C. Hoek van NVV naar provinciehuis wedvlucht vanuit Clermont SIH ter vert Dode, gewonden schade on Zeeuwse wegen en Schepen met vissers zitten vast op zandplaat Jordaniër Palestijn tekenen beginsel- overeenkc Jbng en oud spraken in Goes op afscheidsbijeenkomst Buit van 2500 bij twee inbraken in Nieuw- en St.-Joosland GEWONDE BIJ BOTSING Schade aan 2 schepen bij aanvaring in haven Wemeldinge Kwekers denken over „kraken" mosselgronden Geslaagd festival majoretten- pelotons Gelukwensen aan kardinaal Alfrink uit Breskens Wat en waar VANDAAG Geld en tl-buizen ontvreemd bij inbraken in Vlissingen n boede resultaten voor Zeeuwse ploegen in Ronde van West-Brabant Tentoonstellingen Hoogwater Zon op komst r MAANDAG 6 JULI 1970 (Van onze correspondent) NIEUW EN SJNT-JOOSLAND In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn twee inbraken gepleegd te Nieuw en Sint Joosland en wel bij de Ifa-eigenaar, de heer K.J.P. Wal raven en de Spar-eigenaar, de heer N.J. van Zweden aan de Korteweg. In beide gevallen werd de achter deur geforceerd en opengebroken en werd de kassa uit de winkel hier naar toe gesleept. De boel werd overhoop gehaald maar behalve contanten werd er niets vermist. Toen 's morgens om streeks vier uur de eigenaars bene den kwamen werden de inbraken ontdekt. De heer Walraven mist on geveer f. 2.000.-. De heer Van Zwe den ongeveer f. 500,-. Als bijzonder heid kan worden vermeld, dat twee geldkassen met behoorlijke bedra gen bij de Spar niet werden ontdekt en ongemoeid werden gelaten. De recherche heeft de zaak in onder zoek. De inwoners en omwonenden hebben van de inbraken niets ge merkt en van de dader')s) ontbreekt elk spoor. (Van een onzer verslaggevers) GOES „Op je 18e was je al een zeer revolutionair knaapje, dat zijn poot tussen de deur stak op de gemeentesecretarie, in de crisistijd, en eiste dat aan de werklozen een uitkering werd gedaan, die aan de normen voldeed", aldus sprak NVV- voorzitter A. M. Kloos de scheiden de NV V-districtsbestuurder Zeeland, de heer C. Hoek toe, die is benoemd tot gedeputeerde van Zeeland en daarmee als het ware zijn „poot" tussen de deur van de provinciale griffie heeft gestoken. Het landelij ke bestuur van het NVV gaf zater dagmiddag in de Prins van Oranje, in Goes een ontvangst om de heer Hoek in de gelegenheid te stellen, afscheid te nemen van medewerkers en relaties uit zijn NW-werkkring. NW-voorzitter Kloos bood het nieuwe Zeeuwse G.ti.-ha de hoogste onderscheiding die het NW kent, de „Gouden speld", en een envelop pe met inhoud aan. Een groot aantal vrienden en relaties maakte van de gelegenheid gebruik, het woord te voeren en geschenken aan te bieden: aan „vriend Cees Hoek", die in de volle grote zaal van de Prins van Oranje werd geflankeerd door zijn vrouw en kinderen, schoonkinderen en een kleinkind, „de rente van jouw kapitaal" zoals ceremoniemees ter J. Witteveen, hoofd organisatie en propaganda van het NVV, hen noemde. Namens de Goese en Zeeuwse be stuurdersbonden bood de heer J. Schrier de scheidende NVV-dis- trictsbestuurder een nieuw bureau (Van onze correspondente) COLIJNSPLAAT Bij het niet verlenen van voorrang op de krui sing Noord Langeweg - Colijnsplaat- seweg is de 27-jarige A.E.G. uit Den Haag zaterdag ingereden op de 21- jarige L.M.H. uit Colijnsplaat. De heer en mevrouw G. zijn in het Bergzichtziekenhuis te Goes opgeno men. GOES Zondag te 19.15 uur geraakte de auto van de Amerikaan se