Péchiney wordt de grootste vuilak AGRIMARKT IN DISCUSSIE BIJ OPENING WINKELCENTRUM Bij ons staat een Mercedes met de km-prijsvaneen 10.000-gulden-auto pi Kranige huisvrouw VLISSINGS ACTIEFONDS KOMT MET GROOT TOERISTISCH PROGRAMMA Gemeente Vlissingen herziet bijstandsnormen Zwembad Het Fort in Wolphaartsdijk gesloten Dagelijks veel op de weg? m m Met oog op hygiëne VIJFDE RUYTERSTAD FESTIVAL BIEDT TWEE MAANDEN ELK WAT WILS Nelissen voert alert en realistisch prijsbeleid y GARAGE'T WESTEN Winkelcentrum heet „De Bussel" mti z/® Majoretten Belgische week Ook schaken Besluit papier Ikoor uw per Executie Lifters vragen VRAGEN OVER BRUG SOUBURG IN TWEEDE KAMER Drs. Verburg (PvdA): DE STEM VAN WOENSDAG 24 JUNI 1970 (Van een onzer verslaggevers) GOES „We moeten korte met ten maken met Borssele; Péchiney wordt de grootste vuillak; ik zit hier de beste jaren van mijn leven te of feren", drie verontruste geluiden, die gisteren weerklonken tijdens het werkbezoek dat een 30-tal leden vaS het Koninklijk Nederlands Land bouw Comité aan Zeeland bracht. De landelijke landbouwprominenten werden tijdens een bustocht door verscheidene sprekers geconfron teerd met problemen, die in Zuid west-Nederland bestaan op het ge bied van de ruimtelijke ordening (Borssele) landbouwschade door luchtverontreiniging (Hoechst-Pé- chiney) en de kreperende fruitteelt. „Nederland moet zo gauw moge lijk een overeenkomst sluiten met de Belgen over het Baalhoekplan, op dat een ander licht kan gaan schij nen op het streekplan Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. Het Reimers- waalplan zou in feite beter kunnen worden omgeklapt naar het Land van Saeftinge", aldus ZLM-be- stuurslid en voorzitter van de Zeeuwse Grondkamer, W. Koster, tijdens zijn lunchrede in hotel Mon- dragon in Zierikzee. Het „witte ge bied" in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen heeft nu op de kaarten een voorlo pige recreatieve bestemming gekre gen, aldus de heer Koster, maar het is de vraag wat Nederland ermee voor heeft. De heer Koster opperde de mogelijkheid dat men het nog geen industriële bestemming heeft gegeven, omdat de Belgen anders lont zouden ruiken, en hieraan con sequenties zouden verbinden voor de financiering van het Baalhoek- Kanaalplan. De spreker zei zich met de hoop te vleien, „dat we het gebied van Ossenisse voor de landbouw zouden kunnen behouden, als het Baal hoekplan erdoor komt". In het al gemeen/vond de heer Koster, „dat wij ons niet zo verschrikkelijk veel moeten voorstellen van de Wester- scheldeoever als landbouwgebied". Als voorbeeld noemde hij de indus trialisatie in het Sloegebied. „Er is al sprake van een aanmerkelijke vergroting van het uitbreidingsge bied buiten de bekende artikel 4- lijn» Zou het geen overweging ver dienen Borssele reëel te bekijken en er maar korte metten mee te ma ken, door het dorp te laten verdwij nen in plaats van als enclave tus sen de industrieën te laten zitten?" Ten aanzien van de uitbreidings plannen van DOW-Chemical ten westen van Terneuzen, merkte de heer Koster op, dat deze op den duur hun repercussies zullen vinden op de recreatie en de landbouw daar De grond mag in gebieden waar de landbouw nog een tijdlang een goed bestaan kan waarborgen, niet ver loren gaan. Als de overheid die grond in eigendom neemt, mag dat alleen tegen een dure schadever goeding. „Laten we het gebied ten noor den van de lijn Goes-Middelburg en ten zuiden van Goeree-Overflakkee toch in godsnaam vrijhouden van industriële smetten. Het is immers belangrijk die gebieden te laten voortbestaan voor een recreatieve functie en voor de landbouw!", al dus de heer