Boldersvereniging De Maliebaan in Hulst vierde tachtigjarig bestaan Weer me Andreott formatei in Italië Ook wegverkeer eiste in weekend zijn tol Tamelijk Kermis weer dorpsfeest in Stoppeldijk Internationale bolwedstrijden zeer geslaagd Wat en waar VANDAAG Tentoonstellingen! Hoogwater Pastoor uit België kocht boerderij en richtte kamp in Verscheidene gewonden en materiële schade DE BLOEMETJES BUITEN IN HET CAFé VAN OPRICHTING Diamanten bruiloft in Clinge B. en w. Oostburg: „Schoolgebouw Schoondijke huren aan rijk" Conservenindustrie voor mossels gaat weer draaien Nieuwvlietse geslaagd voor examen Zweeds Kruiningen PERSONEELS- EN ONDERWIJSZAKEN IN RAAD OOSTBURG Breskens Weg Sluiskil-Axel donderdag voor verkeer afgesloten Hoofdplaat Te Oostburg Films GOES Grand 20 uur Asterix en zijn helden a.l. HULST Biscoopgebouw 20 uur Sex-partners 18 jaar MIDDELBURG City 20 uur Oliver a.l. OOSTBURG Ledel Theater 20 uur Dokter Zjivago 14 jaai TERNEUZEN Luxor 20 uur Easy rider 18 jaar VLISSINGEN Alhambra 20 uur Het intieme dagboek van een halve maagd, 18 j. ANTWERPEN Astrid: Wanneer zacht het maan licht over de heuvels slaapt a.l. Capitole: Tarzan ontvlucht a.l. Forum: 's Morgens om 7 gaat alles Peter a.l. Moderne: Vrij leven a.l. Pathe: Wat een vakantie a.ï. Quellin: Pippi Langkous a.l. Roma: Een reuzeboemel a.l. Rubens: De bevrijding 14 jaar Astra: Goldfinger 18 jaar Metro: Mash 18 jaar Vendome: John en Mary 18 jaar Centra: Comedy of terros 18 jaar. GENT Scala: Goodbey Mr. Chips a.l. Majestic: Goldfinger 18 jaar Century: Het geheim van de apen planeet 18 jaar Plaza: Mash 18 jaar Rex: Dossier prostitutie 18 jaar Savoy: Een idioot te Parijs 18 jaar Toneel - Muziek - Dans MIDDELBURG Openluchttheater „Toorenvliedt" 14 uur: Middagvoorstelling „Fra, lins wondershow" voor kinderen] van 414 jaar. ROTTERDAM Schouwburg, 20.15 uur: Wereld' congres der Goochelkunst, specif gast Fred Kaps. Luxor Theater, Kruiskade, 14.3(3 20 en 21.30 uur: Internationaal 'I riété-programa m.m.v. The Mol ties, Saskia en Serge en het mantica Theater Orkest o.l.v. Oosthoek. St.-Laurenskerk, 20.15 uur: Orgj concert door Marie-Claire Alait Stadhuisplein, 15 uur: Guochelshow. ANTWERPEN Schoten, 15 en 20 uur: Intemafl naai Volksdansfestival. Schietingen KOEWACHT <B.) A. de Bock, 15 uur. STOPPELDIJK J. Vernimmen, J5 uui. Diversen GROEDE Marktplein, 20 uur: Concert cl de plaatselijke muziekverenigir" ZOUTELANDE 20 uur: Muzikale rondgang en t eert door „Luctor et Emergo". j Opg. voor deze rubriek tel. Olljj 7438 of Postbus 116 in Middelt» BIGGEKERKE Boerderij „Anno 1668", Valkel seweg 33: Expositie schilderij aquarellen en tekeningen vanf dy Wierenga (t.m. 11 aug. van 1021 uur). GOES Museum voor N.- en Z.-Bevelj Singelstraat 13, „Kunst in hetl klein" (oude tegels). Geopend:l t.m. vr. 1012 en 13.3017 zat. 1417 uur (tot 1 sept.). HULST Boekh. Van Geyt: Expositie JaJ Ronden, Johnny Rolf, Jan v| Vaart en V. v. d. Willigen, miek (t.m. 31 aug.). Werkd. S 1318 uur, zon. 1417 7uur. Raadhuis: Expositie van schil Cornells Lemair uit Eindhovetf (t.m. 26 juli). KORTGENE Galerie „Les deux chapeaux":! positie schilderijen en tekenitf (t.m. 31 juli). Raadhuis: Expositie zeegezicj van K. C. Bakker uit Den Hef (t.m. 14 aug.). Dag. van 921 j MIDDELBURG Rijksarchief, St.-Pieterstraat 1 Zomertentoonstelling „A is eej aapje", het onderwijs op de I Zeeland in de eerste helft vorige eeuw (tot 30 aug.). Miniatuur Walcheren: Dag. t.