfers ge hid'doLd over Nederland: or dinsdag: aantal uren zon: 2 tot 1 n. temp.: 1 tot 5 graden onder nor ®1. Max. temp.: 1 tot 7 graden on normaal. Kans op een droge pe Bode van minstens 12 uur: 60 pc \ans op een geheel droog etmaa' pot. -or woensdag: aantal uren zon: Bt 9. Min. temp.: 1 tot 5 graden oi ter normaal. Max. temp.: 1 tot Baden onder normaal. Kans op ee h-oge periode van minstens 12 uua fy pet. Kans op een geheel droo Itmaal: 30 pet. Btrandverwachting: Vandaag zwaar bewolkt met enkel opklaringen. Ook een buienkans. M: „?LnoorSwesten win<l Koel, in d j"ddag vijftien tot zeventien gradei leewater zeventien graden vooruitzichten: engeie dagen onbi «tendig en te koel. (Van onze correspondent) CLINGE Ondanks het slechte weer is het grote muziekfeest in Clinge toch doorgegaan. De muziek gezelschappen trokken door het dorp naar de wijk Het Zeegat. De afge vaardigden kwamen bijeen in het gemeenschapshuis Malpertuus, waar het gemeentebestuur hen ontving. Wethouder Brand zei dat het in Stand houden van de festivals een woord van lof waard is, omdat deze festivals de goede sfeer in de woon kernen bevorderen. De voorzitter van de fanfare Weldoen door Ver maak, Fr. Blommaert. zei blij te zijn met het standpunt van het gemeen tebestuur. Wel overwoog voorzitter Blommaert om het muziekfeest op een ander tijdstip te houden, omdat het nu in een vakantieperiode valt. Vervolgens sprak de voorzitter van de Katholieke Bond van Fanfare en Harmonie Gezelschappen in het bis dom Breda, dhr. J. Reuser. Hij vond het zeer jammer, dat de harmonie uit Hulst zo weinig op de festivals in Clinge wordt gezien. Wethouder Brand zal al het mogelijke doen om op de bijeenkomsten van de Kon. Stedelijke Harmonie Hulst dit over te brengen. Tenslotte werden de prijzen uitgereikt aan de afgevaar digden van de gezelschappen E.M.M. te Koewacht, muziekvereniging Hei kant te Heikant. Vrijheid Eendracht van Lamswaarde, De Scheldezonen te Nieuw-Namen en Weldoen door Vermaak te Clinge. Terwijl de ver schillende sprekers het woord voer den werd de erewijn aangeboden. (Van onze correspondent) SLUISKIL Daar de handboog maatschappij De Herleving uit Sluiskil niet over een eigen terrein beschikt, moest een beroep worden gedaan op de zustervereniging De Westerschelde uit Terneuzen om met een s;eciale schieting het gou den jubileum te kunnen vieren. Voor deze koningsschieting werd onder voorzitterschap van de heer J. Fopma de jaarvergadering gehouden. De aftredende bestuursleden, de he ren L. de Haan en R. Begheijn werden herkozen. De uitslag van de schieting was: Hoogvogel: Niet afgeschoten. Zijvo gels: P. van Esbroek en E. Kaas. Kallen: L. de Haan en P. van Es- broek. Er werd een tweede koningsschie ting gehouden en bij het 238-ste schot haalde J. Mollet de hoogvogel naar beneden, zodat hij thans de officiële koning is. Dit geeft hem het recht om op 9 augustus te Axel deel te nemen aan de schieting voor keizers en koningen. De verdere uitslag van de tweede schieting luidde: Zijvogels: J. Fopma en L. de Haan; kallen: P. van Esbroek en J. Fopma. (Van onze correspondent) KAPELLE Wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd i3 aan de heer C. L. Dui- ninck uit Middelburg ontslag ver leend als directeur van de door het rijk gesubsidieerde middenstandsa vondschool te Kapelle. De heer C. L. Duininck, die 33 jaar aan dit avond onderwijs was verbonden, zal wor den opgevolgd