STINKENDE VUILNISBELT KOEWACHT DICHT 3 i-ÜMSTRAfT PS P.v.d.A. ontevreden over antwoord cokesfabriek Weinig werk in landbouw, veel in bedrijven en winkels Rijkspostspaarbank rente tot 7% VAKANTIE-WERKERS RIEDEN ZICH AAN L. de Haar koning van schuttersmij. „Westersehelde" PLATENFABRIEK LINEX WEET OFFICIEEL VAN NIETS EN IS BOOS OMDAT KOSTEN MOETEN STIJGEN ZWEM WEDSTRIJDEN LAGERE SCHOLEN IN ZAAMSLAG Vergadering K.v.K. te Zeeuwsch-Vlaanderen Zuid-Beveland Wielrijdster breekt heup bij aanrijding Integratie van middenstandsbonden in Z.W.Nederland? Westdorpe Hoogwater Wot en waar VANDAAG Tentoonstellingen Voor een betrouwbare ge. bruikte auto naar een be. J trouwbaar adres. Belcrumgara. ge Breda. Belcrumgarage vraagt steeds aanrijdingvrije auto's vanaf j 1966 te koop. Min. Kanstraat 16-20, Breda. Tel. 0160039900 Garatatie op onderdelen en ar. beidsloon. Belcrumgarage Bre. da. De gootste voorraad, de aller. grootste service. Belcrumgara- ge Breda. In_ en verkoop van betroutv. bare gebruikte auto's. Bel. crumgarage, Min. Kanstraat 16-20, Breda. Tel. 0160039900 Geopend van 8 uur v.m. tot lo uur n.m. Zondags van 1 tot 5 uur. Eigen assurantie en financie- ringskantoor. Belcrumgarage. Alle merkenden typen steeds in voorraad. Belcrumgarage Breda. let Voor al uw reparatie, plaat, en spuitwerk of servicebeur. ten. Belcrumgarage Breda. Auto kopen en auto inruilen? Belcrumgarage Breda. rijf ar- Jgel. ide- yver jort, vlak Bezoek onze permananet auto. show. Belcrumgarage Breda. Lessen 10 autorijlessen voor 47,50, vervolg- en losse lessen 8,. i BTW inbegrepen) Gratis VW. fotoinstructieboek, Autorij. schoolcombinatie De Centrale, Aanmeldingsadressen* Bergen op Zoom: Huybergsestraat li, tel. 36132 Breda: Haagdljk 141 tel 30168. Oosterhout: Klappey 19, tel 4379 Roosen. iaal* Boulevard 113. tel. 34097 Verloren Wie heeft mijn witte poes ge. zien? Terug te bezorgen bij j, Scbillemans, Houtenkwartier 12, Hulst. Vakantie (diversen) Mobiele houten bungalows van 7995,- Adria tourcaravans ty. pe 1970 3-4 persoons vanaf 2968,-, Holiday sta-caravans met 2 slaapkamers reeds vanaf 7280,-, Minster tourcaravan vanaf 3975,-, Belmont sta-ca- ravans de nieuwste typen 1970' 6595,-. Knuppe's Automo. bielbedrijf. en Caravanbedrijf, Baarleseweg 34a-b, Chaam (N.Br.), tel. 01619—248. Vakantieverblijven Te huur zomerhuisje, caravans voor 4 juli en na 8 augustus, vaste standplaats voor cara vans, 2 km van strand Dom- burg kampeerboerden] Schoolzicht, Achterkerke, tel, 01188-1238. Landbouw Te koop, tuinderij groot 9 ca 36a. Rolkas 1500 3 ver rolbaar. Kas 2000 meter. M rivé a koude grond. Brieven onder no. 2309K5. - f S'Senb m ?s 1 D. Z. nog niet kent, vloerbedekking etc. zijn, zijn wij in staat ce servicedienst, lan te trekken. Maar keuze. papieren vereist. ren niet noodzakelijk. bij A. D. Z. in Breda. re Prinsenkade 13 te :e vermelden, sollicitatie (Van onze correspondent) ZAAMSLAG Luid aangemoe digd door hun medescholieren, en onder het oog van talrijke ouders werden in het gemeentelijk zwem bad in Zaamslag dinsdagmorgen sohoolzwemwedstrijden gehouden 1 met een deelname van ongeveer hon derd leerlingen van de plaatselijke lagere scholen. Gezwommen werden de afstanden 50 en 25 meter. Uitslagen 50 meter meisjes: 12 jaar en ouder: Corrie de Kraker, school Riemensstraat 56 sec. 11 jaar: Hettie van Westen school Riemensstraat 51 seconden 10 jaar: Hannie Haak, 1 school Riemensstraat 55,9 secondefl. Uitslagen jongens: 12 jaar en ouder Martin Boone, school Riemensstraat 43,6 seconden. 