Ton Vissers: Hij liet de firma in de steek VERNIETIGENDE KRITIEK OP PIJNEN Hellingen funest Zoetemelk volop in de publiciteit Wanordelijkheden bij aankomst Saarlouis TOURUITSLAGEN EN KLASSEMENTEN AgO,: teri Aandacht nu op mij l&É gevestigd Posities mogelijk al verdeeld Als rak naar benede „Renner stelden teleur" COALITIE GELD JAN JANSSEN 8 van CHAAM 1 Wij wensen U een prettige vakantie I STAM BOEKHANDEL N.V. I I Ronde van Ulvenhout woensdag 29 juli TOTAL is wéér 'N AFSCHEID MET PLEZIER HOERA.... 698,- sponsor TWEEDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 6 JULI 1970 Rcne Pijnen: „Ik heb alles gege ven".. (Van onze speciale verslaggever) SAARLOUIS. René Pijnen was niet meer op te peppen. Anderhalf uur lang probeerde ploegleider Ton Vissers het zaterdag, in de rit naar Saarlouis, en als hij moe werd van zijn mental speeches droeg hij die taak over aan de naast hem zittende dr. Jessen. Dan zwenkte de witte ploegleiderswagen langs de andere zijde van de steeds harder tobbende René Pijnen, troetelkindje van Vis sers, op wie de knetterende zinnen die hem moesten stimuleren, geen enkele kans kregen in te werken. Kilometers lang, ruim 60 waren het er, probeerde Ton Vissers een van zijn grootste paradepaardj es te red den. Maar het ging niet. Het enige wat Vissers en Jessen bereikten, was dat Pijnen niet in de bezemwagen stapte, zoals Leo Duyndam en Eric Leman, die kreunden aan zijn wiel en opgaven. René Pijnen ploeterde door om tenslotte ruim een kwartier na het sluiten van de controle bin nen te komen, samen met Jan Ser- penti. René Pijnen, de grote belofte, het sprankelende talent, was uit de Tour de France. Ton Vissers sprak vernietigend over hem. Hij spaarde Pijnen met geen woord in zijn kritiek. „Gister avond beloofde hij me alles te zullen doen om ons tevreden te stellen, Vandaag liet hij de firma zonder meer in de steek. Hij heeft zich geen moment geforceerd om op tijd bin nen te komen. Onderweg zei ik hem wel honderd keer, dat ik niet zwaar zou tillen aan deze achterstand. „Als je maar op tijd binnenkomt!" riep ik. „Probeer dan in de volgende etappes wat goed te maken door een ritje te winnen. Het is nog niet verloren." Maar hij liet zijn kop hangen en vocht geen moment. Nooit beet hij eens echt door. En of hij nou werke lijk zo veel mankeerde Ik weet het niet. Als je hem vanavond zag eten en rondwandelen, zou je zeggen: nee, het valt nogal mee. Ik ben diep teleurgesteld in Pijnen. Hij heeft de klasse om een grote te wor den, maar niet het karakter." En daar kan René Pijnen, In de bloei van zijn wielerleven, en op het hoogtepunt van dit seizoen de Tour de France het voorlopig mee doen. Hij liep er wat ontredderd bij, de blonde reus uit Woensdrecht. Bij de receptie van Hotel Industrie in Saarbrücken informeerde hij naar het vertrek van de eerstvolgende trein richting Nederland, aan zijn rechterhand bengelde zijn zondagse pak aan een hangertje. „Ik heb al tijd gedacht Parijs te zullen halen en nou zit ik morgen al weer in Woens drecht." René Pijnen keek mistroos tig. „Die bronchitis," verontschuldig de hij zich, „daar komt het door. Ik had beter niet kunnen starten. Als je geen 100 procent bent, doe je er beter aan thuis te blijven