Die energieke Rus-met-het-sikje blijft idool MORGEN HONDERDSTE GEBOORTEDAG revolutionair gevoelsmens GULDEN-PLAN VOOR BLIJVENDE VORM Speurvos Butler (57) - jager van Engelse treinroof - overleden }mi§ oudecprent bifBoldoot deodorant, oor vrouwen „het snoepje van de week f heetman m I J. P. Asmann BREDA TIE van WAREHOUSES, sin,'-Holland VERKOCHT! /EILINGDIRECTIE: A. H. INEKE ld nodig voor de an een auto of LEVENSWERK ONAFGEROND Uitstel pensioen Vijf weken voor schrijver van -alias Teixera I QNGEVEER honderdvijftig vrou wen, allen vertegenwoordigsters I van verenigingen die aangesloten I ziin bij het overkoepelend orgaan I van de Nationale Vrouwenraad, I waren zaterdag j.l. bijeengekomen I m het Tropenmuseum te Amster- I «am, om zich daar te bezinnen op 1 de „education permanente", ofwel de „voortdurende vorming". Combinatie Concreet plan Mensvorming ROLEX Toerist moet verkeersboete in Duitsland direct betalen E3 O L.DOOT aar geveild worden: en kleine tapijten line kleedjes, lopers ieder exemplaar van •o van echtheid. lowrooms worden iacht de waarde,, ling gebracht! over te gaan tot de aankoop ara van kom dan eerst bij ons gelen Wij verstrekken een zo ediet aan U zelf, zodat U de t kunt betalen. Aanvragen g afgewerkt. Ook oty de reeds e auto of caravan verstrekken 45. Bergen op Zoom eL 01640 - 6348 17 DE STEM VAN DINSDAG 21 APRIL 1970 We moeten niet denken dat de betekenis van enin vergankelijk is, omdat hij al dood is. Wij Boeten aan de toekomst denken, aan de beteke- iis van Lenin voor die toekomst, die daarin be- taat dat als zijn „experiment van het socialis- ae» niet slaagt, de moderne beschaving zal ndergaan, evenals zoveel beschavingen in het wieden". Dit zei de Britse schrijver Bernard "tVat de voorspellingen van Lenin over de toe komst zelf betreffen: tot nu toe zijn ze niet uit- ekomen. Het huidige betrekkelijk rustig naast ikaar bestaan van twee grote kernmogendhe- ien, de een communistisch, de ander kapitalis tisch, is nauwelijks te rijmen met de bewering van Lenin dat „het bestaan van de Russische republiek naast imperialistische staten voor lan gere tijd ondenkbaar is". Hoewel zijn toekomstvoorspellingen niet zijn uitgekomen heeft Wladimir Iijitsj Lenin een er fenis nagelaten die miljoenen mensen nog aan spreekt. Door de communistische wereld wordt hij momenteel gevierd als een heilige. Zijn ge schriften vormen de basis waarop men voort leeft. Russsen en Chinezen, op dit ogenblik ge wikkeld in hevige ideologische gevechten, be roepen zich op zijn theorie. De Zuid-Slaven, de Albanezen en de Cubanen die reeds lang met het Kremlin hebben gebroken, zullen op uitbun dige wijze de man eren, die de Russische revolu tionairen in 1917 naar de overwinning leidde. Die Bolsjewistische revolutie, die zo minuti eus door Lenin werd geleid, veranderde het aan zien van Rusland volledig. Ze inspireerde mil joenen mensen in andere landen, boeren en ar beiders, die het werk van Lenin als hun nieuwe hoop zagen. De communistische machtsgreep van 7 november 1917 trof de gehele wereld als een aardbeving en de trillingen worden nu, een halve eeuw later, nog gevoeld. Lenin was een legendarische figuur toen hij in 1924 op 53-jarige leeftijd stierf als een ver moeid man, bevreesd voor wat zijn opvolgers zouden doen met het breekbare regeringssys teem dat hij zo energiek had opgebouwd. En wat hebben ze er mee gedaan Maar morgen wordt Lenin in Rusland her dacht. Filmregisseur Michail Romm heeft van Lenin een documentaire gemaakt onder de titel „Lenin leeft'. De titel van deze film is zeker geen leugen. Een eeuw na zijn geboorte blijft de energieke kleine Rus met het sikje het voornaamste idool in het communistische pantheon. Geen enkele communist durft zijn ideeën aan te tasten. LENIN (Van een onzer verslaggevers) LTonderd jaar na zijn geboorte 22 april 1870 in het dorp Simbirsk aan de Wolga, dat nu Oeljanowsk heet is