Jeugd vakantie week in teken van ruimtevaart oete voor slecht nderhouden auto UITSLAG DUIVENWED VLUCHTEN DAT IS PRUS-SLAG 99 IP 99 3* 1? 3? PRUSSAG Vanuit Clermont e n Chartres WEES TOCHl VERSTOND»! MC. HERMANS IslNAASflW KOFFIE MELK SMEERKUSgn BETAAL NIET MEER ■DAN NODIG M TEGEN DE SCHERPSTE PRUS TOM.SAU$ KUIKEN- POTEN £5 MANDA RIJNTJES ADVOCAAT USP0EDER WASMIDDEI KEUKENDOEK 1 THEEDOEK 1 REUZE DWEILJES KALFSBORST; LAPPEN OP ZUIDERSPORTPARK IN TERNEUZEN sen lingerie deren 1970 J. Kind nieuwe voorzitter vruclitenveiling Overslagseweg I wordt verbeterd IJzendijke [(antongerecht Terneuzep Geen leiding Wat en waar Nieuwe duiker in weg Drieschouwen-Hulsl VANDAAG Geslipt Man naar ziekenhuis Exposities in de Sint-Baafskerg te Aardenburg Tentoonstellingen ZBgeansflessai 0RVETTA' On literfles STROOP "VICO" NARING'n 22Bojnainns blik ÜMI blikTAART- 0k0k VULLING CK) 4 smaken „ZWAKTE? KIP" „GOLD R\CK" 3 smoi ken 1 dat is prijs-sla c 3 i... grate baal .KWAK" frisse m of Qroxe «1 molton mm Eoxeo HAAS ct RIB CARBONAPE WOENSDAG 8 JU1I 1970 YIC9CIS G 12 JULI slersportvereniging slersportvereniging tel Zeebad (J. Flemm) •eca-bedrijven ïlersportvereniging rslé sportvrienden Cé „De Vriendenkring" elersportvereniging Idersver. „Grote Gaf .elersportver. G. Wijffels Verstraten Dranken-centrale fé „La Porte d'Or" elersportvereniging ïelersportvereniging ielersportvereniging jortvrienden lenhandel Kole, Terneu- 'hilippine. wisselbeker beschikbaar Groothandel Gebr. Cok ting Ideële Reclame ien annonce in de krant id vignet. ?in u gaat adverteren j i bezit), an dat het kkrachten gaat. ederlanders ziin bejaard.^ (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Tot nieuwe voor- I zitter van de Coöperatieve Vruchten- i veiling Zeeu-wsch-Vlaanderen te Ter- neuzen is gekozen de heer Joh. Kind uit Philippine. Hij volgt de heer J. van Dijke op, die het voorzitterschap gedurende vijf jaar heeft vervuld. De heer C. de Cock uit Stoppeldijk werd gekozen als secretaris als opvolger van dr. ir. J. P. M. van der Wolf uit I Hulst. (Van onze correspondent) ZUIDDORPE Door de raad van loud Zuiddorpe werd in een van zijn ■laatste raadsvergaderingen besloten Ide Overslagse klinkerweg, die in 1 slechte toestand verkeerde, van een ■asfalt deklaag te voorzien, daar het Iherleggen van de klinkers te duur jwas. De gemeente Groot-Axel is Ithans, met eigen straatmakers, bezig Ide klinkers te herleggen. Collecte voor Peru In de r.-k. [kerk te IJzendijke werd een collecte behouden voor de slachtoffers van ■de ramp te Peru. Deze collecte bracht f. 577.- op. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In de eerste week van augustus wordt op het Zuidersportpark in Terneuzen een jeugdvakantieweek gehouden. De organisatie van deze week berust bij de stichting Sociaal en Cultu reel Werk. Ook de gemeent verleent medewerking. De week zal ge heel in het teken staan van de ruimtevaart. Naar verwachting nemen ongeveer 350 kinderen aan deze week deel. Deze kinderen (van 6 tot 12 jaar) komen niet alleen uit de kern van Terneuzen, maar ook uit de na de herindeling bij Terneuzen gevoegde gemeenten