van een tour." Was het werkelijk dat alleen, die bronchitis, of voelde Pijnen ook de zwakte van zijn karakter, waar Vissers hem over veroordeelde. „Ik ben inderdaad gauw ontmoe digd. Te vlug dikwijls. Maar niel vandaag. Ik heb alles gegeven om bij het peloton te blijven. Ze losten me tien keer en tien keer kwam ik terug bij. Dat doe je toch niet als je geen karakter bezit? Ik vocht heus ste van de groep." Drie flinke hellingen, kort achter elkaar, deden René Pijnen uiteinde lijk de das om. Daar vloeide alle scrach) uit zijn benen en verloor de grote Nederlandse belofte steeds meer minuten. Hij kwam terecht bij :ijn ploegmaat Jan Serpenti (al da- <en worstelend met een geweldige inzinking die vooral veroorzaakt vord door wonden op het zivlak) Leo Duyndam (al vroeg gelost) en wel. Vanaf de start, toen ik meteen achterop raakte, tot de finish. In het vertrek ging ik er al af. Ik voelde geen macht in mijn benen en op de meest simpele klimmetjes kon ik het wiel niet houden. Dan zwierf ik tus sen de ploegleiderswagens en moest ik alles doen om terug bij te komen. Op het laatst was het zo erg, dat ik, om niet teveel te verliezen, vooraan in het peloton ging fietsen, maar voor we boven waren op een heuveltje, lag ik al weer meters achter de laat- de Belg Eric Leman (Mars/Flan- dria's sprinter, die in de vlakke rit ten teleurstelde en de marteling van de opdoemende bergen leek te willen ontwijken). Een niet bijster inspi rerend gezelschap voor René Pijnen. „Ze maakten elkaar ziek," mop perde Ton Vissers. „De een klaagde over pijn in z'n knie, de ander over gebrek aan lucht." „Ze ondermijnden eikaars moreel," vond dr. Jessen. Toen Duyndam en Leman in de be zemwagen stapten, kreeg René een geweldige tik. Ik heb alles gepro beerd om ook Duyndam op zijn fiets te houden, want ik zag aankomen wat er met Pijnen zou gebeuren als hij afstapte," vertelde Ton Vissers. René Pijnen echter: „Ik werd niet gedemoraliseerd door het opgeven van Duyndam en Leman. Dat deed me niks." Toehoorder Jos van der Vleuten: „Dat kun je nou wel zeggen, maar het is altijd moeilijk als je je maten in de auto ziet stappen." René Pijnen: „En toch ontmoedig de het me niet. Ik had een geweldig moraal. Dat kreeg ik in deze ronde, want tevoren interesseerde de hele tour me weinig. Soigneur Vidal gaf me moed. Ze kunnen van die man zeggen wat ze willen, maar ik vind hem formidabel. Hij praatte me hele maal over mijn depressie heen. Daar om vind ik het ook zo sneu voor hem, dat ik nu naar huis ga. Dankzij hem zag ik weer mogelijkheden in de ronde. Ik leefde er geweldig voor. Gisteravond bijvoorbeeld, lag ieder een laat op bed, behalve ik. Met eten deed ik geen gekke dingen. Pre cies volgens voorschrift. Nee, aan mijn moraal lag het zeker niet. Het was de bronchitis die ik kort voor de tour opliep. Iedere dag zag ik af. Het enige wat ik kon doen, was tus sen de wielen rijden. Vrijdag zat ik er helemaal door. Toen ben ik op de bodem van mijn reserves gegaan en daar leed ik meer mee dam Iemand zich kan voorstellen." Moeizaam trappend, steeds meer tijd verliezend, met ploegleider Vis sers als een bezorgde vader naast zich, worstelde René Pijnen zicli naar einddoel Saarlouis. Jan Serpen ti deelde