VAN HAMBURG: RAADSELS Twee opgevers inl zwemtocht over Hollandsch Diep Moeilijkheden rond tslag in lc kan PHILIPPINE: REVANCHE Twee records in een race voor Linda de Boer Titelstrijd Leeuwarden Prestaties waren onmogelijk laar Jeugd Verrassing AUTO VOOR G. VAN LENDI (STELLENDAlj Nederlandse kampioenschappen 'rouwen >rstig zesde sportpagina van maandag 20 juli 1970 Hansje van Bunschoten, die drie gouden medailles veroverde. LEEUWARDEN (ANP) Het staat al vast, dat Roger van Ham burg die vorig jaar in Breda negen nationale records verbeterde, niet bij de Europese kampioenschappen in Barcelona zal starten, Roger komt dit jaar niet over uit Australië, waar hij traint bij de oud-coach van de Nederlandse zwemploeg, Forbes Carlile. „Sinds een maand hebben we niets meer van Rogers ouders (die in Singapore wonen) of van Carlile gehoord", aldus sportcommis- sievoorzitter Klaas van de Pol. „Het is een vreemde zaak. Van onze kant hebben wij Roger en Caf- lile van alle informatie voorzien. In het laatste bericht dat wij ontvingen schreef Rogers vader, dat zijn zoon niet naar de Nederlandse kampioen schappen kon komen in verband met zijn examens. We hebben geïn formeerd of hij wel voor Barcelona beschikbaar kon zijn, maar sinds die tijd hebben wij taal noch teken gehad. Het kan zijn dat de reiskos ten (plusminus 5000 gulden voor de Van Hamburgs een bezwaar vor men. Als Rogers tijden zodanig wa ren, dat hij een kansje had om bij de eerste drie te komen zou de KNZB er wellicht ingestapt zijn. Maar daar hebben wij in het geheel nog geen contact met Singapore over gehad". Jaap Ploeg, oud-trainer van Roger van Hamburg, daarentegen, weet heel andere feiten te melden: „Ro gers ouders zijn al een week of drie in Nederland. Op bezoek bij oma op Rozenburg. Zijn moeder vertélde ine. dat zijn studie voorgaat. Hij moet in augustus examen doen. Dat is nog verstandig ook, anders raakt hij weer een jaar achter. Zij weet echter nauwelijks hoe het met het zwemmen van haar zoon gaat. Niet zo best naar ik aanneem. Ik zeg maar zo: als het goed gaat hoor je het wel. De operatie, die hij van de winter onderging, is vrij ingrijpend geweest. Roger heeft een tijdje slecht gelegen en is zelfs van Rydo naar Singapore gevlogen om bij zijn ouders weer op krachten te komen. Wij hebben afgesproken, dat hij vol gend jaar wel weer naar Nederland zal komen". Hoe komt het dat deze informatie de zwembond nooit heeft bereikt? Jaap Ploeg: „Dat behoren Rogers ouders zelf te doen. Ook al kan ik mij best voorstellen, dat het er bij ingeschoten is. Die mensen zijn maar een paar weken hier en heb ben het enorm druk". Klaas van de Pol: „Ik begrijp niet waarom zij mij niet even gebeld hebben Linde de Boer van Naarden heeft gisteren op de eerste dag van de nationale zwemkampioenschappeg| Leeuwarden twee Nederlandse i cords verbeterd. Zij noteerde o(i| 1500 meter een tijd van I8.2| Het oude record stond eveneens haar naam met 19.03.08 en als tussentijd op de 800 meterl tijd van 9.48.6. Het oude record 3 zij reeds op haar naam met 9.57,| Op de eerste dag kwam pral uitsluitend de jeugd tot 12 jj aan de beurt. De meest opvalisl prestatie werd geleverd door de J jarige Hansje Bunschoten, dot van de vermaarde Naarden-trai» Wil Bunschoten, die liefst drie t veroverde. Bij de jongens verov^ Tonny Pouw van