Hoek, Zaam- slag en Biervliet. Sluiskil ontbreekt in dit rijtje, om dat daar van oudsher al kinderva- kantiespelen worden georganiseerd. Om de kinderen uit de woonkernen naar het tijdelijk tot „ruimtevaart- terrein" gebombardeerde sportpark te kunnen vervoeren, worden bussen gehuurd. Het ligt in de bedoeling de kinderen zelf bezig te laten zijn. De heer De Ridder, hoofdleider van de stichting Sociaal en Cultureel Werk, vertelde dat de kosten, die aan deze week zijn verbonden, ongeveer 6500,bedragen. Het inschrijfgeld voor de kinderen bedroeg 3,De gemeente heeft eenzelfde bedrag per bezoeker als subsidie beschikbaar gesteld. Indien het weer niet zou meewerken, heeft men de beschikking over een drietal zalen (o.a. het Zuidlandthea- ter). De heer De Ridder: „Om de „ruim- tevaartweek" soepel te laten verlo pen zijn ongeveer 60 vrijwilligers no dig, die een oogje in het zeil houden. Tot nu toe hebben wij er ongeveer 15. Veel te weinig dus om het geheel te kunnen runnen. Maar ja, we heb ben nog een maand de tijd. Overi gens geloof ik dat de organisatie tot nu toe lekker in elkaar zit. Beter dan de voorgaande jaren. (Het is de tiende maal dat in Terneuzen een dergelijke week wordt georgani seerd)". (Van een onzer verslaggevers) 'ERNEUZEN „Er is niemand die u een reddingboei toewerpt, vanneer u met een dergelijke auto in moeilijkheden zou komen te erkeren", zei de kantonrechter mr. Van Son gisterenmorgen tegen !e Terneuzense badmeester L. G. D. Deze moest terecht staan omdat ij een controle was gebleken dat zijn auto een groot aantal gebreken 'ertoonde. De stichting heeft geprobeerd ook iets voor de wat oudere jeugd op touw te zetten. Het lag in de bedoe ling een buitenlands kamp te orga niseren. Door onvoldende belangstel ling (6 jongeren gaven zich op) gaat dit echter niet door. Terneuzen is de enige gemeente op Zeeuwsch-Vlaan deren waar een dergelijk opgezet jeugdevenement wordt gehouden. De heer C. Snijders, voorzitter van de stichting Sociaal en Cultureel Werk in Sas van Gent, zei te betreuren dat het in Sas van Gent niet is gelukt iets voor de jeugd op touw te zetten. „Zoals bekend hebben wij een hele tijd zonder leiding gezeten. In mei is er iemand benoemd. Het tijds bestek was echter te kort om nog iets te kunnen ondernemen". De heer Snijder vertelde verder, dat het in de bedoeling ligt om voor de jeugd nog iets op touw te zetten. „In mijn achterhoofd speelt het idee van een wonderland. Dit is een soort jeugdinstuif, die in Eindhoven wordt gehouden. Dat is fantastisch opgezet, en ook het bedrijfsleven verleent er medewerking aan. Zoiets heb ik ook op het oog. Of dit te ver wezenlijken is, is natuurlijk een tweede, maar waarom zou ik het niet kunnen? Ook ik ben van plan het bedrijfsleven in Sas vain Gent te be naderen. Wie weet hebben we vol gend jaar ook iets groots voor de jeugd in Sas van Gent". (Van onze correspondent) HULST Op de plaats waar de oude weg van Drieschouwen naar Hulst, die door de huizengroep van Absdale loopt, zich aansluit aan de nieuwe weg van Drieschouwen naar Hulst, wordt de onder deze thans brede weg liggende kleine oude dui ker