iroog •rein Rijk moet nodige informatie verstrekken BADGASTEN VLUCHTEN VOOR ONWEER sap "139 Bsdosan erdere vermindering an arbeidsreserve Leden benoemd Raad Luch t verontreiniging Amerikaans jongerenkoor uit Zeeland geeft twee concerten in Kapelle en Wemeldinge K. v. K. over vervuiling Westerschelde: LIKDOORNS Westdorpse duiven vliegen voor de EHBO mflict in Comité Therstcl sergeant eijer bijgelegd '/J VERBROEDERING OVER DE OCEAAN of eelt? voor slechts f2.851 Bouwrijl weer,°Penzorote^W rie jongelui In Vlissingen angehouden (elconcert le stkapelle iNRIJDING BIJ ÏT VERLENEN 11WERKGELEGENHEID LN VOORRANG \MJFT GUNSTIG gebroken in oentenzaak puien MET LAADKRAAN TEGEN VIADUCT MIDDEN-ZEELAND VOLDOET SLECHTS AAN MINIMUMEISEN 320 Zeeuwse vrouwen bekwaamden zich in de huishouding Kapel le en People- lo-people Kwaliteit Wemeldinge In Middelburg Beroepingen rood of wit tijdelijk DONDERDAG 9 JULI 1970 Iers) Is de komende vergadering, J De Poel (eerste gedeelte! (it te geven industriegron) Izoegd. Tegen het ontwei lts een bezwaar ingedien) lad als bezwaar aangevot In van de maximale hoog lig was, dat het „straalpadi linding Goes-Terneuzen ge' lit oog hierop heeft b. llan gewijzigd door op (nigskaart een „optisch 200 meter breedte aan bt vermelding van de d; |e bouwhoogten. Wel is 1 ingevoegd, dat b. en w. net de PTT vrijstelling ki tnien. (ADVERTENTIE) mmfmmffmmmmr,. rapport „Ontwikkeling Len voor Goes in de perioi dat het ETI in oipdirai jn w. eind 1968 heeft uiibgJ d de totale behoefte a| Itterrein (droog en nat) vo [ode geschat op 90 ha brut) vee jaar geleden vastgestelij J an Midden-Zeeland was lehoefte rekening gehoude leel zijn op het bestaande dn tin ten zuiden van de spc s-Vlissingen en ten west! i wijk Goes-Zuid nog enfe] |n voor uitgifte beschikba is een begin gemaakt frwrijp maken van de bü I behorende gronden die wo| Isloten door de Zwanenburg lang en de Tumbaan Gc lenekenke. Zodra het bouwiij fvoltooid is. komt ca 50.640 voor uitgifte vrij. B. en Ifaten dat dit op vrij korte tel Trijwel geheel zal zijn uiitiged let het oog op de ETI-prï| In op de voorraad bouwrijp [terrein, heeft het college kelijk geoordeeld om nu| |»ieuwe plannen voor uitbn an het droge terrein in wes Ichting te ontwikkelen, eerste aanzet hiervan is het I Ingsplan De Poel (onkostenf |e gemeente: 2.545.325 guldd raad van Goes voorgelegd. 1 nte heeft inmiddels reeds gronden in eigendom. (Van onze correspondent) VLISSINGEN De recherche te i'lissingen heeft drie jongelui aan- [eliouden, die hekend hebben diverse liefstallen te Vlissingen te hebben :epleegd. Het zijn de 18-jarige W. B. "i. uit Rotterdam, de 19-jarige G. S. it Biederveld (Duitsland) en de 24- jarige E. A. G. D. N. uit Zutphen. rij hebben reeds bekend diverse dief stallen te Vlissingen en een te Mid- lelburg te hebben gepleegd. Gezien iet stadium waarin het onderzoek jerkeert, kunnen nog geen nadere letledelingen worden gedaan. We) is bekend, dat de drie knapen ïeds geruime tijd zwervende zijn (Van onze corresponden MIDDELBURG Het is bijzonder moeilijk de gegevens te verkrijgen, die noodzakelijk zijn voor een goed inzicht in de toestand van de verontreiniging van de Westerschelde. De informatie hierover moet van het rijk komen, dat niet bepaald scheutig is met het verstrekken van gegevens. Toch kan men met slechts de beschikking over deze gege vens nagaan of er een scliadelijkheidsgrens is bepaald en, zo dat het geval is, of deze grens is benaderd dan wel overschre den. Dit zei gisteren mr. W. Otten, secretaris van de Kamer van Koop handel voor Midden- en Noord-Zeeland tijdens de algemene vergade ring van de kamer in Middelburg, waarin werd gediscussieerd over een brief van het lid van de kamer, de heer E. Oosterhuis. In onze correspondent). loor diverse Westeuropese