WINKELPASSAGE AXEL BIJNA KLAAR VOOR Ind BUREN B V erenigingsgebouw Zuidzande geopend Huldigii kapitein reddend schip Jongetje (7) na ongeluk overleden BESTEMMINGSPLAN NEEMT GRIEVEN TERHOEENAREN WEG Hulpcentrum draait goed Inschrijvingen in handelsregister 0 HI-FI STEREO Ophalen huisvuil in Cadzand- en Nieuwvlietbad Diploma-uitreiking mts - Terneuzen EDITIE VOOR ZEELAND REDACTIE ZEELAND: EXPLOITATIE ADV- TWEE ZWAAR GEWONDEN BIJ BOTSING Westkapelle Gewonden bij frontale botsing op weg Axel-Terneuzen Verdachte diefstal en flessentrekkerij aangehouden SCHIETINGEN TE GRAAUW GESCHENKEN albert eggermont Beatgroep werkt mee aan recreatiedienst in Breskens Examens Personenauto reed tegen bus Ook andere dorpskernen welkom HULSTER HARMONIE GEEFT CONCERT Kerkdiensten DE STEM VAN ZATERDAG 27 JUNI 1970 (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent CADZAND Nu de vakantiepe riode is aangebroken is voor Cadzand- en Nieuwvlietbad een regeling ge troffen voor de huisvuilophaaldienst. Het huisvuil zal op dinsdagen en vrij dagen worden opgehaald. Ieder vakantieadres icrijglt naast een emmer ook twee plastic zakken. In dien men hieraan niet genoeg heeft kan men extaa zakken kopen voor én guldené. De zakken worden op vrijdagmiddagen opgehaald. Door de invoering van de plastic- zakken is op straffe van een boete het niet langer toegestaan vuil in kantonnen dozen en dergelijke bij de emmers te plaatsen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In de kantine van de mts in Terneuzen zijn de diploma's uitgereikt. Ir. V. Gena, voorzitter van het schoolbestuur, zei dat er door de steeds verdergaande ontwikkeling van de techniek een grote behoefte bestaat voor mensen die goed zijn opgeleid. Loco-burgemeester R. Hol betoog de dat de geslaagde leerlingen zich niet alleen moeten ontplooien als goede technici, ook moeten zij zich als mens waar kunnen maken. De heer Vermeulen, directeur van de school, zei te hopen dat de ge slaagde leerlingen na het verlaten van de school het contact met de mts niet zouden verliezen. DAfleUU) VOOR ZUIDWEST NEDERLAND ABONNEMENTSPRIJS m.i.v. 1 juli 1970: 16,per kwartaal binnen verspreidingsgebied (excl. 50 ct. incassokosten); 5,55 per maand (incl. 9 ct. incassokos ten). Buiten verspreidingsge bied 23,per kwartaal. Overige prijzen op aanvraag. RAYONKANTOREN TERNEUZEN, Nieuwstraat 9 TeL 01150-7920 HULST: Steenstraat 14, TeL 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, TeL 01100-8030 (3 Hjnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: Na kantooruren: teL. 01140-3751 en tel. 01158-1940 (Z,-VIaanderen) Chef-Zeeland: A. F. Koopman (01180-7438) Postbus 116. Middelburg. Coördinerend redacteur Zeeuwsch- Vlaanderen: G. van Berkeb (01130-4866) Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Verlind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: A Schel) (01150-4865) Sportredactie Zeeland: R. van Deursen (01155*1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer (01155-2237) Inspecteur Zeeland: L. K. M. de Jong (01150-4281) Hulst en O.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.-Z.