Vakman, niet-vakman, Niet opzienbarend... wel belangrijk! montage medewerkers Werken in een oon"aanqevend oedrijt neetboncHbbriek Oo/terhou Coupon voor een jonge kerel die snapt hoe belangrijk een vakdiploma is. Verspil geen kostbare vrije dag. Bij Philips kunt u ook 's avonds solliciteren en inlichtingen vragen envlakbij u in de buurt PHILIPS zaterdagbijlage van c Informatiecoupon. ons/s Technisch Specialist bij de Landmacht. Een schande Mooie namen ZATERDAG 18 JULI 1970 We weten, dat het voor veel mensen gewoon moeilijk is overdag tijd vrij te maken om ergens anders eens hun licht op te steken over werk en salaris. Philips houdt daar rekening mee en daarom kunt u bij ons óók terecht elke dinsdagavond voor sollicitatie of alles wat u weten wilt over werk en salaris en mogelijkheden die Philips u kan bieden, zowel in dag- als in ploegendienst. We nodigen u gaarne uit er eens met ons over te komen praten op een van de hieronder genoemde adressen. Graag vertellen we iedere dinsdagavond alles wat u wilt weten. Plaats: Hotel-Café-Rest. Adres: van - tot: Klundert De Beurs Voorstraat 24 18.45-19.15 u. Zevenbergen Den Ouden Kerkstraat 2 19.30-20.00 u. Willemstad 't Wapen van Benedenkade 12 18.45-19.15 u. Willemstad Dinteloord Vlamings Westvoorstraat 24 19.30-20.00 u. Fijnaart De Beurs Kadedijk 4 18.45-19.15 u. Oudenbosch 't Centrum Markt 56 19.30-20.00 u. Steenbergen De Kruispoort Kruispoort 34 18.30-19.00 u. Hoogerheide William Raadhuisstraat 139 18.45-19.15 u. N.-Vossemeer De Eendracht Hoogte 2 19.15-19.45 u. Bergen op Zoom Hollandse Tuin Huijbergsestraat 14 19.30-20.00 u. Onze afdeling Personeelzaken te Roosendaal staat verder dagelijks voor u open van 8.00-12.00 uur en van 13.30-17.00 uur en bovendien dinsdagsavonds van 18.00-19.15 uur. Kom gerust eens binnenlopen. U bent van harte welkom. Vindt u hef prettiger toch eerst te schrijven of bellen om een af spraak te maken voor een tijd die u het beste schikt, dan kan dat natuurlijk. Ons adres: Personeelzaken, Zwaanhoefstraat 2, Roosendaal, tel. 01650 - 35920 en vraag naar de heer Vergouwen. N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken, Roosendaal N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken, Breda. De produkten die Philips Breda vervaardigt, zijn niet zo bekend dat iedereen onmiddellijk aaah... en oooh... roept. Toch zijn de apparaten die wij maken onmisbaar in veel bedrijven. Produkten zoals microfoons, versterkers, personenoproepapparatuur, TV-camera's, worden verzonden naar bijna alle delen van de wereld. Wij zoeken versterking In onze produktle en hebben plaats voor Leeftijd ongeveer 18 jaar en ouder. Wij vragen geen diploma's, alleen handigheid, accuratesse en verantwoordelijkheidsgevoel. Het werk leren wij u in bedrijfstijd. Natuurlijk betalen wij 'n goed salaris, maar bovendien kunt u rekenen op veel extra's. Om er eens een paar te noemen: e winstuitkering (over 1969 was dit 6'/2%) spaarregeling reiskostenvergoeding gunstige pensioenregeling e hulp bij studiekosten - ook van de kinderen. Wilt u er eens over komen praten? Graag. U bent welkom op maandag- en vrijdagmiddag tussen 3 en 5 uur, elke avond van 7 tot 8 uur en bovendien op zaterdagmorgen tussen 10.30 en 11.30 uur op onze afdeling Personeelzaken, Kaplttelweg 10, Breda. Ook kunt u schrijven of bellen, tel. (01600) - 25655, om een afspraak te maken voor een tijd die u het beste uitkomt. Vanuit Oosterhout gaan dagelijks vele honderden meters „toon"band naar alle delen van de wereld. Banden voor de eenvoudigste recorder, tot die voor de meest ingewikkelde studio-apparatuur. Begrijpelijk dat er hoge eisen worden gesteld aan de kwaliteit van het produkt, maar ook aan de medewerkers die er bij zijn betrokken. De produktie-afdelingen moeten regelmatig worden uitgebreid en dat betekent, dat we dan ook zoals nu bijv. nieuwe medewerkers voor de produktie bi wisselende dienst kunnen plaatsen. De werkzaamheden in ('I produktie, t.w. de lakbereiding, de snij-afdeling en de coating- afdeling, sluiten nauw op elkaar aan en vragen stuk voor stuk een nauwgezette behandeling. Echt werk voor mannen, die verantwoording aandurven en accuraat kunnen werken. Iets voor u? Kom dan eens met ons praten over het werk, het salaris en de voordelige extra's die wij als dochteronderneming van Philips ook nog kunnen bieden. Loop gerust binnen bif Personeelzaken. Of schrijf, of bel om een afspraak te maken voor een tijd die n het beste uitkomt. Ons adres: Molenstraat 37, Oosterhout, tel. (01620) 3901. Gaarne ontvang ik - geheel vrijblijvend- nadere inlichtingen tijdens een huisbezoek. naam:...,.... adres: plaats: geb. datum: schoolopl. Als brief zonder postzegel zenden aan Technisch Specialisten. Antwoordnr. 