Vechtstreek t kampioenschappen. RIETJE VAN DEN BERG: TROFEE Regen was spelbreker (Van onze sportredactie) BREDA Onder toeziend oog van haar zuster Wilma pas terug van vakantie won Rietje van den Berg gisteren de Turfschip Trofee die voor het eerst was ingesteld voor de beste dagprestatie tijdens de traditionele juliwedstrjjden van de Bredase atletiekvereniging Sprint. De Udense kreeg de wisselprjjs, een ets van de verovering van Breda door het turfschip, voor haar verrichting bij het verspringen meisjes A. De 17-jarige atlete van De Keien overbrugde op dit nummer 5.93 meter, hetgeen een verbetering van haar persoonlijk record (in 1968 in Rotterdam gevestigd) met negen centimeter betekende. De ver richting van Rietje van den Berg, die als sprintster reeds in de voet sporen is getreden van Nederlands recordhoudster Wilma, was een van de zeer weinige uitschieters op de Steupsintelbaan. Berlijn waar. De Hilversumse won zowel in de serie als in de finale van de 100 meter overtuigend in 11.9. Lidy Makkin je sloot haar her optreden zij is de gevolgen van een ernstig auto-ongeluk nog maar net te boven af met een vijfde plaats in de eindstrijd (12.4). Ook bij de heren werd gezien de omstan digheden een redelijk niveau be reikt op de kortste sprint. Ad de Jong, die wegens een hielblessure niet op het verspringen uitkwam, was duidelijk de sterkste. De Steen- bergense onderwijzer liet zowel in de serie als in de finale 10.7 voor zich noteren. In de eindstrijd bleef hij Brouwer en Van Boekei (10.7 in de serie) die in deze volgorde ein digden. eentiende seconde voor. Bij afwezigheid van nationaal re cordhouder Hans van Enkhuizen ging de zege op de 110 meter hor den naar Hans Smeman, die Ed van Venrooy van Sprint net achter zich liet: 15.0 tegen 15.1. Corrie Roovers eiste de eerste plaats bij het discuswerpen voor zich od met een afstand van 41.42 meter. Het evenement viel letterlijk ki het water. Reeds voor met het eer ste nummer kon worden begonnen, plensde de regen met bakken uit de hemel. In een mum van tijd stonden groite plassen op de sintels. Op deze zware baan was het dan ook ad bij voorbaat uitgesloten dat er toppres taties geleverd zouden worden. De omstandigheden leenden zich er ge woon niet toe. Dat was niet aileen sneu voor de organisatoren, die er naar streven de wedstrijden om de Gouden Spike qua bezetting in po pulariteit te overtreffen, maar ook voor de atletes en atleten voor wie in Breda veel op het spel stond. Dat waren in de eerste plaats de jeugdatleten, die een laatste kans hadden zich te kwalificeren voor de Europese jeugdkampioenschappen (in september in Parijs) en in de tweede plaats enkele dames, die nog in aanmerking wilden komen voor de Nederlandse damesploeg, die op 3 augustus in Oost-Berlijn voor de strijd om de Europacup aantreedt. Van een mogelijkheid tot selectie was geen sprake, omdat geen verge lijkingen konden worden getrokken. Toch waren er naast Rietje van den Berg nog enkele atleten, die ondanks de miserabele condities, tot aanvaardbare verrichtingen kwa men. Haico Scharn bijvoorbeeld toonde aan, dat hij nog steeds een van Nederlands beste middenaf standslopers is. De in Schaesberg gelegerde beroepsmilitair liep op de 800 meter een tijd van 1.50.8, waar mee hij zich achter Henskens, Was senaar en Bovermain, op de