-Vlaanderen M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J Schieman, Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: C. Menu (01100-4316). (Van een onzer verslaggevers) TERHOLE Met het bekendma ken van een. bestemmingsplan voor Terhole heeft het gemeentebestuur van de gemeente Hontenisse op de hearing van gisteravond een deel van de grieven van de bewoners van het dorp kunnen wegnemen. In het be stemmingsplan is ruimte voor de bouw van veertig woningen. Het komt aanstaande woensdag in de gemeenteraadsvergadering in Kloosterzande aan de orde. De Terholense bevolking was on der meer van mening, dat de laatste jaren in dit plaatsje te weinig werd gebouwd, dat daardoor te veel jon geren wegtrokken en de bevolking vergrijsde. Een gedeelte van de be zwaren heeft burgemeester mr. M. Somers op de gespreksbijeenkomst, die gisteravond op initiatief van de gemeente in het dorpshuis was be legd, kunnen weerleggen. Aanvan kelijk bestond daarop overigens van de zijde van de Terholenaars nogal kritiek. Die kritiek sloeg later om in een goedkeuring, nadat gemeentesecreta ris B. de Schepper een toelichting had gegeven op het bestemmingsplan, dat overiens nog geheel moet war den goedgekeurd. (Van onze corerspondetit) KRABBENDIJKE De zevenja rige Maarten Peter Scheele uit Krab- bendijke heeft gistermorgen bij een aanrijding ernstig hoofdletsel opge lopen, aan de gevolgen waarvan hij in de loop van de avond in het Berg- zichtziekenhuis te Goes is overleden. Het jongetje verleende met zijn fiets op de kruising Noordweg-Mor- lodestraat te Krabbendijke geen voorrang aan de van rechts komen de fietser C. H. P. van H. Hij viel en kwam met zijn hoofd op de trottoir band terecht. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Op de provinciale weg Axel-Terneuzen zijn gistermid dag bij een frontale botsing twee per sonen ernstig gewond. Zij zijn per ambulance overgebracht naar het Ju- lianaziekenhuis in Terneuzen. Vijf personen werden licht gewond. Het ongeluk gebeurde toen een be stuurder van een Volkswagenbusje (bestuurd door de heer K. P. D. uit Axel) tijdens het inhalen, frontaal m botsing kwam met een uit de rich ting Terneuzen komende personen auto, besturd door J. L. de T. uit Nieuw- en Sint Joostfland. Het waren de beide bestuurders die zwaar werden gewond. De Axelse artsen, dokter K. Boor en W. C. G. Kok verleenden eerste hulp. Beide wagens zijn total loss. Orgelconcert In de hervormde kerk te Westkapelle zal door de heer Jan Hekhuis op donderdag 2 juli een orgelconcert worden gege ven. Werken worden uitgevoerd van Buschheide, Cor Kee, De Klerk, Mi chielsen en Bach. Lampionoptocht In samenwer king met het fanfarekorps O.K..K houdt de WV Westkapelle op woensdag 1 juli een lampionoptocht. Gestart wordt op het Marktplein. Aanvang kwart voor negen. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Nog voor de komende bouwvakvakantie zal in Axel de nieuwe passage in het centrum van de stad door aannemersbedrijf Van der Poel uit Terneuzen opgeleverd worden. Wanneer het complex offi cieel geopend wordt, is nog niet be kend. Verschillende van de winkels in de passage zijn inmiddels verhuurd. Er zullen onder meer een elektrici teitszaak, een winkel voor dames mode, een hobbyzaak en een fiet senwinkel worden ondergebracht in dit winkelcentrum, dat in opdracht van een Brusselse onderneming is gebouwd. Behalve verschillende winkels zijn in het complex nog drie woningen op de bovenverdie ping en kantoorruimten onderge bracht. Aan de bouw daarvan is in totaal een jaar gewerkt. De passage ls gekomen op de plaats waar vroe ger een smal schoolstraatje de ver binding vormde tussen de twee voornaamste winkelstraten in de Axelse binnenstad. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het hulpcentrum Zeeuwsch-Vlaanderen, op 1 januari gestart, draait goed. Dit is de me ning van de heer E. Hubregtsen, korpschef van de gemeentepolitie in Terneuzen. Langzaam maar zeker neemt het aantal meldingen op het centrale telefoonnummer 01150-4444 toe. In januari en februari werd 132 maal een beroep gedaan op het hulpcentrum. Terneuzen werd 97 maal gebeld en Hulst 10 keer. Daar onder waren 106 branden, 5 inbra ken en 27 aanrijdingen, In maart kwamen 63 meldingen binnen. April telde 108 meldingen, waarvan er 76 uit Terneuzen afkomstig waren. Ook mei telde 108 telefoontjes. Opval lend daarbij is de stijging van klachten over baldadige jeugd. Er kwamen 8 meldingen binnen, tege- over 3 in april, 2 in maart en 2 in januari en februari. (Van onze correspondent) AXEL Op de provinciale weg Axel-Terneuzen had ter hoogte van het buurtschap Vaartwijk een fron tale botsing plaats tussen een V.W.- busje en een personenauto, waarbij beide bestuurders zo ernstig werden gewond, dat zij per ambulance naar het ziekenhuis te Treneuzen moesten worden vervoerd. De bestuurder vam het busje, C. P. D. uiit Axel haalde een paard en wa gen iin op het mament dat J. L. de T. uit Nieuw en St, -Joostland uit te genovergestelde richting naderde. B de botsiag, die hierop volgde, sloeg het VW-busje driemaal over de kop, waardoor zeven pasagiers uit het bus je schaaf- en snijwonden opliepen. Beide voertuigen werden totaal ver nield. ROOSENDAAL (ANP) De rijks politie in Kruiningen heeft op ver zoek van de politie in Woensdrecht de 51-jarige C. van de H. uit Honte nisse aangehouden, die ervan wordt verdacht uit een hotel in Hoogerheide een geldbedrag van 900,te hebben gestolen en zich in diverse plaatsen in Zeeland schuldig te hebben ge maakt aan flessentrekkerij. Welk bedrag dit beloopt is nog niet bekend. De man is overgebracht naar Woensdrecht, waar hij is ingesloten. Volgende week zal hij worden voor geleid aan de officier van justitie te Breda. (Van onze correspondent) GRAAUW De schuttersmaat- schappij „De Friezen" organiseerde ter gelegenheid van de kermis een drietal schietingen op de staande wip. De uitslagen luidden als volgt: Schieting 1: WIP 1: le hoogvogel: J. Kouyzer, Graauw; 2e hoogvogel: niet afgeschoten; le zijvogel: R. van Waterschoot, Kloosterzande; 2e zij vogel: P. de Baar, Graauw; 3e zijvo gel: A. Valcke, St.-Jansteen; 4e zij- vogel: F. Herrewegh, Hulst; le kal: A. van Campen, Graauw; 2e kal: W, Sorber, Graauw; 3e kal: R. de Block, Graauw; 4e kal: Th. van Buyten, Kloosterzande. Wip 2: le hoogvogel: W. Boussen, St.-Jansteen; 2e hoogvogel: P. de Baar, Graauw; le zijvogel: J. van Overmeere, Clinge; 2e zijvogel: L. Steyaert Jz., Graauw; 3e zijvogel: J. Vereecken, Kloosterzande; 4e zijvo gel: niet afgeschoten; le kal: W. Boussen, St.