Sas van Gent steunt verbetering woningen GS. 0 BOERENSCHUUR IN CLINGE AFGEBRAND VRIJDAG HEARING OVER TOEKOMST Hontenisse zoekt schip dat brand in Walsoorden meldde II V „Ware culture Gemeentebestuur Hontenisse komt praten over grieven en wensen van Terholenaren GEERT Hulster brandweer moest weer uitrukken ISOLEMENT EDITIE VOOR ZEELAND ZWEMBAD Y erkeersexamen te Aardenburg Bemanning is bedankje echt wel waard Geanimeerde kermis te Zuiddorpe ONDERZOEK Hengelconcours te Heikant VISWEDSTRIJD TE KOEWACHT Sportdag te Koewacht Voetbalclub Steen houdt vergadering Pas in 1973 nieuw sportveld in Sluis Gewonde en schade bij aanrijding op Rijsweg 58 Drie personen gewond bij slippartij in Hulst y DE STEM VAN WOENSDAG 24 JUNI 1970 (Van een onzer verslaggevers) TERHOLE De inwoners van het zeshonderd zielen tellende Oost- Zeeuwsch-Vlaamse Terhole verwachten veel van het gesprek, dat aanstaande vrijdag met een delegatie van het gemeentebestuur van Hontenisse gevoerd zal kunnen worden over de toekomst van het dorp. Op initiatief van de gemeente wordt namelijk vrijdagavond in het parochiehuis een hearing gehouden met de toekomstige ontwik kelingen van het dorp als onderwerp. Op deze bijeenkomst zullen de dorpelingen in de gelegenheid worden gesteld hun wensen en grieven kenbaar te maken. Dat zijn er heel wat. Het kleine Terhole is het na tien jaar beu om als een ondergeschoven kind van de gemeente Hontenisse te worden be handeld. Al hebben de inwoners van het dorp niet met zoveel woorden aan de gemeente laten blijken, het communiqué, dat men enige weken geleden aan het gemeentebestuur heeft verstrekt bevatte wel deze te neur. Want Terhole heeft het gevoel tekort gedaan te worden. Al verschillende keren is op de gemeente Hontenisse een beroep ge daan voor het treffen van een aantal voorzieningen, waarmee een even wichtige ontwikkeling van het plaatsje ook voor de toekomst ge waarborgd zou moeten worden. Evenzoveel keren deed de gemeente bepaalde toezeggingen, maar nooit werd er iets gedaan. „We hebben in de loop der jaren het gevoel gekregen, dat we steeds met een kluitje in het riet zijn gestuurd", vertelt H. Bruggeman, landbouwer van beroep. Hij voelt zich evenals de voorzitters van een groot aantal plaatselijke verenigin gen nauw betrokken bij het lot van het plaatsje. In de jongste gemeen teraadsverkiezingen haalde hij net niet genoeg stemmen om als Terho- lens vertegenwoordiger in de ge meenteraad van Hontenisse gekozen te worden. Samen met nog een aan tal mensen heeft hij zich daarom maar op een aangepaste manier op geworpen voor de belangen van Terhole. Het eerste resultaat van zijn en andermans ijveren was het gezamenlijke communiqué van een aantal inwoners, waarin deze hun bezorgdheid uitspraken over de toe komst. Het schrijven werd twee we ken geleden aan de voltallige ge meenteraad toegestuurd. De organi satie van de gespreksavond van aan staande vrijdag was het resultaat. Al jarenlang proberen de inwo ners van Terhole in hun onderge schoven positie verandering te bren gen door doorbreking van hun isole ment. Tot op de dag van vandaag is dat niet gelukt. De laatste vijf jaar zijn geen nieuwe huizen meer ge bouwd en langzamerhand ziet Ter hole de gehele jonge garde wegtrek ken. En dat vervult de dorpsoudsten met enige zorg. Geen wonder dat men aan deze ontwikkelingen zo snel mogelijk een halt wil toeroepen. De bouw van nieuwe woningen acht men het meest urgent. „Geruime tijd geleden is al beloofd dat er tien nieuwe huizen zouden komen", vertelt de heer Bruggeman. „Tot op de dag van vandaag is zelfs nog niet begon- DAOaUU) VOOR ZUIDWEST NEDERLAND ABONNEMENTSPRIJS m.i.v. 1 juli 1970: 16,per kwartaal binnen verspreidingsgebied (excl. 50 et. incassokosten); 5,55 per maand (incl. 9 et. incassokos ten). Buiten verspreidingsge bied 23,per kwartaal. Overige prijzen op aanvraag. RAYONKANTOREN TERNEUZEN, Nieuwstraat 9 TeL 01150-7920 HULST: Steenstraat 14, Tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, TeL 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: Na kantooruren: tel.. 01140-3751 en teL 01158-1940 (Z.- Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Chef-Zeeland: A. F. Koopman (01180-7438) Postbus 116. Middelburg. Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen G. van Berkel, (01150-4866) Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Verlind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: A Schel! (01150-4865) Sportredactie Zeeland: R. van Deursen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer (01155-2237) EXPLOITATIE ADV Inspecteur Zeeland: L K. M. de Jong (01150-42811 Hulst en O.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.-Z.-Vlaanderen M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: 3 Schieman, Axel (01155-12241 Walcheren en Zuid-Beveland: C Menu (01100-4318). nen met het bouwrijp maken van de grond". Terhole is een actieve gemeen schap die het waard is om geholpen te worden. Die mening is ook de landbouwer toegedaan. „We hebben een actief verenigingsleven. Er is een bloeiend muziekgezelschap, een actieve wandelclub en er wordt to neel gespeeld", vertelt hij. „We ver dienen echt wel een beetje meer medewerking dan tot nog toe het geval is". Men verwacht van het nieuwe college in Hontenisse veel. „Als er meer woningen komen", mo tiveert Bruggeman, die bij zijn praat-acties zijn naam mee heeft, „blijven er automatisch meer men sen in het dorp. Bovendien wordt door de winst op de grondverkoop een reserve gekweekt die aan de dorpsontwikkeling ten goede komt. Nu worden alle woningen in de grote kernen gebouwd en profiteren die bovendien van deze extra cen ten". Geen wonder dat ook Terhole daarvan een graantje wil meepik ken. Op de gemeente is nu een beroep gedaan een aantal speciale voorzie ningen tot stand te laten komen. Terholes sportieve generatie wil ook wel eens een balletje kunnen trap pen op een behoorlijk geoutilleerd sportveldje. Een voetbalveld is er, dat wel. Het ligt bij de lagere school, er staat gras op en er zijn twee eigengemaakte goals, maar daar houdt het verder mee op. „Als je tegen een bal schopt, komt hij terecht tussen de bieten of de tar we", zegt Bruggeman een beetje mis troostig. Zwemaccommodatie heeft Terhole uiteraard niet. Men zou de kinderen van de lagere school graag zwem- instructie geven, maar dat kan niet. Daarom heeft men aan het verlang lijstje meteen maar een instructie zwembad toegevoegd, al weet men bij voorbaat dat het geen haalbare kaart is. „Op deze manier willen we de gemeente alleen attenderen op de bestaande behoeften", luidt het mo tief voor dit verzoek. „Nee',' zegt de landbouwer nog maals, „we zijn te dikwijls met een kluitje in het riet gestuurd, maar nu er met de gemeente een gesprek op gang komt verwacht ik weer meer voor de toekomst". In Terhole leeft de hoop dat het gemeentebestuur met voorstellen voor de dag komt die spoedig gerea liseerd kunnen worden. Gebeurt dat niet dan overweegt men actie. Al leen willen de Terholense prominen ten daarover nu nog niet praten. „Het heeft geen zin om je onderhan delingspositie te verzwakken door uitlatingen en acties die voor het gesprek van vrijdag nadelig kunnen zijn", vertelt de heer Bruggeman daarover. En daarin geven de vere- nigings-prominenten die bij deze „strijd" aan zijn zijde staan hem groot gelijk in. (Van onze correspondent) AARDENBURG In de zaal „Sancta Maria" te Eeede had de uit reiking plaats van diploma's en speldjes aan de leerlingen der lagere scholen, die aan het jaarlijks ver- keersexamen (verkeersproef) met succes hadden deelgenomen. Behal ve een schriftelijke proef moest ook een praktisch examen worden afge legd onder leiding van de