vervangen door een grote mo derne duiker. Deze duiker bestaat ongeveer dertig vierkante beton- el^'urnter van twee meter breed en hoog. Het werk wordt uitgevoerd door het aannemersbedrijf „De Ruuscher" van Biervliet in twee ge deelten. Eerst is de zuidelijke helft van de rijbaan aan de beurt, daarna de noordzijde, zodat het verkeer, zij het dar. met gebruikmaking van stop lichten. doorgang kan vinden. Vroeger kende men ter plaatse een zeer gevaarlijke bocht waar menige auto zelfs na de aangebrachte betonnen bermverhoging in een wrak werd herschapen. Films MIDDELBURG City 20 uur Een zomer vol liefde 18 jaar ANTWERPEN Pathe: Wat een vakantie, a.l. Capitole: Tarzan ontvlucht, 14 j. Moderne: De val van het Romeinse Rijk, 14 j. Monty: Funny girl, 14 j. Ambassades: Leo de laatste, 18 j. Artis: De dief van Washington, 18 j Astra: Goldfinger, 18 j. Astrld: Het geheim van Santa Vittoria, 18 j Centra: De grootste hold up, 18 j. Festa: Westside story, 18 j. Forum: De vervloekte brigade, 18 j. Metro: Mash, 18 j. Rex: Een non voor de hel, 18 j. V endome: John en Mary, 18 j. GENT Majestic: De slag van de Ardennen, 14 j. Royale: De reuzen van het Westen, 14 j. Capitole: Het geheim van de apenplaneet, 18 j. Century: De brief van het Kremlin, 18 j. Normandië: Het bal der scnurken, 18 j. Rex: Les choses de la vie, 18 j Savoy: De maniak, 18 j Scala: Django schiet eerst, 18 j. ST. N1RLAAS Scala: I.uchtalarm, a.l. Renova: Jerry blijft er buiten, a.l. Toneel - Muziek - Dans DOMBURG Herv. Kerk 20.30 uur Het verweer van de verdachte lidde dat hij weinig verstand van uto's heeft. „Ik ben van mening at het de taak van de garagehouder ij wie ik mijn auto laat doorsmeren, om mij op eventuele gebreken te ijzen. Dat heeft hij niet gedaan. De tonrechter zei medelijden te heb- len met de medeweggebruikers van de verdachte. „U bent als badmees- r misschien wel beter in het water nis. maar u moet toch wel besef- in, dat u zich met zo'n doodkist toch iet op de openbare weg mag verto- n". [De officier van justitie, mr. J. A. fok, eiste een boete van tweehon- trd gulden. Mr. Vara Son deed er (stig gulden af. |B. R. G. uit Schoondijke hoorde Iftig gulden boete en een voor waardelijke hechtenis van een week let een proeftijd van twee jaar te- Tan zich eisen. Bij een controle bleek 1st G. geen rijbewijs had. Naderhand fórklaarde G. al zeven jaar zonder Jbewijs in een auto rond te rijden. Te officier zei in zijn requisitoir kening te houden met de persoon- |ke omstandigheden van de ver- Ichte. Voor de rechtszitting had G. |n onderhoud van de officier gehad 1 zijn moeilijkheden uiteengezet. Pk de kantonrechter was op de te van de moeilijkheden waar- Je verdachte heeft te kampen. Mr, l»ar, Son zei vertrouwen in G. te Ibben en hoopte dat hij nooit meer ■iter het stuur zal kruipen. G. Teeg een boete van dertig gulden. P D. A. uit St.