heer M. M. Parre, die momenteel in Zoutelande verblijft, onder de Sloeweg van de nieuwe rijksweg 58 af en kwam in de berm tot stilstand. Enkele bestuurders van passerende auto's die zich op de hoogte wilden stellen van dit ongeval, ontdekten dat de heer Parre was overleden. Naar een later geraadpleegde arts meedeelde, overleed de heer Parre aan een hartverlamming. De heer Parre is 53 jaar, is gehuwd en heeft een kind. Vrouw en kind zijn mo menteel in Amerika (Oneontex, New York). De heer Parre, is Ne derlander, heeft een woning te Zou telande, waarin hij elk jaar een aantal maanden verbleef. GOES Op de Kattendijksedijk in de scherpe bocht nabij Noorddijk zijn een scooter bestuurd door B.F.S. uit Wemeldinge en een bromfiets bestuurd door M.J.O. uit Goes zater dagmiddag op elkaar gebotst. Beide bestuurders raakten licht gewond. HULST In de nacht van zater dag op zondag is in de Zoutstraat te Hulst de twintig-jarige mej. R.D. uit Heikant met haar auto tegen een achter een auto geparkeerd staand aanhangwagentje gebotst. De auto van D. begon te slingeren en kwam tegen een huisgevel terecht. De auto was total-loss, doch de bestuurster werd niet gewond. KOUDEKERKE Op de Provin- cialeweg is zondagnacht de heer P. uit Oostkapelle op onverklaarbare wijze met zijn bromfiets gevallen. Hij diende in het ziekenhuis van Middelburg te worden opgenomen. KRUININGEN Bij de stoplich ten in Kruiningenpolder heeft zon dagmiddag een kop-staartbotsing plaatsgevonden tussen twee personen auto's, Beide auto's liepen aanzien lijke materiële schade op. MIDDELBURG In de nacht van zaterdag op zondag is van Plein'40 een donkergroene Citroen, kenteken 72-84-EN gestolen. De wagen be hoorde toe aan R.V.V. uit Middel burg. Zaterdagavond zijn op de Poe- lendaelsingel eveneens te Middel burg twee auto's frontaal op elkaar gebotst. W.A. te W. uit Goes merkte te laat een onderbreking in het weg dek en week naar links uit. Hij botste frontaal op de personenauto bestuurd door M. uit Breda, die uit de tegenovergestelde richting kwam. Beide auto's zijn totaal vernield. OOSTBURG Bij een aanrijding op de kruising rijksweg 58 en de Catelijnenweg is mej. M.N. uit Oost- burg gewond geraakt. Zij zat in een personenauto bestuurd door mej. M.B. die haar auto had voorge sorteerd om de Catelijnenweg in te slaan. J. B. die een auto aan het inhalen was merkte te laat de voor gesorteerde auto botste op de auto van M.B. en kwam in de gracht terecht. Mej. M.N. is in het zieken huis van Oostburg opgenomen, SLUISKIL Aan de westzijde van het kanaal, nabij de brug te Sluiskil heeft zich een kop-staart- aanrijding voorgedaan tussen drie personenauto's bestuurd, door P. A. R. uit Oostburg, D. B. uit Axel en D. C. D. uit Terneuzen. Er was veel materiële schade. Zaterdagavond om kwart over zes ontstond op de rijksweg aan de westzijde van de brug nabij Sluiskil een aanrijding tussen een BBA-bus, bestuurd door J. J. O. uit Ginneken en een personenauto, bestuurd door R. d' H. uit Clinge. De personenauto liep zware schade op. TERNEUZEN Om zes uur, za terdagavond verleende mevrouw C. S. van L. uit Terneuzen op het kruispunt Frederik van Eedenlaan - Bellamystratt, geen voorrang aan een personenauto bestuurd door R. van B. uit Terneuzen. Beide auto's werden beschadigd. Zaterdagavond om half zeven reed L. P. S. uit Terneuzen met zijn personenauto richting Sas van Gent. Nabij Sluiskil sorteerde hij voor om links, de