CONCURRENTIE MAG NIET BERUSTEN Boeiende strijd van Merckx tegen zichzelf ra nee TOM OKKER DOOR HEWITT GEWIPT Rhodesië voor twee jaar door FIFA geschorst fel: Ster Ed zege Start Karstens onzeker URTAIN HIELD TITEL Pijnen toch van start JL FRANJE REPUTATIE Brazilianen misten mis Fair play-cup voor Peru en ovei Rivera in Negen losgerede Wereld reco drukken voor Koets Beste elftal door peter heerkens Aanzienlijke som geld voor Duitse voetballers 12 WOENSDAG 24 JUNI 1970 21 BREDA Ongemerkt bijna, is het weer zo ver. Tour de France. Het wereldkampioenschap voetbal in Mexico heeft de aandacht voor de aanloop van de Franse ronde een maand lang afgewend, maar nu valt er niet meel aan te ontkomen. Vrijdag start de Tour. Ik deel de zorgen van hen die vrezen dat de ronde weer eenzijdig gaat worden bij aanwezigheid van Eddie Merckx. Van de andere kant echter, geloof ik dat we ons moeten verheugen in het genot om 3 weken lang te kunnen volgen hoe een coureur, tintelend van talent, afrekent met de zwaarste koersomstandigheden, de grootste concur rentie en het altijd dreigende gevaar dat ook hij ooit in elkaar kan klappen. Die strijd, van de eenling tegen zichzelf, zal boeiend zijn. En laten we wel wezen: is de roep om top-vedetten in de sport niet groot? Eddy Merckx: gevecht tegen zichzelf Toegegeven overigens, dat de top van Merckx zo hoog ligt dat men zich kan afvragen hoe lang de lol dat er niemand bij kan, nog duurt. Maar voorlopig zal de klasse van Merckx beslist zo boeien, dat de Tour er niet aan kapot hoeft te gaan. Wat dat betreft meen ik dat de zorg zich meer uitstrekt tot de rest van het peloton. Tot de tegen standers va'n Eddie Merckx, die be grijpelijk de moed gaan verliezen, maar die nooit mogen vervallen in de berusting zoals dat in de laatste Ronde van Italië gebeurde. Daar kan de Tour op stuk draa'ien en Jacques Goddet probeert het te voorkomen met een bijna maximale deelname. Sinds 1929, toen er 155 coureurs aan het vertrek kwamen, was het aantal starters nooit zo groot. In Limoges verschijnen er 150 aan de streep. De Tourleiding hoopt ermee te bereiken dat de belangstelling voor een aan val op de positie van Merckx en de volgende ere-plaatsen groot genoeg zal zijn om de Tour toch boeiend te houden. Er is trouwens nog meer franje aangebracht door Goddet en Levitan die met hun meesterwerk concurre ren tegen de populariteit van de Giro en de overmacht van Merckx. Er zijn meer prijzen, er zijn truien voor de nummer 2 van het punten klassement en de bergprijs, voor de rit-winnaar wordt de nationale vlag gehesen en het volkslied gespeeld, het verrassingselement werd aange bracht met een zeer vlak begin van •8 etappes en voor het eerst na de dood van Tim Simpson in 1967 werd de Mont Ventoux weer opgenomen in het schema. De Tour zal er onge twijfeld door aan belangstelling winnen. Afgezien van deze punten, zeker ook in Nederland dat voor het eerst in de geschiedenis twee ploe gen in koers heeft. Bovendien werd het absolute re cord van 23 Nederlandse deelnemers aan de Tour bereikt. Tien van hen, de complete ploeg dus, behoren tot de stal Caballero: Duyndam, Rent meester, Benjamins, Huub Harings, Steevens, Den Hartog, Schepers, Wouters, Vianen en Zoontjens. Gezien de prestaties in de laatste grote ritten-wedstrijden, ben ik ervan overtuigd dat