AMRO-bank bouwt veilige „doorkijkbank" in Goes Natie „M.-Ï Kapelaan Arendonk geheel naar onderwijs „Campinghouders zonder vergunning weren" OOK EERSTI GOES I Na zes jaar van bouwplannen Directeur postkantoor Goes nam afscheid Accountants niet akkoord met stukken Tosca van Klerkenhoi ere-kampioen Burgemeester A. Schipper van Oostburg Vandaag l EDITIE VOOR ZEELAND Hengelwedstrij d „Kanaalvissers Diploma-uitreiking tuinbouwschool Gemeentepersoneel Kapelle verloor VEERTIG JAAR BIJ DE P.T.T. TELERS KRIJGEN DEEL INGEHOUDEN HEFFING TERUG Badmeester redt jongen van verd rinkingsdood Op heterdaad betrapt Bevelandse fokdag Hoofdplaat In wezen weinig verandering ,Geen tijd Geen opvolgei Geslaagde 50-km-tocl in Rilland-Batli 55 War m DINSDAG 7 JULI 1970 (Van onze correspondent) GOES Zaterdagmiddag heeft de heer P. Dansen afscheid genomen als directeur van het postkantoor in Goes. Op zijn verzoek werd dit afscheid gearrangeerd in de wandel- kerk van de Grote Kerk. De heer W. G. Scherpenisse voerde als eerste namens het afscheidscomité het woord. Hij zei dat het personeel de scheidende directeur niet alleen als directeur en autoriteit hebben ge zien, maar ook als mens. Niet alleen bij de PTT was hij actief, ook in het kerkelijke leven van Goes speelde hij een rol. De heer C. Vis, directeur van het postdistrict Middelburg, stipte in zijn afscheidswoord de vele veran deringen aan die in de periode van vijf en een half jaar dat de heer Dansen in Goes werkzaam was in Zeeland in en buiten de PTT heb ben voltrokken. Hij roemde de voortvarendheid en de vele intiatie- ven die het beleid van de heer Dansen in Goes hebben gekenmerkt- Hij sprak de hoop uit dat de heer Dansen in Den Haag de problemen van Zeeland niet zou vergeten. Na mens de directeuren van de post kantoren in zijn district overhandig de hij de heer Dansen een boeken bom Namens het personeel van het Goese postkantoor sprak de heer H. van Zandbergen. Hij betreurde het enerzijds dat de heer Dansen de Goese traditie van postkantoordirec teuren voortzette, door na ongeveer vijf jaar de plaat te poetsen. Hij vond het voor de familie Dansen fijn dat er promotie gemaakt was. Namens het huishoudelijke perso neel sprak mevrouw De Bart een afscheidswoord op rijm uit. Daarna overhandigde de heer Scherpenisse namens het gehele personeel een polshorloge met inscriptie. In zijn dankwoord zei de heer Dansen dat hij blij was in Goes gewerkt te mogen hebben en de kans gehad te hebben er i ets te doen. Het was wel eens moeilijk om met alle veranderingen gelijke tred te houden. Hij zei dat het afscheid nemen ook nu nog niet van harte ging, omdat het voor hem niet ge makkelijk is om prettige banden door te snijden. Na dit officiële gedeelte maakten velen van de gelegenheid gebruik om persoonlijk afscheid van de fa milie Dansen te nemen. DAOBUtD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND ABONNEMENTSPRIJS 16,per kwartaal binnen verspreidingsgebied (excl. 50 ot. incassokosten); 5,55 per maand (incl. 9 et. incassokos ten). Buiten verspreidingsge bied 23,per kwartaal. Overige prijzen op aanvraag. RAYONKANTOREN TERNEUZEN, Nieuwstraat 9 TeL 01150-7920 HULST: Steenstraat 14, Tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, TeL 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: Na kantooruren: teL. 01140-3751 en tel. 01158-1940 (Z.-Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Chef-Zeeland: A. E. Koopman (01180-7438) Postbus 116, Middelburg. Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen: G. van BerkeL (01150-4866) Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Verlind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: A Schell (01150-4865) Sportredactie Zeeland: R. van Deursen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer (01155-2237) EXPLOITATIE ADV Inspecteur Zeeland: L. K. M. de Jong (01150-4281 - Hulst en O.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.-Z.-Vlaanderen M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J Schieman, Axel (01155-1224 Walcheren en Zuid-Beveland: C. Menu (01100-4310). (Van een onzer verslaggevers) GOES Als het ware tussen de oude statige protestantse Maria Magdalenakerk en de minder oude, katholieke Maria Magdalenakerk in het hartje van Goes zal binnen anderhalf jaar een ultra moderne „soft-look"-bank verrijzen. Het zal, behalve de achtergevel, een geheel van glazen wan den opgetrokken gebouw worden van acht meter hoog, 31 meter diep en 18 meter breed, op de plaats waar nu nog het grootste deel van de voormalige opstallen van de snoepgroot- handel Van Melle N.V. staan. Men is al begonnen met de sloop werkzaamheden en hoopt die voor de bouwvakvakantie beëin digd te hebben. Onmiddellijk daarna zullen de „eerste palen" van 12 meter lengte (waarschijnlijk zonder officiële plechtigheid) in de slappe Goese grondlagen geheid worden. Eind vol gend jaar hoopt men met de bouw gereed te zijn. Dan zal tevens een einde zijn gekomen aan zes jaar van bouwplannen door de AMRO-bank, die in 1964 tot stand kwam na een fusie van de Amsterdamse Bank en de Rotterdamse bank, die ieder in Goes een eigen kantoor hadden. De- (Van onze correspondent) KAPELLE Op zaterdag 4 juli hield de hengelvereniging „De Ka naalvissers" in Kapelle haar 5e be kerwedstrijd van dit seizoen. Deze vond plaats in de Westerschelde bij Schore. Er werd aan deelgenomen door 58 leden en de vangst was matig namelijk L» totaal 33 boven- .maatse en 35 ondermaatse vissen. De uitslag was: 1. D. Slabbekroon 440 pnt; 2 C. Zuidweg 265 pnt; 3 H. Mijnsbergen 190 pnt: 4 J. Korstanje 170 pnt; 5 J. Smallegange 155 pnt; 6 Joh. Eversdijk 135 pnt; 7 J. Snoep 135 pnt; 8 J.P. Leploeter 135 pnt; 9 P. Ganseman 125 pnt; 10 J. Huige 120 pnt. De volgende wedstrijd is op 19 september. De stand na 5 wed strijden is: 1. J.P. Lepoeter 1945 pnt; 2 D. Slabbekroon 1665 pnt; 3 J. v.d. Velde 1655 pnt. Junioren: 1. Leuni Versluys 1420 pnt, 2 J. Zon- nevyllé 350 pnt; 3 H. Zuidweg 305 pnt. (Van een onzer verslaggevers) SCHOONDIJKE Tijdens de di ploma uitreiking van de Rijks Mid delbare Land- en tuinbouwschool in Schoondijke wees de heer M. J. Verbrugge voorzitter van de com missi e van toezicht erop dat de di- plomcring na twee, niet altijd even gemakkelijke schooljaren is geko men. „Het was echter goed", aldus de heer Verbrugge, „om reeds jong te worden geoefend in het overwin nen van moeilijkheden". Hij wees er in dit verband op de moeilijke tijd die de landbouw door maakt en op de problemen die de boeren moeten overwinnen om in het late seizoen 1970 het zaai- en pootwerk nog enigszins tijdig klaar te krijgen. „Het meest werk tijdens deze periode is buiten de normale werktijd", zo merkte de heer Ver brugge nog op. Ir. J. Roest reikte de diploma's uit. Hij had voor ieder een persoon lijk woord en overhandigde Walter Kindt een boekenbom. Deze leerling had dé beste resultaten geboekt bij de fictieve verkoop van produkten. Patrick de Smet kreeg de Huizinga- medaille, omdat hij als eerste van zijn klas eindigde