11 jaar: Gijsbert Dees school Riemensstraat 44 sec. 10 jaar: Frans de Haas, openbare Irisschool 1 57,2 seconden. 25 meter: meisjes tot 10 jaar: 1 Car- la de Vos, C.V.O.-school 27,4 sec. Jongens tot 10 jaar: Ad Verlinde school Reuzenhoek 32,4 sec. '5 Uitslag estafette: 1 School Riemens straat 3 min. 51,1 sec. 2 Openbare Irisschool 3 min. 54,6 sec. 3 School 'I voor C.V.O. 3 min. 58,9 sec. 4 School Reuzenhoek 4 min. 48.1 sec. (Van onze correspondent) TERNEUZEN „Koning" Ed. Kaas van de handboogmaatschappij „Wes tersehelde" heeft voor 1970 het hoofd moeten buigen voor L. de Haan. Deze mag nu deelnemen aan de handboog wedstrijden om de keizer-titel van Zeeuwsch-Vlaanderen en eveneens aan die voor de provinciale titel. De wedstrijd viel dit keer niet mee. Een vrij sterke wind zorgde voor afwij kingen. De schutters moesten dertig schoten lossen voor L. de Haan de koningsvogel afschoot. Het was voor de 82e keer dat de Tameuzense vereniging Westersehel de .deze wedstrijd organiseerde. Voor de wedstrijd herdacht voorzitter J. d'Hert de in februari overleden heer Ed, Hofmam, die 33 jaar lid was van Westersehelde waarvan 22 jaar be stuurslid en de laatste drie jaar voor zitter. Er werd een minuut stilte in acht genomen. Na de kaninigsschietimg was er een prijsschieting. De uitslag hiervan luidde: hoogvogel niet afgeschoten., zijvogels E. Kaas, J. d'Hert, Om. Saey en Aug. Meert. Kalilen niet af,gescho ten. De jaarvergadering en de daaraan verbonden maaltijden werden in ca fé De Vriendschap gehouden. In de vacature van wijlen E. Hofman werd voorzien 'door de verkiezing vam A. van Hecke. (Van een onzer verslaggevers) KOEWACHT Op last van de gemeente Axel is zaterdag de stinkende en inmiddels be- ruchtgeworden vuilnisbelt langs de weg Heikant-Koe wacht voor iedereen herme tisch gesloten. Burgemeester M. K. van Dijke had deze maatregel al eerder aangekon digd, omdat na een onderzoek was gebleken, dat voor de om wonenden sprake was van on duldbare hinder. Op grond van de hinderwet is tenslotte deze beslissing genomen. Rondom de chaotische vuilnisbelt is eind vorige week omheining aan gebracht, zodat het terrein door nie mand meer betreden kan worden. Tevens zijn borden geplaatst, die het storten van vuil met ingang van deze week strafbaar stellen. De ko mende weken zullen nog verschil-, lende dingen ondernomen worden om de overlast voor de directe om wonenden zo snel mogelijk tot een minimum te beperken. Nu de belt gesloten is, heeft men automatisch de hinder kunnen terugbrengen, maar het terrein zal nog geëgali seerd moeten worden en worden afgedekt met een zandlaag. Verder zal de rattenbestrijding krachtig ter hand genomen worden. Met dit alles is een bedrag van ettelijke duizen den guldens gemoeid. De vuilnisop haaldiensten, die van deze belt ge bruik maakten, zijn in het vervolg aangewezen op de officiële stort plaats van de gemeente Axel, waarvan men overigens aanneemt dat ook deze binnen een jaar „vol" zal zijn. De directie van de N.V. Linex Nederland Flatenfabriek in Koe wacht is ontstemd over het feit, dat op last van de gemeente Axel de vuilnisbelt in Koewacht hermetisch is gesloten, zonder dat daar het bedrijf officieel van in kennis is gesteld. Linex was in 1956 de eer ste, die van het waterschap Hulster Ambacht formeel toestemming kreeg om in de St.