(S)LIM ME RICK I Reactie van „patriot van het mooie weer" Wilde flora Stoom Kameleon Aandacht voor lichaamshuid SÊÈ. t- Link WEG wijzer JOSEPHINE i JOSEPHINE LUKE LUCKY prikkel draad over de prairie SUSKE en WISKE twee toffe totems DE STEM VAN VRIJDAG 10 JULI 1970 t O I Ln CL m LU -O L/D ZE O Wanneer u eens gra tis kip wilt eten moet u op zaterdag 18 juii een bezoek brengen aan Emmeloord. Dat gastronomisch festijn past in de feestelijk heden, die in de Noord- oostpolder in de juli maand worden gehou- T IS KENNELIIJK ook bij de slimmerickers komkommertijd. Bij zonder weinig inzendingen waren ons deel deze week. M. F. Machiel- se uit Roosendaal: Een vogelexpert uit Clinge kon zich haast niet bedwingen. Hij wilde gaan zien of het waar was misschien, dat de kanarie van buurman kon swinge. Een merkwaardig avontuur be leefde de vogeiexpert van Albert Jonkmans uit Breda: Een vogelexpert uit Clinge doet met vogels de gekste dingen een kraai en een ekster zegt men van hem die lezen hem voor uit het dagblad De Stem. In de kerk leert hij ooievaars vingen. Corry van der Mey uit Dongen zag toch weer enige romantiek bij de vogelexpert: Een vogelexpert uit Clinge had een zeer mooie leerlinge en 't eind van het lied H dat hij met die griet wel wat anders te doen had dan vogels ringen. Actueel was de inzending van onze trouwe inzender P. Meeuwsen uit Wouw: Een vogelexpert uit Clinge wenst in de vogelwet wijzigingen- Kamervoorzitter Van Theil antwoordde heel subtiel: 'k Vraag Den Uil en Koekoek hun meningen. Geachte redactie der „Stemme" 'k Was niet in mijn rijmzucht te remmen. Ik heb onvervaard vier limmericks gebaard en dank u voor plaatsing met klemme. schrijft G. J. Borghart uit Etten- Leur, Welnu wij plaatsen niet al leen één van zijn vier inzendingen, hij krijgt ook nog de prijs van de week: Een vogelexpert Uit Clinge is qua afmeting slechts een geringe Maar hij heeft zoveel ping dat zo menig jong ding zich gewoon aan hem op staat te dringen. De nieuwe regel luid: Een oude koster uit Huybergen den, omdat men daar zo blij is over de in gebruik stelling van de Ketelbrug bij de Zwol se Hoek tussen Ooste lijk Flevoland en de Noordoostpolder. De brug wordt op 15 juli rond het middaguur ge opend, maar drie dagen later zullen meisjes uit de streek bij de invals wegen naar de polder toeristen, die daar tus sen tien en twee uur passeren op weg naar de polder, bonnen geven. Die bon nen geven recht op gratis halve kip, te nuttigen in De Deel op Emmel oord. Er wordt op tussen de vijf- en achtduizend bezoekers gerekend. Op die dag is er ook een MAC- Sterrit. Ook de deelnemers aan dit sportevenement krijgen zo'n halve- kippen-bon. In Rotterdam zijn ze in het Kra- lingse bos ten noordwesten van „De Plas" twee jaar doende geweest aan het inrichten van een wilde-planten- tuin. Die is bedoeld voor liefhebbers van de in het wild voorkomende flora en .ook voor leerlingen van middelbare scholen. Daarom is er ook een voorlichtingshuisje ge plaatst, waar natuurstudieclubs kun nen determineren. Ze zijn sinds kort klaar met die tuin en iedere belang stellende kan er nu terecht. Door het moeras aan de oever van de Kra- lingse plas is een rietwandeling te maken, waar men zonder natte voe ten te krijgen fauna en flora kan be studeren. Dé tuin is iedere dag van negen tot vijf uur geopend. Honden heb ben er helemaal geen toegang en kinderen beneden de twaalf jaar al leen onder geleide. In Hoorn wordt aanstaande zater dag van tien uur 's morgens af stoom af geblazen. Dan wordt er een stoomwals-locomobieldag gehouden. De Stoomwalsenclub Nederland zorgt daarvoor. Dertien stoomwal sen, een locomobiel en de mooiste stoomtractor ter wereld, de Lord Lascelles, eigendom van de Engels man mr. Steve Neville. Om half een begint er een parade, om twee uur een wedstrijd met als onderdelen een dubbele slalom, touwtrekken en ringsteken. Wie dat vertoon van kracht (en van technische roman tiek) wil bijwonen behoeft er niets voor te betalen. Zoef - zoef, de oud ste aanwezige stoomwals (1907) en alle andere geweldenaren zijn gratis te kijk. „MIJN ECHTGENOOT houdt er van iedere dag te denken dat hij met een andere vrouw is ge trouwd", zo zegt Rachel Chabolier. Daarom is Rachel (24) begonnen een collectie pruiken aan te leg gen. Zij heeft er nu twee jaar nadat zij met David Chabotier is getrouwd twintig. „Ik zie er blond het beste uit, daarom heb ik er daar 12 van, Maar ik vind mezelf ook mooi met kastanjebruin, zwart, bruin en ma honie kleurig haar". Maar Rachel doet nog meer om in de gratie van haar man te blijven. Oorspronkelijk sprak zij alleen Vlaams en haar echtgenoot Frans. „Nu kan ik hem verschil lende talen bieden Ik spreek Ne derlands. Vlaams. Frans. Engels. Duits en sinds ik twee maanden geleden uit België in Zuid-Afrika ben aangekomen heb ik ook vol doende Afrikaans opgestoken. David Chabotier vertelde dat hij zich tot Rachel voelt aangetrokken omdat „zij zo ongelooflijk natuur lek is Tk 7?