IFFEUR UITTOCHTTOERISTEN VALT MEE >erg n.v. LUCT0R Ledental C.V.G.Z. in Zeeland loopt terug Aantal bejaarden in Zeeland neemt toe Deel raad Oostburg wil andere plaatsnaam •oranten R of LEIDSTER WEDGWOOD Vlaamse Itschappij N.V, leuzen H. Kooman mstencentrum ien ERLAND) m\ liefstallen te Souburg opgehelderd VVV -strandfeest te Westkapelle 1 Gouden bruiloft te 's-Heerenhoek Albert Eggermont ll|li||l|l| jj - r I Gewonden in verkeer te Middelburg Rijdende secretaresse te Reimerswaal „VREDERUST"- HALSTEREN AUTOBANDEN Verbetering brug bii Souburg Provinciaal Opbouworgaan Robur start met frisse moed Schade bij botsing Isolement Stemmen staakten Stortplaatsen in Reimerswaal verminderd AANWINST MOSSELVLOOT YERSEKE Gouden bruiloft te Breskens KOERS VOOR AMATEURS TE CLINGE Lichl gewonden bij botsing op „58" Prijsscbieting te Hulst Retranchement 1 gemaakt, dat de tarieven! tas van Gent - Breda mtil O worden verhoogd. I is goedgekeurd door J "fan het Verkeer in het dis.| flburg, bij beschikking vajl DE DIRECTED!)1 kil-Tel. 01157-303 en203 (Stichting Dienstencentrum! >st-Souburg roept sollicitanj (king van Dienstencentrum Bachter,. Ing in tijdelijke dienst, lader overeen te komen. enden binnen 10 dagen i blad aan de secretaris var| oloemlaan 34, Vlissingen. ■jworden desgewenst door dt';| telefoon 01184-2136 of 01183- ratoria van onze chemisch r, zelfstandig kontroleren vat| kontinudienst. lorgd. ;ies, kunt u zich richten tot di| referentienummer 373 ill (20, TOESTEL 2711. (ADVERTENTIE) dag, datum: uur, (Van een onzer verslaggevers) CADZAND Het slechte weer yan de laatste dagen heeft geen massaal vertrek van de kust tot gevolg gehad. Bij de pont in Bres- kens vielen slechts enkele zwaar bepakte auto's met teleurgestelde vakantiegangers waar te nemen. Op de grote campings vermaken de gasten zich uitstekend, hoewel hier en daar wel wat waterover last is geweest. In de kantines wordt druk gekaart, getafeltennist en worden andere ge zelschapsspelen bedreven. Wel waren hier en daar gaten te zien op de tentenafdeling van de campings. Een aantal kampeerders heeft zich nl. te ruggetrokken op de Braakman, waar men iets beschutter staat voor regen en wind. De gasten die een caravan of huisje hebben gehuurd, zitten htm tijd rustig uit. Er is tenslotte van te voren voor betaald. De trek naar de Zeeuwsch-Vlaamse steden, Temeu- zen. Axel en Hulst valt mee. Het merendeel der toeristen neemt een kijkje in Gent of Brugge. (Van onze correspondent) VLISSINGEN In de nacht van 10 op 11 mei werd te Souburg uit een auto benzine gestolen. Iemand had opgemerkt dat dit door een jongeman gebeurde die een Merce des reed. Dit bracht de politie op het spoor en aangehouden werd de negentienjarige J. S. uit Souburg. Later meldde zich vrijwillig diens broer bij de politie te Middelburg. Dok deze man werd door de politie te Middelburg gezocht. Zij bleken meer af te weten van diefstallen welke te Souburg hadden plaatsge vonden. Dit heeft geleid tot arresta tie van de twintigjarige F.A. T. uit Souburg. Deze heeft inmiddels h.e~ kend te hebben ingebroken bij bak ker Z. te Ritthem waar ze f 320, melkhandelaar M. te Souburg, waar zij f 700,-, en bij de firma R. te Souburg waar zij f 150,- buit maak ten. Hij zal voor de officier van justi- (tie te Middelburg worden voorge- I leid. Met winterkleding op het strand ne nog zo nieuw at is geen i je handig, dan i wel in het bedrijf, fig is, je verdient ooriijk. En wat zo leert een vak, waar ok na je werkuren aan hebt. /at voor, kom dan iten, of bel op, mogelijkheid: Vul .trookje in, je