ERKER •e droom van Mieke n het kabouterhuis iNSHOW DE KAPOTTE MOTOR mimosa akers ïreda De onechte spoken immerlieden echters laars JOSEPHINE" O X ■O X O m JOSEPHINE invullen) Koning vakantie-adres Verraden Oplossing kapotte motor SUSKE en WISKE Uiteen uil jonferenYOm te fitten ijn in stoot de ue <L Met je het reld te verouderenueer heter Een drub op de hnop en het juiste ontuoord homt te fleer niet noest uorden els A yde computer je onfel'jh feeft J r hè, Imbih j f Jh hort tem mijn verlies !Jh ben oWjd objectieffj twee toffe totems Jh stelde de vroo$..M heeft het meeste worde, jeufd of ouderdom! hnip!Hier heb jetiet ontuoordol! DE STEM VAN ZATERDAG 18 JULI 1970 in West-Duitsland uur 3 uur per dag extrj iale voorzieningen 1 LEN 3-801 CL m UÜ UO boratorium et vervaardigen hiervan op de 5 jaar. ten aan de afde- Maczekstraat 65, per maand/per week* ast aepassing is. (ES t/m oezending vermelden. ;rgen op Zoom 0 - 35009 ONT STACARAVANS «I lT - ADR1A v.a. 2968,— VOUWCARAVANS IUR - INRUIL ;n CARAVANSHOP zaterdag 10.00-18.00 uur zondag 14.00-18.00 uur He, he, wat ben ik al ver in het hos, dacht Mieke bij zichzelf. En jrat was ze moe. Ze ging even zit ten. Ze leunde tegen een dikke jboom en deed haar ogen dicht. Langzaam zakte ze naar bene den. Dan ineens werd ze klaar wakker; ze wreef even over haar ogen en rekte zich uit. Toen keek Le om zich heen om te zien waar ze eigenljjk was. Ze was ergens (pakker van geworden, maar ze List niet van wat. Ze keek nog lens goed om zich heen en ja loor, vlak naast haar stond een leel klein mannetje. Hij was net zo groot als een potlood. Mieke hoorde dat hij iets zei, Jnaar hij was zo klein dat ze niet Kon verstaan wat hij zei. Ze bukte Hch voornver om beter te kunnen Bisteren. „Ik ben kabouter Kokli- fo", zei het ventje, „hoe heet jij?" „Ik Heet Mieke Daalderop", zei Mie ke en toen vroeg ze het ventje of hij werkelijk een heuse kabouter was, „Ja hoor", zei het ventje, „ik ben een heuse kabouter. Ik woon ^Bcr met wel honderd andere lcabou- irs en de kabouterkoning". |„0, wat leuk is dat", zei Mieke, ,en waar wonen jullie dan wel. In iddestoelen?" Kokliko lachte en Bi dat alleen elfjes in paddestoelen Bonen. Hij zei dat kabouters onder Ëkke bomen wonen en dat hij wel Bens zou laten zien hoe, als Mieke dat wilde. Dat wou Mieke wel en ze huppel de achter Kokliko aan. Na tien mi nuten kwamen ze bij een kolossale boom „Dit is nu ons huis", zei Kokliko trots, „het is de grootste •boom van het hele bos". „En waar is nu de ingang?" vroeg Mieke nieuwsgierig. „Dat zal ik je zeggen", zei Kokliko, „als je belooft het nooit tegen iemand te zeggen". Nou, dat beloofde Mieke plechtig. „Dan zal ik 't je laten zien", bromde Kokliko. Hij liep driemaal om de boom heen en pakte toen een klein ha mertje. Daarmee bonsde hij drie maal op de boom. Toen verscheen er een kanjer van een scheur in de boom. Mieke, die de hele lijd met open mond had staan kijken, sta melde: „Hoe..., hoe kan dat non?" „Wel, heel eenvoudig", legde Kokli ko uit. „Dat driemaal om de boom heen lopen betekende voor de por tier het sein om op te letten dat er niemand aankomt. Toen ik driemaal klopte wist hij zeker dat ik een kaboutertje was en toen heeft hij de poort geopend". „Ga je mee naar binnen?" vroeg hij vervolgens aan Mieke. „Ik zou wel willen", antwoordde deze, „maar ik kan er niet doorheen". Toen zei Kokliko tegen Mieke dat ze haar vinger uit moest steken. Kokliko kneep er eens in en toen voelde Mieke zich langzaam klein worden, net zo lang tot ze even klein was als Kokliko. Kokliko wenkte haar en samen gingen ze de boom binnen. Ze liep met hem mee en keek haar ogen uit. Eerst liepen ze door een lange brede gang van marmer die uitkwam in een zaal, die