Extra patrouilles van politie te Vlissingen SOLEX Kinderspelen in Stoppeldijk Wegens verbaal huisvredebreuk in sex-shop Elke dag aan haven in Terneuzen HET CONFLCT TUSSEN AMBONEZEN EN SKYRIDER3 Jan Dieleman op sijn bankje ragen over |estiging total Flessehals bij Middelburgs station nauwer dan ooit papiep roor uw per >aat II Vermist tweede jongetje nog niet gevonden Celibaat III carper van zeven aio gevangen d en toe buien Geen kermis op zondag in W esterschouwen Solex Flash: ronduit een knappe verschijning CONGRES JEHOVA'S "f GETUIGEN IN BREDA U Hulster zwembad verwacht spoedig 50.000e Directeur controleerde op vermoeden van contractbreuk Op 500 schepen Bej aarde man gewond in verkeer Duitse krant over vondeling in Terneuzen DINSDAG 14 JULI 1970 antwoord op het artikel in 1 d.d. vrijdag 10 j uli 1970 vij id van A. Strooband pr. stellingen over b.g. omds zijn m.i. zeer simplistisch enzijdig. Doorgeredeneerd ■ant, is het zo dat in de koij ijke tijd zoveel mogelij »rs moeten trouwen omdat i }as feitelijk volledig priest n zijn, vanwege „de Liiefde". veronderstelt dat een t, n bijgestaan door zijn vroi öordele kan zijn voor de g Ie (lees parochie), zal in de praktijk wel zo al ok hier de natuur zich uil chent, en voor de gehuwj |ïr de belangen van vrouw, ik aannemen zijn kinderel der wegen, en voor pal er ook zwaarder wegen moj [hebben-zij niet het vóornen# ezin te stichten? moeilijker verplaatsbaar z| al zo'n onaangeroerd bagati Ilit wenselijk mocht blijken j Fader priester, nogal wait eis stellen aan zijn bisschop, [an nog iets te zeggen heeft diocees. is er voor de gehuwde pries! kerkelijk gezag meer nodi Bemoeienissen van de echtgeno de priester ziet hij ook alle Ir van de zonnige kant. Ik b an overtuigd dat de schaduwzij! er, talrijker en beroerder zuil dan hij nu wil toegeven. En een priester zich straks i Iioonlijke overtuiging, verg Ét in zijn keuze, komt er dan o tscheiding van priesters? heer Strooband wekt in z Ikel de indruk dat men oni mg van buiten priester is gevit en dus onder dwang, de ct sverplichting heeft geaccepteo noem dit een onfatsoenlijke arj ktatie. J/ie is b.v. de laatste twintig ]i Iwongen geweest priester te wi I? De priester die zich daai ,oept, is geen knip voor zijn a ard, ook niet als gehuwd priesti ftgenoot. friester worden in de K alle consequenties van dien vrijwillig persoonlijk genoi llissing waarvoor saen rui loots de tijd heeft gekregen ds >r na te denken. Het voort; Igen trouwen en toch r.k. pria Ij ven, zou een verruimin g bete |n van het aantal zich beschikbi pllende kandidaten voor dit at beroep. In een groot aantal protestant arken hier ter lande, is een gr kort aan dominees en daar tl en deze heren al eeuwen. In El nd b.v. kent men de gehw riester eveneens al eeuwen (At men) Het is in al deze kei een oplossing gebleken voor ïalaise waarin zij zich heden age bevinden, het is zelfs zo .en onze kerk benijdde om de :n die men bij ons aan de prit [urft te stellen. Juist nu, in deze tijd, zot Iri esters namens Christus i 'oord en voorbeeld inhoud mot even aan Gods woord en de jke normen, juist vanwege de ripsverruiming, die naar mijn ing dikwijls een begripsver» ving blijkt te zijn. Het is in de paus te bagatelhsfl (lij is dom, star, heeft geen visie 3 eigenwijs. Soms gebeurt het zelfs nog dat getuigenis aflegt van zijn geloof fijn ambt in een hiernamaals vetten Gods. Wel moeilijk pk baar zulk een figuur voor vele r.k. priesters, in onze verlichte nopeloos ouderwets. Neen, het ware beter dat al belofte-verbrekers maar met trom vertrokken, dan gaven zij ergernis, en deden zij niet zoij schade aan de kerk. Ik dim zeggen dat de morele schade die veroorzaken onder de jeugd nie'| peilen is. C. van den ASSEM (ADVERTENTIE) Verdrinking Cadzand: ouders nog spoorloos (Van een onzer verslaggevers). CADZAND Ondanks de uitvoe rige speurwerkzaamheden