Winst van de provinciale titelstrijd JEUGDCOMMISSIE ONTVING GELD VAN „SPORTVRIENDEN 8 yan CHAAM Westerweele eerste bij de oudste Jeugd IN VLUCHT VANUIT DOURDAN Oude duiven beter dan jonge Van Looy populai bij Vlamingen, Eddy Merckx niet iknik Gabare [umor UITSLAGEN EN KLASSEMENTE QCTIEF IMAGE VAN COMPUTER ELLEN KLAFF NAAR E.K. TAFELTENNIS NIET SNUGGER VOLKSHELD Vijf jongens vragen een licentie aan KLEUREN-T.V. koopt u bij 'n specialist PHILIPS 15eRIT CARPENTRAS MONTPELLlERf 16® RIT 259,5 km TOULOUSE M0NTPELLIER (Van onze sportmedewerker) KWADENDAMME Voorzitter Cees Steenbakker van het wieier- comité Sportvrienden uit Kwadendamme heeft donderdagavond de toezegging gedaan dat zfjn comité een bedrag van 350 zal overma ken aan de Provinciale jeugdcommissie wielerbelangen Zeeland. En dit betrof dan de netto winst van de Provinciale Zeeuwse wielerkam pioenschappen die op 14 juni in Kwadendamme zfjn verreden en waarvan Sportvrienden niets in eigen zak wilde steken. „Denk niet dat we de centen zelf niet kunnen gebruiken maar we zijn nu eenmaal bljj dat we medewerking en steun kunnen geven aan uw werk", zo richtte de heer Steenbakker zich tot Ben Mulder, voorzitter van de jeugdcommissie die tevens was vertegenwoordigd door Piet Vasseur, Hinus Platschorre, Hans Lindenberg en Gerard Maenhout. De heer Steenbakker willde ook nog wel kwijlt dat zijn oooniité in eerste instantie niet zo warm liep voor de Provinciale jeugdcommissie vooral ook omdat er in de Zeeuwse wieler- DEN HAAG (ANP) Voor de Europese jeugdkampioenschappen tafeltennis, die van 4 tot en met 9 augustus in Teeside (Engeland) worden gehouden, zijn de volgende teams gekozen: Jongensteam: Anton Will van Zoelen (Scylla), Hans van den Broek (TSF) Henk van der Zee (HCV), Hans Lingen (Xerxes) Meisjesteam: Ellen Klatt (Steeds Hoger-TSB), Sonja Heltael (REA), Annemieke van Moorst (rea) en Li- sette Vaessen. Voor het individuele jongens toer nooi tot veertien jaar zijn ingeschre ven: Wilfried Dumez (St. Aloysius). Bert van der Ham (Wilskracht), Re ne Hyne en Wim van der Poort (TSP). Vdronique van der Laan zal niet op de Europese jeugdkampioen schappen aanwezig zijn, omdat zij nog last heeft van een armblessure, die zij heeft opgelopen tijdens de Europese kampioenschappen in Mos kou. wereld nogal wat controversen be staat. „Maar omdat de jeugdcommis sie duidelijk een neutraal standpunt, innam en serieuze bedoelingen en plannen bleek te hebben, meenden wij ons toch er achter te moeten scharen", aldus de heer Steenbak ker. „Voor de opvoeding en de ont wikkelingen alsmede voor het kwe ken van sportiviteit en verdraag zaamheid is de wielersport een sti mulans", constateerde de heer Steenbakker die daarom een beroep deed op geheel wielenmimded Zee land, het bedrijfsleven, de gemeen telijke en de provinciale overheid om het werk van de jeugdcommissie te steuinen. Nadat de heer Steenbakker het bedrag had genoemd dat aan de jeugdcommissie zal woerden overge maakt toonde voorzitter Ben Mulder zieh hiermee bijzonder verheugd. Hij deed op zijn beurt de toezegging dat het geld goed zal worden be steed en hiervoor twee nieuwe