-Andrieskreek fabrieks- afval te storten. Tot en met afgelopen week heeft de fabriek van dat recht ongelimi teerd gebruik kunnen maken. Vol gens de directie zou de belt door het bedrijf alleen gebruikt worden voor het storten van zand en sintels, pro- dukten waarvan niemand, naar men verzekerde, last zou hebben. De kreek werd daarvoor „niet inten sief", maar wel „vrij regelmatig" gebruikt. Geruime tijdr nadat Linex N.V. toestemming kreeg, is de inter communale vuilophaaldienst van de belt gebruik gaan maken, daarna particulieren en andere bedrijven. Iedereen kon ongecontroleerd afval storten, 'omdat op de stortplaats elk toezicht ontbrak. Vermoedelijk is daardoor de zaak uit de hand gelo pen. Voor het gemeentebestuur van Axel is dit reden geweest om na veel touwtrekkerij de belt voorgoed te sluiten (zie onze editie van afge lopen zaterdag). De directie van de platenfabriek zit dat helemaal niet lekker. „Het is goed, dat men de belt onaangekondigd sluit", was het commentaar op de fabriek, „maar waarom zorgt men dan niet voor een alternatief". Maandag is de directie intern op de hoogte gebracht. Daar voor was men onkundig van de jongste maatregel. „Er schijnt wel getelefoneerd te zijn, maar elk offi cieel bericht van de gemeente Axel ontbreekt". Men is van mening, dat daarmee alle normen van fatsoen met de voeten zijn getreden. Van de zijde van de directie is naar het gemeentebestuur van Axel een brief gezonden, waarin men van zijn ont stemming blijk geeft en de gemeen te vraagt naar wat nu zal moeten gebeuren. Burgemeester M. K. van Dijke van Axel heeft afgelopen vrijdag met het bekendmaken van zijn maatregel het antwoord op die vraag eigenlijk al gegeven. Particulieren zullen in het vervolg gebruik moe ten maken van de stortplaats in Axel, waar wel voortdurend toezicht is. Fabrieken en bedrijven zullen, naar de mening van Axels burge meester, moeten uitkijken naar an dere mogelijkheden. Dat zou kunnen zijn: vuilverwerking in daartoe ge outilleerde bedrijven. En dat zint uiteraard de Koewachtse platenfa briek niet, omdat men zich daarmee ziet geplaatst voor aanzienlijke kos tenstijgingen. „Als het bedrijfsleven zijn vuil kwijt wil, zal het daarvoor, evenals de overheid dat moet, maar moeten betalen", aldus de heer Van Dijke. De directie van de platenfabriek ontkent van deze gemeentelijke vi sie op de gang van zaken op de hoogte te zijn. Linex is niet van plan zich zomaar zonder verdere toelichting bij de kwestie neer te leggen. „Wij waren de eerste", ver telde de directeur dinsdag desge vraagd, „en van ons hadden de om wonenden het minste last". Dat de gemeente Axel serieuze maatregelen gaat nemen met de ver dergaande milieuverontreiniging op eigen gebied bewijst ook het onder zoek, dat men heeft gelast naar de verontreiniging van het water in de kreek tegenover de inmiddels be rucht geworden Koewachtse vuilnis belt. In de krant van afgelopen vrij dag werd vermeld, dat daarin door Linex werd geloosd. Door de direc tie is dat desgevraagd ontkend. „We hebben geen afval", luidde de moti vering. De kreek is eigendom van de coöperatieve vlasroterij St.