van de rijkspolitie te water, is het lichaam van de vermiste tienjarige Jean- Christopiie Lubois, die zoals in onze editie van maandag gemeld sinds zondag wordt vermist, niet gevonden. Zijn zesjarig broertje Laurent iverd zondagmorgen door badgasten lood bij het strand van Retranchem- iet aangetroffen. Het vermoeden be- itaat, dat beide kinderen op en rond iet voormalige radioschip „De Ui lenspiegel", dat nog net op het Ne- lerlandse strand ligt, aan het spelen sijn geweest. De ouders van de bei- Ie jongens verblijven in Engeland. Sij waren juist zaterdagmorgen ver rokken. Opsporingen via Interpol lebben tot nu toe niet tot resultaten «eleid. De beide jongens waren aan ie zorgen toevertrouwd van twee ineisjes, vijftien en zeventien jaar iud. De politie vermoedt, dat de jeide kinderen op onderzoek zijn >egaan toen de beide meisjes aan liet zonnen waren. Op het gedeelte van het strand, waar de ramp zich roltrok, is geen bewaking. Wel is sen badmeester aanwezig op het itrand van Cadzand. Het zoeken laar het lichaam van de tienjarige ongen wordt voortgezet. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Het Tweede Ka- aerlid Van der Lek (PSP) wil van Ie regering weten hoeveel kosten (oor rijk, provincie en gemeente emoeid zijn met de vestiging van Ie Franse olieraffinaderij Total in (et Sloegebied. Die kosten zouden lan veroorzaakt worden door infra- Ttructui-ele werken, die met de ves ting van de olieraffinaderij ver- land houden. Ook heeft dr. Van der lek gevraagd of de vestiging van de raffinaderij in het Sloegebied past In liet kader van de ministeriële Iota over de ruimtelijke ontwikke ling in zuidwest-Nederland. Dr. Van Ier Lek wil verder weten of de fijze waarop over grote industriële lestigingen wordt beslist niet in jtrijd is met de ook door liet kabi- let voorgestane openheid en open baarheid. Het zou te ver voeren om de onjuiste argumentatie van de 14 A. Strooband, leger-aalmoeze# b.d., waarme deze in dit blad yanl juli voor opheffing van de celio® verplichting pleitte, op de voet] volgen en te weerleggen. Daa beknopt samengevat gaarne het gende: 1. Het laatste doel is voor mensen hetzelfde, namelijk Maar de middelen om dit eind» te bereiken verschillen. Een nu» is als zodanig volmaakter, naari® het meer onmiddellijk op het doe] gericht. Welnu, het celibaat ia loulei ongehuwd zijn, maar eerst een vrijwillig afzien vary huwelijk om zich daardoor rechtstreeks op God te richten, halve is het celibaat per se maakter dan het huwelijk, oot\ kan men in elke levensstaat middelmatig zijn of de hoogste ligheid bereiken. Aangezien Driesterschap een deelname het Hogepriesterschap van Cl zelf, is het uitermate passend, een priester een levensstaat welke met deze waardigh®1" meest in overeenstemming is- D om heeft de kerk reeds van»|l eerste eeuwen aangedrongen oP onderhouden van het priesterli)Kl libaat en dit voor- het westen 1 slotte zelfs zonder meer verplio'1 gesteld, teneinde het grote SoefLj een algemeen celibaat te beveilw Het is dan ook onjuist om de baatswet te beschouwen als kwestie van louter kerkelijke pline. 2: Het celibaat wordt onder enkel opzicht afgedwongen. het celibaat is zulk een groot SJ dermate passend voor een P11® dat iemand die beseft wat het P terschap is en zich daarvoor biedt, zich met vreugde zaI (Van onze correspondent). ICLINGE Op het viswater De Testigvoet wist de hengelaar Rob de lock een boerenkarper aan de haak krijgen, die een gewicht had van kilo en 18 gram. Deze reuzekarper jenoot veel belangstelling bij de iverige hengelaars aan de water- lant. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De Vlis- singse gemeentepolitie zal de komende tijd extra waakzaam zijn en heeft extra personeel ingeschakeld om relletjes tus sen Ambonezen en „Sky- riders", zoals die zich zater dagavond hebben voorgedaan, te voorkomen. Er zal extra worden gepatrouilleerd en scherp worden gelet op Iedere mogelijke kiem van een vechtpartij. Zo heeft de politie in de nacht van zondag op maandag nog enkele op vechten beluste (overigens niets met een van beide elkaar hatende groe pen te maken hebbende) jongelui met kettingen aangehouden. Van daag wordt bekendgemaakt wanneer de gearresteerde Skyriders, die er van worden verdacht rechercheurs of andere vermeende tgenstanders te hebben verwond, zullen worden voorgeleid. Geen nozems „Het betreft hier Middelburgse rn Souburgse Ambonezen en hun logés en daartegenover een groep Vlissing- (Van onze correspondente) WESTERSCHOUWEN Wanneer de raadsleden van Westerschouwen op 20 juli instemmen met het voor stel van b. en w„ zullen de inwo ners van Renesse, Haamstede, Burgh en Serooskerke ook dit jaar op zon-: dag geen kermis vieren. De Bond van Kermisbedrijfshou- ders (BOVAK) diende ook bij ge meente Westerschouwen een ver zoek in om de kermissen te verlen gen met de aansluitende zondagen en wel na één uur 's middags. Als beperkende bepaling stelde de Bo- vak voor om, wanneer de kermis bij een kerk wordt gehouden, geduren de een bepaalde tijd geen muziek te maken of microfoons te gebruiken B. en w. van Westerschouwen vin den dit echter niet genoeg en stelïen de raadsleden voor, de kermissen niet met de zondag te verlengen. se jongelui, die een clubje hebben onder de naam „Skyriders", met een gemeenschappelijke hobby: het rij den op de bromfietsen. Voorheen droegen deze lieden Ieren vesten met in grote letters „Skyriders" erop; te genwoordig niet meer. Het zijn ove rigens allemaal goede ambachtslie den en geen nozems. Geen van beide groepen vormen benden. Deze jongeren geven niet meer dan anderen aanleiding voor politie-optreden, behalve dan dat Skyriders wel eens een bekeuring krijgen omdat zij te hard rijden", al dus de Vlissingse hoofdinspecteur van politie, de heer G. J. Schutten. Eerder conflicten Uok vorig jaar kwam de al jaren lang bestaande vete tussen beide groepen tot een ernstige uitbarsting, eveneens in juli, tijdens de kermis. Van een algemene oorzaak van de onderlinge veten is men bij de Vlis singse politie niet op de hoogte .Daarom is het ook moeilijk er iets tegen te doen", aldus de heer Schut ten, die verder memoreert dat de Vlissingse politie na de onlusten van vorig jaar een gesprek heeft gehad met heide partijen afzonderlijk. Daarna hebben er geen moeilijkhe den meer plaatsgevonden, tot afge lopen woensdag weer sprake was van een relletje, dat zaterdagavond dan nog tot een extra hevige uitbar sting kwam. „Na de vechtpartij van woensdag hebben wij een gesprek had met de jeugdraad van het Ambonezencen- trum, dr. Soumokil, en die heeft zijn volle medewerking toegezegd om de gemoederen kalm te houden". „...met elkaar pralen...'' Ook de heer H. M. Saya van de stichting Dr. Somoukil in Middel burg, contactman tussen de politie en de groep Ambonezen, kan geen principiële oorzaken aangeven. „Als de twee groepen elkaar in de stad tegenkomen, is er normaal nooit iels aan de hand. Dat gebeurt vaak. Ze groeten elkaar .zeifs .wel eens. Maal ais de leider van de Skyriders erbij is, is het altjjd vechten". Een andere oorzaak is volgens de heer Saya niet in het spel. Er is bij voorbeeld geen sprake van discrimi natie of iets dergelijks. „Jonge men sen van tegenwoordig zijn ook niet zulke lieve mensen", aldus de heer Saya, die binnenkort het initiatief wil gaan nemen om beide partijen tot elkaar te brengen. „Dat is-de eni ge oplossing: beide groepen moeten tot elkaar komen en met elkaar pra ten Zowel knap van binnen, knap snel als knap van buiten. Let maar eens op de verrassende vorm, op de snelle lijn die erin zit Zie ook het pittige plaatwerk, dat alle technische toestanden keurig wegmoffelt. Waardoor de stuur man of -vrouw lekker schoon blijft. En dan de blije tinten. Keus uit