het Tour-debuut van Caballero zeker geen afgang hoeft te worden. Caballero heeft in ieder ge val het voordeel dat het vrij onbe vangen tegenover dit grote avontuur kan staan en dat in tegenstelling tot Willem II-Gazelle. ge vraag die mij bezighoudt als het over Jan Janssen gaat, is hoe hij het zal verwerken dat in de Tour waar in hij altijd als absolute kopman van zijn ploeg gold, nu wellicht de zeer sterk rijdende en in de bergen waarschijnlijk Merckx' grootste rivaal Luis Ocana die rol geheel of gedeeltelijk gaat overne men. Resten dan nog twee Nederlanders in buitenlandse dienst: Gerben Kar stens bij Peugeot en Harrie Jansen bij Sonolor. Van Karstens is het op dit moment nog niet zeker dat hij start ziekte Harrie Jansen gaat op eigen verzoek aan het grote werk beginnen. Ploegleider Jean Stablins- ky vond hem te jong, stelde hem niet op, maar Jansen zelf was ge brand op de Tour. Drieëntwintig Nederlanders dus in een gezelschap van 12 nationalitei ten. Honderdnegenenveertig tegen standers voor Eddie Merckx, maar onder hen geen Gimondi, Bitossi en Adorni die te kennen gaven liever thuis te blijven. Ze zullen als ze bij dat besluit blijven gemist worden. Zoals Raymond Poulidor die van tijd-tot-tijd verandert in zijn plannen om te vertrekken. Vol gens de laatste berichten zou hij er vrijdag zeker bij zijn. Enfin, vana vond of morgen zal ik het wel horen in Limoges. En voor de rest kunnen U en ik weinig anders doen dan afwachten hoe groot de overmacht van Merckx dit jaar is en hopen dat zijn tegenstanders zich niet al te gauw gewonnen geven. Dat zou een grotere teleurstelling zijn dan de ervaring dat de Tour van 1970 weer een eenzijdige was, door de glorie van het talent. WIMBLEDON (AP) De Zuidafri kaan Bob Hewitt heeft gisteren in de tweede ronde van het herenenkelspel op Wimbledon de Nederlander Tom Okker verslagen met 63, 64, 63. Okker, die als elfde geplaatst was in het toernooi, was de tweede ge plaatste speler die het veld moest ruimen. Eerder dinsdag werd de Tsjechoslowaak Jan Kodes uitge schakeld. Hewitt liet het centre court prach tig tennis zien. Okker snelde als een hazewind over de baan, maar zijn lage slagen waren ontoereikend. Zelfs de snelle Okker was vaak niet vlug genoeg bij het net om Hewitts vederlichte stop-volleys te bereiken, en de Zuidafrikaan verraste zijn te genstander meerdere malen terwijl deze op het verkeerde been stond. De eerste service van Okker miste een paar keer en zijn lage slagen gingen vaak tegen het net. Met twee sets achterstand deed Okker alles wat in zijn macht lag om in de derde set bij Hewitt te ko men. Hij wist een 20 voorsprong (Van onze sportredactie) PRINSENBEEK De kans is groot dat Gerben Karstens zich van daag bij zijn Franse ploegleider Gaston Plaud moet afmelden voor de Tour de France. Hij werd opge nomen in de ploeg van Peugeot, maar zoals het er nu bijstaat zal Karstens niet van de partij zijn. Hij is vanaf eind vorige week ziek en ofschoon hij zich beter voelt dan een paar dagen geleden, heeft Kar stens zelf weinig hoop op tijdig herstel. „Ik voel me verschrikkelijk gam mel. Vandaag en morgen zal ik mijn huisarts en dokter Rolink nog eens raadplegen om daarna definitief te beslissen". Karstens' kwaal zou een infectie ziekte zijn. „Volgens de dokter", aldus Karstens, „is het misschien