Eilandstraat in te rijden. Plotseling reed hij echter weer naar de rechterweghelft om een paar lif- sters op te pikken. Hij lette niet op de achter hem komende personenau to, bestuurd door G. G. uit de Zand straat. Een aanrijding was onvermij delijk. Er was vrij veel schade. VLISSINGEN Zondagmiddag om twee uur verleende I. H. P. uit Vlissingen, die met zijn personenau to uit Axel kwam, geen voorrang op het kruispunt nabij St. Annapolder, aan A. J. K. uit Hooge en Lage Zwaluwe, die vanuit Zaamslag kwam. Er was schade aan beide voertuigen. ZIERIKZEE Op de kruising Rijksweg - Provincialeweg heeft zich zondagmorgen een kop-staart botsing voorgedaan tussen twee per sonenauto's bestuurd door A.J.C.L. en W.R. beiden uit Rotterdam. De schade was aanzienlijk. met fauteuil aan waarop de heer Hoek vanuit zijn nieuwe buiuaustoel op het podium meedeelde „Ik heb al gemerkt dat deze stoel makkelij kei- zit, dan de stoel van G.S." De voorzitter van de Kamer van Koophandel voor Midden- en Noord- Zeeland, de heer C Kammeraad, memoreerde het feit dat de heer Hoek al in 1956 werd benoemd als lid en in 1964 als bestuurslid van de KvK. „Hiervan heeft hij sindsdien steeds deel uitgemaakt en heeft zich daarbij bepaald niet passief opge steld, terwijl hij ook door de vak bonden werd afgevaardigd in het bestuur van de landelijke vereniging van Kamers van Koophandel" Burgemeester Huber van Goes zei de nieuwgekozen gedeputeerde te zullen missen in de culturele raad van Goes en andere gemeentelijke commissies. Vooral de voorlichtings- aktiviteiten van de Goesenaar Hoek werden door mr Huber bewonderd. „Je bent nu dienaar geworden van een partij van kiezers en kiezeres sen, in een provincie in opkomst geen gemakkelijke taak", aldus de heer P. Schouwenaar, vice-voorzitter van het gewestelijk bestuur van de PvdA, dat de heer Hoek heeft voor gedragen als gedeputeerde. „In de Nederlandse politiek liggen begrip pen als welvaart en welzijn nog niet zo dicht bijelkaar. Jouw nieuwe taak ligt voornamelijk op het gebied van het welzijn. Het leefklimaat in Zeeland, dat nu nog zo zuiver is, zul jij moeten verdedigen. Een kritische begeleiding hierbij wil ik je namens de partij meegeven", zo kondigde de heer Schouwenaar aan. In zijn dankwoord beloofde de nieuwe gedeputeerde dat hij „in het Zeeland van nu en van morgen zal zorgen voor een goed welzijnsbe leid". Nadat hij zijn vrouw dank had gebracht voor haar hulp, besloot de heer Hoek met de constatering: „In feite gaan we gewoon door, datgene te doen waar de verant woordelijkheid ligt in het belang van de provincie". Niet door Kloos en ook niet door een van de vele andere ervaren sprekers werd de show gestolen, maar door de elfjarige Frank van Loo, zoon van een NVV-lid, die na de dankrede van de heer Hoek plot seling het woord vroeg. Hij was aan het eind van de bijeenkomst de zaal binnengekomen en zijn ouders op te halen en had toen de man herkend die in het middelpunt van de be langstelling stond. „Vorig jaar had ik een vijf op mijn rapport voor gedrag", deelde het spontane jonge sprekerstalent de aanwezigen mee. Hij vertelde dat de heer Hoek hem had beloofd dat hij een rijksdaalder zou geven, als dat cijfer in een acht zou veranderen: „En nou heb ik dit jaar een acht gekregen". „Maar die rijksdaalder heeft hij nog steeds niet gegeven. Op dit soort zaken moet hij toch wel gaan letten bij zijn nieuwe functie", waar schuwde de elfjarige de nieuwe ge