Vele jaren belangeloos werk voor padvindersgroepen Iluist G. v. hoof SCHIPPER TRAINER BIJ ROBUR Ereboog voor atlete VVY-a Fien en Jozef Rechter meer dan terreinbewaarders WEDGWOOD Albert Eggermont Edele Handboog hield schieting op liggende wip in Oudelande Zeehengelwedstrijd te Walsoorden Tweede staande wip te St.-Jansteen EDITIE VOOR ZEELAND Schuttersmij. St.-Jan hield schietingen Bejaardendag le Breskens Eerder mossels eten in Philippine Weense zangers mogelijk Hulst naar Blikschade bij botsing Braderie Goes in september Auto's beschadigd bij botsing Examens Schieting St.-Jansteen Buschauffeur vierde zilveren jubileum RAMEN en DEUREN Kermis te Absdale Directeur postkantoor Goes neemt afscheid Arnemuiden gaat bungalowterrein bouwrijp maken Mieuw-Namen papier uw per Paus Paulus Lawaai Zeeman Kerkdiensten VAN KOLO (Mot) regen Weer aan DE STEM VAN ZATERDAG 4 JULI 1970 (ADVERTENTIE) Korte Nieuwstraat 21 Hulst Tel. 2478-3558, b.g.g. 2299 (Van onze correspondent) OUDELANDE De handboogver eniging Edele Handboog heeft een schieting gehouden op de staande wip. Van 13 verenigingen namen 38 schutters deel. De uitslag is als volgt: De hoofdvogel en de eerste zijvogel: W. N. van Liere van Edele Handboog uit Oudelande; 2-de zijvo gel: W. A. de Wilde van Juliana uit Oudelande; 1-ste bovenhal: H. Koens van Spes Nostra uit Ovezan- de; 2-de bovenkal: F. J. Ossewaarde van Deel naar Hoger uit Wol- phaartsdijk; deze schutter schoot ook de eerst eonderkal; 2-de onderkal: D. Minnaard van Willem Teil uit Kapelle (bij loting); 1-ste klep: C. D. Kaas van Vooruitgang uit Kwa- dendamme; 2-de klep: H. Koens van Spes Nostra uit Ovezande; 3-de kiep: J. Doene van Willem Teil uit Ovezande Meeste kleine vogels: Leo de Jonge van A. D. L. M. uit Kwadendamme, 7 stuks. (Van onze correspondent) WALSOORDEN Zaterdag 4 ju li a.s. zal de zeehengelclub „De Vo gel"-haar» vierde clubwedstrijd hou den. Er wordt gevist van 14.00 tot 17.00 uur in de Westerschelde nabij het Ellegat te Ossenisse. Inschrijving en prijsuitreiking vindt plaats in café Zeezicht. (Van onze correspondent) ST.-JANSTEEN Door met man en macht te werken is de sociëteit St.-Jan erin geslaagd nog juist vóór de kermis de tweede staande wip geplaatst te krijgen. De moeite werd wel beloond, want ruim 80 schutters namen deel aan de schieting op tiwee wippen. DAOBLA» VOOR ZUIDWEST NEDERLAND ABONNEMENTSPRIJS 16,per kwartaal binnen verspreidingsgebied (excl. 50 ct. incassokosten); 5,55 per maand (incl. 9 ct. incassokos ten), Buiten verspreidingsge bied 23,per kwartaal. Overige prijzen op aanvraag. RAYONKANTOREN TERNEUZEN, Nieuwstraat 9 Tel. 01150-7920 HULST: Steenstraat 14, Tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES' Klokstraat 1, Tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVE8 BEZORGING: Na kantooruren: tel.. 01140-3751 en tel 01158-1940 (Z.-Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Chef-Zeeland: A. F. Koopman (01180-7438) Postbus 116, Middelburg. Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen G. van Berkel, (01150-4866) Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Verlind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen A Schell (01150-4865) Sportredactie Zeeland: R. van Deursen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer (01155-2237) EXPLOITATIE ADV Inspecteur Zeeland: L. K. M. de Jong (01150-4281) Hulst en O.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.-Z.