landen, tevens is uit het onderzoek komen last te staan, dat men attent moet lin op het sluiten van ramen. Ook lei vermelden van mededelingen op leuren, zoals „Wij zijn met vakantie" |i dergelijke kunnen beter achler- worden gelaten. Voor panden, liSTKAPELLE Donderdag#-' 4oor vakantie enkele weken on- bordt in de hervormde kerk»™™11?, achter blijven zal het wen- kapelle een orgelconcert ge»^ zijn dat familie of kennissen Koor de heer Jan J. v.d. B|eze 3?n3 regelmatig zouden bezoe- fcelft. Aanvang 's avonds oral™' kon worden medege- ■eeld, dat de Duitser G. S. over de Pens zal worden gezet en aan de Buitse politie zal worden overgele- (Van onze correspondent) 2RIKZEE Op de kruising 1 loogstraat-Westetraat verleen) Bestuurder van een person er F.'4 [rouw W. P M. G. G. "rit Woerd voorrang aan een personenat] liurd door P. J. R. S. uit ZierI (Beide auto's botsten tegen eflul 1 liepen aanzienlijke materi| Ide op. Het bestuur van de Kamer van Koophandel, zo deelde voorzitter C. Kammeraad mee, heeft zich op het standpunt gesteld dat eerst de ernst en de aard van de verontreiniging van de Westerschelde duidelijk ge maakt zal moeten worden. Derhalve heeft het bestuur van de Kamer van Koophandel zich schriftelijk tot de staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid gewend met het verzoek zo spoedig en zo volledig mogelijk informatie over de bronnen van de vervuiling en de door elk daarvan veroorzaakte soort en hoe veelheid verontreiniging. „Uit sensatie-overwegingen zou een anti-Zeeland-sfeer kunnen ont staan. Deze kan alleen bestreden worden met objectieve gegevens", aldus de heer Kammeraad. Gegevens te verzamelen bij officiële instanties werpen evenwel weinig vrucht af, zo bleek uit zijn woorden. De heer Oosterhuis zette uiteen dat hij met zijn brief de bedoeling had gehad onnodige publiciteit en het wekken van angstgevoelens te voor komen. Door het zenden van de brief aan de staatssecretaris is evenwel het tegenovergestelde bereikt, zo con stateerde hij. „Hoe minder er over deze zaak wordt gesproken, en geschreven, hoe beter dat is", zo zei de heer Ooster- .imis die de vrees uitsprak dat er binnenkort wellicht nog deze zo mer een minder gunstig rapport van de staatssecretaris zou kunnen verschijnen. Verontreinigingsgraad „De zaak is dat er geen vaste nor men bestaan, die kunnen worden (Van onze correspondent) Middelburg in de nacht andag op dinsdag is ingebroken) groentezaak van de heer J. A. s Lange Vieleweg. De achter® de winkel werd geforceerd. openstaande kassa werd aan W geld ca. 7,50 vermist. (Van een onzer verslaggevers)] DEN BOSCH. Het conflict n voorzitter G. Voortman en etaris G. Lamers van het Co« irherstel Sergeant Meijer, is bol gd. Drie uur had het comité ëis\ iddag in een snikheet zaaltje i] otel Royal in Den Bosch nodig it een oplossing te komen van eschil. Uiteindelijk is het de Eysink uit Hulst, ook bestuii m het comité en optredend als iddelaar, gelukt de partijen ij elkaar te krijgen. Het comité stelt dat er in iews in een landelijk avond' iet resp. de heer Voortman en eer Lamers onnauwkeurigheden njuistheden zijn voorgekomen en onjuiste totaalindruk hebben estigd. Dit leidde ertoe dat de heei' ïers de vorige week besloot erug te trekken als secretaris let comité. Na het uitvoerig beraad van .eren zijn de misverstanden cl ost, waarna de heer Lamers zich -eid verklaarde het secretariaat ilijven vervullen. (Van onze correspondente) MIDDELBURG De werkge- feenheid in Zeeland neemt, dank |j de toenemende industrialisatie, wral in Midden-Zeeland toe. De mindering van de geregistreer- arbeidsreserve heeft zich in mi nog verder doorgezet. Van IW op eind mei nam zij af met M. zodat dit aantal nu 893 is. Dit mft eenzelfde situatie als voor )6f>. Toen bleef dit getal ook be ften de duizend. voortzetting van de Deltawer- :n nabij Schouwen trekt veel per illed. Vooral in het rayon Zierik- pe was deze uitbreiding van de lerkgelegenheid goed merkbaar, jiw bedroeg het aanbod eind mei Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag, opgesteld door het K.N.M.I. op woensdag om 18.00 uur: Perioden met zon, hier en fa>' een bui en normale temperatu- [Weersvooruitzichten in cijfers ge- nddeld over Nederland. oor vrijdag: aantal uren zon: 3 F t>: min.