-Andries in Koewacht, die daarop biologisch verontreinigd water spuit. Onder normale omstandigheden zou het af val zichzelf moeten afbreken. Het gebeurt evenwel in zulke grote hoe veelheden, dat het water daardoor zuurstofarm is geworden. Aan de oppervlakte drijft een diepbruine substantie, afkomstig van rootwater. De fabriek heeft blijkens de uitlatingen van burgemeester Van Dijke toestemming voor deze lozing. Onderzocht wordt in hoever re de fabriek zich aan de gestelde normen houdt en of het aanbeveling verdient de voorwaarden in de hin derwet eventueel aan te passen. Directeur R. Martinet is niet ge lukkig met de plotselinge belang stelling voor zijn verontreinigde kreek. Hij ontkende op de hoogte te zijn van een onderzoek, maar maak te zich ook niet al te ongerust over de uitslag daarvan. „De kreek Is vies", vertelde hij, „maar de veront reiniging is niet groter dan een aan tal jaren geleden. We zitten hier al tachtig jaar en maken al heel lang gebruik van de kreek. Het is de enige lozingsmogelijkheid, omdat een gesloten rioleringssysteem ont breekt. Als de afvalwaterleiding door Zeeuwsch-Vlaanderen er is, zullen we van alle ellende af zijn. Zolang dit project niet klaar is, hebben we geen andere mogelijk heid. Als men in Nederland alle voorwaarden in de hinderniswet stringent zou toepassen, dan zou na genoeg het halve Nederlandse be- drijfsleven stilgelegd moeten wor den. Dat is dus ook geen oplossing", aldus de heer Martinet in zijn com mentaar. De gemeente Axel heeft al opdracht gegeven tot het opstellen van een rioleringsplan voor de ker nen Koewacht, Overslag en Zuiddor- pe met eventueel de mogelijkheid van aansluiting op de afvalwaterlei ding. Voorlopig schrikt men evenwel nog terug voor de hoge kosten, ver honden aan de verwezenlijking daarvan. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De fractie van de Partij van de Arbeid te Terneuzen is zeer ontstemd over de wijze waarop de directie van de cokesfabriek te Sluiskil het college van b. en w. heeft geantwoord op een verzoek de hinder die het publiek van het cokesstof on dervindt weg te nemen, althans te verminderen. Tijdens het openbaar fractieberaad van dinsdagavond stelde de fractie voorzitter, de heer J. M. Hamelftik dat deze zaak reeds in 1967 in de raad aanhangig werd gemaakt. -Hij wees het college er toen op dat -het openbaar verkeer op het weggedeelte onder de kranen van de cokesfabriek enorm veel hinder ondervindt van het neervallende stof. Op 17 decem ber 1969, aldus de heer Hamelink, was de arbeidsinspectie gereed met (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In de vergadering van donderdag zal de kamer van koophandel en fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen het verzoek tot aanwijzing van een commissaris in de N.V. Vliegveld Hulst behande len. De agenda voor de 22 e algemene vergadering vermeldt verder onder meer, de aanwijzing van een lid in het algemeen bestuur van het ETI voor Zeeland, in verband met het overlijden van de heer F. A. L. Vroon. De vergadering begint om tien uur en wordt gehouden in het gebouw van de kamer. r tion NS en BBA (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN - MIDDEL BURG - GOES Het over grote deel van de schooljeugd kan dan eindelijk na een jaar van hard blokken over enige dagen met een zucht van ver lichting de schooltas in een hoek smijten en van de lang verbeide