zijn leed en zag ook voor hem het gevaar van uitsluiting steeds dichterbij komen. Bij vlagen had Re né Pijnen moeite het wiel van Ser penti te houden. „Als ik zo altijd moest fietsen, koos ik meteen een ander vak. Ik wil best afzien, maar dit was te erg," zuchtte Pijnen. En zo verdween René Pijnen, van wie de verwachtingen hoog gespan nen waren, uit de Franse ronde. Voor de tweede keer haalde hij Pa rijs niet. Vorig jaar viel hij na een door Perez Frances veroorzaak te val in de zevende etappe uit, dit keer in de achtste. Uitgerekend op het traject dat hij enkele weken geleden in de Ronde van Luxemburg zo makkelijk nam een schitteren de solo dat het peloton achter hein uit elkaar spatte, ging Pijnens tour toekomst de vernieling in. „Daar het ik nu onderweg dikwijls aan ge dacht. Als je vraagt of ik een mo rele inzinking kreeg, dan geloof ik dat het toen gebeurde. Toen ik me realiseerde wat ik vorige maand nog kon en hoe ik nu sukkelde. Dat kwam hard aan." PETER HEERKENS. JANSSEN WOEDEND OVER INSINUATIES SPORTBLAD (Van onze speciale verslaggever) MULHOUSE Het Belgische sportblad Sport '70 heeft de woede van Jan Janssen opgewekt. Het blad heeft deze week gepubliceerd dat Jan Janssen een dubbele rol zal spelen in deze Tour. Het artikel insinueert dat Janssen aan Zilioli betalingen zou hebben gedaan of beloofd om tegen Eddy Merckx te rijden. Bovendien schrijft het blad dat de tour-leiding in het verleden Janssen wel eens tegemoet zou zijn gekomen toen bij hem bij een dopingcontrole verboden middelen zouden zijn ontdekt. Daarover heeft Jan Janssen zich enorm opgewonden. Janssen: „Het is nog niet genoeg dat die Belgen je overal buitensluiten, nu gaan ze je ook in hun kranten slecht maken. Wat is het toch voor onzin dat ik Zilioli zou betalen? Of dat de tour-organisatoren mij terwille zou den zijn geweest bij een doping-onderzoek. Ik begrijp niet dat ze het durven te schrijven. Er is nog steeds een aantal mensen, dat de wieler sport per se wil afbreken. En kennelijk zitten er ook een paar bij dat Belgische blad. Maar ik eis een rectificatie, dit Iaat ik er niet bij zitten". Joop Zoetemelk, op wie woordelijkheid zwaar drukte, e de verant- O O Martin van den Bossche heeft moe ten opvangen, deed iedereen deugd. Want daaruit blijkt dat Merckx het niet zoals in de Ronde van Italië op een akkoordje met Van den Bossche heeft kunnen gooien. De vrees bestond ook in deze tour, want in Parijs-Nice hadden die beide Bel gen het niet-aanvalsverdrag geslo ten. De sprint van het peloton in de etappe van gisteren. Steevens. V.l.n.r. Basso (later geklasseerd), Janssen, Wagtmans en Dat het verhaal onwaarschijnlijk is, bewijst het feit dat wij zaterdag avond bij een bezoek aan Eddy Merckx de Italiaan bij hem op de kamer aantreffen. Nog steeds dus deelt Zilioli de kamer van de gele truidrager. Wij vroegen Zilioli wat er waar was van de berichten. Zilioli lachte eens en haalde zijn schouders op. Merckx: „Op zo'n onzin zou nie mand moeten reageren". Intussen lijkt het dat de concur rentie van de Belg in deze tour zich nog niet zonder slag of stoot heeft overgegeven. De positie van Merckx is vanzelfsprekend goed, maar het feit dat Merckx tijdens de klim van de Col de la