Winkeliers Bierkaaistraat in Hulst houden braderie Raad Oostburg keurde beperking campings en zomerwoningen af B EN W GOES KEUREN PLAN NIEUWE RAIFFEIS ENBANK AF 6^ Soumoiikilstichtiiig wil gesprek arrangeren tussen Skyriders en Ambonese jongeren BEROEPSKEUZE- ADVISEURS: GEEN EMPLOOI STRANDBEVEILIGIN! TAAK 'AN GEMEENTEN Vervolg op Weense Week van vorig jaar Zonweringen Na gunstig advies schoonheidscommissie ijdelijk reg Voorstel b. en w. kreeg geen steun EDITIE VOOR ZEELAND Commissaris ontving Blue Lake Koor ZUID-FRANKRIJK Languedoc COUPON Café's Reimerswaal tot twaalf uur open KERMIS IN CLINGE PROGRAMMA SLUITSTUK VLISSINGEN MAAKT ZICH OP. VOOR KERMIS EUSSSsHJ Medische diensten Breskens Oudheidkundige waarde Kerkdiensten Absurd gedeputeerde C. Hot Bë STEM VAN ZATERDAG 18 JUL! 1970 Deze archieftoto toont de gezellige drukte tijdens de vorig jaar gehouden Weense Week in Hulst. Het zit er wel in dait de inwoners van Huist er weer zo'n vrolijke boel van maken. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) OOSTBURG. Het voorstel van b. en w. tot vaststelling van een ver ordening op het gebruik van gebou wen en gronden van de gemeente Oostburg is in de gemeenteraadsver gadering verworpen. Door de veror dening willen b. en w. bereiken dat het niet langer is toegestaan gebou wen die als zomerwoning nog niet in gebruik waren, als zodanig te gebrui ken of in te richten en verder zou het verboden zijn in de toekomst zonder vergunning van b. en w. op eigen houtje een provisorische camping te beginnen of tenten en caravans zon- DAOBLATI VOOR ZUIDWEST NEDERLAND ABONNEMENTSPRIJS 16,per kwartaal binnen verspreidingsgebied (excl. 50 ot. incassokosten); f 5,55 per maand (inci. 9 ct. incassokos ten). Buiten verspreidingsge bied 23,per kwartaal. Overige prijzen op aanvraag. RAYONKANTOREN TERNEUZEN. Nieuwstraat S Tel. 01150-7920 HULST: Steenstraat 14, TeL 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, Tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVEB BEZORGING Na kantooruren: tel. 01140-3751 en tel. 01158-1940 (Z.-Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND Chef-Zeeland: A. F. Koopman (01180-7438) Postbus 116. Middelburg. Coördinerend redacteur Zeeuwsch- Vlaanderen G. van Berkel. (01150-4866) Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Verllnd (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Temeuzen: A Sn hell (01150-4865) Redacteur Midden- en Noord- Zeeland: W. I. M. Kersten (01100-6584) Sportredactie Zeeland: R van Deursen (01155-1387) Fotojournalist Zeeland: Coi de Boer (01155-2237) EXPLOITATIE ADV Inspecteur Zeeland: L. K. M. de Jung (01150-4281) Hulst en O.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2801) Oostburg en W.-Z.