fiet sen zullen worden aangeschaft. Daarna schetste de heer Mulder wat de commissie dit jaar heeft bereikt. Tot nu toe heeft men al veie wieiereomtë's kunnen anime ren evenals sportleraren maar zeker neg niet genoeg omdat men nog niet overal doordrongen is van het grote belang dat dit jeugdwerk inhoudt. De heer Mulder vomd het bijvoor beeld jammer dat de wielersport op het sportprogramma van de diverse scholen in Zeeland nog te weinig kansen krijgt. Toch gaat de commissie onver saagd door ein volgend jaar in com petitieverband. Vijf jongens die aan de diverse wedstrijden hebben mee gedaan gaan nu een licentie als ad- spirant aanvragen bij de KNWU en dit noemde de heer Mulder een duidelijk pluspunt. „Het gaat er bij ons om in eerste instantie de jeugd voor de wielersport warm te maken maar nog niet direct om het hardrij den op zichzelf. Dat komt wanneer zij licentiehouders worden, maar dan is ons werk afgelopen". Ben Mulder: „Het komt niet zozeer aan op het hard dan is het werk voor ons afgelopen." rijden. Dat komt pas als ze een licentie aanvragen, maar (ADVERTENTIE) NEDERLANDS GROOTSTE WIELERSPORT EVENEMENT WOENSDAG 22 JULI Vanouds bekend om zijn unieke sfeer en het beste rennersveld dat in Nederland start. (Van oirze sportmedewerker) KWADENDAMME Peter Wes- terweede en Rudi Kouwijzer zijn de winnaars geworden van de geani meerde jeugdwielerwedstrijden van de provinciale jeugdcommissie wie lerbelangen Zeeland die in Kwaden damme werden gehouden. Het wielercomité „Sportvrienden" (ADVERTENTIE) KLEUREN T.V. Waarom zou U niet profiteren van de ervaring en vakkennis van 'n specialazaak ACTIEF staat voor 100% achter elke PHILIPS kleur- of zwart/ wit ontvanger; ook 's avonds Wij zorgen vdor feilloze Philips kleuren en Philips scherpte, machtig mooi en machtig be trouwbaar. Philips kleuren-t.v. v.a. 1975, Lange Brugstraat 4 - Breda Tel. 40250 (3 lijnen) (Van onze duivesportmedewerker) TERNEUZEN Jonge en oude duiven vlogen op de eerste juli zon dag vanuit Dourdan en de oudjes deden het nog best, beter zelfs dan de jonge, getuige de uitslagen van vrijwel alle verenigingen, waaruit bleek dat de oude het sneller deden, en ook minder achterblijvers. PV „Hoop", Biervliet met 115 jon ge duiven, hoogste snelheid 1289 metér per minuut. 1 en 9 combinatie Blomme-De Ruijsscher, 2 en 5 P- Pladdet, 3 C. de Regt-Bracke, 4 Th. de Boevere, 6 Dingemanse en zoon, 7 en 8 M. Deveneijns, 10 gebroeders De Dobbelaere. Met 86 oude duiven, hootste snel heid 1340,1 meter per minuut. 1 E. van Rattingen, 2 en 3 Van de Linde- Du Puy, 4 en 7 M. Deveneijns, 6 combinatie Poucke-Magnus, 9 J. Moens. 10 C. de Regt-Bracke. „De Bonte Duif", Aardenburg in samenwerking met „De Grensvlie- gers" te Eede, 148 jonge duiven, hoogste snelheid 1267,8 meter per minuut. 1 en 5 M. de Smet, 2 O. de Vriend, 3 G. Dezutter, 4 A. Dezut- ter, 6, 9 en 10 H. Zwart, 7 W. de Clèrck, 8 W. Standaert. Met 59 oude duiven, hoogste snel heid 1337,9 meter per minuut. 