vakantie gaan genie ten. Toch zullen vele scholieren voor zij werkelijk op vakantie kunnen gaan, de handen uit de mouwen moeten steken om aan het nodige zakgeld te ko men. In Zeeuwsch-Vlaanderen hebben zich tot nu toe 164 jon gens en 55 meisjes bij het ge westelijk arbeidsbureau in Terneuzen aangemeld om te werken op een bedrijf of kan toor, die door vakantiehouden de werknemers best extra hulp kunnen gebruiken. De heer J. Hoevens, directeur van het arbeidsbureau in Terneuzen, vertelde dat de vraag het aanbod overtreft. „Het grootste aantal jon gelui dat wil bijspringen, komt uit Terneuzen. Ook hebben jongelui uit andere gemeenten in Zeeuwsch- Vlaanderen bij ona aanklopt. De scholieren kunnen werk vinden in kantoren, bedrijven en winkels. Op vallend is dat er dit jaar weinig werk voor hen te vinden is in de landbouwsector, dit in tegenstelling tot vorig jaar. Het is niet helemaal uitgesloten, dat de aanhoudende droogte hierin een belangrijke rol speelt", aldus de heer Hoevens. Hij weet voorts te vertellen, dat er geen bedrijven zijn, die massaal gebruik maken van de vakantiehul pen, omdat zij door de vakantie van eigen employés omhoog zitten. Bij de meeste bedrijven is slechts plaats voor ten hoogste twee of drie va kantiehulpen. Er is een grote vraag naar jongelui die technisch enigszins onderlegd zijn. De heer Hoevens denkt dat het leeuwenaandeel van de werklustige scholieren zich nu wel heeft aangemeld, hoewel er toch nog steeds aanvragen binnendruppelen. Wat Zuid-Beveland betreft is het aanbod van scholieren veel groter dan de vraag. Met name het feit dat de werkzaamheden van de conser- venfabrieken door de droogte zijn vertraagd, speelt een zeer belangrij ke rol. Hoewel er natuurlijk nog wel kantoren en bedrijven zijn op Zuid-Beveland, die graag gebruik maken av de vakantiehulpen, Is het niet uitgesloten dat een gedeelte van de scholieren op een andere manier aan zakgeld moet zien te komen. Op het Gewestelijk Arbeidsbureau in Middelburg is de vraag en het aanbod van vakantiewerkers goed te noemen. De directeur, de heer D. Boogerd, vertelde, dat zich iets meer scholieren hebben opgegeven dan het vorig jaar het geval is geweest. In totaal zijn 230 scholieren het bureau binnen komen lopen om te proberen ergens werk te krijgen. Verwacht wordt dat een nog even groot aantal zich bij het Middel burgse arbeidsbureau zal aanmelden. Ook de vraag naar vakantiehulpen is op Walcheren groot. Vooral in de horecasector zijn de vakantiekrachten gewild. Verder to nen ook de grote warenhuizen en winkels in Middelburg en Vlissingen veel belangstelling. Natuurlijk wordt ook een groot deel ingezet op kantoren. Met name kantoren van gemeentediensten, banken en ver zorgingscentra hebben werk voor scholieren, die om zakgeld verlegen zitten. het onderzoek maar eerst op 17 fe bruari 1970 stuurde het college van b. 'en w. van Terneuzen dit rapport door naar de directie van de cokesfa briek. Slechts vier dagen later werd door de directie meegedeeld dat eerst op 4 september a.s. hierover een ge sprek kan volgen. Ook de motieven van de cokesfabriek, als zou het niet haar schuld zijn dat onder de kranen een openbare weg loopt en soortgelij ke verontschuldigingen konden de fractieleden moeilijk verteren. Het ziet er dus wel naar uit dat tijdens de openbare raadsvergadering van a.s. donderdagavond," hierover uitvoe rig van gedachten zal worden gewis seld. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Gistermiddag om vijf uur heeft mevrouw De L. uit Terneuzen een val met haar flets ge maakt en moest vermoedelijk met een gebroken heup in het Julianazie kenhuis worden opgenomen. Het ongeluk gebeurde toen zij van de Axelsestraait naar de Alvarezlaan reed en op de hoek van de Bachlaan stopte o<m een auito voorrang te ge ven. Toen zij verder wilde rijden werd zij aangereden door mevrouw A. J. uit Terneuzen, die eveneens op de fiets in dezelfde richting reed, de auto volgde. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) BREDA Twee kernthema's be heersten de vergadering, die de dioce sane middenstandshond Breda giste ren in Het Turfschip hield. Dit wa ren: streven naar verdere integratie via het NKOV in Den Haag en: hand having van de diocesane bond of niet? De mididenstamidsafdelinjgsbesturen uiit West-Brabant en Zeeland waren bij elkaar gekomen in de zogenaamde Centrale Raad. De landelijk voorzit ter van het NKOV, de heer Pecquin, betoogde de noodzaak van een volle dige integratie van het midden- en kleinbedrijf. Hij zag het vee-1 in een minister voor middens tarud-szaken, maar voelde wel iets voor een staats secretaris voo-r integratie, die een dui delijke regeringsopdracht zou moeten hebben om te werken voor het mid den- en kleinbedrijf. Diocesaan voorzitter C. Nouwens haakte op deze woonden in. Hij onder streepte het grote belang van een lan delijke organisatie als het NKOV. Hij brak echter ook een lans voor het voortbestaan van de regionale bon den, die als belangrijkste taak hebben het werken in de eigen regio met de eigen specifieke problematiek. De heer Nouwens bevestigde op nieuw dat hard gewerkt wordt een fusie tussen de Bredase en Bossche afdeling tot stainid te brengen, om zo doende Zuid-Nederland, eventueel samen met de Limburgse bond als één grote afdeling te kunnen hanteren. De vergadering schaarde zich ten slotte als een mam achter dit beleid van het diocesane bestuur. E.H.B.O.-diploma In de kantine van de N.V. Stijfsel- en Glucosefa- briek werden de diploma's uitge reikt aan de geslaagden van de ge houden E.H.B.O.-cursus. De docent was dokter E. Du Puy uit Sas van Gent. De geslaagden uit Westdorpe waren J. van der Goes, J. van Puy- velde, Riet Jonkheijm, T. Jonkheijm en G. de Block. Na de diploma uitreiking volgde nog een gezellig samenzijn met een optreden van het orkest De Maertelaere en een confe- St.-Raphaël vraagt steun In een huis-aan-huis circulaire heeft de plaatselijke E.H.B.O.-vereniging St.- Rafaël steun van de bevolking ver zocht. Deze week wordt een collecte gehouden, waarbij niet alleen geld wordt gevraagd, maar ook gebruiks artikelen. De toegezegde goederen worden daarna als prijs beschikbaar gesteld voor een binnenkort te hou den duivenvlucht ten bate van de E.H.B.O.