vierde plaats nestelde van de nationale sei zoenranglijst. Indien Scharn, die zijn race volbracht in een korte periode van droogte, over enige tegenstand had beschikt hij deed nagenoeg de gehele afstand kop dan had er voor hem zeker een tijd onder de 1.50 ingezeten. Overigens heeft Henskens zich bij de nationale titel strijd, komend weekeinde geen zor gen te maken wat betreft concurren tie vain de Cilko '66-altfeelt, want Scharn start in Haarlem alleen op de 1500 meter (evenals trouwens Bram Wassenaar) Carta Grimbergen - met achter haar Annie van de Kerkhof - op weg naar de zege op de 1500 meter. ui De 400 meter horden leverde een op voor Tiemen Veneboer, die in enigszins verrassende overwinning een spannend slot de Rotterdamse coming man Struyk met geringe verschil naar de tweede plaats ver wees: 53.5 tegen 53.6. Opvallend was het falen van Wim Braaksman, die de beste seizoentijd op zijn naam heeft staan, maar nu 3,2 se conde na de winnaar als derde door de finish ging. Trudy Ruth maakte zonder meer haar kandidatuur voor een plaats in de 4 x 100-meter-ploeg voor Oost- Bij de jeugd vielen naast Rietje van den Berg haar clubgenoten Louis Fransen en Cora Hofman van Scheldesport op. Louis Fransen, dit jaar ineens naar vorm geschoten, won met groot gemak de 200 meter jongens A. Hij liet Ron van de Wilgen meters achter zich. De tijd van Fransen was 22.5. Cora Hofman had totaal geen tegenstand op de 200 meter meisjes A. De Terneu- zens, die het in de serie kalm aan deed en daarbij zelfs nog omkeek raffelde de afstand in de finale in 25 seconden rond af. Een lust voor het oog was het lopen van Margriet de Graaf op de 800 meter, die na 2.16.5 over de streep ging. Een enerverend gevecht op de 1500 meter leverden Carla Grimber gen en Annie van de Kerkhof op de 1500 meter. Carla van Grimbergen deed bijna de gehele race het zware werk. In de laatste ronde probeerde Annie van de Kerkhof haar rivale met een tussensprint te verrassen, maar de Spartaan-atlete had nog genoeg reserves om het duel in haar voordeel te beslissen: 4.37.9 tegen 4.38.3. Het optreden van de nationale 4 x 100 meter meisjesploeg werd een deceptie. De eerste wissel, tussen Ellie Broekma en Henriette Vooys mislukte volkomen, hetgeen diskwa- lifikatie tot gevolg had. Ook de tweede wissel, tussen Henriette Vooys en Cora Hofman verliep ech ter allerminst soepel. Slechts tussen Cora Hofman en Rietje van den Berg ging het overdragen van het stokje zonder haperen. Het feit dat Akke Brijber niet aanwezig was zij werd vervangen door Ellie Broekma zal aan teleurstellende prestaties echter zeker niet vreemd zijn. HEIN GROOTHUIS AUTOMOBILISME De Oostenrij ker Jochen Rindt heeft met een Lotus Ford de Grand Prix van Engeland, die op het circuit vtn Brans Hatch werd gehouden, gewonnen. Jack Brabham (Austr.) eindigde als twee de en Denis Huitne (Nw.