-Vlaanderen: M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J Schieman, Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: C. Menu (01100-4318). (Van een onzer verslaggevers) HULST „Hier in Zeeuwsch- Vlaanderen zijn geen slechte jon gens". Dit is de mening van de heer en mevrouw Rechter, beter bekend als Jozef en Fien. Al meer dan dertien jaar werken ze be langeloos mee aan het welzijn van de padvindersgroepen in Hulst. Op een steenworp afstand van hun huis aan de Zoutelaan ligt het prachtige terrein van de Stichting Jeugdzorg, Het Jagertje, waar de drie Hulster padvindersgroepen hun onderkomen hebben. Fien en Jozef staan te boek als terreinbewaarders. Maar in de prak tijk komt er bij dit baantje wel meer kijken. „Het is hier bij ons thuis net de zoete inval", zegt Fien. „Ja", roept Jozef er tussen door. „Per jaar wordt hier wel een tank schip aan koffie weggeschonken. Een kleintje overigens", voegde hij er aan toe. Voor de jongens (de padvinders uit Hulst) hebben de heer en me vrouw Rechter alles over. Toch strekken hun zorgen zich voor het merendeel uit naar de groepen die wekelijks 't Jagertje bevolken. „Voor het merendeel zjjn het Bel gische kinderen. Wij zouden graag meer Hollandse kinderen hebben. Die Belgische kinderen kunnen soms zo moeilijk doen. Vaak is het ondankbaar werk", vertelde Fien. „We moeten eigenlijk alleen toezicht houden of alles tijdens zo'n week wel goed draait. De leiders en kinde ren moeten zelf de zaak schoonhou den. Alleen bij het „opkruisen" van de keuken help ik. Die moet name lijk schoon zijn". Een keer maakte een Belgische priester het bont. Op donderdaga vond kwam die man bij ons binnen stappen. Hij vroeg aan mijn vrouw of er vijf boterhammen tot zaterdag in de ijskast mochten!". „Het Jagertje" ls een leuk cen trum waar ongeveer 60 kinderen een heerlijk weekje kunnen door brengen. Dertien jaar geleden kwa men Fien en Jozef via hun jongste zoon Otto in contact met „de men sen" van de padvinderij. Direct werd Eien gevraagd of zij niet voor koffie kon zorgen. Van het een kwam het ander. In het Jagertje en bij de Hulster padvinderij zijn Fien en Jozef niet meer weg te denken. Al is het soms moeilijk vol te houden. Een echt gezinsleven is er voor hen niet bij. Elke zondag zit het huis van Fien en Jozef vol met jonge mensen. „Soms denk je wel eens: Ik gooi het bijltje er bij neer. Maar ja, het is zo verrekte leuk om te doen", aldus Jozef (Van onze correspondent) SINT JANSTEEN De schut- tersmaatschappij „St. Jan" organi seerde ter gelegenheid van de ker mis schietingen op de staande wip pen. De uitslagen luidden als volgt: Schieting 1: Wip 2: le hoogvogel B. Plasschaert, Graauw, 2e hoogvogel J. de Beul, St. Jansteen, le zijvogel J. Hiel, Kloosterzande, 2e zijvogel A. Verbiest, Zuiddorpe, 3e zijvogel de heer Lossie, Kemzeke (B9), 4e zijvogei N. Vereecken, Kloosterzan de, le kal P van de Voorde, St. Niklaas (B.), 2e kal E. van Dorsse- laer, St. Jansteen, 3e kal de heer Van Ysterdaal, St. Jansteen, 4e kal W. Stremers, St. Jansteen. Wip 2: le hoogvogel E. van Dors- selaer, St. Jansteen, 2e hoogvogel niet afgeschoten, le zijvogel F. Her- rewegh, Hulst, 2e zij vogel L. de Koek. Kloosterzande, 3e zijvogel W. Stremers, St. Jansteen, 4e zijvogel N. Vereecken, Kloosterzande, le kal L. de Koek, Kloosterzande, 2e kal M. van Dorsselaer, St. Gillis (B.), 3e kal G. Savooy, St. Jansteen, 4e kal niet afgeschoten. Schieting 2: Wip 1: le hoogvogel de heer Roels, Axel, 2e hoogvogel Th. van Buyten, Kloosterzande, le zij vogel A. v. d. Poel, Graauw, 2e zijvogel A. v. d. Poel, Graauw, 3e zij vogel Th. van Damme, Koewacht, 4e zijvogel niet afgeschoten, le kal J. van Waterschoot, Kloosterzande, 2e kal A. v. d. Poel, Graauw, 3e kal niet afgeschoten, 4e kal niet afge schoten. Wip 2: le hoogvogel niet afge schoten, 2e hoogvogel P. Reyns, St. Jansteen, le zijvogel mevrouw A. Savooy, St. Jansteen, 2e zijvogel J. van Waterschoot, Kloosterzande, 3e zij vogel A. de Jonge, Kwadendam me, 4e zijvogel de heer Verhelst, Axel, le kal A. van Dorsselaer, St. Jansteen. 