een gevolg van een zware val in het voorjaar. Het schijnt dat ik daar nu de reactie op kreeg. Vanaf woensdag heb ik niet meer kunnen fietsen. Ik Op Ton Vissers' équipe ligt de druk van een 6e plaats, die Rini Wagtmans vorig jaar haalde en op de reputatie van Willem II als het merk van de wereldkampioen. Het heeft Willem H bepaald niet meege zeten in het voorseizoen en zelfs kort voor deze Tour raakte het aan de sukkel met een verkouden Wagt mans en Pijnen. Ik hoop voor Ton Vissers en de krachtmeting Willem II - Caballero, dat die ellende zich de komende maand niet voortzet. In totaal zijn er 8 Nederlanders opgenomen in de Willem II-Gazelle- ploeg: Ottenbros, Wagtmans, Pijnen, Hoogerheide, Serpenti, Van der Vleuten, Dolman en Van Katwijk. De overige twee plaatsen worden bezet door de Belgen Seis en Van Neulant. Twee Nederlanders maken deel uit van de Mars-Flandria-ploeg: Joop Zoetemelk en Eddy Beugels. Op Zoetemelk rust de zware plicht van het kopmanschap, dat hij deelt met Roger de Vlaeminck. Eén Nederlander maakt deel uit van BIC: Jan Janssen. Ik ben ervan overtuigd dat hij ondanks het tellen an de jaren, tot de beste Nederlan- ars in de Tour gaat horen. Daar aat zijn enorm „karakter" een oord waarin de wielrennerij heel at samenvat borg voor. De eni- had last van hoge koorts en ik mdest m'n bed in. Daardoor miste ik het kampioenschap van Nederland. Het gaat nu wat beter, maar ik heb veel last van misselijkheid. Zo hoef ik niet aan de Tour te beginnen, daar is die ronde veel te zwaar voor. Officieel meet ik me donder dagmiddag in Limoges melden, maar als het zo blijft ga ik niet. Bij de Tour-keuring zouden ze me direct terug naar huis sturen, dat weet ik zeker. Enfin, morgen beslis ik. Dan zal ik mijn ploegleider bellen. Die weet nog van niks. Ik heb hem maar niet ingelicht, want ik dacht iedere dag dat het wel zo over zou zijn. Ik heb me van dag-tot-dag vastgeklampt aan deze hoop, want ik wilde verschrikkelijk graag star ten. Ik heb een voorseizoen vol pech gehad. In de Tour hoopte ik dat verlies goed te kunnen maken. Ik leefde er erg geconcentreerd naar toe. En nu dit. Ik ben voor de zoveelste keer weer eens op een ongelukkig moment uitgeschakeld". i f J t t i t t i i i i i f f t f t I t t 4 4 4 4 i 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 op te bouwen, maar Hewitt haalde hem in en brak vervolgens de ser vice van Okker. Daarmee was de strijd yrijwel beslist. Hewitt ver raste nog met enkele moeilijke lange en diagonale slagen en beëindjgde de set in zijn voordeel in een spectacu laire stijl: 63. Heren tweede ronde: Hewitt (Zd.- Afr.) versl. Okker (Ned.) 6-3 6-4 6-3, Gimeno (Sp.) versl. Stone (Austr.) 7-5 4-6 6-3 6-4, Ralston (V.S.) versl Fletcher (Austr.) 4-6 6-3 7-5 6-2. Drysdale (Z.-Afr.) versl. Spear (Zd.- Sl.) 6-4 6-4 6-4, Smith (V.S.) versl. Plötz (W.Dld.) 6-2 6-2 6-4, Roche (Austr.) versl. Ruffels (Austr.) 6-4 6-3 6-2, Nastase (Roem.) versl. Ri- chey (V.S.) 7-5 1-6 2-6 6-4 6-3 Taylor (G.B.) versl. Mukerjea (India) 3-6 6-3 6-2 6-4, Newcombe (Austr.) versl, Kalogeropoulos (Griek.) 6-1 6-2 6-1. Dames: eerste ronde: Marianne Brummer (Zd.-Afr.) versl. Jane O'Hara (Can.) 6-4 6-3, Julie Heldman (V.S.) versl. Faye Moore (Austr.) 6-2 6-1 Veronica Burton (G.B.) versl. Yepgeni Isopiatia (Rusl.) 2-6 9-7 6-4 Ann Curtis (V.S.) versl. Marie Nieu- mannova (Tsj.