INC Ver dee Vlijmscherp ook de prijs WIM PRINSEN WON DE ZWARE KOERS IN GILZE Zelfverzekerde Koeken winnaar Eerste profzege in Kruiningen VLUCHT Gé v. d. WINDEN BESLISSEND Solovlucht Jongenelen Henk Stander sloeg op juiste moment toe Bukacki pechvogel Bosch Beter SHOWROOM VIERDE SPORTPAGINA. VAN MAANDAG 6 JULI 1970 KEUKENS ZONNEBLOEMSTRAAT 2 BREDA TEL.: 01600 37850. AMSTERDAM (ANP) heeft de titelwedstrijdi lichte roeiers na een van enkele seizoenen v wedstrijdprogramma op °P de Amsterdamse Bos men beheerst. Van de zc oenschappen gingen er zes naar de Amsterdams In de meeste gevallen concurrenten de Nereide lengten voorsprong toes nerend was de overwini achten, waarbij het vers tegenstanders eigenlijk n lengten was uit te druk de weersomstandighede 6.06.37, die voor Nereus gistreerd een alleszins a: tijd. T>e prominente heren] perkten zich voornamel sterk bezette Rotsee-R Luzern in zicht, tot krai °P de 500 meter sprint, uiteraard de tijden van c SAS VAN GENT het afgelopen weekei van de Zeeuwse zt van vijftien graden Vooral hij het zwemn deelnemers te kampi matige tijden gezwon Zo zwom Mlartha W de 800 meter vrije slag deze bar slechte omsta de tijd van 12.49.9, seconden boven haar e record. Op de honderd slag diames bleef ze er tiende seconde boven. Ook op de hondend I slag was Martha ongem haar tegenstandsters, na sie op de honderd m moest zij het opnf sohoolslagspecialiste M cruijsse van De Bra werd een prachtige st leidde aanvankelijk doel meter tezwemmen, 1 meisjes gelijk. Tegen allesgevende Marlies v deze keer niet opgewass zelfs op de streep noi zwommen door Yvonne De Bruinvis. Marlies br tijd van 1.43.8 het adspi- op de honderd metei meisjes dat met een tij op naam van Martha Wc haar naam. Maar Marlies had nog to, ze moest ook nog af haar schoolslagrivale A van De Zeehond. En d op de honderd meter scl meisjes. Anita nam na zwemmen een voorspro lies, doch de laatste kw; terug en de laatste m weer bijzonder spannen lies haalde het weer, zij iets slechtere tijd dan t< Wolff. Sjaak van der Hooft Veerman beiden van uit Terneuzen kwam centreerd aan de start, zowel de honderd als c derd meter rugslag her tijden waren niet zo 1 Sjaak wist even te ex, dat gebeurde op de hoi vlinderslag heren was Zeeuwse record van T met een seconde verbete Deze beide Schelde-c den later op de midc nummer 4 x hoodend rr slag estafette heren wc bijzonder onsportieve ge. hun tegenstanders. Van houdersformatie van I t.w. Veerman - Fraanje Hooft en Dorrepaal ble noemde wegens vakantie zijn. De overige S< meenden nu tegen de Dat is juist het plezierige van de MEYER groothoek- en telelenzen. Professionele kwaliteit gaat samen met het budget van de amateur. MEYER objektieven passen op de meeste systeemkamera's, zoals Praktica, Pentacon, Asahi Pentax, Miranda etc. MEYER Lydith 3,5/30 mm groothoeklens 103ï~ MEYER Orestor 2,8/135. mm telelens 125;- vraag uw fotohandelaar naar de tele/groothoek wedstrijd "Meyer strooit met meiers". I Orwo FotoN.V. - Postbus 127 - Hilversum Amateurs: 1. W. Prinssen. Hank, 2. C. Koeken, Achtmaal. 