2e kal de heer Vermandei, Koewacht, 3e kal E. Inghels, Koe wacht, 4e kal niet afgeschoten. (Van onze corerspondent) BRESKENS Op 23 juli zal een bejaardendag in Breskens worden gehouden. Rond het bejaardencen trum Goedertijt en het pensionteihuis Ter Schelde zal zang en muziek wor den uitgevoerd. (Van een onzer verslaggevers) PHILIPPINE Een week eerder dan gebruikelijk is het mosselsei zoen in Philippine begonnen. In het mosselrestaurant „De Oude Haven" schaarden zich al heel wat liefheb bers van dit zeebanket om de dam pende schalen met mossels om deze alle eer aan te doen. Ondanks de vervroegde start van het seizoen is de kwaliteit van de mossels alles zins redelijk. (Van een onzer verslaggevers). HULST Het bestuur van de kunstkring in Hulst heeft in princi pe besloten op 10 februari 1971 een optreden te verzorgen van de Wie ner Sangerknaben in de St. Willi- brord basiliek te Hulst. Velen in Hulst zullen goede herin neringen bewaren aan het concert dat het befaamde jongenskoor in 1969 in dezelfde kerk heeft gegeven. De kosten van het optreden van de Wiener Sangerkwatbein in Hulst wor den geraamd op rond vierduizend gulden. Om deze te kunnen finan cieren overweegt het bestuur van de kunstkring de radio en televisie voor opnames van het koor in de Hulster basiliek te interesseren. (Van onze correspondent) OOSTBURG Op de hoek Lange- straat-Ledelplein had een botsing plaats tussen een Belgische autobus bestuurd door M. J. uit Koekelare en een personenauto bestuurd door A. P. B. uit Axel. De buschauffeur nam de draai te kort, waardoor de andere auto werd klemgereden. Het liep af met materiële schade. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES De Goese winkeliers zullen dit jaar op 17, 18 en 19 september hun jaarlijkse braderie houden. Dit, omdat men verwacht dat de werkzaamheden aan de Kerkstraat, die op 24 augustus zul len beginnen, op 12 september klaar zullen zijn. Om de braderie aan de nieuwe promenade aan te passen, werd besloten felgekleurde parasols aan te schaffen. Het pijperkorps Ex celsior zal de openingsplechtigheid opluisteren. (Vam onze correspondent) GOES Op de nieuwe Rijksweg 58 ter hoogte van het schakelstation van de PZEM te Goes heeft een ver keersongeval plaatsgevonden, waar van de oorzaak nog onbekend is. Een vrachtauto, bestuurd door J. J. O. uit Ovezande, kwam in botsing met een personenauto, bestuurd door L. B. uit Middelburg. De personenauto werd geheel vernield en de vrachtauto liep1 aanzienlijke schade op. De bestuur der L. B. werd licht gewond, doch kon na behandeld te zijn door dokter Van Driel uit 's-Heer Arendskerke, huis waarts keren. AMSTERDAM Vrije Universi teit, kandidaatsexamen natuurkunde, C. Goudswaard uit Krabbendijke. Doctoraal examen economische we tenschappen, W. G. Simons uit Ter neuzen. BREDA HTS, chemische tech niek, J.F. Geijsels, Sluis; W.A.M. Hageman, Clinge; K.J.H. Mangnus, Oostburg; P.F.M. Tieleman, Walsoor den. EINDHOVEN Technische Ho geschool Eindhoven, propaedeutisch examen afdeling bouwkunde, J.P. Hopmans uit Goes en P. Schroote uit Vlissingen. SCHOONHOVEN Aan de mid delbare technische school (vak school) in Schoonhoven is Hilda Schipper uit Oostburg geslaagd voor het diploma goudsmid. UTRECHT Voor het diploma be wegingstherapeut aan de stichting opleiding bewegingstherapie Cesar te Utrecht slaagde voor het diploma be wegingstherapeut mej. A. M. Frima uit Zoutelande. (Van onze correspondent) ST.