CH Terneuzen wordt jolige stad Axeler Ambacht verbetert 5,5 kilometer weg Kwaliteit \&pona Strip MENING VAN WV-FUNCTIONARIS I Nieuwe behuizing gemeentepersoneel Axel Kikkerop Kenmerk Martha Wolff bij de grote favorieten Destrip waarvan u weet dat-ie goed is "i e: k DEGRADATIE DE GANZE BIJNA ZEKER de Walle NISTRATIEVE HT :avet werkers en kers ^ERWARMINGS- CETTEN O - BREDA X.-ói - Wat en waar V.-. - - «mi Verdachte diefstal caravan in Sas van Gent aangehouden Breskens Hoogwater [Vraag daarom s?Q<j<gr0£ frisdranken Oostburg VANDAAG Westdorpe U hebt er een zomerlang plezier van Tentoonstellingen VRIJDAG 3 JULI 1970 Tel. 01140-3009 VTaagt jk of mannelijk) iljjke voorwaarden, telijke sollicitaties aan de lat 24 - ST. JANSTEEN voor direkt 5 LOON. den bij bovenstaand adres. 01140-3519. 1895,- EXCLUSIEF B.T.W. GASKETELS em - Etna - Crane - Rapido OLIEKETELS lido - WWK - Allemann AARDEN er (diverse modellen) la - Kobbé - Superia Spin - Neheim (dubb. instelbaar) pijp - chrom. verz. c.v. pijp Lng en bruikleengereedschap JVEND ONZE SHOWROOM; ERDAGSMORGENS udel in c.v. materialen en sa- at 114 -116 - Tel. 43488-01600 ne- JW, fen ör- jze raat 3 hulst terneuzen bruik- nd. of door. fijne o.a. Viva L '68. Aus- Ü5 '67. Simca nodore iat 850 '64 '65 '66-'67- '66-'67, ort '65 ïault R 16 '65- 36, Au- 24 '66- Austin t"L '65- met ïtt '65- i ande- ïancie- s geo- Zon- Gara- terkse- Gorin- Vakantie (diversen) Mobiele houten bungalows van t 7995,-ï Adria tourcaravans, type 1970 3-4 persoons vanaf f 2968.-; Holliday sta-caravan met 2 slaapkamers, reeds van af f 7280,-, Minster tourcaravan vanaf t 3975; Belmont sta-cara- vans. de nieuwste typen 1970 v.a. f. 6595.-, Knuppe's Auto mobiel- en Caravanbedrtdi Baaleseweg 33 a-b, Chaam (W- Br.). Tel. 01619-248. dhoven 5 auto- scherpe inruil ik met 200,-. W 2000 st. tot 3es 65 850. 350 68 v.a. Coupé, 68 v.P 2950,-. Daf 'mp 1950. 4 VW 0,-. Re- 68 v.a. Taunus- 5 ge „De Eindho- Jeopend nds tot Erkend ANWB caravan ver huurbedrijf heeft voor u nog steeds te huur 4- e*n 5-pers. tourcaravans voor binnen- en buitenland, ook bouwvakwe- ken. Nog enige leuke 2e hands tourcaravans t.k. Teve£s.,„,, adres voor een nieuwe Bauey tourcaravan 1970 reeds v^. 4950,-. Eerste Nispense Cara vanonderneming A. de Jong y- Hees, Dorpsstr. 22, Nispen. Tel. 01656-245. Dealer voor Bailey tourcaravans voor West-Bra bant en Zeeland. Pas binnengekomen gebruikte sta-caravans, 1 Cresta 4 a M persoons, 1 Lynton 6 persoons met aparte slaapkamer, 1 Pemberton 6 persoons met kinderkamer, verder grote sor tering sta- en toercaravans, i Caravancentrum „De Smokkel* hoek". (Oude) Rijksweg Ka- i pelle, tel. 01102-1623, Vanaf Nieuwe rijksweg afslaan, rich ting Biezelinge. Spanje camping te koop in prov. Tarragona, een 2,5 hec tare prachtig gelegen camping- met bar-restaurant, grote su- permarkt, zwembad, kinder- speelplaats, autowasplaats, te lefoons en drie grote wasloka len. Camping is in vol bedrijf- Inl. tel. 01650-36764. r «.so en f 8,- itis VW- Autorlj Centrale Bergen traat 1) Haagdljk sterhout Roosen el 34097 'f J.man buitenl. -'ven on- blad. 