3. C. van Bostelen, Halsteren, 4. W. Braven- Remeijn, Goes, 9. M. Hesemans, Rij- kv Jij en, 10. L. Westrus, Amsterdam, 11. W. v. Helvoirt, Tilburg, 12. P. de HHL fl Jong, Tilburg, 13. B. v.d. Putten, mHIH Den Haag, 14. H. Wouters, Tilburg, 15. G. Zoontjens, Tilburg. Wijn Prinsen na afloop van de koers In Gilze, die hij op zijn naam schreef. (Van onze sportredactie) Henk Stander reed in Sprundel een „bekeken" koers. De coureurs van Mann-Toyota en Victoria beloerden elkaar en ook de twee Caballero'» Ted Blom en Ron Bakker, wachtten tot een ander de achtervolging zou inzetten. Daardoor kreeg Stander vrij snel een comfor tabele voorsprong. Hij behield deze geheel, ondanks het feit dat op on geveer zes kilometer van de meet Van Leeuwen, Bakker, De Bruijn, Van Dongen, Kemps, Blom en Ko- nings de tegenaanval inzetten. De solo van Stander, die in een fraaie zege eindigde, en de jacht van de overige gegadigden voor de ere plaatsen was het enige interessante in deze koers. Buiten de actie van Stander gebeurde er na de splitsing in het begin namelijk niets meer. Uitslagen: Amateurs: 1 H. Stan der (Oude Tonge) de 103 kilometer in 2.34.18, 2. H. v. Leeuwen (Den Haag), 3. R. Bakker (Haarlem), 4. J. de Bruijn (Sprundel), 5. C. v. Dongen (Oud Gastel), 6. J. Kemps (Sprundel), 7. T. Blom (Haarlem), 8. A. Konings (Sprundel), 9. B. Broere (Oudenbosch), 10 K. Freij- ters (Zegge), 11 J. Huijps (Heerle), 12. A. v.d. Hoek (Dirksland), 13. J. v.d. Hoek (Hoogerheide), 14. J. Breur (Schiedam), 15. A. de Waard (Pernis), 16. W. Breukel (Rosen- burg), 17. A. v. Overveldt (Zegge), 18. W. Liebrechts (Vlaardingen), 19. B. v. Dorth (Zwijndrecht), 20. T. Barten (Klundert). Nieuwelingen: 1. J. Voesenek (Prinsenbeek) de 60 kilometer in 1.32.18, 2. J. Raas (Heinkenszand), 3. C. v. Bragt (Lage Zwaluwe), 4. J. Hellemons (Halsteren), 5. L. v. Campo (Ossendreeht), 6. J. Selders (Roosendaal), 7. J. Luijsterburg (Nieuw Vossemeer), 8. P. Jaspers (St.-Willebrord), 9. R. Smit (Haar lem), 10 C. Stoutjesdijk (St.-Maar- tensdijk), 11. K. St. Nicolaas ('s- Gravendeel), 12. A. Deusing (Hal steren), 13. J. v. Hooff (Roosen daal), 14. A. v. Houwelingen (Hees- elt), 15. T. Huyzen (Kloetinge). Adspiranten: 1. J. Konings (Sprundel), 2. J. Akkermans (Ze venbergen), 3. J. Martens (Hoeven), 4. A. Stoop (Rotterdam), 5. P. v.d. Borst (Leur), 6. M. Melsen (Roosen daal), 7. K. Hoeks (Hoogerheide), 8. P. Schipperen (Prinsenbeek), 9. A. Biddelo (Graauw), 10. T. ter Harm- sel (Lage Zwaluwe). BRESKENS Zelfverzekerd stel de Nederlands kampioen Kees Koe ken na afloop van de ronde van Breskens, die zaterdag werd verre den: „Van wie had ik hang moeten zijn in de eindsprint?". Kees Koe ken kon zo zelfverzekerd zijn, want juist daarvoor had hij zijn vijf me devluchters in de spurt, waarin de prijzen werden verdeeld, geen schijn van kans gelaten. Ad Coppens uit Moerstraten bena derde de titelhouder nog het dichtst, maar dat hield slechts in, dat hij het achterwiel van Koeken kon houden en zo de tweede plaats voor zich opeiste. Toine van de Bunder, de rustige, reikte naar de derde positie vlak voor de weer in vorm terugko mende Han Westerweele en de steeds beter koersende Jan de Vos. Johan Hinneman, de man afkomstig uit IJzendijke maar die de laatste jaren in Gent woont, had de moed al snel opgegeven en liet zich rustig naar een zesde plaats „rollen". Deze eindsprint was het sluitstuk van een bijzonder boeiende ronde van Breskens, waarin vanaf de start ondanks de wind en de lage temperatuur de strijdlust de bo ventoon voerde. Jan de Schipper, beter thuis op de piste, maar nu voor eigen publiek rijdend, was de eerste, die zich samen met Bertus Slings en Bert de Lange een ont snapping waagde. Het drietal kreeg even later gezelschap van Charles Desmit, Jan Braankert, Peter Gödde en de Engelsman Jerry McQuaig. Die zeven konden het echter niet lang vol houden, want achter hen liep Axelse Wim de Waal over