-vereniging. Van de op brengst van deze actie zal de vere niging het meest noodzakelijke ma teriaal kunnen aanschaffen. Voor deze duivenvlucht bestaat ieder jaar een zeer grote belangstelling. RIA-W De algemene ledenver gadering van de voetbalvereniging RIA-W zal plaatsvinden op zaterdag 11 juli a.s. Door het bestuur wordt een voorstel gedaan om een jeugd commissie in te stellen, waarin zit ting zullen nemen (volgens het be stuursvoorstel) R. de Guchteneire, H. van Maele, G. Emans, R. van Laere en L. Audenaerd. Ook is een taakverdeling van het bestuur aan de orde. De voorzitter, secretaris en penningmeester zullen de algemene leiding op zich nemen. In de teehni sehe commissie, die tevens de wed strijden zal verzorgen, hebben zit ting Armand Thomas, A. van Laere en F. Adam. Materiaalverzorging is in handen van A. van Paemel. Voor vervoer zullen zorgen C. Dellaert en A. van Paemel. Morgen, donderdag 25 juni. Bergen op Zoom: 8.17 en 20.35 uur, Hansweert: 7.17 en 19.28 uur, Made-Drimmelen: 11.07 en 23.12 uur, Terneuzen: 6.46 en 18.56 uur, Vlissingen: 6.13 en 18.29 uur, We- meldinge: 8.07 en 20.25 uur. Films MIDDELBURG City 20 uur Inga, ja ik wil 18 jaar GENT Normandie: De helse straal 14 jaai Scaldis: God Zulla tegen het din£ 14 jaar Select: De onderwereld van Londen 14 jaar Astrid: De tijd van het bloed 18 j. Capitole: De dingen van het leven 18 jaar Majestic: Hartelijke kussen uit Rusland 18 jaar Metro: Satyricon 18 jaar Rex: De Kardinaal 18 jaar Century: Charro 14 jaar Scala: Speelgoed voor spionnen 18 jaar Toneel - Muziek - Dans DOMBURG Herv. Kerk 20.30 uur Koorzang door het Interkerkelijk Jeugd- en Tienerkoor ROTTERDAM De Doelen (Grote zaal) 20.15 uur Holland Festival: Rotterdams Phil- harmonisch Orkest Rivièrahal 20.15 uur Holland Festival: Teatro Libero Rome met „Orlando Furioso" van Ludovico Ariosto en Edoardo San- guineti Openluchttheater Dijkzigt 14 uur Kindertheater „Psst" met „Het Kleefklimaat" Schietingen HULST Batavieren 15 uur Opg. voor deze rubriek tel. 01180- 7438 of Postbus 116 in Middelburg. GOES Museum voor N.- en Z.-Bevelanf Singelstraat 13: „Kunst in hei klein" (oude tegels). Geopend: ma t.m. vr. 10—12 en 13.3017 uur; zat. 14—17 (tot 1 sept.). MIDDELBURG Vleeshal Stadhuis: Expositie van tekeningen van Joseph Bevys. Dag. van 10—17 uur (tot 5 juli). Rijksarchief, St.-Pieterstraat 38. Zomertentoonstelling „A is een aapje", het onderwijs op de l.s. in Zeeland in de eerste helft van de vorige eeuw (tot 30 aug.). Miniatuur Walcheren: Dag. t.m. 31 aug. van 922 uur. Van 1 t.m. 27 sept. van 918 uur. v. Benthem en Jutting, Lange Delft, Expositie van Russische Ikonen. Ma. t.m. zat. (t.m. 31 aug.) Abdij: „Spel van klank en licht". Iedere woensdag-, donderdag- en vrijdagavond (t.m. 4 sept.). ROTTERDAM -Maritiem Museum, Burg. s'Jacobs- plein 8. Expositie „En de haven groeide voort, 19451970" (t.m. 30 sept.). Dag. van 1017. Zon. van 11—17 uur. SLUIS Raadskelder Stadhuis Schilderijen tentoonstelling van Belgische schil ders. Dag. van 1012 en 1418 u. (tot 1 september). ST.-ANNA TER MUIDEN Voormalig gemeentehuis. Tentoon stelling schilderijen van Jos But en schilderijen en beeldhouwwerk van J: de Meester de Betzenbrouck Geopend dag. 1012 en 1417 uur (tot 15 september). VLISSINGEN Britannia: Expositie schilderijen van Piet Bulthuis (t.m. 31 aug.). WESTDORPE Galerie Troutzaerte: Expositie Hanna Mobach met kleinplastiek (t.m. 5 Juli). Ma. t.m. zat. van 9 18 uur. Zon. van 1418 uur. BRUGGE Groeningemuseum: Koetsen in het Brugse stadsbeeld (t.m. 27 juni). Er zijn 2300 vestigingen. Op de postkantoren kunt u de hele dag terecht. Een aantal daarvan is zelfs ook op vrijdagavond of de plaatselijke koopavond geopend. Voor de postagentschappen geiden aparte openingstijden.

de Stem | 1970 | | pagina 5