-Jansteen werd bij plek tot een boete van honderd Tig gulden veroordeeld. De eis de officier was eensluidend. D. peg deze veroordeling omdat hij Jor een foutieve inhaalmanoeuvre (na een frontale botsing met een (htiewagen had ver oorzaakt. Jachtmeester P. G verklaarde dat Pnneer hij niet tijdig geremd had, #n aanrijding onvermijdelijk was veest. —He Terneuzenaar W. F. werd eon lorm de eis tot een geldboete van 100 veroordeeld. F. stond terecht dat hij geslipt en uit de bocht was gevlogen. F. ramde een paal, afrastering en een schrikhek. V* schade bedroeg rond de zeslion aei(l gulden. LfN 4. van E. moest voor het hekje ■rschijnen, omdat hij op 9 maart op Oudelandsewag in Terneuzen een ■sing had veroorzaakt door voor rood verkeerslicht plotseling op r1 reinmen te gaan staan. Door pe plotselinge manoeuvre reed de pteropkomende auto tegen hem op. f. "an Son veroordeelde E. tot een Joh' van veertig gulden. IU M. de D. uit Hoedekenskerke kreeg vijftig gulden boete omdat zijn bromfiets niet van een goede gel.uidsdemper was voorzien. Boven dien was de brommer opgevoerd. W. A. de F. uit Axel werd na een eis van dertig gulden tot tien gulden boete veroordeeld. F. reed op 17 fe bruari op een motor zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs. Wel had F. een oefenvergunning. „Ik moest echter wel", aldus de ver dachte, „want ik wilde naar mijn meisje in Zaamslag". De officier: „De verdachte lijkt erg veel op de heldentenors, die hun ge liefde ook nooit kunnen bereiken". (Van onze correspondent) TERNEUZEN Een personeelslid van de timmerfabriek Verlinde aan de Industrieweg, H. de K. is gister middag tijdens werkzaamheden door een beitel gewond aan het boven been, tengevolge waarvan een slag aderlijke bloeding ontstond. Het slachtoffer kreeg van zijn werkmak- kers de eerste hulp en werd vervol gens naar het Julianaziekenhuis ge bracht. (Van onze correspondent) AARDENBURG Tot 15 juli a.s. exposeert in de Sint-Baafskerk te Aardenburg de kunstschilder Ben Bonte uit Terneuzen. Van 15 tot 31 juli exposeert Cor Moens zijn schil derijen in de Sint-Baafskerk. DE ZOMER is gisteren weer losgebarsten: en dat is in deze vakantietijd goed te merken in de hoofdstedelijke zwembaden, die op topcapaciteit ver koeling leverden. (Van onze duivesportmedewerker) De uitslagen van de wedvluchten vanuit Clermont zijn: „De Posthoorn". Vlissingen met 273 oude duiven, hoogste snelheid 1417,3 meter per minuut, snelheid laatste prijswinnende duif 1314,3 meter per minuut. 1 en 3 J. Tienpont, 6 J. de Witte, 7 en 8 L. de Ruyter en zoon. 9 A. Hofman, 10 Lacor en zoon. Met 129 jonge dui ven. hoogste snelheid 1408 m.p.m. 1, 4 en 7 J. Rijnders, 2 J. Meerman, 3 Jac. de Ridder, 5 en 9 M. de Ruyter, 6 D. Ekkebus, 8 H. Boers, 10 F. Wagenaar „C.C." Hulst met 173 oude duiven, hoogste snelheid 1462,04 m.p.m. 1 A. J. NTijs, 2, 3 en 5 J. Antheunis, 4 AU Pieters, 6 Aug. van Helsland, 7 R. van Eetvelde, 8 J. van de Laan, 9 Ed Willaert. 10 Jac. de Potter. Met 180 jonge duiven, hoogste snelheid 1420,43 m.p.m. 1 Ed. van de Walle, 2 en 5 J. van de Laan, 3 gebrs. Van der Vliesch, 4 A. de Poorter, 6 Amtheunis-Van Helsland 7 en 8 H, Everaerd. 9 Fr. Riské, 10 A van Erdenburg. „De Getrouwe Duif". Cadzand met 203 ionge duiven, hoogste snelheid 1386 m.p.m. 1 D. van Houte, 2 W. van Acker, 3 D. van Houte, 4 J. Visser. 5 A. de Groote. 6 J Kools, 7 I. Porrey. 