rijkspoli tie. Aan de leerlingen, die voor het eerst slaagden werd een diploma van het Verbond voor Veilig Ver keer uitgereikt. Aan de leerlingen die voor de tweede maal met goed gevolg de proef aflegden, werd het verbondsinsigne uitgereikt. Aan de proef werd deelgenomen door de leerlingen van de vijfde en de zesde klas, behalve van Eede, waar alleen de zesde klas de proef aflegde. Na een inleidend woord door de consul van het Verbond voor Veilig Verkeer, de heer J. M. Paridaen, werden in aanwezigheid van verte genwoordigers van het college van b. en w., de rijkspolitie en het onderwijzend personeel de diploma's uitgereikt. Het diploma „Met Lof" werd uitgereikt aan de leerlingen Jeanne Buijck en Ronny van Hal, beiden van Eede. Ze hadden beiden de proef met 0 fouten afgelegd. Er waren 58 leerlingen, die het diploma ontvingen. Voor het speldje slaagden met 0 fouten, dus met lof: Carlie de Bac- kere, Monique Veraart en Trees de Wandel, alle drie van de R.-K. Meis jesschool te Aardenburg. Voorts ont vingen nog 32 leerlingen het speldje. DE HEER BRUGGEMAN (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Het ge meentebestuur van Hontenisse heeft op het loodswezen in Vlissingen en „Vlissingen Radio" een beroep ge daan om zo snel mogelijk de identi teit van de bemanning van het tot nog toe onbekend gebleven schip te achterhalen, dat vanaf de Schelde groot alarm heeft geslagen voor de brand in Walsoorden van afgelopen maandag. Zoals gemeld werd het vuur door de bemanning als eerste opgemerkt. Vanaf het schip heeft men toen door middel van geluid en licht de aandacht van mensen op de wal weten te trekken. Het gemeentebestuur van Honte nisse, onder welke gemeente Wal soorden valt, is van mening, dat de bemanning door deze handelwijze de gevolgen heeft weten te beper ken en erger heeft voorkomen. De situatie was op het moment van ontdekken al zo precair, dat de be woners zich (gewekt door het la waai) nog maar te nauwer nood in veiligheid konden stellen. Dat heeft ook het gemeentebestuur zich gerea liseerd. Burgemeester mr. M. So- mers is trouwens in de bewuste nacht ter plaatse persoonlijk pools hoogte wezen nemen. Er zijn maandag en dinsdag de gehele dag pogingen ondernomen om via het loodswezen in ieder geval de naam van de loods te achterhalen, die in ieder geval op dat moment aan boord van het schip geweest moet zijn. Die pogingen hebben tot nog toe geen enkel resultaat gehad. „Vlissingen Radio" heeft al her- haa'lde malen een oproep de lucht ingestuurd voor het anonieme schip. Ook daarop is nog geen enkele reac tie gekomen. Het is zelfs niet be kend of het een Nederlands of een buitenlands schip was. In het duis ter heeft niemand dat blijkbaar kunnen waarnemen. Ook dit be moeilijkt de opsporing, omdat men geen enkel houvast meer heeft. De komende dagen zal vermoedelijk (Van onze correspondent) ZUIDDORPE Eén zweefmolen, één schiettent en het hele dorpsplein vóór het vroegere gemeentehuis vol met woonwagens was het beeld van de Zuiddorpse kermis. Des middags een stroom van bezoekers per auto. De jeugd die vroeger op de brom mer reed, rijdt nu per auto. Fietsers waren er niet te bespeuren. Van de dansgelegenheid in de zaal van café Centraal werd druk gebruik ge maakt. Rond 10 uur was er op straat geen mens meer te zien. Ondanks de hitte zaten de paar cafés tot 1 uur 's nachts, het sluitingsuur, stampvol. nog een aantal radio-oproepen de lucht ingaan. Voorlichtingsambtenaar O. Vos- veld gaf dinsdag over deze kwestie als commentaar: „Het gemeentebe stuur vindt het de moeite waard om de bemanning te vinden. Ze heeft een ramp weten te voorkomen en .dat is wel een bedankje waard". Op wat voor manier het gemeen tebestuur zijn erkentelijkheid wil betuigen is nog niet bekend. Dat hangt geheel af van de herkomst van de boot. „Als het bijvoorbeeld een Turk is wordt