-temp.: omstreeks nor- aai max.temp.: omstreeks nor- ?ak kans op een droge periode van fhstens 12 uur: 80 procent kans op P geheel droog etmaal: 50 procent, 'oor zaterdag: aantal uren zon: 3 16; min.-temp.: omstreeks nor- bi; max.-temp.: omstreeks nor- bi; kans op een droge periode van fastens 12 uur: 90 procent kans op ja geheel droog etmaal: 60 procent. STRANDVERWACHTING: Van- p zonnige perioden, maar in de Jroiddag geleidelijk wat meer be- king. Een zwakke tot matige wind Jssen zuidoost en zuid. Temperatuur graden; zeewater 18 graden. Vooruitzichten: Nu en dan een bui- |kansje maar ook opklaringen; vrij latigde temperatuur met over het Kemeen redelijk strandweer. 93, eind juni 57, terwijl de vraag toenam van 179 eind mei tot 201 eind juni. In het rayon Terneuzen bedraagt de vraag naar mannelijk personeel 415, waaronder 209 jeugdigen, ter wijl het totale aanbod slechts 118 personen bedraagt. Het rayon Vlis singen vraagt 354 mannelijke perso nen, eind mei waren dit er 270. Het aanbod is slechts 87. De vraag naar mannelijk perso neel in Zeeland neemt steeds meer toe. Eind juni bedroeg deze 2295, onder wie 811 jeugdigen. Vorige maand waren dit er 2180. Opvallend is de vraag bij de metaalbewerking: 984 tegen 735 vorig jaar juni. In deze sector worden bijzonder veel jeugdige werknemers gevraagd, nl, 376 van de 984. Zelfs met de laatste lichtingen van de l.t.s.'en kan aan de vraag bij lange na niet worden vol daan. Ook opvallend is de vraag naar bouwvakkers in de B- en U- sector. Deze bedraagt namelijk 453 personen. Dat is 125 meer dan vorig jaar omstreeks dezelfde tijd. Vooral is er veel vraag naar jonge timmer lieden, metselaars en schilders. De vraag naar vooral jeugdig kantoor personeel is in verhouding tot vorig jaar toegenomen met 92 personen. Ze komt hoofdzakelijk van over heidsdiensten en banken. In de vraag naar vrouwelijk per soneel is vorige maand niet veel verandering gekomen. Bij het naai stersaanbod kunnen we over grote spanningen spreken. Eind juni be droeg het aanbod in deze sector drie. terwij] de vraag 185 bedraagt. De vraag naar vrouwelijk personeel nam in juni iets af; van 1306 eind mei tot 1248 eind juni. Dit wijt het gewestelijk arbeidsbureau te Mid delburg hoofdzakelijk aan het feit dat veel contacten al tot stand zijn gekomen met afgestudeerde scholie ren, terwijl zij in vele gevallen nog vakantie houden. De prognose op korte termijn van de hoofdinspecteur-directeur van de arbeidsvoorziening in Zeeland luidt: „De gunstige werkgelegenheid zal ongetwijfeld aanhouden, terwijl sei- zoenwerkzaainbeden in de conser- venindustric en de visserij in juli goed op gang zullen komen. Dit zal opnieuw leiden lot een verminde ring van het aanbod. Alleen een vergroot aanbod van jeugdigen zal enigermate compense rend kunnen werken". gehanteerd bij het bepalen van de verontreinigingsgraad", zo stelde hij. Voor zwembaden met een reinigings- installatie wordt de norm gehanteerd van één colibacterie per kubieke centimeter. Deskundigen zoals dr. Eggink menen dat dit wel een uit gangspunt, maar geen maatstaf voor open zwemwater kan zijn, zo bracht de heer Oosterhuis naar voren. Men kan evengoed de norm van tien colibacteriën aanhouden. Vast houden aan de norm van één coli bacterie betekent, volgens de heer Oosterhuis, dat