-Sl.) 7-5 4-6 6-3 Chi- kako Murakami (Jap.) versl. Christi ne Spinoza (Fr.) 8-10 6-2 8-6 Shirly Brasher (G.B.) versl. mej. Pryde (Nieuw-Zeeland) 9-7 6-0. BARCELONA (ANP) José Ma nuel Urtain heeft in Barcelona zijn Europese titel in de zwaargewicht klasse met succes verdedigd tegen de Westduitser Jürgen Blin. Verras send was dat Urtain voor de eerste keer in zijn carrière een punteno- verwinning behaalde. Zijn vorige dertig gevechten won hij door knock out, alle voor de achtste ronde. Een ding is na het gevecht in de Plaza de Toros (arena) van Barcelo na wel duidelijk: Urtain kan de gedachten aan de wereldtitel wel uit zijn hoofd zetten, want wat hij te gen Blin presteerde kan slechts ge kenschetst worden als krachtboksen zonder veel techniek als basis. Het scheelde niet veel of Jürgen Blin (27), ex-kampioen van West- Duitsland, had voor een daverende sensatie gezorgd. Hij werd van ron de tot ronde sterker en kreeg zelfs Urtain in de tiende ronde voor acht seconden neer. Maar Blin was on danks zijn grote technische meer derheid niet in staat om dat te doen wat in een Spaanse arena met 20.000 dolle Spanjaarden nodig was: Urtain knock out te slaan. Het gevecht was eigenlijk tot aan de tiende ronde zeer eentonig. Steeds viel Urtain aan en trachtte met mokerharde maar zeer wilde hoeken de Westduitser neer te ha len. Deze had echter zijn dag en hield zich de Bask door een perfecte dekking en door steeds snel weg te draaien van het lijf. Naarmate de tijd verstreek werd Urtain steeds vermoeider en geïrri teerder. In de tiende ronde rook Blin zijn kans en ging succesvol in de aanval. Een paar seconden later ging Urtain voor acht seconden naar het canvas, maar herstelde zich snel en bracht zelfs vlak voor de gong Blin op de knieën. De laatste vijf ronden waren ge heel voor Blin, die alles op een kaart zette en met goede combina ties Urtain in moeilijkheden bracht. Maar ook voor Blin ging het ge wicht van het aantal ronden druk ken en toen dan eindelijk de laatste gong had weerklonken, waren beide boksers volledig uitgeput. Terug in zijn kleedkamer kon Blin slechts stamelen: „Ik heb alles gegeven wat ik in mijn vuisten heb, maar die kerel stond als een boom. Een klassebokser is hij echter niet. MEXICO STAD (AP) De inter nationale voetbalbond (FIFA) heeft gisteren besloten Rhodesië voor twee jaar als lid te schorsen. Het uitvoe rend comité van de FIFA zal in die tij een rapport opstellen over de si tuatie van het voethal in Rhodesië. De gedelegeerden stemden 38-26 voor een resolutie die om schorsing van Rhodesië vroeg. De resolutie was door Algerije ingediend. Voor schorsing eisen de reglemen ten van de FIFA slechts een eenvou dige meerderheid. De Afrikaanse landen hadden maandag in Mexico Stad bij monde van Martin Shikuku, voorzitter van de Keniase voetbal bond, gedreigd uit de FIFA te stap pen, als Rhodesië niet werd geroy eerd. Shikuku, de leider van de Keniase afvaardiging naar het 37ste congres van de FIFA, dat dinsdag in Mexico Stad begon, zei dat alle Afrikaanse naties zich achter het streven „Rhodesië uit de FIFA te werken" hebben gesteld. Shikuku zei verder dat de reden voor deze eis niet de apartheidspoli tiek van Rhodesië was, maar de onwettigheid van de Rhodesische re gering. „Volgens de reglementen van de