1 O. Quekelberghe, 2 W. Standaert, 3 J. Dnininck, 4 E. Verhulst, 5 en 9 J. de Vreeze, 6, 8 en 10 L. de Clerck, 7 A. Dezutter- „De Zeeuw", Goes met 150 jonge duiven, hoogste snelheid 1173,15 m.p.m. 1 A. Heijnsdijk, 2 en 8 L. Schmid, 3, 7 en 10 Sorber-Jansen, 4 L. Trans, 5 en 6 C. van de Broek, 9 D. Wagenaar. Met 120 oude duiven, hoogste snelheid 1174-05 meter per minuut. 1 G. de Hond, 2 en 6 L. Schmid, 3 C. J. Kuzee, 4, 8 en 10 G. den Toonder, 5 C. Snoep, 7 J. Balvers, 9 M. van Hekken. PV „Herleving", Kloosterzande met 29 oude duiven, hoogste snel heid 1337,30 meter per minuut. 1, 2 en 8 B. van Waes, 3 Jo de Kort! 4 B. van Goethem. 5 en 10 A. Vervaet, 6 en 7 N. Goossen, 9 N. Goossen. „Nog Sneller", Breskens 149 jonge duiven, hoogste snelheid 1273 m.p-m. 1 G. van de velde, 2, 4, 5 en 7 J. van Gijs, 3 J. Pleijte, 6 Joh. Corne lls, 8 W. van de Slikke, 9 J. van de Broecke, 10 J. de Meester. Met 38 oude duiven, hoogste snel- hied 1304 meter per minuut. 1 J. Oostenbrugge, 2 C. de Looze, 3 C. van Opdurp. 4 en 9 Iz. Ritico, 5 A. Vermeulen, 6 J. van de Broecke, 7 D. Klaassen, 8 W. Bruijnooge, 10 J. Zeegers. „Strijd in Vrede", Groede met 79 jonge duiven, hoogste snelheid 1267 meter per minuut. 1 en 2 C van de Bussche, 3 en 4 G. Dusardeijn, 5 en 8 J. van Driel, 6 en 9 A. Beun, 7 Th. de Buck, 10 C. Ras. Met 28 oude duiven, hoogste snel heid 1339,02 meter per minuut. 1, 2, 3. 6, 7, 8, 9 en 10 G. Dusardeijn, 4 J. Merck, 5 Ch. Ras. „De Getrouwe Duif", Cadzand, met 117 jonge duiven, hoogste snel heid 1275 meter per minuut- 1 D. van Houte, 2 en 7 J. Visser, 3 J. Kools, 4 en 9 A. de Putter en zoon, 5 en 10 A. Dezutter en zoon, 6 A. Mabelis, 8 W. Goossen, Met 58 oude duiven, hoogste snel heid 1327 meter per minuut. 1 en 2 A. Duininck en zoon, 3 en 6 Iz. Porreij, 4 A. Vasseur en zoon, 5 en 9 A. de Putter en zoon, 7 D. van Houte. 8 G. Schrier, 10 J. Visser. „Recht voor Allen", Sluis met 61 jonge duiven, hoogste snelheid 1311 meter per minuut. 1 P. Maenhout, 2, 5 en 7 O. Marteijn, 3 J. van der Wege, 4 J. Coppens, 6 en 9 A. de Smit, 8 en 10 G. de Meijer. Met 42 oude duiven, hoogste snel heid 1318 meter per minuut. 1, 3- 5 en 6 J. van Ommen, 2, 4, 7, 8 en 10 P. de Smit, 9 J. Dezutter. dat op zo perfecte wijze de provin ciale kampioenschappen organiseer de en een uitstekende naam heeft op dit punt in wielerkringen had ook nu alles weer tot in de puntjes verzorgd. Er was een leuk parkoers van 600 meter uitgezet in de kom van het dorp met start en finish bij „De Burcht". Omdat er flinke be langstelling was, verliep alles bij zonder sfeervol in Kwadendamme en het was daarom één der meest geslaagde activiteiten van de jeugd commissie. Er werd in twee categorieën gere den. Allereerst kwamen een twaalf tal jongens in de leeftijd van 10 tot 14 jaar aan de start. Uit de kop groep van ze» man die zich al vrij snel formeerde en tot het einde intact bleef kwam Rudi Kouwijzer als eerste over de streep. Hij bleef in de eindsprint zijn concurrenten twee fietslengten voor. Spijtig was het voor de plaatselij ke renner Peter de Kunder dat hij tegen een trottoirband opreed en daardoor uitgeschakeld werd. De Kunder liep gelukkig geen letsel op. Bij de groep van 15 tot 17 jaar vertrokken negen renners. Peter Westerweele behaalde in deze cate gorie zijn tweede zege. En