helemaal van zilver was, Mieke vond het heel erg mooi. Toen ze de zilveren zaal door waren stonden ze voor een gouden deur. Kokliko zei tegen Mieke dat ze netjes voor de koning moest buigen en heel beleefd moest zijn. Nu, dat beloofde Mieke. u, uiterlijk 14 dagen van e bon, aan onze afdeling sche opgaven kunnen niel in Nederland en België tbracht. Buiten Nederland in rekening gebracht, t girokaart. Wij verzoeken ccept girokaart gebruik te ifhankelijk van de postbe- al in Zuideuropese landen SjfZoaN jullie weten zitten er in Haas altijd mannetjes (zogenaamde Jffiasmannetjes). De mannetjes wil den met opgegeten worden, wel door lieve meisjes. Ze lagen in een winkel En telkens als er iemand aan de toonbank met de winkelier Wrak dachten ze dat ze gekocht '"Sferden. BBOp een dag was er een meneer die aan de winkelier vroeg: „Heeft "l goede kaas?" De winkelier zei: jazeker meneer, ik heb echt goede jas". En hij wees daarbij op een Jot stuk kaas, waar veel manne tjes in zaten. De meneer zei dat hij He kaas wel goed vond en dat de kaas voor zijn zieke dochtertje Sas- kia bestemd was. De dokter had namelijk gezegd dat kaas heel goed was voor het zieke meisje. - ■pe kaasmannetjes piekerden over de vraag of ze zich zouden laten Beten, ja of nee. Na lang nadenken ■oden ze besloten: „We doen het". Rat was maar goed dat ze dat beslo ten hadden, want de meneer kocht Het^ hele stuk. HToen het meisje de kaas opat zei rej dat ze nog meer wilde hebben. Eb dus kreeg ze nog meer. Na een ■and was ze alweer helemaal be te1'. Het meisje, haar ouders, haar Boertje en de dokter wisten niet Hoe dat zo snel kon. Maar jullie jfpten dat wel hè...? Toen traden ze de zaal binnen. Het was de mooiste zaal die Mieke ooit gezien had. Overal waar je keek zag je goud. Helemaal vooraan stond een troon bewerkt met dia manten en parels. Op de troon zat de koning. Hij had een lange witte baard, die tot de grond reikte. Hij droeg een gouden, met juwelen be zette kroon en een fluwelen mantel. Kokliko en Mieke bogen diep voor r\ 1/ de koning en de kabouter stelde het ue Kaasmanneries meisi®aan de k°nmg voor. De ko- I nm; heette haar van harte welkom en vroeg of ze bleef eten. Even dacht Mieke aan moeders stamppot, maar ze gaf toch toe en even later zat ze aan een mooie tafel en de lekkerste spijzen werden binnen ge dragen. Toen opeens kwam een schild wacht binnenrennen. Hij zag spier wit en riep uit „Iemand heeft ons huis verraden... Er is een grote vrouw, die rond de boom zoekt...." Alle kabouters keken Mieke aan en ze werd vuurrood. „Werp haar in de kelder!!" riep de koning. Alle ka bouters kwamen op haar afrennen. Dan ineens hoorde ze roepen: „Mieke, waar ben je...?" Ze deed haar ogen open en toen zag ze m eder lopen. Zou het dan toch maar een droom zijn geweest, dacht ze bij zichzelf, gelukkig maar... „Hier ben ik, moeder", riep ze. „Oh, gelukkig", zei moeder, „ik was je kwijt". Samen met moeder liep Mie ke terug naar huis en onderweg vertelde ze van wat ze in haar droom allemaal beleefd had. .Ge lukkig was het maar een droom", zei ze. „Nou", zei moeder, „en ik ben blij dat je nu weer terug bent". Gelukkig en tevreden liepen ze verder, maar Mieke dacht nog lang na over die wonderlijke droom. Annet Hermans, 9 jaar, Sluis ANNE-LIEKE MOL, 12 jaar, Breda. Deze motorduivel rijdt altijd de hele dag Knoerhard op zijn motor. Dat vinden heel wat andere mensen helemaal niet leuk. Daarom hebben ze toen hij even een zakje frites was gaan eten, zijn motor helemaal uit elkaar gehaald en enkele onderdelen ervan meegenomen. Zien jullie welke dat zijn De juiste oplossing staat ergens op deze Kleine Stern-pagina. B 28-70 MARGRIET schrijt dat ze de eer ste was die een exclusief inter view had met