EL engen of Ireskense kerken houden vakantiegasten nUKMBT. m op! ilen Tentoonstelling van Cornelis Lemair Ruim 2175 Bevelandse duiven in drie wedvluchten WEES TOCH RAT IS PRUS-51AG 3lüc,™#§ PRUGSttó n leding Zuidafrikaanse dominee treedt op met marionetten IN RAADHUIS HULST BUILTJES GOUD- OI RINGEN lïSf ANANAS B9 m Hoogwater HALSTEREN dmaking :n- Mej Zuidwegt wint puzzelrit Rilland-Bath P. Molenaar benoemd tot leraar zang en blokfluit in Arnhem Reconstructie Spuistraat Vlissingen Gemeenteraad Borsele: Reinigingsrecht 30 per emmer Beroepingen 's-Heerenhoek maakte kennis met burgemeester Zuiddorpe Breskens Walcheren Souburg Wat en waar a VANDAAG BETAAL NICr MÉÉR DAN NODIG.18 leg jcKLhermoms p$s-stag koojot bi elk artikel altijd {m kuwliteits garantie) tegen de VASTE LAAGSTE PRÜS gtoof- -fermaai $THEÉ- ÊB wBSSKiWE i§> 1°°^ NASI 4 BAMI 3 blikjes KOmEifP MELK I® KORRELS yNBP ROSÉ PETiUAKfTi Jpf üagroomSS „UNOX" PICK-UP8 dat Is prijs-slag i.. TAND PASTA literflucon MND2 1 JOk pakken Wmm w vonkvri\ 9 w vonk vrij KOR m/ IWMMVel Tentoonstellingen ïouders van Halsteren ma- ragen om bouwvergunning 'an hun keuken zijn inge- ïsinkstraat 40 te Halsteren; Dr. Ensinkstraat 6 te Hal- Ensinkstr. 38 te Halsteren, strijd met het geldende be- iderdelen „De Beek Zuid afgeweken van de bebou- houders zijn voornemens om irtikel 50, lid 8 van de wo- van de wet op de ruimte- evraagde vergunningen te :i van 10 tot en met 24 juli retarie van Halsteren, afde- n. tussen 8.30 en 12.30 uur nde bovengenoemde termijn lezwaren indienen tegen de ring van het vigerende be- O epondt ziet het niet meer. e boerderij er. En verderop alow. Wel een kilometer of weg af, maar ze staan er. /en", merkt VoIIepondt op, dat ze hier stonden", it weer overeind getroost met dat we die veraf wonende, ;ns evenzeer gewaardeerde en vragen om een bus aan de 't, van de P.X.T. Nu mag 't, dt en OOH ZUIDWEST NEDERLAND VRIJDAG 10 JULI 1970 t Petro Marais is bezig enkele medewerkers aan het recreatieprogramma te instrueren voor een bonte avond. HULST In het raadhuis van Hulst exposeert op het ogenblik de jonge, te Eindhoven woonachtige schilder Cornelis Lemair. Hij stu deerde betrekkelijk kort geleden af aan de academie van schone kunsten te Antwerpen. Het werk van Lemair ziet er uit als dat van een zeven- tiende-eeuwer: precies met dezelfde fijne strelende penseeltechniek ge daan en precies dezelfde onderwer pen als die welke men bij de oude meesters vindt: stillevens met fruit en glazen, vogels, verder Vanitas- taferelen waarin de ijdelheid van alle menselijk leven en streven in het licht van de dood, stereotiep door een schedel gesymboliseerd, tentoongespreid wordt. Er hangt hier een landschapje van Lemair: een kruising van Rem brandt en Hercules Seghers. En evenals de oude meesters signeert Lemair zijn doeken met „Cornelis Lemair fecit" en hij schrijft er dan bij: Anno Domine. Alleen waren de oude meesters beter op de hoogte van