'iven van la 8 aug. ahsenisse. Huisdieren Diversen (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Voor een toerist valt in Terneuzen niet zo gek veel te beleven", aldus de lieer R. van Heemst van VW Terneuzen. Terneuzen inoet naast Axel, Hulst en Slnis worden gezien als een echte koopstad. Terneuzen is een stad met weinig toeristische attracties. „Wij hebben hier de watertoren en dat is eigen lijk het enige waar het bij ons van moet komen. Scholen uit België en nog andere landen komen naar de watertoren, om de waterwerken te kunnen bekijken. Het ligt in de bedoeling de watertoren dit jaar weer te gaan exploiteren. In de toren komt een restaurantje. Dat is niets nieuws, want voorheen hebben wij ook iets dergelijks gehad. Al leen was het toen allemaal wat ama teuristisch opgezet". „Ik hoop dat het >nu wat professi oneler wordt aangepakt. In Terneu zen heb je dan nog een kinderver- beerstuin, misschien ook wel aardig voor de bezoeker. Dan hebben wij nog een sportvissersschip, de „Im- manuel", dat dagelijks de Schelde op gaat. Dit scheepje heeft een ac commodatie voor dertig man. Er wordt druk gebruik van gemaakt. Terneuzen heeft voorts een zeedijk. Niet zo'n geweldige toeristische kra ker, als je bedenkt dat je deze dijk langs de gehele Zeeuwsch-Vlaamse kust vindt". Bij de dagjesmensen begint Ter neuzen steeds meer in trek te ko men. „Er komen meer kopers. De wekelijkse markt begint beter be zocht te worden". Als uitgaansstad krijgt Terneuzen meer allure. De laatste tijd schieten de disco-bars als paddestoelen uit de grond. De heer Van Heemst: „Het is zonder meer waar dat Terneuzen een jolige stad aan het worden is. Toch staat Terneuzen als uitgaans centrum nog in de kinderschoenen. Omdat deze opbloeiende stad nog niet door de in de omgeving verblij vende vakantiegangers is ontdekt. Ongetwijfeld komen er wel kam peerders van de Braakman of uit Axel naar Terneuzen om een avond gezellig uit te gaan, maar om te zeggen dat een hele invasie toeristen naar Terneuzen komt om er een gezellige avond door te brengen, nee. Ik geloof dat dit te wijten is aan het feit dat de mensen zich nog blind staren op bekende uitgaans centra zoals Gent en Knokke. Jam mer genoeg zal Terneuzen nooit een stad worden waarvan de toeristen zeggen: „Daar moet je beslist heen gaan. Misschien alleen om uit te gaan". VW Terneuzen wil zidh toespit- ■S^ljSriÏ 2! jEmflii ---j :-Ï TÉggjljl »yf;; Vanaf de watertoren in Terneu zen, waarin over niet al te lange tijd een restaurant wordt geopend, heeft men een goed uitzicht over de stad en de waterwerken. sen op de na de herindeling bij Terneuzen aangesloten gemeenten- Er wordt een vergadering belegd met alle mensen die lets met het toerisme in de voormalige gemeen ten te maken hebben gehad, om te onderzoeken welke „verkoopargu menten" in een folder gebruikt kun nen worden. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT De Rijkspolitie te Sas van Gent heeft deze week de heer P.K. uit Tilburg aangehouden, Hij werd ervan verdacht uit Zelza- te (België) een caravan te hebben ontvreemd. De caravan werd in beslag geno men en op het politiebureau te Sas van Gent legde P.K. een bekentenis af, waarna hij inmiddels aan de gemeentepolitie te Tilburg is over geleverd. Hij zal voorgeleid worden aan de officier van justitie te Breda. (Van onze zwemmedewerker) TERNEUZEN In het Zeeuwse