en een gemiddel de van een acht wist te behalen. Een dergelijk gemiddelde is noodza kelijk om in het bezit van deze medaille te komen. Walter Kindt kreeg nog een tweede boekenbon, omdat hij na Patrick de Smet ook met een gemiddelde van een acht was geslaagd. (Van onze correspondent) KAPELLE Op het gemeentelijk sportterrein in Wemeldinge speelde een elftal van gemeentepersoneel van Kapelle een voetbawedstrijd tegen een elftal van de N.V. Gebr. Cok te Goes. De Goesenaren wonnen deze wedstrijd met 21. Met de rust was de stand 01 in het voor deel van Kapelle. (Van onze correspondent) BRESKENS De heer J. Marcel is veertig jaar besteller bij de PTT. Op een feestbijeenkomst bij de jubi laris thuis werd het woord gevoerd door waarnemend directeur H. Beun van het postkantoor en hoofdem ployé C. Jansen. De heer Beun overhandigde de jubilaris de PTT-oorkonde, een gra tificatie en een bedrag uit het jubi leumfonds van het kantoor. ze kantoren kwamen geen van beide in aanmerking om door middel van uitbreiding een grote centrale Goese AMRO-bank te vormen. Daarom zocht men naar nieuwbouw. De oude panden zullen worden verkocht. Het ontwerp van de nieuwe Goese AMRO-bank is van de architect J. B. Narold van het Amsterdamse ar chitectenbureau Posthumus, Meijes en Narold. Een aardige bijzonder heid is, dat het oude AMRO-pand in de Lange Kerkstraat door de archi tect Posthumus Meijes (van hetzelf de architectenbureau) is ontworpen. Deze architect heeft in Zeeland veel voormalige filialen van de Amster damse Bank op zijn naam staan. Uit de aanbesteding is de Amsterdamse bouwvereniging (uit Den Haag) als overwinnaar tevoorschijn gekomen met een geraamd ruwbouwbedrag van 1,3 miljoen gulden. De Goese schoonheidscommissie heeft er niet lang over hoeven na te denken voor zij haar goedkeuring hechtte aan het ontwerp. De architect had met het oog op de nabijheid van de „kathe draal" van Goes- de voormalige ka tholieke maar sinds de reformatie protestantse Maria Magdalenakerk, een oplossing gezocht in een mo dern, neutraal en niet indringend ontwerp. Daarom ook is het gebouw laag gehouden. Door de glazen wanden zal men, op straat lopend, de kluis kunnen zien, waarvoor een nieuw systeem is toegepast: men heeft de betonnen kluis op de eerste etage geprojec teerd, van alle zes kanten voor voor bijgangers zichtbaar en bovendien 's avonds verlicht, zodat een „kraak" uitgesloten moet worden geacht. De AMRO-bank, heeft het par keerterrein van het Slot Ostende gekocht evenals de daaraangrenzen- de opstallen van een expeditiebe drijf, teneinde een parkeerterrein voor bezoekers van de bank te creë ren. In de doorkijkbank is beneden, achter de grote open balie, een zit- balie ingericht, een primeur voor Zeeland, waar men zittend voor de balie zaken kan doen (met uitzonde ring van geld storten of innen). Dit is een nieuw vortn van dienstverle ning, die voornamelijk is gericht op bejaarden, tussen de zware pilaren, die de kluis zullen dragen, zal op de parterre een tweetal spreekkamers en een spreeknis worden ingericht. Men heeft nog niet gekozen voor een beveiligings systeem omdat men daarvoor tot het allerlaatst wil wachten om een zo actueel mogelijk systeem toe te kunnen passen. Dit met het oog op de nieuwe ontwikke lingen die op dit gebied in snel tempo gaande zijn. De nieuwe AM RO-bank zal werk bieden aan 75 mensen, dit is 50 pet. meer dan het huidige personeelsbestand, dat 50 bedraagt. (Van onze correspondent) GOES Het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen heeft besloten over het afgelopen seizoen aan de telers van appelen een deel van d» ingehouden heffing terug te betalen. Deze heffing bedroeg f. 0.50 per 100 kg en hiervan krijgt de teler nu terug f. 0.20 per 100 kg. tegelijk is besloten dat met ingang van 6 juli de heffing die wordt ingehouden zal f. 0.30 per 100 kg, zal bedragen. Voor peren vindt geen terugbetaling van ingehouden heffing plaats. Wel zal de heffing hiervan ook f. 0.30 per 100 kg bedragen met ingang van 6 juli. (Van onze correspondent) HULST Snel ingrijpen door badmeester J. Backx, in het zwem bad te Hulst, heeft de 11-jarige H. de B. uit Halsteren van de verdrin kingsdood gered. Hij werd naar het St. Luidinaziekenhuis overgebracht. Hoe de jongen te water is geraakt is nog niet bekend. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De in hotel Rot terdam in Terneuzen gehouden Alge mene Jaarvergadering van de Coöpe ratieve Vruchtenveiling .Zeeuwsch- Vlaanderen heeft een grote verras sing opgeleverd. De secretaris, dr. Ir. J. P. M. van der Wolf die 16 jaar se cretaris was, werd niet herkozen. In zijn plaats werd met een kleine meer derheid van stemmen gekozen de heer J. Kind uit Philippine. De voorzitter, de heeir J. van Dijke, die aanvankelijk zijn zetel beschik baar had gesteld op grond van het feit, dat volgens zijn zeggen geen sa menwerking mogelijk was met de heer Van der Wolf, werd uiteinde lijk toch als voorzitter herkozen. Dr. ir. Van der Wolf werd gekozen tot lid van de raad van commissarissen. Uit de jaarstukken bleek dat een groot aantal kisten op de veiling tot een gezamenlijke waarde van 43.000 gulden zoek zijn geraakt. Op grond vam dit feit en omdat aan de accountants niet alle gegevens zou den zijn verstrekt, besloten de ac countants geen akkoordverklaring aan de stukken te verlenen. De vruchtenveiling heeft over 1969 een exploitatieverlies van 277.000,—. Op aankoop van fruit door de veiling werd vele tienduizenden guldens ver loren. (Van onze correspondent). VLISSINGEN Bij Soheldepoort in Vlissingen zijn de 43-jarige in strumentenmaker P.C.M. de R. en de 34-jarige zonder beroep zijnde P.v.Z. beiden afkomstig uit Breda, aangehouden. Zij hadden een voor- aflaskabel ter waarde van f. 7000 gereed liggen om in een gereed staande vrachtauto te laden. Zij werden naar het politiebureau te Vlissingen gebracht. Zij hebben be kend en zullen voor de officier van justitie te Middelburg worden ge leid. (Van een onzer verslaggevers) GOES De uitslag van de Beve landse fokdag wat de premiekeuring van de trekpaarden betreft, te Goes gehouden, was^als volgt: 2-Jarige merries gr. m.: Jolairuda v. Meliskerke le prijs, eig. M. J. Mol Waarde. 3 Jarigp merries gr. m.: la Jenny van Baron eig. B. Simonse Hein- kenszand. kl. m. la Jenny van de Sluis, eig. B. de Maaker Wolphaarts- dijk, lb Yola v. Bleijendaal, eig M. J. Mol vnd. 4-Jarige merries gr. m.: Resie van. Reimershoek, eig. B. de Maaker vnd., lb Nora van Waarde, eig. C. Mol Waarde. 5-10 Jarige m. kl. m.: la Sylvia v. de Waardjesweg, eig. A. L. Sehrier Kapelle, lb Nellie v. 't Dorp, eig. B. Simonse Heinkenszand, 1c Tosca v. Watervliet, eig. M. J. Mol vnd. 5 - 10 j. gr. m.: la Nellie v. 't Oudven, eig. M. J. Mol vnd.. lb Ingrid van Doolman, eig, B. Simonse vnd. Ouder dan 10 j. kl. m.: la Dora v. Eekel, eig. C. Mol vnd. Ouder dan 10 j. gr. m.: 1 Tosca V. Klerkenhof, eig. J. Nijsse Yerseke. De keuring van de Bond v. Zuid- Bevelandse paardenfokkers. Jonge hengstveulens: 1 Nico v. Yerseke, van J. Nijsse Yerseke. Vroege hengstveulens: 1 Roland v. Waarde van M. J. Mol Waarde, 2a Roel van Waarde, v. Mol vnd., 2b René v. 