Schlucht zeker vijf de marrages van zijn vroegere luitenant Aan de andere kant moet men zich ook niet zo vlug om de tuin laten leiden door de aanvallen van Van den Bossche, want het kan ook zijn dat hij ze geplaatst heeft om de schijn te wekken dat hij tegen Merckx fietst. Goed mogelijk is, dat de posities in deze tour door de coali tie van Faemino (Merckx), Moltcni (Van den Bossche) en Salvarini (Go- defroot) verdeeld zijn. Merckx gele trui, Van den Bossche bergklasse- ment en Godefroot groene trui. Dit zou dus betekenen dat de twee Italiaanse ploegen Merckx niet zul len aanvallen, hetgeen al 26 renners- aan de zijde van de Belg zou bren gen. Of Merckx dieze hulp nodig zal hebben valt nog te bezien. Een ron de zonder rustdag vereist veel condi tie. Steeds moet men kunnen herstel len van de inspanningen en recupe reren kan het beste de man met die beste conditie. Juist op het conditio nele vlak is Merckx fenomenaal. En straks in de Alpen en Pyreneën wordt het toch weer een gevecht van man tegen man, Dus waarom dan die hulp? (Van onze speciale verslaggever) MULHOUSE. Wanneer Duits land nog eens in aanmerking wil ko men voor een etappe-plaats, dan zal de Tour-leiding naar men mag aan nemen, op zijn minst verschrikke lijk diep nadenken, in ieder geval hoge eisen (moeten) stellen. Want wat zich zaterdag in Saarlouis af speelde, tartte alle beschrijvingen. In tegenstelling tot de Franse aan komstplaatsen, was het stuk waar op de renners na de meet moesten uitrijden, nauwelijks afgezet voor het publiek. De Duitsers hadden op een lachwekkende en tevens bescha mende manier een touw gespan nen waarover de toeschouwers met het grootste gemak sprongen om hun favorieten van dichtbij te kunnen zien. Dat leidde tot de meest woeste taferelen. Moe gefietste coureurs za gen zich opgesloten tussen de op dringerige lijven, en werd aan hun shirt getrokken en ze konden amper een flesje drinken bemachtigen. Er ontstonden trekpartijen om pet jes te bemachtigen en van die rush op souvenirs bleef ook Eddy Merckx niet gespaard. Het leidde bijna tot een onverkwikkelijk incident, toen een jongetje het gele petje van Merckx's hoofd griste, en toen door „de grote" zelf tegen de vlakte werd gewerkt. Een aantal potige Duitse omstaanders wilden de gele-truidra- ger te lijf en slechts met moeite kon een ploeg Faemino-personeel de bes te man van de ronde behoeden voor klappen. In alle consternatie kwam de Belg Sjaak de Boever vier minu ten te laat binnen met de fiets op zijn rug. Hij had geen meter kunnen trappen op de lichte helling, die naar de finish leidde en die vol gepakt was met de naar huis wandelende toeschouwers. Om die reden gaf de Tour-leiding hem dispensatie en mocht De Boever gisteren toch star ten voor de negende etappe. (Van onze speciale verslaggever) MULHOUSE De verantwoorde lijkheid drukte plotseling zwaar op zijn schouders. Het was een geheel nieuwe ervaring en Joop Zoetemelk lag er 's avonds wakker van. Binnen 24 uur verloor Mars-Flandria drie van zijn beste renners, Eric en Roger de Vlaeminck en Leman en daarmee werd de jonge debutant Zoetemelk de onbetwiste kopman. De hele ploeg werd in zijn dienst gesteld en rekent nu op hem. Toen hij zich daarvan bewust