waterpolo zullen volgende week de beslissingen vallen. In de derde klas se zal De Ganze uit Goes de dans niet kunnen ontspringen, gezien de nederlagen tegen Surae uit Breda (92) en ZPB uit Berg Ambacht met 80. De Schelde uit Terneuzen is wel definitief in veiligheid on danks een 72 nederlaag tegen eveneens ZPB. De ploeg van Surae uit Breda kan vrijdagavond kam pioen worden bij de Ganze in Goes. In de vierde klasse behaalde Schel- destroom zijn tweede overwinning door de Scheldereserves met een 10 nederlaag naar Terneuzen te rug te sturen. Baronie uit Breda klopte Ganze 2 met 20 en kan het kampioenschap praktisch niet meer ontgaan. De Bre- danaars hebben vandaag in Bres- kens tegen de Scheldestroom aan een gelijk spel voldoende. SZV uit Sou burg zal met de Ganze 2 moeten gaan uitmaken welke ploeg volgend jaar een klasse liager zal spelen. In de kringcompeititie behaalde de Bruinvis uit Sas van Gent twee mon steroverwinningen. Eerst verloor de SZV-Zeehondcombinatie met 120, gevolgd door het team van Luctor uit Middelburg dat met 80 ten onder ging. Luctor was voor Bruinvis de grootste concurrent. En aangezien deze ploeg reeds vier verliespunten heeft, tegen De Bruinvis nog geen enkele, zullen de mannen uit Sas van Gent volgend jaar wel weer zijn teruggekeerd in de bonidscompe- titie. De SZV-dames versloegen Luctor uit Middelburg met 30. (Van een onzer verslaggevers) AXEL In de loop van 1971 zullen in het gebied van het waterschap Axeler Ambacht vier weggedeelten met een totale lengte van 514 kilometer verbeterd worden. Het zijn de Margarethaweg over 510 meter, de Papeschor- weg over 660 meter, de Maatstraat over 900 meter en het weggedeelte van de Catharinadijk tot de Driegezustersdijk over 3,3 kilometer. De Papesehorweg ligt in de ge meente Sas van Gent, de drie andere weggedeelten in ée gemeente Ter neuzen. De algemene vergadering van het waterschap, gehouden in het cultureel centrum De Halle te Axel, hechtte haar goedkeuring aan ge noemde wegverbeteringen en ging er ook mee akkoord dat voor de finan ciering van deze voorzieningen een vaste geldlening wordt aangegaan tot een maximum van 510.000, De verbetering van de Margaretha weg zal met het oog op de werkzaam heden in het kader van de verhoging en verzwaring van de zeedijk van de Margarethapokter nog dit jaar wor den gerealiseerd. Uit de vergadering werd enige kri tiek geuit op de toestand van bepaal de onverharde wegen die er, zo werd gezegd, steeds slechter aan toe zijn. Landbouwers aan verharde wegen zouden daardoor sterk bevoordeeld zijn boven landbouwers die hun be drijf langs onverharde wegen heb ben. De voorzitter, dijkgraaf P. van Hoeve, zag het minder somber in. Al le wegen krijgen de nodige aandacht, merkte hij op. Hij nodigde het lid dat zidh had beklaagd uit de omver- harde wegen te noemen die er niet zo best aan toe zouden zijn. Besloten wend de presentiegelden voor de hoofdingelanden voor het bij wonen van de algemene vergaderin gen te verhogen van 25,tot 40, en die vo,or het bijwonen van com missievergaderingen van 12,50 tot 20,—. De dijfcraaid van de waterkering van de calamiteuze polders Serlip pens, Nieuw-Othene, Marigaretha, Ktein-Huissiens en Eend-ragt stelde de bedragen van het