't Dorp, v. B. Simonse vnd. Merrieveulen én kampioen: la Hilda v. 't Dorp v. Simonse vnd. Jaarling en kamp. gr. m.: Flinda v. Meliskerke, v. Mol vnd., kl. m.: ta Tosca v. 't Dorp, v. Simonse vnd. Kampioen 2 of 3 j. merrie: Jenny v. d. Sluis, v. De Maaker vnd. Merries met afstammelingen: la Ingrid v. Doolm&n met Nellie v. 't Dorp, Tosca v. 't Dorp, Hilda v. 't Dorp. v. B. Simonse Heinkenszand. Stalgroepen: la M. J. Mol Waarde, 1b B. Simonse Heinkenszand, 2 M. J. Mol Waarde. Vierspan 1 eigenaar: le M. J. Mol. Vierspan 3 eigenaars: le B. Si monse en A. L. Sehrier. Vierspan 3 eigenaars: le Nijsse - Mol - Maaker. Kampioen: Nellie v. 't Oudven v. Mol Waarde. Reserve: Resie v. Reimershoek v. De Maaker. 3e op tal: Nellie v. 't Dorp v. Simonse. Ere-kampioen: De traditionele kampioen Tosca v. Klerkenhof. Benoemd Tot hoofdonderwijzer aan de r.k. lagere school in Slijk- plaat is benoemd de heer H. van de Voorde, thans onderwijzer in Oss. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Kapelaan J. Arendonk uit Terneuzen is met ingang van 1 augustus door het bisdom Breda ontslagen. Op het eerste gezicht is dit zonder meer een opzienbarende gebeurtenis. In feite is dit ontslag niet zo schok kend. De 33-jarige kapelaan is na melijk met ingang van diezelfde datum benoemd tot moderator van de Terneuzense mavo. Kapelaan Arendonk: „Inderdaad, heri klinkt een beetje onrustbarend, „ontslagen". Van de andere kant ge zien zou je het toch ook als een benoeming kunnen betitelen. In 'i rkelijUueid is bet niets anders dan een naamsverandering. Als kapelaan heb je als taak de behartiging van de zielszorg van de parochianen. Hier is niet zo veel van terecht gekomen, omdat ik er ge woon geen tijd voor had. Ik gaf les op een aantal scholen in Terneuzen. Het is moeilijk beide functies te combineren. Stel je voor, dat je 's morgens voor de klas staat met de wetenschap dat je bijvoorbeeld over een half uur bij een uitvaartdienst aanwezig moet zijn. Dat kan toch niet?" De kapelaan heeft zich vooral de (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG „Het wordt de hoogste tijd dat een halt wordt toege roepen aan campinghouders, die hun bedrijf uitoefenen zonder de vereiste gemeentelijke vergunning. Zoals het nu gaat kan het niet langer. Dit leidt tot allerlei misstanden die ten koste gaan van de goede naam van onze kuststreek. Het gemeentebestuur heëft besloten deze kwestie scherp onder ogen te zien. Voorlopig wordt de situatie zoals die nu is bevroren. We gaan de hele zaak onderzoeken. Er zal ook een bestemmingsplan moeten komen om de juiste lijnen te kun nen uitstippelen. Het is niet uitgesloten dat campings die niet aan de te stellen eisen voldoen, zullen moeten verdwijnen". Dat zegt burgemeester A. Schip per van Oostburg; over de ontwikke ling van de kustrecreatie in West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Hoe sterk de ze groei in de laatste jaren is ge weest blijkt uit de ongeveer een miljoen overnachtingen die tijdens het seizoen in dit deel van Zeeuwsch-Vlaanderen worden ge boekt, nog daargelaten de veie dui zenden dagrecreanten die deze streek bezoeken. Burgemeester Schipper laat er zich liever niet over uit wie schul dig is aan het toelaten van kampeer- bedrijven zonder vergunning aan de kust. „Sommige exploitanten beroepen er zich op dat zij daarvoor toestem ming hebben gekregen, maar