dan te bedenken dat de 16-jarige Wester weele (broer van Johan) in het begin even van de fiets af moest om een klein mankement te verhelpen, wat tot gevolg had dat hij zeker een paar honderd meter moest goedma ken om zijn plaats in het peloton weer in te nemen. Westerweele deed dit imponerend en had boven dien nog genoeg reserves om zich drie ronden voor het einde met een flitsende demarrage los te maken van zijn concurrenten. Westerweele kwam tenslotte met ruime voorsprong over de streep. De Sprint om de tweede plaats werd gewonnen door de sterke Guust Luijk. Beide winnaars ontvingen een beker. Uitslagen: 15-17 jaar: 1. Peter Westerweele, Sluis, 17 ronden of 10,2 kilometer in 23 minuten 12 seconden, 2 op 23 seconden Guust Luyk, Goes, 3. Rinus van 't Westein- ke, Axel, 5. Frankie Goossens, Eede, 6. Leen Wolfert, Axel, 7. Johan de Punder, Kwadendaimme, 8. Jan Maas, Axel. 10-14 jaar: 1. Rudi Kouwijzer, Goes 12 ronden of 7,2 kilometer in 13 minuten 25 seconden, 2. Alfred Verschueren, Axel, 3. Ad Meniheere, Kwadendamme, 4. Wim Hoondert, Heinkenszand, 7 op 15 seconden Adri ver, Oostburg, 6. Jos van de Waart, Heinkszand, 7 op 15 seconden Adri Schaaltje, Axel, 8 op 20 seconden Peter Versprille, Sluis, 9 op 45 se conden Ad. Schipper, Heinkenszand, 10 op 1.10 Peter Steenbakker, Kloe- tinge). Bellegarde 11-7-1970 S^Chöteauneuf- y du-Pape ".du Mas du Bel-Air Lunel St.-Gilles 140.5^krrei 'W 12-7-1970 JL Bédaneux Mazamej_ Psipons Pignan Jjk Revel C.duHoc Vteille-Toulouse 0 Rik van Looy, door zijn karakter en schurkachtige manier van riji een volksheld bij de Vlamingen. (Van onze r HILVERSUM Opnieu oepen voor hun PIKNI ,hn the Nighttripper en ,ns op een bosrijk plekj »den. Het aanvankelijk e Soft Machine-gitarist dstip verschoven. lelialve voor de VPRO Jfic nog drie concerten in verzorgen. Op 17, 18 en groep respectievelijk spi Openlucht Zuiderpark de RAI-Zuidhal in 'en de Doelen in Rotten voorprogramma van de: .en staan de Free en de lësgroep Bronco. >e onlangs heropgerichte ft voornamelijk op de lef Stevie Winwood. Deze ienjarige leeftijd al [r zijn aandeel in de les Groep. Hij was achtti hij samen met Da.v.e Capaldi en Chris Wood d ,prichtte. Twee jaar lai groep te domineren in eld. Na drie hitelpee's p uiteen. De oorzaak en de plannen van Stev d om een solo-elpee t en. Die langspeelplaat is verschenen. De o rvoor liggen nog steeds ist. Na de eerste periode fic was het popwonderki k wat over zijn toeren •Ie maanden rust probee »n met Eric Clapton een Blind Faith. Ondanks an in BF bleek de conj (Van onze Brusselse correspondent) BRUSSEL Voor de Vlaamse wie. lerfans zal een der overwinnaars in de Ronde van Frankrijk Rik van Looy heten, een man die niet eens meerijdt. Terwijl Eddie Merckx de meest ongelofelijke prestaties ver richt, begint wielerdol Vlaanderen steeds meer te spreken over de man die nog steeds „Keizer van Heren tals" heet. Een keizerstitel heeft het volk nog niet gegeven aan Eddie Merckx: hem noemt men „het manneke van Tervu ren". Ingezonden stukken in de Vlaam se kranten die dagelijks vier tot vijf bladzijden aan de Tour Wijden handelen voor een flink