Wladimir Iijitsj Oeljanov, alias Lenin, al tijd de grote revolutionair wordt hij door communisten van allerhande pluimage nog al tijd gezien als de onfeilbare dog maticus. Hij is nog altijd de grondleg ger van de dictatuur van het proletariaat, die hij als een tij delijke overgang zag tussen Ka pitalisme en Communisme ,maar die na een wrede en bloedige in zet verstarde in bureaucratie. Naargelang zijn op- en navol gers zich in hun daden verder van hem distanciëren komt Le nin beter uit de verf, als een man, die door menselijke motie ven werd bewogen en die de macht begeerde omdat zij het middel was om zijn ideaal te verwezenlijken. Een ideaal, dat nog steeds mil joenen bekoort: de anonieme macht van het geld en het be zit vervangen door het morele gezag van vrije mensen. Hij werd in een burgerlijk amb- tenarengezin geboren en opgevoed. Lenin werd revolutionair, toen zijn oudere broer Alexander wegens sa menzwering tegen het Tsarenregiem werd gearresteerd en doodgescho ten. Lenin ging Marx studeren, omdat het door Marx veroordeelde bestel hem zijn beste vriend had ontnomen. Tussen 1900 en 1917 heeft Lenin in Russische gevangenissen en in Siberische verbanning gezeten, maar de meeste jaren bracht hij samen met zijn vrouw Nadedja Konstantinovna Kroepskaja in het buitenland door. In de meest ar moedige omstandigheden, stude rend en schrijvend. In het Parijse Montparnasse leefde hij als een monnik. In Bern had hij geen geld om zijn huurkamer te verwarmen. In het Tatragebergte woonde hij in een boerenhut. Lenin was een gevoelsmens. Om zijn schoonmoeder te plezieren, speelde hij avonden lang kaart met haar. In Longjumeau zette hij voor zijn uitgeweken landgenoten een padtijschool op, waar tot verbazing van de nieuwsgierige omwonenden gezongen werd. In Brussel brak hij met de Mensjewieken, omdat zij de revolutionaire leiding opeisten voor de intellectuele elite. In Londen ontketende hij op een partijcongres groot tumult, toen men het waagde te betwijfelen of arbeiders wel geschikt waren om in de revolutionaire comités zit ting te nemen. Een groep revolu- naiire daimes in St.-Petersburg schold hij de huid vol, omdat zij van hun propagandistische huisbe zoek bij arbeidersvrouwen terug keerden met klachten over smerige kamers en luidruchtige kinderen. ..Jullie hadden ze moeten helpen met de vaat, met eten koken, met de kinderen of met wat dan ook. Als ik in de plaats van die vrou wen was geweest zou ik jullie op straat hebben gegooid". Toen bij het uitbreken van de eerste wereldoorlog de socialisten zowel in Duitsland als in Frankrijk de nationale gevoelens lieten preva leren boven de proletarische was Lenin diep teleurgesteld. Hij had gehoopt op een algemene Europe se staking, die de oorlog verhinde ren zou, want niet het Duitse of het Franse volk was de vijand, maar het internationale kapitalisme Toen in maart 1917 in Rusland de revolutie uitbrak kwam hij snel tot een akkoord met de Duitse legerlei ding, die erop rekende, dat hij aan. de oorlog een einde zou maken, zodra hij in Rusland aan de macht was. Binnen een half uur had hij zijn kamertje bij schoenlapper Kammerer in Zurich ontruimd en reisde hij in een verzegelde trein wagon door Duitsland naar het neu trale Zweden om van daaruit het opstandige St.-Petersburg te berei ken. Twee - en - dertig sjofele partij en landgnoten mochten zijn lot de len en reisden met hem mee. Maar toen de socialistische burgemeester van Stockholm hem in nieuwe kle ren wilde steken protesteerde Le nin: „Ik ga niet naar Rusland om een confectiezaak te beginnen". Zoals weldra bleek, was hij er ook 'niet heengegaan om langs de weg van de minste weerstand de macht te veroveren. De voorlopige rege ring wilde de oorlog tegen Duitsland voortzetten en gaf hem te verstaan dat van hem eenzelfde standpunt werd verwacht. „Wij hebben op dit moment een heid nodig en geen verdeeldheid", zei de voorzitter van de Sowjet van St.