van dadendrang. In de tiende ronde nadat dus de kopgroep was terug gehaald sprong Wim de Waal vernietigend uit de meute weg. Handig slingerde De Waal zich over het bochtige parkoers naar een grote voorsprong. De reactie bleef niet uit. Terwijl Henny Gijzel door pech ge veld werd, vormde zich een jacht- groep van zeven man: Jaap Moelker, Han Westerweele, Johan Hinneman, Guido Paridaen, Peter Gödde, Ad Coppens en Terry Carroll. Kees Koeken kon dat natuurlijk niet op zich laten zitten. Samen met Cees van de Berge en Jan de Vos voegde hij zich in een ronde bij de jacht- groep. Toine van de Bunder het haalde dat kunststukje in z'n eentje, evenals Bertus Slings en Bertm Franse. Wim de Waal zag al snel hel nutteloze van zijn solo in en liet zich in de jachtgroep terugvallen. Achter de kop van veertien man viel alles in stukken uit elkaar, Slechts de sterksten bleven over. Na 40 van de zeventig ronden viel ook de groep van veertien uit el kaar. Johan Hinneman nam de be nen gevolgd door Koeken, De Waal Westerweele, De Vos, Van de Bun der en Coppens. Voor Wim de Waal liep deze ontsnapping, die later be slissend zou blijken, jammerlijk af, Door een ongecontroleerde beweginl van een van zijn mede-vluchten sloeg de Axelse coureur tegen di keien en moest zich met diept vleeswonden onder doktersbehande ling stellen. De zes overgebleven koplopers hielden het tempo zo hooj mogelijk op vele stukken stoni de felle wind pal op kop er, bleven buiten de greep van de ach tervolgers. Bertus Franse en Peter Göddt trachtten nog wel aansluiting te ver krijgen, maar zover lieten de zei leiders het niet komen. In de eind sprint won Kees Koeken dus mei veel overmacht. Bertus Slings woa de spurt van het „peloton". De uitslag: 1 K. Koeken (Acht maal 102 km. in 2.35.17, 2 A. Cop pens (Moerstraten), 3 A. van dl Bunder (IJzendijke), 4 J. Wester weele (Sint Anna ter Muiden), 5 J. de Vos (Zaamslag), 6 J. Hinneman (Gent), 7 B. Slings (Alblasserdam) 8 G. Paridaen (Aardenburg), 9P Gödde (Zwijndrecht), 10 J. Moelkei (Wemeldinge), 11 T. Carroll (Enge land), 12 B. Franse ('s-Heerenhoek), 13 C. van de Berge (Sint Maartens- dijk), 14 op een ronde W. de Febeig (Sluiskil), 15 S. Boekhout (Terneu zen), 16 D. Smalleganger (Elle- woutsdijk), 17 R. Lammens (IJzen dijke), 18 B. de Lange (Nieuw Lek- kerland), 19 H. Slings (Alblasser dam), 20 D. Leeson (Engeland). (ADVERTENTIE) KO TOLHOEK en AB CLAEYS SEN werden respectievelijk zevende en achtste in een 70 kilometer weg wedstrijd te Hombeek. De snelste van de zeventien deelnemers bleek de Belg Verstraeten. (Van onze wielermedewerker) KRUININGEN Gé van der Winden was zaterdag in de Profronde van Kruiningen de dominerende figuur en verraste met een knappe solo, die hem tenslotte de zege bracht. Voor Van der Winden, die deel uitmaakt van de nieuwe formatie Brandpunt-Buitenspel bete kende dit zijn eerste zege bij de beroepsrenners. De 24-jarige Bever- wijker, die even na halfkoers ontsnapte, toonde die middag over moed en doorzettingsvermogen te beschikken en het leverde hem geen windeieren op. Behalve de hoofdprijs sleepte Van der Winden een grote buit aan premies in de wacht. Vette premies waren er in Krui ningen in ruime mate te verdienen. Reeds in de derde ronde was de Fries Piet Hoekstra f 115,rijker, toen hij na een fel spurtje de Belg Coene achter zich hield. Dezelfde Hoekstra was na 10 kilometer minder fortuinlijk toen hij door pech een paar honderd meter achter stand opliep. Maar na een imponerende jacht kon