I Geen aanleiding tot straffe maatregelen Zomerexpositie te Zierikzee in het Burgerweeshuis VER DOOR-KII DOOSJE I WATERSCHAP MIDDELBURG OVER VERVUILING WESTERSCHELDE Meer belangstelling voor veekeuring te Eede 1XESTEM ROOTSAERT NAM AFSCHEID VAN R.-K. LAGERE SCHOOL EEDE Philips gratis I Raadsvergadering Hulst 9 juli „JEUGDLAND" MIDDELBURG IS WEER OPEN Nieuwe vleugel stadhuis Hulst JAARVERS! Spreeuwenpla; in kleinfruit EDITIE VOOR ZEELAND EXPLOITATIE ADV V eran twoordelijkheid Gezondheid Installatie welpen te Oostburg Biezelinge St.-Jansteen Moeilijke tijd Jubileumschieting Jules de Rijcke Belgische schilder exposeert in Sluis BEIAARDCONCER- TEN IN GOES Schieting te Kwadendamme Etalagewedstrijd voor jeugd Breskens Jaarvergadering V.V. Goes Belangstelling voor nieuwe clubhuis nodig BEELDHOUWWERKEN, CERAMIEK, SCHILDERIJEN EN ANTIEK Schieting te 's-Heerenhoek Statenlid Stenverl vraagt G.S. Zeelai be j aardenconsulen Hulst Examens Lagere tempera Lu BH DE STEM VAN WOENSDAG 8 JULt 1970 (Van een onzer verslaggevers) HULST De gemeenteraad van Hulst komt donderdag 9 juli om zeven uur in openbare vergadering bijeen. Behandeld worden o.m. sa menvoeging van vleeskeuringsdien sten, voorbereidingsbesluiit Groot-Ei land, voorbereidingsbesluit Nobel- plein, Nieuw-Namen, voorberei dingsbesluit Kennedylaan Clinge, voorbereidingsbesluit Plan Oost 1 Hulst, toetreding Watermaatschappij Zeeland en gemeenschappelijke re geling woonwagencentrum. (Van onze correspondente) MIDDELBURG. Burgemeester Dr. D. A. Wolters heeft Jeugdland geopend, dat dit jaar voor de vijfde achtereenvolgende maal l in Mid delburg plaatsvindt. Hij vond het een goed idee om deze 5e „jeugdland" in het kader te stellen van het natuur- bescherraingsjaar. Ook hoopte hij dat veel toeristen-kinderen van „jeugd land" gebruik zouden maken. Het is een feest voor de jeugd, daarom wilj ik niet veel zeggen, zei hij. Dat was. trouwens ook al onmogelijk, omdat j de kinderen al bezit hadden geno men van de grote sporthal, die voor deze gelegenheid een maand lang omgebouwd is tot „jeugdland". Voorzitter van de stichting jeugd- vakantie-vreugd, de commissaris van politie dr. P. van Ooyen, bedankte alle medewerkers voor het al gedane werk, vooral de heer K. de Vries, die vorige jaren de algehele leiding van „jeugdland" in handen had, maar die nu door werkzaamheden elders, het heft uit handen heeft moeten geven. We hebben dit jaar geen jaarverslag gepubliceerd om kosten te besparen, vertelde hij. „Jeugdland" is alle werkdagen de ze maand geopend van 916 uur. DAOBLAt» VOOR ZUIDWEST NEDERLAND ABONNEMENTSPRIJS 16,per kwartaal binnen verspreidingsgebied (exel. 50 ot. incassokosten); 5,55 per maand (incl. 9 et. incassokos ten) Buiten verspreidingsge bied 23,per kwartaal. Overige prijzen op aanvraag. RAYONKANTOREN TERN EU ZEN, Nieuwstraat 9 Tel. 01150-7920 HULST Steenstraat 14, Tel 01140-3751 (3 lijnen) GOES Klokstraat 1. Tel 01100-8030 13 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING. Na kantooruren: tel. 01140-3751 en tel. 01158-1940 (Z.-Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Chet-Zeeland: A. F Koopman (01180-7438) Postbus 116, Middelburg. Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen. G. van Berkel, (01150-4866) Redacteur O.Z.