het Latijn dan hij, want het moet natuurlijk zijn Anno Domini, een werkelijk storende fout bij zo veel regressiviteit. Het heeft er alle schijn van dat deze ongeveer zesentwintigjarige jonge schilder de voetsporen van de Italiaan Pietro Annegoni gaat druk ken, die immers ook orthodox in de trant der oude meesters werkte en werkt. Evenals hij beschikt Lemair over een uitstekende techniek, maar zijn werk heeft ons hedendaagse mensen natuurlijk niets meer te vertellen. Het is een anachronisme en als zodanig natuurlijk wel een curiosum. Een orthodoxe reactie misschien op de inderdaad vaak zie kelijk aandoende progressiviteit van vandaag? Als zodanig zou deze ten toonstelling die werk van een jaar arbeid bevat, nog begrijpelijk zijn en ook te waarderen. Als Lemair er in elk geva] maar niet bij blijft staan en er toch toe overgaat op zijn wijze de taal van deze tijd te spre ken! In elk geval dus een curieuze expositie. Te bezichtingen tot 27 ju li. WILLEM ENZINCK (Van onze correspondent). RILLAND BATH Woensdaga vond werd voor de tweede maal een puzzelrit georganiseerd door de r.k. jongerenraad. Deze rit was een her haling van de rit van 28 juni, maar nu speciaal voor het personeelvan Huize De Werfkampen. Als eerste eindigde mejuffr. T. Zuidweigt, 2. F. van Hoorn, 3. J. Roose. Organisator K. Polderman uitte aan het eind van de rit zijn genoegen over de sportie ve sfeer, die er tijdens deze rit zeer zeker was. (Van onze correspondent) Oostburg De heer P. Molenaar, adjunct-directeur van de Zeeuwse Muziekschool is met ingang van 1 oktober benoemd tot leraar zang en blokfluit aan de Christelijke Oplei dingsschool voor kleuterleidsters te Arnhem. (Van onze correspondente) VLISSINGEN. In de vergade ring van 28 november 1969 stelde de gemeenteraad van Vlissingen een kre diet beschikbaar van 279.500 ten be hoeve van de reconstructie van de oostzijde van de Spuistraat. In deze oorspronkelijke plannen zijn enige veranderingen aangebracht. Er is nl. een inrit geprojecteerd tot het zuid oostelijk parkeerterrein aan de zijde van het Bellamypark. Voorts is voor de buspassagiers, gaande van en naar de bushalte aan de oostzijde, een doorgang over het parkeerterrein aangebracht met een betegelde op- stelplaats, met de mogelijkheid tot plaatsen van een abri. Het trottoir buitenom is derhalve komen te ver vallen en wordt veranderd in groen. Het groen element langs de winkels zal worden gerealiseerd met behulp van bloembakken aan de rand van het irottoir. De mogelijkheden tot rij wielstalling zijn gedacht aan weers- ziiden van de rijen parkeervakken op de aldaar verbrede trottoirs. (Van een onzer verslaggevers) BRESKENS De gezamenlijke kerken in Breskens hebben ook dit jaar weer in de vakantietijd tal van activiteiten ontplooid. Do minee Musch en kapelaan Gielet zijn de grote gangmakers van dit project, wat zich het duidelijkst manifesteert rond de recreatie voor de kampeerders. Voor dat doel