-Vlaanderen: M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J Schieman, Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: C. Menu (01100-4316). der meer op een boerderij of stuk weiland toe te laten. B. en w. zou voortaan toestemming moeten worden gevraagd voor het in richten van een normale woning tot zomerwoning of het beginnen van een kleine camping of kampeerboer derij. Reden voor b. en w. het voor stel tot deze verordening aan de raad te doen is onder andere het toene mende aantal zogenaamde zwarte campings, kampeerboerderijen en voornamelijk ook het weigeren van woningeigenaars hun normale wonin gen te verhuren aan woningzoeken den, omdat deze bij gemeubileerde zomerverhuur meer opbrengen. De heer Zeegers tekende wel ern stig bezwaar aan, in zoverre dat hij zich kon voorstellen dat oudere men sen bijvoorbeeld, in het bezit van een woning waar naar alle redelijkheid jonge mensen niet meer in willen om dat deze niet meer aan de moderne eisen voldoet, graag hun woning ver kopen aan stedelingen of buitenlan ders, die voor dergelijke huisjes soms fabelachtige bedragen neertellen, be dragen die de oude mensen best kun nen gebruiken voor bijvoorbeeld in koop in een bejaardencentrum. De waarde van deze huisjes zal door de betreffende verordening zeker sterk verminderen. Bij het in stemming brengen van het voorstel tekende zich de politieke constellatie van de vertegenwoordi gers in de gemeenteraad van de ge meente Groot-Oostburg duidelijk af. B. en w. ontbrak het aan de steun van de VVD-fractie, CH, AR, KVP en Dorpsbelangen en Toerisme. Slechts de PvdA-fractieleden en me vrouw NiermansGosseije D'66 steunden het voorstel van b. en w. Het voorstel werd derhalve verwor pen met 9 tegen en 7 voor. (Van onze correspondente) MIDDELBURG Het Blue Lake Koor werd door het provinciaal be stuur in Middelburg ontvangen. Commissaris van de koningin, mr, J. van Aartsen, vertelde in zijn wei- komstwoord iets over de Abdij waarin zij werden ontvangen. De leider van het koor, mr. Ar nold Carlson, overhandigde de heer Van Aartsen een boodschap van me vrouw Nixon en Mamie Eisenho wer. Na ontvangst door Provinciale Staten gaf het honderdkoppige koor in de Koorkerk nog een staaltje van zijn kunnen waarna het een donde rend applaus kreeg. In de nabijheid van de dynami sche SUPER-RTVIèRA kunt u reeds met 350,eigen geld bezitter worden van een perceel grond, met bouwrecht doch geen bouwplicht, ter grootte van 3000 m2, voor 2850,vrij op naam. Door het unieke financierings systeem betaalt u het resterende in 36 maanden. U wordt onmiddellijk eigenaar van de grond. Dus geen hy potheek. U kunt er meteen naar hartelust bouwen, kamperen, rusten enz. enz. De zon. de zee, de rust en de winst zijn er altijd. Een weldaad voor uw investering Gaarne ontvang ik alle inlichtin gen over de aangeboden grond. Naam: Adres: Plaats: In envelop zonder postzegel ver zenden kan INTER-FRANCE. Antwoordnummer 520 - Breda. (Van onze correspondent) REIMERSWAAL Alle café's in Reimerswaal kunnen op de dagen, waarop zij voor het publiek geopend mogen zijn, hun deuren open hou den tot twaalf uur 's avonds. Dit is mogelijk, omdat de burgemeester van Reimerswaal waar nodig een algemene ontheffing heeft verleend, zo wordt in „Informatie", het voor lichtingsblad van de gemeente, mee gedeeld. Voor de gemeenten, die nu samen bij de gemeente Reimerswaal horen, gelden overigens officieel nog de plaatselijke politieverordeningen. Zij blijven van kracht tot zij door een nieuwe worden vervangen. (Van onze correspondent) CLINGE Vandaag (zaterdag) be gint de jaarlijkse driedaagse kermis van Clinge. Geheel de dorpskom is gevuld met kermisattracties zoals kindermolens, autoscooter, speel goed- en andere kramen. Voor de jeugd is er genoeg gele genheid om zich te vermaken. Voor de liefhebbers zijn er schietingen op de liggende en de staande wippen. En de duivenliefhebbers kunnen profiteren van de speciale wedstrij den. (Van een onzer verslaggevers) HULST Van vrijdag 28 au gustus tot en met dinsdag 1 sep tember houdt het winkelcentrum Bierkaaistraat-Vismarkt in Hulst een feestelijke braderie. Tijdens de braderiedagen worden in een grote tent op de Vismarkt allerlei amusementsactiviteiten op touw gezet met medewerking van ar- tiesten. Het programma vermeldt verder een tekenwedstrijd voor de jeugd, een foto-autorally door Groot-Hulst en een prijsvraag, waarbij het er om gaat het totale gewicht van de twintig aan de braderie deelnemende winkeliers te raden. Wie het juiste gewicht opgeeft krijgt het aantal kilogram' men in kwartjes uitbetaald. „Vorig jaar organiseerde de ge meente de Weense Week die een groot succes is gebleken. Omdat de gemeente dit jaar niet een dergelijk evenement herhaalt, hebben wij als winkeliers van de Bierkaaistraat en de Vismarkt gemeend zelf een actie te moeten voeren. De keus is geval len op een braderie", zegt de heer W. van Overmeir, lid van de organi satiecommissie. „We willen er een echt koopjes festijn van maken. Ook het amuse mentsprogramma ziet er bijzonder leuk uit. De deelnemende winkels zullen de Bierkaaistraat en Vis markt met fleurige kraampjes aan kleden. De feesttent op de Vismarkt kan 250 man bergen. Evenals vorig jaar komt op de Vismarkt een paar denmolen. Deze trok vorig jaar tij dens de Weense Week een overwel digende belangstelling". De braderie is op werkdagen geo pend van tien uur tot negen uur 's avonds. Op zondag 30 augustus van 's middags twee tot zes uur. In de feesttent kan men echter elke avond tot in de „kleine uurtjes' terecht. Het programma van de braderie- dagen ziet er als volgt uit: vrijdag 28 augustus: om zeven uur 's avonds officiële opening door bur gemeester P. J. G. Molthoff van Hulst. Optreden van de boerenkapel en amusement in feesttent en ande re gelegenheden. Zaterdag 29 augustus: om twee duur begin van tekenwedstrijd voor de schoolgaande jeugd op het Mo- lenbolwerk op de wallen. Onderwerp: gezicht op Hulst vanaf de wallen. De tekeningen worden tentoongesteld in de Stadsmolen. Aan de tekenwedstrijd zijn tal van leuke prijzen vertoornden. Om acht uur optreden van de Hulster beat- groep Desolution in de feesttent. Zondag 30 augustus: tien uur start van die foto-a-uit,orally dioor Groot- Hulst op het parkeerterrein 's-Gra- venhof. 14.00 uur: prijsuitreiking tekenwed strijd in de feesttent. 