dijkge-sehot voor ■1971 als volgt vast: Serldppenspolder nihil, Nieuw-Othenepolder 2.930,33. Margarethapolder 20.575,05, Kleine- Huissenspolder 15.576,04 en Een- dragtpoilder 20.073,94. De bijdrage voor aangrenzenden polders werden bepaald op: voor de Zaamslagpolder 2.714,Groote Huissenspolder 1.266,38, Krekepolder 62,34, Van Lijndenpolder f 102,20, Noordpolder 47.60, Zuidpolder 345,10 en Helle gatpolder 217,63. De begroting voor het dienstjaar 1971 werd vastgesteld. (ADVERTENTIE) Aanrijding Op de Langeweg ontstond een aanrijding met een per sonenauto bestuurd door H. H. uit Kleinenborch (Did.) en een brom mer, bestuurd door J. F. uit Bres kens. De personenauto reed in de richting Dorpsstraat en verleende geen voorrang aan de brommer. Skelet gevonden Op het strand tussen de Handelshaven en Veerha ven zijn gedeelten van een skelet ge vonden. Door de Rijkspolitie te Bres kens zijn d'eze gedeelten in veilig heid gesteld voor nader onderzoek van de officier van justitie. Morgen, zaterdag 4 juli. Bergen op Zoom: 4.19 en 16.43; Hansweert: 3.26 en 15.49; Made- Drimmelen: 7.03 en 19.15; Terneu zen: 2.47 en 15.07; Vlissingen: 2.14 en 14.39; Wemeldinge: 4.09 en 16.33. Alles voor watersport, o.a. buj' tenboordmotoren, boten boot- beslag. International botenlaK' ken, H.o. Nova Vita, Wildert* straat 3, Oud-Gastel (bij K£y vezand, Oudenbosch). W' I 01652—2012. T.k. boot met binnenboord I diesel motor, met kajuit «n i stuurhut, lang 6,50 mtr. I bevr. A. Kint, Stadsedijk. Oudemolen, tel. 01686-386. Te koop 2 dwergpoedeltjes teefjes 12 weken oud, prhna stamboom. L. de Wind, Kerk- akkerstraat 11, Rijsbergen. Tel. 01606—247. Café ,,'t Hoeksko", alle weet; I einden geopend, tot 's nachts - I uur. Tevens vele hartige hap' jes Voor gezellig uit zijn, naar de „Candy-Bar" Heikah' das I (Van een onzer verslaggevers) AXEL Per 1 september aan staande hoopt de gemeente Axel te kunnen beschikken over de nienwe behuizing voor het personeel van de secretarie (zie foto) A-h t hel "aadhuis aan de Markt is in een snel tempo een semi-permanent gebouw neergezet, dat aan de dertig gemeen teambtenaren volop plaats biedt. Het bouwwerk zal 20 tot 25 jaar mee moeten gaan. Zelfs voor de herindeling bleek het raadhuis van Axel al te klein om iedere ambtenaar een redelijk onderkomen te geven. Nadat per 1 april Koewacht, Zuiddorpe en Over slag bij Axel kwamen steeg de nood. Verder werken in het kleine raadhuis was niet mogelijk. Alle diensten worden nu overgeheveld naar hc. nieuwe gebouw, dat via een corridor met het raadhuis is verbonden. In het gemeentehuis blijven de burgemeester en secreta ris gehuisvest. Tevens worden er kamers ingericht voor drie wethou ders. Kort na 1 april is met de bouw van de dependance een begin ge maakt. Kikker óp met KIKKEROP Benoemingen Voor die gemeente Oöstburg zijn als lid en plaatsver vangend lid van de vaste commissie van advies en bijstand voor de strof en belastingverordleningen benoemd voorzitter burgemeester A. Schipper, plv. wethouder J. Vergouwe, secre taris J. Zegers, leden T. Cambeer (A. Salomé), A. v. Beest (J. Toessednt) P. v. Rijen (G. v. Schaick), E. Dek ker (P. Zegers), F. Baarends (M. Niermans). De plaatsvervangers zijn tussen haakjes geplaatst. Films