Koster, die met het oog hierop vooral het Reimerswaalplan wilde laten vervangen door een Baalhoekplan en benadrukte dat ie dere burger tegen een ontwerp- streekplan bezwaren kan indienen. „Péchiney wordt de grootste vuil lak hier", aldus ir. J. Prins, voorzit ter van de Zeeuwse Landbouwmij. »p het moment dat de excursie langs het Sloegebied leidde. Ir. Prins noemde het verontrustend, dat naast de aanwezigheid van de Hoechstfa- briek met zijn fluor-uitstoten, ook nog een bedrijf in hetzelfde gebied wordt gevestigd, dat per etmaal 30 kg fluor per uur in de open lucht gaat lozen. Hij vroeg zich af of na de komst van Péchiney de industrie hier niet moet worden geconsoli deerd in het algemeen belang en in het belang van de agrarische we reld. „We zijn dermate in elkaar ge draaid, dat het niet alleen meer een financiële maar ook morele zaak is geworden", zei de heer M. Goud, die de KNMLC-leden op zijn fruitteelt- bedrijf in Baarland een overzicht gaf van zijn en andermans bedrijfs- problemen. De heer Goud, die aan toonde,dat hij zijn bedrijf uiterst modern en efficiënt heeft aangepakt maar toch maar nauwelijks het hoofd boven water kan houden, kondigde aan dat in 1970 de grote beslissing voor de fruitteelt in Ne derland zal vallen. „Oen ja of een nee van de overheid in antwoord op de vraag of het nog zinvol is door te modderen en de beste jaren van je leven tevergeefs op te offeren. Waarom zouden we in Nederland saneren, als het buitenland zijn fruittelers steunt?", zo zei hij. Het Koninklijk Nederlands Land bouw Comité, dat gisteren de gehele dag de gast was van de ZLM, is een overkoepelend orgaan van alle pro vinciale landbouwmaatschappijen in ons land. Hun werkbezoek, dat dit jaar Zeeland tot onderwerp had, voerde de KNMLC-leden langs het Sloegebied. door de Zak van Beve land, via Kapelle en Wemeldinge naar Zierikzee. (Van een onzer verslaggevers) t VLISSINGEN Het college van b. en w. van Vlissingen heeft de bij standsnormen bekendgemaakt. De lichtlijnen waarin de normen zijn vervat betekenen een aanzienlijke verbetering en in vele gevallen ook een verfijning van de totdusverre geldende. De uitkeringen zijn gerela teerd aan het minimumloon en de ontwikkeling daarvan. Een verbetering is bijvoorbeeld de vrijlating van een bescheiden vermo gen bij de toekenning van bijstands uitkeringen. Bij de beoordeling van de mate waarin een persoon of een gezin over de middelen beschikt om in de kosten van het bestaan te ,dfoorzien, wordt als „bescheiden ver mogen" buiten beschouwing gelaten: 'voor een kostwinner f 6.000.voor élk inwonend minderjarig kind: f 1200.voor een alleenstaande: f 3600.—. Bij koststondige of éénmalige bij stand wordt het vrij te laten beschei den vermogen vastgesteld op twee derde deel van de bovengenoemde bedragen. t[ Eri s een systeem van halfjaarlijk se toelagen van uitkeringen bij hu- velijksjubilea en van periodieke elagen voor verzorgden en ver pleegden in inrichtingen ontworpen. Degenen die voor periodieke bij stand in aanmerking komen krijgen voortaan in juni en december van elk jaar een extra toelage tot een maximum van f 144.voor 2 perso nen en van f 102.voor een alleen staande. Bij huwelijksjubilea worden bijzondere uitkeringen toegekend die beginnen met f 50.bij een zil veren huwelijksjubileum en oplopen tot f 300.bij een 60-jarige hu- yelijksherdenking. Indien bijstand wordt verleend in verband met verzorging of verple ging in een inrichting, kan door meerderjarigen aanspraak worden gemaakt op maandelijkse toelagen voor persoonlijke behoeften. Voor verpleegden in een psychiatrische- of zwakzinnigeninrichting bedraagt de toelage f 30.33 