-JANSTEEN Aan de schie ting op de staande wip, georgani seerd door de schutterssociëteit St.- Jan, namen 76 schutters deel. De uitslag was als volgt: Hoge vogel A. Valcke, Kemseke- Paal (B.)le zijvogel N. Goossen, Kloosterzande; 2e zijvogel: verloot; le kal P. Stevens te St.-Jansteen; 2e kal R. v. Dorsselaer te Kapellebrug. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De heer J. L. Heerspink, buschauffeur bij de Zeeuwsch- Vlaamse Tramweg-Maatschappij herdacht gisteren (vrijdag) het feit dat hij 25 jaar in dienst is bij de onderneming. De directeur en de chef technische exploitatie wensten de jubilaris 's- morgens in zijn woning geluk en overhandigden hem een enveloppe met inhoud. Voor mevrouw Heer spink waren er bloemen. (ADVERTENTIE) IHH S: iS 5 fabricage van geanodiseerde alluminium produkten. Diverse uitvoeringen Hogeweg 5-7 Hulst Tel. 01140-3025 (Van onze corerspoodent) HULST Zondag 5 en maandag 6 juli viert Absdale zijn jaarlijkse kermis. Het feestcomité is erin ge slaagd otn verschillende kermisat tracties aan te trekken, waarvoor de gemeente Hulst ook een subsidie verleende. Zondag a.s. zal de harmonie St.- Jan van St.-Jansteen de feestelijk heden opluisteren. Maandag 6 juli organiseert het feestcomité ook een voetbalwedstrijd en volksspelen. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES De heer P.A. Dansen, directeur van het postkantoor te Goes, zal wegens zijn benoeming in Den Haag, zatermiddag afscheid ne men. Om half drie begint een bijeen komst in de Grote kerk te Goes, waar tot vijf uur de Goese bevol king hem de hand kan schudden. Een aantal sprekers zal het woord voeren en het personeel van het PTT-kantoor zal hem een afscheids geschenk aanbieden. (Van een onzer verslaggevers) ARNEMUIDEN De gemeente Arnemuiden begint binnenkort met het bouwrijp maken van het bunga lowterrein aan het Veerse Meer, ge legen in het bestemmingsplan Oran jeplaat. Dit plan omvat voorts een jachthaven, die plaats biedt aan 345 jachten, en een kampeerterrein. De gemeentelijke jachthaven is dit jaar in gebruik genomen. Verder zijn twee percelen op het jachtha venterrein in ondererfpacht uitgege ven, voor de bouw van respectieve lijk een hotel-café-restaurant met verhuurbedrijf voor motorboten en een verhuurbedrijf voor zeiljachten. De uitgifte van de 54 percelen voor bungalows zal binnen korte tijd geschieden. De kosten van het bouwrijp maken moeten door de kandidaat-bouwers voor honderd procent worden bijgedragen. De kosten hiervan en de voorwaarden voor uitgifte van de percelen zijn door de gemeenteraad van Arnemui den vastgesteld. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het dit jaar uit de eerste klas van de KNVB afd. Zee land gedegradeerde Robur heeft een nieuwe trainer. Het is de heer W. Schipper uit Goes, die in deze func tie de heer D. Mos opvolgt. De heer Mos gaat de senioren van Zierikzee trainen. De heer Schipper was de laatste drie jaar als trainer werk zaam bij SSV '65 uit Goes. Ook voor de jeugdtraining heeft Robur nu een officiële trainer. Hier toe is het overgegaan omdat de trai ning door eigen leden te moeilijk werd. Als trainer voor de jeugd is benoemd de heer D. Mos, tot en met vorig seizoen trainer bij de senioren. De extra kosten die uit het benoe men van een trainer voor de jeugd zullen