werd vond Zoetemelk het verre van ple zierig. „Tot nog toe sloop ik altijd mee in het peloton, onopvallend werkte ik me naar voren. En dat lukte aardig, want wie was ik? Wij hadden immers een Roger de Vlae minck, derde in het algemeen klasse ment, en daar lette men op. Maar nu wordt de aandacht op mij gevestigd", aldus Joop Zoetemelk. De in het metier vergrijsde Belgi sche journalist Willem van Wijnen- daele stond erbij. „Jongen", zei hij, jij bent het type dat geen verant woordelijkheid durft te dragen, je hebt het karakter van wijlen Stan Ockers. Die ging ook altijd onopval lend mee. Hij was nooit briljant, maar hij werd toch een groot renner. Hij werd wereldkampioen en miljonair en dat kun jij ook worden". Zoetemelk keek de grijze journa list wat verbaasd aan. De laatste da gen was er zoveel op hem afgestormd. Sinds hij zich als enige jongere ren ner voorin het klassement weet te handhaven, groeit de belangstelling van de journalisten, hongerig speu rend naar een nieuwe vedette, met de dag. Zoetemelk wordt voor de te levisie en radio gehaald, hij moet vele interviews weggeven. En ook dat ligt' hem niet zo goed. Toch heeft Joop Zoetemelk zich goed aangepast aan het harde prof- milieu. Bij Mars-FIaudria is men zeer te spreken over hem. Soigneur Thuur van Bijlen zegt: „De jongen is nooit opgewonden. Als hij een dag minder goed rijdt voei ik dat wel aan, maar Joop zelf zwijgt. En dan moet je an dere renners horen, die klagen dan steen en been. Hij scheldt ook nooit als iets tegenloopt of als het eten te laat is. Hij blijft vriendelijk". De arts van de ploeg, dr. Luc van de Caveye, heeft hem gisteren onder- zocht. „Ik heb zelden een renner van zijn leeftijd ontmoet die zuiver op zijn gezondheid tot deze prestaties in staat is. Anderen hebben doorgaans hulpmiddelen als vitaminen nodig. Hij niet, Zoetemelk fietst puur natuur", Wijlen Stan Oekers, met wie Zoe temelk werd vergeleken. Janssen: kwaad over publicatie in Belgisch sportblad. (ADVERTENTIE) OOK in de Woensdag 22 juli Het moeilijke bij Van den Bossche, die met Ocana Merckx in het hoog gebergte zeer zeker kan volgen, Ls dat hij het karakter van een knecht heeft. Van den Bossche zou al veel eerder een vedette zijn geweest, wa re het niet dat hij zich altijd voor anderen (Willy Planckaert, Merckx) heeft opgeofferd. Nu is hij bezig zich aan het knecht schap te ontworstelen. In zijn uitsla gen (derde in de Giro) is dat ge lukt. Maar geestelijk? Kan hü tegen de mentale druk van de superieure Merckx bestand zijn? Deze tour zou veel aan spanning kunnen winnen, als Van den Bossche eindelijk be greep dat hij, door met het duo Ocana-Janssen oim beurten Merckx aan te vallen, zich in de ogen van honderdduizenden wielersupporters in Europa tot een held zou maken. Maar het zijn niet altijd de heitien die het meeste geld verdienen. En wellicht dringt deze wetenschap Van den Bossche opnieuw terug in de anonimiteit achter Merckx. ACHTSTE ETAPPE Uitslag achtste etappe over 232,5 km van Giney naar Felsbeng: 1. Vasseur (Fr-De Muer) 6.04.16 (met bon. 6.03.56); 2. Godefroot (BeLg-Pezzi) 6.05.41 (met bon. 6.05. 