-Zeel.) werd derde. (Van onze sportredactie) WAARDE Groot tumult zater dagmiddag na afloop van de achtste ronde van Waarde voor nieuwelin gen. Groot tumult, omdat de uit acht man bestaande jury maar niet kon besluiten om een uitslag te geven. Nu was het ook een moeilijke aan komst geweest in Waarde. De laat ste ronde ging in met een groepje van zeven man aan de leiding. Daar achter een fel jagend peloton. Bij het uitkomen van de laatste bocht had het zevental nog maar vijftig meter op het op volle sterkte sprin tende peloton. Toch leek het er op dat de vluchters het zouden houden. Op de eindstreep werd het groepje echter opgeslokt door het peloton. Lou Lakeman uit Amsterdam, die in de vluchtgroep zat, had zich echter veilig weten te stellen. Hij ging toch als eerste over de streep. Van de kopgroep van zeven man bezetten trouwens zes man de eerste plaatsen in de uitslag, die uiteindelijk na een uur beraadslagen werd vrij gegeven. Slechts De Jager uit Biezelinge tui melde naar de elfde plaats. Het was dus een moeilijke opgave voor de jury om een uitslag te maken. Met veel gepraat en gereken is men er toch uit gekomen. Mis- Jan Damen won bij de adspiran- ten in Waarde, schien was het echter beter geweest na de eerste negen posities de rest ex aequo te geven, maar: de leden van de jury gaven er toch de voor keur aan om tot een volledige uit slag te komen: En het moet gezegd worden; ondanks het feit, dat vele ouders van renners gelijk na afloop bij voorbaat kwamen protesteren, bleven gloeiende bezwaren uit, .toen Jo Burm het briefje met de defini tieve uitslag inleverde. De jury zat dus toch dicht bij de juiste uitslag. Dat het trouwens een massale aan komst zou worden in Waarde, dat had niemand verwacht. Op het prachtige parkoers werd direct van de start van de nieuwelingen volop strijd geleverd. Eerst waren het Dekkers, Dubbeld, Kellenaers en Van Dijk die zich uit de grote groep losscheurden. Het viertal kreeg een aardige voorsprong, maar al gauw bleek dat men te vroeg was ge sprongen. Immers, in de groep zaten nog de grote favorieten Dohmen, Westdorp, Schuurhuizen, Faas en Raas. In de zesde ronde van 3400 meter „per stuk" werd het vermete le viertal dan ook weer in de groep opgenomen. In de volgende ronde gelijk weer een grootscheepse aanval. Nu spron gen zo'n veertien coureurs de ruimte in. Uit die vluchtgroep maakten zich op hun beurt weer vier renners los. te weten Van Dijk uit Ulvenhout, W. Schuurhuizen uit Rotterdam, Niek Faas uit Tementen en Schenk uit Huybergen. De reactie bleef niet uit Uit de jachtgroop vielen steeds meer renners terug in het peloton. Uiteindelijk bleven er vier sterken over: Wim Westdorp, Ad Dtabbeld, Lou Lakeman en Jan de Jager. Die vier slaagden er wel in om dé vier koplopers te achterhalen, zodat er een groep van acht renners op kop kwam. Dit betekende direct dat de slag was gevallen. De voorsprong op het peloton groeide, maar zes ronden voor het einde kwam de tegenaanval. On danks de goede samenwerjting bij de vluchters werd het gat steeds kleiner. Ook al omdat de kopgroep even last kreeg van vijf achterblij vers. Daarnaast zorgde de regen van premies er voor, dat het tempo in het peloton hoog bleef. Jan Raas, Tonnie Huijzen en Adrie Vasseur scheurden op kop om de acht vluch ters te achterhalen. Met een van die acht hadden ze geen moeite. Wim Westdorp kreeg namelijk met nog drie ronden te rijden pech en moest zich laten terugvallen tot achter het peloton om zo „roemloos" zijn wed strijd uit te rijden. Zeven leiders dus en die werden op de meet achterhaald. Een chaotische eindfase, die door de jury met veel moeite tot een redelijk eind werd gebracht. Bij de adspiranten zegevierde Jan Damen uit Ulvenhout, die in de eindsprint niet veel moeite had met Andre Biddelo