FIFA moet een lid hetzij een erkende staat, hetzij een kolonie hetzij een dominion zijn. Rhodesië is niets van dat alles. Zij zijn zelfs niet erkend door de Verenigde Na ties". Ook Ethiopië, dat gesteund wordt door Algerije, de Soedan en Egypte had ook bezwaren tegen Rhodesië. De Ethiopische afgevaardigden wil den dat de FIFA zijn regels herziet wat betreft de toelating van een land dat discrimineert naar politieke of godsdienstige overtuiging of huidskleur. Israël zal het congres van de FI FA vragen om te beslissen dat een land dat weigert om uit te komen in door de FIFA georganiseerde 'oer- nooien, wordt geroyeerd. Men neemt aan dat dit verzoek gericht is tegen sommige Arabische landen, die wei geren tegen Israël te spelen. Ook verwacht men dat er gesproken zal worden over een reorganisatie van het wereldkampioenschap. Er gaan (Van onze /speciale verslaggever) MEXICO STAD De Brazi liaanse voetballers, drievoudig wereldkampioen, moesten maan dagavond in Mexico Stad ijlings uitwijken voor een 12.000-kop- pige uitzinnige supporters, die hen belette de basiliek van de maagd van Guadeloupe te be treden. De volledige Braziliaanse delegatie zou in de bouwvallige kathedraal een speciale mis op gedragen krijgen. Maar de dui zenden fans, die hiervan hoor den, blokkeerden de ingangen en sloten ook de toegangswegen vol komen af. Toen de bus met voetbalster ren arriveerden, drong de massa erop in, waarbij verscheidene mensen onder de voet werden gelopen. Trainer Mario Zagalo gaf de chauffeur opdracht terug te rijden en de Brazilianen ver dwenen zonder de mis te hebben bijgewoond. In de kathedraal smeekten wanhopige priesters om orde en rust. Rumoerige kerkgangers klommen op allerlei, daarvoor niet in aanmerking komende, or namenten en moesten eraan her innerd worden dat zij niet rond een stierenvechters arena of erger nog in een voetbalsta dion zaten. Groot was de teleur stelling, toen na twee uur wach ten bleek, dat de bus met de Brazilianen, die zich stapvoets door de massa had kunnen wrin gen, niet zou worden geopend. De 22 gouden medailles die de priesters aan Pele en. zijn mak kers zouden uitreiken bleven lig- gn in de kathedraal. In de zwaar bewaakte verblijf plaats van de Brazilianen bracht Pele het grootste gedeelte van de dag door met het zetten van handtekeningen voor een niet aflatende stroom Mexicaanse kinderen. „Het is het minste wat ik kan doen", aldus de „ko ning". „Zij vinden mij aardig en ik hen ook". (Van onze speciale verslaggever) MEXICO-STAD De ploeg van Peru heeft in de persoon van zijn aanvoerder Hector Chumpitaz, de Fair Play-Cup van het wereldkam pioenschap voetbal 1970 in ont vangst mogen nemen. De Peruanen hebben in hun vier wedstrijden niet de minste aanleiding gegeven tot een waarschuwing. Hetzelfde geldt voor Bulgarije en Marokko, die de gedeelde tweede plaats innemen, omdat zij slechts drie wedstrijden speelden. De ranglijst ziet er als volgt uit: 1. Peru 0 strafpunten; 2. Bulgarije - Marokko 0; 4. België - Zweden 2; 6. Engeland 3; 7. Roemenië - Tsjechos- lowakije 3; 9. Brazilië 4; 10. Mexico 4; 11. El Salvador 4; 12. Uruguay - West-Duitsland 5; 14. Israël 5; 15. Italië 6; 16. Rusland 6. zelfs geruchten dat er 24 of zelfs 3! landen zullen worden toegelaten tol de volgende eindronde van het toer nooi om de wereldbeker.Het