Raad Hulst eens met fusie in vleeskeuring Vrouwe Jannetje is aan de beurt GROTE VREES VOOR INDUSTRIE Geld van baas opgemaakt zes weken cel Op 21 BO ST.f VLI OESTEM Reacties op Total Nu de grootste van Ontdekking van Borsele s burgemeester op kennismakingstournee Vereng Verpleegsters w op zaal in Isr Man over val 24 me Grootste EDITIE VOOR ZEELAND Vrije tijd VVV-strandloop te Westkapelle Jongerendienst Groenendijk groot succes INSTALLATIE VAN ADJ. POLDERMAN Gratieverzoek voor groetweigeraar Samenspel EVEN KIJKEN Ponyclub Hulst naar topdag Nederlandse paard Zomera vondstil le te Westkapelle I Examens Recreatieplc Bernisse in Rijnmondhc legenachlig DE STEM VAN VRIJDAG 10 JULI 1970 (Van een onzer verslaggevers) HULST De gemeenteraad van Hulst is gisteravond met algemene stemmen akkoord gegaan met het voorstel van b. en w. toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling die voorziet in een vleeskeurings dienst voor geheel Zeeuwsch-Vlaanderen, waarmee de huidige tien plaatselijke vleeskeuringsdiensten tot een wordt teruggebracht. De heer Van Acker wilde we ten waarom herkeuring van vlees dat buiten de nieuwe keurings kring komt, noodzakelijk is. Vol gens hem brengt dit onnodige kos tenverhoging mee. De voorzitter burgemeester Molthoff, antwoord de, dat deze herkeuring nu een maal wettelijk verplicht is ge steld. De heer Van Duijse merkte op dat de nieuwe regeling tot ge volg zal hebben, dat het vlees ge keurd zal worden op de plaats waar het verkocht zal worden en niet meer zoals nu het geval is, in de wagen die het vlees ver voert. De heer Martens vroeg zich af of de gemeenschappelijke regeling ook door andere Zeeuwsch-Vlaaimse ge meenten geaccepteerd zal worden. Hij zou graag zien dat die kosten vara de nieuwe regeling op de een of an- deire manier mede verhaald werden op grote bedrijven als hotels, super markten en dergelijke. De heer Martens stelde verder enigszins verwondend vast, dat vol gens de nieuwe centrale vleeskeu ringsregeling in toibaall tien keurmees ters in -dienst zullen zij-n. Tot dusver heeft Hulst alleen al drie keurmees ters im dienst. „Dan zullen die drie keurmeesters het wel op hum pantof fels hebben kunnen afdoen, zonder dat die pantoffels erg versleten zul len zijn", aldus de heer Martens. Hij deed voo-rts de suggestie aam de hand eventuele batige saldi van de ge meenschappelijke regeling niet naar de deelnemende gemeenten te laten afvloeien, maar dat men beter de keurlonen kan verlagen, zodat de consument hiervan kan profiteren. De voorzitter was het met de heer Martens wat betreft de bezetting van de vleeskeuringsdienst Hulst bepaald niet eens. In aanmerking moet wor den genomen dat deze dienst een van de grootste, zoniet de grootste in Zee land is en dat zij bovendien gekop peld is aan. een groot exportbedrijf. De heer Molthoff veronderstelde dat de gemeenschappelijke vleeskeurings- regeling niet door alle gemeenten in Zceuwsch-Vlaanderen met enthou siasme zal worden begroet, temeer omdat in bepaalde gemeenten de keurtarieven zelfs tot honderd pro cent verhoogd zullen worden. i mil AD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND ABONNEMENTSPRIJS 16,per kwartaal binnen verspreidingsgebied (excl. 50 ot. incassokosten); 5,55 per maand (Incl. 9 et. incassokos ten). Buiten verspreidingsge bied 23,per kwartaal. Overige prijzen op aanvraag. RAYONKANTOREN l'ERNEUZEN, Nieuwstraat 9 Tel. 01150-7920 HULST: Steenstraat 14, Tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, TeL 01100-8030 (3 Ujnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: Na kantooruren: tel.. 01140-3751 en tel. 01158-1940 (Z.-Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Chef-Zeeland: A. F. Koopman (01180-7438) Postbus 116, Middelburg. Coördinerend redacteur Zeeuwsch- Vlaanderen G. van Berkel, (01150-4866) Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Vertind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: A Schel) (01150-4865) Sportredactie Zeeland: R. van Deursen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Car de Boer (01155-2237) EXPLOITATIE ADV- Inspecteur Zeeland: L. K. M. de Jong (01150-4281) Hulst en O.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.-Z.-Vlaanderen- M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman, Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: C. Menu (01100-4310). Daartegenover staan echter zoveel voordelen die aan de gemeenschap pelijke regeling verbonden zijn. De suggestie van de heer Martens be treffende het verhaal van de kosten op hotels, supermarkten e.d. zal hij aan de kringraad voorleggen. Bij het voorstel gemeenschappelijke regeling regionaal woonwagencen- trum vroeg de heer De Rechter of de gemeente Hulst zelf zeggenschap heeft in het bepalen vara de plaats van diit centrum binnen de gemeen te. De voorzitter antwoordde dat de raad dienaangaande een bestem mingsplan zal moeten vaststellen. De raad zal zeer binnenkort over deze aangelegenheid een beslissing moeten nemen. De raad ging akkoord met het be schikbaar stellen van een krediet van 30.240,als kosten van de bewer king van archiefdelen van de voor malige gemeenten Clinge, Graauw, Hulst en St.-Jansteen. De heer Mar tens vond het een boel geld. „Kan wethouder Brand het niet in zijn vrije tijd doen?" vroeg hij schertsend. De voorzitter zei, dat wanneer de gemeente dit werk zelf zou doen, de kosten waarschijnlijk aanzienlijk ho ger- zouden liggen. De heer De Hech ter vestigde de aandacht op het pro bleem van de vuilnisstortplaatsen. Dit niaar aanleiding van het voorstel 4.823,— beschikbaar te stellen voor de verbetering van de toegangsweg naai- de vuilnisbelt te Clinige. Kan de gemeente niet in contact treden met de onlangs opgerichte landelijke stichting voor vaste afvalstoffen, in formeerde de heer De Rechter. "Wethouder Stolte zei, dat b. en w. van alles doen om het probleem van de vuilsitortpilaaitsen op te lossen. Een van de stappen daartoe is een over eenkomst die met de firma Boon is gesloten om deze afval af te voeren, Hij wees in dit verband op een in stallatie die op het ogenblik bij de koninklijke maatschappij De Schelde te Vlissinigen wordt vervaardigd en welke machine bij zonder geschikt zou zijn om het afval van kleinere ge meenten te verwerken. De raad stemde in met het voorstel van b. en w. om 10.000,te voteren voor het ontwerpen van een plan dat voorziet in de bouw van een nieuwe vleugel aan het stadhuis, waardoor het mogelijk is het secretarieperso- neel beter te huisvesten. Ook de an dere voorstellen van b. en w. ver kregen de goedkeuring van de raads leden. (Van onze correspondent). WESTKAPELLE De V.V.V. Westkapelle organiseert dit seizoen werderom enkele strand en kreeklo pen. De eerste wordt gehouden op woensdagavond 15 juli. Het inleg- geld bedraagt een gulden en men kan zich in laten schrijven op het V.V.V-kantoor, Kloosterstraat 4 en in de V.V.V-tent op het badstrand. Deelname staat open voor jongens en meisjes van 12 tm 16 jaar en dames en heren vanaf 17 jaar en ouder. De V.V.V. stelt voor de win naar van elke groep een beker be schikbaar. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE In de kerk te Groenendijk werd de laatste jon gerendienst van het seizoen gehou den, waarvoor opnieuw een overwel digende belangstelling bestond. De talrijke aanwezigen hadden veel waardering voor de gebrachte lied jes en de muziek van het jongeren- orkest onder leiding van de heer Frans van Waes. Zij lieten hun waar dering ook blijken door luid te ap plaudisseren. De jongeren van Groenendijk, Kloosterzande en omgeving willen, gestimuleerd door het succes van het afgelopen seizoen, de tweede of der de week van augustus opnieuw met de jongeremdiensten beginnen. (VERVOLG VAN PAGINA 1) „Het rijk wil alweer de premie, die tenslotte toch wordt betaald door de Nederlandse belastingbetaler, niet bekend maken, terwijl ook niet eerst en kosten-baten-analyse wordt gemaakt. Er zijn geen hearings ge houden, de bevolking heeft niet voor het nemen van een beslissing hun mening kunnen uiten, de gemeente raadsleden van Borsele waren niet eens ingelicht. „Dat nu eerst ja wordt g zegd te gen een industrie als Total en men daarna pas voorwaarden gaat stellen is in theorie juist, aldus de heer De Jaeger. In de praktijk is het een lachertje, net als bij Hoechst en Pé- chiney. Er is al ja gezegd. Total kan niet meer weg," aldus de voorzitt r van de Vereniging voor Milieu Hy giëne, die overigens zegt niet tegen het bedrijf op zichzelf te zijn, maar tegen de principiële gang van zaken. Men weet nog niet eens wat de To- tal-bijdrage is in de totale luchtver- ontr iniging. Een onderzoek daar naar moet nog worden gedaan, maar de beslissing is al gevallen. Dat is het paard achter de wagen spannen," audus de voorzitter van de actieve vereniging voor Milieu Hygiëne, die in enkele maanden van haar bestaan al 650 leden heeft, onder wie ve 1 artsen. De heer De Jager vindt de voor waarden bovendien niet waardevol, omdat Total naar zijn mening in spraak heeft in de commissie, die de voorwaarden vaststelt. „De beslissing had uitgesteld moe ten worden tot all inspraakproce dures waren toegepast en alle ge gevens in een open discussie op ta fel waren gelegd. De kosten-baten- analyse zou een van die gegevens zijn. Want het is nog de vraag, of het bedrijf, dat een aanzienlijke pre mie zal hebben gehad van de Neder landse overheid, voldoende oplevert voor de Nederlandse economie. We jJlgjjail moeten de voordelen namelijk afwe gen tegen de nadelen van zo'n be drijf." Als een van die nadelen noemt de heer De Jager het feit, dat de raffi naderij geen arbeidsintensief bedrijf is, het werkgelegenheidsargument dat wordt gehanteerd bij het algemene „verheugd zijn", over de plannen, is, aldus de vereniging voor Milieu Hy giëne, wel wat geforceerd. „Ten eer ste vraag ik me af, waar al dat per soneel vandaan moet komen. Hoe veel buitenlanders zullen nu weer moeten worden aangetrokken? Het uitgeven van een groot opper vlak aan een weinig arbeidsintentief bedrijf iis in ons land niet zo zinvol. We krijgen een vicieuze virkel: het bedrijf begint nooit met grote inves teringen; als men die eenmaal wel kan do-en worden die gebruikt voor automatisering, dan bevorder je de werkloosheid weer, zodat weer nieu we industrieën, moeten worden aan getrokken. „Wij staan bijzonder positief te genover deze industrie, die na-ar on ze overtuiging weinig hinder zal ver oorzaken. Men heeft weinig reden om zich zorgen te maken over het leefmilieu", aldus burgemeester GH. EM, van Waes van Borsele. Hij zegt bezwaar te hebben tegen een emo tionele benadering van de industria lisatie. „Wel moeten wij diligent zijn", aldus de heer Van Waes. „Voor het eerst in de geschiedenis zijn we als gemeente convenant-partner ge worden. De negatieve instelling die wij in dit gebied onder de bevolking constateren, moet tegengegaan wor den door objectieve voorlichting". B. en w. van Borsele hebben intussen opdracht gegeven de nieuwe indu strie in het bestemmingsplan op te nemen en ter visie te leggen. Daarna kan de bevolking bezwaren indie nen. „Wij zijn zeer verheugd", aldus de commissaris van de koningin in Zee land, mr. J. vain Aartsen. Wij hebben altijd moeite gedaan om een raffina derij hier te krijgen als afronding van het