men meerdere nega tieve rapporten over het water voor het Vlissingse badstrand kan ver wachten. Hij pleitte voor het aan leggen van andere normen. De heer B. Schot verklaarde zich geen voorstander van overdreven pu bliciteit. Wel echter van goede pu bliciteit. Ter verduidelijking van zijn standpunt wees hij er op dat de Zevibel al op 27 september 1966 bij G.S. van Zeeland een request heeft ingediend over de vervuiling van het Scheldewater. Intussen is die ver vuiling toegenomen, maar er is wei nig of niets aan gedaan, zo consta teerde hij. Nu het alarmerende rap port van de Belgische verbruikers unie is gepubliceerd komt de discus sie op gang en worden ook de resul taten vrijgegeven van het onderzoek dat reeds Vorig jaar is verricht. Oorzaken ,.We moeien de vervuiling voor komen en niet de norm opschuiven", vond liij. Dat standpunt werd onder schreven door de heer J. Roose, die daaraan toevoegde dat het hoog tijd is dal men zich op hoog niveau over deze materie gaat buigen, teneinde de oorzaken van de vervuiling weg te nemen. „Je kunt er wat aan doen", zo concludeerde de heer Oosterhuis tot slot. „Het kost alleen vreselijk veel geld. Het gaat er bovendien om de juiste norm aan te leggen en niet de norm te verschuiven." (Van een onzer verslaggevers) CADZAND Vele badgasten trokken zicli woensdagmiddag rond een uur of twee met hun hele hebben en houden terug van het Cadzandse strand. Een na derende donderbui dreef de bad gasten naar hun veilige huizen. (Foto links). Op de rechtse foto twee dames die vergeefs met hun windscherm stoeien. (Van onze correspondent) BRESKENS Een vrachtauto, be stuurd door A. de H. uit Breskens, is met de laadkraan tegen het viaduct aan de Langeweg opgebotst. A. de H. had vergeten de laadkraan te laten zakken. Hij is met verwondingen in de borst in het ziekenhuis van Oost- burg opgenomen. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Het vliegveld Midden-Zeeland in het Noord Sloe is slechts minimaal operationeel. Dit be tekent, dat het vliegveld slechts vol doet aan de minimumeisen die de rijksluchtvaartdienst stelt aan een in gebruik zijnd vliegveld. Dit heeft de secretaris van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Noord- en Midden-Zeeland, mr. VV. M. Otten gis teren meegedeeld op vragen van ir. J. Bout, directeur van de Koninklijke Maatschappij De Schelde en bestuurs lid van de Kamer van Koophandel tijdens een vergadering van de Ka mer in Middelburg. De heer Bout wees er onder meer op, dat het vliegveld niet is uitgerust met een radiobaken. Zonder dit ba ken kan er naar de mening van ir. Bout niet vaak geland worden, omdat in dit geval een zicht van 8 kilometer vereist is. (Van een onzer verslaggeefsters) KLOETINGE. Driehon derd twintig Zeeuwse vrouwen hebben zich in 1969 beter leren bewegen in de huishouding, zo blijkt uit het jaarverslag van de Provinciale Commissie voor Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande in Zeeland. Zij volg den de cursus onder die naam. Hun aantal werd nog overtrof fen door de belangstellenden voor de cursus bloemschikken: 371. Veertig NBvP-leden uit Tho- len volgden de cursus Belgische gerechten en zestig ongeorgani seerden uit Oud-Vossemeer lie ten zich informeren over goede voeding voor ouderen. Vijftien Zierikzeese CPB'ers gaan sinds de"tnïfsös in"1969 goed verzorgd van top tot teen door het leven en 334 cursisten in heel Zee land leerden variëren met brood, brood. Veertien Middelburgse onge organiseerden daarentegen hiel den zich bezig met stoel bekle den en eenenzeventig andere Zeeuwse dames leerden „de kneepjes van het vak", om maar eens een greep te doen uit de enorme lijst mogelijkheden van de huishoudelijke voorlichting in Zeeland. (Van een onzer verslaggeefsters) MIDDELBURG De nieuwe leden