8 I. Goossen, 9 A Dui- ninck en zoon. 10 A. de Putter en zoon Met 101 oude duiven, hoogste snelheid 1424 m.p.m. 1, 4, 5 en 10 A. de Putter en zoon. 2 G. Schrier, 3 W Goossen, 6 en 7 J. Visser, 8 A. Duininck en zoon, 9 J. Kools. „Nieuw Leven" Koewacht met 199 ionge duiven, hoogste snelheid 1427.3 m p.m. 1 All de Bock, 2 L. Belaert (Zuiddorpe), 3 J. de Block, 4 Arth. Kindt, 5 G. W. Lakké, 6 G. Janssens, 7 H. Mannes, 8 A. van Rumste, 9 A. Ysebaert, 10 Ch. Suy. Met 87 jaarlingduiven, hoogste snel heid 1464,6 m.p.m. 1 Raf. Martens, 2 en 6 H. Audenaerde, 4 en 7 L. Seghers, 5 Th. Inghels, 8 J. Elegeert, 9 Th. Gijsel, 10 P. van Goethem. Met 61 oude duiven, hoogste snel heid 1432,6 m.p.m. 1 Raf. Martens, 2 J. van Gassen, 3 A. de Kind, 4 Th. Inghels, 5 H. Audenaerde, 6 Fr. Rogiest, 7 L. Seghers, 8 P. van Goethem, 9 A. Martens pz„ 10 Joh. de Block. „De Snelle Duif". Clinge met 53 oude duiven, hoogste snelheid 1216 m.p.m 1 M Willaert, 2, 8 en 10 R. Aerts, 3 P. Verstraeten, 4 Th. van Goethem, 5 J. Lernhout, 6 P. Brac- ke, 7 A. van Cauteren, 9 G. Wer- brouck. Met 47 jaarlingduiven, hoog ste snelheid 1211 m.p.m. 1 gebrs. Willaert, 2 en 6 Th. van Goethem, 3 J. Lernhout, 4 P. Bolsen, 5 en 7 O. Masehelein. 8 Fr. Vos, 9 M. Willaert, 10 P. Bracke Met 51 jonge duiven, hoogste snelheid 1166 m.p.m. 1 en 6 A. Seghers, 2 J. Lernhout, 3 A. Verstraeten, 4 en 5 O. Masehelein, 7 E. Pilaet, 8 P. Verstraeten, 9 P. Bracke. 10 A. Verstraeten. „De Bonte Duif". Aardenburg in samenwerking met „De Grensvlie- gers" te Eede, met 267 jonge duiven, hoogste snelheid 1426 m.p.m. 1 J. Cattoor, 2 G. Standaert, 3 J. Dhont, 4 B Herman, 5 A. Dezutter, 6 A. Baardemaker, 7 W. de Clerck, 8 A. Cocquit. 9 J. de Clerck, 10 H. Zwart. Met 153 oude duiven, hoogste snel heid 1431,4 m.p.m. 1 A. Buyze, 2 M. Verwulst, 3 J. de Vreeze. 4 L. de Clerck. 5 en 6 O. van Quekelberghe, 7 A. Reiniers, 8 H. Lampo, 9 W. Standaert, 10 M. de Jager. „De Reisduif". Graauw met 97 oude duiven, hoogste snelheid 1412 m.p.m. 1 en 4 gebrs. De Koster, 2 en 10 G. Vioen, 3 P. van Dalen, 5 Alph. Bracke, 6 H. Plasschaert, 7 G. Pica- vet, 8 W. Kuipers, 9 E. Boeijkens. Deze vlucht was in samenwerking met „De Postduif" te Lamswaarde. P.V. „Hoop". Biervliet met 312 jonge duiven, hoogste snelheid 1431 m.p.m. 1, 2 en 8 P. Pladdet, 3 J. van Ee. 4 P. Weeda, 5 C. Temmerman, 6 J. de Meijer, 7 D. Engels, 9 W. de Jonge, 10 C. de Regt-Bracke. Met 185 oude duiven, hoogste snelheid 1463 m.p.m. 1 en 3 H. de Dobbelae- re, 2 A. du Puy, 4 J. Moens. 5 Van der Linde-du Puy, 6 J. de Vos, 7 P. de Winne, 8 C. de Regt-Bracke, 9 E. van Rattingen, 10 P. Pladdet. „De Reisduif". Sluiskil, met 86 jonge duiven, hoogste snelheid 1452,8 m.p.m. 1 en 6 J. de Witte, 2 en 10 C. van Biezen, 3 O. Dehul- sters, 4 en 9 F. de Beule, 5 J. Maas, 7 P. Fermont, 8 J. Picavet. Met 46 oude duiven, hoogste snelheid 1455,6 m.p.m. 1 en 10 P. de Lavoir, 2 A. Bouchaut jr., 3 F. Sijs, 4 en 5 J. Destombes, 6 en 8 P. Caes, 7 A van Kerkhove, 9 P. Fermont. P.V. „De Zeeuw". Goes met 206 jonge duiven, hoogste snelheid 1426,2 m.p.m. 1 Steenhard-Princen, 2 Sorber-Jansen. 