het wel erg moei lijk om de bemanning naar Honte nisse te halen om iedereen de harnd te drukken", aldus de voorlichtings ambtenaar. Dinsdag is de technische recher che uit Den Haag in samenwerking met dea rijkspolitie een onderzoek begonnen naar de oorzaak. Veel hoop, dat men die zal kunnen ach terhalen hadden de politiemensen gistermorgen niet, omdat alle aan wijzingen ontbreken. De politie heeft desgevraagd ontkend, dat er (zoals aanvankelijk door omwonen den werd verteld) sprake geweest zou zijn van een kleine explosie. De klap, die men heeft waargenomen is vermoedelijk veroorzaakt door val lend puin of dakspanten. „Toen die klap werd waargenomen stond de gehele bovenverdieping al in lich terlaaie," aldus een wachtmeester van de rijkspolitie. Inmiddels is rond de geblakerde ruïne een omheining geplaatst in verband met instortingsgevaar. (Van een onzer verslaggevers) HEIKANT Aan een hengelcon cours, georganiseerd door de visclub „De Knorhanen" uit Heikant, heb ben in totaal vierenveertig vissers deelgenomen. Er werden in totaal 82 vissen gevangen en de uitslag is als volgt: jeugdleden: 1 Frans van Swael, Hulst 380 punten, 2 Jan van Goethem, Heikant, 180, 3 Emiel de Smet, Heikant, 155, 4 Leon de Vos, St.-Jansteen, 125, 5 Jo v. Dorselaer, Hulst, 110, 6 Eduward Strabbe, Hei kant 75, 7 Maria Everaert, St.-Jan- steen, 70, 8 Ronny Cook, Heikant, 50, 9 Irene de Rijk, Kapellebrug, 50, 10 Willy van Waesbergen, Heikant, 30. (Van onze correspondent) KOEWACHT Slechts 27 leden .varen present voor het clubkampi oenschap van de vissersvereniging ce Koewacht. Het wedstrijdterrein was het viswater „De Konijnenput- ten" en de vangst was goed. De uitslag: 1 R. de Mul, 2 S. Troch, 3 E. de Rijbel, 4 J. de Schepper, 5 A. Goossens, 6 E. Lammens, 7 A. Ver heggen, 8 E. v.d. Sijpt, 9 M. van Dam, 10 C, Buijs, 11 F. Mechelinck. (Van onze correspondent) KOEWACHT De sportdag van de junioren van de VV Koewacht werd een zeer groot succes. Op alle fronten (100 meter, doelschieten, dribbelen, penalty's en afstandlo pen) werd sportief en met grote inzet gestreden. Ook volgend jaar zal iets dergelijks georganiseerd worden. De einduitslag was: D-junioren: 1 R. van Poecke, 2 E. Matthijs, 3 G. de Smit. C-junioren: 1 Wouters, 2 C. de Kind, 3 A. Baert. B-junioren: 1 E. van Damme, 2 F. de Block, 3 J. van Gremberghe. (Van onze correspondent) SINT JANSTEEN De voetbal vereniging Steen zal vrijdag in café Sport de algemene ledenvergadering houden. Op de agenda staan onder andere het verkiezen van een nieu we voorzitter in verband met het overleijden van F. Pleunis en ver kiezing van verschillende nieuwe bestuursleden. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Zonder enige discussie is de raad van Sas van Gent in de gisteravond gehouden vergade ring akkoord gegaan met het besluit waarbij in beginsel wordt bepaald dat de gemeente Sas van Gent geldelijke steun zal verlenen bij de verbetering van woningen en woonbuurten. Op 1 januari 1970 is de premierege ling woonverbetering en -splitsing ingetrokken. Daarmee is de basis ont trokken aa nde raadsbesluiten waar bij werd besloten tot overenkomstige toepassing van deze regeling in de ge meenten Philippine, Sas van Gent en Westdorpe. Op dezelfde datum trad de be schikking geldelijke steun verbetering woningen en woonruimten echter in werking, die heel anders van opzet is de oude regeling. Vroeger kwam twee/derde deel van de kosten voor rekening van het rijk en een/derde deel voor rekening van de gemeente. Nu zal het rijk een bij drage geven onder vorwaarde dat de gemeente daar uit eigen middelen ten minste 25% bijpast. De rijksbijdrage bedraagt twintig procent van de kosten maar in het algemeen niet meer dan tweeduizend gulden per geval. Dat betekent dat rijk en gemeente samen hoogstens f 2500,premie geven. In sommige gevallen kan dat meer