deputeerde, die spontaan zijn porte- monnaie trok en tot slot van de bijeenkomst iets cadeau moest ge ven in plaats van krijgen. „Zo, nu heb ik er tenminste weer gratis een plaat bij", concludeerde de jongen voldaan en verdween in de tranen met tuiten lachende menigte weer snel naar zijn stoel. (Van onze correspondent) HEIKANT In de Julian-astraat te Heikant botste de zeventienjarige bromfietser R. P. uit Koewacht te gen een personenauto, bestuurd door M. uit Koewacht. P., die over de auto werd geslingerd, werd vrij ernstig gewond naar het St.-Lidwinazieken- huis in Hulst gebracht. Het ongeluk gebeurde op de wegkruising Julian-a straat - Ferdinamdusdijk, waar P. van achter een daar voorgesorteerd staan de auto kwam rijden en frontaal te gen de wagen van M. reed, die uit tegenovergestelde richting kwam. (Van onze correspondent) WEMELDINGE Zaterdagmor gen zijn in de havenmond bij We meldinge het uit de Wemeidingse haven komende Nederlandse motor schip Norma (groot 500 ton), gela den met boomschors en het Neder landse motorschip St.-Joseph (743 ton), geladen met brol, met elkaar in botsing gekomen. Beide schepen liepen aan stuur boordzijde een groot gat op boven de waterlijn. De En Avant 15 van het bergingsbedrijf Muller uit Ter neuzen was spoedig ter plaatse, maar hoefde geen assistentie te ver lenen. De St.-Joseph was onderweg naar Wemeldinge en zal, na aldaar gelost te zijn, voor reparatie naar een scheepswerf moeten. De Norma was onderweg van Antwerpen naar Karlsruhe en zal alvorens het schip de reis zal kunnen vervolgen te Wemeldinge gerepareerd moeten worden. BRUINISSE (ANP) Tijdens een vergadering van de mosselkwe- kersvereniging Algemeen Vissersbe- lang in Bruinisse werd uiting gege ven aan het misnoegen van de ïnos- selkwekers over het feit, dat geen vervangende percelen voor de mos selkwekerij worden vrijgegeven voor de percelen die door afsluiting van het Brouwershavense Gat in de Grevelingen verloren gaan. Het ver lies van deze percelen betekent dat voor velen het bedrijf niet meer rendabel kan worden uitgeoefend- En dat terwijl er mosselgronden braak liggen op de Oosterschelde (Yersekese Bank), het Volkerak en op de Waddenzee. Uit de vergadering werd gesugge reerd de gronden in bezit te nemen, af te bakenen en te bezaaien, zonder zich aan de autoriteiten, die volgens de mosselkwekers nalaten de belan gen van de vissers te behartigen, te storen. Besloten werd voor de behande ling van de Delta-schadewet in de Tweede Kamer op 25 augustus een schrijven te richten aan de vaste commissie voor de visserij in de Tweede Kamer. Tot slot werd besloten de behan deling van de Delta-schade wet in de Tweede Kamer massaal bij te wonen en spandoeken mee te ne men. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Een hartverwar mende show van drie majorettenpe- lotons, muzikaal bijgestaan door drie muziekkorpsen, vormde zaterdaga vond in een gestaag neervallende, miezerige motregen en een onaange name. winters aandoende tempera tuur, de afsluiting van het groot internationaal majorettenfestiva) ter gelegenheid van het vijfde „De Ruyterstadfestival" te Vlissingen. Het publiek liet zich zaterdagmid dag, toen van verschillende punten in de stad de zes majorettenpelotons voor de stertocht vertrokken, niet afschrikken door het slechte weer. Na afloop van de stertocht kon wethouder Smit tijdens een feeste lijke bijeenkomst op het stadhuis aan het majorettenkorps „Volhar ding" uit Steenbergen de eerste prijs uitreiken. De tweede prijs ging naar het majorettenpeloton uit Le pelstraat. Het majorettenkorps Oran je Nassau uit Vlissingen eindigde op een eervolle derde plaats. De afsluiting van het internatio naal majorettenfestival vormde een s o acuiaire show op het Stadhuis plein waaraan medewerking ver leend werd door het Belgische mu ziekkorps „Willen is kunnen" uit Oostende, de drumband met majo rettenkorps „Irene" uit Terneuzen, de Vlissingse Delta-band, het majo rettenkorps „Gold Stars" uit Bergen op Zoom en het „Groot Vlissings Majoretten Peloton". (Van onze correspondent) BRESKENS Op initiatief van kapelaan O. Gielliet en ds. W. Musch uit Breskens is gisteren een brief gezonden aan kardinaal Al frink bij gelegenheid van zijn ze ventigste verjaardag. De brief is ondertekend door tweehonderd zeventig personen. De tekst luidt: „De mensen wonend of verblijvend in Breskens, katholiek of protestant, bieden u hun goede wensen aan met uw verjaardag. Wij achtten u hoog omdat u zo gelovig en moedig bent en een bres slaat om de kerk van Jezus Christus open te maken voor de wereld die God lief heeft". De handtekeningen zijn ver zameld in de r.k. kerk en op de campings. (Van onze duivensportmedewerker) TERNEUZEN Dat de weersom standigheden in West-Europa grillig kunnen zijn, is afgelopen zondag weer eens bewezen, want hoewel het velen zeker niet is ontgaan dat het die dag nu bepaald niet „zomers" was, vooral niet in de namiddag, bleek het voor de duiven ideaal vliegweer te zijn. De gemaakte snel heden zijn daair een duidelijk bewijs van, daar de snelste duiven in vrij wel alle verenigingen snelheden maakten van 1450 tot 1490 meter per minuut. Bovendien kenmerkte de vlucht zich door een vlot ver loop. De diverse uitslagen: „De Vrijheidsfuif", Kruiningen, deelname 164 oude duiven, lossings- tijd 6.45 uu-r, gemiddelde afstand 259 km, eerstaankomen.de duif om 9.48 uur, 1 J. C. Wisse. 2 C. Rijk, 3 J. van Noorden. 4 en 10 J. Wille boer, 5 en 6 W. Krijnsen, 7 P. Willeboer, 8 .1. van Iwaarden. 9 S. van de Weele. Met 139 jonge duiven, aankomst eerste duif 9.49 uur. 1 P. Willeboer, 2 en 3 J. en P Voois, 4 J. C. Wisse, 5 K. Tjarks, 6 C. Aerts, 7 J. Stroo- snijder, 8. J. Krombeen, G. G. de Bruine, 10 H. Bauer. -,De Vrede", Sas van Gent, oude duiven, hoogste snelheid 1469,2 me ter per minuut. 1, 2, 4 en 5 B. van de Berghe, 3 J. Fruytier, 6 en 7 C. Martens en zoon. 8 J. van Dam, 9 P. Goossen, 10 O. Martens en zoon. Jonge duiven, hoogste snelheid 1434,4 meter per minuut. 1 Combi natie Pirowie, 2 J. van Oppen, 3 en 10 J. de Puy, 4 R. Geernaerdt, 5 R. Velleman, 6 en 8 P. Goossen, 7 Fr- Kox, 9 H. Marquinie. „Vriendenkring", 's Heerenhoek, 137 oude duiven, eerste duif te 9.41 uur. 1. W. Raas, 2, 3 en 4 H. Jansse, 5 G. Verbart, 6 J. van Eijkeren, 7 A. van de Dries, 8 P. van de Waard, 9 en 10 A. Westdorp. 63 Jonge duiven- eerste duif om 9.40 uur, 1, 2, 3, 5 en 7 L. Traas, 4 C. Rijk, 6 A. van de Dries, 8 en 9 Joh. Janse, 10 W. Hogesteger. „De Uiver", 's Heer Arendskerke, 116 oude duiven, eerste duif te 9.43 uur. 1 J. van de Velde sr., 2 P. Schrijver, 3 en 6 J. van de Velde jr., 4 D. Rijk, 5 M. Beenhakker, 7 gebr. Poelman, 8 J. Ge-luk, 9 P. Goedege- bure, 10 J. Kole. Mei 65 jonge duiven, eerste duif om 9.44 uur. 1, 6 en 10 P. Schrijver, 2 en 7 gebrs. Poelman, 3 en 9 C. Goedegebure, 4 en 5 H. Streek, 8 M. Beenhakker. „De Postduif", Lewedorp, 74 oude duiven, 1 G. van Strien, 2 C. Her mes, 3 en 8 P. van 't Westeinde, 4 G. Steenbakker, 5 D. Driedijk, 6 C. Hei-mes, 7 G. van Strien, 9 A. Drie- dijk, 10 J. Buyze. Met 59 jonge duiven. 