is een aantal jongelui dage lijks in de weer om bijvoorbeeld de kinderen bij slecht weer bezig te houden en 's avonds voor de ouderen dansavonden te houden. Voor het eerst in het vierjarig be staan van deze interkerkelijke actie is het element, werken met beroeps krachten ingevoerd. Twee Zuidafri kaanse studenten en een Nederlan der treden meerdere malen op met marionetten en er wordt geconcer teerd door de pianist Neville Schafer. Vanavond geeft de pianist een reci tal in het bejaardenhuis Goedertijd in Breskens. Het marionettentheater onder leiding van dominee Petro Marais is niet zo gebonden aan een bepaalde plaats als de pianist. Op de verschillende campings langs de kust wordt opgetreden. Ds. Petro Marais is afgestudeerd als predikant voor de Nederduits Gere formeerde kerk in Zuid-Afrika en is op dit moment aan de vrije univer siteit van Amsterdam bezig zijn doc toraal te doen. Hij heeft geen beurs van zjgn regering, maar via allerlei predikbeurten in Nederland en via voorstellingen met zijn marionetten theater weet de dominee zich te be druipen. Op dit moment is hij twee jaar in Nederland. Hoewel een echte Zuidafrikaan, voelt Petro Marais nog steeds de banden met Nederland. Juist in een lar,d waar de oecumene bijna een feit is, wilde hij zich verder ontwikkelen. „In Afrika is dat niet mogelijk. Je blijft daar dogmatisch leven. Nu krijg ik de kans een totaalbeeld te krijgen. Natuurlijk ben ik tegen discriminatie. Bij ons in Zuid-Afrika zijn die ten densen aanwezig. De „grote discrimi natie" (de negers in de z.g. thuislan den onderbrengen en zelfbestuur ge ven) is de oplossing van het pro bleem. Wij noemen dit alleen geen discriminatie. Anders ligt het pro bleem volgens mij in de steden waar zo'n vier miljoen kleurlingen wonen. Daar moet warden geïntegreerd", al dus ds. Marais, die niet in wilde gaan op „kleine discriminatie" (banken, bussen, ziekenhuizen etc. allemaal verschillend voor blank en zwart)". In zijn marionettenspel probeert ds. Marais iets te laten zien van de echte neger in Afrika. Voor zijn Nederland se toehoorders heeft hij Swiebertje en andere actuele onderwerpen ver werkt. Na twee jaar Nederland vindt de dominee dat ook in Nederland wordt gediscrimineerd. Al was het alleen wat betreft het zoeken van kamers door kleurlingen. Voor hem zelf was het moeilijk iets te vinden, wanneer hij vertelde uit Zuid-Afrika te komen. Door de telefoon werd hem dan gevraagd of hij zwart was. Wanneer Petro Marais zijn studie heeft voltooid hoopt hij in Zuid-Afri ka in het jeugdwerk gaan werken. Wel via zijn marionettentheater en eventueel door het produceren van films. „Voor mij zou het goed mogelijk zijn van Nederland een rotfilm te ma ken. Dat evenzo in Zuid-Afrika. Ook bij ons zijn veel goede dingen te vin den", aldus Petro Marais. Volgende week is zijn programma nog enkele malen op diverse campings in Bres kens en omgeving te zien. (Van onze correspondent) BORSELE