19.00 uur: prijsuitreiking foto-auto- rally eveneens in de feesttent. Maandag 31 augustus: 20.30 uur grote showavond in de feesttent met medewerking van de zangeres Anja uit Breda, de hammondorganist Frans Kamp en Gaston Huysmans (bekend van Veronica's programma „Met de benen op tafel"). Dinsdag 1 september: 20.00 uur in feesttent optreden van de boerenka- pel met als sluitstuk van de brade rie de wedstrijd: „Wie raadt het juiste gewicht van de deelnemende winkeliers?". De winkeliers zullen een voor een op een grote bascule worden gewogen. Wedstrijdformu lieren zijn gratis op alle braderie stands verkrijgbaar. (Van onze correspondente) VLISSINGEN Vlissingen zal een week lang, van 18 tot ne met 25 juli de grootste kermis van Zeeland herbergen. Dertig kermisexploitan ten hebben bij de gemeente Vlissin gen een aanvraag voor een stand plaats ingediend. Vlissingers, touris- ten en badgasten kunnen weer een week lang autoscooteren, draaien in het reuzenrad, poffertjes eten, schie ten, hun geluk beproeven bij de gokspelen en wat al zo meer. Don derdag 23 juli bieden de gezamenlij ke kermisexploitanten hun gasten een reuze-vuurwerk aan. Zij bekos tigen dit uit de subsidie van 10 procent van de opbrengst, die de gemeente beschikbaar stelt. Een woordvoerder van de gemeen te deelde mede, dat de gemeente streng toezicht uitoefent op de deug delijkheid van de kermisapparatuur. Op de vraag of de klacht van de kermisexploitanten aangaande de steeds hoger wordende pacht ge rechtvaardigd was, kregen wij ten antwoord, dat dit grotendeels te wij ten is aan de onderlinge concurren tie. Bij de inschrijving kan ieder zijn eigen prijs bepalen. Vaak wordt er nog een schepje bovenop de prijs gegooid om vooral toch maar het begeerde contract in handen te krij gen. Het is ook meestal zo, dat de hoogste inschrijver, een enkele uit zondering daargelaten de plaats krijgt toegewezen. Een week lang vam 's-morgens tien tot 's-avonds twaalf zal het kermisterrein, dat het Bellamypark, de Nieuwe Dijk en de Zeilmarkt omvat, geopend zijn. (ADVERTENTIE) H. J. HOEGEN DIJKHOF HANDELMIJ N.V. Doetinchem tel. 08340-5941 Emmeloord.'s Heer Arendskerke. Middenmeer, Dronten.Finsterwolde (Van onze correspondent) MIDDELBURG Het bestuur van de Dr. Soumoukilstichting in Middel burg zoekt momenteel naar een groep jongeren die als vertegenwoordigers zouden kunnen optreden bij een ge sprek tussen Skyriders en Ambonese jongeren. Vorige week waren deze twee groepen betrokken bij ernstige vechtpartijen te Vlissingen. Na de bestuursvergadering van de stichting, die aanstaande week zal worden ge houden, hoopt men de namen van de gesprekspartners bekend te kunnen maken. Voorzitter van de Dr. Soumoukil stichting de heer H. Saija zegt geen angst te hebben voor rellen in de ko mende kermisweek. Het is vaak zo dat de oudere jeugd veel overwicht heeft op de jonge kemphanen, die ge middeld tussen de dertien en zestien jaar zijn. Als zij merken dat de ge moederen verhit raken volgende week, zullen zij hun overwicht aan wenden de ruzies te sussen, aldus de heer Saija. Ook hoofdinspecteur van politie, G. Schutten, ziet het niet som ber in. Hij denkt dat beide groepen elkaar in de komende week zullen ontlopen. De twee jongens die tijdens de rellen werden gearresteerd zullen voorlopig nog in arrest blijven. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg Dok ter N. Rijk, Oudekerkstraat te Aar denburg, tel. 01177-466. Axel Dokter Kok, tel. 1555. Goes Dokter F. van Peer, Oost singel 132, tel. 5306. Hulst Dokter Van Lierop, tel. 2969. Borssele c.a. en Nieuwdorp c.a. De praktijk van dokter Gelderblom wordt waargenomen door dokter Ki- viet, tel. 01105-203. 