1 en 2 L. van de Klooster, 3 C. Hermes, 4 P. Pieters, 5 G. Steenbakker, 6 P. van de Dries, die ook 7 en 8 won, 9 en 10 G. Steenbakker. „Zeelandia", Middelburg met 69 oude duiven, hoogste snelheid 1445 meter per minuut. 1 C. de Graaf, 2, 3- 4, 5, 8 en 9 M. Jaspers, 6 en 10 J. van Belzen, 7 W. Swagemakers. Met 39 jonge duiven, hoogste snel heid 1444 meter per minuut. 1, 2, en 5 M. Jaspers, 3 en 4 C. de Graaf, 6 L. van de Ketterij, 7 en 8 J. van Belzen, 9 J. van Maaren, 10 J. Jobse. „Gevleugelde Vrienden", Zierik- zee, 81 jonge duiven. 1 en 10 Feleus van Westenbrugge, 2 M. Krijger, 3 W. Blom, 4, 5 en 7 L. Noordijk, 6 J. Wesdorp, 8 en 9 B. Wesdorp. Met 84 oude duiven. 1, 2 en 9 Feleus - Van Westenbrugge, 3 B. Wesdorp, 4 J- Kaaisteker, 5, 6 en 8 C. Berrevoets, 7 J. Krijger, 10 J. Dekker. (Van een onzer verslaggevers) HULST Gedurende drie weken exposeert de Eindhovense kunst schilder Cor Lemair in de burger zaal van het Hulster Stadhuis. De collectie bestaat uit portretten en stillevens. De tentoonstelling werd vrijdagavond geopend. Op de foto de kunstenaar en zijn vrouw voor hun beider portretten. Films GOES Grand 20 uur Oliver a.l. HULST Bioscoopgebouw 20 uur Vernietigingscommando Warkill 18 )aar MIDDELBURG City 20 uur Barbarella 18 jaar OOSTBURG Ledcl-theater 20 uur Barabbas 14 jaar TERNEUZEN Luxor 20 uur De langste dag 14 jaar VLISSINGEN Alhambra 20 uur Oliver a.l. ANTWERPEN Patlie: Wat een vakantie, a.l. Capitole: Tarzan ontvlucht, 14 j. Moderne: De val van het Romeinse Rijk, 14 j. Monty: Funny girl, 14 j. Ambassades: Leo de laatste, 18 j. Artis: De dief van Washington, 18 j Astra: Goldfinger, 18 j. Astrid: Het geheim van Santa Vittoria, 18 j. Centra: De grootste hold up, 18 j Festa: Westside story, 18 j. Forum: De vervloekte brigade, 18 j Metro: Mash, 18 j. Rex: Een non voor de hel, 18 j. Vendome: John en Mary, 18 j. GENT Majestic: De slag van de Ardennen, 14 j. (Van onze correspondent) VLISSINGEN In de nacht van vrijdag op zaterdag werden W.S. en G.S. beiden afkomstig uit Lopik op heterdaad betrapt toen zij uit een in aanbouw zijnd meubelcentrum van de heer G. aan de Hermesweg in Vlissingen 16 tl-armaturen en 12 tl- buizen hadden ontvreemd. Tegen hen is proces-verbaal opgemaakt, waarna ze weer in vrijheid zijn gesteld. Via een niet afgesloten deur aan de achterzijde van bakkerij Z. in Ritthem zijn onbekenden de zaak binnengedrongen. Uit de kassa werd een bedrag van f. 500,- ontvreemd, In dezelfde nacht is ingebroken in het woonhuis van de heer C. aan de Prins Mauritslaan te Vlissingen. Men is er via een wc-raampje bin nengedrongen om vervolgens" na heel de woning te hebben doorzocht met een buit van i 360,— te verd-wij- BURGH-HAAMSTEDE (ANP) Het gaat een lange nacht worden voor 45 sportvissers die op de Ooster schelde op het droge zitten. De vis sers zijn zondagmorgen van Burgsluis op Westerschouwen uitgevaren met de Harpoen en de Breeveertien. Van middag ra-akten de twee boten vast op de Neeltje Jacoba Roggeplaat. Maandagochtend om vier uur is het water weer zo hoog, dat de schepen vlot kunnen komen of dat in ieder geval de reddingboot dicht genoeg bij kan komen om de vissers van de schepen te halen. (Van een onzer verslaggevers) ROOSENDAAL Even zag het er