-Petersburg in zijn welkomst woord, maar Lenin hield voet bij stuk. ,.Onze soldaten aan het front moeten met de Duitsers verbroede ren", zo betoogde hij, „een rege ring, die de oorlog voortzet is een kapitalistische regering. De bij valskreten „leve Lenin!" corrigeer de hij onmiddellijk met een „leve de socialistische revolutie!" Staande op een tank hield hij zijn triomfantelijke intocht in de stad. Op elke straathoek sprak hij de mensen toe in heldere, eenvoudige woorden en toen de autoriteiten hem tenslotte uitnodigden voor een diner verontschuldigde hij zich: „Ik moet nog werken". Zou het ooit tot de verbitterde burgeroorlog en de bloedige zuive ring zijn gekomen als Lenin toen meteen het heft in handen had kun nen nemen? Hij deed zijn greep naar de macht, toen hem duidelijk was geworden, dat de revolutionai re ideeën, waarmee hij de massa begeesterd had, door zijn grote te- (Van onze redactie buitenland) LONDEN Oud-hoofdinspecteur van de recherche Tommy Butler van Scotland Yard, de man die de plegers van de „grote treinroof" heeft nagejaagden vrijwel allemaal te pakken gekregen is gis teren in een Londens ziekenhuis op 57-jarige leeftijd overleden. Hij werd daar een maand geleden opgenomen wegens horstklachten. Butler, die in december 1968 met pensioen was gegaan, had gezegd dat hij nog een zaakje had willen klaren, namelijk de hand leggen op de laatste der rovers, Ronald Biggs, die in Australië is, en nog op vrije voeten. genstander Kerensky niet verwe zenlijkt zouden worden. Toen het lot van Rusland in zijn handen lag veranderde Lenin niet. In de ves tibule van het instituut Smolny in St.-Petersburg liet hij met schotten een werkkamer, een spreekkamer en een slaapkamer afpalen, welke laatste tegelijkertijd als huiskamer diende. Een ijverig partijgenoot, die er wat tapijten neer wilde leg gen kon met een uitbrabder en met zijn tapijten een goed heenkomen zoeken. Daa'r ontving de Russische regeringsleider elke voormiddag een stroom van mensen: arbeiders, boeren, intellectuelen, burgers, die het slachtoffer van de omwente ling waren geworden. Zij kwamen hem spreken. Uren zat Lenin naar hen te luis teren, in zijn winterjas achter zijn bureau gedoken, want kolen waren er niet. Later, in het Kremlin te Moskou kreeg hij aan werk- en woonruimte vier kamers en een keuken. Evenals de volkscommis sarissen verdiende hij 500 roehei per maand. „De gezondheid is staatszaak" placht hij tegen functionarissen te zeggen, die ziek of overwerkt waren en hij stuurde ze onverbiddelijk met verlof. Zichzelf spaarde hij niet. In het najaar van 1918 deden zich de eerste tekenen van de ziek te voor, die hem ten grave zou voeren. Twee jaar later bekende hij tijdens het partijcongres, dat hij rust moest nemen. Een hersen bloeding. in januari 1924 betekende' zijn dood. Wladimir Iijitsj Lenin is ongetwij feld te vroeg gestorven. Men hoeft het niet eens te zijn met zijn the orieën om hem te erkennen als een man, die zijn leven lang door be wogenheid met het lot van de arm- sten werd gedreven. Men hoeft het niet eens te zijn met zijn daden: hij was een man met oprechte be doelingen. Degenen, die hem nu zo uitbundig huldigen kunnen in elk geval nog veel van hem leren. „Ik zal altijd naar de knaap blijven uitkijken", placht Butler te zeggen. De speurder is, na een korte ziekte, overleden op de dag dat het Londen- se blad de Daily Sun de memoires van Ronald Biggs is gaan publiceren. De misdadiger zou daarvoor een be drag hebben bedongen groot 172.000 dat bewaard zal blijven voor zijn drie kinderen. Thomas Butler, die in de Londense onderwereld bekend stond als „de grijze vos", werd met de zaak van de treinroof vijf dagen na de sensatio nele diefstal belast. Op 14 augustus 1963 had de bende uit een trein, die men tot staan had gebracht in het graafschap Buckinghamshore ten noorden van Londen, een bedrag groot 2,5 