's-H. Arendskerke, Heinkenszand en Wolphaartsdijk Dokter A. Vos te Wolphaartsdijk, tel. 01198-231. Cadzand, Rentranchement, Sluis cd Zuidzande Dokter Beek te Zuidzande, tel. 01170-2424. Driewegen, Hoedeltenskerke, 's Ileerenlioek en Ovezande De praktijk van de huisartsen J. Kole, A. van Opdorp, en S. Wöstman wordt tot maandagochtend 8 uur waargenomen door dokter J. Gel dof. Korteweg 23 te Driewegen, tel. 01195-275. Biervliet, Hoofdplaat, en IJzendij- ke Dokter Chr. Kalkman te Bier vliet, tel. 01152-345. Hansweert, Krabbendijke, Krui- ningen en Kil land-Batli Dokter P. Allewijn te Kruiningen, tel. 01130- 1566. Middelburg Dokter Mw. J. Pel- Mellink (zaterdag) en dokter J. Pel.. Róuaansekaai 11. tel. 2585 (zondag). Sas van Gent e.o. Dokter M. Dierick, Van Puyveldestraat 2, tel. 1255. Terneuzen Dokter R. Bauwens, Jac. v. Lennepstraat 87, tel. 3768. Vlissingen Dokter A. Mijnlieff, tel. 2525 (van zaterdag 12 uur tot zondagmorgen 8 uur) en dokter C. Sluijter, tel. 2225 (van zondagmor gen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur). Breskens en Groede Dokter Janzen te Groede, tel. 01171-366. Kloosterzande Dokter Buwalda, Cloosterstraat, tel. 01148-277 (tot maandagmorgen 8 uur). WIJKVERPLEGING Aardenburg, Sluis, Cadzand en Oostburg Zr. Lensen te Aarden burg. tel. 01177-1367. Hoofdplaat, Biervliet, IJzendijke, Schoondijke, Breskens en Groede Zr. Dominica te IJzendijke, tel. 01176-341. Ellewoutsdijk e.o. Zr. Filius, tel. 01196-200, heeft dienst voor Zr. Franca, Zr. V. Rijsingen en Zr. Hoogenboom. Hoek, Philippine en Sluiskil Zr. Hoekert, Julianastraat 16 te Sas van Gent, tel. 01158-1987 b.g.g. 01157-435. Hulst en Hontenisse Zr. Verver te Kloosterzande, tel. 01148-220. APOTHEKEN Goes Zeeuwse apotheek, tel. 5255. Middelburg Apotheek A. Rin geling, Lange Delft 133, tel. 2538. Terneuzen Apotheek M Ha- mann, Noordstraat 69-71, tel. 2060. (ADVERTENTIE) fabricage van geanodiseerde aluminium produkten (voor binnen en buiten) Hoge Weg 5-7 Hulst Tel. 01140 - 3025 Dag der bejaarden Op 23 juli zal in Breskens de dag der bejaar den worden gehouden. Om 3 uur is er gelegenheid geschenken te zoe ken en zullen een Vlaamse kermis worden gehouden en een openbare verkoping, 's Avonds om half acht is er het Marionettentheater uit Zuid-Afrika en zullen er liedjes worden gezongen. Het geheel zal worden gehouden in en bij het Dienstencentrum Goe- dertijt. (Van een onzer verslaggevers) GOES Nadat de schoonheids commissie b. en w. van Goes gun stig geadviseerd had over het bouwplan van de Coöperatieve Raiffeisenbank aan de Grote Markt in Goes heeft het gemeen, tebestuur toch dit ontwerp afge keurd. Het plan zou te modern zijn en niet passen in het geheel van de Grote Markt, met name niet in de nabijheid van het oude stadhuis (De nieuwe Reiffeisen- bank zou komen te staan op de plaats van het nog te slopen voor malige hotel Centraal). Op het moment dat het besluit in het college van burgemeester en wet houders viel, was wethouder