zaterdag naar uit dat het wereld kampioenschap voor jongens tussen elf en vijftien jaar op de weg, bestreden in de veertiende internati onale jeu-gdronde van West-Brabant naar P. de Pundert zou gaan, de dappere renner van de Walk-In- ploeg uit St. Jansteen. Helaas, het lukte niet, want in de zware cyclo-cross, zondagmiddag in het Burgemeester Coenen-park te Roosendaal, kwam Pundert enkele punten tekort. Desondanks behaalde hij een derde plaats in het algemeen klassement in het veld van zeshon derd renners uit elf verschillende landen en dat mag voor deze stoere Zeeuwse knaap een buitengewone prestatie worden genoemd. Mede door zijn prestatie eindigde de Walk-In-ploeg in het ploegen- klassement op de derde plaats met 8308 strafpunten na de ploegen Sweere uit Zevenbergen en de ster ke Zwitserse nationale ploeg. Ook de ploeg Van Aart, die hele maal uit Zeeuwse rennertjes was samengesteld deed het niet zo gek: ze eindigde op de achttiende plaats met 8856 strafpunten. De Lincoln- ploetg met een paar Zeeuwen, bracht het tot een redelijke 24-ste plaats in en veld van 50 ploegen. J. Sturm van de ploeg Van Aart, uit Heikant eindigde op de twintigste plaats in het algemeen klassement- Royale: De reuzen van het Westen, 14 j. Capitole: Het geheim van de apenplaneet, 18 j. Century: De brief van het Ki-emlin, 18 j. Normandië: Het bal der scnurken, 18 j. Rex: Les choses de la vie, 18 j. Savoy: De maniak, 18 j. Scala: Django schiet eerst, 18 j. ST. NIKLAAS Scala: Luchtalarm, a.l. Renova: Jerry blijft er buiten, a.l. Toneel - Muziek - Dans ROTTERDAM Schouwburg 20.15 uur Holland Festival: Nederlandse Operastichting met „La Fedelta Premiata" van Haydn, m.m.v. het Nederlands Kamerorkest o.l.v. Alberts Erede. St.-Laurenskerk 20.15 uur Orgelmis Th. Lemckert, Aad van der Hoeven, m.m.v. Laurens Lan- torg, o.l.v. Barend Schuurman. Stadhuisplein 20 uur Od treden van hammond-organist Stef Meeder. Luxor Theater, Kruiskade 14.30, 20 en 21.45 uur Internationaal Va riété-programma m.m.v. The Mounties, Saskia en Serge en het Romantica Theater Orkest o.l.v. Cas Oosthoek. Schietingen KLOOSTERZANDE Willem Teil 15 uur KNIEDORP (B) C. de Coning 15 uur STEKENE-NIEUWDORP Camiel de Coninck 15 uur Diversen KLOOSTERZANDE Krokodilbar: Frans Bonne WESTDORPE Kermis Opg. voor deze rubriek tel. 01180- 7438 of Postbus 116 in Middelburg. BIGGEKERKE Boerderij „Anno 1668", Valkenis- se weg 33; Expositie schilderijen, aquarellen en tekeningen van Ed dy Wierenga (t.m. 11 aug. Dag van 1021 uur). GOES Museum voor N.- en Z.-Beveland, Singelstraat 13, „Kunst in het klein" (oude tegels). Geopend: ma t.m. vr. 1012 en 13.3017 uur zat. 1417 uur (tot 1 sept.). HULST Boekh. Van Geyt: Expositie Jan d< Rooden, Johnny Rolf, Jan v. d Vaart en V. v. d. Willigen, cera miek (t.m. 31 aug.). Werkd. 912 1318 uur, zon. 14—17 uur. KORTGENE Galerie „Les deux 'chapeaux: Ex positie schilderijen en tekeningen (t.m. 31 juli). MIDDELBURG Rijksarchief, St.-Pieterstraat 38. Zomertentoonstelling „A is een aapje", het onderwijs op de l.s. in Zeeland in de eerste helft van de vorige eeuw (tot 30 aug.). Miniatuur Walcheren: Dag. t.m. 31 aug van 922 uur. Van 1 t.m. 21 sept. van 918 uur. v. Benthem en Jutting, Lange Delft. Expositie van Russische Iconen. Ma. t.m. zat. van 918 uur (tin 31 aug). Abdij: „Spel van klank en licht". Iedere woensdag-, donderdag- en vrijdagavond (t.m. 4 sept.). ROTTERDAM De Doelen: Expositie „Muziek op de penning". Collectie van 1500 penningen (t.m. 23 aug.). Expositie Quirijn van Thiel, schil derijen en gouaches (t.m. 12 juli), Maritiem Museum, Burg. s'Jacobs- plein 8. Expositie „En de haven groeide voort, 19451970" (t.m. 3) sept.). Dag van 1017 uur. Zon. van 1117 uur. Rotterdamse Kunststichting, Kruis plein. Expositie Kriwet, sehtexte (t.m. 7 juli). Rotterd. Kunststichting, Kunstzaal Zuid, Zuidplein. Expositie Alphons Mineur (t.m. 2 aug.). Werkd. 