-Jansteen; 2e kal: P. Roels, Graauw; 3e kal: R. de Block, Graauw; 4e kal: A. van Campen, Graauw. Schieting 2: wip 1: le hoogvogel: niet afgeschoten; 2e hoogvogel: F. Herrewegh, Hulst; le zijvogel: P. Roels, Graauw; 2e zijvogel: B. Plas- schaert, Graauw; 3e zijvogel: E. Jonkheym, Kloosterzande; 4e zijvo gel: B. Baert, Koewacht; le kal: M. van Marken, Koewacht; 2e kal: P. Roels, Graauw; 3e kal: A. van Cam pen, Graauw; 4e kal: M. van Mar ken, Koewacht. Wip 2: le hoogvogel: L. Steyaert, Graauw; 2e hoogvogel: F. Radema kers, Kloosterzande; le zijvogel: J. Bruggeman, Westdorpe; 2e zijvogel: J. van Waterschoot, Kloosterzande; 3e zijvogel: E. Jonkheym. Klooster zande; 4e zijvogel: M. van Marken, Koewacht; le kal: E. Inghels, Koe wacht; 2e kal: P. van Campen, Graauw; 3e kal: J. van Waterschoot. Kloosterzande; 4e kal: R. Lucasse, Kloosterzande. Schieting 3: wip 1: le hoogvogel: niet afgeschoten; 2e hoogvogel: G. Buysrogge, Graauw; le zijvogel: J. Kouyzer, Graauw; 2e zijvogel: A. van Loo, Wolphaartsdijk; 3e zijvo gel: M. Verdonk, 's-Heerenhoek; 4e zijvogel: L. Steyaert Bz., Graauw; le kal: E. Thieleman, Axel; 2e kal: R. Thilleman, Nieuw-Namen; 3e kal: C. Boënne, Graauw; 4e kal: J. Leer- aert. Hulst. Wip 2: le hoogvogel: B. Plas- schaert, Graauw; 2e hoogvogel: P. Rentmeester, Ovezande; le zijvogel: Th. van Campen, Graauw; 2e zijvo gel: F. Steyaert Lz., Graauw; 3e zijvogel: W. van Liere, Oudelande; 4e zijvogel: J. Vereecken, Klooster zande; le kal: A. van de Berghe, Hulst; 2e kal: L. Meyaart, Oudelan de; 3e kal: L. Steyaert Bz„ Graauw; 4e kal: niet afgeschoten. KORTE NIEUWSTRAAT 21 Hulst, tel. 2478 - 3558 b.g.g. 2209 MIDDELBURG In het handels register van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland werden in de af gelopen week de volgende onderne mingen ingeschreven: 16619: Dameskapsalon Monique (fil) Beukenhof 15 (winkelcentrum) Goes. 16341 Kleinh. in gebruiksartikelen Techn Handelsond. Van Westen (fil) Kreukelmarkt 10, Goes. 1166 Wijnhandel Hildernisse (fil), Pottenmarkt 13, Middelburg. 1894 Automobielbedrijf Bolier (fil), Langeweg 16-18, Scherpenisse. 15546 Kleinh. in textielgoederen A. Bogaert (fil). Beukenhof 14 (win kelcentrum) Goes. 14772 Kleinh. in aardappelen, groen ten en fruit L. Joziasse (fil), Bloe- menlaan 106a, Vlissingen. 17746 Amb. handel in bis B. van de Ketterij (eig.), Cly verstraat 42, Vlissingen. 17747 Pelsdierenfokkeriji (chinchil la's) G. Krijger (eig.), Kalfshoekse- pad 2, Mariekerke. 17749 Cantine „Dibo", Kloosterweg 75, Haamstede. Corr. adres Bateweg 25 Woubrugge. 17748 Sportvissersbedrijf W. Lea ther, Haven Brouwershaven. (Van onze correspondent) BRESKENS Morgen (zondag) wordt in de Nederlands hervormde kerk in Breskens een recreatiedienst gehouden. Aan deze dienst wordt me dewerking verleend door de beat groep Bloody Picknick uit Axel. De dienst is georganiseerd door ds. Leen- mans, ds. Musch, mej. drs. Klamer, mej. Musch, de heer Flikweert en J van Oostenbrugge. Tijdens deze dienst, die om zeven uur begint, wordit een meditatie ge houden over het thema „God had een menselijke 'natuur en zegt iets tot de kaboutennatuur der mensen". Op 2 augustus vindt een dengelijike dienst plaats. (ADVERTENTIE) Hoofdstraat 16 St. Janateen - Hulst tel. 01140-2491 (Van onze correspondent) BRESKENS Op de kruising Sin- gel-Langeweg in Breskens is de per sonenauto bestuurd door J.L.V. zwaar beschadigd bij een aanrijding met een bus. De aanrijding ontstond doordat V. geen voorrang verleende. De bus liep slechts lichte schade op. (Van onze correspondent) ZUIDZANDE De heer Luteyn voormalig waarnemend burgemeester van de voormalige gemeente Zuidzan de, heeft het onlangs gereedgekomen sport- en verenigingsgebouw in Zuid zande officieel geopend, 't Voor deze kleine dorpskern binnen de nieuwe gemeente Oostburg wel zeer riante sport- en verenigingsgebouw is uit houten elementen opgetrokken op 