Prins, die voorzitter is van de schoonheids commissie en voor goedkeuring van het plan is, niet aanwezig, terwijl ook wethouder Dijkgraaf met vakantie was. Het besluit is dan ook genomen in aanwezigheid van alleen burge meester Huber, wethouder Linden- bergh en wethouder Roose. „Ik had er wel graag bij willen zijn, dat gebeurt wei eens meer. Er is altijd wel iemand met vakantie", aldus wethouder en loco-burgemees ter dr. J. E. Prins, die toegeeft, dat hij wel verwonderd is over het besluit. Twee ontwerpen voor de nieuwe Raiffeisenbank, van de hand van ar chitect ir. J. D. Poley van architecten bureau Rothuizen 't Hooft N.V. te Goes, zijn in een recent verleden door de schoonheidscommissie afge keurd. Er heeft inmiddels enorm veel over leg plaatsgehad tussen de schoon heidscommissie (die slechts een ad viserende functie heeft) en de Raif feisenbank. De twee eerste ontwer pen, die op advies van de schoonheids commissie door de Raiffeisenbank werden teruggetrokken, waren, aldus werd ons van gemeentezijde meege deeld, veel moderner dan het laatste ontwerp. Volgens het college van b. en w. zouden de ontwerpers, alvorens met een nieuw plan te komen, eerst in overleg moeten trede nmet Monu mentenzorg. Het door de bank en haar architect ingediende plan paste volgens b. en w. niet in het geheel van de markt en de oudheidkundige waarde ervan. De trapgevel van de nieuwe, in imitatie-oude stijl opge trokken Nutsspaarbank aan de Grote Markt zou daarbij het gemeentebe stuur voor ogen hebben gestaan. Intussen wekt het bij sommige be trokkenen verwondering dat wél het ultramoderne ontwerp van de nieu we Amrobank aan de voet van de oude protestantse Maria-Magdalena- kerk aan de Singelstraat in Goes kortgeleden door het gemeentebe stuur is goedgekeurd, terwijl dit toch evenzeer onder de bepalingen van de monumentenwet valt. (De nieuwe monumentenwet voorziet bij bescher ming van monumenten niet alleen in het behoud van de monumenten af zonderlijk maar ook in landschappen en stadsgezichten redactie). Wel verluidt het bij de betrokken instan ties dat de beslissing over de nieuwe Amrobank „ook al een heel moeilijk geval is geweest". Van de zijde van de Raiffeisenbank en van het architectenbureau wilde me nons geen commentaar geven, omdat men nog in overleg is met de gemeente. Vlissingen Apotheek J, j| Meyer, Scheldestraat 26, tel, 20jf TANDARTSEN O.-Z.-Vlaanderen Tandarts L van Ravels, Stationsweg 14 te M tel. 01140-2205 (Zaterdag van] 10.30 en 18-18.30 uur en zondatj 12-12.30 uur). Noord- en Zuid-Beveland ij arts J. Stam, Frans den HollaJ laan 16 te Goes, tel. 01100-5459 il terdag en zondag van 9-10 uur),] Walcheren Tandarts H. gius, Ladhuisstraat 11 te Vlissüü tel. 01184-2481. Alleen voor spoJ vallen zaterdag van 9-10 uutl zondag van 11-12 uur. DIERENARTSEN. Axel en lag Dokter J. de Haas te Zal lag tel. 01153-366. Hulst en Nieuw-Namen dJ P. Borm, Hulsterloostraat 441 Nieuw-Namen, tel. 01144-227. Noord- en Zuid-Beveland j ter M. Gaakeer te Ovezande,! 01195-283. West-Z.