-Vlaanderen A. Vertind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: A Schel) (01150-4865) Sportredactie Zeeland: R. van Deuraen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer (01155-2237) Inspecteur Zeeland: L. K. M. de Jong (01150-4281) Hulst en O.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.-Z.-Vlaanderen- M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman, Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: C. Menu (01100-4310). (Van onze correspondent) MIDDELBURG „De kwaliteit van het polderwater in Walcheren is niet om over naar huis te schrijven. Vooral in de zomermaanden voldoet het polderwater niet altijd aan de normen". Dit zei gisteren ir. H. Visser van het Waterschap Walcheren tijdens de algemene ver gadering van het waterschap in Middelburg. Hij voegde daar echter aan toe dat regelmatige onderzoekingen aantonen dat de kwaliteit van het water door de jaren heen niet veel slechter blijkt te worden. Er bestaat geen aanleiding tot straffe maatregelen over te gaan, aldus ir. Visser. De kwestie van de waterveront reiniging werd tijdens de vergade ring aangesneden door dijkgraai jhr. mr. G. Rutgers van Rozenburg. Bij de aanvanig van de vergadering kwam hij met een persoonlijke ver klaring waarin hij zei onaangenaam verrast te zijn door de recente pu- 1 blicaties van het Rize-rapport over de vervuiling van het Westerschel- dewater. De dijkgraaf wees er op dat het water dat via de Vlissingse spuikom wordt geloosd regelmatig wordt on derzocht. Deze onderzoekingen heb ben tot dusver nimmer aanleiding gegeven tot het stellen van verder gaande eisen met betrekking tot de zuivering. Dijkgraaf Rutgers van Rozenburg zei dat het waterschap zoveel moge lijk zal trachten de aanleg van de centrale rioolpersleiding, die zal ge schieden in opdracht en voor reke ning van de gezamenlijke Walcherse gemeenten, te stimuleren. Hij bena drukte dat de verantwoordelijkheid van het waterschap niet verder reikt, en dat in de toekomst die verantwoordelijkheid ook niet ver der zal reiken. „Immers, wij dragen alleen verantwoordelijkheid voor wat er in de polder wordt geloosd, en niet voor wat er buiten geloosd wordt". „Als wij onverplicht zelf zouden bewerkstelligen dat er slechts volledig gezuiverd water op de Schelde of op de Noordzee zou wor den geloosd, ook dan nog zouden wij de kans lopen van elders komende vervuiling hier op onze kust te ont vangen", zo zei hij. De dijkgraaf meende dat dit pro bleem voor de gehele Schelde zou moeten worden bekeken, waarbij de kosten van die vöorzuivering gelij kelijk over de vervuilers van de gehele Schelde zullen dienen te worden verdeeld. Hij meende der halve dat dit een aangelegenheid is van de beheerder van de Schelde, het rijk. De dijkgraaf noemde de kwestie van de watervervuiling een aangele genheid die iedereen persoonlijk nauw raakt, en allen met zorg ver vult. „De mensen op Walcheren gaan naar het strand en in zee om er gezondheid op te doen, niet om het risico te lopen er ziek te war- i den", aldus jhr. mr. Rutgers van j Rozenburg. (Van onze correspondent) EEDE In het parochiehuis San ta Maria in Eede hebben leerlingen, oud-leerlingen, school- en kerkbe stuur en vele genodigden afscheid genomen van de heer U. Rootsaert, hoofd van de r.k. lagere school, die met pensioen gaat. De heer Root saert is ruim 40 jaar aan de