Het tarief van de reinigingsrechten in de gemeente Nieuw Borsele zal worden opgetrok ken tot 30,per emmer. Daartoe heeft de gemeenteraad de verorde ningen reinigingsrechten gewijzigd. In de voormalige gemeenten liep het tarief voor de eerste emmer uiteen van 15,tot 27,50. Het tarief voor de tweede emmer is nu vastgesteld op 20,terwijl men voor een der de emmer 15,moet gaan betalen. Het voorstel van b. en w. ontmoette bezwaren bij de KVP, PvdA en de SGP-fracties. De heer A. de Jager (VVD) vroeg b. en w. van de 7 vuilnisbelten die de gemeente telt, ar zoveel moge lijk te sluiten. De enig overblijvende belt zou dan dagelijks kunnen wor den afgedekt. Voorts bepleitte hij de totstandkoming van een bestuurlijk orgaan voor de gemeenten benoor den de Westerscheldie voor de ver werking van vuil. Met 11 stemmen voor en 5 tegen werd het voorstel aangenomen. Op vragen van de heren W. Bie- rens (CHU) en P. Dekker en A. de Jager (beiden WD), of het college van b. en w. bereid is bij het ge meentebestuur van Vlissingen krach tig aan te dringen dat zij bepalingen ten aanzien van de geluidshinder doet opnemen in de voorwaarden tot het verlenen van de hinderwetver gunning, welke gesteld werden naar aanleiding van „zeer duidelijke ge luidshinder im Nieuwdorp van het chemisch bedrijf Hoechst", ant woordde burgemeester Van Waes, dat deze materie bij het college van b. en w. in studie is. Hij zei voorts, dat het college tracht te zorgen voor goede voorlichting aan de bewoners van Borsele over de verschillende aspecten van de industrialisatie. GEREFORMEERDE KERKEN 's-GRAVENHAGE Beroepen te Middelburg C. van der Zanden te Pesse, die dit beroep heeft aangeno men. CHR. GEREFORMEERDE KERKEN Bedankt voor Klundert J. Westerink te Kerkwerve. (Van onze correspondente) 's-HEERENHOEK. In de grote zaal van het gebouw „de Jeugdhoeve" te 's-Heerenhoek werd aan de bevol king de gelegenheid gegeven om ken nis te maken met de heer G. H. E. M. van Waes, burgemeester van de ge meente Borsele, waartoe ook 's-Hee- renhoek thans behoort. Nadat dokter A. F. R. van Opdorp, voorzitter van de dorpsraad, namens de bevolking van 's-Heerenhoek, burgemeester Van Waes en zijn echtgenote, bene vens de wethouders met hun dames had verwelkomd, sprak de heer Van Opdorp de wens uit voor een prettige samenwerking. Hij nodigde hierbij de burgemeester uit voor een oriëntatie- wandeling in deze dorpskern om de plaatselijke situaties van nabij te be schouwen. In zijn dankwoord beloofde' de burgemeester hieraan gevolg te geven. Deze kennismaking werd op geluisterd door het dameskerkkoor, dat enige ilederen ten gehore bracht en ook de fanfare Sint-Caecilia liet zich met enige vrolijke marsen niet onbetuigd. Het muzikale gedeelte stond onder leiding van de heer P, Bos. Na het officiële gedeelte van de ze bijeenkomst begaf de burgemees ter zich tussen verschillende bewo ners van 's-Heerenhoek om nader kennis met hen te maken. Collecte voor Peru In de r.