zijn n.l. bij het maken van combina ties. (Van onze correspondent) SLUIS De gemeenteraad van Hulst heeft besloten het plan tot aanleg van een nieuw sportveld aan de Zuiddijkstraat in drie fasen uit te voeren. De voor het sportveld aangevraagde subsidie werd gewei gerd en de financiële positie van de gemeente laat uitvoering in een jaar niet toe. Dit betekent dat het nieuwe sportveld niet voor 1973 beschikbaar zal zijn. De algemene politieverordening van de voormalige gemeente Re- tranchement werd ingetrokken. Voortaan zal de politieverordening van Sluis ook voor Retranchement gelden. Er werd besloten deel te ne men aan de gemeenschappelijke re geling „Centrum voor Automatise ring Zuidwest Nederland" welke ten doel heeft de automatisering van de gemeentelijke administratie te re gelen. (Van onze correspondent) GOES De bestuurder van een personenauto, L. de J. uit Terneuzen, is bij een aanrijding op rijksweg 58 ter hoogte van het viaduct bij 's- Heer-Arendskerke gewond geraakt. Het ongeval ontstond doordat De J. te laat opmerkte dat de voor hem rijdende personenauto van G.S. stop- te om linksaf te slaan. De L. moest per ambulance naar het St.-Johanna- j ziekenhuis in Goes worden overgt- bracht. De beide auto's werden zwaai beschadigd. Als de kosten voor het treffen van voorzieningen minder bedragen dan duiezend gulden wordt er geen bij drage verstrekt. De bijdrage wordt alieen verstrekt voor woningen die gebouwd zijn na 1945. Woningen van gemeente en bouwverenigingen ko men niet in aanmerking. Er zijn uitzonderingen voor enkele veel voorkomende verbeteringen, zo als voorzieningen aan toiletten, dou ches, keukens en bergruimten. Woningen met een beperkte levens duur kunnen ook in aanmerking ko men voor een premie. In woningen voor bejaarden mogen met gebruik making van de regeling centrale ver warming en liften worden aangelegd. Voor lichamelijke gehandicapten gelden uitzonderingsregels. (Van onze correspondent) HULST Op de Hogeweg te Hulst slipte een bestelauto, bestuurd door J. W. uit Hulst, waarbij F. C. uit Clinge, J. V. uit St.-Jansteen en J. D. uit Terhole, gewond raakte en naar het St.-Lidwina ziekenhuis te Hulst moesten worden overgebracht. J. W. liep geen letsel op. De auto werd zwaar beschadigd. Het ongeluk gebeurde in een bocht op de snel weg, waarna de auto in een naast de weg gelegen sloot terecht kwam. Foto: De meetpunten (Van een onzer verslaggevers) CLINGE Voor de negende keer binnen tien dagen is een sec tie van de vrijwillige brandweer in de gemeente Hulst dinsdag middag in actie moeten komen voor een flinke brand. Gisteren middag brandde aan de verbin dingsweg tussen Clinge en Graauw een kapitale boerenschuur van de familie De Nijs tot de grond toe af. De oorzaak van de brand is onbekend. De totale schade wordt geraamd op ongeveer vijftigdui zend gulden. Het vuur in de oude boerenschuur werd ontdekt door mensen, die ach ter de loods op een akker aan het werk waren. Aanvankelijk werd op de rookwolken geen acht geslagen, omdat men daclit, dat in de omge ving vuil opgestookt werd. Toen even daarna de vlammen door het asbest-platen dak van de schuur sloegen werd alarm geslagen. De brand is vermoedelijk ontstaan in het gedeelte van de loods, waar een grote hoeveelheid hooi lag opge slagen. Even nadat de hogedrukspuit van de vrijwillige brandweer uit Hulst arriveerde, stortte het rechter deel van het dak met donderend geweld in. De brandweer kon wei nig anders doen dan lijdelijk toezien hoe het gebouw door de vlammen werd verteerd. Mensen, die de brand als eersten ontdekten hebben nog kans gezien om het grootste gedeelte van de opgeslagen landbouwwerktuigen naar buiten te rijden. Daaronder waren een aantal boerenwagens en een tractor. Verder bevond zich in de schuur alleen wat klein gereed schap. Kalveren, die zich in de buurt van de brandende