kunt r wijzer van rden vergoed. AT 7 GOES TEL.7Ó8Ó (Van onze correspondent) WESTKAPELLE De WV |WestkapeIle organiseert op zaterdag 18 juli een strandfeest op het bad- strand te Westkapelle. Er zullen di verse spelen te beoefenen zijn. Voor de 4 t.m. 6 jarigen is er schatgraven, voor de 7- t.m. 10-jarigen zaklopen, koortjesspel kan door de 11, 12 en 13 jarigen beoefend worden, terwijl de 14 en 15 jarigen hun krachten kunnen meten met touwtrekken. (Van onze correspondent). s-Heerenhoek Volgende week vrijdag vieren Jacobus Vermue en Joziena Vermuë-Remijn in 's-Heer enhoek hun gouden huwelijksfeest. Ter gelegenheid daarvan houdt het gouden paar in hotel Verhoeven een receptie van vijf tot acht en wordt em twee in de parochiekerk van de H Willibrordus een mis opgedragen, jïfcobus Vermuë is 76 en zijn vrouw 73 jaar. Ze zijn beiden nog goed ■gezond. (ADVERTENTIE) Korte Nieuwstraat 21 Hulst Tel. 2478-3558, b.g.g. 2209 l'f» f 1 b Niet zwemmen, dan maar midgetgolf (Van onze correspondent) MIDDELBURG Op de Poelen- daelesingel is de 34-jarige brom fietsbestuurder L. L. uit Biggekerke op een voor het rode licht wachten de personenauto gereden, bestuurd door de 70-jarige J. V. uit Koude- kerke. Hierdoor liep de bromfietsbestuur der een hersenschudding en een handwond op. Hij moest per ambu lance overgebracht worden naar het Gasthuis. Op de oversteekplaats bij de Segeerstraat werd de 81-jarige heer D. S. uit Middelburg aangere den door een personenauto bestuurd door de 56-jarige A. J. C. uit Mid delburg. Hij moest per ambulance met een hersenschudding en dij beenklachten worden overgebracht naar het Gasthuis. (Van onze correspondent) KRUININGEN Sinds enige tijd is binnen de gemeente Reimerswaal een rijdende .secretarie in gebruik. De uren waarop de inwoners daar terecht kunnen zijn als volgt: Krabbendijke voor het Cultureel Centrum dinsdag van 8.30 uur tot 9.30 uur, vrijdag van 8.30 uur tot 9.30 uur. Rilland, voor voormalig gemeente huis: dinsdag van 10 tot 11.30 uur vrijdag van 10 tot 11.30 uur. Yerseke: dinsdag op de Paarden markt van 13.30 tot 15 uur, vrijdag van 15.30 tot 17 uur. Waarde: voormalig gemeentehuis, vrijdag van 13.30 tot 14 uur. Hansweert: bij Kaj Munk, vrijdag van 14.30 tot 15 uur. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG/HALSTEREN Het ledental van de Vereniging tot Christelijke Verzorging van Geestes- en Zenuwzieken in Zee land (waaronder het psychiatrisch ziekenhuis Vrederust in Halste ren ressorteert) is in 1969 met 342 teruggelopen. In het jaarverslag van de vereni ging - waarvan de hoofdzetel in Middelburg is gevestigd - wordt hierover opgemerKt: „Dat het le dental niet sterker terugliep, is te danken aan die correspondenten die actief waren in het werven van nieuwe leden. Helaas laten de groot ste afdelingen, waar de teruggang het sterkst is, in dit opzicht verstek gaan". Nog maar enkele afdelingen houden eens per jaar een ledenver gadering of een openbare bijeen komst. De belangstelling hiervoor is gering. Het ledental was op 31 de cember 18 112. De vereniging houdt op 30 juli in hei nieuwe CCB-gebouw o-p Vrede rust haar 66e jaarvergadering. Aan vang kwart over tien. In deze bij eenkomst zal de adjunct-directeur- econoom, drs. T. Corporaal. een cau serie houden over „economische as pecten in het psychiatrisch zieken huis" Vijf bestuursleden zijn perio diek .aftredend: de heren A. van den Ende uit 's-Gravenpolder. E, Dekker uit Oostburg, L. van der Hiele uit Veere, F. de Koeyer uit Zaamslag en A van Strien uit Anna Jacoba- polder. Tussentijds is een