10—17 uur, zon. van 1217 uur, SLUIS Raadskelder Stadhuis Schilderijen tentoonstelling van Belgische schil ders Dag. van 1012 en 14—1! uur (tot 1 september). ST-ANNA TER MUIDEN Voormalig gemeentehuis. Tentoon stelling schilderijen van Jos But en schilderijen en beeldhouwwerk v J. de Meester de Betzenbroucl: Geopend dag. 1012 en 1417 uu: (tot 15 sept.). VEERE Schotse huizen. Expositie Stefan Mrozenski, houtgravures, boekil lustraties, gelegenheidsgrafiek (t.m. 15 sept.). VLISSINGEN Britannia: Expositie schilderijen v. Piet Bulthuis (t.m. 31 aug.). St«d, Museum: Expositie „Vlissin gen van Ver en Nabij" (t.m. 31 iuli) Ma t.m. zat. 1012 en 14- 17 uur, zon. van 1417 uur. ZIERIKZEE Gravensteen: Tentoonstelling Vis senj en scheepvaart „Z.Z.-'70" (tm 13 aug.) Werkd. van 10—1' en 1921 uur. ANTWERPEN „Het Sterckshof" te Deurne. Es- positie „Fotografie in België 1839- 1940" (t.m. 12 sept.). Meir 50- Tentoonstelling „Het Ko ninklijk Paleis Bouwer en be woners" (t.m. fi sept.). Elke dag van 1220 uur. Zat., zon. en feest dagen van 1018 uur. Morgen, dinsdag 7 juli: Bergen o[ Zoom 6.12 en 18.26; Hansweert: 5.2' en 1741; Made-Drimmelen: 8.56 e" 20.55; Terneuzen 4.48 en 17.02; Vlii' singen 4.15 en 16.33; Wemeldinge1 6.02 en 18.16. PHNOMPENH H, rodom Sihanoek, is bodjaanse hoofdstad ven tegen de staat. 1 het hooggerechtshof, eigendommen gelast verklaard. De prins, die op 18 weest te zijn, werd bi schending van de gron cong hem geld betaald plaatsen te blijven, i Vietnam. SIHANOE nog steeds in ball (Van onze redactie b AMMAN Naar uit bron wordt vernomen is avond een beginseloven sloten tussen de Jordaai ten en de leiders van d verzetsbewegingen. Hierin zouden de voor een samenleving" t niërs en Palestijnen in tische koninkrijk zijn v De overeenkomst is twee beginselen: a) aan de Palestijns wegingen in Jordanië w van handelen verleend; b) de soevereiniteit Hoessein en van de Jo; ring wordt geëerbied Saleh Arafat, een va; van het Democratisch voor de Bevrijding van volgens een verklaring vrijdagavond ontsnapt moordaanslag bij Irbid Jordanië. Vanuit een b auto van Arafat geschotej klaring wordt de inlicl van het Jordaanse leger van de 'aanslag. In het Iraakse Basra tend de 25-jarige stude Abadel Hamid opgehanj moord op de president versiteit van Basra, dr. Taleb, zaterdagavond. Abdel Hamid werd vai sche faculteit gezonden, examens had gefraudeerc Weersvooruitzichten in middeld over Nederland Voor dinsdag: aantal urt meer. Min. temp.: omstrei Max. temp.: 1 tot 5 gr normaal. Kans op een di van minstens 12 uur: Kans op een geheel dr 90 procent. Voor woensdag: aantal of meer. Min. temp.: vi normaal tot 4 graden bov Max. temp.: 2 tot 7 gr normaal. Kans op een di van minstens 12 uur: Kans op een geheel dr< 90 procent. STRANDVERWACI Vandaag over het algei en beter strandweer, zuidwestenwind, temper; 22 graden, zeewater 17 Vooruitzichten: een bied verplaatst zich naai land. Hierdoor in de koi opnieuw zomers en w: weer.

de Stem | 1970 | | pagina 2