ï| aug. van 9—22 uur. Van 1 t.« sept. van 918 uur. v. Bentliem en Jutting, Langt: Delft. Expositie van Russischtjj Iconen. Ma. t.m. zat. van 9II (t.m. 31 aug.). Abdij: „Spel van klank en lij Iedere woensdag-, donderdag| vrijdagavond (t.m. 4 sept.). Vleeshal stadhuis en Zeeuws li seum: Expositie werk hedendJ kunstenaars „Letterlijk en fig lijk" (t.m. 30 aug.). Ma. t.n 1017 uur; zon. 13—17 uur. ROTTERDAM De Doelen: Expositie „Muziel de penning". Collectie van penningen (t.m. 23 aug.). Maritiem Museum, Burg. s'Ja plein 8. Expositie „En de li groeide voort, 19451970" (til sept. Dag. van 1017 uur. van 1117 uur. Rotterd. Kunststichting, Kun: Zuid, Zuidplein. Expositie Alpl Mineur (t.m. 2 aug.). Werkdl 1017 uur, zon. van 12171 Rotterdamse Kunststichting, Kr plein 40. Expositie indexame: werk leerlingen Rotterdamse! demie (t.m. 2 aug.). Werkd. 11) zon. van 1217 uur. SLUIS Raadskelder Stadhuis Schilder:; tentoonstelling van Belgische i ders. Dag. van 1012 en Uj uur (tot 1 september). ST.-ANNA TER MUIDEN Voormalig gemeentehuis. TenlJ stelling schilderijen van Jos Bj schilderijen en beeldhouwwerf J. de Meester de Betzenbroucï Geopend dag. 1012 en 14lj (tot 15 sept.). VEERE Schotse huizen. Expositie Stel Mrozenski, houtgravures, bod lustraties, gelegenheidsgrafieï (t.m. 1 5sept.). VLISSINGEN Britannia: Expositie schilderijl Piet Bulthuis (t.m. 31 aug.). J Sted. Museum: Expositie „Vli gen van Ver en Nabij" (tl juli). Ma. t.m. zat. 1012 enj 17 uur, zon. van 1417 uur. WESTDORPE Galerie Troutzaete: Zomertenl stelling van schilders, beeldhol wers en pottenbakkers (t.m- j aug Ma. t.m. zat. van 9—1' zon. van 1418 uur. ZIERIKZEE Gravensteen: Tentoonstelling! serij en scheepvaart „Z.Z.-'Wj (t.m. 13 aug.). Werkd. van lf en 1921 uur. ANTWERPEN „Het Sterckshof" te Deur nel positie „Fotografie in België lj 1940" (t.m. 12 sept.). Meir 50: Tentoonstelling „Het! ninklijk Paleis Bouwer eii| woners" (t.m. 6 sept.). F" van 1220 uur. Zat., zon. 1 dagen van 1018 uur. Morgen, dinsdag 14 juli. Bergen op Zoom: 11.08 en Hansweert: 10.23 en 22.58, Drimmelen: 14.01, Terneuzen: en 22.30, Vlissingen: 9.28 en Wemeldinge: 10.58 en 23.24. HELLEV OETSLUIS/'DEN De proefsluiting van de H dam en het daarmee gepaai uitblijven van getijdenb van het water in het on deltagebied eraehler is goed en soepel verlopen", gebied precies zoals we ha wacht. Of eigenlijk nog bel ir. H. Ferguson, hoofding recteur van de Deltadienst waterstaat. Voor zover het gistere overzien heeft de proefslu; nare complicaties gehad scheepvaart en bedrijven het water. Met opzet heeft het weekend gekozen en nog nachtelijke uren. Een technici en andere deskun Rijkswaterstaat en een gri personeelsleden van aannem ven zijn in de nacht van z: zondag in de weer gewee: VE vo OR (Van ot ROTTERDAM - Dj ziet er redelijk roosl teel volop werk. Er zij aantal mensen wore Dit zei de president-direc Scheffer, zaterdag na de Europoort" (255.000 ton) Verolme heeft in de afgel ken enkele „belangrijke nif opdrachten" geboekt. Op d( werf in Amsterdam zuil 225.000-tons tankers worden De schepen zullen eind 1971 den 1974 worden opgeleverd Scheffer deelde niet mee w drachtgever is voor deze n order. Daarnaast is een order voor de bouw van twee bu van 35.000 ton. Deze schepel op de werf in Alblasserdam f De heer Scheffer toonde mistisch wat betreft de Ne scheepsbouw. Hij baseerde op de „reeds gebleken posit ding van de regering ten aar de scheepsbouw en op de i aan de werven verstrekte