31); 3. Basso (Bt-Albani) 6.05.41 (met bon. 6.05.36); 4. Guimard (Fr-Caput) z.t.; 5. Janssen (Ned-De Muer) z.t.; 6. Merckx (Belg-Driessens) z.t.; 7. Wagtmans (Ned-Vissers) z.t.; 8. Stee vens (Ned-Peters) z.t.; 9. Zoontjens (Ned-Peters) z.t.; 10. Frey (Den-De Gribaldy) z.t.; 11. Vianen (Ned-Pe- ters) z.t.; 12. Dolman (Ned-Vissers) z.t.; 13. Houbrechts (Belg-Pezzi) z.t.; 14. Oeana (Sp-De Muer) z.t.; 15. Pou- lidor (Fr-Caput) z.t.; 16. Wolfshohl (W-Dlid-Caput) z.t.; 17. Penizza (It- Pezzi) z.t.; 18. Van Vlierberghe (Belg- Martini) z.t.; 19. Van Katwijk (Ned- Vissers) z.t.; 20. Bellone (Fr-Stablin- ski) z.t.; 21. Jotti (It-Giganiti) z.t.; 22. Daniguillaume (Fr-Plaudj z.t.; 23. Van Springe! (Belg-Cools) z.t.; 24. Guerra (ADVERTENTIE) (Ït-Pezzi) z.,t.; 26. Zoetemelk (Ned- Schotte) z.t.; 47. Beugels (Ned-Schot- te) z.t.; 76. Van der Vleuten (Ned- Vissers) z.t.; 98. Ottenbros (Ned-Vis sers) 6.06.28; 101. Hoogerheide (Ned- Vissers) 6.08.52; 109. Rentmeester (Ned-Peters) z.t.; 116. en laatste Peel- man (Belg) 6.21.32. NEGENDE ETAPPE Uitslag negende etappe van Saar louis naar Mulhouse over een afstand van 239,5 km: 1. Frey (Den-De Gribaldy) 7.44.14; 2. Agostinho (Pórt-De Gribaldyz.t.; 3. Janssen (Ned-De Muer) 7.44.17; 4. Basso (It-Albani) z.t.; 5. Steevens (Ned-Peters) z.t.; 6. Van Rijokeghem (Belg-Cools) z.t.; 7. Godefroot (Belg- Pezzi) z.t.; 8. Vianen (Ned-Peters) z.t.; 9. Guimard (Fr-Caput) z.t; 10. Wagtmans (Ned-Vissers) z.t.; 11. Dol man (Ned-Vissers) z.t.; 12. Van Springel (Belg-Cools); 13. Riotte (Fr- Stablinski); 14. Swerts (Belg-Diies- sens); 15. WolfchoM (W-Dld-Caput); 16. Jimenez (Sp-Larigarcia); 17. Izier maar heeft u uw SCHOOLBOEKEN al besteld Nog even uw bestelling zenden aan GRAAF HENDRIK Hl PLEIN 43 Tel. 01600—39646 Antwoordno. 404 BREDA. (Fr-De Gribaldy); 18. Conti (It-Gi- ganti); 19. Danguillaume (Fr-Plaud); 20. Vanneste (Belg-Cools); 21. David (Belg-Cools); 22. Zoetemelk (Ned- Schotte); 23. Caitieur (Fr-Stablinsiki); 24. Houbrechts (Belg-Pezzi); 25. Grosskost (Fr-Giganti), allen 7.44.17; 74. Van de Vleuten (Vissers) 7.44.17; 86. Rentmeester (Peters) 7.50.17; 94. Beugels (Schotte) 7.53.55; 95. Benja mins (Peters) z.t.; 100. Zoontjens (Pe ters) 7.55.48; 105. Ottenbros (Vissers) z.t.; 110. Van Katwijk (Vissers) z.t.; 114. Hoogerheide (Vissers) 8.00.13. ALGEMEEN KLASSEMENT 1 Merckx (Bel. - Driessens) 44.03.22 2 Godefroot (Bel. - Pezzi) op 1.57. 3 Janssen (Ned. - De Muer) op 2.09. 4 Van Springel (Bel. - Cools) op 2.32. 5 Zoetemelk (Ned. - Schotte) op 2.49. 6 Poulidor (Fr. - Caput) op 3.01. 7 Zilioli (It. Driessens) op 3.04. 8 Gen- zales-Linares (Sp. - Langarica) op 3.29. 9 Ocama (Sp. - De Muer) op 3.38. 10 Pintens (Bel. - Cools) op 3.55. lt Grosskost (Fr. - De Muer) op 3.58. 12 Vandenbossche (Bel. - Albani) op 4.11. 13 Wolfshohl (W.-Dld. - Caput) op 4.24. 14 Van Impe (Bel. - Stablins- ki) op 4.35. 15 Vasseur (Fr. - De Muer) op 4.36. 16 Houbrechts (Bel. - Pezzi) op 4.50. 17 Swerts (Bel. - Driessens) op 4.56. 18 G. Petterson (Zwe. - Martini) op 5.03. 19 De Witte (Bel, - Cools) op 5.06. 20 Van Rijoke ghem (Bel. - Cools) op 5.15. 21 Agos tinho (Port. - Gribaldy) en Guimard (Fr. - Caput) op 5.27. 23 Aimar (Fr. - Stablinski) op 5.30. 24 Frey (Den. - De Gribaldy) op 5.36. 25 T. PeWersson (Zwe. - Martini) op 5.49. 30 Wagt mans Ned. - Vissers) op 6.37. 