door de heer N. Eversdijk Mzn. uit Kapelle. Tijdens een bijeenkomst in hotel „De Zwaan" is op hartelijke wijze af scheid van de heer Duininck geno men. Door collega's en cursisten werden boekenbonnen aangeboden. Voor mevrouw Duininck waren er bloemen. (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK In het ge bouw „De Jeugdhoeve" was een groot aantal bejaarden bijeen voor een vergadering over het jaarlijkse reisje. Nadat de voorzitter de heer P. Raas de vergadering had geo pend, werden direct plannen voor een reisje naar voren gebracht. Er werd besloten op woensdag 5 augus tus 's morgens om acht uur te ver trekken. De reis zal gaan vanaf 's-Heeren- hoek naar het bosbad in Hoeven, waar de koffie zal worden gebruikt. Hierop vertrekt men naar Breda om daar te winkelen. Via Breda gaat de reis naar Zundert. Na Zundert gaat men naar België om een bezoek aan Bobbejaansland te brengen. Hierop vertrekt men weer naar Zandhoven. Na dit bezoek keert men terug naar 's-Heerenhoek. Van onze correspondent) CLINGE De harmonie De Vol harding uit Zaamslag heeft onder leiding van dirigent Meyzer op de kiosk in Clinge een concert gegeven, waarvoor tamelijk veel belangstel ling bestond. Na afloop bedankte voorzitter van de fanfare Weldoen voor Vermaak uit Clinge de gasten voor hun optreden. (Van onze correspondent) HOEK De twaalf-jarige W.S. uit Hoek is in de nacht van vrijdag op zaterdag het onderwerp geweest van een grootscheepse speuractie door de politie van Terneuzen en verscheidene vrijwilligers. Het jon getje was vrijdagavond rond half zeven in enigszins gespannen toe stand van huis weggelopen. Op ver zoek van zijn ouders waarschuwde een tante de politie. Het zoeken bleef echter zonder resultaat, 's- Morgens werd ontdekt dat de jongen de nacht thuis in het schuurtje had doorgebracht. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Honderden bad gasten en toeristen hebben zaterdag in Vlissingen genoten van de de monstraties. wedstrijden en spelle tjes te paard, georganiseerd door de landelijke rij verenigingen „Oranje zon" uit Vrouwenpolder en „Wal cheren" uit Nieuw- en Sint-Joos- land. Het springconcours voor grote paarden werd gewonnen door I C. de Visser met Elsa, 2. H. Maljaars met Zodiac, 3 A. Maljaars. Het meest spectaculaire waren echter de spelletjes, zoals de vossen jacht en de poppenrace. De topper van de middag was een soort „High Chaparral"-spel waarbij twee boeven een kind ontvoerden en Indianen en cowboys onder hevig strovuur de achtervolging inzetten. Deze demonstraties zijn dit jaar voor het eerst in Vlissingen gehou den. Het ligt in de bedoeling er een jaarlijks terugkerend evenement van te maken. (Van een onzer verslaggevers) OSSENISSE Honderdvierenne gentig schutters hebben zaterdag deelgenomen aan de jnbileumschie- ting op het terrein van het vereni ginggebouw in Ossenisse. Deze schieting werd gehouden ter gele genheid van het honderdjarig be staan van de schutterssociëteit uit Ossenisse. De schutters waren afkomsig uit Zeeuwsch-Vlaanderen, Zuid-Beve land en België. De jubileumschieting werd zaterdagmiddag door wethou der Everaerts geopend. De wethou der loste het eerste schot. De schut ters konden zaterdag niet alleen hun hart ophalen aan de schieting, want er was ook gelegenheid om mee te doen aan een aantal folkloristische spelen zoals gaaibollen, tritsen en pieren. Na afloop van de schieting trad het muziekgezelschap „Excelsi or" uit Terhole op. 