gedeelte over de oude kampioen. In rondever slagen duikt zijn naam regelmatig op. En Vlaanderens grootste krant, het nieuwsblad-Sportwereld, groot ge worden door de fiets, brulde com plexloos: „Dringend gevraagd: Rik van Looy". De harten van de Vlaamse suppor ters heeft Merckx nooit helemaal kunnen veroveren. Zijn eerste fout maakte hij, toen hij trouwde met wielrennersdochter Claudine, in An- derlecht (Brussel) en in het Frans. Zijn tweede grote fout beging hij vorig jaar in Italië: dat hij zich op doping liet betrappen zou men hem nog hebben kunnen vergeven („hoe kan iemand zo stom zijn?"), maar dat hij ail wenend zijn onsehuid trachtte te bewijzen, was onvergeef lijk. Prompt gaf men hem de bij naam „bebe cadum", de naam van een baby in zeepreclame. Voor de Vlaamse supporters is Merckx in hoofdzaak een slap Brus sels kereltje, dat weliswaar hard kan fietsen, maar dat dan dankzij een hele achterban van knappe, sluwe apothekers, een jongen zonder karak ter, niet al te snugger. Een man die gaat uithuilen op de schouder van zijn moeder, geen kerel. Geen kerel, geen mens. Merckx heeft bij de echte wielerman het ima ge van een computer. Heel knap, feilloos. Buitengewoon, maar probeer eens liefde op te brengen voor een ponskaart. Daarnaast staat Van. Looy. De schurk, de sluwe vos, de mom die de rol van de siechte kon spelein in een koers, maar toch sympathiek bleef. Een man die kon verliezen. Een man die zweren kreeg op zijn zitvlak. Liefdevol wordt verteld hoe Van Looy koersen won, omdat hij op het beslissende moment rechtstaande op de trappers tegen de wind in urineer de, waardoor zijn tegenstanders ver blind raakten en hij zjjn kans kon grijpen. Dat zijn verhalen die het Vlaamse wielervolk aanspreken. Verhalen over een Van Looy die sa men met het peloton hopeloos achter op raakte en toch doorzette. Zinloos, maar als een held. Zoiets zou Merckx niet doen. En Van Looy ging niet bij zijn moe der uithuilen. In tegendeel: zelfs al is hij een brave huisvader, in de >rn Must Die, die de nationale hitlijsten beste ogen van zijn grote groep bewor raarsters is hij een gevaarlijke vol sex apeal, een man waarbij j niet alleen moet wagen. Een Tour heeft Van Looy nooit wonnen. Er is om hem gelachen, - dat hij een paar keer bijzonder J?e®" ef"h heeft opgegeven. Maar een Vla*Pe,er-°P naam' sportcafé kwam in de kranten een groot spandoek boven de tapk „Het is verboden hier af te ge op Rik van Looy". Dat spand hangt er dit jaar, nu Van Looy meer rijdt. Want hij is een typische Vlaai volksheld. Helden in Vlaanderen een paar uitzonderingen daarg ten geen veroveraars van imp urns, geen winnaars van veldsla) geen zeebonken die geen enkele derlaag kenden. Vlaamse volkshei zijn figuren als Tijl Uilenspiegel, klappen kon incasseren, mannen met een glimlach naar de galg brandstapel stapten. Mannen die v en verloren. Wie in een mooie kan verliezen is een Vlaamse Winnaars ontbreekt het aan Zo zijn Vlamingen. niet ideaal. De menï .len op muzikaal terrein jton en Winwood deden o ploffen. De periode dl daarna in Ginger Bake speelde waren zo moge) ;ererender voor hem. He he geweld van de