'n stenen fundering en bevat een onge veer 200 vierkante meter grote sport zaal, twee kleedvertrekken, een le raars- c.q. scheldsrecliterskamer, toi letten en twee waslokalen met voet wasbakken. De vloer van de gymzaal kan voor zien worden van een afdökvloer, zo dat het gebouw zowel voor sport en gymnastiek als voor verenigings- en andere bijeenkomsten gebruikt kan worden. Opmerkelijk is, dat in dit ge bouw de overige vloeren niet van hout, zoals veelal te doen gebruike lijk, doch met tegels is afgewerkt, het geen het schoonhouden vergemak kelijkt. De totale stichtingskosten van het gebouw waren ongeveer 130.000 gul den. De genodigden en belangstellen den volgden na het openen van de toegangsdeur door de heer Luteyn het college van b. en w. voor het be zichtigen van het gebouw. Leerlingen van de lagere school gaven vervol gens een korte demonstratie van hun kunnen onder het wakend oog van meester Van Male, hetgeen voor bur gemeester Schipper aanleiding was bjj zijn officiële toespraak namens het gemeentebestuur blijk te geven van zijn grote opluchting, dat het goe de voorbeeld hier gegeven werd door de jeugd en dat niet het college van b. en w. „in de ringen" moest. „Na tuurlijk hoop ik, dat ook veel oude ren en vooral ook bejaarden van deze prachtige gymzaal gebruik zullen ma ken", aldus burgemeester Schipper. Hij vertelde vervolgens dat het wel licht mogelijk is ook andere dorps kernen van dit zeer goed geoutilleer de gebouw gebruik te laten maken. Na bezichtiging van het gebouw be gaf het gezelschap zich, voorafgegaan van de muziekvereniging naar hotel De Zwaan op het dorpsplein, waar aan genodigden een aperitief werd aangeboden. ETTEN-LEUR Geslaagd aan „Het Bussche Kempke" voor diplo ma bejaardenverzorgster: D. Augus tijn, Bergen op Zoom; zr. Theophane Brouwers, Lewedorp; J. de Bruijn, Steenbergen; J. Duijnhouwer, Goes; M. van Etten, Bergen op Zoom; zr. Virga Geelan, Dordrecht; A. Geene, Goes; A. Hazen, Middelburg; C. Huijbregts, Etten; A. Jansen, Ossen- drecht; E. Maas, Etten; zr. Wilhelmi- na Maassen, Oostburg; C. Michiel- sen, Roosendaal; P. Sijmons, Etten; Marie-Louise Veraart, Bergen op Zoom. IJZENDIJKE Aan de R.-K. School voor HNO te IJzendijke, zijn geslaagd voor de opleiding Inrich tingsassistente de volgende leerlin gen: M. C. Bareman, Terneuzen; J. C. Boon, Axel; F. J. Dekker, Bier vliet; N. J. C. van Driel, Groede; J. M. de Feijter, Aardenburg; A. M. Goethals, Schoondijke; L. J. van der Have, Axel; M. G. A. Hermans, M. L. A. Si. Ingels, beiden Biervliet; E. K. Minderhoud, Cadzand; C. F. van Pamelen, Groede; C. H. Riekwel, Axel; J. D. Scheele, Terneuzen; J. S. Verplanke, IJzendijke; E. A. J. Ver- vaet, Biervliet; A. B. D. Adam, Sas van Gent; E. L. A. Danckaert, Hulst; A. J. Dees, S. M. Dieleman, A. E. Hamelink, allen Zaamslag; M. Im- pens, IJzendijke; M. Riemens, Axel; F. M. Rottier, Terneuzen; O. M. P. A. Soethaert, Westdorpe; M. R. R. Vermeulen, IJzendijke; J. W. Wisse, Sas van Gent; E. C. M. Wijffels, IJzendijke; E. L. A. Zegers, Axel. De diploma's van de Assistenten klas werden uitgereikt aan: M. H. A. Ancion, Sluis; J. M. Boerjan, IJzendijke; G. M. J. Boonman, Oost burg; A. H. Ch. van den Bunder, IJzendijke; M. Th. G. Calus, Sluis; J. C. Jansen, Biervliet; I. M. de Maertelaere, Groede; A. van Op- dorp, L. M. Verhoosel, beiden IJzen dijke; D. M. de Wever, Axel; P. C. A. van den