voortvloeien, hoopt het be stuur te bestrijden uit een grote oud papieractie in de eerste week na de bouwvakvakantie en de verkoop van kalenders onder de eigen leden. Supportersclub De supporters club van de voetbalvereniging Hul- sterloo uit Nieuw-Namen heeft be sloten f 500 te schenken aan de vereniging in verband met het eer ste lustrum ervan. (Van onze correspondent) GOES De bekende atlete Ella Deurloo uit Goes is in haar woon plaats in het huwelijk getreden met de heer Benno Hoogendoorn, even eens nit Goes. Ella Deurloo, die jarenlang lid was van het Goese AV'56, heeft inmiddels overschrijving verkregen om voor het Rotterdamse PAC uit te komen. Het jonge paar gaat zich namelijk in Rotterdam vestigen. Bij het Goese stadskantoor, waar het huwelijk werd voltrokken, vormde een meisjesgroep van AV '56, die door mej. Deurloo werd ge traind, een ereboog met speren en estafettestokjes. vat Het verre van feestelijk gestemd commentaar van de redactie van „De Stem" d.d. 23 juni 1.1. getiteld „Paus en Nederland" n.a.v. diens gouden priesterfeest en het hierme de verband houdende herderlijk schrijven van het Nederlandse Epis copaat legt vooral de nadruk op „kritiek op de Paus" zonder dat ook maar één enkel woord te vinden is van gelukwens aan zijn adres en van waardering voor het vele goede dat de paus in al die vijftig jaren als kardinaal en paus heeft verricht. Hetadvies van de redactie aan het slot van haar commentaar luidt: „Wie lezen kan, die leze". Het lijkt mij wenselijk en nuttig hieraan een ander advies toe te voegen en wel: „Wie luisteren kan, dat hij luistere" en hierbij verwijs ik dan naar de preek die Z. Em. Kardinaal Alfrink op zondag 28 juni hield tijdens de plechtige eucharistieviering in de St.-Jacobskerk, te Den Haag. alwaar de pauselijke pro nuntius de cele brant was. In deze in de Franse taal gehou den en door de t.v. uitgezonden preek stak kardinaal Alfrink de lof trompet ten aanzien van paus Pau lus, toonde hij volledig begrip te hebben voor de uitermate zware ta ken en verantwoordelijkheden die vooral ook in geweten op de paus rusten, verwees hij naar het eerste Vaticaans concilie (dat tenge volge van de oorlogsomstandigheden in Europa voortijdig moest worden afgebroken) waarin het dogma van de pauselijke onfeilbaarheid werd afgekondigd en van welk concilie het door wijlen paus Johannes 23 begonnen tweede Vaticaans concilie als voortzetting kan worden be schouwd. BREDA J, A, MERTENS Bedoeld commentaar had betrek king op het herderrlijk schrijven van de bisschoppen. Eerder is in DE STEM een artikel geplubi eeerd van dr. van de Weyer waar in uitvoerig is ingegaan op de taak en verantwoordelijkheden van de paus. (redactie) Wie kennis genomen heeft van het door TNO in eerste instantie uitge brachte rapport omtrent het te ver- wachten lawaai voor onze streek bij lesvluchten op Woensdrecht, weet dat de conclusies van dit rapport er niet om liegen. Als criterium werd een lawaaibelasting van 45 eenheden aangehouden welke, zoals het rap port stelt, voor deze streek eigenlijk nog te hoog ligt. Men zou beter 40 of zelfs 35 eenh. kunnen aanhouden. Welnu, in Woensdrecht en Zandfort wordt een lawaaibelasting van 45 eenh. reeds bereikt bij 6 starts per dag, volgens dit rapport. Verder zegt het letterlijk: „Het is duidelijk dat dit vliegveld niet bruikbaar is voor intensief lesver- keer". En verder: „Bij een dergelijk aantal lesvluchten is stilterecreatie in dit gebied niet mogelijk." Circa 80 pet. van de lesvluchten veroor zaakt een geluidsniveau tussen 80 en 90 EPNdB. Ter