school verbonden geweest, eerst als onder wijzer, later als hoofd der school. Pastoor O. de Munck, voorzitter van het schoolbestuur, sprak de heer Rootsaert waarderend toe en bood hem namens schoolbestuur, leerlin gen, oud-leerlingen en onderwijzend personeel een boekenkast aan. Ver der werd het woord nog gevoerd door de inspecteur van het lager onderwijs, de heer Geleijns, burge meester Van Berckel, een vertegen woordiger van de onderwijzersbond en het nieuwe schoolhoofd, de heer W. Staelens. OOSTBURG In het „Horde- Hol" installeerde akela Heetesonne de welpen: Peter Hoste, Tom de Rijk, Frank de Milliano, Eric de Dobbelaere, en Onne Paridaen. Na deze plechtigheid ontvingen ver schillenden het vaardigheidsdiploma. Naast hopman J. P. H. Ouwendijk toonden vele ouders en anderen hun belangse-'linig, Ee .zamenlijke kof fietafel en gezellig "amenzijn be sloot de geart.nFR.Ue pvond in de voormalige Kathoiiex» Kring. Kleuteronderwijzeres Tot on derwijzeres aan de kleuterschool „De eerste stap" is benoemd mej. H. J. Duynhouwer in Kapelle. Zij volgt mej. Lokerse uit Middelburg op die gaat trouwen. Nieuwe maatschappelijk werkster Tot maatschappelijk werkster in dienst van het Interparochieel Soci-' aal Charitatief Centrum is benoemd mevr. J. Verstraeten te Antwerpen. Zij volgt mevr. Lievens-Blomme op die deze dienst gaat verlaten. Op vragen van hoofdingeland A. Lorier antwoordde ir. Visser dat sinds 1963 op zeven punten op Wal cheren regelmatig monsters van het water worden genomen om zoutge halte en zuiverheid van het polder water te onderzoeken. Hij gaf daar bij de verzekering dat er nimmer klachten over het water waren bin nengekomen, waaruit hij de conclu sie trok dat de kwaliteit van het water nooit reden heeft gegeven tot zorg. Hoofdingeland dr. J. Stumphi- us vond deze conclusie, voor zover het de volksgezondheid betrof, wat voorbarig, vooral omdat het polder water niet wordt onderzocht op het voorkomen van colibacteriën in dat water. „We moeten niet te snel in slaap wiegen", waarschuwde hij. De heer Stumphius sprak daarbij de vrees uit dat het waterschap in moeilijk heden zou komen te verkeren indien de normen worden veanderd. Dijk graaf jhr. mr. Rutgers van Rozen burg antwoordde hem dat men met: betrekking tot de zuivering van af- j valwater in een overgangsfase zit. i „Hoewel we wel eens te soepel zijn i geweest, zijn we nooit teruggedeinsd voor rigoureuze maatregelen", zei Ook gezworene E. Oosterhuis voorzag een moeilijke tijd voor het waterschap. Hij wees er op dat de centrale riooipersieiding op Walche ren pas in 1975 gereed zal zijn. Tot die tijd, zo meende hij, zou geen gemeente meer bereid zijn investe ringen te doen voor zuivering van rioolafvalwater. (Van onze correspondent). AARDENBURG Ter ere van het feit, dat de heer Jules de Rijcke uit Aardenburg, hoofdman van het Schuttersgilde Sint Sebastiaan, vijf tig jaar schutter van die vereniging was, werd een jubileumschieting ge houden, waaraan 72 schutters deel namen. Er werd geschoten op de twee staande wippen, die de vereni ging rijk is. Op wip I ward gescho ten om „De Grote Prijs Jules de Rijcke", op wip II werdgeschoten om „De Grote Prijs Sint Sebasti aan". Winnaar van eertgenoemde trofee werd Alf de Beleir uit West- dorpe, die daarvoor moest kampen met Jos de Rijcke uit