-Vlaanderen Doktei| van Veen te Oostburg, tel. 2693. RüOMS-KATHOLIEKE KERK Aardenburg: O.L.V. Tenhemsj neming, zaterdag 19 zondag 10 uur. Axel: H. Gregorius de Grote, 01155-1532, zaterdag 19 uur, 8.15, 9.30 en 11 uur. Biervliet: H. Maria Onbevl. tel 01125-382, zondag 9 uur. Breskens: H. Barbara, tel. I 1587, zaterdag 19 uur. zondag| uur. Cadzand: Toeristenkerk, zate 19 uur, zondag 10 uur. Clinge: Parochie H. HenricusJ terdagavond om 19 uur, zondag 1 en 1130 uur. Dishoek-Koudekerke: Zaterdi| en zondag 8.30 en 10 uur. Domburg: Recreatieterrein, dag 19 en zondag 8.30 en S(l uuil Eede: Dorpsplein, zaterdag zondag 10 uur. Goes: H. Maria Magd., tel. 6754, zaterdag 19 uur, zondai 10.30 uur. R.-K. h.b.s. Fruitlaan:j dag 10.30 uur. Groede: H Bavo, tel. 0U7l| zaterdag 19 uur. zondag 9 uur. Groenendijk: H. Martinus, 01148-382, zaterdag 18.30 uur.i dag 7 30. 9, 10 30 en 17 uur. Hansweert: O.L Vr. Onbevl zaterdag 18 uur, zondag 8 uur( uur (en 11 15 in Kruiningen). Hoofdplaat: H Eligjus, zaterdij uur, zondag 7.30 en 10 uur. Hulst: H. Willibrordus, tel. Oil 2130, zaterdag 19 uur, zondag f 10. 11.30 en 17 uur. Kamerland: (Molenhoek), 10 uur. Koewacht: H.H. Philippus enl bus. tel 01146-360. zaterdag 'll| zondag 8 en 10 uur. Krabbendijke: Cultureel Ce zondag 10.15 uur kerkdiensij katholieken. Kwadendamme: H. Bonifatl 01194-219. zaterdag 19 uur, zfl en 10 30 uur. Lewedorp: H Eligius. tel. 336, zaterdag 19 uur, zondag] 10 30 uur. Middelburg: Par H Petri Paulus. zaterdag 19 uur, 10 30 en 19 uur Oostburg: H Eligius, tel. 2003, zaterdag 19 uur, zonda| en 10 30 uur. Ovezande: O.L.V. Hemelv.l 01195-214. zondag 8 en 10 uur. Oost- en West-Souburg: St.-l nuskerk, zaterdagavond 19 zondag 8 en 10.15 uur. Rilland: Gereformeerde kerkj. terdag 19 uur en zondag 9 uur. Sas van Gent: H. Maria Hfflj tel. 01158-1661, zaterdag 19.15 j zondag 9 30, 11 en 17 uur. Schoondijke: Dorpsplein, zata 19, zondag 10 uur. Slijkplaat: Hulpkerk, zatercWj zondag 9 uur. Sluis: St.-Jan de Doper, tel. 208, zaterdag 19 uur, zondag «J en 19 uur. 's-Heerenhoek: Sint-Willibroi] tel. 01105-264, zaterdag 19 uur, i dag 7 30. 9. 10 en 10 30 uur. Heinkenszand: H. Blasiui, 01106- 9 en 20 45 uur, (zieken»] elke avond 18 uur avondmis) uur Sluiskil: H. Ant. v. Padua, 01157-418 zaterdag 19 uur, 0.900 en 10 45 uur. Terneuzen: H Willibrordus,1 01150-2327. Binnenbad zalerWl uur: zondag 7.30 en 11.45 uur.J teitskerk, zaterdag 19 15 uur, tuf 9, 10 30 en 17 uur. Krui» (Hoek), zaterdag 19 uur. zondagj uur Par. „De verrezen Chris1 (R-k school „De Zeemeeuw"), terdag 19 uur- zondag 9, 10 uur Terneuzen: Oud geref. ge»6'1 donderdag 9 april 19 uur: ds. Zwiinenburg Veere- Ned Herv Kerk l7-5-| 8) zond 8.30 uur. Vlissingen: Parochiekerk 0-tJ en St-Jacob, zaterdagavond I»1 en nciag 8.30. 10.30. 12 en 19 Emmanuelkerk Paauwenburg. dagavond 19 uur en zondag 8 uur St -Jusenhziekenhuis sol' 9 um Kath. Mil. Tehuis: zondag uur. Vrouwenpolder: Toeristenkerk-1 terdag 19 uur, zondag 8.30 uur 10 uur Westdorpe: H. Maria Vis-, 01158-527 zaterdag 19 uur. zondai| en 10 uur W'estkapelle: Toeristenkerk 1 jur; zond. 8 30 en 10 uur. IJzendijke: O.L.V. TenheflieW ming, tel. 01176-284, zaterdr uur. zondag 8 30 en 10.30 uur. Yerseke: H. Anna, zaterdag uur, zondag 9 uur. „..on.lS Voor tel. informatie 811-w (Hansweert). Zandstraat: H Paitoor v. Ars, terdag 19 uur zondag 10 uur. 