Hoekstra toch opnieuw aansluiten. Van Midden, Brouwer, Polansky en Streng staken na 25 kilometer de eerste lont aan het kruit. Dit kwar tet nam 25 seconden voorsprong maar nadat er 40 kilometer waren afgelegd en Piet Hoekstra, die voor de tweede maal pech kreeg, opgaf, kwam er reactie in het peloton. Bukacki, Van der Winden en de Belg Bruane openden als eersten het offensief wat tot gevolg had dat er ook actie in het peloton kwam. Bij halfkoers ontstond dan ook een ge hele hergroepering. De rust duurde echter kort want de zeer bedrijvige Bukacki ging opnieuw in de slag maar kwam te vallen in een der bochten, ten gevolge van het inmid dels door de regen glad geworden wegdek. Bukacki staakte hierna de strijd en toen was het de beurt aan Gé van der Winden om aan zijn huzarenstukje te beginnen. Nog 45 kilometer scheidden Van der Winden van de finish maar bla kend van strijdlust en met taaie koppigheid maakte Van der Winden het gat steeds groter. Toen zijn voorsprong al 45 seconden bedroeg kreeg de koploper zelfs nog wat steun van een viertal gedubbelde renners, wat de winst deed oplopen tot 1 minuut 20 seconden. Maar ook toen de jury de gedubbelde renners uit de koers nam op 15 kilometer voor het einde klaarde Van der Winden het alleen. Jansen en Van Midden openden nog wel een jacht, maar hun sprong reikte lang niet ver genoeg terwijl ook de jacht van Glemser, Van Beers en Brands te laat werd ingezet. Bij de nieuwelingen vierde Wim Westdorp een fraaie come-back na zijn ernstige valpartij tijdens de Westdorp en Deusing gingen na 6 kilometer de ruimte in, waarna Huijzen zich na een fraaie jacht bij dit tweetal aansloot. In de eindstrijd zegevierde Westdorp met een halve fietslengte. Uitslagen profs: 1 G. van der Win den (Beverwijk) 100 km. in 2.39.15; 2 op 54 seconden A. van Midden (Hilversum); 3 op 58 seconden H. Jansen (Westzaan) 4 op 1.15 P. Glemser (Duitsland) 5 J. van Beers (Vosselaere) 6 F. Brands (België) 7 op 1.35 M. Gerrits (Oploo) 8 R. van Bruane (België) 9 G. Koel (Hooger heide) 10 J. Harings (Vilt) 11 op 2.10 W. du Bois (Zuidzande) 12 B. Zoet (Bergen op Zoom) 13 W. Deel- en (Nieuw-Lekkerland) 14 op 2.20 J. Brouwer (Rotterdam) 15 R. Ma rien (België) 16 A. Jongkind (Rot terdam) 17 K. Neefs (België) 18 G. van Deene (Den Haag) 19 E. Streng (Duitsland) 20 P. Heijnig (Rotter dam). Nieuwelingen: 1 W. Westdorp (Heinkenszand) 40 kilometer 1.03.5; 2 T. Huijzen (Kloetinge) 3 A. Deu sing (Halsteren) 4 op 1.10 A. Vas- seur (Axel) 5 J. Selders (Roosen daal) 6 A. v. d. Niet (Velsen) 7 L. Schenk (Huijbergen) 8 op 2.20 J. Voesenek (Prinsenbeek) 9 L. van Campo (Ossendreeht) 10 T. Boogers (Roosendaal). (Van onze wielermedewerker) GILZE Een spiegelglad weg dek, vele valpartijen en een ontem bare strijdlust van de coureurs be heerste de negentiende Hart van Gilze. Voor het ondanks het slechte weer in groten getale opgekomen pu bliek werd deze koers door de vele ontsnappingen en felle jachten erg spannend. Voor de mindere goden onder de coureurs echter moet de strijd een verschrikking zijn ge weest. Vanaf het begin gold door de hier zware omstandigheden slechts de wet van de allersterksten. Het (ADVERTENTIE) was derhalve niet vreemd dat eind koers de twintig beschikbare prijzen amper konden worden verdeeld, ter wijl er toch meer dan honderd ren ners van start waren gegaan. De jury moest er zelfs toe over gaan om de koers met vijf ronden te verkorten, daar anders zelfs voor die twintig prijzen niet' voldoende coureurs meer in