en Frans Verstraeten. De uitslagen: Nieuwelingen: 1 L. Lakeman Am sterdam 75 km. in 1.44.20, 2 W. Schuurhuizen Rotterdam, 3 N. Faas Terneuzen, 4 A. Dubbeld Middelhar- nis, 5 L. Schenk Huybergen, 6 J. van Dijk Ulvenhout, 7 J. Voesenek Prinsenbeek, 8 J. Smeets Beek, 9 M. Dohmen Bom 10 T. Huijzen Kloe- tinge, 11 J. de Jager Biezelinge 12. A. Hopmans Bergen op Zoom, 13 C. de Looze Haarlem, 14 M. Rehorst Den Haag, 15 A. Dekkers Udenhout. Adspiranten J. J. Damen Ulven hout, 25 km. in 39.12, 2 A. Biddelo Graauw, 3 F. Verstraeten Philippine, 4 P. Dekkers Amsterdam, 5 H. Goeyers Ulvenhout, 6 B. Scheers Middelburg, 7 K. Spaans 's-Graven- polder, 8 L. de Jager Biezelinge, 9 M. Meeldijk Vlaardingen, 10 A. de Roo Biezelinge, 11 H. de Graaf Sluis. (Van onze correspondent) WILLEMSTAD Zaterdagmid dag om 5 min. over één doken in de Rijkshaven van Numansdorp, drie dames en vijfentwintig heren te water, nadat het startsein was gegeven voor de zwemprestatie- tocht over het Hollandsch Diep van Numansdorp naar Willem stad, die voor het derde achtereen volgende jaar werd georganiseerd door de vereniging Mediaan te Willemstad. De deelnemers waren om half één uit Willemstad vertrokken en had den nu een zwemtocht voor de boeg van drie kilometer, waarbij het er niet om ging als eerste in Willem stad te arriveren, maar om de over tocht te volbrengen. Om de veilig heid van de deelnemers zo veel mogelijk te waarborgen, werden ze op hun tocht begeleid door een tien tal boten, waaronder twee van Rijkswaterstaat, die er voor zorgden, dat de zwemmers niet in gevaar kwamen door de scheepvaart. Dank zij deze instantie werd het scheep vaartverkeer bij de Volkeraksluizen opgehouden. Van de 28 gestarte deelnemers moesten slechts twee onderweg de strijd staken. Eén deel nemer kwam oververmoeid in Wil lemstad aan wal en de rest voelde zich best in staat de afstand nog maals af te leggen. Dat de stroming voor de wal van Willemstad nog zeer sterk is ondervond een viertal deelnemers (o.a. organisator Kamp en wethouder Van Sprundel uit Fij naart), die Willemstad voorbijgingen en pas nabij „Nieuwe Sluis" de wal bereikten. Het is reeds gezegd, de overtocht gold niet als wedstrijd voor een eerste prijs, maar iedereen die de overtocht volbracht ontving een her inneringsmedaille, wat niet uitsloot, dat de deelnemers elkaar bekampten om als eerste de wal van Willem stad aan te tikken. De 22-jarige Wim Vermeij uit Klundert, die in voorgaande jaren steeds als tweede arriveerde, miste nu zijn concurrent en ging na 40 minuten zwemmen als eerste zijn herinneringsmedaille in ontvangst nemen. Vijf minuten later meldde zich F. van Steenhoven uit Raamsdonksveer. Als derde, in pre cies één uur, had J. Beeke uit Arn hem de tocht volbracht. De eerste inwoners van Willemstad, die voet aan wal zetten, waren Theo Holla (61 minuten), gevolgd door de 15- iarige Ad Driesprong (67 minuten) en Piet Schippers .