ten". De president-directeur va cern sprak zijn erkentelijl] voor de hulp van de reger het concern vorig jaar in er quiditeitsmoeilijkheden wa ROME (DPA-RTR-AFP) Italiaanse president Guisep; gat heeft de fractieleider christen-democraten in het afgevaardigden Giuiio Andr de vorming van een nieuwe belast. Andreotti heeft de opdra nieuwe vier-partijen reg< vormen, „in beraad ge m.a.w. hij zal de formatie; niet aanvaarden indien de dagen uit zijn gesprekken leiders der christen-democrL cialisten, sociaal-democrates Publikeinen zou blijken overeenstemming kan wol reikt. De eerste reacties in politl komen er alle op neer Andreotti een kans van sll 50 pet. geeft. Ook de twee vorige k| waren coalitie-regeringen, beide „gesneuveld". Vooruitzichten voor dinsdag en Woensdag opge steld door het K.N.M.I.: tamelijk koel en enigszins onbestendig zomerweer. Weersvooruitzichten in tmddeïd over Nederland. Voor dinsdag: aantal tot 9; min. temp.: omstreeks max. temp. 1 tot 4 graden maal; kans op een droge bunstens 12 uur: 70 op een geheel droog cent. Voor woensdag: aantal tot 9; min. temp. van ongeil maal tot 3 graden onder max. temp.: 1 tot 5 gradi normaal; kans op een drogs van minstens 12 uur: 80 kans op een geheel droog Procent. (Van onze correspondent) ZUIDDORPE Aan de Ne derlands-Belgische grens nog juist op de Hollandse Overslag staat een vriendelijke, ouder wetse boerderij. Deze is thans aangekocht door een Belgische pastoor, die het terrein ais jeugdkamp verhuurt. De laatste bewoner van de boerderij was Manse Verstreepe, bekend als weldoenster van de streek. Na het overlijden van de laatste telg der familie Verstreepe stond de boerderij een hele tijd verlaten en begon er vervallen uit te zien. De boerderij, een ruime wo ning en schuur met stallen en daaraan palende weide, is aan gekocht door pastoor Cassenaer van Evergem (België)- Enige goedwillende inwoners van de Hollandse en Belgische Overslag, onder wie enkele handige knutselaars, hebben het geheel opgeknapt en omgeto verd in een aardig buitenver blijf, te huren als kamp voor jeugdverenigingen en dergelij ke. Een naam voor dit kamp is nog niet gevonden. Zij die me- *en een goede naam te weten kunnen dit aan pastoor Casse naer, Belseelsestraat 35, Ever gem'(B.), opgeven. De eerste bezoekers, een groep van ongeveer 60 jongens en leiders, een afdeling van de Belgische „Chiro", een soort padvinderij, komende van St.- Pieters Leeuw bij Brussel, zijn voor een verblijf van acht da gen aangekomen. Vlak palende aan de weg van Zuiddorpe naar Overslag trekt het spelen der jongens op de speelweide zeer de aandacht van het voorbijtrekkende ver keer. MAANDAG 13 JULI 1970 (Van een onzer verslaggevers) GOES/TERNEUZEN Behal ve op en rond het water, waar over elders meer, zijn ook op de wegen in Zeeland tal van onge lukken gebeurd, waarbij diverse personen zijn gewond en veel ma teriële schade te noteren viel. Uit deze serie ongelukken van het af gelopen weekend noemen wij de volgende HANSWEERT Zaterdagavond om kwart voor acht heeft op de westelijke Kanaalweg de 18-jarige A. J. Leijs uit Kapelle met veel te grote snelheid een in deze weg lig gende bocht genomen. Hij moest met verwondingen opgenomen wor den in een ziekenhuis te Goes. Zijn auto werd geheel vernield. KRUININGEN Op rijksweg 58 nabij de Vlakebrug is de uit Schore afkomstige 69-jarige rijwielbestuur der P. M. Snel op onverklaarbare wiize komen te vallen. Hij diende met verwondingen overgebracht te worden n-aar het St.