per maand, voor alleenstaanden in verpleeginrichtin gen f 62.83 per maand en voor al leenstaanden in verzorgingsinrichtin gen f 84.50 per maand. Bij verzor ging of verpleging van een echtpaar gelden de verdubbelde bedragen. De uitkeringen variëren nogal sterk al naar gelang de aard van de inrich ting waarin een bijstands-gerechtig de wordt verpleegd of verzorgd. Dit houdt verband met het al dan niet „ingebouwd" zijn van een kleding- toelage. De personen die in een verzor- gings- of verplegingsinrichting ver blijven (psychiatrische en zwakzin nigeninrichtingen uitgezonderd krijgen in juni en december even eens een bijzondere uitkering welke voor alleenstaanden f 102.bedraagt en voor een echtpaar f 144.Hier gelden ook de rechten op een extra uitkering bij huwelijksjubilea. De basisbedragen van periodieke bijstand aan thuiswonenden zijn in Vlissingen nu als volgt vastgesteld (wekelijkse uitkeringen)alleen staande in eigen huishouding: f 62.85 kostwinner zonder kinderen: f 89.75; kostwinner met 1 kind: f 91.50; kost winner met 2 kinderen: f 93.10; kost winner met 3 kinderen: f 95.85; kost winner met 4 of meer kinderen: f ge- Een aanzienlijke verbetering in de nieuwe richtlijnen is, dat inkomsten van werkende en in gezinsverband opgenomen kinderen niet worden gekort. Pensioenen, kostgeld en in komsten uit arbeid van de kostwin ner, één der echtelieden of een al leenstaande worden wel gekort. In komsten uit pensioen, AOW e.d. wor den voor 100 pet. gekort, evenals in komsten uit een hoofdbetrekking. De meeste andere inkomsten worden voor 2/3 deel gekort. (ADVERTENTIE) We willen het u eerst wel voor-rékenen, voordat we voor-rijden. Aan de hand van tabellen kunnen we u aantonen dat een Mercedes-Diesel een all-in-kilometerprijs heeft die niet hoger is dan die van uw lG.000-gulden-auto. Ervan uitgaande dat u ca. 30.000 kilometer of meer per jaar rijdt. Waarom zoudt u - juist u als veel-rijder - zich dan nog het comfort, de betrouwbaarheid en de veiligheid van een soepele, opvallend stille Mercedes-Diesel ontzeggen? Die zuiniger is dan u denkt. Tabellen en een onthullende proefrit liegen niet. Oostburg, Breedestraat 23, tel. 01170-22 55 37 GOES „Het is geen eenvoudige zaak deze openingsrede te houden", aldus burgemeester mr. F. G. A. Huber dinsdagmiddag in het feeste lijk versierde winkelcentrum Goes- Zuid, nadat hij onder tromgeroffel en klaroengeschal van leden van Excelsior een rood-witte vlag had gehesen. De Goese burgemeester zei bij deze gelegenheid niet om het probleem heen te willen lopen: een probleem dat is ontstaan naar aan leiding van de vergunning aan de CZAV voor het bouwen van een agrimarkt in de onmiddellijke om geving van het nieuwe winkelcen trum. De officiële openingsplechtigheid op het drukbezette zonovergoten binnenplein stond voor het grootste deel in het teken van de recent gerezen moeilijkheden. Burgemeester Huber vertelde dat hij van de zijde van de CZAV had gehoord, dat de agrimarkt voor tweederde bestemd zal zijn voor de verkoop van land- en tuinbouwbeno- digdheden en dat een derde zal worden ingericht als supefmarkt. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Een poffertjeskraam, vlaggen, muziek, barbecue bij de sla ger en bonbons in de andere zaken, vormden het decor waartegen zich dinsdagavond in het winkelcentrum Goes-Zuid het openingsfeest afspeel de. Hoogtepunt van deze druk be zochte gebeurtenis was het ogenblik waarop de borden „welkom" werden weggeschoven en de naam van het centrum zichtbaar werd. Uit elfbonderd inzendingen van wijkbewoners werd de naam „De Bussel" gekozen, die door mevrouw C. Naaktgeboren-De Coninck was in gestuurd. Maandagavond al waren alle be woners van de wijk in feeststemming gebracht met een plant, die hen- werd aangeboden door de winke liersvereniging. Het tamboer- en pijperkorps Ex celsior maakte dinsdagavond een rondgang door de hele wijk, waarna in De Bussel een show werd gege ven. Achter het korps reed een foto graaf, die foto's van meelopende kin deren maakte. Vijftig van die foto's zullen in de etalages worden gehan gen en wie er op de prent staat krijgt een paar rolschaatsen en de foto. De CZAV, aldus burgemeester Huber, verwacht wel een grotere omzet van levensmiddelen dan van land- en tuinibouwbenodigdheden. De motieven van de coöperatie zijn een afzet van eigen produkten te organiseren. De heer Huber gaf als zijn eigen mening dat het gemeentebestuur niet aueen moest denken aan de mid denstand, maar ook aan de consu ment. Hij vroeg zich a'f of het win kelcentrum inderdaad nadelige ge volgen zal ondervinden van de agri markt. Hij zegde toe, dat, wanneer dit wel het geval mocht zijn, ieder een vrij is alsnog zijn rechten op te eisen. De heer H. C. Baarens directeur van de Spar Kruiningen zei: „Wat de politieke kant van het geval be treft: er heerst niet voldoende be grip bij degenen, die hun toestem ming tot de bouw hebben gegeven. Ik heb op 6 februari al aan het college geschreven over de moge lijkheid, dat er op het industrieter rein een verbruikersmarkt zou wor den gesticht. Op 16 maart, twee dagen nadat het college toestemming had verleend, kreeg ik een brief waarin b. en w. toezegden toe te zien op de juiste toepassing van de bestemmingsplannen voor het indus trieterrein". aldus de heer Baarens. Onder degenen, die de NV Haven- zathe, de bouwer (Staalproject NV), gemeentebestuur, architecten, win keiiers en wijkbewoners gelukwen sten, was ook de heer A. Korstanje, Rijksmiddenstandsconsulent die het een „uniek en ludiek" centrum noemde Hij zei: „Het is belangrijk dat aan de bestemming van grond de hand wordt gehouden. Het is een moeilijk te verteren zaak, wanneer er een warenhuis op het industrie terrein wordt gebouwd". Hij zei voorts zich te willen keren tegen de uitspraak dat de middenstand zich moet gaan specialiseren. „Daar is het centrum van Goes voor", vond hij. „Wij zijn niet bang", aldus de heer J. Luteyn, voorzitter van de winkeliersvereniging Goes-Zuid, „maar deze ontwikkeling doet ons als winkeliersvereniging onszelf af vragen of de overheid de zaak wel juist geïnterpreteerd heeft. Wij zul len door gaan de raadsleden aan dacht te vragen voor onze belan den". Hij zei blij te zijn de GMC achter zich te weten. Waarna de heer Konings, die namens Havenza the een plastiek op het plein over droeg, besloot met de bemoedigende uitspraak tot de winkeliers van het centrum: luctor et emergo. i r f s- fö -1 A -.* -C 53J~ë< -T; {tf V v - wje w, i (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN. De enige kraan die vooral in deze warme weken aantrekkingskracht op vrouwen (en mannen) vermag uit te oefenen, is de waterkraan. Hoewel de Vlissingse merouw E. GideonseReiter ook ogenblikken kent dat z,ij snakt naar de waterkraan, gaat haar voorkeur in het algemeen toch uit naar de hijskraan een monster dat zich hoog tegen het dak van de gieterij van de N.V. Kon. Mij. De Schelde te Vlissingen voortbeweegt, met aan de haak gietstukken van vele tonnen gewicht. Mevrouw Gideonse is de eerste vrouwelijke kraandrijfster in de bedrijven van De Schelde en misschien wel in heel Nederland. „Ik heb graag iets om handen," is de zeer redelijke motivering die zij van haar (late) beroepskeuze geeft. De 36-jarige Vlissingse heeft geen kinderen. Op 16 