uitvoe rend comité van de FIFA zal het congres vragen of de FIFA zich moet belasten met de organisatie van wedstrijden tussen de kampioe nen van de continenten (bijvoor beeld tussen Feijenoord en Estudi- antes de la Plata). Sir Stanley Rous zal, aangezien hij de enige kandidaat is voor dej( functie, herkozen worden als voor zitter van de FIFA. BERGEN OP ZOOM (ANP) B, Nederlandse beroepswielrenner Renj Pijnen is door de sportarts Rolink vonden om te kunnen starten in Tour de France. Over de deelnemin; van Pijnen, die deel uitmaakt van di Willem II/Gazelle-ploeg, bestond eti ge twijfel, omdat hij last had van eet lichte bronchitis. (Van onze sportredactie) ROME (AP) De Italiaans voetballers zijn als helden ontvai; gen toen zij in Rome arriveerde! Ongeveer 15.000 mensen waren nai het vliegveld gekomen om het al tweede geëindigde elftal toe te ju chen. De politie had de groots: moeite om de landingshaan op tij schoon te krijgen. Een luid gejuic ging op toen de spelers uit I» vliegtuig stapten. „Grazie azzurr was de meest gehoorde kreet. I spelers werden met een bus van bi vliegtuig naar de aankomsthal f bracht. De supporters schenen hun telen stelling over het feit dat Italië gei wereldkampioen is geworden, volk- men te boven. Maar de meniji schreeuwde het hardst de naam ral middenvelder Gianni Rivera, düis- lijk gericht tegen de officials, lif hem pas zes minuten voor tijd inzet ten in de wedstrijd tegen Brazilië, Een afgevaardigde in het parit ment gaf de gevoelens van de hoi derdduizenden supporters weer, toet hij premier Mariano Rumor vroe; om voor het parlement te verschijj nen en uitleg te geven over het mysterie Rivera. De afgevaardigde Carlo Felici, ee christen-democraat, zei bij zijn ver zoek aan het parlement, dat allee' een verklaring van de premier eer' eind kon maken aan de „verbaziij en argwaan" tegenover de official: van het elftal en weer een „klimaa van vreedzaamheid" onder het pu bliek zou kunnen scheppen. (Van onze speciale verslaggever) MEXICO-STAD Het eindtoei nooi van het wereldkampioenschap voetbal is voor de Westduitse voet balbond geen voordelige zaak ge weest. Hoewel de eindafrekenin: door de FIFA pas over een jaar za geschieden is nu reeds duidelijk da de miljoenen marken, die DFB ha:] geïnvesteerd, er niet uit zulle: komen. De oorzaak hiervan was het gerini-J aantal bezoekers dat de groepswei strijden in Leon bezocht. De West-I duitse voetballers soupeerden ee] aanzienlijk deel van de genoemdl kapitale som op. Zij kregen, ook d] reservespelers, voor iedere gespeel de wedstrijd een bedrag van 3.0(1] mark per persoon. Een klein reker-;, sommetje leert dat zij in totaal (f spelers en 6 wedstrijden) 396.01 mark zullen ontvangen. (Van onze speciale verslaggever) MEXICO-STAD Het Westduits! persbureau DPA heeft in Mexico- Stad een enquete gehouden onder 9 aanwezige voetbalexperts naar hui keus voor het beste elftal, dat is samen te stellen uit de voetballC van alle landenteams, die in hol eindtoernooi van het wereldkampi oenschap speelden. Het resultaat was als volgt: Banb (Eng., 17 stemmen), Alberto (Bra. 20), Sjesternef (Rus, 14), Moor' (Eng., 17), Cooper (Eng., 20), B«- kenbauer (Wdl, 31), Gerson (Brs- 27, Rivelino (Bra, 29), JairzinM (Bra, 40), Muller, Pele (Bra, 40). KEES VAN DER WEEGE uit Zaamslag werd vijfde