industriële complex. We hebben ook altijd gesteld dat dit een versterking zou betekenen van het Westerscheldegebied. Volgens de heer A. Groen, hoofd inspecteur vara de volksgezondheidi, speciaal belast met de milieuhygië ne, zal het bedrenf niet veel bijdra gen aan de luchtverontreiniging. Van een dergelijk betrekkelijk kleine raf finaderij verwachten wij weinig luchtverontreiniging. We zitten in dit gebied noig lang niet aan de garens. De stand zal volgens de heer Groen niet altijd helemaal kunnen worden ondervangen, terwijl het afvalwater geen probleem hoeft te geven, omdat dit gezuiverd kan worden. BRESKENS BIEDT behalve de Zeedijk, een toeristische attractie van belang. De vissershaven met de vismijn. Vooral bij regenach tig weer stromen de badgasten toe, wanneer een trawler zijn la ding is bezig kwijt te raken. Een boeiend gezicht. In elke mand liggen weer andere vissen. Van schollen, Noordzeehaaien, roggen en schelvis toe. Op de fo to is de vrouwe Jannetje uit Ar- nemuiden aan de beurt. (Van onze correspondent) 'S-HEER ARENDSKERKE Op het bureau van de groep Borssele der rijkspolitie te 's-Heer Arendskerke vond in aanwezigheid van de waar- hemeïïd dist-rictScofnfnahd&nt majoor P. H. B'ótïrh; de installatiepldats van de nieuwe groepscommandant, de adjudant C. A. Polderman, die in ver band met deze benoeming tot die rang werd bevorderd. Adjudant Pol derman was tot voor kort waarne mend groepscommandant der rijks politie te Oude-Tonge en volgt de adjudant B. J. Wisse op, die enige maanden geleden naar Middelburg is vertrokken. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De Haagse advo caat mr. P. C. de Graauw heeft voor de 24-jarige Hans van der H. even eens uit Den Haag een gratieverzoek ingediend. Hans van der H. is op 1 juli door het Hoog Militair gerechts hof veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf omdat hij geweigerd had de militaire groet te brengen. Hij vervulde toen zijn dienstplicht in Ermelo. Een van de motieven voor het gratieverzoek is de „on evenredigheid van de straf". Gezien de lange duur van het voorarrest moet Hans van der H. nu nog drie maanden in de gevangenis doorbren gen. (Van een onzer verslaggeefsters) BORSELE Burgemeester G. H. E. M. van Waes van de uit vijftien kernen geformeerde nieuwe ge meente Borsele is op het ogenblik met zijn vrouw en zijn wethouders met hun dames bezig aan een tournee door zijn nieuwe gemeente. „Het opvallendste", aldus de heer Waes die er nu zes van de vijftien kernen „op heeft zitten", „is de angst voor de industriële ontwikkeling in dit gebied. Daarom willen wij voorlich ting gaan geven over positieve en negatieve kanten van de industriali satie". „We wijzen er als gemeentebestuur op, dat Borsele toch ook profiteert van deze ontwikkeling en dat we er naar zullen streven de moeilijkheden tot een minimum te beperken." De belangstelling van de Borsele- naron voor het nieuwe burgemees- tersgezin varieert. De heer Van Waes ontdekte nogal wat drempelvrees. „Die bijeenkomsten beginnen aarze lend, maar daarna gaan we onge dwongen in de zaal wat praten. Ik geloof dat het erg nuttig is. De men sen zijn natuurlijk benieuwd. Merk waardig is ook dat er gezegd wordt: „U gaat ons dorp natuurlijk verge ten, want we hebben geen (of maar een paar) raadsleden in de raad", aldus Borsele's burgervader. „Ik ant woord dan dat Borsele nu één grote gemeente is met vijftien aparte woonkernen die allemaal aandacht krijgen." De kersverse burgemeester van Borsele maakte tijdens zijn tournee ook al kennis met afgevaardigden van de dorpsraden zoals in 's-Hee- renhoek, dat geen raadsleden heeft en daarom een dorpsraad instelde. „Zo'n dorpsraad is prachtig wanneer hij fungeert als een stimulans voor de dorpsactiviteiten en als