3 en 8 J. P. Kaho, 4, 5 en 10 C. van de Broek, 6 E. Huissen, 7 E. Maas, 9 J. van Hek ken. Met 155 oude duiven, hoogste snelheid 1461,3 m.p.m. 1, 2 en 6 G. den Toonder, 3, 9 en 10 Jaap de Jonge, 4 L. Schmid, 5 C. J. Kuzee, 7 De Witte-Ressel, 8 Sorber-Jansen. „De Postduif". Heikant met 168 jonge duiven, hoogste snelheid 1422 m.p.m. 1 Ach. Mattens, 2 F. Thijs, 3 P. Audenaerde, 4 J. de Block, 5 L. de Bruin, 6 L. Bosman, 7 Aug. Borreij, 8 en 10 G. Danckaert, 9 J. Vereecken. Met 62 oude duiven, hoogste snelheid 1450 m.p.m. 1 en 2 gebrs. Sturm, 3 A. Pieters, 4 Ed van Hooije, 5 gebrs. Sturm, 6 gebrs. Smet, 7 H. de Beule, 8 A. Pieters, 9 Th. de Block, 10 L. Herrewegh. Nederlandse Bond van Zaterdag vliegers, wedvluchten vanuit Char tres. P.V. „De Voorwaarts". Zaamslag- Veer, hoogste snelheid 1144,5 m.p.m. 1, 3. 4, 6, 9 en 10 H. Scheele. 2 R. Harms, 5 P. Koopman, 7 D. de Jonge, 8 P. J. Willemsen. „De Reisduif". Breskens. 1. 7 en 8 R. A. Simpelaar, 2, 4 en 5 J. A. Versprille, 3 J. P. van de Lijke, 6 E. P. Pieters. „E.M.M.", Terneuzen. 1 Joh. van de Berge, 2 J. Dhaeze, 3, 4 en 6 A. Smallegange, 5 P. Scheele, 7 D. Deurwaarder, 8 W. de Vos, 9 P. Verberkmoes, 10 W. van Hoeve. „De Snelle Duif", Clinge, wed vluchten vanuit Quievrain. 161 jonge duiven, hoogste snelheid 1245 m.p.m. 1 en 2 Th. van Goethem, 3 en 4 A. Verstraeten, 5 en 7 H. Cock, 6 Th. van Laerhoven, 8 A. van Cauteren, 9 A. Verstraeten, 10 P. de Moor. 41 jaarlingduiven. hoogste snelheid 1279 m.p.m. 1 A. Pilaet, 2 C. van Duysse, 3 H. de Schepper, 4 gebrs. Willaert, 5 C. van de Velde, 6 C. Hageman, 7 J. Pilaet, 8 B. Pilaet, 9 J. de Burger, 10 J. Pilaet. Met 49 oude duiven, hoogste snelheid 1281 m.p.m. 1 en 3 A. Seghers, 2 Em. Verstraeten, 4 G. Werbrouck. 5 en 7 J. Goovaert, 6 A. Pilaet, 8 P. Ver straeten, 9 en 10 B. Pilaet. Zomeravondconcert. Orgelbespeling door Kamiel d'Hooghe. GROEDE Ned. Herv. Kerk 20 uur Orgelconcert. RENESSE Ned. Herv. Kerk 20 uur Grote zangavond m.m.v. diverse koren uit Schouwen-Duiveland, kinderkoor en organist. ROTTERDAM Schouwburg 20.15 uur ,De Kleine Parade" met Wim Sonneveld. De Doelen (Grote zaal) 20.15 uur Holland Festival. Nationaal Youth Theatre met „Zigger-Zagger" van Peter Terson. Openluchttheater Dijkzigt 14 uur Limburgs Jeugdtoneel met „De avonturen van Mijnheer Prikke- been". Stadhuiscarillon 20 uur Uitvoering door beiaardier Frans Versteeg uit Bolsward. Beursplein 12.30 uur Lunchpauzeconcert door Johan de Heer op hammondorgel X 66. Stadhuisplein 15 uur Grace Maddy met haar honden show. 20 uur Optreden van het Zuid amerikaanse dansorkest Alfonso Mares. Luxor Theater, Kruiskade, 14.30, 20 en 21.30 uur Int. Variété-progr. SLUIS Stadhuis 16—17 uur Populair beiaardconcert door de meester-beiaardier, prof. E. Del- motte uit Oostende (B). 2021 uur Klassiek concert. ANTWERPEN Rubenshuis 20.15 uur Concert door het ensemble Amphion met „De zonen van Bach". Schietingen AARDENBURG Gaaipersweide, Herendreef 's avonds Diversen BRESKENS Goedertijt 19.30 uur Marionetten-theater GROEDE Instructiebad 14 uur Zwemwedstrijd voor de jeugd RENESSE De „Ark" 20 uur Optreden van de „George Baker Selection" 18.45 uur Wielerronde voor amateurs VLISSINGEN Britannia 19.30 uur Optreden in het Boulevard café van het Italiaanse trio Tonoli. Opg. voor deze rubriek tel. 01180 7438 of Postbus 116 in Middelburg. ZIERIKZEE Gravensteen: Tentoonstelling Vis serij en scheepvaart „Z.Z.