oranje>-crème, grijs-blauw en crè me-blauw. ƒ479.is de prijs van deze auto op 2 wielen. Allerlei auto-trekjes als cardanaandrijving, schijfremmen en turbinekoelina inbegrepen. (Van een onzer verslaggeefsters) BREDA VJan 13 tot 16 augustus wordt in Het Turfschip te Breda een congres van JeTiova's Getuigen ge houden. De Bredase afdeling, die de organisatie heeft, (verwacht 3000 per sonen uit West-Brabant, Zeeland en Zuid-Holland. Men is thans bezig om de huisvesting van de Jehova's te regelen. Men wil l»en bij particulie ren trachten onder te brengen. Het thema van het congres is „Mensen van goede wil". In Eind hoven wordt tegelijkertijd een con gres gehouden. Verder hebben con gressen plaats in Groningem, Hilver sum en Schiedam. (Van een onzer verslaggevers) HULST Wanneer het mooie warme weer van de laatste dagen aanhoudt, kan het zwembad ln Hulst zeer binnenkort - mogelijk in de loop van volgende week - zijn 50.000ste bezoeker(ster) yan dit set- zoen boeken. Ook aj weer wanneer de weersomstandigheden gunstig zijn, kan men half augustus de 70.000ste zwemlustige tegemoet zien. Het zwembad wordt in deze dagen gemiddeld door 800 a 3009 mensen bezocht. Vorig jaar, toen de weers omstandigheden minder gunstig waren dan dit jaar, werd de 50.000ste bezoeker half augustus verwelkomd. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Vier wagens van de Terneuzense politie zijn met loei ende sirenes uitgerukt, nadat een te lefoontje was binnengekomen dat in een sex-shop aan de Schoolweg een overval werd gepleegd. De ware toe dracht bleek echter anders. De heer J. S„ directeur van een leveranciersbedrijf in sex-artikeien uit Zwijndrecht, was met een drietal personeelsleden van zijn firma naar Terneuzen gegaan, omdat zij meen den dat de eigenaar van de sex-shop, de heer J. M„ artikelen verkocht, die contractueel gezien niet over de toon bank mochten gaan. De heer S. wilde zich hiervan overtuigen, waarop de echtgenote van de sex-shop-eigenaar (ooruitzichten jOor woensdag donderdag, Pgesteld door let K.N.M.I.: Toel weer (et af en toe Uien. IWeersvooruitzichten in cijfers ge- piudeld over Nederland. lVoor woensdag: aantal uren zon: 1 |t i; min.-temp.: omstreeks nor- T(; max.-temp. 1 tot 6 graden on- pr normaal; kans op een droge pe- [ode van minstens 12 uur: 60 pro- put' kans op een geheel droog el- laal: 30 procent. (Voor donderdag: aantal uren zon: Dot 8: min.-temp.: 0 tot 4 graden pder normaal; max.-temp. 2 tot 7 raden onder normaal; kans een dro it periode van minstens 12 uur; 60 procent kans op een geheel droog (maal: 30 procent. WEER AAN ZEE i.j'outen van de oceaan komen ge- f'uelijk wat dichterbij. Hierdoor is er landaag tijdelijk wat meer bewol king. Weinig of geen neerslag. Een te ■erke zeewind. Temperatuur 17 tot graden. Zeewater 18 graden. Voor- Inzichten: aanvoer van wat koelere Tewmd, waarbij een sterk wisselval- "1 weertype. (Van een onzer verslaggevers) STOPPELDIJK In het kader van de dorpsfeesten, die rond de kermisfestiviteiten werden gehouden zijn ook kinderspelen georganiseerd. De foto geeft daarvan een indruk. Op het industrieterrein konden kin deren van 4 tot en met 12 jaar hun hart ophalen aan allerlei wedstrijden zoals zakken-, estafette- en hardlo pen. De belangstelling viel volgens de organisators wat tegen. Waarschijn lijk lagen veel kinderen liever aan het strand, of zochten verkoeling in het zwembad. Na afloop werden in ,,'t Fuikske" de prijzen uitgereikt. Deze geldprijzen, variërend van vijf tig cent tot twee gulden, waren dooi de plaatselijke middenstanders be schikbaar gesteld. Tot slot van de festiviteiten maakte het muziekgezelschap uit Lamswaar- de 's avonds een muzikale rondwan deling door het dorp, gevolgd door een concert op de kiosk op het Kerkplein. De uitslagen van de kinderspelen waren Van vier tot zeven jaar 1 Mare Vosveid, 2. Erwin Lambout, 3, Bart