Bunder, IJzendijke; M. J. Streefkerk, Breskens. OOSTBURG De volgende leer lingen van de technische school te Oostburg zijn geslaagd: Een getuigschrift metaalbewerken ontvingen: C. Basting, Sluis; P. Cijsouw, Groe de; E. Dees, Cadzand; W. Dekker, Waterlandkerkje; C. van Eek, Oost burg; T. van Graefschepe, Eede; A. Jansen, Sluis; B. Kolff, Aardenburg; A. van Noord, Breskens; R. van Opdorp, Waterlandkerkje: F. van Pamelen, Sluis; W. Paridaen, St. Kruis; L. Provoost. Groede; L. Sij- rier, Oostburg; W. Tanghe, Oost burg; T. Vercruysse, Cadzand; J. Verduin, Oostburg; P. Verpoorte, Breskens; R. van Waes, Aardenburg; R. Pielaet, Aardenburg. Een getuigschrift landbouwwerk- tuigenherstellen ontvingen: F. Almekinders, Zuidzande; F. Bo gaert, Aardenburg; P. van Buuren, Oostburg; E. Coppens, Sluis; J. Cor nells. IJzendijke; E. de Croock, Ee de; F. de Croock, Eede; R Diele man, St. Kruis; A. Goethals, Schoon dijke; J. Keymel, Breskens; J. de Koeijer, Aardenburg; G. de Kok. Breskens; G. Lampaert, Eede; P. Pielaet, Oostburg: R. de Reu, IJzen dijke; R. de Ruyter, Sluis; A. Scheppers, St. Kruis: J. Swartelé, Groede; J. Verherbrugge, Schoondij ke; R. de Vos. St. Kruis; P. Wester- weele. Sluis; B. v. d. Wijnckel, Aar denburg. Een getuigschrift timmeren ont vingen: A. Baas, IJzendijke; J. Brouwer. Breskens; C. Cornelis, Groede; J. Esseling, Breskens; P. Huigh, Schoondijke; G. Keymel, Breskens; T. de Krijger, Groede: B. Mookhoek, Breskens; J. Oosterling, Breskens: G. Provoost, Groede; O. van Quekel- berghe, Breskens: A. Robesin, Aar denburg; E. de Rijck, Groede; F. Verbeke, IJzendijke; I. Verherbrug ge, Schoondijke. ROTTERDAM Aan de Ned. Economische Hoge school in Rotterdam is geslaagd voor het kandidaatsexamen in de econo mische wetenschap, de heer C. N. den Hamer te Zaamslag. UTRECHT Te Utrecht slaagde mevrouw C. de Waal-Temmerman uit Graauw voor het dioioma lesgeven bej aarden gymnastiek. VLISSINGEN Aan de gemeen telijke technische „Mr. Ir. M. Goote- school" te Vlissingen zijn geslaagd: Timmeren: H. J. Berendsen, T A. Denayère, M. A. Dieleman, B. Ha melink, L. Huibregtsen, J. de Jonge, J. de Kam, A. Louwerse, B. Moreau, M. J. van Reemst, C. A. Roskam, C. A. C. L. Valckenier von Geusau, J. G. de Witte, J. A. Bakker, J. Boeck- hout, P Kleinepier, J. A. van Loon, C. A. Marinisse, C. D. de Plaa, L. van Rijswijk, M. Stouthamer, J. van de Weide. Afgewezen: 7 leerlingen. Metaalbewerken: J. J. Baas, A. P. Contant, R. S. de Gruiter, J. A. M. Hoosemans, J. de Kam, H. P. van de Linden, H. J. Lucieer, J. A. Moer man, J. A. Mol, A. J. Rommens, A. W. C. M. Simons, F C. Snijders. J. Tevel, J. M. Trimpe, P. C. van (Van onze correspondent) HULST Morgen (zondag) geeft de stedelijke Harmonie een zomer avondconcert in hotel De Graanbenrs te Hulst. Tijdens het concert, dat om half acht begint, zullen de volgende num. mars worden uitgevoerd: Under the double eagle van Wagner. Partita Classics van K. de Schrijver, Robert Stolz Potpouri van M. Ever- aerts, V.V.V.