contact orgaan". De burgemeester vindt wel, dat in het kader van de democratie echter de officiële vertegenwoordi ging via de gemeenteraad moet lo pen. „De mensen denken: doen ze er wel wat aan? Dat is de wethouders en mij opgevallen", zegt de heer Van Waes over de lucht- en milieuver ontreiniging, die het gevolg is van de industrievestigingen. „Het is na tuurlijk zo, dat als je geen adem meer kunt halen, je ook geen voor. deel van die ontwikkeling hebt. Maar (ADVERTENTIE) interieurverzorging Fa. Van Dronkelaar, Zuidzande, tel. 01170-2161 Terneuzen, Zuidlandstraat 14, tei. 01150-3529 kieubeS Iedere vrijdag kijkavond tot 21 uur in Zuidzande en Terneuzen (Van onze correspondente) MIDDELBURG A. G. uit Goes stond donderdagmorgen in Middelbu voor politierechter mr. W. Solinge terecht, omdat hij op 9 maart een bedr van 1835 niet aan zijn baas had afgedragen, maar met dit geld in Amstf dam de bloemetjes had buiten gezet. De officier van justitie, mr. J. Kolkert, eiste zes weken gevangenis straf voorwaardelijk, met een proef tijd van drie jaar, toezicht van de re classering en een lage geldboete van honderd gulden om, zoals hij zei, de afbetaling veilig te stellen. De rech ter vonniste conform. C. V. uit Roosendaal had op 10 mei op de Boulevard De Ruyter in Vlissingen achteruit rijdende een verkeerspaal omver gereden. Hij zou dronken geweest zijn. V., die na de ik geloof dat er een samenspel moet zijn om de positieve kanten en de moeilijkheden die aan deze ontwik keling verbonden zijn, onder ogen te zien." Burgemeester Van Waes vertelt, dat het gemeentebestuur voornemens is om geen propagandist voor de in dustrie te worden, maar om de leef baarheid in het oog te houden. Het komt die leefbaarheid niet ten goe de wanneer jongemannen naar el ders moeten trekken omdat ze geen emplooi kunnen vinden in hun ge meente, vindt hij. „We zullen de negatieve kanten niet verzwijgen, maar wel proberen de zaken zo positief mogelijk te be naderen", besluit de heer Van Waes, die donderdagavond (gisteren) zijn kennismakingstournee in 's-Graven- polder voortzette. (Van een onzei verslaggevers) HULST De ponyclub Hulst zal ook dit jaar deelnemen aan de „top dag van het paard", welk venement op 29 juli op Duindigt wordt gehou den. De Hulster afvaardiging bestaat uit een groep van twaalf dieren van het Haflinger ras; zes paren die, bereden door ruiters van 12 tot 16 jaar, een caroussei zullen rijden. Vo rig jaar hadden de deelnemers uit Hulst veel succes. Dit keer zullen zij een „guirlande manoeuvre" uit voeren, een soort ballet, waarbij de ruiters met rozen versierde bogen hanteren. Daarnaast neemt de Hulster pony club met twaalf Dartmoor-pony's deel aan een caroussei op muziek van Locatelli. De pony's worden be reden door kinderen van zes tot elf jaar. De ponyclub Hulst is ook uitgeno digd aanwezig te zijn op de twee jaarlijkse nationale paardendag, die van 17 tot en met 19 september in 's-Hertogenbosch wordt gehouden. Dan worden onder meer Haflinger en Oartmoor-pony's „aan de hand" gekeurd. (Van onze correspondent). WESTKAPELLE Donderdag 16 juli wordt in de hervormde kerk te Westkapelle een zomeravondstilte gehouden. Aan deze avond werkt mee het jeugd- en tienerkoor uit Domburg. aanrijding voor de aangifte met zi. vriend twee biertjes was gaan drii ken, werd vrijgesproken wat betre het onder invloed rijden. De officii eiste vrijspraak van het rijden ondi invloed. Maar voor de verkeersove treding achtte hij een boete vai) ƒ21 en een ontzegging uit de rijbevoeg' heid van zes maanden op zyn plaal Politierechter mr. Solingen vond d de verkeersovertreding los gezie van het onder invloed rijden, een 4 gelijks voorkomende zaak was, t derhalve moest worden gestraft mi een geldboete van ƒ50, E. D. uit Vlissingen had op 24 11 hruari in Grijpskerke geen voorrar I verleend aan de van rechts komeni!