-Joaranazie'kem- huis te Goes. KAMPERLAND Zaterdagavond om half acht heeft bij de Veerse Gat Dam een aanrijding plaatsge vonden waarbij drie personenauto's waren betrokken, resp. bestuurd door H. B. de J. uit Amsterdam, J. vam de P. uit Yerseke en W. de R. uit Middelburg. De heer J. van de P. met vrouw en kind dienden met verwondingen opgenomen te worden in het Bergzichtziekenhuis te Goes Twee auto's werden geheel vernield, de andere auto werd zwaar bescha digd. OVEZANDE Zaterdagmiddag te 15.15 uur reed de 17-jarige me juffrouw A. A. P. in de Hoofdstraat onder een personenauto, bestuurd door J. L. uit Borsele. Genoemde mejuffrouw liep een beenwond op en werd behandeld door dokter van Opdorp. KORTGENE Zondag om 10.35 uur is op de Provincialeweg nabij de Zeelandbrug de personenauto van A. de K. uit Tholen van de weg geraakt en in een naast de weg liggende sloot beland. De heer A de K. moest met diverse verwondingen per ambulance worden overgebracht naar het Bergzichtziekenhuis te Goes, terwijl de auto geheel werd vernield. TERNEUZEN Bij het overste ken van de Axelsestraat. ter hoogte van het bejaardentehuis „De Blide", is een bewoonster van dit tehuis, mejuffrouw B. D. door een personen auto, bestuurd door mevrouw R. J.- B. uit Sas van Gent aangereden. Het slachtoffer liep hierbij verwondin gen op. BIERVLIET Zaterdagvoormid dag om 10.00 uur is een personenau to, bestuurd door P. A. R. uit Oost burg, door onbekende oorzaak, ter hoogte van het benzinestation In- ghels, in brand geraakt De brand weer van Biervliet moest de brand blussen De auto was aanzienlijk beschadigd. (Van onze correspondent) HULST Op 8 juli was het 60 jaar geleden dat Joannes Ferket met Maria Delloiter in Clinge in het huwelijk traden- Het echtpaar heeft steeds gewoond in het laatste huis aan de Nederlandse-Belgische grens en woont daar nog steeds. Het feest, dat in intieme kring wordt gevierd, zal plaats vinden op zaterdag 18 juli. (Van onze correspondent) OOSTBURG De raad van Oostburg komt op 16 juli om half acht in openbare vergadering bij een. Op de agenda staat de be ëdiging van de heren J. Hoekstra en H. Gruson als eerste en tweede plaatsvervangend secretaris. Verder zal voorgesteld worden om aan de staat het schoolgebouw en bijbehorende terreinen te Schoon dijke te verhuren ten behoeve van de Rijks Middelbare Landbouw school voor 30.000 per jaar. Het tweede voorstel betreft de verkoop van enkele vierkante meters grond aan het Vrije van Sluis voor de verbreding van de bermsloot aan de Lange Herenweg te Schoondijke voor de symbolische gulden. Door de heer R. Corijn te Breskens wordt ga rantstelling gevraagd voor een geld lening voor de aankoop van een eigen woning. Ook zal een verorde ning worden voorgesteld op het ge bruik van gronden en gebouwen in de gemeente Oostburg. De gemeenschappelijke regeling inzake de vleeskeuringsdiensten Oostburig, West-Zeeuwsch-Vlaande- ren-Noord, IJzen-dijke en Biervliet, zullen opgeheven worden en een nieuwe gemeenschappelijke regeling Zeeuwsch-Vlaanderen zal worden opgericht. Een verordening zal worden voor gesteld betreffende een studietoela ge voor ambtenaren in de gemeente. Voorts zal moeten worden vastge steld de bezoldigingsverordening 1970. Door de firma Fenijn te Bres- t kens is garantstelling gevraagd voor een lening van 630.000 voor de bouw van een viskotter. Tenslotte stellen b. en w. voor mejj. R. Schrier te