vacature ontstaan door het aftreden van de heer J. van" Halst uit Wissenkerke. In het jaarverslag wordt vermeld, dat, evenals in 1968, in het vorig jaar nieuwbouw, verbouw, restaura tie en modernisering van paviljoe nen. bedrijfsgebouwen en dienstwo ningen veel tijd vroegen van be stuur, directie en betrokken perso neel. „Diverse projecten wachten nog. Men zie dit vooral niet als een hobby van het bestuur en directie, maar als een harde, zij het dure noodzaak, omdat de belangen van patiënten en personeel dit vragen De exploitatierekening 1969 van Vrederust laat een nadelig exploita tiesaldo zien van 347.844. De eind cijfers van deze rekening zijn 9 953.056. De slotcijfers van de balans van de vereniging per 31 december 1969 zijn ƒ13.391.199, die van de rekening van lasten en baten over 1969 922.992 (nadelig saldo f22.861). VOOR AL UW TIVOLIWEG 63 HULST Telefoon 01140 - 2461 Wij leveren ook particulier DEN HAAG (ANP) Er beslaan plannen om de situatie bij de brug over het kanaal door Walcheren na bij Souburg te verbeteren. Vervan ging van de oude bestaande brug alleen zal maar weinig aan de be zwaren van filevorming tegemoet komen. Vandaar dat de provincie zal overgaan tot verdubbeling van de rijbaan van de provinciale weg en tot de aanleg van uitrijstroken ten behoeve van het naar Oost-Souburg afslaande verkeer. Minister drs. J. A. Bakker van Verkeer en Waterstaat heeft dit ge antwoord aan het Tweede-Kamerlid ir. Van Rossuih (SGP), die hierover schriftelijke vragen had gesteld. Genoemde werken zullen naar ver wachting in de loop van 1972 gereed komen. Voorts bereidt de gemeente Vlissin gen in overleg met het rijk, de pro vincie en de n.v. Nederlandse Spoor wegen de verbetering van de oost- west-verbxnding voor, waarbij ge dacht wordt aan een hooggelegen brug over het kanaal en de spoor lijn. (Van onze sportmedewerker GOES Het Goese Robur dat zich in het afgelopen voetbalseizoen niet kon handhaven in de le klas, afdeling Zeeland zal in de nieuwe competitie met frisse moed aantre den. In het cluborgaan „Robur-Flitsen" kondigt voorzitter Guust de Kok heel wat plannen aan, die, uiteraard met de steun van alle leden, er toe kunnen bijdragen dat het verloren terrein weer snel herwonnen wordt. De heer W. Schipper uit Goes, tot voor kort trainer bij de Goese zater dagclub S.S.V. '65, is aangetrokken om als oefenmeester te fungeren voor de senioren. Nadat het bestuur overlegd had met drie vertegenwoordigers van de jeugd werd besloten om ook voor hen een trainer aan te trekken. De jongste categorie komt onder lei ding van de heer D. Mos, die voor heen de senioren onder zijn hoede had. Het aanstellen van een tweede trainer brengt natuurlijk financiële consequenties mee. Daarom start Robur in de volgen de maand met een grote actie die het benodigde geld in het laadje moet brengen. De Robur leden gaan de hele stad door om oud papier, lompen en ijzer te verzamelen. Ook de verkoop van kalenders en het werken met knipbeursjes moet er toe bijdragen dat de penningmeester wat ruimer kan ademhalen. Tevens zal het deelnemen aan de toto wor den gestimuleerd. (Van onze correspondent) CLINGE Toen De W. met zijn auto in de Molenstraat te Clinge ter hoogte van de viersprong aan de Waterstraat linksaf wilde slaan, kwam hij in botsing met een achter op komende en voorbijrijdende auto, die werd bestuurd door Van G. uit Kloosterzande. Niemand werd gewond maar de schade was zeer groot. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Het aantal bejaarden in Zeeland neemt voortdurend toe. Per 1 januari 1969 bedroeg dit aantal 39.622. Per 1 januari 1980 kan het wor den geraamd op 44.800. In 1920 had een m?n die 65 was nog ge middeld 12 jaar te leven. Van 1961 tot 1965 was dat vermeer derd tct 14 jaar. Voor de vrouw lagen deze vooruitzichten gemid deld gunstiger, namelijk respec tievelijk 12,5 en 16 jaar. In het rapport dat de stichting Provinciaal Opbouworgaan aangaan de de bejaardenzorg in Zeeland aan G.S. van Zeeland heeft aangeboden, staat onder andere dat door het toegenomen aantal bejaarden deze groep een bijzondere categorie van de bevolking zijn gaan vormen, die steeds meer zorg en belangstelling krijgt. Daarbij komt nog, aldus het rapport, dat het oordeel over de bejaarden verandert. Zij worden steeds minder als niet-produktieve individuen gezien, die hoogstens een goede huisvesting en zo nu en dan creatieve zorg behoeven. Naar graad van validiteit en de aard van de behoefte aan hulp en bijstand, zijn, aldus het rapport, vele categorieën bejaarden te onderscheiden. De op gaven voor het bejaardenwerk is: de individuele bejaarde zoveel mogelijk die hulp, dienst of bijstand te verle nen die het best bij hem past. Veel vrijwilligers, beroepskrachten en in stellingen houden zich regelmatig direct met de bejaarden bezig. Opmerkelijk is echter dat de uit oefening van al deze taken veelal weinig samenhang vertoont, waar door het eigenlijke doel wordt ge mist, en geen optimaal resultaat wordt behaald, zodat men een niet geringe kans loopt dat de bejaarde feitelijk geïsoleerd in de samenle ving staat. Het is een duidelijke zaak, zo zegt het rapport, dat de bejaardenzorg niet alleen een zaak is van bijvoor beeld gemeentediensten, huisvesting en maatschappelijk werk, vrijwilli gersorganisaties, bejaardenbonden of volksgezondheid. In Zeeland vinden diverse activiteiten van overheid en instellingen plaats. Onder andere de bouw van bejaardenwoningen, be jaardentehuizen en verpleegtehui zen. De activiteiten betreffende de huishoudelijke voorzieningen zijn (Van onze correspondent) OOSTBURG Tijdens de raads vergadering van de gemeente Oost- burg- bevond zich bij de ingekomen stukken en mededelingen een schrij ven van de heer H. Enkelaar te Oost burg van 1 april 1970 inzake wijzi ging van de naam Oostburg in die van Ter Wielingen, hetgeen b. en w. voor kennisgeving wilden laten aan nemen. Doch dit stuitte op weer standen bij de raad. De heer Van Reijen (K.V.P.) wilde dit liever in de raad gebracht zien en niet voor kennisgeving aannemen. Een suggestie van. de inwoners voor naamswijziging vond hij te belang rijk om zo maar af te doen. De mo tieven door de heer Enkelaar aange voerd, waren voor de K.V.P.-fractie aanvaardbaar. De voorzitter ant woordde dat het in feite geen haal bare zaak is hierover in de raad te discussiëren, aangezien de gemeente namen een zaak zijn van de Staten- Generaal. Mevrouw Niermans (D'66) en de heer Cambder (V.V.D.) sloten zich echter aan bij die heer Van Reijen en met naime de heer Cambier was sterk voor een neutrale naam. „U kunt natuurlijk een motie richten tot de (Van onze correspondent) REIMERSWAAL De vuilnis stortplaatsen in Yerseke, Kruiningen en Krabbendijke blijven in gebruik. De stortplaatsen in Rilland, Vlake en Waarde daarentegen zijn geslo ten. Het gemeentebestuur van Rei merswaal besloot hiertoe omdat uit het oogpunt van lan-dschapsschoon en op economische gronden zes stortplaatsen te veel was. Elke ge meente had kort na de herindelin gen nog haar eigen stortplaats in gebruik. De kosten van zes kleine stortplaatsen liggen echter aanmer kelijk hoger