maart van dit jaar deed zij haar intrede in de zware industrie, tot bijzonder grote tevredenheid van haar chefs, die zeggen: „We zouden haar niet meer kunnen missen." „Hoewel kraandrijven geen zwaar' werk is (de kraan doet het gewichtigste deel van het karwei) komt er toch een grote mate van feeling aan te pas, en die heeft mevrouw Gideonse," zegt men in de gieterij. Mevrouw Gideonse doet het spelenderwijs en met zichtbaar plezier. Hoog boven de grond kijkt zij vanuit de kraandrijverscabine op de giethal neer, terwijl de binnenkraan zich als een trage trein langs zijn rails beweegt. Mevrouw Gideonse: de waterkraan verloor het van de hijskraan. (Foto: De Schelde) (Van een onzer verslaggevers) GOES Omdat het met het oog op de hygiëne niet langer verant woord was om mensen te laten zwemmen in het oude zwembad Het Fort te Wolphaartsdijk, is dit bad, dat ongeveer tien jaar heeft dienst- gedaen, door het gemeentebestuur van Goes gesloten. De inspectie voor de Volksgezondheid in Zeeland ver schafte voor deze maatregel de no dige doorslaande argumenten, zo als: de snelle vervuiling van het openbare water, waarin dit bad een voormalige rivier-zweminrichting uit Rotterdam was gebouwd. De vervuiling van het zwemwater wordt hoofdzakelijk veroorzaakt door de scheepjes in de jachthavens, die in open verbinding met het „zwemwa ter" staan. De kern Wolphaartsdijk, dit sedert de gemeentelijke herinde ling van Zuid-Beveland tot de ge meente Goes behoort, is voor zwem men in een normaal zwembad voor taan aangewezen op de stad Goes. Uiteraard blijft de beoefening van de zwemsport in het vlakbij gelegen Veerse eMer ook mogelijk, doch het bezwaar dat daaraan verbonden is, bestaat uit de afwezigheid van regel matige controle. Instructiezwemmen is daar uiteraard geheel onmogelijk. Het ziet er niet naar uit, dat Wol phaartsdijk binnen afzienbare tijd over een inrichting zal kunnen be schikken, die in de plaats van het opgeheven Het Fort kan komen. Toen Wolphaartsdijk nog een zelf standige gemeente was, is er wel een plan opgesteld voor de bouw van een instructiebad, maar wegens het ont breken van een exploitatie-opzet heeft het college van G.S. vorig jaar de plannen niet kunnen goedkeuren. De financieringsmiddelen voor de bouw van een instructiebad zijn aan wezig, maar in het Goese college van b. en w. gaan de gedachten langza merhand meer in de richting van een grotere zwemaccommodatie, dat deel zou kunnen uitmaken vah het pakket aen recreatievoorzieningen in Wol phaartsdijk. In de badloze kern vreest men, dat door deze nieuwe denkbeelden, het betere de vijand van het goede zal gaan worden, waardoor de zwembad plannen weer een flink stuk naar de toekomst zullen worden verschoven. De gebouwen van Het Fort zijn in de loop der jaren zover vergaan, dat zij de sloper niet eens meer interes seren. Wolphaartsdijk heeft deze ge bouwen overgenomen van een zwem inrichting in Rotterdam. Zij waren destijds tien jaar geleden al af gekeurd. (Van onze correspondente) VLISSINGEN De tijd dat er in Vlissingen niets voor de toeris ten werd gedaan ligt gelukkig achter ons. Mede dank zij de uit gebreide activiteiten van het Viissings Actiefonds en de VVV zal het de komende zomermaan den goed toeven zijn in Vlissin gen voor jong en oud. Dit jaar viert het Viissings Actiefonds zijn eerste lustrum. Dat resulteert in het vijfde Ruyterstad Festival. Aanstaande zaterdag vindt het eerste evenement plaats, name lijk een beatavond met medewer king van Ginger Ale uit Laren in de Vlissingse sporthal. Tijdens deze avond wordt Miss Vlissin gen gekozen. In de maanden juli en augustus komen elke woensdagmiddag de kleintjes aan hun trekken met kin derspelen op het Nollenstrand. Op vier juli zullen badgasten en Vlissingers ogen te kort komen op de Stenen Beer. Daar vindt dan een internationaal majorettenfestival plaats. Er zijn inschrijvingen binnen uit België, Brabant, Limburg en Zeeuwsch-Vlaanderen. 