de vrouw van Mikis Theodorakis. Als Margriet dit in terview nu ook het eerst geplaatst had, hadden we enige waarde aan die mededeling kunnen hechten. Niettemin een interessante story. Het eindigt met de vraag hoe Myr- to Theodorakis de toekomst ziet: „Moeilijk te zeggen. Ik houd van Frankrijk, maar nog meer van Griekenland. Je hoopt ondanks al les dat je er nog eens zult terugke ren. Alles wat we nodig hebben is moed, maar soms vraag je je af of alle moed, die je in dit leven toekomt, niet eens is opgebruikt". Evenals Prinses maakt Margriet een vakantietocht naar het zuiden van Europa. Stijl, luxe en verfijning zijn de kwamen. Marianne echter gaf haai droom nooit op. Als zij en haai man even de tijd hadden trokken zij achter het circus aan, maakten duizenden foto's en werden opge nomen in het artiestenmilieu. U ziet het, mogelijkheden genoeg voor een sappig verhaal. Een beetje buiten de stijl van PRINSES valt het verhaal „Wonen in een fantasiehuis". Het huis dal George Nemency ontwierp is na melijk zo luxe, zo duur en zo snobberig dat het eerder te ver wachten was geweest dat dt Avenue-redactie er aandacht aai had besteed. Daphne Du Maurier, vooral vooi de lezeressen en lezers van vrou wenbladen geen onbekende figuui heeft bezoek gehad van verslag geefster Netta Martin. Wie de schrijfster van het beroemde boek „Rebecca" wat beter wil leren kennen is geholpen met de nieuwe PRINSES. Weliswaar komt men nauwelijks iets te weten over dt Tiny en Tony waren een tweeling van acht jaar. Zoiang het nog zomer was mochten ze een kwartiertje lan ger opblijven. Het was toch veel langer licht. En daarom was het niet gek dat er nog een klein wasje buiten hing; een paar overhemden van vader, een kraakhelder wit jurkje van Tiny en een blauwe spijkerbroek van Tony. Dit alles hing te druipen aan de waslijn... Het was kwart over acht en Tiny en Tony moesten naar bed. Ze gin gen hand in hand de trap op. Toen ze om half negen goed en wel in bed lagen, kwam moeder nog even boven om de tweeling welterusten te zeggen. Ze liet het gordijn een klein stukje open en ging naar be neden. Maar al .gauw moest ze weer naar boven toe, want de twee rak kers waren met kussens gaan gooi en. „Willen jullie wel eens gauw ophouden!" riep moeder een beetje boos. Ze stopte Tiny en Tony weer onder en ging naar beneden. Maar Tiny en Tony konden niet slapen. Ze doezelden soms wel even in. Na een tijdje klonk dan een zucht en waren ze weer allebei wakker. Toen gebeurde dat Tiny voor de derde keer indoezelde en wakker werd. Het was ondertussen al don ker geworden en Tiny ging maar een beetje naar buiten zitten kijken. Opeens gilde ze: „Tony kijk eens: drie witte en één zwarte!" „Wat witte en wat zwarte?", vroeg Tony die ook weer even ingedoezeld was. Tiny sleepte hem haast uit zijn bed. Tony begon ook al te geloven dat het 4 spoken waren. Moeder die voor de derde keer, maar nu geschrokken boven kwam keek naar buiten. Toen begon ze wel zo te lachen, dat vader die in de kamer zat en het gelach van moeder hoorde, en uit nieuwsgierigheid ook naar boven kwam. Hij begon ook te lachen. Moeder zei tussen twee lach buien door: „Tiny, als je gelooft dat het spoken zijn en jij ook Tony, dan moeten jullie morgen allebei een spook aan!" En vader legde het geval „spook" uit aan de tweeling. Toen moesten ze ook wel epn beetje lachen, want ze waren toch erg geschrokken en gingen naar bed. Het was al kwart over tien. Al gauw sliepen ze als rozen. De volgende morgen was het za terdag. Toen ze beneden kwamen plaagde vader: „Goede morgen lieve spookjes!" Carolien Wajon, 10 jaar, Breda. sleutelwoorden, die passen op het privébestaan van couturier Dick Holthaus. „Als ik op straat iemand tegenkom, die iets