(70 minuten). De eerste dame, die de tocht volbracht, was Anneke de Visser, die er één uur en 15 minuten voor nodig had. Zaterdag 22 augustus wordt de zwemtocht nogmaals georganiseerd. De streekzwemclub Daphnia heeft zich daarvoor reeds met dertig leden aangemeld. Op 29 augustus wordt de zwemtocht Willemstad-Numansdorp vice versa gehouden. Daar te ver wachten is dat de deelnemers dan met grote tijdsverschillen zullen ar riveren, is het voor de veiligheid van de deelnemers een eerste ver eiste dat meer volgbootjes, uitgerust met een motor, beschikbaar zijn| Gewone roeiboten zijn ongesci omdat die ingeval van nood snel bij een in moeilijkheden ve rende zwemmer kunnen zijn. van de roeibootjes, die er nul was, heeft slechts aan de stait| zwemmers gezien en moest meti motorboot worden opgehaald, oi tegen de sterke stroming niet| roeien viel. (Van onze sportmedewerkeij j BRUINISSE Het tweedt) nationale zeehengelconcours niseerd door de H.S.C. „De t lingen" uit Bruinisse is eev succes geworden. Bedroeg he), deelnemers vorig jaar bijna) terdagmiddag gaven niet mb 1800 sportvissers acte de aan de noordkust van Schouiij een strook, die liep van Bn Zonnemaire. Om 12 uur 's middags wei eerste hegels uitgeworpen drie uur werd de balans opg( Het bleek toen dat de heer t Lenden uit Stellendam het i buit uit het water had gehaald al de twee zesbaarsen, die <-i| Van Lenden boven bracht da: wijzer van de weegschaal i doorslaan. Behalve de eerste prijs sonen wagen) waren er nog f aodere attractieve prijzen zoal wasautomaat, afwasmachine, kast, t.v.-toestel etcetera. In werden er 207 prijzen uitgerf Veertig korpsen namen aan hetfl cours deel, die allen hun bij:( leverden aan de organisatie waJ „De Grevelingen" dankbaar gel] maakte. Bijzonder verdien! voor dit concours waren de heal mevrouw Van Hoof uit Bruinisl dagen en nachten in touw wareij alles tot in de perfectie te 1 verlopen. De uitslag was: 1. G. van 1 (Stellendam) 1140 punten; I Dekker (Oosterschelde) 1025; II Hertog (Bergen op Zoom) 980; <1 van Loon (Bergen op Zoom) A. Reuvens (Standdaardbuite») 1 6 A. Weesy (Rozenburg) 715: '1 van Eekeren (Lepelstraat) 702; >1 Jonkheim (Kloosterzande) 700; II van Maarle (Oosterschelde) C.A. Martens (Lepelstraat) 645! C. van Baart (Amstelveen) 61JJ H. Brouwers (Halsteren) 605; Hl Braakman (Breskens) 600; Ml Boel (Kapelle) 595; 15 G. vanj burg (Halsteren) 590; 16 A. venaars (Halteren) 575; 17 P. melo (Sluiskil) 575; 18 C. (Tholen) 560; 19 W. de Refft tinge) 550; 20 H. de Vrieze (0 schelde) 550; 21 mevr. Van 1 (Kloosterzande) 525; 22 J.B.R ree (Krimpen a d. IJssel) 523:1 B. Koert (Oude-Tonge) 523; 241 Gelisse (Bergen op Zoom) 515; jj H, Mol 510 punten. 13TERDAM -— Wijdbeens Let onafscheidelijke hoed st; lij me wat verbaasd aan. aats van de sax een sigaret tl de lippen. Vooralsnog schi meer waarde te hechten poes en zijn pilsje dan aan J sprek. Steven Kwint licht cj Letje moeilijk lachend toe, en geen prater maar een bla: „Je moet eigenlijk niet v asd opkijken als hij over a vartiertje zegt dat hij sk Left. Je kunt eigenlijk beter et,je met hem over het wi Lan praten, want aan intervie eft hij een godsgruwelijke J twintig minuten tijds preste jen Webster het inderdaad jrintig keer „Yes" of „No" te a (oorden, om twee keer een nieu Jgaret op te steken, om drie ld en nieuw pilsje in te schenken f verder het stilzwijgen toe te kren. De enige informatie die feet te verstrekken is dat jazz vtj a een kwestie van blazen is ii, hij vorige week van de trap Vallen waaraan hij een pijnli; iet heeft over gehouden. Wat h Jtreft is dat blijkbaar genoeg, w; ptseling staat hij op en verkond hij ondanks zijn zere voet nb schoenen wil gaan kopen, op op een soepel gesprek is t niddels diep