-k. kerk te Zuiddorpe werd een collecte gehouden voor de slachtoffers van de ramp te Peru. Deze collecte bracht f 187 op- Pianoconcert De heer W. Schaf- fer heeft in het Dienstencentrum „Goedertijd" te Breskens een piano concert gegeven. Er werd werk uit gevoerd van Mozart, De Bussy e.a. De belangstelling voor dit concert was matig. |(Vaii ouze duivesportmedewerker) TERNEUZEN Ruim 2175 Zuid- oevelandse duiven waren het laatste weekeinde in juni in concours in June wedvluchten. Honderdvijfenzes- jug daarvan waren ingezet in de ■tweedaagse fondvlucht vanuit Sint Vincent. Zij hadden op het moment ïïan lossing een afstand „voor de [vleugel" van 953 a 962 kilometer al «aar gelang in welke Bevelandse Plaats hun vertrouwd hok stond. "'naar van deze vlucht werd een oiuf yan de heer Joh. Meijer uit ■truiningen, die daags na de lossing w» 13.47 uur in Kruiningen arri- eerde. Zijn snelheid bedroeg 860,41 neter per minuut. Tweede werd plaatsgenoot H. Wit- È3e M. Minnaard, Krabbendijke, 4 r^ors. Mange, Schore. 5 gebrs. Hart man, Goes, 6 E. Vermast, Yerseke, 7 f- van Leeuwen, Goes, 8 C. Elen- hn u Xefse,ke> 9 J- Poleii. Kapelle, v Kakebeeke. Kruiningen. uTa" oude Huiven verzond de pond naar Clermont- Deze vlucht op naam van de heer G. de ILü?* Kloetinge, wiens duif de 14R1 Sf snelhe'H noteerde namelijk to Il'.,6.meter per minuut. De verde- T lag: 2 G- van Strien, Waarde, Wi-„Van, VelHe. 's Heer Arends- L,. 4 P Schrijver, 's Heer BriJl ser, 5 W- van Stel, Wemel en r Philipse, Yerseke 7 A. Hansweert, 8 M. Jeremi- Hep;,J!en?eldinge' 9 w Raas, 's 'e Hoo a6 10 J°hn. van de Velde, 8 «eer Arendskerke. Éon« ®?s. vanuit Clermont met 882 Kl42firi 'ven> hoogste snelheid f M3 meter per minuut. 1 Steen .ïard-Princen Goes, 2 L. Traas, 's Heerenhoek, 3 Sorber-Jansen, Goes, 4 M. Minnaard, Krabbendijke, 5 J. Kaho, Goes, 6 P. Schrijver, 's Heer Arendskerke, 7 gebrs. Poelman, 's Heer Arendskerke, 8 Vette, Hans- weert, 9 P- Willeber, Kruiningen, 10 C. Zeegers, Biezelinge. Concoursclub Walcheren Clermont met 500 oude duiven, hoogste snel heid 1453,37 meter per minuut, ge middelde afstand 48 kilometer. 1 en 4 Van Peenen en zoon, 2, 3, 5 en 10 R. Velthuizen, beiden te Souburg 6 C- de Graaf, Middelburg, 7 L. van Wallenburg. 8 L. Braet, 9 P. Borre- mans allen te Souburg. Concoursclub Walcheren met een deelname van 275 jonge duiven, hoogste snelheid 1437,23 meter per minuut. 1, 4 en 8 M. Jaspers, Mid delburg, 2 C. de Poorter, Souburg, 3 3. Rijnders, Vlissingen, 5 J. Meer man, Vlissingen, 6 A. Peters, Sou burg. 7 en 10 C. de Graaf, Middel burg, 9 gebrs. Korff, Souburg. Algemene wedvlucht georgani seerd door de vereniging „Nog Snel ler" te Breskens, deelname 719 jon ge duiven, hoogste snelheid 124,21 meter per minuut. 1 L. van de Wtge, _Groede. 2 en 3 P. Pladdet, Biervliet, 4 A. Vermeulen, Breskens, 5 W. van de Slikke, Breskens, 6 Sj- Aalbregtse, Zuidzande, 7 M. Quaars, Breskens, 8 A. Cornelis, Breskens, 9 Joh. van de Wege, Groede, 10 P. de Poorter, Sasput. Met 414 oude duiven, hoogste snelheid 1463,17 meter per minuut. 