's Avonds volgde een gezellig samenzijn in het vere nigingsgebouw. Zondag was er een sociëteitsschie- ting bij L. Hermans, 's Avonds werd in het verenigingsgebouw een bal georganiseerd. Medewerking verleenden „The Darling Boys". De uitslag van de jubileumschie ting was: Eerste wip, hoge vogel: E. de Backer uit Zandberg (Grauw) eerste zij vogel: mevr. E. Hermans van Gassen (Ossenisse) (mevrouw Hermans was tevens de enige vrou welijke schutter van het toernooi), tweede zijvogel: R. Plasschaert uit Zuiddorpe. Tweede wip, hoge vogel: H. van Poorten uit Ossenisse Eerste zijvogel: P. Hemelaar uit St.-Jan- steen, tweede zijvogel: R. Laheijne uit Ossenisse. Derde wip: hoofdvo gel: C. Bracke uit Zuiddorpe. Eerste zijvogel: R. van Kruissen uit Kloos- terzande. Tweede zijvogel: A. de Meij uit Zuiddorpe. (Van onze correspondent) KRUININGEN In de nacht van zestien op zeventien juli is ingebro ken in het winkeliersbedrijf Van Bo ven aan de Snelle Markt te Kruinin-' gen. Uit een niet afgesloten kast in het kantoor werden enkele duizen den guldens gestolen. Het juiste be drag is nog niet te noemen. Met een loper heeft men waarschijn lijk de achterdeur geopend. De firma is niet tegen diefstal verzekerd. In dezelfde nacht is eveneens inge broken in het elektriciteitsbedrijf fir ma Hovestad de Jonge aan de Lange Voorhoute. Hier werd 50,vermist. De daders hebben ook hier de dear geopend met een loper. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De bromfietser P. A. H. K. uit Middelburg heeft bij een aanrijding op het Domburgs Schuitvlot in Middelburg een diepe vleeswond aan zijn linkerbeen opge lopen. Hij werd in een scherpe bocht van deze straat aangereden door een personenauto, bestuurd door H. W. K. uit Wageningen. De bromfietser moest naar het gasthuis worden overgebracht.. 55 55 (Van onze correspondent) TERNEUZEN Zaterdagmiddag heeft het bergingsbedrijf Van der Tak uit Rotterdam op de Wester schelde nabij Terneuzen met de „Ir. Snip", de grootste bok van Neder land en het moderne bergingsvaar tuig Taklift de duizend ton metende Franse coaster Bassindre geborgen. Het Franse vaartuig heeft, zoals bekend, in dichte mist ongeveer tien weken geleden een aanvaring gehad met het Joegoslavische schip Gri- boedov en is daarna direct gezon ken, Hierbij zijn drie opvarenden om het leven gekomen. De vermis ten zijn tot nog toe niet gevonden. Voorzover thans valt vast te stellen bevinden de lichamen zich niet aan boord van het wrak. alhoewel het mogelijk is dat onder de dikke laag slijk in het schip zich een of meer stoffelijke resten kunnen bevinden. Vandaag (maandag) zal begonnen worden met het sluiten van het gat in de romp door de Unie van Red- dings- en Sleepdiensten uit Antwer pen. Daarna zal het schip voor ver dere reparatie waarschijnlijk naar de werf in België worden gesleept. Aan boord bevindt zich thans nog circa 150 ton van de lading van 900 ton ijzer. Uit kamperen Vergezeld van twee leiders zijn zaterdagmorgen ze ventien welpen van de padvinders- groep „Ridder van de Maelstede" uit Kapelle naar Bergen op Zoom ver trokken voor een vierdaags kamp. De welpen hebben hun intrek geno men in de kampeerboerderij „De kleine Melanen". Voor dinsdagavond staat er een groot kampvuur op het programma. WHITEHAVEN, ENGELAND Ondanks de nationale havenstaking lossen Britse havenarbeiders hier een lading atoombrandstof, afkomstig