van de Provinciale Raad in zake de luchtverontreiniging, die onlangs door Gedeputeerde Staten werden benoemd zijn: A. J. Ka- land, lid G.S., voorzitter, J. van den Bos, lid GS, vice-voorzitter. Leden met recht van plaatsver vanging namens de gemeenten die deelnemen aan de gemeenschappe lijke regeling luchtverontreiniging in Zeeland zijn: G. H. E. M. van Waes, burgemeester Borsele, G. J. Janse, wethouder te Vlissingen, R. Hol wethouder te Terneuzen A. C. de Beleir, wethouder van Sas van Gent. Namens provinciale staten van Zeeland hebben zitting: J. Stenvert te Terneuzen, J. Roodenbirg te West-Souburg, C- Boender te Tholen en J. A. van Bennekom te Middel burg. De heer C. A. Kameraad te Middelburg is lid van deze raad namens de Kamer van Koophandel en de burgemeester ven Veere, A. de Kam, namens de Provinciale Raad voor de Recreatie in Zeeland. De heer J. M. S. Mol. directeur arts van de Provinciale Raad Volksge zondheid in Middelburg, vertegen woordigt de volksgezondheid Zee land en lid namens - de Stichting Gezondheidsdienst voor Dieren in Zeeland is dr. J. Tesink te Goes. Ir. A. van Raay te Wageningen verte genwoordigt het Instituut voor Plan- tenziektenkundig onderzoek, ir. C. Frankfort te Breda het tweede dis trict van de arbeidsinspectie, ir. D. van Zuilen te Delft de centrale or ganisatie TNO en C. Pinxteren te Middelburg de gezamenlijke vak centrales. De kring van werkgevers in de kanaalzone Zeeuwsch-Vlaan- deren heeft haar zegsman in ir. J. P. M. van Waes te Sluiskil. Ir. J. Prins te Goes en de heer C. J. de Jager te St.-Philipsland treden op namens de gewestelijke raad voor Zeeland van (Van een onzer verslaggevers) KAPELLE. Een honderd leden tellende groep jongens en meisjes, afkomstig van een cultu reel jongeren-opleidingskamp dat in de omgeving van het stadje Zeeland in Michigan (U.S.) ligt, komt volgende week naar de dor pen Kapelle en Wemeldinge in het Nederlandse Zeeland. De groep bestaat uit een groot achtstemmig koor, een ballet groep van acht meisjes en een staf van tien man. Allen worden ondergebracht bij particulieren in de gemeente Kapelle. Het koor dat op internationale tournee is, doet Kapelle als enige Nederlandse gemeente aan, om dat Zeeland (V.S.) en Kapelle on langs hebben besloten zusterste den te worden. Enige tijd geleden zocht de Ame rikaanse „reiziger in internationale coniacten", Carl H. Zwink, contact met een aantal Zeeuwse gemeenten om zusterhanden aan te knopen met het vijfduizend zielen tellende stad je Zeeland in Michigan. Omclat Kapelle (sinds de herinde ling bijna 7500 inwoners) onmiddel lijk reageerde en bovendien van vergelijkbare grootte was, werd de ze Zeeuwse gemeente uitverkoren. Het zusterschap is een initiatief van de Amerikaanse gemeente Zeeland, die hiertoe inspiratie putte uit het door de Amerikaanse regering in 1957 opgestelde people-to-people program. Hel doel van het program is men sen tot elkaar te brengen en zo bij te dragen tot een beter onderling begrip en een betere verstandhou ding tot de wereld. Kapelle en Zee land zijn van plan hieraan een steentje bij te dragen door het uit wisselen van ideeën, scholieren en cultuur. In een resolutie van de gemeenteraad van Zeeland (die slechts Nederlandse namen telt, zo als de Jonge, Faber, Huizinga, Na- gelkerke en Van Coeveringen en Frank Hoogland, de burgemeester zelf, die op zesjarige leeftijd naar Amerika emigreerde) verklaarde Zeeland zich zusterstad van Kapelle. Kapelle nam in zijn raadsvergade ring van 16 juni de uitnodiging aan. Met algemene stemmen trok de raad voorts een bedrag van duizend gulden uit als startkapitaal voor de zusterstedenactie. wijden. Het kamp telde in het start jaar 1965 vijfhonderd deelnemers en in 1969 al tweeduizend. Er is in het opleidingskamp een aantal orkesten en