in een aml' teurkoers te Zaamslag. De Belg J°' ban Vonck won. Hij legde de 1® kilometer af in 2 uur en 45 minuten-1 Van der Weege eindigde als 6e in Weris, waar de Belg Kellenaers als eerste over de streep ging. Kelle naers had voor de 110 kilometer 2 uur en 50 minuten. (Van onze sportredr ZUIDDORPE In de de Engelsman Phil Edwar eerste ronde van het Vlaamse Zuiddorpe voor gistermiddag een ijzerst naar. Een ijzersterke win de Engelsman, na vele roekeloos met zijn krach sprongen te hebben in de genoeg reserve over had halve kilometer voor de zijn negen medevluchters, Theo van Poecke, Ad Du van Stralen en Wim Eve eenvoudig van zijn wiel U zo alleen op de meet toe Met de handen omhoof liet Edwards zijn fiets over lijn glijden terwijl op nog tig meter achter hem een woedde om de tweede pi Evertse, de routinier uit veroverde de tweede pij voor Piet van Stralen. De zege van Edwards, wens verblijft in Krimpe. IJssel vlak bij Rotterdam! sluitstuk van een boeien waarin viel te genieten vakmanschap. Het was jaj het wegdek op het 3,5 lange parkoers pas was best grint, zodat vele kanshebbe veertig vertrekkers door le den vroegtijdig de strijd staken. Eerst werd Toine Bunder het slachtoffer, da: den er nog vele volgen zi de Waal, Peter Gödde, Kei Sieb van Dongen. De laatst koers trouwens wel uit ma: de finale werd hij door e tube tot een kansloze gede De renners hadden er zin in. Reeds na de eerste d van de dertig af te legge? vormden zij een groepje renners. Piet van Stralen i tijd actief in het eerste ui van Dongen, Wim Evertse Braanker tastten de kracl het deelnemersveld af. Oj door dadendrang stompte titelhouder Kees Bal het naar de vluchters. Bal, die zijn Zeeuwse titel wil wa; Even later een groep van Chris de Jonge, Ad van d Peter Gödde, Theo van Poe van Brussel en Toine van d trachtten een vroege slag maar twee ronden later was met deze poging gedaan. Jonge en Peter Vonck sloe na de hergroepering tegen h hetgeen voor Vonk de twe partij in twee dagen betek< Met nog zeventig van de en vijf kilometer voor h werd dan toch de finale al Temporijder Ad Duyker wa: aan het „grote avontuur" i me Theo van Poecke aan Met machtige pedaalslage het tweetal zich los van de het tempo werd enorm o omdat in de groep de rem veis goed wisten dat twee j winnaars weg waren. Wim werd er het slachtoffer van uitgeworpen door een lek kon hij geen aansluiting m gen. Achter het leidende twe spon zich een interessant Kees Bal, Piet van Stralen, winnaar Phil Edwards, Ad Wim Evertse en Piet van beerden zich los te rijden rest van het veld, maar hen slaagde erin een redeli slaan. Na ongeveer zestig kilomi ren het echter Sieb van Wim Evertse, Rien van Bru Edwards en Ad Clayssen di zamenlijk wel klaarden. Zei ter later had het vijftal Di Van Poecke achterhaald. Ac Hoek uit Dirksland dichtte zijn eentje het gat tussen o macht en het haast macht) loton. Phil Edwards had to aandacht op zich gevestigd een dwaas vijftig meter groep Evertse te gaan „kna Engelsman wist kennelijk sterk genoeg was om later belangrijke rol te spelen. Brussel en Sieb van Donge SZOMBATHELY (ANP) Bulgaarse gewichtheffer Koetsjef heeft in Szombat de Europese kampioenschai wereldrecord (vedergewicht ken gebracht op 132.5 kilogi vorige record (131.5 kg) s naam van de Hongaar Imr<

de Stem | 1970 | | pagina 12