Aardenburg, Gast. Cocquit uit Maldegem (B) en P. Schoofs uit Sluiskil. De grote Prijs „Sint Sebastiaan" werd gewon nen door Roger Moerman uit Knok- ke (B), die daarvoor moest kampen met Koen van Waes uit Westdorpe en Achilles Boeye uit Knokke (B). Na deze speciale jubileumschietin- gen volgden nog twee gewone schie tingen waaraan 117 schutters deel namen. De le hoogvogel van wip I werd niet afgeschoten; 2e hoogvogel: P. Rentmeester uit Ovezande; le zijvogel: Alf Boeye uit Knokke (B); 2e zijvcgel G. Steyns uit Knokke; 3e zijvogel: Aug. Meert uit IJzendijke; 4e zijvogel: Syl. Cardol uit Malde gem (B); le kalvogel: L. Maes uit Knioppe; 2e kal: W. Buaeijn uit Aardientourg; 3e leal: P. de Jom,ge uit Ovezande; 4e kal.: H. Wijffels uit IJzendijke; le uil: J. van Iwaarden uit Aardenburg. De eerste hoogvogel van wip II werd afgeschoten door Ach. Boeye uit Knokke (B); 2e hoogvogel: Theo Roedts uit Maldegem (B); le zij vo gel: Eric de Zutter uit Knokke; 2e zijvogcl: J.de Visser uit Axel; 3e zijvogel: Sylv. D'Hooge uit Knokke; 4e zij vogel werd niet afgeschoten; le kalvogel: M. Bonte uit Moerbeke (B) 2e kalvogel: L. de Burgrave uit Westkapelle (B); 3e kal: L. de Bur- graiven uit Westkapelle (B); 4e kal: werd niet afgeschoten. (Van onze correspondent) De raad van de gemeente Hulst zal tijdens dc openbare vergadering van donderdag 9 juli a.s. gevraagd worden haar goedkeuring te hechten aan het voorstel voor een krediet van f 10.000,- om aan de architect Bedaux in Goirle opdracht te kun nen verstrekken tot het maken van een plan voor de bouw van een nieuwe vleugel aan het stadhuis. Ten behoeve van de omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen stellen b. en w. voor de stichting een subsidie van honderd gulden te verstrekken. Voorts zal de raad worden voorge steld de fanfare „Nooit Gedacht" in Graauw een garantie te verlenen voor de aankoop van kostuums voor de drumband en instrumenten voor het gezelschap. (Van onze correspondent) AARDENBURG Voor de jaarlijkse veekeuring te Eede was dit jaar meer belangstelling dan verleden jaar. De kwaliteit van de aangevoerde dieren was uit stekend. De opening van de keu ring werd verricht door wethou der E. Lansn uit Aardenburg. Hij sprak zijn tevredenheid uit over het aantal inzendingen. Daarbij sprak hij de hoop uit, dal er nog meer veehouders van het belang van de keuring overtuigd zouden worden. (Van onze correspondent) SLUIS Met een inleiding van mr. P. de Wispelaere uit Brugge werd in de Raadskelder te Sluis de tentoonstelling geopend van de kunstschilder Frans Bakker uit Den Haan (België) Deze tentoonstelling, die duurt tot en met 16 juli a.s., omvat ruim 20 schilderijen, voorna melijk landschappen en stillevens. (Van een onzer verslaggevers) GOES De stichting Goese Bei aard heeft voor deze maand een aantal concerten georganiseerd, die door diverse bekende beiaardiers op het nieuwe Goese carillon in de grote Maria Magdalenakerk zullen worden gegeven. Op woensdag 8 juli zal het eerste beiaiardconcert plaatsvinden. 