miljoen pond gestolen, in bankpapier. Speurder Butler jaagde alle 15 ben deleden na en kreeg de ene na de andere te pakken. De zilverharige detective zou in 1967 met pensioen zijn gegaan, maar vroeg zijn supe rieuren te mogen blijven, omdat hij ervan overtuigd was de daders vroeg of laat te vinden. Een van de grote arrestaties in de ze zaak was die van Bruce Reynolds, een van de leiders van de bende. In november 1968 ging Butler naar een keurig huis in de badplaats Torquay, waar hij wist dait de misdadiger zich verborgen hield, belde aan en zei tot de man die hem in pyjama opendeed, „Goeje morgen Reynolds". Reynolds herkende zijn oude vij and en wist meteen dat het spel uit was. Hij pleegde geen verzet. Ronald Biggs, die thans 38 jaar oud is, ontvluchtte in 1965 uit een Lon dense gevangenis en kon toen met zijn gezin uitwijken naar Australië. Hij is de laatste van de bende, die men nog niet heeft kunnen vatten, al was het enkele maanden geleden, in Sydney, op een haar na gelukt. AMSTERDAM (ANP) Het Am sterdamse gerechtshof lieeft gisteren in hoger beroep de 44-jarige Utrecht se koopman en schrijver van het boek „Alias Teixera" A. V. F. van der G. bij verstek veroordeeld tot drie en twee weken gevangenisstraf wegens smaad en laster jegens de heer R. Zwolsman resp. de Amsterdamse ad vocaat mr. L. de Roy van Zuijden- wijn. Van der G. had op 9 mei 1968 tij dens een teach-in in Utrecht gezegd dat theater Carré verloren zou gaan door „een man die aantoonbaar bij 124 moorden betrokken is". Deze op merking had betrekking op Zwols man. De laster sloeg op een passage in het boek waardoor mr. De Roy van Zuijdenwijn zich in zijn eer en goede naam voelde aangetast. (ADVERTENTIE) I Nu is dat een begrip waar je I weliswaar veel over hoort en leest, I ™aar waarvan niemand je precies I kan vertellen wat het nu inhoudt. I Ie kunt immers op velerlei wijze I vorm en inhoud geven aan deze 1 educatie van volwassenen. Dat I "leek ook overduidelijk op deze 1 s'udiedag, waar drie sprekers een I "ogal uiteenlopende visie gaven I °ver de voortdurende vorming. Dit I werd nog onderstreept tijdens de I "lseussie, die op deze inleidingen I volgde. in grote lijnen kan men stellen dat men de vorming voor volwasse nen op twee geheel verschillende gieren kan interpreteren. Men kan hierbij voornamelijk jnken aan een vorming die direct mand houdt met de economische *™e!' Mallen we onze economische s oei handhaven dan zullen we im- t(^s levenslang moeten blijven Ie- Men kan de vorming van vol genen oók zien, in het licht van tip ''ersiionlijklicidsontwikkeling, in ven70"1""5 Van de mense''lke ga- 'Vle Praktijk zal het er wel op van l'at men beide vormen an education permanente niet strikt «leiden zal kunnen houden, dat tu«p5eÜn ?euze zaI kunnen maken cm e, !wee uitersten, maar tot .combinatie van beiden zal wachten te komen. In ons huidige samenlevingspa- troon zijn de welvaart en het wel zijn, begrippen die ten grondslag liggen aan beide vormingspatronen, immers ook niet geheel van elkaar te scheiden, al zal men wel toe moe ten zien, dat met name de welvaart niet zal heersen over het welzijn. Naast de inhoud van de voort durende educatie, die op zich ai een probleem is, is er ook nog de vraag in welke vorm deze het best kan worden gegoten. De volkshogescholen, die door gaans in de rimboe liggen en in in tern verbond werken, kunnen zeker lang niet in alle behoeften op dit gebied voorzien. De vormingscentra voor jong volwassenen tot 25 jaar, die de laatste jaren van de grond komen, zijn al een beter voorbeeld. Maar hoe het nu precies moet met de education permanente voor vol wassenen weet nóch de rijksover heid, nóch de lokale overheid. De minister van CRM heeft met betrekking tot de vorming van vol wassenen ronduit gezegd: „Ik wacht met belangstelling op de initiatie ven die u zult hebben". Het mini sterie van CRM heeft zich tevens bereid