dan de kosten van één grote vuilnisplaats. Omdat particulieren ook van de stortplaatsen gebruik maken, vond het gemeentebestuur één stortplaats m een gemeente met een groot grondoppervlak niet voldoende. Om de kosten, in verband met de aan stelling van een toezichthouder, wat te drukken werd echter besloten, dat de stortplaatsen in Yerseke, Kruiningen en Krabbendijke op woensdagen tussen 13 en 17 uur en op zaterdagen tussen 10 en 12 uur door particulieren gebruikt kunnen worden, aldus „Informatie", het voorlichtingsblad van de gemeente Reimerswaal. Staten-Generaal, doch ik kan u ver zekeren dat dit geen enkel effect zal sorteren", alldus burgemeester A. Schipper. De bevolking van de kernen van de nieuwe gemeente Oostburg voelt zich nu „ingelijfd" bij de kern Oost burg, aldus de heer Zeogers (C.H.). De heer Verhage (Dorpsbelangen en Toerisme) wilde liever een schrift in het gemeentehuis leggen waar de bevolking kon stemmen: Oostburg ja of Oostburg neen. De voorzitter bracht vervolgens het voorstel in stemming. Acht raadsleden bleken een verzoek voor eventuele naamswijziging aan de Staten-Generaal te willen voorleg gen. Acht stemmen waren tegen, waardoor die stemmen staakten. Dit betekent dat bij de volgende raads vergadering het verzoek nogmaals in stemming zal worden gebracht. P (Van onze correspondent) YERSEKE Tijdens de proef vaart had de overdracht plaats van de nieuwe mosselkotter „Maria". YE 70, gebouwd op de werf van de firma Duivendijk te Bruinisse voor rekening van de heer Joh. Steketee Koster te Yerseke. De nieuwe kotter hern een 'aadvermngen van 774 tonnen mossels en is voorzien van een 248 PK Kromhout en een 68 PK Daf hulpmotor. De fa. L. Padmos en Zn. te Bruinisse plaatste de voort stuwing-en andere mechanische in stallaties. De betimmering is van de heer C. Bal te Bruinisse en de elektrische installaties werden aan gelegd door de fa. J. Everse te Yerseke. Het schip is voorzien van radar en echolood van Radio Hol land en een 6-kopslier van de fa Padmos. Hierbij werd voor het eerst een systeem toegepast waarbij 4 koppen voor het ophalen en 2 voor het leegstorten worden gebruikt, e.e.a. op advies van de heer Steke tee. De proefvaart werd meege maakt door o.m. burgemeester Pijl Hoogeweg. wethouder Cornelisse. ds. v. d. Poel. bestuursleden van Vis- sersljelangen, de heer Schot namens het produktieschap, de bouwer en de installateurs van het schip. Tijdens de vaart werd het woord gevoerd door de heer Padmos sr. en de heer Schot. Na het afmeren begaf het gezelschap zich naar hotel Oes- terbeurs waar nog het woord werd gevoerd door de heren P. Boogert van Vissersbei an gen, Joh. Koster namens de familie en de heer Cor nelisse uit Middelburg namens het Zamdstra-albedrijf Cornelisse. Tot slot sprak burgemeester Pijl Hoge- weg. Allen waren vol lof over het schip en prezen de ondernemings geest en durf van de heer Steketee. nog slechts ten dele op gang geko men. Een uitbreiding van deze hulp verlening is door het ministerie van C.R.M. in het vooruitzicht gesteld. Wat betreft het sociale en culturele vlak zijn in de meeste gemeenten wel de nodige voorzieningen getrof fen, zoals onder andere de bejaar densociëteiten. Deze functioneren echter heel verschillend. In vele ge vallen zijn de bejaardenbonden hier bij actief betrokken. Uiteraard staan ook de bejaarden de normale para medische hygiënische voorzieningen ten dienste die voor de bevolking als geheel in het leven zijn geroe pen. De gedachte van dokter Oostvogel omtrent de oprichting van sociale recreatische diensten in den