's- Avonids van zeven tot acht uur. De stadsbeiaardier van Bergen op Zoom, Chris van den Boom zal die avond de solist zijn. De overige con cn zullen op de resterende woensdagavonden, alle op dezelfde tijd, worden gegeven: op 15 juli (solist onbekend); op 22 juli door mr. Romke de Waard uit Amster dam en op 29 juli door de heer J. van Alphen, stadsbeiaardier te Cu- lemborg. De beste „luisterplaats" is, aldus een mededeling van de stich ting Goese beiaard, het plein van het voormalige weeshuis. (Van onze correspondent) KWADENDAMME De hand boogvereniging Victoria hield een schieting op de staande wippen. De inleg was bij de heer P. Doene. Van 14 -erenigingen waren 58 schutters ingeschreven. Uitslag van de eerste wip: hoofdvogel: O. Steenaert van Vooruitgang uit Kwadendamme: lste zijvogel: Adri dè Jonge van ADLM uit Kwadendamme: 2de zij vogel: O. Steenaert van Vooruitgang uit Kwadendamme; lste bovenkal: A. A. Geense van Zorgvliet uit Elle- woutsdijk; 2de bovenkal: Job Koens van Victoria uit Kwadendamme; lste onderkal: L. Verdonk van Con cordia uit 's-Heerenhoek; 2de onder- kal: L. Meyaard van Edele Hand boog uit Oudelande; lste klep: Jac. Platschorre van Zorgvliet uit Elle- woutsdijk; 2de klep: A. A. Geense van Zorgvliet uit Ellewbutsdijk; 3de klep: H. Rentmeester van Willem Teil uit Ovezande. Meeste kleine vogels: P. Vermue van Jacoba van Beieren uit Goes, 6 stuks. Uitslag van de tweede wip: lste hoofdvogel: P. Doene van Victoria uit Kwadendamme; 2de hoofdvogel: H. Rentmeester van Willem Teil uit Ovezande; lste zijvogel: W. Voet van Soranus uit Heinkenszand; 2de zijvogel: A. A. Geense van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk; 3de zijvogel: J. Goetheer van Juliana uit Oudelande; 4de zijvogel: Jac. Platschorre van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk; lste bo-i venkal: L. Verdonk van Concordia uit 's-Heerenhoek; 2de kal: C. D. Raas van Vooruitgang uit Kwaden- damme: 3de kal: P. Doene van Vic toria uit Kwadendamme; 4de kal: Jac. Platschorre van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk. Meeste kleine vogels: E. Rentmeester van Willem Teil uit Ovezande, 4 stuks. (Van onze correspondent) BRESKENS De winkeliersvere niging Ons Belang uit Breskens houdt van 8 juli tot en met acht augustus voor de jeugd van onder de vijftien jaar eti. etalagewedstrijd. De bedoeling van de wedstrijd is dat men in verschillende etalages artikelen opspoort die er niet thuis horen. Deelnameformulieren hier voor zijn te verkrijgen op verschei dene campings, in winkels en bij de V.V.V. (Van onze correspondent) GOES De voetbalvereniging Goes hield in café Flora haar jaar vergadering. In zijn openingswoord sprak voorzitter M. J. de Kok voor namelijk over de bouw van het nieuwe clubhuis. Hij spoorde de le den aan meer belangstelling te to nen voor dit belangrijke gebeuren in de dit jaar 75 jaar bestaande vereni ging. Het jaarverslag van secretaris C. Kriekaard vermeldde de twee wen sen van het bestuur aan het begin van het seizoen 19691970, n.l. het kampioenschap van Goes 1 en de bouw van het clubgebouw. Hij be treurde het dat de eerste wens niet in vervulling was gegaan, te meer omdat de kansen daartoe zeker aan wezig waren. Wat de tweede wens betreft vond hij het verheugend dat deze wel in vervulling ging, maar ook hij betreurde de geringe belang stelling van de zijde der meeste leden. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende heren M. de Kok, T. Peeman, J. v.d. Sluis en M. Zwarte- poorte herkozen. De heer L. Capello had schriftelijk meegedeeld dat hij bedankte als bestuurslid en zich niet herkiesbaar stelde. In deze vacature kon nog niet worden voorzien. In de elftalcommissie werden gekozen de heren H. Wijs, J. de Grip en J. Jonker. Deze laatste komt in de plaats van M. Huibregtse, die zich niet herkiesbaar stelde. In de kascom- missie werden gekozen de heren A. Nordlohne, J. Westrate en S. Harinck. ZIERIKZEE Het oude Bur gerweeshuis te Zierikzee is een van die oude gebouwen in Neder land, die door hun permanente bewoning in goede handen zijn. In het geval van het Burgerwees huis bestaat die uit het ehetpaar Ad en Tessa Braat, de man beeld houwer, de vrouw ceramiste. Niet alleen in de „dagelijkse" tijden van het jaar weten zij het oude gebouw met zijn fraaie ruimten sfeer en aankleding te verlenen, maar zeker ook tijdens de zomer maanden. Dan richten zij in de voornaamste zalen een tentoon stelling in die klinkt als een klok, die voor „elck wat wils" biedt op het gebied van beeldhouw- en schilderkunst, en van ceramiek en antiek. Ook dit jaar zijn zij de traditie weer trouw gebleven en andermaal ontstond een expositie op hoog niveau. Waar vindt men zoveel kostbare miniaturen van Franse en Russische makelij bijeen, op ivoor gepenseelde juweeltjes, als in de kleine vitrine in de linkerkamer naast de ingang? Stukken van deze kwaliteit krijgt men maar zelden te zien. Zij stam men uiit het bezit van een particu lier verzamelaar, zoals trouwens alle antiek dat hier te zien is uit privé- collecties afkomstig is. Een paar mooie gevoelige potloodtekeningen van de romantische schilder B. C. Koekkoek, de voorbereidende schets, prachtig uitgewerkt van J. W. Pieneman voor zijn Slag bij Waterloo uit het Rijksmuseum, die momenteel gerestaureerd wordit. Wanneer krijgt men ze ooit onder ogen en waar kan men ze nog kopen ook? Verder zijn er mooie prenten, oud aardewerk en wat al niet meer. De sfeervolle oude tuin is tot een beeldenpark herschapen. Centraal staat een prachtig bronzen naakt van de te weinig bekende maar belangrijke en strikt persoonlijke Nederlandse beeldhouwer Paul Ko ning. Een naakt van een reine en pure schaamteloosheid en vrijheid, een werk dat ook een man als Paul Beeld van Paul Koning op de expositie in het Burgerweeshuis te Zierikzee. Koning niet elke dag van zijn leven maakt. Van hem is er nog ander werk ook, een vreemde kop, die uit het gras opduikt. Kleinplastiek is er van Hubert van Lith. Natuurlijk zijn er ook beelden van Ad Braat, die opvallen door hun fijne en origi nele vormgeving en de humorvolle levensliefde waaraan zij ontspruiten. Cor van Dam is er met boeiende plastieken vertegenwoordigd en Vi- ko van der Boezem, Cora van Cit- ters en Peter de Jong en nog zovele andere beeldhouwers, oudere en jon gere, Zeeuwen en niet-Zeeuwen. In een zaal met kunstvoorwerpen uit het Oosten, China en Indië, heeft de Amsterdamse schilder Koning zijn werk opgehangen, een nog niet be kende, maar wel waardevolle figuur, die op weg is zijn obsessies in bijzondere vormen en kleuren steeds persoonlijker gestalte te geven. Een rijke en veelomvattende expositie op niveau, waar men urenlang met genot kan ronddwalen en kijken. De gelegenheid daartoe is er tot eind augustus. WILLEM ENZINCK De uitslag was als volgt: kampj oen werd Trees 2 van de heer Willems, reserve-kampioen Antjt van de heer J. van Hal, die boven' dien de best verzorgde groep aan voerde. De kampioene, Trees 2 van J. van Hal, was tevens eigenares van de beste uier. Van de stieren kwam Keimpe 1 van de heer Willems als beste uit de bus. Reset, ve-kampioen werd Piet 2 van J. van Hal Kampioene bij de vaarzen weri Rita 43 van de heer J. Mille; res.