Vosveid. Van zeven tot tien jaar 1. Paul de Cock, 2. Rudi Geus, 3. Yvonne de Kort. Van tóen tot twaalf jaar 1. Yvon ne Durinck, 2. Marleen de Cock, 3. Ronald de Cock. de politie belde. Tegen S. is proces verbaal opgemaakt wegens huisvre debreuk. De heer B. G. Pieper, een van de drie aanwezige personeelsleden, ver telde dat deze geschiedenis nogal eni ge beroering heeft, gewekt bij zijn directie. In de eerste plaats zei de heer Pieper bepaald verontwaardigd te zijn over de houding' die de Ter neuzense politie heeft aangenomen. Volgens de heer Pieper was er van huisvredebreuk geen sprake. „Vol gens het contract dat de heer M. met ons heeft lopen, zijn wij bevoegd om controle uit te oefenen. Dit is op de door ons gebruikelijke manier ge daan. We nemen een paai- foto's van de lectuurrekken. Aan de hand daar van kunnen wij controleren of de heer M. zich wel aan het contract houdt. Er is dus volgens ons van geen enkele overtreding sprake. Er zullen naar alle zekerheid wel maat regelen worden getroffen om dit proces-verbaal ongedaan te maken", is zijn mening. (Vau onze correspondente) MIDDELBURG De gemeente politie te Middelburg wacht met spanning op de opening van de tweede kanaalbrug over enkele maanden. Tot dan toe zal de smalle Middelburgse slationsbrug een te grote stroom verkeer van en naar Middelburg moeten verwerken. De verkeerslichten bij de slationsbrug kunnen door de politie bediend wor den, aangepast aan de situatie. De manier waarop deze verkeers lichten bediend worden is afhanke lijk van een aantal factoren. Zo speelt in de eerste plaats de motive ring een rol dat het verkeer uit een bepaalde drukke richting beter wat langer door kan lopen, omdat het snel verspringen van de lichten op de verschillende punten heel wat meer tijd kost. Zo kan de situatie ontstaan, waar bij een bepaald licht op groen staat, terwijl alle verkeer al is doorge stroomd en elders voor het rode licht rijen auto's staan te wachten. Vooral het verkeersaanbod vanuit de Stationsstraat (de stadskant) is erg groot en men geeft die lichten voor rang om het stadsverkeer te ontlas ten. Om de spoorwegovergang in de Kanaalweg Middelburg Zuid niet te blokkeren blijven ook de daar aan geplaatste lichten vaak langer op groen staan. „Voor de buitenstaander zijn onze manipulaties met deze verkeerslich ten vaak onbegrijpelijk," aldus een woordvoerder van de Middelburgse politie. „Het is moeilijk wanneer men bij de verkeerslichten staat, te overzien welke overwegingen bij de bediening ervan een rol spelen. Al les bij elkaar is het natuurlijk een onhoudbare situatie, zoveel verkeer op zo'n smalle brug. Reden waarom we dan ook met spanning wachten op het klaar komen van de tweede kanaalbrug". (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Weer of geen weer, elke dag zit hij op een van de vier bankjes bij het kleine ha ventje van de veerdienst Ternen zen-Hoedekenskerke. De 77-jari- ge J. („Ik heèt gewoon Jan hoor") Dieleman uit Terneuzen. Een zee manspet op zijn gebruinde en ge rimpelde hoofd, een mohair sjaal (zelfs bij een temperatuur van bijna dertig graden) nonchalant om zijn hals geknoopt en een don kerblauw bonkertje aan. Dag in dag uit kijkt hij naar het levendi ge beeld van reizigers, die met het kleine pontje naar de over kant varen. Hij is te allen tijde gaarne bereid een praatje te ma ken over wat hij „die goeie ouwe tijd" noemt. „Tja man", zegt Jan, „dan had je hier een paar jaartjes terug op het zelfde bankje moeten komen zitten. Toen keek je je ogen uit. De boten werden nog met paarden het haven tje binnengesleept. Alles was veel levendiger. Als je nou een dronken vent bij de haven tegenkomt, kijk je om. Maar toen Door die dronken zeelui, was de „stille westkant", zoals dat heet, een waar goudmijntje. Wan neer de matrozen bijvoorbeeld uit Gent naar Terneuzen terugkwamen, waren ze vaak stomdronken