's Avonds volgt een show-optreden door het bekende Tambour-Trompetter- en Pijperkorps Kunst en Genoegen uit Leiden. Verder zullen hieraan mee werken de Deltaband, het Groot Viissings Majorettenpeloton en de Gold Stars uit Bergen op Zoom. Ook de automobilisten worden niet ver geten. In samenwerking met Mac. de Zeeuwen organiseert het Viis sings Actiecomité op veertien en dertig juli puzzelritten. Voor het eerst sinds het bestaan van het Ruyterstad Festival wordt een concours hippique gehouden, ge organiseerd door de rijverenigingen Oranjezon uit Vrouwenpolder en die uit Nieuw- en St.-Joosland. Zeeuwse musici zorgen voor ont spanning, namelijk Bram Beekman, orgel en Theo de Vin, fluit op 24 juli, en Daan Manneke, orgel en Berna Kousemaker, sopraan, op 21 augustus in de St.-Jacobskerk. Van 29 tot en met 13 augustus zal er, in verband met de Belgische week, een tentoonstelling van oude scheepsmodellen en schilderijen ge houden worden, afgestaan door het Nationaal Scheepvaartmuseum te Antwerpen, in de hal van het stad huis. Bovendien concerteert op 29 juli het Antwerps Philharmonisch Or kest in de Jacobskerk en op acht augustus volgt een optreden van het militaire orkest De Gidsen. Het Bel gische ministerie van landbouw heeft in verband met de Belgische Week duizend begonia's aan de ge meente Vlissingen toegezegd. meer onvolkomenheden ging verto nen. Vorig jaar werd resoiuu. gebro ken met de Walcherse dracht. Hopelijk valt de Ronde van Vlis singen, 12 augustus dit jaar, nu eens niet in het water Deze wielerwed strijd voor amateurs zal over een afstand van negentig kilometer vvor den verreden. Miss Majorette van Frankrijk. Danielo en de Majorettes de Paris, geven op 21 augustus acte de presence op het Vlissingse Stad huisplein De schakers kunnen hun hart op halen met drie simultaan schaak wedstrijden. Op 30 juli kunnen badgasten en Vlissingers het opnemen tegen de heer A. Steketee uit Vlissingen, tweede bij de Zeeuwse kampioen schappen, en op 6 augustus tegen C. Jansen uit Waterlandkerkje, Zeeuws kampioen, en tot slot op 13 augustus tegen de grootmeester A. O'Kelly uit Brussel. Op één augustus zullen de Zeeuwse ringrijders, sjezen en paarden, in het wit gekleed, aan de wedstrijden op de Stenen Beer deel nemen. In voorgaande jaren is gebleken dat de oude klederdracht steeds Een groot show-optreden van har monie en drumband Glorieux uit Den Bosch zal het vijfde Ruyterstad Festival besluiten. De succesvolle showboatvaarten staan ook dit jaar weer op het programma. De handbalvereniging Walcheren organiseert gedurende deze zomer maanden een handbaltoernooi op het Stadhuisplein. Voorzitter van het Viissings Actiefonds, de heer J van der Grift, kon ons nog geen exacte gegevens verstrekken over de jeugdvakantieweek die van 27 tot en met 31 juli worden gehouden. Dit uitgebreide programma van het Viissings Actiefonds zal ongetwij feld menig toerist doen uitroepen: „Vlissingen, ja gezellig". Minister Den Toom (Defensie) heeft verklaard, dat het mogelijk moet blijven in omstandigheden waarin staat en gemeenschap in gro te nood verkeren, militairen en bur gers krachtens militair en oorlogs strafrecht ter dood te veroordelen. Ik heb het gevoel, dat minister Den Toom zich vastklampt aan verouder de wetsbepalingen welke voor het jaar 1970 niet meer geldig geacht kunnen worden, temeer