1 en 2 H. de Dobbelaere, Biervliet. 3 en 8 G. Dusardeijn, Groede, 4 R. Velthuizen. Souburg, 5 I. Ritico, Breskens, 6 B- van de Slikke, IJzen- dijke, 7 C. Temmerman, Biervliet, 9 P. Jansen, Biervliet, 10. O. de Meij er. Sluis. „De Vrede". Sas van Gent, met een deelname van 209 oude duiven, hoogste snelheid 1232,4 meter per minuut. 1 P. Goossen, Westdorpe. 2 A. Peersman, Axel, 1229,6 meter. 3 D. Dobbelaar, Boschkapelle 1218,7 meter. 4 F. Thijs, Sas van Gent 1200,2 meter. 5 J. Geelhoedt, Ter- neuzen 1194,5 meter. 6 J. du Puy. Sluiskil 1194,- meter. 7 R. de Cocic, Rapenburg 1193,4 meter. 8 W. Rade makers Sas van Gent 1191,4 meter. 9 J. de Graaf, Terneuzen, 1182,9 meter. 10 J. de Maesschalk Axel 1182,6 meter per minuut. P.V. „Herleving" te Kloosterzande met 66 duiven, hoogste snelheid 1224-1 meter per minuut. Gemiddel de afstand was 534 kilometer. 1 B. van Goethem. 2 S. Neeteson. 3 B. van Goethem. 4 Ed. de Cock. 5 E. Verstraeten. 6 G. Vioen. 7 en 8 L. van Leuven. 9 Th. van Damme. 10 H. Plasschaert. SASPUT „Vrije Vlucht", te Sasput met een deelname van 15 oude duiven, hoogste snelheid 1180,- meter per minuut. 1, 3 en 4 H. Callon; 2 J. d'Hont; 5 A. Siben. „Concours bond Zuid-Beveland" met 363 oude duiven, hoogste snel heid 1224,73 meter per minuut. 1 J. van Noorden. Kruiningen, afstand 543-933 kilometer. 2 P. van Westein de. Lewedorp. 3 A. de Leeuw. Hans- weert. 4 J. Claessens, Hoedekens- kerke. 5 C. Kuzee, Goes. 6 Jac. Schiere. Kapelle. 7 M. Minnaard, Krabbendijke. 8 E. Vermast, Yerse ke. 9 L. Paauwe, Krabbendijke. 10 M. Poleij, Kruiningen. „Concoursclub Walcheren" deelna me 109 oude duiven, gemiddelde afstand 536 km. Hoogste snelheid 1155,55 meter per minuut. 1 J. Meerman, Vlissingen. 2 J. de Witte, Vlissingen. 3 J, Bouwman. Souburg. 4 L. Braet, Souburg. 5 J. de Witte, Vlissingen. 6 Jaap de Ridder, Vlis singen. 7 Gebrs. Korff, Souburg. 8 J. Meerman, Vlissingen. 9 A. de Vis ser, Vlissingen. 10 C. de Poorter, Souburg. P.V. „De Luchtbode". Souburg met 36 oude duiven, hoogste snel heid 1109,65 meter per minuut. 1 J. Bouman. 2 en 6 L. Braet. 3, 7- 8 en 9 Gebr. Korff. 4. C. de Poorter. 5 P. Borremans. 10 L. van Wallenburg. Kring Concours Wesit Zeeuwsch- Vlaanderen - Walcheren met een deelname van 114 oude duiven, hoogste snelheid 1203,11 meter per minuut. 1 A. de Putter en zoon Cadzand. 2 H. Calon, Schoondijke. 3 A. de Putter en zoon, Cadzand. 4 en 7 P. Verdurmen, Oostburg. 5 J- Meerman, Vlissingen, 6 J. Boerman, Biervliet. 8 G. de Wever Schoondij ke. 9 en 10 G. Dusardeijn, Groede. „Strijd in Vrede". Te Groede met 35 oude duiven, hoogste snelheid 1137,60 meter per minuut. 1, 2, 5 en 8 G. Dusardeijn; 3, 4, 6, 7 en 9 J. van Driel. 10 W. Vinjé. SOUBURG Wedvlucht vanuit Clermont van d.e IMP. JDe Luchtbe de" te Souburg, met 104 jonge dui ven, gemiddelde afstand 246 kilome ter, hoogste snelheid 1405,77 meter per minuut- 1 C. de Poorter. 