loods be vonden konden door toegestroomde buurtbewoners nog tijdig in veilig heid worden gebracht. De brandweerkorpsen uit Hulst, Clinge en Nieuw-Namen, die het vuur bestreden hebben kans gezien een varkensstal in de onmiddellijke nabijheid te behouden door het ge bouwtje voortdurend nat te houden. De varkens hebben van de brand geen schadelijke gevolgen ondervon den. Behalve de hokken wisten de spuitgasten ook een olietank in takt te houden. Even na zes uur waren de blu- seenheden de brand meestqr. Hoe wel van de boerenschuur toen nog regelmatig gedeelten van het bran dende dak en de gevels instortte, was het gevaar op dat moment ge weken en hoefde men er nog alleen voor te waken dat het vuur zich niet opnieuw zou uitbreiden. Bij de blussingswerkzaamhoden hebben de brandweerlieden aanvan kelijk veel hinder ondervonden van de grote hitte en de geringe drtó de waterleiding. Dat laatste weldra verholpen worden door t beroep op het waterpompstatio» St.-Jansteen te doen, van waaruit druk tijdelijk werd verhoogd. De verrichtingen van de verse' lende brandweerkorpsen werden l degeslagen door burgemeester Molthoff. die kort na de brand®1 ding ter plaatse was en adminis® tief brandweerman F. SollevelA na de gemeentelijke herindeling nieuw organisatieschema heeft worpen met alle beschikbare rieel en personeel als uitgangsp® Hij kon dinsdag met voldoe® constateren dat de nieuwe voor de negende maal in anderi® week perfekt had gewerkt. FOTO BOVEN Beelden van de brand. Op moment dat deze foto werd S® men was het grootste gevaar ken. (Van een onzer verslagj TERNEUZEN „In heerst op het culturele v ware Maffia-terreur. Dat gerust schrijven, want hei Deze harde beschuldigin uit de mond van kunst Geert van Fastenhout (3 nu nog woonachtig in Plii Volgende week vertrekt Friesland. Na 10 jaar Vlaanderen wil hij weg zegt hij, de kans erg gro„ anders nooit meer vandaan men. Op de valreep iieeft G. Fastenhout een tastbaar van zijn Zeeusch-Vlaams de afgeleverd. Dit in de vorm van z manifesterende muurschi in de hal van de pas in genomen Prins Willem-Al school aan het Grieghof neuzen. De „Maffia-terreur" zit stenaar en zijn medelot, (verzameld in een actii van Beroeps Kunstenaai hoorlijk hoog. met als na gevolg: „actie". „Leven is voor mij gee tiek. Wanneer ik teveel uit van mijn schilderij moet raken de omstandighede niet. Leven is voor mij a ren. Natuurlijk sta ik link: Het is veel rechtvaardige de mensen. De kabouter-mentalitei mij nog het beste. Die doen tenminste wat. Als zi woningnood zijn, worden zen gekraakt. Dit in tegen tot de politieke partijen, c alles beloven, maar ook al laten de belofte waar te i aldus Geert van Fastenhou De industrialisatie v: Zeeuwsche land is de s gaan beangstigen. Vanui huis in Philippine kan vlam van de DOW zien. I te ver voeren dat een obs» noemen. Het is echter w van de redenen, om na ti< zijn tenten elders op te Volgens van Fastenhout st industrie niet bij de mos ken. „Z(j rukt on naar Br van Gent naar Terr wijst in die richting". Tien jaar geleden bet zeeland voor hem een vlek kaart. Het beviel de schil voor die tijd in Pariis, on IJsland rondzwierf. De d,e.hii voor zijn ontwikkeli schilder nodig had, werd land van contrasten gev Zelfs het a-culturele klima hem niet deren. „Ik ben er eerder rustige: gewonden en kreeg meer zl trouwen" zegt Geert van f;. hout. Ook deze schilder onl met aan het spook van de cl prestatie. Een in zijn slecht, of in 't geheel niet onerend machtsorgaan. Ruil jaar moest de kunstenaar' zon periode heb je het 1 van je kunstenaarschap toe geleverd") genadebrood Van een bedrag (pas de jaren) van f 150,- per weel inbegrepen, is het geen ve pen. Trouwens de gemeen opdracht voor de wandschil invert de schilder nog net 3000,- op. Daarvoor is hi ruim twee en een halve m de weer geweest.

de Stem | 1970 | | pagina 2