daar elke oorlog nieuwe verschrikkingen met zich meebrengt. Hoe meer schrik aanjagend de wapens, des te meer verschrikkingen, angst en radeloos heid; naarmate de uitwerking van wapens groter wordt, zullen de fou ten in aantallen toenemen, fouten, als op de vlucht slaan, alles in de steek laten en elk bevel negeren, doch waarvoor bij de ontwikkeling van een helse strijd met deze mon sterwapens geen doodstraf kan gel den. Laten we daarom in Nederland verstandig zijn, door de doodstraf uit de militaire strafwetten te doen verwijderen, zodat niemand in de verleiding wordt gebracht zich op de wet beroepende onherstelbare brokken te maken. MADE. C. Roeien, Nieuwstraat 43. Zoals u bekend is het openbaar vervoer in Zeeuwsch-Vlaanderen vrijwel hopeloos geworden, mede door het invoeren van een nieuwe, minder frequente dienstregeling. Dit stelt de Zeeuwsch-Vlaamse reizigers voor een groot probleem. Ze hebben dan ook slechts een alternatief: lif ten. Deze vorm van reizen wordt echter door de meeste Zeeuwsch- Vlaamse autorijders genegeerd, hoe wel het in onze streek een pure noodzaak is geworden. Ik zou daar om vriendelijk, doch dringend wil len vragen: neem eens vaker een lifter mee. Men kan er iemand een zeer grote dienst mee bewijzen en men komt eens in contact met streekgenoten van buiten de eigen kring. En, geloof mij, lifters zijn echt geen kwaadaardige figuren, doch gewone mensen zoals u en ik. KOEWACHT R.J.R. W. DEN HAAG (A.N.P.) Het Twee de-Kamerlid ir. Van Rossum (SGP) heeft de minister van Verkeer en Waterstaat gevraagd of de tijd niet is aangebroken om een vervanging van de smalle brug over het Kanaal door Walcheren door een moderne klapbrug in overweging te nemen. Hij wijst er daarbij op dat de brug door het smalle rijvlak en het wei nig moderne bedieningsmechanisme in toenemende maite een obstakel voor het wegverkeer tussen Oost- en West-Souburg gaat vormen. Het vor men van grote files, vooral aan de westzijde van deze brug, acht ir. Van Rossum een groot gevaar voor de verkeersveiligheid, met het oog op het doorgaand snelverkeer over de weg Middelburg-Vlissingen. (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG Minister Nelissen, aldus het eerste kamerlid drs M. C. Verburg (PvdA), voert een „alert en realistisch" prijsbeleid. Z.i. dient dit te impliceren dat de minister zich zal verzetten tegen een verdere verho ging van de BTW, omdat die tot een loon- en prijsexplosie zal kunnen lei den. De heer Verburg zei dit gisteren in de Eerste Kamer bij de behandeling van de begroting van Economische Zaken. De kaïtholieke afgevaardigde F:. H. Terwindt meende dat er alle reden is voor een wezenlijke herwaardering van het prijsbeleid. De lonen zijn meer gestegen dan vjjf procent, doch de prijsstijging is pas in april begon nen, waardoor veel ondernemingen in moeilijkheden zijn gekomen. Zijn fractiegenoot drs. L. J. C. Horbach bepleitte spoedig overleg over de mo gelijkheid dat horecafbedrijven toe stemming krijgen hun prijzen te ver hogen. Terwijl dr. W. Albeda (ARP) een stringent inkomens- en prijsbeleid ook voor de toekomst bepleitte teneinde de inflatie zo veel mogelijk te beper ken, meende mr. Piket (CHU) dat het huidige, z.i. stringente, prijsbe leid soepeler moet woren. Een volle dig vrijlaten van de prijzen is echter, gezien de inflatoire werking, onge wenst. PPR-fractielei-der Tonaaer vol stond met te constateren dat de mi nister ook volgend jaar, als gevolg van de BTW-verhoging en de prijs- explosies in West-Duitsland en Enge land. de handen vol zal krijgen met het prijsbeleid. Minister Nelissen zal vandaag ant woorden.

de Stem | 1970 | | pagina 7