2 en 7 A. Peters. 3 Gebr. Korff. 4 I. Jozias- se. 5 C. Terwiel. 6 J. Broeksma. 8. M. Hibels. 9 Van Peenen en zoon. 10 Radins en zoon. Zelfde vlucht met 161 oude duiven, hoogste snelheid 1453,37 meter per minuut. 1 en 4 Van Peenen en zoon. 2, 3, 5 en 9 R. Velthuizen. 6 L. van Wallenburg. 7 L. Braet. 8 P. Borremans. 10 C. Arnoys. „Vrije Vlucht". Sasput met 64 ou de duiven, hoogste snelheid 1434,- meter per minuut. 1 en 6 H. Calon. 2, 4 en 10 P. de Poorter. 3 H. Riemens. 5 J. d'Hont. 7 J. Boone. 8 H. de Wever. 9 J. Boogaard. Zelde vlucht met 118 jonge dui ven, hoogste snelheid 1403,- meter per minuut. 1 en 3 J. Boone. 2 P. de Poorter. 4 H. Calon. 5 C. de Jone. 6 C- Pielaet. 7 Th. de Smit. 8 en 9 J. Verplanke; 10 A. de Wever. P.V. „Herleving". Kloosterzande met 127 oude duiven, hoogste snel heid 1437,5 meter per mirauut. 1 A. de Rooij. 2 A. de Rooij. 3, 4, 6 en 8 B. van Waes. 5 J. de Jonghe. 7 A. Lauret. 9 B. van Goethem. 10 A. de Keijzer en zoon, zelfde vlucht met 61 jaarlingduiven, hoogste snelheid 1437,5 meter per minuut. 1 en 9 A. de Rooij. 2, 3 en 6 B. van Waes. 4 J. de Jonghe. 5 R. Mahu. 7 Ed. de Cock. 8 Jo. de Kort. 10 Rob. de Films GOES Grand 20 uur Asterix en zijn helden a.l. MIDDELBURG City 20 uur Oliver a.l. 23 uur De vloek van het Egyptische graf 18 jaar OOSTBURG Ledel Theater 20 uur Dokter Zjivago 14 jaar VLISSINGEN Alhambra 20 uur Dat zit wel snor 14 jaar (ADVERTENTIE) wor thuis en op neis'®' Sftt pak cAiepve'es - gemcktelijken vlug op tot-fel 80 tg optafel fcunUïebaal voor tientallen boterhammen veruien uzelf en urn gasten een eerlijkje tal loer fles geen 2Ssnmr ri# bük. met oicwby nctf-uur/ük en voorbij ole borrel 1? grote tu!oe „PRODENT" geconcentreerd ctfUutsmiddel treerd VXTË idë. kleurToye v<x>r het moderne gsün Toneel - Muziek - Dans BRESKENS Goedertijt 19.30 uur Pianorecital door de Zuidafrikaan Ne veile Schafer. ROTTERDAM Schouwburg 20.15 uur „De Kleine Parade". Regie: Wim Sonneveld. Openluchttheater Dijkzigt 20.15 u. Turks Dansensemble „Kurumu" uit Istanboel. St.-Laurenskerk 12.45 uur Orgelconcert door Egbert van Goor Luxor Theater, Kruiskade, 14.30, 20 en 21.30 uur Int. Variété-progr. m.m.v. The Mounties, Saskia en Serge en het Romantica Theater Orkest o.l.v. Cas Oosthoek. Beursplein 20 uur Optreden Fanfarevereniging Oefening Baart Kunst ANTWERPEN O. L. Vr. Kathedraal 20 uur Orgelrecital Gabor Lethoka uit Boedapest. Schoten: Int. Volksdansfestival 16 uur Feestmarkt Schietingen CLINGE L. de Vilder 19.30 uur Diversen GROEDE Franse Kerk 19.30 uur Filmvoorstelling HAAMSTEDE 19 uur Avondrondleiding naar de zilvermeeuw-broedplaatsen. KLOOSTERZANDE Krokodilbar 21.30 uur Jan van Waterschoot. Opg. voor deze rubriek tel. 01180— 7438 of Postbus 116 in Middelburg. BI'IGEKERKE Boerderij „Anno 1668", Valkenis- seweg 33: Expositie schilderijen, aquarellen en tekeningen van Ed dy Wierenga (t.m. 11 aug. Dag. van 10—21 uur). GOES Museum voor N.