vergelijking: in Zwitserland wordt in recreatiegebie den zelden voorkomende geluidspie- ken tot 65 EPNdB toegestaan, veel vuldig voorkomende pieken tot 55 EPNdB overdag. Thans wordt er. zoals wij vernomen hebben, aan een „definitief" rapport door TNO ge werkt, dat over enkele maanden ge reed zal zijn. Merkwaardigerwijs schijnt men in kringen van de grote voorstanders van de bulderbaan reeds nu aardig op de hoogte te zijn van de uitkom sten van dit nadere rapport. Reeds herhaalde malen hebben we kunnen vernemen hoe er reeds nu bekend schijnt te zijn „dat het tweede rap port zal uitwijzen dat het allemaal best meevallen zal". Zo ook weer dinsdag j.l. toen burgemeester De Leeuw in gemeenteraadsvergadering van Hoogerheide volgens uw krante- bericht gezegd heeft, „dat er ge ruchten gaan dat het zal meevallen". Wij mogen zeker niet verwachten dat de burgemeester wil meedelen welke deze „geruchten" zijn, waar aan hij genoeg waarde schijnt te hechten om er in de gemeeneraad mee aan te komen. Komen ze van TNO, terwijl er nog enkele maanden aan het rapport gewerkt moet wor den? Of zijn dergelijke, natuurlijk altijd geheel vrijblijvende, uitlatin gen meer bedoeld als injecties om de gewone man, die wel eens onge rust zou kunnen worden over het lawaai dat straks dit gebied komt verstoren, gerust te stellen en hem rijp te maken om straks ja te knik ken? MEVR DE V. NISPEN Als voorzitter van de Stichting Varenscentrum Kanaalzone moet ik protesteren tegen het argument, dat dhr. Huybrecht in de gemeenteraad van donderdag 25 juni j.l. aanvoert tot plaatsing van publieke condoom automaten. Het antecedent „derde zeehaven", dat zo dikwijls te pas en te onpas gebruikt wordt, vind ik in dit ver band ook niet op zijn plaats. Zeeha ven is Terneuzen al eeuwen lang en altijd hebben zeelieden, die seksueel contact zoeken, ook in Terneuzen hun weg wel gevonden. Bovendien zullen de moderne middelen tegen woordig bij de hierbij betrokken partners voldoende bekend en vol doende in hun bezit zijn. Ik zie daarom helemaal de reden niet in om middels zeehaven en zeelieden een onbeperkte ruimte te bewerk stelligen voor de seksualiteit in Ter neuzen. Dhr. Huybrecht insinueert hiermee alsof publieke condoom verspreiding een urgentiegeval is in verband met het toenemende ver blijf van zeelieden. Ik weet niet of de jeugd of hun leiders de maat van 80 procent, die dhr. Huybrecht hun toemeet, voor hun rekening willen zoe- nemen, maar voor onze gasten de zeevaart wil ik deze waanvoor stelling die centraal publiek (in di gemeenteraad) gesteld is, in een an dere verhouding zetten. Naast onzi activiteit om tot een varenscentrui, te komen, is het onze taak om F oude beeld van een dronkaard vrouwenjager eens uit de wereld helpen. Men denkt nog steeds c een zeeman aan de wal komt zich te bedrinken en contact te ken met meisjes of vrouwen ug voor zijn beteugelde heel menselijki gevoelens een uitweg te vinden. 8( procent gaat met collega s_ aan df wal om eens van dat schip af ti zijn, eens andere mensen te zien et zo mogelijk wat met hen in contac to komen en dat ze van deze opze soms afwijken hangt ervan af- waai ze terecht komen, met wie ze contact komen, met wie ze dansje maken. Een zeeman is 100 'pet. mens en dat er van gelegenheid gebruik gemaakt wordt is begrijpelijk. Maar dat de aanwe zigheid van deze mensen al direct geïdentificeerd wordt met een tere vraag naar condooms of noodzaak om deze gemakkelijk 1 krijgbaar te stellen, slaat nergens terneuzen h. a. m. de meijer een gro ROOMS-KATHOLIEKE KERK Aardenburg: O.L.V. Tenhemelop- nerrur.g, zaterdag 19 zondag 7, 8.30, 10 uur. Axel: H. Gregorius de Grote, tel 01155-1532, zaterdag 19 uur, zondaf 8 15, 9.30 en 11 uur. Biervliet: H. Maria Onbevl. Ontv. tel. 01125-382, zondag 9 uur. Breskens: H. Barbara, tel. 01172 1587, zaterdag 19 uur. zondag uur. Cadzand: Toeristenkerk, zaterdaj 19 uur, zondag 10 uur. Clinge: Parochie H. Henricus, za terdagavond om 19 uur, zondag 7. II en 1130 uur. Dishoek-Koudekerkc: Zaterdag II en zondag 8.30 en 10 uur. Domburg: Recreatieterrein, zater dag 19 en zondag 8.30 en 10 uur. Eede: Dorpsplein, zaterdag 1), zondag 10 uur. Goes: H. Maria Magd., tel. 0110! 6754, zaterdag 19 uur, zondag S 10.30 uur. R.-K. h.b.s. Fruitlaan: zon. dag 10 30 uur. Groede: H. Bavo, tel. 01171-201 zaterdag 19 uur. zondag 9 uur. Groenendijk: H Martinus, te! 01148-382, zaterdag 18.30 uur, zoi dag 7.30. 9, 10.30 en 17 uur. Hansweert: O.L.Vr. Onbevl. Ontv zaterdag 18 uur, zondag 8 uur en 1 uur (en 11.15 in Kruiningen). Hoofdplaat: H. Eligius, zaterdag uur, zondag 7.30 en IC uur. Hulst: H. Willibrordus, tel. 0114 2130, zaterdag 19 uur, zondag 8.3 10, 11 30 en 17 uur. Kamerland: (Molenhoek), zond. 10 uur. Koewacht: H.H. Phllippus en Jact bus. tel. 01146-360, zaterdag 19 uur zondag 8 en 10 uur. Krabbendijke: Cultureel Centrun zondag 10.15 uur kerkdienst voor katholieken. Kwadendamme: H. Bonifatius, tel 01194-219, zaterdag 19 uur, zondag' en 10 30 uur. Lewedorp: H. Eligius, tel. 01196 336. zaterdag 19 uur, zondag 8 10.30 uur. Middelburg: Par. H. Petrus a Paulus. zaterdag 19 uur, zondaj 10 30 en 19 uur Oostburg: H. Eligius, tel. 01176 2003, zaterdag 19 uur, zondag en 10.30 uur. Ovezande: O.L.V. Hemelv., tel 01195-214, zondag 8 en 10 uur. Oost- en West-Souburg: St.-Marti nuskerk, zaterdagavond 19 uur e» zondag 8 en 10.15 uur. Rilland: Gereformeerde kerk. za terdag 19 uur en zondag 9 uur. Sas van Gent: H. Maria Hemelv tel. 01158-1661, zaterdag 19.15 uur. zondag 9.30, 11 en 17 uur. Schoondijke: Dorpsplein, zaterdaj 19, zondag 10 uur. Slijkplaat: Hulpkerk, zaterdag 11 zondag 9 uur. Sluis: St.-Jan de Doper, tel. 1)1178- 208, zaterdag 19 uur, zondag 8, H uur. 's-Heerenhoek: Sint-Willibrordus tel. 01105-264, zaterdag 19 uur, zon dag 7.30, 9. 10 en 10.30 uur. Heinkenszand: H. Blasius, tel 01106. 9 en 20 45 uur, (ziekenhuis elke avond 18 uur avondmis) en I! uur. Sluiskil: H. Ant. v. Padua, tel 01157-418, zaterdag 19 uur, zondag 0.900 en 10.45 uur. Terneuzen: H Willibrordus, tel 01150-2327 Binnenstad zaterdag uur; zondag 7.30 en 11 45 uur. teitskerk, zaterdag 19 15 uur, zondag 9, 10.30 en 17 uur. Kruiskerk (Hoek), zaterdag 19 uur, zondag H) uur. Par. „De verrezen Christus" (R.-k. school „De Zeemeeuw"), za terdag 19 uur. zondag 9, 10 en 11 uur. Terneuzen: Oud geref. gemeente, donderdag 9 april 19 uur: ds. H. J Zwijnenburg. Veere: Ned. Herv. Kerk (17-516- 8) zond. 8.30 uur. Vlissingen: Parochiekerk O.L.Vr en St-Jacob, zaterdagavond 19 uut en zondag 8.30. 10.30. 12 en 19 uur, Emmanuelkerk Paauwenburg: zater dagavond 19 uur en zondag 8 en 1' uur St-JoseDhziekenhuis zondag 9 uur Kath. Mil. Tehuis: zondag uur. Vrouwenpolder: Toeristenkerk, za terdag 19 uur, zondag 8.30 uur e« 10 uur. Westdorpe: H. Maria Vis., tel 01158-527. zaterdag 19 uur, zondag en 10 uur Westkapelle: Toeristenkerk zat uur; zond. 8.30 en 10 uur. IJzendijke: O.L.V Tenhemelopne ming, tel. 01176-284, zaterdag uur, zondag 8 30 en 10.30 uur. Verseke: H Anna, zaterdag 19-1® uur, zondag 9 uur. Voor tel. informati° 01130-1363 (Hansweert), Zandstraat: HP v. Ars, za terdag 19 uur zo uur. Zoutelande: To, „erk, zater dag 19 uur, zondag 8.30, 10 en' 19 uur- (Van onze correspond VLISSINGEN De vond rondvaarten uri genheden om Walcheren de andere kant te zien lig weer van start gegaan, vond koos de Flandria eerste maal dit jaar het van de Westerschelde voo| midzomeravondrondvaart. f nieravond rondvaarten zij om de toeristen eens de tenzijde van Walcheren I zien, zo vertelde de hei Dijk, directeur van de VVV, die tezamen met de se rederij Flandria de tocll niseert. Bij goed weer voeij langs de boulevard van en de stranden van Dishoef- (Van onze eorrespoi VLISSINGEN P. nuari is tot direkteur-g an het Nederlandse L| zen hetonning, bebake vcrliehliiig benoemd G. van der Graaf, mor direkteiir van bel Looii enz. van het zesde distri als standplaats Vlissin«| Aan de uitmonstering vanl al met verschillende goudeil versierde uniform zullen tjjf ren toegevoegd worden, bovendien in, dat de heer I Graaf van kolonel tot sd nacht bevorderd wordt. Z<1 hij al die sterren en stre| weinig importantie. Hij zegt: „Het is een heil er een dergelijk beroep ol daan wordt, als het land de| van je vraagt, dan mag je niet weigeren. Dat neemt dat ik met geweldige spijl hart uit Vlissingen wegga, r een stuk van je leven. Ik I de omgeving, van het werl venal van de mensen. De saT king en de verstandhouding loodsen uit het zesde dist] geweldig". Hij is zelfs ere! van de loodsensociëteit tel gen, wat weer inhield, dal zijn vrouw graag en veell gasten in deze soos werden, I ten en bijeenkomsten. „De afdeling betonning el kening heeft altijd mijn v| langstelling gehad. De snelle variaties in het vaarw| wijziging van de posities banken, maken het nodig, plaatsen en verplaatsen vanl en lichten zeer nauwkeurig zocht moet worden. Wij bel over twee hydrografische st ren, die het beloop van het j ter controleren. Zij tasten bied met echolood af en brer| in kaart. Het is dan ook zaalf loodsen zo snel mogelijk I hoogte worden gebracht vanl anderingen in een vaarwateJ het liefst nog op dezelfde da „In mijn tijd is ook de d der aspiranten stevig ter hal men. Een nieuweling wel beetje aan zijn lot overgelj wat en hoe hij leerde was d teur niet bekend, maar ik v| de opleiding tot mijn verantf lijkheden behoorde. De loo Spanjer en T. de Vries heb geweldig geholpen bij het van het nieuwe programfl groeperen van opleidingsl'aa Nu werkt het nieuwe systeq en het enthousiasme bij de ten is groot", vertelt Van deJ Zijn taak in Vlissingen is lil niet afgelopen. Toch heeft tl Graaf alweer plannen aai| zijn directeur-generaalschap, eerste plaats zal ik na de in^ riode mijn aandacht laten naar de organisatie en correc| van regels en instructies Weers vooruitzichten voor zondag en maandag, opgesteld door het K.N.M.I.: Vrij veel bewolking, enige tijd regen of motregen en gematigde te turen. Weersvooruitzichten in cijfl middeld over Nederland. Voor zondag: aantal urenl 7; min.-temp.: van ongeva maal tot 3 graden boven n! max.-temp.: 0 tot 4 graded normaal; kans op een droge van minstens 12 uur: 70 kans op een geheel droog 40 procent. Voor maandag: aantal uren tot 9; min.-temp.: van ongeve maal tot 3 graden boven nt max.-temp.: omstreeks n( kans op een droge periode va stens 12 uur: 80 procent: kans geheel droog etmaal: 50 proc Na enkele opklaringen we toenemende bewolking met t( late middag of avond wat Een zwakke tot matige zuidw he wind. Temperatuur zest achttien graden, zeewater ze graden. Vooruitzichten: Zondag n vnj veel bewolking, mogeli wat regen, maar geleidelijk ter met een wat aangename: oeratuur.

de Stem | 1970 | | pagina 2