een officiële vergunning kunnen ze meestal niet tonen. Het zijn er nogal wat. Anderen beroepen er zich op dat er op grond van het streekplan ruimte is om campings in de kust strook op te richten. Als ik het voorzichtig mag uitdrukken, is deze hele zaak een beetje uit de hand gelopen. „Voor de gemeentelijke herinde ling een feit was deed kennelijk ieder van de vijf kustgemeenten het op haar eigen manier. We zitten nu met de gevolgen. We hebben hier een prachtig kustgebied met een mooi achterland. Dat moeten we zien te behouden- Het gemeentebe stuur van Oostburg zal er in ieder geval al het mogelijke aan doen om de recreatieve functie van deze streek tot verdere ontwikkeling te brengen en vooral in goede banen te leiden". Burgemeester Schipper is de eer ste om toe te geven dat de recrea tiebevordering voor zijn gemeente een bron van grote zorg is. „Maar het gaat om niet meer of minder dan het zelfbehoud van onze kust streek. Er zullen goed ingerichte en aangeklede campings moeten komen met sanitaire voorzieningen die de toets der kritiek kunnen doorstaan. De echte kampeer- en natuurlief hebbers mogen niet afgeschrikt wor den. West-Zeeuwsch-Vlaanderen moet leefbaar blijven. Daarom is een goede regeling van het kam- peerwezen in dit gebied een nood zaak van de eerste orde", aldus de heer Schipper. Een andere hoogsturgente zaak is volgens Oostburgs burgemeester dat zijn gemeente de beschikking krijgt over een structuur- of ontwikkelings plan. Dit plan dient te worden voorafgegaan door een sociografisch onderzoek, waarin aandacht wordt besteed, aan diverse maatschappelij ke en economische mogelijkheden van Groot-Oostburg zoals landbouw, visserij, jachthaven Breskcns, recre atie, woningbouw, bewinkeling, on derwijs, sport en dergelijke. Burge meester Schipper: „Met zo'n struc tuurplan kan je zeggen, welke kant we opgaan". Verder acht de heer Schipper de aanleg van een persleiding voor af valwater tussen Retranchement en Breskens van het hoogste belang. De kosten van een dergelijk project worden geraamd op 13 miljoen. „Naast een extra uitkering uit het gemeentefonds zullen we voor de financiering van deze persleiding bijdragen moeten vragen van de ex ploitanten in het kustgebied. Voor de uitvoering van de eerste fase van de persleiding tussen Cadzand en Retranchement is wel een van de dringendste voorzieningen aan onze kust", zegt burgemeester Schipper. „Er zullen trouwens ook meer land inwaarts voorzieningen getroffen moeten worden om de vele duizen den toeristen bij ongunstig strand weer te kunnen opvangen, ik denk aan meer bebossingen, speelvelden en dergelijke en dan niet te verge ten aan overdekte zwembaden. Het mooie West-Zeeuwsch-Vlaanderen heeft het in eigen hand om zijn aantrekkelijkheid voor de recrean ten te verhogen of om ze kopschuw te maken", aldus burgemeester Schipper. Burgemeester A. Schipper- laatste tijd hoofdzakelijk met he onderwijs bezig gehouden. Zijn on! slag als kapelaan en benoeming te moderator brengen dan ook weini veranderingen voor hem mee. Ze zegt hij ervan: „In fetlte verande er helemaal niets. De mensen zulli zelfs niet merken, dat ik „kapelas af" ben, om de heel eenvoudij reden dat ik altijd al bij het onder wijs in Terneuzen heb gezeten". Voor kapelaan Arendonk woril geen opvolger benoemd. „De alge mene tendens is dat verminderini van de zielszorg als zodanig ont staat. Dit komt doordat het werl meer wordt geconcentreerd. Wij, dil wil zeggen, de Willibrordusparochli| zaten hier altijd