strijd zouden zijn geweest. De grote winnaar werd Wim Prins uit Hank. Hij reed een bekeken koers en toen hij drie ron den voor het einde voor zijn, naar later bleek, beslissende solo aanzet te, was niemand in staat hem te volgen. Zelfs de man, die voortdu rend had gedomineerd, nationale kampioen Kees Koeken, had hierop geen antwoord. Met de naam Kees Koeken is eigenlijk de man ge noemd, die gisteren de Hart van Gilze heeft gemaakt. Reeds in de derde ronde forceerde hij een ont snapping, die beslissend bleek te zijn voor het verloop van de koers. In zijn wiel kreeg hij Louis Westrus en de sterk rijdende Piet Franken uit Oosterhout mee. Gezamenlijk wist het drietal een voorsprong op te bouwen van ongeveer een halve ■minuut. Na 20 ronden kreeg het gezelschap van W. v. Steenis, W. v. Helvoirt en P. Kentie, C. v. Boste len, M. Hesemans, W. Prinssen, H. v. Groezen, C. Swinkels en J. Moret wisten zich enkele ronden later ook bij de kopgroep te voegen. Door al deze jachten was er van een peloton geen sprake meer en kleine groepjes coureurs vochten voor lijfsbehoud. Uit het selecte groepje van 12 man waren inmiddels door een valpartij Harry van Groezen, Gaby Minneboo en Piet Franken weggevallen. In de nog resterende ronden probeerden alle coureurs vain de kopgroep noig weg te komen. Slechts de „jump" van Wim Prinssen bleek succesvol. Kees Koeken legde gemakkelijk be slag op de tweede plaats waarmee hij niet volledig loon naar werken kreeg. Uitslagen Adspiranten: 1. F. Pi- rard, Breda, 2. J. Verbru-gge, Putte, J. Franken-Moerdijk- 4. A. Prinssen, Raamsdonk, 5. G. Snoeren, Ooster hout, 6. J. Damen, Ulvenhout, 7. G. Spaesens, Goirle, 8. J. Dielens, Ber gen op Zoom, 9. W. Luchtenburg, Spijkenisse, 10. J. Abeelen, Tilburg, Nieuwelingen: 1. J. Leijten, Chaam, 2. B. Hórdijk. Rotterdam, 3. A. Dek kers, Udenhout, 4. A. Toepoel, Til burg, 5. B. Geensen, St.-Philipsdand, 6. A. Oprins, Gilze, 7. A. Dubbelt, Middelharnis, 8. F. de Bont, Waspik, 9. J. v. d. Wakker, Drunen, 10. J. Couwenberg, Tilburg. (Van een onzer verslaggevers) ST. MAARTENSDIJK De mie zerige motregen, de felle wind en het met bakstenen geplaveide par cours deden de coureurs in Sint Maartensdijk diep wegduiken in het peloton. Er werd nauwelijks een pe daaltred meer gedaan dan nodig was om veilig in de wielen te blijven om zo de gesel van het gure weer zo veel mogelijk te ontwijken. Enkel voor de premies werd op de meet gesprint, maar meer werd er nauwe lijks gedaan. Een herhaling van de fraaie ouverture der nieuwelingen, waarin J. Spijkerboer uit Best uit blonk en tevens verdiend won, leek voor de amateurs niet te zijn weg gelegd. Een ontsnappingspoging van Henk van Dongen halverwege de koers leek gestalte te krijgen, toen zich achter hem een groepje van drie, waarin naamgenoot Cees, Christ Geerts en Piet Franken, vormde. Maar ook dat bleek ijdele hoop. De ontsnappingspoging van Rien Jonge nelen uit Oudenbosch zestien ronden (dik twintig kilometer) voor het einde werd dan ook niet serieus aangezien hij alleen bleef in zijn strijd. Peer Maas en later Piet Oer- lemans probeerden weliswaar bij de coureur uit Oudenbosch aan te ha ken, maar deze stoof zo fel weg dat zij daarin niet slaagden. De voor sprong van Jongenelen liep snel op. Fel aangemoedigd door het publiek stampte hij, diep voorovergebogen de pedalen snel rond en hij ver dween snel uit het gezicht van de grote groep, die het blijkbaar wel geloofde. Dat veranderde zes ronden voor het einde, toen Christ Geerts, Wim