GOES Grand, 20 uur: Oliver, a.l. MIDDELBURG City, 20 uur: Barbarella, 18 j. 23 uur: Ik een markies, 18 j. VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: Oliver, a.l. ANTWERPEN Pathe: Wat een vakantie, a.l. Dansavonden Ter gelegenheid van de kermis wordt zaterdag in de zaal van Het Oud Raedhuys bij M. Pluijm een dansavond gehouden. De muziek zal verzorgd worden door het orkest Oud en Tiek. Zondag, maandag en dinsdag is er gelegenheid tot dansen in de dans tent, die geplaatst is achter het café Centraal, bij A. Dehulsters. Orgel Ter gelegenheid van de jaarlijkse kermis is in het vereni gingsgebouw Concordia gedurende de drie kermisdagen weer een orgel opgesteld om de jongeren en de ouderen weer een paar gezellige da gen te bezorgen. De opbrengst komt geheel ten goede van het jeugdwerk. De organisatie berust ook bij deze instelling. (Van onze zwemmedewerker) SAS VAN GENT Vanavond wordt in het gemeentelijk zwembad te Sas van Gent een begin gemaakt met de Zeeuwse zwemkampioen- schappen. Op het programma staan de 800 meter vrije slag dames en de 1500 meter vrije slag heren. Martha Wolff (SZV) bij de dames en Sjaak van der Hooft (Schelde) bij de he ren zijn de grote favorieten. Zaterdagmiddag worden de wed strijden voortgezet met vele korte- baannummers voor praktisch alle leeftijdsgroepen. Tonnie Veerman is de uitgesproken favoriet op de 200 meter rugslag heren. Theo Vis (SZV) zal het op de 200 m school slag tegen clubgenoot Piet Caste] niet gemakkelijk krijgen. Wellicht zou de plaatselijke favoriet Ba rend Plaitschorre van De Bruinvis voor een verrassing zorgen. Sjaak van der Hooft zal op de 100 meter vlinderslag en de 200 meter vrije slag moeilijk te kloppen zijn. Wel te verslaan is Martha Wolff op de 100 meter schoolslag dames. En hiervoor zullen Anita Bracke (Zeehond) en Marlies Vercruijsse (Braakman) moeten zorgen. Zij zal het op de 100 meter vrije slag en de 400 meter vrije slag echter niet zo ver laten ko men. Wel zullen Truus van de Lin den (Schelde) en Ineke Meeusen (Zeehond) het Martha Wolff vooral op de 400 meter niet gemakkelijk maken. Als het weer meewerkt zullen er beslist scherpe tijden worden ge zwommen in Sas van Gent. (ADVERTENTIES) Capitole: Tarzan ontvlucht, 14 j. Moderne: De val van het Romeinse Rijk, 14 j. Monty: Funny girl, 14 j. Ambassades: Leo de laatste, 18 j. Artis: De dief van Washington, 18 j Astra: Goldfinger, 18 j. Astrid: Het geheim van Santa Vittoria, 18 j. Centra: De grootste hold up, 18 j. Festa: Westside story, 18 j. Forum: De vervloekte brigade, 18 j. Metro: Mash, 18 j. Rex: Een non voor de hel, 18 j. Vendome: John en Mary, 18 j. GENT Majestic: De slag van de Ardennen, 14 j. Royale: De reuzen van het Westen, 14 j. Capitole: Het geheim van de apenplaneet, 18 j. Century: De brief van het Kremlin, 18 j. Normandië: Het bal der scnurken, 18 j. Rex: Les choses de la vie, 18 j. Savoy: De maniak, 18 j. Scala: Django schiet eerst, 18 j. ST.