-' Te ik een gebee" nieuwe persoon zou kunnen creë ren al? ik h"-t de. Ik was de toneelkapper in Luik, waar ik een salon had. Ik wist dat ik van haar een zeer geraffineerd Het echtpaar was het er over eens dat de Zuidafrikaanse vrou wen even aantrekkelijk zijn ais •onsei - vatiever in hun mode zijn. Chabotier vond dat de Zuidafri kaanse vrouwen wat de haarmode betreft een jaar achter op Europa i 1 -mode er wat haast achter zal zetten. -naxi- kleding gaat nu eenmaal niet". DOOR DE huidige see-through' mode. om steeds meer van het lichaam te tonen en de trend om door middel van een dieet een ele gant silhouette te bewaren, is er een behoefte ontstaan de lichaams huid méér aandacht te geven en béter te verzorgen, zodat deze huid veerkrachtiger, zachter en jeugdi ger blijft. Om aan deze behoefte te kunnen voldoen heeft het een laboratorium een Body Massage Lotion samen gesteld. Een fluwelige emulsie, die moisturizers en humectants bevat en ook het ingrediënt „Progenitin" f Fullbright Agnew SENATOR WILLIAN Fullbright, voorzitter van de senaatscommissie van buitenlandse zaken en een van de meest vooraanstaande „duiven", heeft in een televisie-uitzending voor het eerst gereageerd op de karakteristiek die vice-president Agnew van hem en voormalig ambassadeur Averell Harri- man gegeven had. Agnew had hen „patriotten van het mooie weer" ge noemd. Fullbright was zichtbaar boos, toen hjj de vice-president beschreef als „een parvenu, die in dit land geen aanzien geniet, dat vergelijkbaar is met de mensen op wie hij kritiek heeft. Hij heeft er ook geen recht op." Full bright vergelijkt Agnew met de vroegere senator Joseph McCarthy. Verschil is, aldus Fullbright, dat Agnew velen achter zich heeft staan en namens de regering spreekt. President Nixon zegt altijd, dat Agnew „voor zichzelf spreekt". Dat houdt een scheiding in die nog nooit is voorgekomen, wat de libe ralen-democraten in het congTes het meest benauwt, is, dat het voor velen binnenskamers duidelijk is dat Agnew zegt wat Nixon dikwijls denkt, maar niet durft te zeggen. Daarom is Agnew Nixon's Nixon genoemd. De vice- president wordt zeker gebruikt voor de zuidelijke strategie". Die is er op gericht het zuiden van de V.S. waar men bang is voor rassenintegratie ervan te overtuigen dat er in het Witte Huis voldoende sympathie bestaat voor hen, om zodoende te verhinderen dat er een over gang zal plaatsvinden naar de rechts-radicale partij van oud-gouverneur George Wallace. De open aanval van Fulibright op Agnew biedt de demo craten de kans te bewijzen dat de prijs die de vice-president wil betalen om het zuiden voor zich te winnen, te hoog voor het land kan zijn. JW [- V, r L-' - ÈSfë&Htiil fels .ik, DEZER DAGEN patrouilleerde een mijnenveger van de Britse ma rine voor de kust van Noord-Ier- land op zoek naar Ierse vissers, die te dicht onder de kust van Ulster op de zalmvangst waren, Er werden er vier betrapt. Deze schepen zouden worden op gebracht naar een Noordierse ha ven, en dat gebeurde dan door een paar officieren en manschappen aan boord van die vissersschepen te brengen, waarop de vaartuigen dan door de mijnenveger de Kedleston naar de haven zou den worden opgebracht. Zo kwam een gloednieuwe offi cier, luitenant, Sowman, met twee matrozen, Thompson en Spedding, op een van de zalmvissersboten te recht. „Bijdraaien en de Kedleston volgen," luidde het bevel. Maar het was nacht en de Ierse schipper was een man vol overtui ging en die zei: „In orde, maar dan moet ik wel even om mijn nietten heenvaren, anders lijd ik een reuze schade, en dat zou jammer zijn." De luitenant vond dit goed, en het „erom heenvaren" begon en ging gedurende 20 mijlen voort. Toen kwam de boor bij een inham waar men voor anker ging, en de Royal Navy, zich afvragend of er niet iets mis was gegaan, ging aan land en zwierf daar enige tijd rond in het donker. Tot men bij een vuurtoren kwam, daar aanklopte en op de vraag „waar zijn wij?" te horen kreeg„In het graafschap Donegal, iin de Ierse republiek." „Ik had wei in de gaten dat er wat aan de gang was," zei luite nant Sowman later. „De Kedlesto- ne" verwijderde zich meer en meer, maar tja, we waren ongewapend en ik wou liever niet op de vuist gaan, want we waren in de min derheid en die jongens zagen er heel niet mis uit." Enige uitspraken toen alles weer voor elkaar was: Een woordvoerder van de Britse marine: „Wij zijn van oordeel dat er bij een visserijdispuut als dit geweld moet worden gebruikt." De commandant van de Kedle- stone- „Ik kon mijn ontvoerde man nen niet volgen omdat ik niet de Ierse territoriale wateren mocht invaren." De zalmvisser: „We hebben geen kind aam ze gehad."

de Stem | 1970 | | pagina 17