Prinse en Cees van Dongen hard aan kop gingen trekken en Jongenelen zichtbaar afzakte. Het ging nog niet snel genoeg en Prin sen, Cees van Dongen en Adrie van Over veld gingen samen op jacht naar de eenzame vluchter. Drie ron den voor slot kregen zij hem al in het zicht en de solo van de dappere Jongenelen leek een triest lot be schoren. Deze klemde zijn tanden op elkaar, boog nog dieper voorover en zijn laatste krachtsinspanning bleek net genoeg voor de dik verdiende zege. Voor Prinsen was nog slechts een tweede plaats weggelegd. Ex-prof Cees Lute, die zich gedu rende de wedstrijd vrij stil hield, won de sprint van het peloton, Rien Jongenelen: geslaagde solo, waarmee hij "de zesde plaats vero. verde. Bij de dames bleek Bella Hage niet in staat de eer in eigen huis te houden. Zij moest na een felle strijd in de slotfase capituleren voor de Belgische Chrisje Geerts. De uitslagen: Amateurs: 1 R. Jon. genelen Oudenbosch, 85 km 2.09.08, 2 W. Prinsen Hank, 3 C. vaj Dongen Oud-Gastel, 4 A. v. Over- veld, Zegge 5 P. v.d. Weegen Tilbur 6 C. Lute Castricum, 7 S. Koevei mans Vlaardingen, 8 M. Brouwei St. Willebrord, 9 P. Maas Heèrle, 11 T. Damen Ulvenhout, 11 C. Geerts Bavel, 12 C. Frijters Zegge, 13 H. v. Hooydonk Zundert, 14 J. Maas Wouwse Plantage, 15 H. Prinsen Hank, 16 P. Oerlemans Hoogerheide, 17 J. v. Hoek Hoogerheide, 18 H. v Dongen Prinsenbeek, 19 G. Zoontjes Tilburg, 20 P. Franken Oosterhout. Nieuwelingen: 1 J. Spijkerboe: Best, 50 km in 1.16, 2 A. Dubbeld Middelharnis, 3 B. Libregts Vlijmen 4 L. v.d. Wijdeven Best, 5 L. La- keman Amsterdam, 6 A. Dekkers Udenhout, 7 C. de Looze Haarlem, C. v. Bragt Lage Zwaluwe, 9 L. dt Hartogh Blaaksedijk, 10 J. Luijster burg Nieuw Vossemeer, 11 W. Rom- bouts Made, 12 A. Meskers War mond, 13 T. Fase St. Annaland, H A. Geense St. Philipsland, 15 J Vroegrijk Roosendaal. Dames: 1 C. Geerts België, 50 ku m 1.26.50, 2 B. Hage St. Maartens dijk, 3 T. Smulders Gerwen, 4 J, Jonkers Gameren, 5 I. Trompert- Paul Den Haag, 6 D. Baerendi Drempt, 7 M. Daems België, 8 H Boeve Roede, 9 J. Smeesters België, 10 F. Marken Duitsland, 11 M. Lae- ne België, 12 T. Aardema Hilver sum, 13 A. v.d. Laar Aalst, 14 D. v. Berlo Boekei, 15 N. Streef Nw. Leb kerland, 16 T. Lazeroms Zegge. (Van onze sportredactie) SPRUNDEL Henk Stander rijdt momenteel veel verstandiger dan in het verleden, toen hij roekeloos met zijn krachten omsprong. Talloze ma len „maakte" hij de koers door reeds in het begin weg te springen. Alleen desnoods. Zijn solo's droegen meestal ver, maar net niet ver ge noeg voor de overwinning. Henk Stander is gaan inzien dat die manier van rijden niet de ge wenste resultaten oplevert. Hij heeft geleerd zijn krachten te verdelen en pas toe te slaan op ogenblikken, dat demarrages kans van slagen hebben. Stander gaf daar gisteren in Sprun del duidelijk blijk van. De coureur uit Oude Tonge liet zich niet verlei den tot een vroege ontsnapping uit de veertien man sterke kopgroep, die reeds in de zesde ronde onst- stond.,Het zou ook geen zin gehad hebben, want Mann-Töyota (Van Hoek, Huijps, Kemps en Frijters) en Victoria (Konings, Brouwers, Broere en Van Dongen) waren met vier renners bij de leiders vertegen woordigd, zodat een reactie vroeg of laat moest komen. Stander wachtte daarom tot de slotfase. Toen, op goed zes ronden van het einde, sloeg hij echter ook onverbiddelijk toe. Ge van der Winden, die in Kruiningen zijn eerste pr ofzege behaalde, met de rondemiss. I

de Stem | 1970 | | pagina 10