van mij aan heeft, heb ik altijd het gevoel dat ik hem of haar goeiedag moet zeg gen". De camera heeft Holthaus intensiever benaderd dan de pen. In de rubriek ManVrouw deze keer het al dan niet samen op vakantie gaan. „Als hij van rust houdt en zij van drukte, waarom zouden ze er dan niet een weekje apart op uit trekken", is een van de kreten. Margriet-idee bevat vele tips voor vakantiegangers. De oproep van Margriet aan kinderen om vlindertekeningen op te sturen is door 100.000 kinderen beantwoord. Dit initiatief is een onderdeel van de actie „Wij moeten Nederland opnieuw bevrijden". De tekenin gen zullen worden opgestuurd aan mensen, die op dusdanige posities zitten, dat ze wat tegen de milieu- Verontreiniging kunnen doen. schrijfster, maar des te meer ove. de mens Daphne Du Maurier. Verder in PRINSES een vakan tiereis naar Zuid-Europa, een in terview met juffrouw Kuiper, die haar leven vult met het vechte:, tegen het geboorte-overschot in Kenya en een verhaal over domi nee Klamer, de man van het radio pastoraat. „SPREEKT u alleen Zandvoorts Duitsj? Ontmoet u de Duitse vrouw alleen op tweede pinkster dag? Is de enige overeenkomst tussen u en haar dat u van Heintje houdt?", zijn enkele vragen die Libelle aan zijn lezeressen voor legt. De tweede aflevering van de serie over de Duitse vrouw behan delt vooral haar zuinigheid en vlijt. „Het geheim van de Duitse welvaart is dat zij niet uitgeeft wat hij verdient". Vier leerlingen van de academie St.-Joost in Breda hebben voor Li- belle ieder een toilettafel ontwor pen. Eenvoud en efficiëncy waren hierbij troef. Ook een Libelle-fotograaf was aanwezig in Spakenburg toen prins Willem Alexander zich daar een aspirant-zeeman toonde. Het prins je is nog steeds een uitermate fotogeniek figuurtje en vooral het oranje „zwemvest zal vele Libelle- abonnees wel ontroeren. DE OPENINGSREPORTAGE vai EVA gaat deze keer over het su permarktwezen. „De supermarkt is een muizeval en de klant tippelt erin. Ga het bij uzelf maar na Gaat u bij een supermarkt niet bijna altijd met veel meer weg dan u van plan was te kopen?" Vooral de psychologische trucs dje de verkopers toepassen worden door EVA ontrafelt (bijvoorbeeld „De kassa staat meestal verdekt opgesteld om de klant er niet di rect mee te confronteren" en „Het is geen toeval dat de dure handlo tions naast de wasmiddelen staan".) EVA spoort haar lezeres sen aan tot meer bewust koopge drag. Evenals Margriet heeft EVA een vlinder-item, echter op een iets minder geëngageerde manier. Een verhaal over de Prikkebeen van Columbia, de 83-jarige Fransman Piere Vals die al veertig jaar in onherbergzame oerwouden op vlin ders jaagt. Vooral de foto's zijn df moeite waard. „WAT DOE je als je dompteuse had willen worden en je kreeg nooit de kans?" PRINSES vertelt hét u bij monde van mevrouw Marianne Baudert, een vrouw die geboren werd in een tijd dat de moeders hun dochters thuishielden, omdat de circusartiesten eraan DE TWEEDE aflevering van MI MOSA'S reportage over neurosen, trauma's, frustraties, psychosen etc. draagt het motto „Help de zieke en genees het milieu". Uit een aantal vragen die Maya Stur- tewagen aan een team van psychi aters van de universiteitskliniek te Brussel stelt, volgt tenslotte de conclusie dat het probleem van het toenemend aantal geesteszieken in d wortel aangevat moet worden. Namelijk bij de maatschappij zelf. Wat daar dan precies aan moet veranderen weet MIMOSA ook met of komt daar in dit korte bestek in ieder geval niet aan toe. Voor de zoveelste keer kunnen de fans van Heintje een verhaal over hun ster lezen. Niet alleen Nederlanders en Duitsers blijken de Nachtegaai uit Bleyerheide te kennen, maar ook de Belgen.

de Stem | 1970 | | pagina 29