-'70" (tm. 13 aug.). Werkd. van 10—17 en 1921 uur. ANTWERPEN „Het Sterckshof" te Deurne. Ex positie „Fotografie in België 1839 1940" (t.m. 12 sept.). Meir 50: Tentoonstelling „Het Ko ninklijk Paleis Bouwer en be woners" (t.m. 6 sept.). Elke dag van 12—20 uur. Zat., zon. en feest dagen van 1018 uur. BIGGEKERKE Boerderi,j „Anno 1668", Valkenis- seweg 33: Expositie schilderijen aquarellen en tekeningen van Ed dy Wierenga (t.m. 11 aug. Dag. van 1021 uur). GOES Museum voor N.- en Z.-Beveland, Singelstraat 13, „Kunst in het klein" (oude tegels). Geopend: ma. t.m. vr. 1012 en 13.3017 uur; zat. 1417 uur (tot 1 sept.). HULST Boekh. Van Geyt: Expositie Jan de Rooden, Johnny Rolf, Jan v. d. Vaart en V. v. d. Willigen, cera miek (t.m. 31 aug.). Werkd. 912, 1318 uur, zon. 1417 uur. KORTGENE Galerie „Les deux chapeaux": Ex positie schilderijen en tekeningen (t.m. 31 juli). MIDDELBURG Rijksarchief, St.-Pieterstraat 38. Zomertentoonstelling „A is een aapje", het onderwijs op de l.s. in Zeeland in de eerste helft van de vorige eeuw (tot 30 aug.). Miniatuur Walcheren: Dag. t.m. 31 aug. van 922 uur. Van 1 t.m. 27 sept. van 918 uur. v. Benthem en Jutting, Lange Delft. Expositie van Russische Iconen. Ma. t.m. zat. van 918 uur (tm. 31 aug.). Abdij: „Spel van klank en licht". Iedere woensdag-, donderdag- en vrijdagavond (t.m. 4 sept.). ROTTERDAM De Doelen: Expositie „Muziek op de penning". Collectie van 1500 penningen (t.m. 23 aug.). Expositie Quirijn van Thiel, schil derijen en gouaches (t.m. 12 juli). Maritiem Museum, Burg. s'Jacobs- piein 8. Expositie „En de haven groeide voort, 19451970" (t.m. 30 sept.). Dag. van 1017 uur. Zon. van 1117 uur. Rotterd. Kunststichting, Kunstzaal Zuid, Zuidplein. Expositie Alphons Mineur (t.m. 2 aug.). Werkd. van 1017 uur, zon. van 1217 uur SLUIS Raadskelder Stadhuis Schilderijen tentoonstelling van Belgische schil ders Dag. van 1012 en 1418 uur (tot 1 september). ST-ANNA TER MUIDEN Voormalig gemeentehuis. Tentoon stelling schilderijen van Jos But en schilderijen en beeldhouwwerk v. J. de Meester de Betzenbrouck. Geopend dag. 1012 en 1417 uut (tot 15 sept.). VEERE Schotse huizen. Expositie Stefan Mrozenski, houtgravures, boekil lustraties, gelegenheidsgrafiek (t.m. 15 sept.). VLISSINGEN Britannia: Expositie schilderijen v. Piet Bulthuis (t.m. 31 aug.). Sted. Museum: Expositie „Vlissin gen van Ver en Nabij" (t.m. 31 iuli). Ma. t.m. zat. 10—12 en 14— 17 uur, zon. van 1417 uur. VVESTDORPE Galerie Troutzaerte Zomertentoon stelling van schilders, beeldhou wers en pottenbakkers (t.m. 31 aug.) Ma. t.m. zat. van 918 uur, zon. van 1418 uur. (ADVERTENTIE) (mét- kwaltteits^rantie) sprankelend trls^ „GOUDEN KAM" pittige wlwetie Akgk 250 gramsblok arefte beker „RiNS5"APPEt m daHs pnjs-slqgi... eet na 500 cgram japanse,.65ISHA') zo hagrlijk met, .vanille ys per fles BDo^rann SOOgtvinn

de Stem | 1970 | | pagina 5