33 Van der Vleuten (Ned. - Vissers) op 7.29. 38 Dolman (Ned. - Vissers) op 8.07. 40 Vianen (Ned. - Peters) op 8.36. 76 Stevens (Ned. - Peters) op 16.45. 82 Beugels (Ned. - Schotte) op 20.04. 84 Zoontjens (Ned. - Peters) op 21.00. 97 van Katwijk (Ned. - Peters) op 28.02. 100 Ottenbros (Ned. - Vissers) op 33.46. 103 Rentmeester (Ned. - Pe ters) op 38.19. 106 Benjamins (Ned. - Peters) op 41.43. 114 Hoogerheide (Ned. - Vissers) op 54.12. PLOEGENKLASSEMENT ACHTSTE ETAPPE 1. De Muer (A. Vasseur, Janssen, Ocana), 18.15,38; 2. Peters (Steevens, Zoontjens, Vianen), 18.17,03 (28 pun ten; 3. Pezzi z.t. (32 punten); 4. Ca put z.t. (35 punten); 5. Vissers z.t. (38 punten). NEGENDE ETAPPE 1. De Gribaldy (Frey, Agostinho en Izier), 23 uur 12 min. 45 sec.; 2. Cools (Van Rijckeghem, Van Sprin gel en Vanneste), 23.12,51 (38 pl.) 3. Pezzit (Godefroot, Houbrechts en Mori) z.t. (58 plaatsen); 4. Caput (Guimard, Wolfshohl en Perin) z.t. (62 plaatsen); 5. Giganti (Conti, Jot ti en Durante) z.t. (71 plaatsen); 9. Vissers (Wagtmans, Dolman en Van der Vleuten) en De Muer (Janssen, Grosskost en Ocana) z.t. (beiden 95 plaatsen; 14. Peters (Steevens, Via nen en Rentmeester) 23.18,51. ALGEMEEN PLOEGEN KLASSEMENT 1. Driessens (Bel) 127 uur 10 min. 42 sec.; 2. De Muer (Fra) 127.12,30; 3. Coos (Bel) 127.13,17; 4. Schotte (Bel) 127.14,53; 5. Caput (Fra) 127.20,05; 9. Vissers (Ned.) 127.22,53; 15. Peters (Ned. 127.30,54. PUNTENKLASSEMENT 1. Godefroot (Bel) 139 punten; 2. Merckx (Bel) 98; 3. Janssen (Ned.) 91; 4. Guimard (Fra) 73; 5. Van Rijckeghem (Bel) 66;6. Basso (It) 61; 7. Steevens (Ned.) 45; 10. Vianen (Ned.) 32. BERGKLASSEMENT 1. Van den Bossche (Bel) 14 pnt.; 2. Zubero (Spa) en Agostinho (Port) 13; 4. Zilioli (It) 12; 5. Merckx (Bel) en Schiavon (It) 10. (ADVERTENTIE) Op naar het wielerfeest in Ulvenhout op met 5 categorieën, mooi parcours, ge zellige Vlaamse kermis en populaire I prijzen. Een dagje uit voor het hele gezin. WA (Van MULHOUSE Ze dele een taal die ze van elka hij - Joaquim Agostinho Agostinho stond gisterei Dacht hij net als vorig Dacht hij net als vorig j: gewonnen te hebben en Frey, zijn ploeggenoot, z zou hem gehinderd hebbi maar donkere Joaquim geen meter kop deed in door Toen de blonde Deen dan zette voor de spurt om eerste etappeoverwinning oo Ronde van Frankrijk bere: zijn land, veilig te stellen Agostinho hem gaan hindert grafen probeerden de ploei die in de clinch lagen bij e brengen en dat lukte. M; moeite. Joaquim moest er t aan beide armen bijgesleurd en legde, duidelijk ten ein met deze publiciteitsstunt, z: terhand op de schouder van Frey. Het gezicht bleef do commentaar kwam er niet Tour had zijn enige opwinde ment van het weekeinde en seften de fotografen maar al Twee dagen lang immers, 1 karavaan zich rustig en all« partijen, de voor Nederlanc balans van vier uitvallers ei terdag een 200 km lange s Alain Vasseur (die zowaar ook in Saarlouis), verstoon kalme ritme. Zelfs de eerst (ADVERTENTIE) NOOIT MEER AFWASS want NU moet U echt ei aan een automaat gaan d ken. WERELDMERK met eerste klas service voor 12 bestekken geheel roestvrij staal 2 sproeiarmen En toch maar L. BRUGSTR. 4 - BRE Tel. 40250 (3 lijnen)

de Stem | 1970 | | pagina 8