met een pastoor twee kapelaans. Nu zullen ze fii met één kapelaan moeten stellen". Kapelaan Arendonk kwam ongtl veer zes jaar geleden naar Terneïl zen. Voordien lag zijn werkterreJ in Westdorpe. Sedert zijn komt naai Terneuzen heeft de kapelaan zicj veel met de jongeren bezig ge den. Het was kapelaari Arendonij die het parochiehuis beschikbai| stelde voor 't organiseren van 1 avonden. ,,Ach, er werd wel eeii wat gesloopt, maar zo erg was d;| niet, omdat het toch een oud bouw was". Ook was het de kapelaan die i de kerk, naast beatbandjes, de Soul Jazzband liet optreden. „Overige:J moet je wel voorzichtig zijn met d soort dingen. Je moet bandjes als lokmiddel gaan gebruiken mensen naar de kerk te trekken, zou best groepen als The Outsideij en de Q'65 in de kerk kunnen lattj spelen. Gegarandeerd dat ik dan el barstensvolle kerk heb. Allermj jongelui die naar de muziek komtf luisteren. Maar dat is nou weer de bedoeling". De kapelaan zegt niet afwijzel te staan tegen de handelswijze v| de jongeren. De kapelaan he® deelgenomen aan discussieavond! over drugs. „Zoiets is wel g Bij het binnenkomen zie je iederej onmiddellijk gaan denken: moet dié hier nou?" Dat ik hl gezegd niet afwijzend tegenovl sommige opvattingen van de jeu! te staan, wil natuurlijk nog nl zeggen dat ik het gebruik van druf zal gaan stimuleren. Maak dus maj geen kop boven het artikel in j geest van: „Kapelaan is niet van een stickje", -zo- besluit ond! wijs-kapelaan Arendonk. (Van onze correspondent) RILLAND-BATH Wandelal uit het gehele land waren zaterdij morgen in Rilland-Bath present deel te nemen aan de jaarlijl vijftig-kilometer wandeltocht vl Wandelsportvereniging Kruinirfl Deze tocht voerde de deelnemf door diverse polders van Oost-Zu1] Beveland. Mede door het redelijk wai weer hoefde de clubverzorger Polderman, die deze vijftig kili ter de vorige week vrijdagnacht j leen heeft gelopen, slechts nu dan in te grijpen. Alle deelnefl ontvingen een fraaie deelnemei quette. (Van o SCHIPHOL Van het eerste passagiers^ Schiphol - Rotterdam Het vliegtuig is een Brit de Volkswagenbus. In ee lijndienst wordt onderlij schappij aationaal Vlieg Vooru voor 1 en do opgest het K maand om 18, Warm grote onwee Weersvooruitzichten in middeld over Nederland. Voor woensdag: aantal u tot 10; min.-temp.: 1 tot 6 ven normaal; max.-temp. graden boven normaal; kaï droge periode vam minsten 70 procenit; kans op een gel etmaal: 40 procent. Voor donderdag: aantal 3 tot 11 min.-temp. 1 tot 6 g ven normaal; max.-temp.: graden boven normaal; kan droge periode van minsten; 80 procent; kans op een geh etmaal: 50 procent. (Van een onzer verslag GOES De eerste serviceflat op huurbasis, J kei, aan de 's-Gravenpolc 111 Goes, lieeft het punt iooiing bijna bereikt. Op Gis zullen de eerste bewc, de bovenste, zesde, etage trek in het riante flatgeh men. Het is de bedoeling Huguslus het gehele plex vol is. Bijna de hel, 114 wooneenheden is ec »iet verhuurd. Zestig flats zijn op het definitief verhuurd, waa Seveer de helft aan Zeem e 120 nog lopende a; (waaronder ook begrepci ken om inlichtingen, enz reweg het merendeel a van buiten Zeeland: „Va lot Madrid". Een vam vragers is een Nederlan dat in Spanje woont. Oor 'Uk had zich uit Zeeland groter aantal mensen opgegeven, maar een dee ^rabbelde later terug, o! eprst de zaak wilde zien ren". wnan a"dere categorie Gc w 1de zelfs niet de kat uit afJv maar bedacht zicli t «"geschrokken door de exci n het complex, terwijl

de Stem | 1970 | | pagina 2