in de schoenen iken, en er zit weinig anders i, in ieder geval nog te probei j een beetje gezellige middag v maken. Als ik aanbied hem ni een zaakje te brengen waar je goi >pe schoenen kunt krijgen, la. voor het eerst. In de auto is hij wat spraakzam belangstelling richt zich brnamelijk op kortgerokte A rdamse schoonheden. „Kijk, cl (.msterdam. Nergens zulke mot rouwen. Moet je in Kopenhag men. Elke avond als ik in 4 feoli speel, zie ik niks anders d flepte bleubellen om me het ipoie mensen in Amsterdam, i hier steeds graag weer na ie, you see?" Na enige aandrang van mijn ka telt hij waarom hij nooit luwd is. „Vrouwen zijn veel te mooi c Ie te trouwen. Daar moet je v: jsnieten op het moment, niet in uwigheid. Net als wanneer aas. Elke noot is nieuw. All Staat bij de gratie van het m jent. Ik ook. Zoeken moet je. Ri daar ben ik gek op. Stee ndere dingen zien. Het liefst ga et de trein, daar zit ritme in, yi |s?" In de schoenenzaak blijkt toevi dat Ben Webster dezelfde mi jeft als ik. „Dat komt goed ui hij, „dan kun jij mijn schoen bor vandaag inlopen. Mijn vo |et me nog teveel pijn. Als ze w epeler zijn, kan ik ze vanavot psschien aan". [Het café naast de schoenenza lijkt een onoverkomelijke hinde'. voor Ben. „Het bier is hier va feter dan in Kopenhagen. De kro pn trouwens ook. Weet je wat bj bier hoort bij mij. Vooral als laas. Musicus is een van de mee prstig makende beroepen die Ijn, you see?". f Zolang het gesprek over vrouwe rank, of Amsterdam gaat, zit B lebster duidelijk op zijn praatsto (Van onze sportredactie) PHILIPPINE De „Mosselronde" van Philippine, die vanmiddag wordt verreden, kan worden be schouwd als een revanche-wedstrijd van het Nederlands kampioenschap bij de amateurs. Immers, op de zeer uitgebreide deelnemerslijst van het comité prijken de namen van Cees Koeken (kampioen van Nederland), Hennie Kuiper (tweede in Hel mond) en Cees Priem (derde in Helmond). Maar naast deze drie vedetten is het comité van Philippine erin ge slaagd nog veel meer coureurs van naam naar Zeeuwsch-Vlaanderen te laten komen. In totaal vertrekken er vanmiddag om drie uur zo'n hon derd coureurs. Een aantal waar nog geen enkel comité in Zeeland aan toe is gekomen. Tot die andere favo rieten behoren Jan Adelshof, Cees Bal, Sjuul Bressing (winnaar Om loop Zeeuwsch-Vlaanderen), Toine van de Bunder, Peter van den Donk, Ad Duyker, Phil Edwards (winnaar van de ronde van Zuiddorpe), Wim Evertse, Ger Heeringa, Peter Gödde, Cees Fredjters, Harry van Leeuwen, Peter Legierse, Freddy Niemeyer, Henk Nieuwkamp, Wim Prinsen, Bart Solaro, Wim van Steenis, Theo van Poecke, Piet van Stralen, Grand Thomas en Jan Zoons. De amateurs moeten een van 105 kilometer overbruggen^ start vindt plaats in de Lau straat, daarna gaan de renners de school naar de Kanaalpolder ze die door zijn gekomen ze Mosselpolder weer in de h&w straat. Een parkoers, dat een heeft van 3,2 kilometer. Voor de amateurs rijden de ranten een wedstrijd over 32 meter. Het comité van Plul'Pf heeft ook hier zijn uiterste opgedaan. Dat blijkt wel uit het'l dat er niet minder dan 35 inseïj vers zijn. Frang Verstraeten uit r lippine zélf is natuuurlijk de favoriet. Verder staan er o.& half twee aan het ver'rek Biddelo, Benny Scheers en Spaans. Kunst ontmoet kunst. Rechts 1 mhhm

de Stem | 1970 | | pagina 10