benoemen als nieuwe kleuterleid ster aan de openbare kleuterschool. (Van onze correspondent) YERSEKE Maandag 13 juli be ginnen de mosselconservenfabrieken weer te draaien. Reeds enkele ma len is de aanvangsdatum verscho ven, omdat de kwaliteit van de mos sels nog niet geschikt was voor de conservenfabrieken. Deze wensen n.l. mossels van de beste kwaliteit. Bovendien was het aanbod van deze soort tot op heden zo gering, dat het onmogelijk was de gehele industrie van de nodige voorraad te voorzien om verzekerd te zijn dat de fabrie ken door kunnen blijven draaien. De welgemutste leden van de tachtigjarige boldersvereniging „De Maliebaan". In het midden het tach tig jaar oude vaandel, pronkstuk van de holders. (Van onze correspondent) NIEUWVLIET Mej. A. Cijsoun uit Nieuwvliet, en leerlinge aan de Toeristische Vormingsschool te Bre da, is in de Zweedse Ambassade in Den Haag geslaagd voor het examen Zweeds. Wandeltochten. De heer J. van de Parel uit Kruiningen heeft op veler verzoek besloten om zijn orga nisatorisch talent op het gebied van de wandelsport te willen aanwenden voor Den Inkel wandeltochten, die reeds vandaag zullen worden gehou den over de afstanden van 5 en 10 kilometer. De start heeft plaats te 18.30 uur bij het recreatiegebied Den Inkel te Kruiningen. Daar ein digen ook de wandeltochten. (Van onze correspondent) HULST Zaterdagmiddag tverd de vlag uitgestoken bij café Crombeen (bekend als „het café van Dorothé") aan de Tivoliweg in Hulst. De boldersvereniging De Maliebaan vierde namelijk in haar clublokaal haar tachtigjarig bestaansjubileum, een uniek feit voor een boldersvereniging. In 1890 werd in datzelfde café aan de Tivoliweg de vereniging opge richt door de heer T. Ceulemans, de toenmalige eigenaar van het café. Het vaandel, dat nog uit die tijd dateert, werd zaterdag weer te voor schijn gehaald om als pronkstuk van de jubilerende vereniging te worden opgesteld in het clublokaal. De wet houders P. Brand en J. Blommaart openden de feestelijkheden door het gooien van een bol in de baan. Hierna volgden nog enkele toespra ken, waarbij voorzitter P. Schelfout de wethouders dankte. Daarna be gon men met de wedstrijden, die werden besloten met de prijsuitrei king. De overwinning ging naar de heer A. Thijs uit Huist, die de fraaie beker in ontvangst mocht ne men. Er waren in totaal 27 deelne mers aan deze wedstrijden. Na de prijsuitreiking volgde nog een gezel lig samenzijn waarbij nog veel werd „nagebolderd". (Van een onzer verslaggevers) STOPPELDIJK Om het dit jaar eens anders te doen had het organiserende comité van de kermis in Stoppeldijk besloten een echt dorpsfeest te houden. Zaterdag ston den er voor niet-wielrenners wieler wedstrijden op het programma. In de eerste categorie werd door negentien deelnemers gestart. Gerrie Stok uit Ossendrecht werd De Moor uit het Waas bezette de als nummer drie werd Romain de Bisschop uit Antwerpen genoteerd. Dit wat betreft de groep 1214- jarige deelnemers. In de tweede klasse van 15 jaar en ouder gingen 37 deelnemers van start. Hier wer den respectievelijk een, twee en drie Verstraeten uit Hulst. Jo Vonk uit Heikant en A. de Baar uit Graauw. Zaterdagavond trok het muziekgezelschap Excelsior uit Ter hole door de straten van Stoppel dijk. De zondagmiddag stond in het te ken van koning voetbal. Allereerst speelde de jongerensoos De Pijp te gen de KWJ ui,t Boschkapelle. Laatstgenoemd team won met 41. Het sluitstuk werd