35, Den Haag. Als je verder kijkt dan je neus lang is, wéét je. dat je diploma's nodig hebt om vooruit te komen. Om straks goed te verdienen in een vak waar je plezier in hebt. Maar ja.je wilt liefst ook nu. al een goed salaris hebben. Dan doe je er goed aan eens inlichtingen te vragen over een verbintenis als Technisch Specialist bij de Landmacht. Zo'n verbintenis duurt minimaal vier jaar. Je studeert voor een erkend vakdiploma. Je krij gt direct aardig wat „schoon in het handje". En als je diensttijd erop zit, krijg je nog een premie van vele duizenden guldens mee naar huis Kortom; als je tussen de 16 en 26 jaar bent en van je diensttijd een goede springplank voor later wilt maken, vul dan nu de coupon in. Afhankelijk van genoten onderwijs wordt de TS in dienst opgeleid voor een burger-vakdiploma, b.v.: in een technisch beroepautomonteur (VAM), monteur wegenbouwmach. (SBW), radio-, sterkstroom- of bedrijfselektronikamonteur (VEV), lasser (SMECOMA); voor een bedieningsfunctiechauffeur (CCV), rij-instructeur (VAM OR), machinist grond-, water- en wegenb. bedr.; in de landbouwsectorvakman gemechaniseerde landbouw; in een handelsrichting: middenstandsdinl.. dipl. magazijnmeester, kanfoorassifltent, handels correspondentie, boekhouden. Van door WIM WENNEKES Wanneer alles goed is heeft prins Claus gister avond zijn honger gestild met een hap of wat koud buffet. „Mijn idee is het niet", zei begin deze week de bereider, de Kerkraad- se restaurateur Wiel Mü- cher. „Nou komt hij het Wereld Muziek Concours hier openen en dan krijgt- ie koud buffet. Zo'n man krijgt de hele week al niks anders te eten. Ik had het bestuur hier voorgesteld een fijne Lim burgse koffietafel te ma ken. Maar nee, het moest een koud buffet worden. Nou, dat kunnen ze krij gen. Ik ga vanmiddag naar de markt in België voor wat fijne dingen. Eens kijken voor avocado peren, Afrikaanse meloe nen en andere exclusieve zaakjes. Ja, je moet er toch wat goeds van maken. Of niet soms?" Het koud buffet van Claus. Het is maar een van de hon derden problemen en pro bleempjes, die de organisato ren van het zesde internatio nale Wereld Muziek Con cours hebben moeten oplos sen. Tot en met 9 augustus staat Kerkrade weer bol van het trompetter- en klaroen geschal. Tweehonderd korp sen uit twintig landen strij den er ruim 3 weken lang om de allerhoogste eer. Show-, mars, concertwed strijden en galaconcerten, tmaken samen het evenement waar Kerkrade bere-trots op tis. Voorzitter Frans Dohmen, eens de vader der Limburg se steenkclerihouwers, vindt het dan ook maar niks, dat „de jongens" in Den Haag het hele gebeuren met een Limburgse - vlaai - mentali teit bekijken en subsidiëren. Al eerder heeft hij dat in de Nederlandse pers uitge schreeuwd, dat het een schande is. Een schande ja, dat het WMC iets meer dan een ton krijgt, terwijl het Holland Festival de poen maar voor het oprapen heeft. Maar het is niet anders. Voorlopig zullen ze het er in de Limburgse grensplaats mee moeten doen. In ieder geval is Kerkrade en wijde omgeving flink in de ban van het WMC. De plaatselijke middenstanders besteden er in hun etalages ruime aandacht aan. Zoals dat ene warenhuis bijvoor beeld, waar de verkoopakt'ie „Bij aankoop van een ma tras, wekker cadeau" om- sierd is met allerlei muziek instrumenten. Het verband door HENRY VAN MEEl Spuitwater be hoort uit de uit laat van een auto te komen. Met weinig wa ter en veel „prik". Want als zuivere benzine ideaal verbrandt, ontstaat water en kool- dioxyde (dat opgelost in water koolzuur heet) Die zuivere benzine is nog wel te maken, maar moto ren waarin de benzine ideaal verbrandt, bestaan 'nog' niet. En daarom spui en onze auto's voorlopig roet en koolmonoxyde, twee uiterst hinderlijke luehtverontreinigersroet omdat het vies is en kool monoxyde omdat het gif tig is. Een schuldige is niet aan te wijzen. Zowel de autofabri kanten als de benzinemaat schappijen doen hun best on ze auto's zo schoon mogelijk te laten rijden. Niet dat de luchtverontreiniging hen zo na aan het hart ligt, maar eenvoudig omdat een deel van die vuiligheid in de mo tor achterblijft, als aanslag. En het is duidelijk dat een vervuilde motor slechter m éi

de Stem | 1970 | | pagina 22