koren gevormd De balletgroep van het Ameri kaanse jeugdkoor, dat volgende week te gast is bij de bevolking van Kapelle en Wemeldinge. De actie van Kapelle en Zeeland betekent het eerste officiële contact tussen een plaats in Michigan en een plaats in Nederland en omge keerd ook tussen een plaats in Zee land en een plaats in Amerika. Het koor dat volgende week Ka pelle bezoekt, is het „Blue Lake Fine Arts Camp International Choir", afkomstig van een kamp waar jongeren gesteund door een heleboel overheidssubsidie zich een paar maanden aan cultuur kunnen dat in het kader van de people-to- people door de gehele wereld op tournee gaat. De jongens en meisjes in de leef tijd van vijftien tot twintig jaar, die de volgende week hier optreden, zijn geen goodwill-ambassadeurs die toevallig ook nog zingen, maar vor men een gezelschap van hoogartis- tiek gehalte. In Londen is het koor met de balletgroep opgetreden in de Westminster Abbey en waren de „Times" bijzonder enthousiast. De groep verzorgde o.a. een optre den in de Keulse Dom, nadat men eerst in Gent het publiek zo geest driftig had gemaakt, dat tweebus sen met Belgen de volgende week naar Nederland komen om het con cert op 14 juli in „De Vroone" in Kapelle bij te wonen. In Engeland en België is het koor voor de televi sie opgetreden en na het bezoek aan Nederland gaat men weer naar En geland terug voor een tournee langs zes plaatsen. Het concert dat op woensdag 15 juli in het dorpshuis van Wemeldinge wordt gegeven (aanvang acht uur) zal niet gelijk zijn aan dat van Kapelle. Op 15 juli heeft een officiële ontvangst plaats op het gemeentehuis in Kapelle, na een boottochtje naar de Delta-wer ken. Het repertoire van de groep bestaat uit Europese religieuze mu ziek, spirituals, klassieke en popu laire muziek. Donderdag 16 juli wordt de groep om drie uur in Middelburg ontvan gen door het provinciaal bestuur. Hierbij is de commissaris der konin gin, inr. J. van Aartsen aanwezig voor een uitwisseling van persoon lijke boodschappen lussen hein en de gouverneur van de staat Michi gan. Het koor verzorgt daar een kort optreden op het Abdijplein of, bij slecht weer, in de koorkerk. Het plaatsje Zeeland werd in 1847 gesticht door vierhonderd emigran ten die met drie schepen uit Neder land waren vertrokken om elders vrijheid van godsdienst te zoeken. „Zielend" telt inmiddels vijfduizend zielen, elf kerken en vijfendertig fabrieken. Het wapen van het Ne derlandse Zeeland is tevens het wa pen van het Amerikaanse Zeeland en „Luctor et emergo" is eveneens het devies. Michigan is overigens ook zeer waterrijk. het landbouwschap. Ir. W. de Beijl te Middelburg vertegenwoordigt de provincie. Adviserende leden zijn S. Lelie, geneeskundig inspecteur volksgezondheid te Middelburg, me vrouw J. Laanbroek, regionaal in specteur van de volksgezondheid te Middelburg en dr. ir. C. W. C. van Beekom hoofdingenieur directeur voor de bedrijfsontwikkeling in Zeeland te Goes. Secretaris is de heer C. Heijstek, hoofdcommies A. van de provinciale griffie. (Van onze correspondent) WESTDORPE Zondag 12 juli wordt de jaarlijkse Westdorpse dui venvlucht gehouden, waarvan de op brengst geheel ten goede komt aan de E.H.B.O. Voor deze vlucht zijn weer prachtige prijzen beschikbaar. Het is ook voor de niet duivenbezit- ters mogelijk om aan deze vlucht deel te nemen, door in te tekenen op een duif van een duivenliefheb- ber. 's-GRAVENHAGE Ned. herv. kerk: aangenomen naar Sluiskil en Sas van Gent-Philippine (toez.) J. L. van Eijk, vifcaris te Utrecht. Gereformeerde kerken vrijge maakt: beroepen te Brouwershaven H. Mostert te Harderwijk. (ADVERTENTIE) Geniet van alle B3 fruitsappen puur geperst uit appels, tomaten, druiven, sinaasappelen, abrikozen, peren en perziken.

de Stem | 1970 | | pagina 3