-mars van W. Schoote- meijer, My Fair Lady van Fr. Loewe, Our director van Bigelon-Mol, Der Optimist van H. Crueius. Het concert is gratis toegankelijk. Veenendaal, A. W. Verplanke, E. M. de Klerk, W. J. M. Bongers, J. J. de Bruijn, P. Cijvat, N. Dellebeke, R. Dockheer, D. D. van Eijkeren, J. Hendrikse, M. Hoogesteger, G. A. Jacobse, J. L. Klap, H. J. Klopmeij- er, K. J. D. v. d. Linden, J. S. A. Louwerse, H. E. P. Meijer, P. M. Nagelkerke, E. F. Oosterveen, M. Paczek, D. M. Tahitu, C. C. M. Tournoy, G. H. A. Vantricht, J. Westplate, J. A.Wiegmans, J. W. Rozema, M. W. van Belzen, J. C. Boomstra, J. J. Boon, H. J. van Brakel, M. A. Burger, A. M. F. M. Driessen, J. van Eijkeren, P. C. v.d. Harst, I. Kroon, E. A. van Laarho ven, R. E. Strieker, H. W. v.d. Voor de, M. A. M. de Vriend, W. Wee- land, B. Willeboordse, L. de Wolf, B. J. M. Zuidgeest, R. Wouters. Afge wezen: een leerling. Elektrotechniek: J. van Belzen, F. Bosselaar, J. J. Dierickx, J. C. van Doeselaar, J. E. Drioel, M. A. van Eenennaam, J. Joosse, M. A. Kapel- Ie, J. M. Kievit, F. A. Kok, W. A. Kole, J. M. G. M. van Kooten, A. J. Kuzee, P. H. van Melle, J. H. Nooij- ens, G. Post, J. Rottier, J. G. W. Saas, D. Stok, H. A. Vermeule, R. A. Visser, W. R. v.d. Voorde, L. Wou ters, J. H. Wijkstra. Afgewezen: 2 leerlingen. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Aardenburg: O.L.V. Tenhemelop neming, zaterdag 19 zondag 7, 8.30, 10 uur. Axel: H. Gregorius de Grote, tel, 01155-1532. zaterdag 19 uur, zondag 8.15, 9.30 en 11 uur. Biervliet: H. Maria Onbevl. Ontv., tel. 01125-382, zondag 9 uur. Breskens: H. Barbara, tel. 01172- 1587, zaterdag 19 uur- zondag 10 uur. Cadzand: Toeristenkerk, zaterdag 19 uur, zondag 10 uur. Clinge: Parochie H. Henricus, za terdagavond om 19 uur, zondag 7, 10 en 11.30 uur. Dishoek-Koudekerke: Zaterdag 19 en zondag 8.30 en 10 uur. Domburg: Recreatieterrein, zater dag 19 en zondag 8.30 en 10 uur. Eede: Dorpsplein, zaterdag 19, zondag 10 uur. Goes: H. Maria Magd., tel. 01100- 6754, zaterdag 19 uur, zondag 9, 10.30 uui. R.-K. h.b.s. Fruitlaan: zon dag 10 30 uur. Groede: H. Bavo, tel. 01171-207. zaterdag 19 uur, zondag 9 uur. Groenendijk: H. Martinus, tel, 01148-382. zaterdag 18.30 uur, zon dag 7 30. 9, 10 30 en 17 uur. Hansweert: O.L.Vr. Onbevl. Ontv., zaterdag 18 uur, zondag 8 uur en 10 uur (en 11.15 in Kruiningen). Hoofdplaat: H. Eligïus, zaterdag 19 j uur, zondag 7.30 en 10 uur. Hulst: H. Willibrordus, tel. 01140-t' 2130, zaterdag 19 uur, zondag 8.30, 10. 1130 en 17 uur. Kamerland: (Molenhoek), zondag 10 uur. Koewacht: H.H. Philippus en Jacc- bus- tel 01146-360. zaterdag 19 urn, zondag 8 en 10 uur. Krabbendijke: Cultureel Centrum, zondag 10.15 uur kerkdienst voor katholieken. Kwadendamme: H Bonifatius, tel 01194-219. zaterdag 19 uur, zondag 8 en 10.30 uur. Lewedorp: H. Eligius, tel. 01196- 336. zaterdag 19 uur, zondag 8 en 10.30 uur. Middelburg: Par. H. Petrus en Paulus. zaterdag 19 uur, zondag 10.30 en 19 uur. Oostburg: H. Eligius, tel. 01170- 2003. zaterdag 19 uur, zondag 8.30 en 10 30 uur. Ovezande: O.L.V. Hemelv., tel. 01195-214. zondag 8 en 10 uur. Oost- en West-Souburg: St.-Marti- nuskerk, zaterdagavond 19 uur en j zondag 8 en 10.15 uur. Rilland: Gereformeerde kerk, za terdag 19 uur en zondag 9 uur. Sas van Gent: H. Maria Hemelv.- tel. 01158-1661, zaterdag 19.15 uur, zondag 9.30, 11 gn 17 uur. Schoondijke: Dorpsplein, zaterdag 19, zondag 10 uur. Slijkplaat: Hulpkerk, zaterdag 17, zondag 9 uur. Sluis: St.-Jan da Doper, tel. 01178- 208, zaterdag 19 uur, zondag 8, 10 uur. 's-Heerenhoek: Sint-Willibrordus, tel 01105-264, zaterdag 19 uur, zon dag 7 30. 