-NIKLAAS Scala: Luchtalarm, a.l. Renova: Jerry blijft er buiten, a.l. Toneel - Muziek - Dans MIDDELBURG „Toorenvliedt". Opvoering van „Hamlet" van William Shakespeare door de Openluchtspelers. ROTTERDAM Openluchttheater Dijkzigt, 20.15 u.: Roemeens Dansensemble „Karpa- ti" o.l.v. Leonti Socacin. Beursplein, 20 uur: Optreden van harmoniekapel van de Kon. Rot terdamse Lloyd. ANTWERPEN O.L. Vrouwekathedraal, 20 uur: Orgelrecital van Jean-Jacques Grunenwald uit Parijs. Diversen KLOOSTERZANDE De Krokodilbar: Frans Bonne. VLISSINGEN Britannia, 19.30 uur: Optreden in net Boulevard Café van het Itali aanse trio Tonoli. Opg. voor deze rubriek tel. 01180— 7438 of Postbus 116 in Middelburg. BIGGEKERKE Boerderij „Anno 1668", Valkenisse- weg 33: Expositie schilderijen, aquarellen en tekeningen van Ed dy Wierenga (t.m. 11 aug. Dag. van 1021 uur. GOES Museum voor N.- en Z.-Beveland, Singelstraat 13, „Kunst in het klein" (oude tegels). Geopend: ma. t.m vr. 10—12 en 13.30—17 uur; zat. 1417 (tot 1 sept.). HULST Boekh. Van Geyt: Expositie Jan de Rooden, Johnny Rolf, Jan v.d. Vaart en V. v.d. Willigen, cera miek (t.m. 31 aug.). Werkd. 912 1318 uur, zon. 1417 uur. KORTGENE Galerie „Les deux chapeaux: Ex positie schilderijen en tekeningen (t.m 31 juli). MIDDELBURG Vleeshal Stadhuis: Expositie van tekeningen van Joseph Bevys. Dag. van 1017 uur (tot 5 juli). Rijksarchief, St.-Pieterstraat 38. Zomertentoonstelling „A is een aapje", het onderwijs op de Ls. in Zeeland in de eerste helft van de vorige eeuw (tot 30 aug.). Miniatuur Walcheren: Dag. t.m. 31 aug van 922 uur. Van 1 t.m. 27 sept. van 918 uur. v. Benthem en Jutting, Lange DeJft, Expositie van Russische Iconen. Ma. t.m. zat. van 918 uur (t.m. 31 aug.). Abdij: „Spel van klank en licht". Iedere woensdag-, donderdag- en vrijdagavond (t.m. 4 sept.). ROTTERDAM De Doelen: Expositie „Muziek op de penning". Collectie van 1500 penningen (t.m. 23 aug.). Museum Boymans-van Beuningen: Rotterdamse grafici en zeven Rot terdamse kunstenaars. Dagelijks van 1017 uur (t.m. 5 juli). Expositie Quirijn van Thiel, schil derijen en gouaches (t.m. 12 juli). Maritiem Museum, Burg. s'Jacobs- plein 8. Expositie „En de haven groeide voort, 19451970" (t.m. 30 sejat.). Dag. van 1017 uur. Zon. van 1117 uur. Rotterdamse Kunststichting, Kruis plein Expositie Kriwet, sehtexte (tm. 7 juli). SLUIS Raadskelder Stadhuis, Schilderijen tentoonstelling van Belgische schil ders. Dag. van 1012 en 1418 uur (tot 1 september). ST.-ANNA TER MUIDEN Voormalig gemeentehuis. Tentoon stelling schilderijen van Jos But en schilderijen en beeldhouwwerk van J. de Meester de Betzenbrouck. Geopend dag. 1012 en 1417 u. (tot 15 september). VEERE Schotse huizen. Expositie Stefan Mrozenski, houtgravures, boekil lustraties, gelegenheidsgrafiek (t.m. 15 sept.). VLISSINGEN Britannia: Expositie schilderijen van Piet Bulthuis (t.m. 31 aug.). Sted. Museum: Expositie „Vlissin gen van Ver en Nabij" (t.m. 31 juli). Ma. t.m. zat. 1012 en 14— 17 uur, zon. 1417 uur. WESTDORPE Galerie Troutzaerte: Expositie Hanna Mobach met kleinplastiek (t.m 5 juli). Ma. t.m. zat. van 918 uur Zon. van 1418 uur. ZIERIKZEE Gravensteen: Tentoonstelling Vis serij en scheepvaart „Z.Z.-'70" (t.m. 13 aug.). Werkd. 1017 en 19—21 uur. ANTWERPEN „Het Sterckshof" te Deurne. Ex positie „Fotografie in België 1839 1940' (t.m. 12 sept.). Meir 50: Tentoonstelling „Het Ko ninklijk Paleis Bouwer en be woners' (t.m 6 sept.) Elke dag van 1220 uur Zat., zon. en feest dagen van 1018 uur.

de Stem | 1970 | | pagina 5