uit Japan. Aangezien het gevaar op had kunnen leveren deze lading aan boord te laten, hadden de havenar beiders toestemming gekregen in dit geval een uitzondering te maken. FOTO BOVEN: SOUTHAMPTON De Britse na tionale havenstaking ten spijt is de Queen Elizabeth vrijdagavond toch uitgevaren. Op de foto het trotse schip bij het verlaten van de haven van Southampton, uitgewuifd door personeelsleden van de Cunard Line, die alle bagage aan boord brachten. (Van onze correspondente) In het register van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid den- en Noord-Zeeland, gevestigd in Middelburg, zijn ingeschreven: Oost- Souburg: A. M. Luitwieler, klein handel in drogisterijartikelen; Vlis singen: kanoverhuurbedrijf K. Boel- Faber; Veere: exploitatie onroerend goed, J. S. van Iwaarden-Verstrae- ten; St.-Annaland: produktie van en handel in land- en tuinbouwproduk- ten, P. W. Rijnberg en J. G. Hage; St.-Philipsland: copieerbedrijf; 's- Heerenhoek: technisch-perspecti- •visch tekenbureau, R. P. van Luyk. (Van onze correspondent) HANSWEERT De harmonie De Scheldegalm uit Hansweert heeft dezer dagen een puzzelrit gehouden, waaraan naast de muzikanten van de harmonie een aantal inwoners van Hansweert deelnam. Het doel van de rit was Hooger- heide, waar een aantal opdrachten uitgevoerd moest worden. Ook werd hier samen met de harmonie EMM uit Kruiningen een muzikale rond gang gemaakt. In De Raaijberg in Bergen op Zoom werd de uitslag van de puz zelrit bekendgemaakt. Winnaars werden de heren Meijer en Smet. beiden uit Hansweert. (Van onze correspondent) ZIERIKZEE. Op de kruising Ple vierstraatde Huybertstraat ver leende een personenauto, bestuurd door M. van de M. uit Zierikzee geen voorrang aan de personenauto van De G„ eveneens uit Zierikzee. Beide auto's kwamen met elkaar in botsing, waardoor de chauffeurs en twee pas sagiers van De G. lichte verwondin gen opliepen. Beide voertuigen wer den zwaar beschadigd. (Van een onzer verslaggevers) BRESKENS Zaterdag heeft de interkerkelijke recreatie commissie in Breskens de „dag van het kind" georganiseerd. Ongeveer honderd kinderen, waarvan een deel vakan- tiegangertjes, hebben de inwoners van Breskens een kaart en een plukje wol overhandigd. „De kind- ren van Breskens of daar vertoeven de wensen u warmte en vriendschap toe" luidde de tekst van het kaartje. Het plukje wol was symbool van de warmte. Aan de in Zeeland verblijvende gast arbeiders werd dezelfde heilwens overgebracht. De kinderen schreven alle gastarbeiders in hun eigen lands taal een kaartje. In de middag volgde een speur tocht naar een ergens in Breskens verborgen lam. Aan deze speurtocht was een prijsvraag verbonden. Het- kind dat de juiste geboortedag van het lammetje wist te raden, mocht het mee naar huis nemen. 's-Mid- dags werd ook aan volksdansen ge- daal. Zowel gastarbeiders als kinde ren deden hieraan mee. Om ongeveer zes uur was op het schoolplein bij de r.