lande, heeft weerklank gevonden bij de provinciale raad voor de volksge zondheid in Zeeland. Verwacht mag worden, dat een dergelijke dienst een belangrijke rol kan spelen bij het creëren en doorvoeren van een modern adequaat opnameheleid in diverse vormen van huisvesting, (bejaardenwoningen, verzorgings- en verpleegtehuizen). De bouw van be jaarden woningen en andere activiteiten vallen vrijwel allemaal onder het zogenoemde open bejaardenwerk. Bij wijze van expe riment is een plan in voorbereiding om in een bepaald gebied van de provincie tot bundeling van het open bejaardenwerk te komen. Het experiment wordt bedoeld om erva ringen op te doen voor de praktijk voor het open bejaardenwerk voor heel Zeeland. Hiervoor wordt door het provinciale opbouworgaan Stich ting Zeeland dringend geadviseerd een speciale functionaris aan te stel len. Vrijwel in alle provincies heeft men van deze mogelijkheid die het ministerie van C.R.M. heeft gescha pen, gebruik gemaakt. Het ministe rie heeft er al herhaalde malen op aangedrongen ook voor Zeeland een dergelijke consulent aan te stellen. Er is een rijkssubsidie van tachtig procent van de salariskosten in het vooruitzicht gesteld. (Van onze correspondent) BRESKENS Het echtpaar C. Daansen-de Jonge te Breskens heeft onder zeer grote belangstelling het feit herdacht dat zij 50 jaar ge trouwd zijn. De heer Daansen is 76 jaar en zijn echtgenote 73 jaar. Bei den genieten nog een uitstekende gezondheid. Zaterdag zal het feest in familiekring worden gevierd. Vismijn Aan de vismijn te Breskens zijn aangevoerd: 2583 kg garnalen 143353, 371 kg bot 016 020, 1013 kg schar 020—147, 7987 kg schol 030—119, 14333 kg tong 020— 899, 329 kg rog 064—155, 1830 kg kabeljauw 034175, 86 kg wijting 051—100, 112 kg greet 275—403, 526 kg tarbot 236—761, 326 kg poon 054—120, 350—kg haai 016—081, 30 kg kommeraal 016060, 23 kg tong schar 211233, 150 kg inktvis 065 112, 6 kg krabben 050100. 37 kg schelvis 056103. (Van onze correspondent) CLINGE Op dinsdag 21 juli a.s. zal Het Clingse Feestcomité een wegwedstrijd organiseren voor ama teurs. Er zal een afstand afgelegd moeten worden van 105 kilometer, die verdeeld zijn over tachtig ron den. Elke ronde zal gaan langs de Gravenstraat, Kennedylaan, Beu- kelszstraat, Beatrixstraat en Kon. Julianastraat. Om half drie zal het vertreksein gegeven worden in de wijk De Grens bij het bekende café van Huub Leys. Er zijn reeds heel wat deelnemers ingeschreven. Over het gehele parcours is een geluidsin stallatie aangebracht, zodat het voor iedereen gemakkelijk is om de koers te volgen. (Van onze correspondent) RILLAND-BATH Op rijksweg 58 bij de Kreekrakdam zijn twee personenauto's op elkaar gebotst. R. R. B. uit Rotterdam reed met zijn personenauto op de voor de stoplichten wachtende J. K. uit Wol- dersum. Met enkele schrammen en lichte verwondingen kwamen heide bestuurders er van af. De auto van B. moest worden weggesleept. De auto van K. werd zwaar beschadigd. (Van onze correspondent) HULST In café De Veehandel bij S. Blommaert werd een prijs- schieting gehouden op de liggende wip, waaraan veertig schutters deel namen. Er werd geschoten op één wip De uitslag: hoogvogel J. van Dorsselaer uit Kapellebrug, de eer ste zijvogel Th. van Goethem uit Lamswaarde. de tweede zijvogel was voor R. Herrewegh te Heikant. De meeste kleine vogels (zes stuks) werden geschoten door R. Herre wegh en Th. Reijns uit Hulst. Verkiezing kerkvoogd De heer C. A. van Belois is gekozen als kerk voogd der Nederlands hervormdé ge meente.

de Stem | 1970 | | pagina 7