- en Z.-Beveland, Singelstraat 13, „Kunst in het klem" (oude tegels). Geopend: ma. t.m. vr. 10—12 en 13.30—17 uur; zat. 1417 uur (tot 1 sept.). HULST Boekh. Van Geyt: Expositie Jan de Rooden, Johnny Rolf, Jan v. d. Vaart en V. v. d. Willigen, cera miek (t.m. 31 aug.). Werkd. 9—12, 1318 uur, zon. 14—17 uur. KORTGENE Galerie „Les deux cliapeaux": Ex positie schilderden en tekeningen (t.m. 31 juli). MIDDELBURG Rijksarchief, St.-Pieterstraat 38. Zomertentoonstelling „A is een aapje", het onderwijs op de l.s. in Zeeland in de eerste helft van de vorige eeuw (tot 30 aug.). Miniatuur Walcheren: Dag. t.m. 31 aug. van 9—22 uur. Van 1 t.m. 27 sept, van 918 uur. v. Benthem en Jutting, Lange Delft. Expositie van Russische Iconen. Ma. t.m. zat. van 918 uur (tm. 31 aug.). Abdij: „Spel van klank en licht". Iedere woensdag-, donderdag- en vrijdagavond (t.m. 4 sept.). ROTTERDAM De Doelen: Expositie „Muziek op de penning". Collectie van 1500 penningen (t.m. 23 aug.). Expositie Quirijn van Thiel, schil derijen en gouaches (t.m. 12 juli). Maritiem Museum, Burg. s'Jacobs- plein 8. Expositie „En de haven groeide voort, 19451970" (tjn. 30 sept.). Dag. van 1017 uur. Zon. van 11—17 uur. Rotterd. Kunststichting, Kunstzaal Zuid, Zuidplein. Expositie Alphons Mineur (t.m. 2 aug.). Werkd. van 10—17 uur, zon. van 1217 uur. Rotterdamse Kunststichting, Kruis plein 40. Expositie eindexamen werk leerlingen Rotterdamse Aca demie (t.m. 2 aug.). Werkd. 1017 zon. van 1217 uur, SLUIS Raadskelder Stadhuis Schilderijen tentoonstelling van Belgische schil ders. Dag. van 1012 en 1418 uur (tot 1 september). ST-ANNA TER MUIDEN Voormalig gemeentehuis. Tentoon stelling schilderijen van Jos But en schilderijen en beeldhouwwerk v. J. de Meester de Betzenbrouck. Geopend dag. 1012 en 1417 uur (tot 15 sept.). VEERE Schotse huizen. Expositie Stefan Mrozenski, houtgravures, boekil lustraties, gelegenheidsgrafiek (t.m. 15 sept.). VLISSINGEN Britannia: Expositie schilderijen v. Piet Bulthuis (t.m. 31 aug.). Stsd. Museum: Expositie „Vlissin gen van Ver en Nabij" (t.m. 31 iuli). Ma t.m. zat. 1012 en 14— 17 uur, zon. van 1417 uur. WESTDORPE Galerie Troutzaerte Zomertentoon stelling van schilders, beeldhou wers en pottenbakkers (t.m. 31 aug.) Ma. t.m. zat. van 918 uur, zon. van 1418 uur. ZDÏRIKZEE Gravensteen: Tentoonstelling Vis serij en scheepvaart „Z.Z.-'70" (tm. 13 aug.). Werkd. van 10—17 en 1921 uur. ANTWERPEN „Het Sterckshof" te Deurne. Ex positie „Fotografie in België 1839— 1940" (t.m. 12 sept.). Meir 50: Tentoonstelling „Het Ko ninklijk Paleis Bouwer en be woners" (t.m. sept.). Elke dag van 1220 uur. Zat., zon. en feest dagen van 1018 uur. Morgen, zaterdag 11 juli. Bergen op Zoom: 8.26 en 20.41; Hansweert: 7.41 en 20.03; Made- Dnmmelen: 11.13 en 23.16; Terneu zen: 7.11 en 1934; Vlissingen: 6.41 en 19.06; Wemeldi-nge: 8.16 en 20.31.

de Stem | 1970 | | pagina 5