Op de kade sliepen ze dan hun roes uit. Vaak gebeurde het dat ze nogal wat geld op zak hadden. Ze waren dan soms zo dronken dat ze niet eens in de gaten hadden dat hun geld uit hun broekzak viel en dan zo de ha ven in rolde. Man, man, als ik al hel geld had wat toen in zee is gevallen, had ik nu een aardig centje bij elk aar." Jan Dieleman heeft, hoe kan het anders, zelf ook gevaren. „Sinds mijn tweeëntwintigste heb ik op heel wat schepen gezeten." Uit de binnenzak van zijn bonkertje tovert hij een boekje met allemaal zeilschepen te voorschijn. „Kijk", zegt hij, en wijst op een grote driemaster, „met die schuit hebben wij nog 2500 ton hout vervoerd." Ondanks het feit dat Jan op zo'n vijfhonderd schepen (van vletje tot driemaster) heeft gevaren, is hij nog nooit verder dan Engeland geweest. „Ach wat heb je er aan. Of je nou naar Engeland of naar weet-ik-veel- (Van onze correspondent) CLINGE. Toen de 73-jarige lieer Jansen uit Nieuw-Namen met zijn vrouw op de fiets ter hoogte van Statenboom de rijweg wilde over stekon, werd hij door een auto ge grepen. De- heer Jansen liep een beenfractuur op en enkele andere verwondingen. Dokter Caspari uit Hulst, die eerste hulp verleende, acht te overbrenging naar het Liduina- ziekenhuis te Hulst noodzakelijk. De fiets werd tegen een tweede auto geslingerd. Beide auto's werden beschadigd, terwijl de fiets totaal werd vernield. waar-naar-toe gaat, werken moet je toch." In zijn zeemansbestaan van onge veer vijftig jaar heeft Dieleman heel wat beleefd. Ook heeft hij, en welke rechtgeaarde zeeman heeft dat niet, bee] wat keertjes zwaar weer meege maakt. „Ach, het stormde natuurlijk vaak genoeg. We hebben echter nog nooit echt in de knijpert gezeten. Op een keer na. Dat was met zo'n klein vletje ter hoogte van de Braakman. Tjonge, wat ging dat scheepje te keer. Het roer en stuurwiel braken af. Toch hebben we het geflikt om dat vletje veilig binnen te brengen." Dat Jan Dieleman met hart en ziel verknocht is aan het zeemansleven, blijkt uit het feit dat hij nog geen twee jaar geleden nog een paar keer een tocht heeft gemaakt. Toch voelt hij er weinig voor het allemaal een keer over te doen. „Ik zou er niet over denken, wanneer ik mijn leven op nieuw zou kunnen beginnen, om weer naar zee te gaan. Weet je waar om niet grinnikt hij. „Ik wil hele maal niet meer opnieuw beginnen. Ik ga liever dood." Ook in Duitse kranten is aan dacht besteed aan de baby die vorige maand op het Terneuzense kerkhof te vondeling- was gelegd. Die Neue Zeitung bracht het on der de volgende twee koppen: „In bloemenmand lagen een baby en 5000 mark. Kind te von deling gelegd op het kerkhof". Het bericht luidt verder als volgt: GENT (België) 22 juni Twee elegante, maar zwaar ge sluierde dames droegen een grote bloemenmand op een kerkhof en plaatsten deze op een graf. Na een kolt gebed stapten zij weer in hun zwarte limousine en reden snel weg. Ooggetuigen op het kerkhof van Terneucen bij Gent (in het bericht staat inderdaad Terneucen met een c; red.) dach ten dat de beide bezoeksters treurende nabestaanden waren. Zij schonken er verder geen aan dacht aan. Korte tijd later hoorden andere bezoekers van het kerkhof echter een geluid uit de bloemenmand komenEen bejaard echtpaar ging naar het graf en ontdekte tussen de bloemen een drie maanden oude baby. Naast de baby (een meisje) lag een kaart met het opschrift: „Maak me ge lukkig. Ik ben een braaf kind". Bovendien was er een bedrag van 5000 mark (in Duits geld omgerekend) bijgevoegd. De gewaarschuwde politie ver klaarde: „Waarschijnlijk betreft het een voorname en rijke fami lie die het kind te vondeling heeft gelegd. Wij denken dat het een buitenechtelijk kind is, en dus ongewenst was". In België worden nu alle bevolkingsregis ters van april, de maand waarin de baby is geboren, gecontro leerd".

de Stem | 1970 | | pagina 3