Airfoi elijk te veel voor Ste euw enkele manden hij opnieuw serieus •elpee te beginnen. D hij echter een paar sess en nodig. En wie kond zijn dan zijn oude kers uitgezonderd Mas< (Van eer uianuMujiei siapien. -„.mum uie v - ten tegen de Franse revolutionaj^pEDA. In het Hei ke en de Nederlandse jaarlijkse Humor-festi meen beschouwd als ee de Nederlandse en Vla; Ompetitie in groepsv .officiële" programma, rlandstalige genre. dit jaar biedt het pro, een behoorlijke variai fide en minder bekende c fn. Op 22 juli kan men o. uhr, Piet Theys en Nice én het werk zien. De 2 pale van de talentenj het optreden van Pete ui Geysen en de Breda: hr Dimitri van Toren. fder treden in de loop nog op o.a. Miel Cools, Hugo Raspoet, Red 1 Wijs en het duo Miek nale van dit festival vine; juli om 20.30 uur. Jules di Eddy Merckx, een slap kei volgens de Vlamingen. UITSLAG 1 Merckx (Belg Driessens) 5 uur 47 min. 44 sec.; 2 Van den Bossche (Belg Albani) 5.48,55; 3 Van Impe (Belg Stablinsiri) z.t.; 4 Wagtmans (Ned. Vissers) 5.49,05; 5 Thevenet (Fra Plaud) 5.49,09; 6 Delisle (Fra Plaud) 5.49,15; 8 Houbrechts (Belg Pezzi) z.t.; 8 Poulidor (Fra Caput) z.t.; 6 Goesta Petterson (Zwe Marti ni) 5.49,23; 10 Galdos (Spa Langa- rica) 5.49,23; 11 Vanneste (Belg Cools) 5.49,42; 12 Pintens (Belg Cools) 5.50,04; 13 Agostinho (Por Dè Girbaldy) 5.50,10; 14 Aimar (Fra Stablinksi) 5.50,14; 15 Zoetemelk (Ned. Schotte) 5.50,31; 16 Gonzales (Spa Langarica) 5.50,47; 17 Panizza (Ita Pezzi) 5.50,53; 18 Zubero (Spa Langarica) 5.51,00; 19 Baimanion (Ita Pezzi) z.t.; 20 Janssen (Ned. De Muer) 5.51,46; 21 Schleck (Lux De Muer) z.t.; 22 Mori (Ita Pezzi) 5.52,01; 23 Rabauts (Fra Caput) 5.52,17; 24 Schiavon (Ita Pezzi) 5.52,24; 25 Danguillaume (Fra Plaud) 5.52,49. ALGEMEEN KLASSEMENT I 1 Merckx (Belg Driessens( 71.31 2 Zoetemelk (Ned. Schotte) op 3 Gosta Pettetrson (Zwe) op Wagtmans (Ned. Vissers) op 12,'i Poulidor (Fra) op 14,15: 6 Vaal Bossche (Belg) op 15,09; 7 Vaal pe (Belg) op 15.12; 8 Galdos (jj op 15.15: 9 Pintens (Belg) op 10 Zubero (Spa) op 16,34. Zaterdag 11 juli HILVERSUM I 402 W IA: 12.05 Stereo: Strij Tussen start en finish: nieuws. 13.00 Nieuws V-Varia. 13.13 Actus [Stereo: Dit is het begin ogramma. 14.35 Radio J NOS: 15.00 Program aan Beethoven. 16.00 Scan: populair proj electronica. VARA: fecital: moderne muziel jtieke staalkaart. 17.10 pera-aria's (gr.). 17.55 1 18.00 Nieuws. 18.11 18.20 Stereo: Open F ferd programma. (19 21.00 Radiokame list: klassieke en'mödèj 21.45 Radio Dubbel. Nederlandse volksliedje programmering. 22.30 Mededelingen. 22.45 fater op de avond li fogramma. 23.15 Stereo uit: licht gevarieerd amma. 23.55-24.00 Nieu HILVERSUM n 298 I j &0: 12.00 Zonder gren over missie en zendii balans: uitzending in sa: het N.K.O.V. 12.14 12.16 Overheids' Franse Huis - informs edrijfsleven. 12.26 Mi b.v. land- en tuinbou vs. 12.41 Actualitèite nlands commentaar. N( de schijven: gramme r de militairen. KR P.M. - een weekt j plaatjes. (16.00-16.02 16.30 Inzet - een pri amateuristische muzie HIRO: 17.00 HIRO-Ï Gasten van de weel ZATERDAG il JULI 1970 ii i «Mf' --^'r—---

de Stem | 1970 | | pagina 22