gevormd door een wedstrijd tussen de brandweer van Vogelwaarde en de veteranen van de voetbalvereniging Vogel waarde, die de brandweermensen met 72 in de pan hakten. Vanmiddag (maandag) zijn op het industrieterrein van Stoppeldijk kinderspelen van 4 tot 11 jaar. Het programma begint om half drie. (Van onze correspondent) OOSTBURG Tijdens de raads vergadering van de gemeente Oost burg, op donderdag 16 juli, zullen verschillende onderwijsproblemen aan de orde komen. e openbare kleuterschool Wiïhel- mina te Breskens vraagt een extra- krediet van 1379,28 voor de aan schaf van meubilair. De openbare la gere school te Nieuwvliet vraagt 6400 voor de aanschaf van nieuwe leermiddelen en de openbare lagere school te Oostburg vraagt ƒ482 voor die methode „Snellezen voor het ba sisonderwijs". De Christelijke Nationale School vereniging Johannes te Schoondijke vraagt een aanvullend krediet van 5000 voor de verbauw van de school. Eveneens wordt medewer king gevraagd door het bestuur van de r.-k. lagere school in Breskens voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen voor handarbeid en leerlingensets. Mevrouw H. Pont zal in vaste dienst moeten worden benoemd aan de openbare lagere school te Oost burg. Verder wordt voorgesteld om aan die heer W. Kaars eervol ontslag te verlenen als gemeentewerkman en aan de heer J. van Hof als plaats vervangend lijkschouwer te Schoon dijke. Voorts zal ontslag worden ver leend aan de heer A. de Coninck, gemeentewerkman te Schoondijke en de heer C. Mollet, gemeentebode en klokkenist te Hoofdplaat. Eveneens wordt ontslag verleend aan mevrouw E. Suurmond van Pamelen, schoon- houdster van het slachthuis te IJzen dijke. Marionettentheater In het Dien stencentrum „Goedertijt" heeft ds. Marais een voorstelling gegeven met zijn marionetten-theater. Er was grote belangstelling zowel van groot als van klein. pjjggg th-W K' De wethouders P. Brand en J. Blommaart openden de feestelijk heden door het gooien van een bol in de baan. (Van onze correspondent) TERNEUZEN In verband met werkzaamheden zal de rijksweg Sluiskil-Axel op donderdag 16 juli van 1921.00 uur ter hoogte van de Baron Hippolyte d'Huartlaan in ver band met werkzaamheden voor alle verkeer worden afgesloten. Het doorgaand verkeer zal bij de nieuwe brug te Sluiskil en de Zuidsingel te Axel worden omgelegd gedeeltelijk door de Coegorsstraat. ZVTM-bus- sen, brandweer- en ziekenauto's zul len, zo nodig, gebruik kunnen maken van de weg over het NSM-terrein. Hoofdonderwijzeres Aan de r.-k. lagere school Maria Goretti te Slijkplaat is mej. H. van de Voorde uit Oss benoemd tot hoofdonderwij zeres. (Van onze correspondent) OOSTBURG De lokalen van Van den Broeke en J. Deij waren veel te klein om alle deelnemers en deelneemsters (84) aan de zevende internationale bolwedstrijden te her bergen. Na een hele zondag strijd, waar voor wedstrijdleider P. Hollebos alle hulde ontving, reikte burgemeester A. de Schipper uit Oostburg de be kers uit aan de Nederlandse triom fators R. Blondeel, A, Minnaert en Pr. van de Maele. Eerste schepen R. van Quaquelbeke complimenteerde de Belgische winnaars E. de Wan del, L. Rogiers en G. Vercauteren. De heer W, de Coene (VVV) reikte de resterende prijzen uit, waaronder twee medailles, beschikbaar gesteld door de gemeente Oostburg en vijf medailles, beschikbaar gesteld door de VVV. Voor de deelnemende da mes waren er huishoudelijke artike len.

de Stem | 1970 | | pagina 2