'Zoutelande: Toeristenkerk, dag 19 uur, zondag 8.30, 10 en Is 1 1 Omdat er een groot tekort beroepskeuze-adviseurs i 1967 in Tilburg een dagopl I gesticht voor dit beroep. Ein jaar zullen de eerste beroepsk, adviseurs afstuderen. De me, zullen echter naar enkele, werkzame beroepskeuze-advi moeten om een andere baan te den. Omdat het rijk een persor| stop heeft afgekondigd kunn namelijk op de beroepskeuzj reaus niet terecht. Beroepskeuze-adviezen w I in onze ingewikkelde maatsch I steeds belangrijker. De praktijl wijst dat specialisten op dit g< broodnodig zijn. Het is absur- een ander beroep te laten kiez (Van een onzer verslaggevei DEN BOSCH Gedepub I Staten van Brabant zullen de ir (ter van sociale zaken met klem zoeken het personeelsbestand i f de beroepskeuze-bureaus te ve men zodat de binnenkort in Ti) afstuderende beroepskeuze-advi, I daar aan de slag kunnen ko I Zoals de zaken nu staan mag aantal stafleden van de beroeps (ze-bureaus met slechts tien pri per jaar worden uitgebreid. De reaus zelf vinden dat hun stafb ting verdubbeld zou moeten wo: .Met dit vooruitzicht is in 196 [Tilburg ook de enige dagople voor beroepskeuze-adviseurs sticht. Nu de eerste studente! "het punt staan hun diploma te I Slen blijkt er door de personeel van de minister onvoldoende plooi voor hen in het beroepske fwerk te zijn. Zij zullen wel in bedrijfsleven een behoorlijke kunnen krijgen, maar daarvoor academie, aldus Gedeputeerde ten, niet opgezet. Een en ander is aan provicn staten meegedeeld naar aanlei van vragen van het statenlid L. Hezewijk uit Uden. (Van een onzer verslaegeve 1 TERNEUZEN Volgens de C. Hoek, lid van Gedeputeerde l te.n van Zeeland, is de strandbe Jgnig een aangelegenheid vo, I desbetreffende gemeenten. De Hoek vertelde dat wanneer b, 1 tic voorzieningen, waaraan fin l»e consequenties zijn verbc Inioeten worden getroffen, altij beroep op G.S. kan worden ged.1 De heer Hoek voegde er aa dat burgemeester Schipper van burg m een gesprek heeft later j ten, dat hij gaarne bereid is 1 menwerking met de heer De L Jv lee-voorzitter van de reddin f 1 „Zeeuwsch-Vlaanderen", trachten de eventuele verbeter, .van de beveiliging van de I Zeeuwsch-Vlaamse kust aan te gen. ooi-uitzjehten oor zondag en baandag, opge beld door het INMI: 'ijdelijk regen, 'ok opklaringen n temperaturen overdag beneden 'normaal. Weersvooruitzichten in cijfer: addeld over Nederland. Voor zondag: aantal uren zon un. temp.: omstreeks normaal; iemp.; van 1 tot 4 graden onder haal; kans op een droge period, ernst ens 12 uur: 80 procent; ka; '■on geheel droo-g etmaal: 50 pr< Voor maandag: aantal uren zc min. temp.: omstreeks non uax. temp.: van 1 tot 5 graden normaal; kans op een droge pei van minsten-s 12 uur: 70 proeent; pp een geheel droog etmaal: 40 «ent. WEER AAN ZEE ondaag flinke zo-nnige period pen zwakke zeewind. Temper vngeveer achttien graden, zeei -eventien graden. Vooruitzichten: wij blijven ai, 'a-nd van een hogedrukgebied li net wisselvallig, maar over het neen vrij goed strandweer.

de Stem | 1970 | | pagina 2