verklaard om goed uitge werkte initiatieven met betrekking tot de voortdurende educatie in alle opzichten te steunen. Maar wie moet er nu vorm geven aan eventuele initiatieven? Mr. C. Stapel, één van de drie sprekers tijdens deze studiedag, gooide met betrekking tot deze vraag de knuppel bijna letterlijk in het hoenderhok. „Waarom zouden de 600.000 vrou wen die allen )id zijn van een vrou wenvereniging, niet samen kunnen werken aan een concreet plan voor de voortdurende educatie?", aldus de heer Stapel onder luid applaus. Hij gaf meteen vaste vorm aan zijn idee door het overhandigen van één gulden aan het bestuur van de Nationale Vrouwenraad. „Dit is geen gewone gulden maar een projekt-gulden. De éérste. Als alle leden van vrouwenverenigingen één gulden storten voor dit projekt dan beschikt u gezamenlijk over meer dan een half miljoen. Dat is ruim voldoende financiële armslag om tot een goede en reëele plan vorming te komen. Een commissie van deskundigen, die met zorg ge kozen moet worden, kan hiermee heel wat doen." De heer Stapel lichtte ook toe, waarom hij het ontwerpen van een een gedegen plan voor de vorming van volwassenen wel in de lijn van de vrouwenverenigingen vond lig gen. „Sedert hun ontstaan aan het eind van de vorige eeuw, maar vooral na de eerste wereldoorlog, hebben de diverse vrouwenvereni gingen voornamelijk gestreefd naar ontwikkeling en cultureel verant woorde ontspanning van hun leden. Dit in tegenstelling tot de mannen- verenigingen, die vooral gericht wa ren en zijn op economische strijd (vakverenigingen) ofwel op sport en spel. Deze verschillende structuren van de typische mannen- en vrouwen verenigingen, vinden hun oorzaak in de traditionele rolverdeling tus sen man en vrouw. De man moest, en moet nog bijna altijd, erop uit om het dagelijks brood te verdie nen. De vrouw daarentegen wordt gezien als de hoedster van huis en haard. Deze stringente taakverdeling heeft ook zijn invloed gehad op de vormen van vrijetijdsbesteding en op het verenigingsleven. De vrou wenorganisaties waren in feite de enige, die zich met recht en rede bezighouden met ontwikkeling, ont spanning en maatschappelijk werk. De mannen waren wel gedwongen om zich, ook in hun vrije tijd, strijdbaar op te stellen. Met het voortschrijden van de emancipatie van de vrouw zullen deze grote verschillen wel wegval len, maar dat neemt niet weg dat de vrouwenverenigingen op dit mo ment nog erg ingesteld zijn op cul tureel en maatschappelijk werk. Nü valt het maatschappelijk werk de laatste jaren steeds meer weg, omdat dit overgenomen wordt door bevoegde instanties. Waarom dan niet wat meer aandacht voor het culturele werk in de zin van vor ming van volwassenen, „het snoep je van de week gedurende de ko mende tien jaren", volgens de heer StapeL Deze gezamenlijke doelstelling zal bovendien kunnen leiden tot een hechtere samenwerking van de verschillende verenigingen, zonder dat deze bang behoeven te zijn voor het verlies van hun eigen identiteit Minder succes dan de heer Stapel had dr. H. A. Schuring, lid van de Tweede Kamer met zijn inleiding. Dit nogal conservatieve kamerlid toonde zich een fel tegenstander van crèches. Voor hem begint de education al tijdens de eerste peu terjaren en dan is het voornamelijk de moeder die de taalontwikkeling van het kind, door een voortdurend contact, moet beïnvloeden. Daarom kan een jonge vrouw be ter op haar peuters passen dan gaan werken en hun in een crèche on der te brengen. De tegenwerpingen uit de zaal waren: „Als bijna veertig procent van onze vijftienjarige meisjes géén enkele vorm van onderwijs meer geniet, dan zullen er ook veel moe ders zijn die eenvoudig niet in staat zijn om de, taalontwikkeling van hun kind gunstig te beïnvloeden. Een goed geschoolde peuterleidster is daar beter toe in staat. Om van de frustrerende woonsituaties waar in veel peuters zich bevinden maat niet te