| J. H. Door de botsing kwam de au van het slachtoffer in de sloot t recht. H. liep hersenletsel op. De officier eiste twee weken oi voorwaardelijke gevangenisstraf twee jaar ontzegging van de rijb voegdheid. Het pleitte voor verdac te dat hij kennelijk zeer begaan w met het lot van het slachtoffer. 1 politierechter achtte bij deze mi dan ook gevangenisstraf niet op zi, plaats. Het werd 300 boete en et ontzegging van negen maanden va de rijbevoegdheid. F. van H. uit Goes werd tot S boete veroordeeld omdat hij op maart jongstleden geen voorrar. aan de bromfietser H. van Sluis Goes had verleend. Door de botsin kreeg het slachtoffer een open beer breuk. H. werd vrijgesproken va roekeloos rijden. Alleen de verkeer fout werd gestraft. DELFT Aan de Technische H< geschool in Delft is de heer L. Kam uit Westkapelle geslaagd v# het nropaedeutisch examen weriktui kunde. EINDHOVEN Aan de Tech» sche Hogeschool te Eindhoven s de voor het doctoraal examen tec nische natuurkunde de heer A. SI vens uit Hulst. GENT De heer Ludo Suy Koewacht behaalde aan de Tech» sche Hogeschool te Gent (B)- b diploma electro-technisch ingenie» NIJMEGEN Aan de r.k. U® versiteit te Nijmegen slaagde vo< het kandidaatsexamen rechten ff' juffrouw M. Lockefeer uit Hulst. ROTTERDAM. Aan de Ned® landsche Economische Hogeschool Rotterdam is geslaagd voor het ka' didaatsexamen Economische Wet® schappen, de heer C. N. den Ha»' uit Zaamslag. j MIDDELBURG. 1 zal veilingmeester A. Groede de munten vei maanden geleden op li de familie Heesters in veer werden gevondc geleden deed deze fam dergelijke vondst. De den schoongemaakt seerd door liet munte: genkabinel in Den Ha Heesters lieeft aan de gevraagd althans het deelte van deze munte de vindplaats. Als pla werd uitgekozen huis Raamsdonksvcer. <Van een onzer versl: SCHIEDAM De gei van de Rijnmondgemeer broek, Geertvliet, He Zuidland, hebben de bel tiging van het recretalic] se (op Voorne-Putten) o aan het openbaar licliaar Als Gedeputeerde Zuid-Holland akkoord Rijnmond het plan uitw wel met medewerking meenten. De eerste aanzet van 1 zogenaamde Bernissestr een investeringsbedrag joen gulden. Het plan mc luchtrecreatie in het I bied dienen, maar ha nauw samen mét de ver de Bernisse in verband n watervoorziening van ten en van de industrie. TEL AVIV (AP) Isr zend verpleegsters hebbi na vier dagen beslo gemene staking af te gel hun vakbond kan om over hogere lonen met d< Het weilk an de Israelis huizen waair de arteen staking de taken vain die stens moesten uitvoeren - gekend groite vertraging ondervonden; slechts één het gebruikelijke aantal werd' •vermiohlt. AMSTERDAM (ANP) jarige timmerman H. de Amsterdam heeft bijzonde luk gehad. Hij viel gister top van een in aanbouw in Amstelveen 24 meter den en kwam tussen bouwmateriaal terecht. Wonder boven wondei timmerman slechts enkel dingen op. Hij was bij k zijn collega's hem op oer puin aantroffen. Voorn voor en zo opgest het K donde om 18 Tijdeli en gei tempe Weersvooruitzichten in niddeld over Nederland. v9°r zaterdag: aantal u Jt 9; min.-temp.: vain ong maal tot 4 graden onder nax.-temp.: omstreeks \an's °P een droge periode ;Cns 12 uur: 70 procent; •toneel droog etmaal: 40 Voor zondag: aantal w 01 9: min.-temp.: omstn maal; max.-temp.: van ong naai tot 4 graden onder •-ans op een droge periode -dens 12 uur: 80 procent: geheel droog etmaal: 50 Pi ur ki P hTRANDVERWACHTING Vandaag passeert eep z\ an hoge druk met een 1 maar vooral in a ïoi? Jonniee perioden. Te v ,~0 graden, zeewater aterdag nog een regenl en storing van de oceaan een verbetering met stabic wordt gevolgd. Hierdoor "et weekeinde wel een v

de Stem | 1970 | | pagina 2