-k.kerk de slot bijeenkomst. Tijdens deze bijeen komst werd de naam bekend ge maakt van het kind dat de geboorte dag van het lammetje had geraden. Het was de achtjarige Marjolein Es- seling uit Breskens. Om zeven uur werd een kerkdienst gehouden Na deze „dienst van het lam" volgde een lampionoplocht waaraan ongeveer 200 kinderen deelnamen. Films GOES Grand 20 uur Het intieme dagboek van een halve maagd MIDDELBURG City 20 uur Dr. Zjivago 14 jaar TERNEUZEN Luxor 20 uur My fair lady a.L VLISSINGEN Alhambra 20 uur Ben Hur a.l. ANTWERPEN Astrid: Als zacht het maanlicht over de heuvels slaapt a.l. Festa: Het paard met de gouden hoeven a.l. Odeon: Gelukkig zoals Ulysses a.l. Quellin: Pippi Langkous a.l. Rubens: Ben Hur 14 jaar Ambassades: Butch Cassidy en De Kid 18 jaar Astra: Goldfinger 18 jaar Metro: Mash 18 jaar Rex: Een non voor de hel 18 jaar Savoy: Dossier prostitutie 18 jaar Vendome: De omhelzing 18 jaar GENT Capitole: De kerstboom a.l. Century: De dolle kever a.l. Majestic: Gelukkig zoals Ulysses a.l. Rex: Hello Dolly a.l. Savoy: De gendarm van New York a.l. Plaza: Een man te veel 18 jaar Select: Paniek in het wasmuseum 18 jaar Toneel - Muziek - Dans ROTTERDAM St. Laurenskerk 20.15 uur Orgelconcert van Peter Planyavsky organist van de Stefan Dom te Wenen Schouwburg 20.15 uur „De Kleine Parade" met Wim Sonneveld Schietingen CLINGE Terrein bij C. Weemaes 15 uur L. de Vilder 15 uur Diversen COLIJNSPLAAT Toeristenweek - Avondvierdaagse DOMBURG 19.30 uur Oriëntatierit voor bad gasten GROEDE Marktplein 20 uur Concert door de plaatselijke mu- ziekver. HAAMSTEDE VW-kantoor 18 uur Start avond wandeling 15 km) met muzikale ontvangst OOSTBURG Du Commerce 19.30 uur Postzègelbeurs PHILIPPINE Wielerronde voor amateurs RENESSE Kermis VLISSINGEN Britannia (De Ruyterzaal) 20 uur Toneeluitvoering „Wie krijgt de baby" door de toneelgroep De Zeeuwse Komedie Kermis op het Bellamypark ZOUTELANDE Sportterrein 19 uur Camping-voetbaltoernooi Opg. voor deze rubriek tel. 01180 7438 of Postbus 116 in Middelburg (Van onze correspondent) SAS VAN GENT In samenwer king met de Belgische Rijkswacht, is bij A.E. de V. uit Boekhoute (België) 2600 kilo lood in beslag genomen. Het lood is teruggegeven aan de eigenaar, de Zuid-Chemie is Sas van Gent. In mei en juni, meldde de Zuid Chemie, dat er een hoeveelheid lood ontvreemd was. Het onderzoek had tot dusverre geen resultaat, totdat j.L zaterdag weer aangifte werd ge daan van het ontvreemden van lood. Hierop werd een fabrieksarbeider, A.E. de V. aangehouden. De man heeft een volledige bekentenis afge legd. De afgelopen maanden had de V. het lood in zijn garage en kip penhok opgeslagen. (Van onze correspondent) DOMBURG Vijf personen zijn gisteren uit een personenauto, be stuurd door H. H. uit Middelburg, geslingerd toen deze op de Westka- pelseweg bij Domburg over de kop sloeg en daarna weer op vier wielen terecht kwam. Alleen de bestuurder liep wat lichte verwondingen op. De auto werd geheel vernield. Het on geluk ontstond doordat de auto bij een inhaalmanoeuvre in de berm raakte. (Van een onzer verslaggevers) IJZENDIJKE Zaterdagmiddag is een personenauto bestuurd door R. L uit Deurne (B) op de provinci ale weg bij IJzendijke twee maal over de kop gegaan Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. De auto werd geheel vernield. Het on geval ontstond, doordat L„ die in een file reed, wilde inhalen. De Belg had een tegenligger niet opge merkt. In een poging deze tegenlig ger te ontwijken, verloor L. de macht over het stuur, waardoor de wagen twee maal over de kop sloeg. Kadercursus jeugdwerk Voor inwoners uit Nieuwland wordt in 't Trefpunt te Middelburg een kader cursus jeugdwerk georganiseerd. Deze cursus begint in september. De deelname is gratis. Men kan zich opgeven bij mevrouw S. Jansen- Schrama, Rijksweg 6 in Nieuw- en Sint-Joosland.

de Stem | 1970 | | pagina 2