spreken." Ook een eventuele rijkssubsidie voor crèches, leek de heer Schuring uit den boze, omdat men hiermee de gemeenschap be last met kosten ten behoeve van een kleine groep. Tussen het „boe"geroep van de vrouwen in de zaal, die qua leeftijd beslist ouder waren dan het geachte kamerlid, maar zich qua mentaliteit een generatie jonger betoonden, hoorde men ook boze kreten over de belastingdruk op het inkomen van de gehuwde vrouw, die daarom alleen al recht heeft op extra tege moetkomingen. AI met al kwam de vorming op jonge leeftijd- tijdens deze inleiding niet best uit de verf. Meer succes had de spreker met het poneren van de stelling, dat men voor een eventuele voortdurende aducatie zeer zeker gebruik moest maken van radio en t.v. In het buitenland gebeurt dit al met succes. Dat bewijst het feit dat men momenteel in Frankrijk via een zondagochtendcursus zelfs ver schillende baccelaureaten kan ha len, in Beieren een opleiding op MAVO-niveau en in Californië cur sussen van de universiteit van Ber- kelye kan volgen. Uiteraard moet aan het volgen van deze en soortgelijke cursussen ook de mogelijkheid tot het halen van een landelijk erkend diploma verbonden zijn. Mevrouw mr. Wessel-Tuinstra, werkzaam bij de schooladviesdienst van de gemeente Leiden, wees niet alleen op het gevaar van de moe ders die, bij gebrek aan andere be langstelling, hun kinderen geeste lijk dooddrukken, ze vond ook dat die andere belangstelling zeker niet alleen op werk buitenshuis gericht mag worden. Naar haar mening is dat een ver ouderd standpunt, stoelend op de negentiende-eeuwse ethiek van de arbeid. Naar de mening van mevr. Wessel moeten we naar een samen leving toe, waarin elk mens zichzelf kan zijn in zijn vrije tijd. Een even tuele vorming van volwassenen zal dan ook voornamelijk gericht moe ten zijn op de persoonlijkheidsont plooiing, op de menswording. Samenvattend kan men stellen dat men tijdens deze zeer belang wekkende studiedag tot de conclu sie is gekomen dat de vrouwenverenigingen geza menlijk de initiatieven voor een goede vorm van education per manente moeten nemen; dat men radio en t.v. hierbij zeker moet inschakelen; dat de klemtoon van de vor ming voor volwassenen méér op de persoonlijkheidsvorming dan op een economisch gerichte vorming moet komen te liggen. De eerste steen voor dit grootse projekt is al gelegd: in de vorm van één gulden, gestort door een man. GREET BUCHNER Het ideale horloge voor op en in het water. Speciale Oyster kast, gegarandeerd waterdicht tot op 200 meter. Gegradueerde draaischijf waarop duikers in één oogopslag de verlopen tijd kunnen aflezen. Automatische opwinding door Rolex Perpetual rotor mechanisme. Speciaal beschermde opwindknop. ROLEX SUBMARINER 535,- edelsteenkundige f.g.a. diamantexpert g.i.a. Liinbaan 92-Oostzeedijk 155-157 Tel. 1166 70 Rotterdam KLEEF Tot dusverre was het voor de Duitse justitie praktisch on mogelijk buitenlanders, die een ver keersovertreding in Duitsland begin gen, strafrechterlijk te vervolgen. Naar Duits recht verjaart een ver keersovertreding namelijk na drie maanden. Dat wordt nu anders. De Duitse politie zal in het vervolg bij verkeersdelicten van buitenlan ders ofimiddellijk een waarborgsom van de buitenlander vorderen. Betaalt de buitenlander de waar borgsom niet en kan hij ook geen Zustellingsbevollmachtigter noemen, dan kan en mag de Duitse politie de auto of privé-ei-gendommen zoals ca mera's, schrijfmachines enz. onmid dellijk in beslag nemen. (ADVERTENTIE) Bij elke Boldoot deodorant nu een aantrekkelijke oude prent (25 x 35 cm) uit de twintiger jaren. Helemaal gratis! Er zijn 5 ver schillende prenten. Stuur het gou den zegel (op elke deodorant) met uw naam en adres op een briefkaart aan Boldoot, Postbus 8068, Amsterdam. U ontvangt de prent van uw keuze per omgaan de thuis. Vraag inlichtingen bij drogist of parfumerie.

de Stem | 1970 | | pagina 19