- kampioene Tina van de heer O. van de Wijnckel. Van de jonge vaarzen was dit Mina 2 van de heer Goosens, die ook eigenaar is va: Ria, de res.-kampioene. De uitslag van de eerste kalis koeien luidde: la Sonja - O. van 4 Wijnekei, lb Ina 1 - O. v.d. Wijnc kei, le Janny 26 - L. v. Parijs, 1- Els - A. Willems, 2a Gelder - eig. 1 Maes, 2b Anke 6 - U. Maes, Janny 24 - L. v. Parijs, 2d Mina G Goossens, 2e Agnes - A. Willem- De uitslag van de tweede kalf} koeien: la Greta - A. Willems, II Betje 15 - G. Willems, lc Janny 11 L. v. Parijs, ld Nora - A. Ramme laere en le Metje - A. Rammelaere, Derde kalfskoeien: la Bertha 4 J. van Hal, lb Dina 28 - A. Willem lc Janny 16, ld Piet 2, - beiden va L. v. Parijs, le Dini - U. Maes, Mina - G. Goosens en lg van 1 Rammelaere. 4e kalfkoeien: la Jett - A. Rammelaere, lb Anne - M. d Jaegher, lc Betje 12, ld Trees beide van G. Willems en le Marti - M. de Jaegher. De uitslag van de oudere koeii was: la Trees - G. Willems, 1 Anltje - J. van Hal. lc Metje - i Rammelaere, ld Ina - O. v.d. Wijn kei, le Gerda - G. Willems, Pietje - L. v. Parijs. De beste produktie-koe was Gert van G. Willems, 2e Pietje 29 van van Parijs. De uitslag van de Groepen was: groep van de heer G. Willems, groep van J. van Hal, 3 groep van Parijs, 4 groep O. van Wijnckel, 5 groep A. Willem groep A. Willems 6 groep M. d Jaegher, 7 groep U Maes, 8 groep Willems, 9 groep A. Rammelaere. (ADVERTENTIE) Tijdelijk bij 3 Philips Photoflux flitsblokjes (Van een onzer verslaggeef (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK De han boogvereniging Concordia hield ei schieting op de staande wippen. I waren 43 schutters van 13 verei gingen aanwezig. De uitstag viam eerste wip is als volgt: hoofdvogi H. Driedijk van Soranus uit Hei kenszand; lste zijvogel: K. v. Stee bergen van Willem Teil uit Ovez: de; 2de zijvogel: Jac. Doene Victoria uit Kwadendamme: lste I venkal: L. Verdonk van Concori uit 's-Heerenhoek; 2de bovenk Adri de Jonge van ADLM uit K\i dendamme; lste onderkal: L. Vi donk van Concordia uit 's-Heert hoek; 2de onderkal: J. v. d. Dri van Eensgezindheid uit 's-Heeri hoek; lste klep: Jac. Platschorre vi Zorgvliet uit Ellewoutsdijk; klep: L. de Jonge van Concordia 's-Heerenhoek; 3de klep: A. Geense van Zorgvliet uit Ellewoul dijk. Meeste kleine vogels: Bas v, Dries van Eensgezindheid uit Heerenhoek, 10 stuks. Uitslag van de tweede wip: 1: hoofdvogel: A. A. Geense van Zoi vliet uit Ellewoutsdijk: 2de hoofd) gel: mpvr. v. Loo van Doel ni Hoger uit Wolphaartsdi.ik: lste vogel: W. Boudens van Willem Ti uit Ovezamide: 2de zijvogel A. Geense van Zorgvliet uit Ellewoi dijk; 3de zijvogel: L. de Jonge Concordia uit 's-Heerenhoek; zij vogel: Jac. Platschorre van Zoi vliet uit Ellewoutsdijk; lste kal: Vette van Concordia uit 's-Heerf hoek; 2de kal: A. A. Geense Zorgvliet uit Ellewoutsdijk; 3de k| B. Looy van Victoria uit Kwadi damme; 4de kal: C. Westdorp Eensgezindheid uit 's-Heerenhi Meeste kleine vogels: Bas de Jol van Concordia uit 's-Heerenhoek, stuks. MIDDELBURG-TERNEU: Het provinciale statenlid J. in Terneuzen heeft GS van een aantal vragen gesteld aanstelling van een bejaardi lent. Hij verwijst daarin n: suggesties bij de algemene wingen voor de begroting vraagt GS of het mogelijk is rapport van het provinciaal orgaan Zeeland over bejaai ter beschikking van provinei (en wordt gesteld. De heer Stenvert vraa-gt vendien of het juist is dat d1 ratie van Samenwerkingsong; Zeeland gevraagd heeft om fii medewerking bij de aanstelli| een bejaardenad-viseur. Hij f reert GS een bejaardenconstil te stellen ten behoeve yam de cie bij de Stichting Zeeland er tenslotte of het ministerie va kan subsidiëren in 'de kosten laris en sociale ia-sten van een dericohSulen,t of béjaardeitWc 'seur. .Jsxtrsono j KAPELLE De kleinfri op Zuid-Beveland hebben ogenblik bijzonder veel last spreeuwen die verlekkerd zij: rijpende frambozen en bessd de laatste aardbeien zijn gel| deze vogels die in sommige reeds heel wat schade hebl oorzaakt. Op alle mogelijke ren wordt geprobeerd de vi verjagen maar dikwijls bl: geen eenvoudige zaak. mei dat wanneer het weer bete de vogels weer naar andere" zullen vertrekken om a»n behoeften te voldoen. Autobrand In de Hulst begon plotseling de motor" I branden van de vrij nieuwe persone] auto, bestuurd door S. L. uit Hen sent in België. L. kwam van de i keerplaats op het Oranje Bolwerk) had slechts enkele honderden melfj gereden.Hij kon het vuur zelf blil sen met een schuimblusser die in f wagen aanwezig was. De schade groot. CLINGE Te Utrecht mevouw D. Bolssens-Triest uit Ctj ge voor het diploma „lesgeven I j aardengymnastiek". 's-GRAVENHAGE Te Den slaagde voor de aikte N III de A. Hillaert uit Hulst. LEIDEN Rijksuniversiteit, dj toraal tandheelkunde, J. E. N. ser, Terneuzen. MIDDELBURG Christeliil Detailhandelsschool, mej. Ma) Ferket uit Westdorpe. Zij behaal tevens het diploma kruideniers ren te Rotterdam. NIJMEGEN Aan de kathol) universiteit te Nijmegen voor het doctoraalexamen in de I geleerdheid cum laude (sectie goj dienstwetenschappen. de fenome log-ie d'er religies en de godsdierj wijshegeerte): de heer J. H. J-f Kort te Hulst. UTRECHT Rijksuniversi) kandidaatsexamen psychologie, Jongepier uit Middelburg. UTRECHT Mej. M.J.G. dijk uit Wolphaartsdijk slaagde! Utrecht voor het diploma lesge'J bej aardengymnastiek. Deze exao werden voor de vierde maal geij den. Vooruitzichten voor donderdag en vrijdag, opgesteld door bet K.N.M.I, op dinsdag om 18.0# uur: Enkele regen- of onweers buien en lagere temperature Weersvooruitzichten in cij. iddeld over Nederland. Voor donderdag: aantal ur 1 tot 8; min.-temp.: 1 tot 6 'boven normaal; max.-temp. graden boven normaal; kans droge periode van minstens 70 procent kans op een gehe- etmaal: 40 procent. Voor vrijdag: aantal uren I tot 9; min.-temp. 0 tot 5 gra L ven normaal; max.-temp.: o-r H normaal; kans op een droge van minstens 12 uur: 70 kans op een geheel droog eti Procent. STRANDVERW ACHTING E°n zwak storingsgebied daag een verspreide onweer; oorzaken. Echter ook zonnis 1'd®n, bij een zwakke wi'ndj Ijeidelijk naar zuid tot zuidweL temperatuur 22 tol 24 gradB water 18 graden. Verwachting: Nog een klfl jen vrjj warm. Let op de Ieeu j pakje. Dan pa zeker van ech Ceylon thee - de fijnste thee ter wereld..

de Stem | 1970 | | pagina 2