9, 10 en 10 30 uur. Heinkenszand: H. Blasius, tel. 01106- 9 en 20 45 uur, (ziekenhuis: elke avond 18 uur avondmis) en 19 uur Sluiskil: H. Ant. v. Padua, tel. 01157-418, zaterdag 19 uur, zondag 0.900 en 10.45 uur. Terneuzen: H Willibrordus, tel. 01150-2327 Binnenstad: zaterdag 19 uur; zondag 7.30 en 11.45 uur. teitskerk zaterdag 19 15 uur, zondag 9, 10 30 en 17 uur. Kruiskerk (Hoek), zaterdag 19 uur, zondag 10 uur Par. „De verrezen Christus" (R-k school „De Zeemeeuw"), za terdag 19 uur- zondag 9, 10 en 11 uur Terneuzen: Oud geref. gemeente, donderdag 9 april 19 uur: ds. H. J. Zwijnen burg. Veere- Ned Herv. Kerk (17-5—16- 8) zond 8.30 uur. Vlissingen: Parochiekerk O.L.Vr. en St-Jacob. zaterdagavond 19 uur en zt noag 8.30. 10.30. 12 en 19 uur. Emmanuelkerk Paauwenburg zater dagavond 19 uur en zondag 8 en 11 uur St -Josephziekenhuis: zondag 9 uui Kath. Mil. Tehuis: zondag 10 uur Vrouwenpolder: Toeristenkerk, za terdag 19 uur, zondag 8.30 uur en 10 uur. Westdorpe: H. Maria Vis., tel. 01158-527. zaterdag 19 uur, zondag 8 en 10 uur Westkapelle: Toeristenkerk zat. 19 uur; zond. 8.30 en 10 uur. IJzendijke: O.L.V Tenhemelopne ming, tel. 01176-284, zaterdag 19 uur. zondag 8 30 en 10.30 uur. ïerseke: H Anna, zaterdag 19.15 uur, zondag 9 uur. Voor tel. informatie 01130-1363 (Hansweert). Zandstraat: H. Pastoor v. Ars, za terdag 19 uur zondag 10 uur Zoutelande: Toeristenkerk, zater dag 19 uur, zondag 8.30, 10 en 19 uur. Kapitein G. Busschart bekeek (Van een onzer verslaggevi KLOOSTERZANDE „Wc ren voorbij toen we aclitei dakraam van de woning de gloed ontwaarden. We dachte dat het vuur was en zagen maal niemand meer op Daarom hebben we groot alar slagen". Dit vertelde vrijdagir loods J. Boelsma uit Dord toen hij aan de voet van d< stond met daar bovenop de kerde ruïne, die eens de v. van de familie A. Neve uit oorden is geweest. De loods bi zich maandagmorgen aan van het Zwitserse motoi „Woudenstein", waarvan d manning in de vroege morge de 22e juni de levens van d bewoners wist te redden. Het gemeentebestuur van I| nisse was ervan overtuigd dat pitein, de loods en de bem; door van het water alarm te een raimp hebben voorki Daarom werd ten koste v moeite het schip opgespoor, werd de voltallige bemanning een officiële ontvangst in di meente Hontenisse uitgenodigc leen kapitein G. Busschart v „Woudenstein", eigendom v rederij „Natural van Dam' loods J. Boelsma met echt, konden vrijdag aan die uitno gehoor geven. De bemanning verstek laten -gaan wegens c werkzaamheden aan boord, m de kleine kapitein hadden z goed vertegenwoordiger. A; officiële ontvangst in de ra: van het gemeentehuis ging ei formele kennismaking van c milie Neve vooraf. Het eet had te kennen gegeven wei voelen voor veel publiciteii daarom sloegen ze een uitnot om bij de officiële huldiging wezig te zijn af. Wel wilde hu zin van de gelegenheid gebruik ken om zijn erkentlijfcheid tej tuigen voor het correcte opt« van de bemanning van het m? schip. „Er was brand in een huis, het dorp sliep", zei burgeme mr. M. Somers vrijdagmiddag dens de bijeenkomst in de w raadzaal. Hij sprak de aanwe in he-t Duits toe. „Uw moedigi treden heeft de familie Nev« leven gered. Hartelijk dank wat u die nacht hebt gedaan zullen het niet vergeten". Met. woorden overhandigde Hontetó burgervader, zowel de loods al kapitein, een luchtfoto van hel bied met de afgebrande wol „Alle mensen in Walsoorden z] er nu van overtuigd zijn dat Schelde schepen passeren mei] boord mensen, waarop ze in i] gevallen kunnen rekenen",

de Stem | 1970 | | pagina 2